Reklama

2024-02-22 21:10:38

Reklama

Zakopane

W tej formie Sylwestra Marzeń nie będzie, bo nie ma ani Leszka Doruli, ani Jacka Kurskiego

W czasie spotkania kandydata na burmistrza Zakopanego Łukasza Filipowicza z mieszkańcami padło wiele pytań, m. in. o Sylwestra Marzeń, komitet, który stoi za kandydatem, czy rozwój turystyki rowerowej.

- Jestem żonaty, mam trzech chłopców, córka w drodze. Jestem zakopiańczykiem jako jedyny z kandydatów. Miałem przyjemność studiować w Szwajcarii, poznałem miejscowości alpejskie. Utworzyliśmy komitet, którego głównym hasłem jest: mieszkańcy gospodarzami miasta. Chcemy oddać to miasto mieszkańcom, a nie deweloperom spoza Zakopanego. To najwyższy czas, żeby to zrobić. Mam czwórkę dzieci, chciałbym aby one tu zostały. Spotykamy się z odpływem zakopiańczyków, ubywa nawet kilkaset osób rocznie. Młodzi nie mają perspektyw - rozpoczął spotkanie Łukasz Filipowicz. 

Nie jesteśmy partią polityczną

Razem z trzema radnymi utworzył komitet Przyjazne Zakopane.
- Nie jesteśmy powiązani z żadną partią, z żadnymi wielkimi sponsorami, inicjatywę finansujemy sami. To unikatowa cecha naszego komitetu. Jako jedyni mówimy o transparentności. Chcemy żebyście państwo wiedzieli wszystko, mieli w 100 proc. kontrolę nad tym co się dzieje w Zakopanem. Część rzeczy jest dostępnych, ale część rzeczy się ukrywa - stwierdził Filipowicz.  
Dodał, że Zakopanem rządzą od 30 lat dwie frakcje, które powielają te same schematy, zmieniają się tylko wpływowi biznesmeni. Filipowicz stwierdził, że chce to zmienić i zarządzać Zakopanem "w sposób menadżerski".

Dziesięć punktów programu

Przedstawił dziesięć głównych założeń, inwestycji w programie na 10 najbliższych lat. Chodzi m. in. o inwestycje w  infrastrukturę drogową, odnawialne źródła energii, szczególnie geotermię, sport i rekreację zakopiańczyków, w spółki miejskie, pomoc społeczną, kulturę i tradycję, czy dyscyplinę architektoniczno-urbanistyczną.
Mieszkańcy, którzy przyszli  na spotkanie zadali sporo pytań, m. in. o to kto utworzył komitet - jego twórcami oprócz Łukasza Filipowicza są radni: Stanisław Karp, Bartłomiej Bryjak, Grzegorz Jóźkiewicz.

Co z geotermią

Stanisław Karp odpowiadał na pytanie o rozwój sieci geotermalnej. Jak mówił, w jednej z dzielnic moc energetyczną zamówił duży inwestor i mimo zebrania ok. 70 mieszkańców chętnych na geotermię nie mają oni możliwości podłączania. To ma się zmienić.
Padło też pytanie o linię autobusową na ul. Strążyskiej - Łukasz Filipowicz zapewnił, że jest za rozwojem miejskich linii również w tym rejonie. 
Radny Bartłomiej Bryjak stwierdził, że nie może być sytuacji, w której władze nie rozmawiają z niektórymi mediami, bo powinny być dostępne dla wszystkich dziennikarzy i mieszkańców.

Co dalej z Sylwestrem Marzeń?

Kolejne pytanie dotyczyło organizacji Sylwestra Marzeń. - Sylwester Marzeń to sprawa dyskusyjna i budzi skrajne emocje. W tej formie sylwestra już nie będzie, bo nie ma ani Leszka Doruli, ani Jacka Kurskiego. Miasto powinno mieć jednak jakąś ofertę, nie chodzi o taką ofertę jak Sylwester Marzeń, ale imprezę miejską, która promuje nasze wartości. Taki koncert powinien się odbywać. Temat jest kontrowersyjny, budzi skrajne opinie, powinniśmy zrobić na ten temat jakiś sondaż - powiedział Filipowicz.

Przepalanie publicznych pieniędzy

Radny Stanisław Karp mówił o "przepalaniu publicznych pieniędzy". twierdził, że 350 tys. rocznie wydawane jest na rozpoczynanie w Zakopanem i Sopocie sezonu zimowego oraz letniego.

