Reklama

2024-02-23 12:30:35

Reklama

Pod Giewontem

Co robić w weekend w Zakopanem?

W tym tygodniu zapraszamy Was m.in. do udziału w 39. urodzinach Teatru im. St.I. Witkiewicza, na wernisaż wystawy "Krzyże i Piety" w Czerwonym Dworze i promocję książki "Pogniywany Nepomuk" w Mediatece. Co jeszcze czeka na Was w ten weekend w Zakopanem? Przeczytajcie przygotowane przez nas zestawienie wydarzeń na piątek, sobotę i niedzielę.

PREMIERA: Pies i kot
Kino “Giewont”, ul. Kościuszki 4
Piątek 23.02 – niedziela 25.02, godzina 11 i 16.45

„Pies i kot” to francuska komedia przygodowa w reżyserii Reemy Kherici, którą oglądamy też na ekranie w roli Monici. Jednak głównymi bohaterami filmu są zwierzęta – bezpański pies i kocia influencerka Diva, które muszą działać łapa w łapę, aby odnaleźć drogę do domu i nie dać się złapać przebiegłemu złodziejowi.

139/39 – URODZINY TEATRU
Teatr im. St.I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15
Piątek 23.02 – sobota 24.02, od godziny 11

Już od wtorku 20.02 trwają huczne urodziny Teatru Witkacego. Pierwsze dwa dni dedykowane były najmłodszym widzom - to z myślą o nich odbywały się warsztaty i spektakle przygotowane przez Adama Walnego. Kolejne dni - już  z myślą o dorosłej publiczności - zapowiadają się intensywne. Zespół Teatru Witkacego przygotował spektakle, koncerty, wystawy. Tradycyjnie wśród urodzinowych prezentów jest premiera -  w sobotę zobaczymy "Labirynt Schulza" w reż. Grzegorza Brala.

23.02 139/39 - Urodziny Teatru - DZIEŃ IV - 11.00 "FANTASTYCZNA BUFONADA" - Witkacego portrety przyjaciół - oprowadzanie po Willi Oksza/Willa Oksza, Muzeum Tatrzańskie, ul Hr. Władysława Zamoyskiego 25. Prowadzenie - Zofia Radwańska/zapisy, 19.15 Scena Propozycji Aktorskich - TRAKTAT O ŁUSKANIU FASOLI/Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy
24.02 139/39 - Urodziny Teatru - DZIEŃ V - 11.00 ZAKOPIAŃSKIE ŚCIEŻKI SKAMANDRYTóW - spacer literacki po Zakopanem/zbiórka: róg Krupówek i ul. Kościuszki. Prowadzenie - Dorota Ryst/zapisy, 19.15 LABIRYNT SCHULZA - PREMIERA!/Scena Witkacego, 21.15 TOAST ZA WITKACEGO I SZALEŃCóW BOŻYCH - Dziękujemy za 39 lat!/Scena Witkacego

PREMIERA: Pianoforte
Kino “Miejsce”, ul. Orkana 2
Piątek 23.02 – niedziela 25.02, godzina 15.30

Film dokumentalny w reżyserii Jakuba Piątka. Trzymająca w napięciu opowieść o wchodzących w dorosłość uczestnikach i uczestniczkach legendarnego Konkursu Chopinowskiego. Do pierwszego etapu ostatniej edycji w 2021 roku przeszło osiemdziesięciu siedmiu wybitnych muzyków, po kilkunastu dniach w finale znalazło się miejsce tylko dla najlepszej dwunastki. Bohaterami filmu są młodzi ludzie pochodzący ze wszystkich stron świata. Łączy ich jedno – od dzieciństwa poświęcili się bez reszty grze na fortepianie. (opis festiwalowy)

FERIE W BIBLIOTECE: Lego w bibliotece
Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP, ul. Zborowskiego 1
Piątek 23.02, godzina 15.30

Literackie zajęcia z klockami LEGO.

