2024-02-21 22:19:04
Zakopane
Urodzinowe świętowanie Witkacego już trwa. Na początek uczta dla najmłodszych (WIDEO)
Teatr Witkacego w Zakopanem świętuje swoje 39 urodziny i 139 urodziny patrona. Na początku za sprawą Adama Walnego obdarowani niezwykłymi warsztatami i spektaklami byli przez dwa dni najmłodsi teatromani.
Zaproszenie Adama Walnego, który prowadzi autorski teatr przedmiotu to dowód na to, że Teatr Witkacego poważnie traktuje najmłodszą publiczność. Spektakle dla dzieci kojarzą się zazwyczaj z prostymi tekstami, najlepiej wesołymi, tanimi dekoracjami i moralizatorskim przekazem. Środowy spektakl "Noe" dla publiczności 7+ był pod każdym względem inny. Nie moralizował, nie szedł na skróty. Zabrał publiczność w niezwykły świat wyobraźni. W tym świecie instrumenty są zarazem zwierzętami: żyrafa – fortepianem, kangur – kontrabasem, terkot – kozą. Grający na nich muzycy zniknęli. Został sam szalony dyrygent i partytura „Potopu”....
Bo to jednocześnie biblijna opowieść o potopie i Arce Nowego. Adam Walny nie oszczędza dzieci, gęsto w spektaklu od cytatów ze Starego Testamentu, niełatwych, niezrozumiałych pewnie dla siedmio- czy ośmiolatków. Ale czy wszystko musi być do końca zrozumiałe i wyjaśnione? Dzieci dają się porwać wyobraźni, obrazom i dźwiękom. Dyrygent sam staje się instrumentalistą, do gry na niezwykłych instrumentach wciąga w pewnym momencie także publiczność. A wydobywać z takich niezwykłych instrumentów nieoczywiste dźwięki to musi być duża frajda!
Bałam się, że moja siedmioletnia wnuczka będzie znudzona, że nie zrozumie wszystkiego. Wyszła z teatru oczarowana. Dała się porwać wyobraźni, przeżyła ten spektakl po swojemu. Odkrywała dźwięki. Bo to także spektakl o dźwiękach, o uważności (nie tylko w poznawaniu dźwięków) i o tym, jakie obrazy w naszej wyobraźni dźwięki niosą. O tym, że muzyką może być plusk wody i szuranie szczotki drucianej po metalowej rurze.
Same instrumenty - zwierzęta stworzone przez Adama Walnego to prawdziwe dzieła sztuki, obiekty, które chciałoby się podziwiać przy pełnym świetle, oglądać ze wszystkich stron. To świetnie, że ktoś tak poważnie traktuje najmłodszych, przyzwyczaja do takiej właśnie scenografii. Nie tandetnych, tekturowych dekoracji, ale sztuki w każdym detalu.
Wydarzenia dla najmłodszych w ramach Urodzin Teatr im. St. I. Witkiewicza to nowość. I świetny pomysł, bo warto inwestować w dziecięcą publiczność, warto wychowywać ją na dobrych spektaklach.
W czwartek (22 lutego) rozpoczyna się urodzinowy maraton, który potrwa aż do soboty. Spektakle (tradycyjnie z sobotnią premierą!), koncerty, wystawa i wydarzenia także poza teatrem przy Chramcówkach.
-
USŁUGI | inne
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098. -
USŁUGI | budowlane
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284. -
PRACA | dam
Zatrudnimy KONSERWATORA. Szczegóły tel: 502 350 981/ 602 484 233 -
PRACA | dam
Jeśli lubisz kontakt z ludźmi, a kawa to Twoja pasja. Zadzwoń i dołącz do Samanty w Zakopanem. Zapraszamy! Tel. 666 387 888. -
PRACA | dam
Zakopane,praca w sklepie, kasjer sprzedawca.. 602441440
Tel.: 602441440 -
PRACA | dam
PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI PIEKARZA. Na stałe, umowa. 602 759 709 -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43 -
SPRZEDAŻ | zwierzęta
OWCZARKI PODHALAŃSKIE - szczenięta - 506 368 311. -
USŁUGI | budowlane
"Tedy" Usługi budowlane: sprzedaż domów w stanie deweloperskim, budowa domów murowanych i drewnianych, wszelkie pokrycia dachowe, ocieplenia/termomodernizacja domów/budynków, sprzedaż materiałów budowlanych, nadzory budowlane, usługi transportowe. 608 729 122, +49 15 205 734 746, mail: tedy32@o2.pl -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122. -
BIZNES
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122. -
PRACA | dam
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122. -
USŁUGI | budowlane
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122. -
PRACA | dam
RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMOC KELNERSKĄ. PRACA STAŁA + świadczenia. 601 533 566, 18 20 64 305 -
PRACA | dam
Restauracja w Zakopanem zatrudni POMOC KUCHENNĄ na sezon letni. 601 533 566, 18 20 64 305 -
PRACA | dam
PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDENTÓW na umowę zlecenie. 601 533 566, 18 20 64 305 -
PRACA | dam
RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ NA STANOWISKO: ZMYWAK/OBIERAK. Praca stała lub sezonowa. 601 533 566, 18 20 64 305 -
PRACA | dam
ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka/Chłabówka - 601 50 44 86 -
SPRZEDAŻ | różne
OPAŁ BUK. 660 079 941. -
USŁUGI | budowlane
ELEKTRYK SZUKA ZLECEŃ - 602 317 519. -
SPRZEDAŻ | różne
PIERZE I PUCH Z GĘSI. 536 88 77 35. -
NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl -
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360. -
USŁUGI | budowlane
MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325. -
SPRZEDAŻ | różne
DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.