Przyszłość w rowerach

Kolejne pytanie dotyczyło realnych, ale małych inwestycji, które usprawnią życie mieszkańców.
- Alpy mogą się od nas uczyć, bo my robimy ścieżki rowerowe najtaniej na świecie.  Bierzemy puszkę farby, malujemy ścieżkę rowerową na chodniku, żeby zrobić zdjęcie i pochwalić się, ile mamy kilometrów ścieżek, to pół-żartem. Kurorty alpejskie są prawie w 100 proc. otwarte na turystę rowerowego. To jest bardzo dobry kierunek, ale o zimie bym nie zapominał. U nas narciarstwo alpejskie kuleje, ale powinniśmy iść w stronę skiturów, narciarstwa klasycznego. Wystarczy pojechać do Bielska na Szyndzielnię, tam jest kolejka dla rowerzystów. Wystarczy otworzyć mapę, ile jest ścieżek dla profesjonalistów, ale też dla rodzin i dzieci. To nie jest obciążenie dla środowiska, nie są to wielkie inwestycje. To bardzo dobry kierunek. Gdy słaba zima powinniśmy iść w tym kierunku - mówił Filipowicz.

Kolejne pytanie dotyczyło przyznawania mieszkań socjalnych - tu Bartłomiej Bryjak odpowiedział, że są one przyznawane w niesprawiedliwy sposób i z tego powodu zrezygnował z udziału w komisji mieszkaniowej, która te lokale przyznaje.
Przypomnijmy, że Łukasz Filipowicz jest jednym z trzech kandydatów. Poza nim startują Agnieszka Nowak Gąsienica (PiS) i Mariusz Koperski (Dla Podhala).

