Reklama

2024-02-25 13:15:27

Reklama

Bukowina Tatrzańska

Cyja ta gmina - ruszyli by odbić Bukowinę

Wygląda na to, że Prawu i Sprawiedliwości, które w poprzednich wyborach zdobyło sto procent mandatów w samorządzie rośnie poważny przeciwnik.

 Dotychczas na ten temat krążyły w Gminie Bukowina tylko plotki. Tymczasem pojawiły się pierwsze billboardy z hasłem po góralsku. Czy nowej wyborczej formacji uda się odbić Bukowinę z rąk PiS przekonamy się niebawem. Kilka tygodni temu deklaracje ponownego startu złożył nam Andrzej Pietrzyk, dotychczasowych wójt, też z PiS. Jakie ma szanse nie widomo, ale od jakiegoś czasu jest w Bukowinie mocno krytykowany. 

JJ

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Bukowian 2024-03-04 18:08:20
A bo to obecny wójt pod siebie nie robi? Zagradza sąsiadce drogę, żeby wcisnąć więcej domków - drogę która istniała już za Austro-Węgier. Na Brzegach podobno taką samą deweloperkę robi - bo jest biegłym i sąd mu nic nie zrobi.
Ytung 2024-03-01 19:14:27
Termy Bukowina m.in. Ku..hty, Gal...ce, i reszta tzn. śmietana Bukowianska chce do władzy się dostać bo mają Bank, GS, Radę Gminy, Straż Pożarną, Termy Bukowiańskie, Hotele, Ośrodki Zdrowia, Radę Parafialną i tak mogę wymieniać. A teraz do władzy na pełnym gazie. Mam nadzieję,że Bukowiany ich nie dopuszczą. A hasła typu Cyja ta .... to ich gra.
Anna 2024-02-28 09:00:19
Do bialcana, basi, wojtka itd. Widać ze to jest jedna osoba. gdzie jest projekt placyku, który miał być miejscem relaksu. Nie robicie z nim nic bo poszliście w konszachty z biznesmenem, !! I te budy na tym placu też są tego dowodem. Placyk wcale nie jest za maly, jest odpowiedni żeby zrobić tam kawiarnie, plac zabaw lub siłownię!
narciarz 2024-02-28 08:31:05
https://24tp.pl/n/115457

