Reklama

2024-02-23 21:17:24

Reklama

Zakopane

Odrapać Krupówki z obrzydlistwa, sprawić by miasto znów stało się silne

- Krupówki to była zawsze ulica handlowa, eklektyczna, składająca się z wielu urokliwych miejsc, a dziś jest coraz gorsza - podkreśla Mariusz Koperski.

Budowa mocnego wydziału urbanistyki, współpraca z innymi miastami i organizacjami społecznymi, a przede wszystkim prymat dobra wspólnego nad prywatą. To recepta na uratowanie Zakopanego przed postępującą degradacją przestrzenną. Zamierza ją zastosować Mariusz Koperski, kandydat  na burmistrza Zakopanego z ramienia komitetu wyborczego "Dla Podhala". 

W czwartek w gościnnych progach Hotelu Grand Stamary zaprosił mieszkańców do dyskusji na temat jak uratować ład przestrzenny Zakopanego. Próbował przy tym odpowiedzieć na szereg pytań. M. in. jak zmienić plany zagospodarowania tak, żeby służyły mieszkańcom, a nie tylko deweloperom, jak ratować zakopiańskie zabytki i co zrobić, by Zakopane na nowo stało się ładne. Publiczność dopytywała co zrobić z rozpadającym się budynkiem "Turni", jak zlikwidować hałas i decybele zbyt głośno puszczanej muzyki w knajpach przy Krupówkach. Apelowała o walkę ze straszydłami takimi jak betonowy szkielet stojący u zbiegu ulicy Kościuszki i Sienkiewicza, czy pustostany kolejnych niechcianych przez nikogo galerii handlowych.

Gdzie Krupówki, gdzie "Monciak"

Kandydat zaprezentował album Muzeum Tatrzańskiego "Nowe Zakopane". - To książka wstrząsająca w ożywczy sposób. Pokazuje że Zakopane jest bardzo brzydkim miastem i mówi, że to brzydota nabyta. Wiele z rzeczy, które szpecą, to nie są trwałe elementy miasta. To nie tkanka miejska. Niewiele potrzeba, by miasto zmienić, odrapać z przybudówek, przywieszek, pstrokacizn - zaznaczył Mariusz Koperski. 

Dodał, że Park Kulturowy Krupówek jest mu szczególnie bliski, bo to był jego projekt. - Powierzony mojemu zespołowi przez burmistrza Majchra. Nie mieliśmy większości w radzie, nie został przyjęty, a potem przez nową radę został przejęty z pewnymi poprawkami. A potem został spaprany. Na początku jeszcze działał, wiele osób w niego uwierzyło, oczyściło swoje fasady, a reszty już nie obowiązuje. Dziś mamy Park, który nie działa. Trzeba zrobić remanent. Zinwentaryzować co się udało zrobić, wprowadzić pewne zmiany i na nowo dopilnować, żeby działał. Odrapać Krupówki z obrzydlistwa. Zabrakło determinacji i wiary w to, że jest potrzebne. To nasza reprezentacyjna ulica - podkreślił Mariusz Koperski. Za wzór dawał Sopot z jego "Monciakiem", który udowadnia, że utrzymanie porządku na reprezentacyjnym deptaku w mieście turystycznym jest możliwe. 

Markowane działania

Mariusz Koperski zarzucił obecnym władzom miasta markowanie działań i ucieczkę od ważnych dla mieszkańców tematów. Przykładem - uchwała krajobrazowa, a raczej jej brak. Bo prace nad nią trwały prawie 10 lat. W 2022 roku skończyły się konsultacje i a uchwały jak nie było tak nie ma. A powinna regulować ważne dla każdego sprawy małej architektury, kwestię umieszczania szyldów, reklam w przestrzeni publicznej. - To już dawno powinno unormowane. Kto chce mieć w przestrzeni miejskiej reklamę, to ma za to płacić - podkreślił kandydat na burmistrza. Przypomniał, że również sprawa Monte Video, czyli projektu wojewody, który miał usunąć z zakopianki reklamy, tak by odsłonić widok na góry także została kompletnie zaniedbana. A wina w dużej mierze obciąża Zakopane, do którego prowadzi przecież zakopianka. - Konsekwencje spadają na nas, bo nie widzimy Tatr. Jadąc autobusem do Zakopanego liczyłem te reklamy. To niewiarygodne ile ich jest - zaznaczył Mariusz Koperski. 