p
 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
lokals 2024-03-13 14:21:32
Wszystko pięknie. Poza tym, że dalej brak konkretów. Pan kandydat mówi, że chciałby żeby jego dzieci zostały tutaj i że Zakopane się wyludnia, a chwilę później rozprawia o utworzeniu stref rekreacyjnych. To wypadałoby powiedzieć, gdzie ci Zakopiańczycy będą mieszkać, gdzie będą budować domy żeby nie wyludniać miasta. Jaki ma na to pomysł? Czy w ogóle rozważa poszerzenie stref zabudowy dla mieszkańców i jeżeli tak to gdzie je sobie wyobraża. Obecna władza w kwestii planowania przestrzennego przez 9 lat nie zrobiła nic. Liczba działek budowlanych się nie zmienia, a te istniejące już w obecnych planach drożeją w tempie zastraszającym co powoduje, że mało kogo na nie stać.
Po drugie to chciałbym wiedzieć gdzie ten pan był przez ostatnie 5 lat? Gdzie byli jego koledzy - założyciele jak mieli realny wpływ na to co się dzieje w mieście - byli radnymi. Chciałbym się dowiedzieć jakie mieli wystąpienia, interpelacje w tych sprawach, które teraz są dla nich ważne? Czy starali się coś robić czy tylko czekali na koniec kadencji żeby znów wystartować i znów snuć wizje jak to może być lepiej? Poproszę o konkrety. Ogólnikowo wszystko wygląda dobrze, ale diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach.
Kapelusznik 2024-02-24 06:43:30
I super. Takich ludzi trzeba. A nie odgrzewane kotlety jak Mariusz PO Majcherski czy Agnieszka PIS Dorula.
Do Pana Łukasza 2024-02-23 21:49:00
Nie widać tu propozycji na współpracę Pana Łukasza z mieszkańcami? Można coś o tym przeczytać gdzieś ?
nikt 2024-02-23 20:51:35
Kandydat "niezależny"???? są tacy? bez j..., dopiero po fakcie wychodzi kto od kogo jest zależny! to taka sama śpiewka jak "niezależne media"! (będzie cenzura?)
jacek 2024-02-23 20:30:29
Zakopiańczyk to on i może jest ( zakopiańczyk- mieszkaniec Zakopanego...) Ale góralem to on nie jest.... nie ma korzeni góralskich
Plus minus 2024-02-23 18:25:40
Jak można wybrać na burmistrza bezradnego? Tak jak zjeść stęchłego śledzia. Będzie mdliło
Czarek 2024-02-23 17:41:37
Na pytanie co zrobić z szkołami
Pan Filipowicz uczony w Szwajcarii odpowiedział
Uczyć trzeba na recepcjonistów i kelnerki
Dramat
Co on tam studiował??? (Na zmywaku?)
Narazie to u mamusi tylko pracuje
Nic więcej
Mądry po tych chyba 3 radnych się zrobił teraz ;( czy zawsze taki był ?
Heheszki 2024-02-23 14:40:34
Ale klakiery burmistrza walą komentarze. Piszczcie szybko bo zaraz fajrant i weekend wolny. A za darmo w weekend pisac nie bedziecie przecież. Zamiast robic w urzedzie to sie w godzinach pracy wyżywacie w komentarzach a my wam za to płacimy. Dramat taki jak i całe rządy Waszego PiSu, Agnieszki i Doruli.
Zakopion44 2024-02-23 14:11:59
Będę głosował, to taka nasza lokalna Trzecia Droga, obym sie nie zawiódł
Za tor(t)ami 2024-02-23 11:53:39
Sami rdzenni kandydaci, może powiedzą krótką historię jak oni sami, ich rodzice lub dziadkowie znaleźli się pod Tatrami, no i oczywiście dzięki komu tu ich przyniosło, a tak nawiasem wstyd, że nie ma kandydata ...
volontariusz 2024-02-23 11:07:47
jak mnie zatrudni to będę pisał pozytywne komentarze
Polo 2024-02-23 10:23:17
Przecież 9 lat temu popirali Dorule otwierali Gubalowke 3 z nich jest radnymi głosowali za Dorula ateraz ich olśniło mają dużo dzieci to niech im takie bajki opowiadają na marginesie
Jakie studia skończył kandydat czy tylko kurs na ubezpieczenia i z którego alpejskiego miasteczka wzia przykład na La plaje
krzesany 2024-02-23 10:07:08
W Zakopanem od dawna obywają się "zloty" disco polo.Szczerze powiedziawszy,wolałbym kapele góralskie niż rąbankę pseudomuzyków kaleczących polską muzykę.
Polo 2024-02-23 09:53:59
Wszyscy trzej panowie Bryjak Karp Juzkiewicz a także pań kandydat 9 lat temu wspaniałe popierali Dorule bawili się u niego w knajpie w dzień wyborów cały czas są radnymi głosowali przez cały okres rzadów Doruli popireajac nagle doznali olśnienia takie bajki niech opowiadają swoim dzieciom na dobranoc bo to im dobrze wychodzi
NiePiszeKomentarzy 2024-02-23 09:45:17
Fajne chlopy! Wreszcie jakis powiew świeżości w tym partyjnym grajdole. A pieniacze z innych komitetów ktorzy wiecznie piszą o otwieraniu Gubałówki to powinni sie raczej skontaktować z Byrcynem i swoim umiłowanym Dorulą. To Byrcyn wycinał drzewa a Dorula jezdził na nartach....
jarek 2024-02-23 09:14:58
@ level, a ty byś inwestował na terenie, na którym jest spór własnościowy ? :)
Turnia 2024-02-23 08:23:59