Nie przeszkadza wam szambo w rowach i potokach, to i we władzach i parafiach szambo wam nie śmierdzi. Wyżej sr...cie niż ... Nie potraficie inaczej.
I tyle w temacie.
Con 2024-02-27 22:14:35
Białcanom nie wygodzis :)
nie fcom deweloperów, a
ciekawe kto jest właścicielem działek które są sprzedawane deweloperom ? Nie Białcany casem ? :)
Swój 2024-02-27 21:12:23
Ale macie roboty z tą Białka a gmina to przecież 7 wsi Martwicie się jak w Białce co inni mają powiedzieć da też oprócz radnych jest też sołtysw każdej wsi i oni też powinni być winni tego że nie dzieje się w ich wsi dobrze.Na co ta rada sołecka .Czarna Góra-, tragedia Rzepiska to wiadomo kto dąży żeby choć drogi poprawić.Włodarz musi dojechać .Leśnica zrobiona jeszcze wcześniej .Bukowina nic nie ma oprócz term Dawno były zabawy w Domu Ludowym a teraz tylko wybrani mogą robić imprezy,jedno zebranie wiejskie na które zaproszono senatora Hakerskiego i te śpiewaczkę z Krościenka panią Paluch to opowiadali że będzie niebawem otwarty tunel na Zakopiance tak było w Bukowinie nie interesowali się tym co się u nas w gminie dzieje było to jedyne zebranie wiejskie .Wiadomo że pani Kuruc jest dobra do podpisywania tego co wójtowi nie pasuje a zwłaszcza decyzję które są mu osobiście ,prywatnie potrzebne.Wstyd i mamy to co mamy kurort gdzieś smród nikomu wieczór nie przeszkadza a wokoło zabytkowego kościoła aż wstyd ile śmieci na parkingu. Wy Białczanie jesteście winni temu że rządzą tylko..... bo dużo mówicie a mało robicie.Bo gdy w gazecie ukazał się parę lat temu artykuł gdzie mieszkanka Białki przedstawiała sprawę tego handlu przy kościele nie pamiętam dokładnie toście ja gnoili że jak mogła takie rzeczy o plebani mówić a teraz macie sami i nie wypisujcie w internecie bo już za późno
Gość 2024-02-27 17:12:41
@matulko czytaj ze zrozumieniem. Właśnie o to chodzi że cmentarz nie jest gminny ale nasa gmina Bukowina czyli Bania chca robić kolej i brakuje im miejsca i planują wyburzyć ogrodzenie cmentarne i zrobić kolej. Chcą wywłaszczyć siostry i zrobić rondo. Po to się do gminy pchają. Jak ich wybierzemy to pozamiatame
tak jest! 2024-02-27 09:32:54
no cyja! no cyja! wiadomo! pisiowa i tylko pisiowa
Matulko 2024-02-27 08:27:03
@Wojtek nie ma co bronić aż tak tej obecnej władzy. Ludzia nie da się oczu zamydlić! ja się nie dziwię że nie zrzeszony radny nie zawsze pojawiał się na sesjach! Przecież tam wszystko było poustawiane, podejrzewam, że każdy radny wiedział jak ma głosować ! Cóż to za rada, która nie debatuje, nie poddaje planów, nie sprzeciwia sie, nie kłóci?
Ja jestem mieszkanka wsi i wiem, że płot cmentarny jest po prostu dobrym tematem! Cmentarz nie jest przecież własności gminy, i wójt nie może z nim nic zrobi! Więc dlaczego cały czas o nim trujecie, skoro decyzyjny jest ksiądz i rada parafialna lub kuria ? Prawda jest taka, że ludzie mają już dość obecnej władzy! Ktoś już wspomniał o zasadach oddawania śmieci- faktycznie są beznadziejne! Tylko kontrole, sprawdzanie, straszenie pracowników śmietniska, dziadowskie worki, które się rozrywają, zakaz wywozu odpadów komunalnych na śmietnisko! Limity gabarytów- w miejscowości turystycznej!A jednoczesne zwalnianie z opłat osób, które mają 3 dzieci! Podatki od działalności wywindowały do maxymalnej stawki! Dodatkowy podatek, od gruntów dzierżawionych pod wyciągi! A jeśli chodzi o ilość urzędników, to ja pamiętam czasy, kiedy w budownictwie był tylko SP. Pan Lichaj, teraz zajmują kilka pokoi, ale czy to się przekłada na sprawność załatwiania spraw? W ,, śmieciach ,, jeszcze nie dawno była tylko jedna dziewczyna, która przyjmowała w podziwach, teraz jest kilka osób w pokoju! Tu nie trzeba być rodziną, żeby wiedzieć takie rzeczy!
Wojtek 2024-02-27 07:19:49