Podkreślał konieczność wspólnego działania. Tak wspólnie ze stowarzyszeniami takimi jak Towarzystwo Opieki nad Zabytkami, jak również na zewnątrz z innymi samorządami. By razem lobbować w rządzie na rzecz dobrych rozwiązań. Stąd niezrozumiała jego zdaniem decyzja o wyprowadzeniu Zakopanego ze Stowarzyszenia Miast Polskich. W osamotnieniu Zakopane nie zdziała nic na arenie ogólnopolskiej. 

Zadający w trakcie dyskusji pytania zwracali uwagę, że jedne z największych reklam w mieście należą do Polskich Kolei Linowych oraz Polskich Tatr. Mariusz Koperski przyznał, że od pewnych ludzi i od pewnych instytucji trzeba oczekiwać więcej. - Dziś mogę jedynie prywatnie iść i powiedzieć, że to nie wypada, zwłaszcza PKL-owi - podsumował kandydat na burmistrza. 

rav

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
wiktoria 2024-02-25 15:58:33
@Tadku z nowotarskiej lepiej w dzisiejszych czasach o tych z afryki nie pisz bo nowe władze i wolne media posądzą cię o mowe nienawiści a to się wiąże z konsekwencjami , dziś prawdy nie można mówić w dobie wolności słowa chyba że to będzie jedna z góralskich prowd @ Wyborco a my gdzie indziej upatrujemy nadzieje i my też mądrzy inaczej niż ty
zacofane 2024-02-25 13:32:36
I GUBAŁÓWKE OTWORZY.EJ KMIOTKI KMIOTKI.
Tadek z nowotarskiej 2024-02-24 22:37:41
Ten Pan swego czasu był za przyjęciem setek uchodźców z afryki na podhalu. Dalej tak uwaza?
Wyborca 2024-02-24 21:03:45
Zastanawiam się ile tych głupich komentarzy jest od tego mądrego inaczej pana co się zowie Jacek K. Słuchałem ze zrozumieniem pana Koperskiego i w nim upatruje nadzieję dla Zakopanego.
jarek 2024-02-24 14:59:32
Najwazniejsze to dobrze zjesc : duzo, tlusto i ewentualnie swiezo.
krejci 2024-02-24 14:51:27
Odrapac to trzeba ze szmalu. Wyslac kilku umyslnych miesniakow i ten postulat sie zalatwi. Miasto wreszcie znajdzie fundusze na siec publicznych i demokratycznych kibli
Co do Monciaka , to ilosci agencji i alfonsow nikt nie przebiije, wiec ten wzor wizerunku miasta raczej trudny do osiagniecia.
jarek 2024-02-24 12:34:24
@ Zakopianka, dobrze bułoby, gdybyś nauczyła się czytać :)
Zakopianka 2024-02-24 11:43:12
@ Jarek , skąd masz takie informacje?O ile mi wiadomo budowę Sky Tower zatwierdził PiSowski wojewoda bo miasto na tą budowę nie wyraziło zgody.Zanim zaczniesz szczuć i wypisywać kłamstwa to sprawdź!
jarek 2024-02-24 10:25:36
@ sajcho, no i bardzo wspierał budowę np. Sky Tower w Dolinie Białego :) :) :)
lamido 2024-02-24 10:15:17
Pan Koperski walczy teraz z deweloperami a sam był wiceburmistrzem na usługacha PO i Majchra ktorzy to byli wspóltwórcami obecnych palnów zgospodarowni przestrzenego PS o ile pamietam był zrobiony z niemałe pieniądze audyt tych plnów ktry wykazał kilkaset razacy ba sprzecznych z prawem błędów , ktos poszedł siedziec , naprawione te błedy? Zrobił pan Koperski cokolwiek w tej sprawie?
goralicekcijahaj 2024-02-24 10:11:49
dla czego o tym panu publicznosc dowiaduje sie dopiero kilka miesiecy przed wyborami , wczesniej znay tylko j czytelnikom jego wtpliwej jakosci prozy , jak to jest ze zwsze tryz pred wyborami robi sie taki wysyp lokalnych dziłaczy i ich aktywności - , a po 4 latach ciszy chybaze zdobeda stolem tyle tylko ze wtedy zpominaj o swych obietnicach -
CNN Pela live 2024-02-24 10:09:57
Z wszystkich kandydatów
Agnieszka jest najładniejsza