Jak można liczyć, że będzie lepiej wybierając na zmianę od lat kandydatów partyjnych. Popieram Pana Filipowicza bo jest niezależny, młody i nie przesiąknięty układami i sterowaniem z góry!!
level 2024-02-23 06:30:28
A co Pan powie na temat Nosala tak potrzebnej inwestycji dla polskiego narciarstwa?
Znajomy 2024-02-23 03:31:15
Zagłosowałbym ale z trzyma z "menżem stanu" wielmożnym jozkiewiczem spiewakiem operowym . Wiec nie
Góralska śleboda 2024-02-23 00:44:23
Fajny ale niech bawi dzieci
Polityk 2024-02-23 00:12:03
Apolityczna Konfa i Polska Jest Jedną.
Wyborca 2024-02-23 00:10:08
Pamiętam jak otwierał Gubałówkę razem z Dorulą. I jak go gorliwie popierał. Zresztą chyba cała czwórka tych panów.
Zik 2024-02-22 22:17:36
Ł. Filipowicz to bardzo fajny, pozytywny młody człowiek. Brawo.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Kasjera. 725300144 https://bip.cos.pl/1509/zakopane praca.zakopane@cos.pl
  Tel.: 725300144
 • USŁUGI | budowlane
  WYKONCZENIA I REMONTY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  ŁAZIENKI KUCHNIE PLYTKI INSTALACJE MONTAZ MEBLI ARMATURY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Cieślę - budowa w Kluszkowcach Stawka do uzgodnienia Proszę dzwonić - 788 624 940. 788 624 940 aleksandra@tatrastyle.pl
  Tel.: 788
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I RZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. 509 578 689.
 • PRACA | dam
  Kucharz al'a carte- Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej Do uzupełnienia zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: KUCHARZ. Oferta pracy dla kucharza z doświadczeniem zawodowym. Praca na stałe, bardzo dobre warunki pracy. Więcej informacji pod nr. 518 259 536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518 259 536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działka pow. 41ar do zabudowy położona w Lipnicy Wielkiej pod Babią Górą. 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię TYNKARZA I POMOCNIKA przy tynkach maszynowych. 730 39 73 01.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osób do pomalowania drewnianych balkonów w obiekcie turystycznym w Zakopanem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 693 692 100. 693692100
  Tel.: 693692100
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NAUKA
  NATIVE SPEAKER - JĘZYK ANGIELSKI - nauka face to face lub online, PRZYGOTOWANIE DO MATURY - Zakopane, okolice - 605 069 173
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-22 23:08 Dramatyczna akcja GOPR na Maciejowej 2024-04-22 22:00 W środę pogrzeb Józefa Krzeptowskiego, gospodarza tatrzańskich schronisk i ratownika TOPR 2024-04-22 21:00 11 edycja Pieniny Ultra-Trail za nami! (ZDJĘCIA) 2024-04-22 20:00 Kolejny etap zabezpieczania osuwiska. Kiedy droga będzie przejezdna? 2024-04-22 18:59 Radość ze sztandaru! (ZDJĘCIA i WIDEO) 2024-04-22 17:59 Rozmawiamy z Łukaszem Filipowiczem, nowym burmistrzem Zakopanego (WIDEO) 17 2024-04-22 17:30 Festiwal Nowe Horyzonty tournée 2024 tylko w nowotarskim kinie MCK 2024-04-22 16:59 Podjeżdżają ciężarówki i zrzucają ziemię 15 2024-04-22 16:30 Mistrz i uczeń wspólnie na scenie 2024-04-22 16:06 Czy to przez zmianę władzy, czy przez fatalną pogodę wszystko na Cyrhli stoi? 4 2024-04-22 15:59 W Zakopanem sypie śnieg, ale to już raczej ostatni zimowy dzień (WIDEO) 2024-04-22 15:30 Dziecięce super moce. Warsztaty 2024-04-22 15:00 Nowy burmistrz Szczawnicy Bogdan Szewczyk w ogniu pytań Jurka Jureckiego (WIDEO) 6 2024-04-22 14:05 Jak powinno wyglądać oświadczenie sprawcy kolizji? 2024-04-22 13:59 Ratownik GOPR zginął pod lawiną w Tatrach 1 2024-04-22 13:32 Tych przystanków nie obsługujemy, na razie do połowy maja 3 2024-04-22 12:54 Korek: wszechstronność i trwałość zastosowań 2024-04-22 12:25 Nie żyje twórca Blachotrapezu 3 2024-04-22 12:15 Jak powiedzieć dziecku o rozwodzie? 2024-04-22 12:11 Nowa definicja podróży globalnych dzięki World Tourism Portal 2024-04-22 11:33 Miał za szafą plantację marihuany 1 2024-04-22 11:30 Szokująca historia dwudziestowiecznych sierocińców. Mamy dla Was książki 2024-04-22 11:30 Do czego wykorzystać wodę ze zbiornika na deszczówkę? 2024-04-22 11:01 Znamy szczegóły akcji TOPR, nocą ruszyli na lawinisko po ciało turysty 2024-04-22 10:00 Roman Giertych kpi z wyników wyborczych PiS na Podhalu i puszcza Jarosławowi przebój Sławomira 35 2024-04-22 09:35 Kto pospieszył się z wymianą zimówek na letnie opony, ten może mieć problem 2 2024-04-22 08:59 Od rana w sercu Zakopanego wielki korek, znamy dobrze jego powód 4 2024-04-22 08:00 Wiosna dla zdrowia w nowotarskiej uczelni 2024-04-22 05:55 Grzegorz Watycha burmistrzem Nowego Targu - to już oficjalne wyniki! 