WERNISAŻ WYSTAWY: MIŁOŚĆ I NAUKA. KRZYŻE I PIETY
Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27
Piątek 23.02, godzina 17

Słów kilka o wystawie od organizatora: "Przemierzając szlaki Podhala spotykamy czasem przydrożne kapliczki. Często są to samotnie stojące krzyże – święty znak odkupienia. Na okres Wielkiego Postu i Świąt Wielkiej Nocy Zakopiańskie Centrum Kultury, Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór przygotowało wystawę krzyży i Piet anonimowych autorów, pochodzących ze zbiorów prywatnych. Znikające ze starych, rozbieranych chałup i kapliczek, omodlone przez kolejne pokolenia, zostały uratowane przed zniszczeniem. Zbierane pieczołowicie, drewniane, rzeźbione, choć zachowane w różnym stanie świadczą o wierze naszych przodków. Również przedstawiane w różnych wariantach Piety – rzeźbione i malowane, malowane na szkle, w postaci starych oleodruków skłaniają do refleksji w niełatwych czasach i wyciszają."

PROMOCJA KSIĄŻKI "POGNIYWANY NEPOMUK" autorstwa Bogusława Zięby
Mediateka – Stacja Kultura Zakopane, ul. Chramcówki 35A
Piątek 23.02, godzina 17

Informacja o książce ze strony Wydawnictwa Astraia:
"Pogniywany Nepomuk to szeroko rozpięta, barwna powieść, będąca pokłosiem zainteresowań autora historią Podhala, a w szczególności okolic, które zna od dzieciństwa i nadal regularnie przemierza. Jej fabuła nawiązuje do dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu kilkudziesięciu lat XIX wieku w Czarnym Dunajcu, Chochołowie, Poroninie, Dzianiszu, Witowie, Nowym Targu, a nawet w Nowym Sączu i Tarnowie. W tym czasie miał miejsce długoletni spór o dobra czarnodunajeckie, Porusyństwo z 1846, a szczególnie mające miejsce w Chochołowie dramatyczne wypadki, które opisywał już Kazimierz Przerwa-Tetmajer w swoim dziele Na Skalnym Podhalu.
Książka wspomina również obchody 67. rocznicy Powstania Chochołowskiego, które odbyły się w 1913 roku. Mimo, że powieść jest oparta na faktach, to zdecydowanie zabraniamy traktowania tej lektury jako dokumentu historycznego, albowiem w autentyczne wydarzenia wplecione są fikcyjne intrygi, które stały się spoiwem, łączącym osoby i wydarzenia w barwną całość. Niewątpliwie, każdy kto zna historię Podhala rozpozna autentyczne miejsca, osoby, czy zdarzenia i bez problemu będzie umiał odróżnić je od fikcyjnych. Pozostali, nie tylko będą mieli okazję wejścia w sam środek fascynujących, a mało znanych w szerszych kręgach zdarzeń, ale też poznać ich bohaterów – aktorów wielkiej sceny historii – oraz przeżywać koleje ich losu na tle przygód postaci fabularnych. Mamy ogromną nadzieję, że dla jednych, jak i drugich książka okaże się pasjonującą lekturą."

SPOTKANIE Z SERII: "Tatry - Duchy - Morderstwa"
Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a
Piątek 23.02, godzina 18

Pierwsze spotkanie „Tatry” - Maciej Kwaśniewski, redaktor naczelny "Taternika" opowie o najnowszych ustaleniach w sprawie najsłynniejszych tatrzańskich tajemnic.

KONCERT: TARI BOLIVIA Friday night latino
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Piątek 23.02, godzina 19

Pochodzący z Boliwii multiinstrumentalista Tari zaprezentuje nie tylko boliwijskie nuty, ale też brazylijskie i meksykańskie, a nawet polskie i światowe przeboje.

PREMIERA: Anatomia upadku
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 23.02 – niedziela 25.02, godzina 20

Francuski dramat, zdobywca m.in. dwóch Złotych Globów – dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego i za najlepszy scenariusz. Nominowany również do Oscarów 2024 w pięciu kategoriach.

Kasprowy Wierch
25.02 10. EDYCJA 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE

Fundacja Integracji przez Sport HANDICAP Zakopane wraz z Miastem Zakopane organizuje dziesiątą edycję charytatywnej sztafety narciarzy. Zawody planowane są na niedzielę 25.02 na Kasprowym Wierchu w godzinach od 10 do 14.
Celem ideowym imprezy jest pozyskanie środków na rzecz aktywizacji sportowej i integracji poprzez sport dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością. Każdy przejazd w slalomie to dla nich wsparcie. Celem sportowym zaś jest próba pobicia rekordu trasy w slalomie gigancie
Więcej informacji o zawodach: www.handicap-zakopane.pl oraz w mediach społecznościowych Fundacji.