sajcho 2024-02-24 09:42:52
Pan Koperski walczy teraz z deweloperami a sam był wiceburmistrzem na usługacha PO i Majchra i sami te plany pod swoich tworzyli. Teraz nikt nic nie wie, nie pamieta i mysli ze ludzie kupią ten szit.
Iwona 2024-02-24 07:40:00
Panie Mariuszu, czy naprawdę Park Kulturowy to Pana projekt? To, że w ogóle była o nim dyskusja i że został uchwalony( niedoskonały, z ustępstwami) to działanie i determinacja wielu środowisk, właśnie przykład wspólnego działania , o którym Pan tak dużo mówi. Potem, za czasów nowego burmistrza to te środowiska nadal o niego walczyły.
SlynnaPraczka 2024-02-24 06:21:03
Ech Wy bajkopisarze, marzyciele i wizjonerzy. Bardzo ładnie opowiadacie. Aż miło posłuchać.
Konserwatywny 2024-02-24 03:12:02
Mine sie kropowki podobaja. Nic dodac, nic ujac.
Roni 2024-02-24 00:20:37
Kolejny człowiek, kandydat, nie znam, nie wiem, nie orientuję się...
Ponoć ci z PIS-u nie ujawniają swojej przynależności, chociaż wcześniej jakoś się tego nie bali...wstydzą się czy co...?
A ten Koperski to z kim "trzyma"...?
Na każdego spoza PIS-u głosuję w ciemno, tylko niech się nazwiska na pkakatach zdeklarują, do jakiego ugrupowania im bliżej...
Andrew 2024-02-23 23:25:26
A mnie interesuje jakie mają poglądy polityczne dani kandydaci? Tzn z jaką opcją polityczna się utożsamiają. Rozumiem, że ten pan to PO? Szkoda, że na tych plakatach nie jest napisane wprost - jestem za tym i za tym tylko widzimy wdzięczne nazwy utożsamiane z daną miejscowością. Jak nie jest ktoś w danym temacie to może go to zmylić. Powiecie - co to ma wspólnego z polityką lokalną? Otóż ma. Dla mnie np. ma to ogromne znaczenie kto jakie reprezentuje wartości. Dziś wszystko związane z tą "dużą" polityką. Jak dla mnie Polska idzie w bardzo złym kierunku obecnie. Wielu ludzi dało się po prostu nabrać, wystarczy zobaczyć co się dzieje i będzie dziać np. na polu edukacji - coraz mniej lektur a z historii wykreślono wielu bohaterów. Obyśmy nie utracili naszej tożsamości za pare lat...
kurr 2024-02-23 21:50:16
znowu jakiś nieokreślony politycznie komitet, a przecież podział polityczny w polsce jest taki prosty : prawa noga lewa noga i pisiory.
kreator wizerunku 2024-02-23 21:27:39
koszulę zmienił. Rękawy dalej podwinięte. Słabo to wygląda. Brak pomysłu.
Łajt 2024-02-23 21:26:57
I co nie będzie tych pysznych placków ziemniaczanych na dolnych Krupówkach, a takie smaczne i pachnące.
No bez przesady ! Trzeba tylko zrobić porządek z tymi straganami tubylców !
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Cieślę - budowa w Kluszkowcach Stawka do uzgodnienia Proszę dzwonić - 788 624 940. 788 624 940 aleksandra@tatrastyle.pl
  Tel.: 788
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ KRÓTKIE TERMINY GWARANCJA NA WYKONANE ROBOTY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I RZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. 509 578 689.
 • PRACA | dam
  Kucharz al'a carte- Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej Do uzupełnienia zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: KUCHARZ. Oferta pracy dla kucharza z doświadczeniem zawodowym. Praca na stałe, bardzo dobre warunki pracy. Więcej informacji pod nr. 518 259 536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518 259 536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działka pow. 41ar do zabudowy położona w Lipnicy Wielkiej pod Babią Górą. 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię TYNKARZA I POMOCNIKA przy tynkach maszynowych. 730 39 73 01.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osób do pomalowania drewnianych balkonów w obiekcie turystycznym w Zakopanem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 693 692 100. 693692100