3 2024-04-22 05:47 Tadeusz Królczyk wygrywa wybory w Ochotnicy Dolnej 2 2024-04-21 23:45 Oficjalne wyniki w Krościenku. Wójt Dyda przegrywa 7 2024-04-21 23:35 Andrzej Dziwisz odchodzi 1 2024-04-21 23:27 Łukasz Filipowicz burmistrzem Zakopanego. Wyniki ze wszystkich komisji 26 2024-04-21 23:00 Zacięta walka w Ochotnicy Dolnej. Jurkowski już bez przewagi AKTUALIZACJA 2024-04-21 22:48 W Jabłonce wygrywa Stanisław Kasprzak 2024-04-21 22:40 W Krościenku prowadzi Stanisław Tkaczyk 1 2024-04-21 22:32 Ratułowski pozostaje burmistrzem 7 2024-04-21 22:14 Tak w sztabie Łukasza Filipowicza cieszą się z wygranej (WIDEO) 18 2024-04-21 22:12 Leszek Świder pozostaje na stanowisku burmistrza Rabki 12 2024-04-21 22:10 Agnieszka Nowak-Gąsienica pogratulowała nowemu burmistrzowi Zakopanego 15 2024-04-21 22:10 Bartosz Leksander nowym wójtem Spytkowic 2 2024-04-21 22:09 Szewczyk, burmistrzem Szczawnicy 2 2024-04-21 22:05 Nowy Targ z niską frekwencją i słabym parciem na zmianę. Grzegorz Watycha wygrał 1 2024-04-21 21:45 Pierwsze wyniki: Wygrana Dziubka, wygrana Ratułowskiego 1 2024-04-21 21:20 Łukasz Filipowicz burmistrzem Zakopanego (WIDEO, ZDJĘCIA) 10 2024-04-21 21:15 Parlamentarzyści na Podhalu 2 2024-04-21 20:15 W mieście jest jeszcze szansa na poprawę fatalnej frekwencji 2024-04-21 19:14 W dwóch gminach o godz. 17 zdecydowanie najwyższa frekwencja. Nowy Targ zadziwia 9 2024-04-21 18:15 Kolejny wielkokubaturowy obiekt wyrośnie pod Giewontem, tym razem tuż przy kościele 5 2024-04-21 17:30 Co w tej urnie widać? 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-22 23:46 1. Naprawdę nie ma nic piękniejszego na świecie niż skowyt bezsilności fanatyków pisowskich. Zagubionych, bezradnych, zdezorientowanych co to się dzieje? :) Jak czytam te wasze lamenty to uśmiech nie schodzi mi z twarzy:))))) Piszcie więcej, proszę, bo to sama radość dla mnie:))))))) 2024-04-22 23:18 2. Szczawnica jest przereklamowana a za tym nie idzie nic. Brak jakiejkolwiek wizji po roku 1989 ma nieodwracalne skutki a miejscowość staje się zaściankiem. Zgadzam sie z komentarzem @Niby 2024-04-22 23:00 3. @układ zakopiański no doczekas się oświadczenia majątkowego-rower i to z komunii (po to te ścieżki) reszta nie moja mamy,żony, sąsiada..... 2024-04-22 22:52 4. Panie Giertych Zakopane pokazało czerwoną kartkę PiS ale też przede wszystkim PO, które to odpadło w pierwszej turze więc może nie cieszcie się tak z nieswojego sukcesu bo wielka polityka nie ma tu nic do rzeczy. Ludzie w miastach takich jak Zakopane głosują na kandydata a nie na partię więc po co te wasze komentarze od rana: "upadł bastion PiS". Jak zepsuta płyta. Proszę napisać wespół "upadł też bastion PO". Wtedy będzie to sprawiedliwe. 2024-04-22 22:38 5. Do czego to doszlo zeby wlasciciel musial sie spowiadac wszystkim ciekawskim . Jego to robi a wam nic do tego 2024-04-22 21:43 6. Szanowni Państwo. Zmiana władzy nastąpi dopiero po 7 maja 2024 roku. Do tego czasu będzie nam umilać czas stara ekipa w taki właśnie sposób. 2024-04-22 21:37 7. Ale w sobotę zapieprzali jak dzicy. Ludzie się nawet tego nie spodziewali i trzeba było objazdy przez Olczę i Bystre robić. To był przysłowiowy gwoźdź do trumny myszki - po błocie z Hrubego i Zoniówki nikomu się nie chciało do urn iść 2024-04-22 21:26 8. Przecież on w żywe oczy kłamie, nawet nie mrugnie. Ale Was łysy zrobił w lolo. Teraz to będzie dopiero układ zakopiański. To mieszkanko w Hiszpanii będzie w oświadczeniu majątkowym, czy nie ? 2024-04-22 21:20 9. Zgnitego drzewa nie potraficie wyciąć, bo sracie w gacie!!, a teraz bierzecie się za prawo budowlane???.... Co jest z wami nie tak???!!!. Taka zwykła katolicka zawiść, zazdrość i nienawiść do innych?, czy co?, może przez ciężarówki mało mleka w łoscyku? i się odszkodowanie należy!?... 2024-04-22 21:16 10. "Hrabiatka" chcieliby przejąć niemal całą Szczawnicę tylko efekt tego byłby jak na Zdrojowej która może posłużyc za scenografię do filmów wojennych lub horroru.Na prawo ruina na lewo ruina.A takich ruin i pustostanów mają chyba z 8,ale będzie ....fontanna.p Szewczyk tyle co powiedział w wywiadzie to ze chce promocji miasta i będzie rozmawiał.No "sporo".
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP


REKLAMA