Program:
10.00 oficjalne otwarcie zawodów, 10.30 start zawodów Slalom Maraton Zakopane 2024, 13.30 zakończenie zawodów, 14.00 oficjalne zakończenie zawodów

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:
- Dwa monumentalne dzieła pt. „Pochód dzieci góralskich” i „Pochód góralek” Jana Rembowskiego po niespełna stu latach znowu zawitały na Podhale. Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma", ul. Kasprusie 19
- MODLITWA. SACRUM W TWóRCZOŚCI WŁADYSŁAWA JAROCKIEGO. Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie (do 3.04)
- TATRZAŃSKIE YETI. Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, ul. Krupówki 10, gmach główny (do 29.02)
- URZECZENI. TRADYCYJNY PEJZAŻ TATRZAŃSKI. Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Zamoyskiego 25 (do 5.05)
- DESZCZ W GRUDNIU - malarstwo i grafika Kamila Targosza. Galeria Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16 (do 3.03)
- OBECNI W ZAKOPANEM - obrazy, grafiki, rzeźby oraz instalacje artystów mieszkających i pracujących współcześnie na Podhalu. Galeria Władysława Hasiora (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Jagiellońska 18b (do 3.03)
- ROZMYTE OBIETNICE Natalii Kuropki. Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 22-23.

an


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
mieszkający 2024-02-24 00:38:17
Kupo propagandy pisoskiej - ano powinien jechać bo sobie wołodia zażyczył.
ch** **pa i kamieni ku** 2024-02-23 20:45:58
@mieszaniec, ale PO co "prezydęt" ma jechać na granicę (i niby z jakiej paki miałby tam jechać, panie????), skoro POjechał płemieł, ( w końcu to jego psi obowiązek, nie prezydenta!!!), zamiast jechać sobie na narty w Dolomity.
Tak, na poważnie, był tusk na granicy u protetutjących? NIE!!!! Spie********** w Dolomity, jak się tylko zaczęły protesty rolników!
polska to fikcja 2024-02-23 17:23:20
W Zakopanem to nie wiem ale na granicy jeździ czarny defender ze służbami ukraińskimi pilnujący czy polacy dobrze plombują i piankują wagony. Dobra fucha na łikent, można się obłowić. Zboża można z ziemi natargać do wiaderek. Polecam.