  Tel.: 693692100
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 1.6 HA i 42 AR. 505 429 375.
 • NAUKA
  NATIVE SPEAKER - JĘZYK ANGIELSKI - nauka face to face lub online, PRZYGOTOWANIE DO MATURY - Zakopane, okolice - 605 069 173
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-22 08:59 Od rana w sercu Zakopanego wielki korek, znamy dobrze jego powód 2024-04-22 08:00 Wiosna dla zdrowia w nowotarskiej uczelni 2024-04-22 05:55 Grzegorz Watycha burmistrzem Nowego Targu - to już oficjalne wyniki! 1 2024-04-22 05:47 Tadeusz Królczyk wygrywa wybory w Ochotnicy Dolnej 1 2024-04-21 23:45 Oficjalne wyniki w Krościenku. Wójt Dyda przegrywa 1 2024-04-21 23:35 Andrzej Dziwisz odchodzi 2024-04-21 23:27 W Zakopanem mamy oficjalne wyniki wyborów. Zobaczcie, jak było w waszej komisji 8 2024-04-21 23:00 Zacięta walka w Ochotnicy Dolnej. Jurkowski już bez przewagi AKTUALIZACJA 2024-04-21 22:48 W Jabłonce wygrywa Stanisław Kasprzak 2024-04-21 22:40 W Krościenku prowadzi Stanisław Tkaczyk 1 2024-04-21 22:32 Ratułowski pozostaje burmistrzem 4 2024-04-21 22:14 Tak w sztabie Łukasza Filipowicza cieszą się z wygranej (WIDEO) 14 2024-04-21 22:12 Leszek Świder pozostaje na stanowisku burmistrza Rabki 7 2024-04-21 22:10 Agnieszka Nowak-Gąsienica pogratulowała nowemu burmistrzowi Zakopanego 9 2024-04-21 22:10 Bartosz Leksander nowym wójtem Spytkowic 2024-04-21 22:09 Szewczyk, burmistrzem Szczawnicy 2 2024-04-21 22:05 Nowy Targ z niską frekwencją i słabym parciem na zmianę. Grzegorz Watycha wygrał 1 2024-04-21 21:45 Pierwsze wyniki: Wygrana Dziubka, wygrana Ratułowskiego 1 2024-04-21 21:20 Łukasz Filipowicz burmistrzem Zakopanego (WIDEO, ZDJĘCIA) 10 2024-04-21 21:15 Parlamentarzyści na Podhalu 2 2024-04-21 20:15 W mieście jest jeszcze szansa na poprawę fatalnej frekwencji 2024-04-21 19:14 W dwóch gminach o godz. 17 zdecydowanie najwyższa frekwencja. Nowy Targ zadziwia 9 2024-04-21 18:15 Kolejny wielkokubaturowy obiekt wyrośnie pod Giewontem, tym razem tuż przy kościele 5 2024-04-21 17:30 Co w tej urnie widać? 1 2024-04-21 17:00 Wokół szaleje wojna, a kobiety zamknięte w obozie koncentracyjnym piszą wiersze o miłości 2024-04-21 16:15 Nowotarscy policjanci o włos od awansu 2 2024-04-21 15:31 W Rabce także nie widać wyborczego szturmu na głosowanie 2024-04-21 15:00 Kierdel pokropiony i okadzony, czyli Święto Bacowskie 2024 (ZDJĘCIA i WIDEO) 2024-04-21 14:30 Frekwencja w centrum Zakopanego także dość marna, czy poprawi się do końca głosowania? 8 2024-04-21 14:00 Znamy frekwencję na Podhalu. Bardzo wielu wyborców głosuje w tej gminie 2 2024-04-21 13:00 Uwaga kierowcy, noga z gazu! Fotoradar znów namierza w mieście! 3 2024-04-21 12:28 W Zakopanem na razie niezbyt wielu głosujących. Idźcie na wybory! 5 2024-04-21 12:00 Dolina Olczyska i Nosal w zimowej szacie (ZDJĘCIA, WIDEO) 2024-04-21 10:59 Tragedia w Tatrach. Śmiertelny wypadek w rejonie Świnickiej Przełęczy (AKTUALIZACJA) 1 2024-04-21 10:03 Tak głosują w Cichem (WIDEO) 2 2024-04-21 09:12 Powrót zimy daje się we znaki drzewom 2024-04-21 09:00 Małżonkowie z 70-letnim stażem 3 2024-04-21 08:00 Głosujemy w dziesięciu gminach na Podhalu, Spisza i Orawie 4 2024-04-21 07:42 Zima na całego, Tatry i Zakopane całe na biało (WIDEO) 4 2024-04-20 21:40 Drogi, drogi, drogi, lista prac modernizacyjnych jest długa i końca nie widać 2024-04-20 20:51 Aż 70 osób przekroczyło dozwoloną prędkość. Jak szybko pędził niechlubny rekordzista? 2 2024-04-20 20:00 Jedenastka najszybsza 2024-04-20 18:59 Zmarł Józef Krzeptowski. Przez całe życie pracował w tatrzańskich schroniskach 2024-04-20 18:00 Na nowotarskim kirkucie uczcili 81 rocznicę powstania w Getcie Warszawskim 6 2024-04-20 17:29 Spotkanie z Angeliką Chrapkiewicz-Gądek w Cafe Tygodnik Podhalański (WIDEO) 2024-04-20 17:00 Zderzenie w rejonie mostu w Białym Dunajcu. Ruch wahadłowy 2024-04-20 16:45 Dziękujemy Wam! Już 300 000 osób obserwuje nasz profil na Facebooku! 3 2024-04-20 16:00 Gronkowianie w Chicago świętują 2024-04-20 14:59 500 flisaków gotowych do pracy (ZDJĘCIA, WIDEO) 8 2024-04-20 14:22 Ostrzeżenia przed burzami i opadami śniegu
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-22 07:46 1. Wielki sukces Krościenka ! mieliśmy nieudacznika wójta i ludzie mieli dosyć jego arogancji, niekompetencji a przede wszystkim indolencji i niebywałej zdolności destrukcyjnych. Bardzo dobrze się stało bo gorzej być już nie mogło a wystarczy że będzie normalnie, a jak też przewietrzą tą bandę siepaczy to dobrze dla Krościenka, więc pakujcie się Beatki, Krysie, Dorotki, Jadzie i Lutki oraz inni grabarze Krościenka / skończyła się wreszcie era gnuśności i nieróbstwa, niszczenia przez was Krościenka. To dobra wiadomość dla Krościenka i jego mieszkańców. Brawo Kroscienczanie ze wszystkich sołectw, pokazaliście siłę, wszyscy stanowimy wspólnotę samorządową, w jedności siła i nie uznajemy podziałow na my i oni w przeciwieństwie do tej śmietanki z niskoprocentowego mleka serwowanej pod barem u Franka. 2024-04-22 07:36 2. brawo Podhale, "na Was zawsze można liczyć". 2024-04-22 07:23 3. Czy ma się honor nie realizując obietnice w pierwszej kadencji ,startując do drugiej? Byłam na spotkaniu ,wybrany wczoraj szeryf powiedział że jak wygra to spełni obietnice w trzeciej kadencji ,dobre ! 2024-04-22 07:21 4. To teraz Agnieszko przyjdzie czas rozliczeń. 2024-04-22 07:02 5. Panie Burmistrzu niech Pan teraz pokaże ze ma jaja i pierwszą decyzją niech bedzie zatrzymanie wszelkimi sposobami tego co dzieje sie pod skocznią a zwłaszcza na przeciwko centrali TOPR! 2024-04-22 06:56 6. To nie jest i nie był mój ulubiony kandydat, ale po tym co pokazała reszta to jest najrozsądniejszy wybór. Dziękuje, że się większość opamiętała i zachował zdolność do samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków. 2024-04-22 06:36 7. no to powodzenia życzę Nowemu Burmistrzowi, Zakopane zasługuje w końcu na mądrego zarządzającego (może to właśnie Ten), czas na zmiany..., a Pani N-G już podziękujemy. 2024-04-22 06:20 8. Pożyjemy,zobaczymy. 2024-04-22 06:16 9. Mniejsze zło! Trudno będzie się przebić przez ten aktualny beton w Urzędzie Miasta , ale jest nadzieja. 2024-04-22 06:14 10. Zwycięstwo dobra nad złem. Mieszkańcy pokazali że nie zgadzają się na hejt i fanatyzm religijny!!!!!!!!!! Gratulacje. Normalność górą!!!!!!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP


REKLAMA