https://youtu.be/X8wvXjwk8_I
mieszkający 2024-02-23 16:33:59
Hodowca gruli z Harendy powinien z grabkami dymać na równiach z resztą urzędasów i radnych entuzjastów stodoły marzeń. Niestety za sprzątanie i rekultywację zapłacimy z własnej kieszeni. A mieszkańcom cóż pozostaje... ewakuacja, bo znowu się tałatajsktwa najechało. Nawet kolejką nie pojeździsz bo anzej d. ksywa prezydęt będzie się lansował zamiast do rolników na granicę pojechać. Oni by go wyprostowali w moment.
wesoły Darek 2024-02-23 13:08:29
Co robić? Pomóc sąsiadom przerabiać granatniki na głośniki. Szybciej wojnasie skończy. Uśmiałem się i sprzedawać jako pamiątki pod Gubałówką.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Kasjera. 725300144 https://bip.cos.pl/1509/zakopane praca.zakopane@cos.pl
  Tel.: 725300144
 • USŁUGI | budowlane
  WYKONCZENIA I REMONTY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  ŁAZIENKI KUCHNIE PLYTKI INSTALACJE MONTAZ MEBLI ARMATURY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Cieślę - budowa w Kluszkowcach Stawka do uzgodnienia Proszę dzwonić - 788 624 940. 788 624 940 aleksandra@tatrastyle.pl
  Tel.: 788
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I RZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. 509 578 689.
 • PRACA | dam
  Kucharz al'a carte- Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej Do uzupełnienia zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: KUCHARZ. Oferta pracy dla kucharza z doświadczeniem zawodowym. Praca na stałe, bardzo dobre warunki pracy. Więcej informacji pod nr. 518 259 536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518 259 536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działka pow. 41ar do zabudowy położona w Lipnicy Wielkiej pod Babią Górą. 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię TYNKARZA I POMOCNIKA przy tynkach maszynowych. 730 39 73 01.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osób do pomalowania drewnianych balkonów w obiekcie turystycznym w Zakopanem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 693 692 100. 693692100
  Tel.: 693692100
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 1.6 HA i 42 AR. 505 429 375.
 • NAUKA
  NATIVE SPEAKER - JĘZYK ANGIELSKI - nauka face to face lub online, PRZYGOTOWANIE DO MATURY - Zakopane, okolice - 605 069 173
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-22 14:05 Jak powinno wyglądać oświadczenie sprawcy kolizji? 2024-04-22 13:59 Ratownik GOPR zginął pod lawiną w Tatrach 2024-04-22 13:32 Tych przystanków nie obsługujemy, na razie do połowy maja 2024-04-22 12:54 Korek: wszechstronność i trwałość zastosowań 2024-04-22 12:25 Nie żyje twórca Blachotrapezu 2024-04-22 12:15 Jak powiedzieć dziecku o rozwodzie? 2024-04-22 12:11 Nowa definicja podróży globalnych dzięki World Tourism Portal 2024-04-22 11:33 Miał za szafą plantację marihuany 2024-04-22 11:30 Szokująca historia dwudziestowiecznych sierocińców. Mamy dla Was książki 2024-04-22 11:30 Do czego wykorzystać wodę ze zbiornika na deszczówkę? 2024-04-22 11:01 Znamy szczegóły akcji TOPR, nocą ruszyli na lawinisko po ciało turysty 2024-04-22 10:00 Roman Giertych kpi z wyników wyborczych PiS na Podhalu i puszcza Jarosławowi przebój Sławomira 19 2024-04-22 09:35 Kto pospieszył się z wymianą zimówek na letnie opony, ten może mieć problem 2 2024-04-22 08:59 Od rana w sercu Zakopanego wielki korek, znamy dobrze jego powód 2 2024-04-22 08:00 Wiosna dla zdrowia w nowotarskiej uczelni 2024-04-22 05:55 Grzegorz Watycha burmistrzem Nowego Targu - to już oficjalne wyniki! 2 2024-04-22 05:47 Tadeusz Królczyk wygrywa wybory w Ochotnicy Dolnej 2 2024-04-21 23:45 Oficjalne wyniki w Krościenku. Wójt Dyda przegrywa 6 2024-04-21 23:35 Andrzej Dziwisz odchodzi 1 2024-04-21 23:27 W Zakopanem mamy oficjalne wyniki wyborów. Zobaczcie, jak było w waszej komisji 24 2024-04-21 23:00 Zacięta walka w Ochotnicy Dolnej. Jurkowski już bez przewagi AKTUALIZACJA 2024-04-21 22:48 W Jabłonce wygrywa Stanisław Kasprzak 2024-04-21 22:40 W Krościenku prowadzi Stanisław Tkaczyk 1 2024-04-21 22:32 Ratułowski pozostaje burmistrzem 7 2024-04-21 22:14 Tak w sztabie Łukasza Filipowicza cieszą się z wygranej (WIDEO) 18 2024-04-21 22:12 Leszek Świder pozostaje na stanowisku burmistrza Rabki 11 2024-04-21 22:10 Agnieszka Nowak-Gąsienica pogratulowała nowemu burmistrzowi Zakopanego 15 2024-04-21 22:10 Bartosz Leksander nowym wójtem Spytkowic 2 2024-04-21 22:09 Szewczyk, burmistrzem Szczawnicy 2 2024-04-21 22:05 Nowy Targ z niską frekwencją i słabym parciem na zmianę. Grzegorz Watycha wygrał 1 2024-04-21 21:45 Pierwsze wyniki: Wygrana Dziubka, wygrana Ratułowskiego 1 2024-04-21 21:20 Łukasz Filipowicz burmistrzem Zakopanego (WIDEO, ZDJĘCIA) 10 2024-04-21 21:15 Parlamentarzyści na Podhalu 2 2024-04-21 20:15 W mieście jest jeszcze szansa na poprawę fatalnej frekwencji 2024-04-21 19:14 W dwóch gminach o godz. 17 zdecydowanie najwyższa frekwencja. Nowy Targ zadziwia 9 2024-04-21 18:15 Kolejny wielkokubaturowy obiekt wyrośnie pod Giewontem, tym razem tuż przy kościele 5 2024-04-21 17:30 Co w tej urnie widać? 1 2024-04-21 17:00 Wokół szaleje wojna, a kobiety zamknięte w obozie koncentracyjnym piszą wiersze o miłości 2024-04-21 16:15 Nowotarscy policjanci o włos od awansu 2 2024-04-21 15:31 W Rabce także nie widać wyborczego szturmu na głosowanie 2024-04-21 15:00 Kierdel pokropiony i okadzony, czyli Święto Bacowskie 2024 (ZDJĘCIA i WIDEO) 2024-04-21 14:30 Frekwencja w centrum Zakopanego także dość marna, czy poprawi się do końca głosowania? 8 2024-04-21 14:00 Znamy frekwencję na Podhalu. Bardzo wielu wyborców głosuje w tej gminie 2 2024-04-21 13:00 Uwaga kierowcy, noga z gazu! Fotoradar znów namierza w mieście! 3 2024-04-21 12:28 W Zakopanem na razie niezbyt wielu głosujących. Idźcie na wybory! 6 2024-04-21 12:00 Dolina Olczyska i Nosal w zimowej szacie (ZDJĘCIA, WIDEO) 2024-04-21 10:59 Tragedia w Tatrach. Śmiertelny wypadek w rejonie Świnickiej Przełęczy (AKTUALIZACJA) 1 2024-04-21 10:03 Tak głosują w Cichem (WIDEO) 2 2024-04-21 09:12 Powrót zimy daje się we znaki drzewom 2024-04-21 09:00 Małżonkowie z 70-letnim stażem 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-22 12:53 1. Fajna sprawa że tyle ludzi zaangażowalo się w te wybory dużo ludzi do samego końca walczyło o ta wygrana .fajnie miejmy nadzieję że będą to dobre owocne 5 lat.i następne wybory będzie lepsza frefecja .każdy głos jest ważny 2024-04-22 12:19 2. @ Swój, ty już całkiem odleciałeś :) myślałeś, że jak ktoś oddał wcześniej głos na pana Koperskiego, to teraz będzie głosował na panią Nowak :) 2024-04-22 12:13 3. E tam, znam takich co autem na letnich oponach wjechali do garażu, a tym na zimówkach wyjechali, to jest wymiana letnich na zimowe ! 2024-04-22 12:11 4. Pan Giertych i reszta nie powinni wogóle zabierać głosu. To jest miasto, w którym żyją zwykli mieszkańcy a nie politycy z Warszawki. Wyborcy wybrali. Mądrze wybrali. Niezależność. BRAWO. 2024-04-22 12:06 5. Curuś nareszcie kupi sobie nowe buty, trzeba jakoś wyglądać na mównicy 2024-04-22 12:05 6. Myśle że starostwo architekci też przewietrzą ... niebawem . 2024-04-22 12:02 7. Opony sie wymienia na majówkę dopiero , bo jak widać może auto zarzucić jak zarzuci go to powyginać moze ... jak te tory kolejowe łokszczone za wcasu prze PiS... bo termin chwolby PiS wyprzedził zakońcenie robót ... wtedy im pasowało się pochwolić ... a podsypki jesce robotniki nie zrobili ... 2024-04-22 12:01 8. Wybory przeciw PiS "Nie założę czapki, na złość babci odmrożenie sobie uszy " Naiwni jesteście bardzo, teraz to dopiero ruszy deweloperka w myśl hasła "mieszkańcy gospodarzami miasta" Filipowicz za słaby aby zapanować nad tym. Rządzić będzie kto inny a on będzie tylko długopisem. Brak mu yay i charyzmy a jakby czasem tupnął nogą, koledzy skoczą mu do gardła. Oj będzie się działo. Łukasz , niby wygrałeś a jesteś Wielkim przegranym w układach. 2024-04-22 11:59 9. @świniarz to kasiniok, więc nie dziwne, że tylko w taki sposób prymityw potrafi pisać. 2024-04-22 11:51 10. Obojętnie kto by rządził w Zakopanem to nic nie powstrzyma degradacji tego miasta. Za duży pieniądz z Polski i z zagranicy tu się lokuje, POwskie władze sprzed 10 lat jak i ostatnio PiSowskie pozwalały na najazd developerów. Ci co żyli z małego wynajmu mają pozamiatane. Miasto się degraduje. Patologia na Krupówkach, patologia na Równiach. Ale życzę przyszłemu Burmistrzowi żeby chociaż w jakimś stopniu uporządkował to miasto.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


FILMY TP

Pożegnania