@tfuu jaka rodzina radnej Kuruc???? Jaka radna Kuruc????Jak obrona Pary???? Mam swoje zdanie na ten temat jak zresztą większość Białki. Radna Marek sama sobie zapracowała na opinie! Walka o prywatne interesy swoje i rodziny, albo nieobecności. Sesja można sobie obejrzec. A popieraniem inwestycji Bani pokazała że zwykłych ludzi ma gdzieś. I jak cmentarza nikt nie ruszy to po co dzielenie działki na cmentarzu???? Co????
Jancyjos 2024-02-27 07:10:59
Z komentarzy niektórych wnioskuję, że jedynym pomysłem na rozwój wsi jest zagospodarowanie niewielkiego placu koło kościoła ?! Nie wiele ludziom do szczęścia potrzeba ...
Zastanawiający jest brak głosu mieszkańców innych wsi.
Swoj 2024-02-27 01:30:38
@tfuu a ja jak czytam komentarze to widzę że cała rodzina radnej Marek się zaangażowala. Bo skąd zwykły człowiek wie ile na + jest pracowników??? Jak chodzę do śmieci to ciągle są 4 panie . Ale jak kogoś wywalili z prawa na UJ ( a się chwali jakby skończyła) to może nie wiedzieć co to 4+. Kolejna sprawa jak cmentarza nie ruszą to po co podział działki zrobi ??Mydlenie oczy ale mąż od szkoleń ego zawsze podpowie jak wy.... ć ludzi
Wojtek 2024-02-27 00:34:02
@tfuu jaka radna Kuruc???jaka jej rodzina???Jakie wychwalanie Pary???Człowieku w łeb się puknij!!! Akurat pani Kuruc twardo się stawia i jest odsuwana przez wójta od pewnych spraw i z nim nie startuje bo jest jedyna osoba z którą w gminie można normalnie porozmawiać. I jedyną która nie daje się uwikłać w uklady. I jest osobą która ciężko pracuje na rzecz tej gminy i jest sola w oku wszystkich biznesmenów bo broni zwykłego człowieka! l A pani Marek albo nie ma na sesjach bo biznes prowadzi albo bije pianę o prywatne interesy swoje i rodziny.
Tfuuu 2024-02-26 21:22:58
Jak czytam te komentarze to widać że cała rodzina radnej Kuruc się zaangażowała w to żeby wychwalać Parę i skrytykować radną Marek . Kto ogląda rade gminy to wie jak sytuacja aktualnie wygląda. A jeszcze jak całe familie będą w gminie tj sołtys i zięć to dopiero będzie dobrobyt ale dla deweloperów. Dla miejscowych nic się nie robi . Skwerek nie , ścieżkę rowerowa nie , ulice pod Grapa remontować nie , nasze podatki idą tylko na utrzymanie dodatkowych pracowników w gminie tj przy śmieciach + 4 osoby , podatki + 3 osoby o reszcie szkoda wspominać. Ludzie obudźcie się nikt wam cmentarza nie ruszy jak to straszą radni aby stołki utrzymać. Radnej Marek to szkoda że zrezygnowała bo się przebić nie mogła z niczym .
Odnośnie skwerka jest problem bo stoją budy z rodziny radnej kuruc . A pozarym ta działka nie od dziś jest obiecana właścicielom działki przylegającej. Ja głosuję na nowe czy lepsze to się okaże ale gorzej być nie może
Basia 2024-02-26 21:18:33
@gibka dzidka podejdź do gminy i dopytaj w sprawie oczyszczalni i kanalizacji bo się mylisz. Kanalizacja będzie robiona razem z drogą jeszcze w tym roku Chętnie o tym mówią i to konkretnie. Co do deweloperki i przejmowania dróg to pełna zgoda ale to w Białce szukaj winnego. Co do Bangladeszu kolo kościoła też zgoda ale to plac kościelny i gminie nic do niego. A na placu gminnym ciężko plac zabaw zrobić bo mało miejsca. Gdyby wydzierżawić ten teren za parkingiem to by była inna gadka ale to już kuria bani dała. Tylko gdzie rada parafialna była?? Co do dwóch kandydatów z Białki do rady też zgoda bo pewnych rzeczy się nie utnie. Ale wprowadzenie jeszcze radnych i wójta z tyj nasyj gminy Bucoviny to dopiero będzie po Białce. Idą do gminy tylko dla własnych interesów. Nie będą szanować ani zwykłych ludzi ani żadnej świętości
Lucynka 2024-02-26 19:28:50
@ Wojtek nie jest rodziną z tą radna. Poprostu taki sobie nick wymyśliłem! I nie mam nic wspólnego z kwiaciarnią!
Gibka dzidka 2024-02-26 19:22:15
@basiu chyba kpisz! Za pięć lat rządów rozpoczęli budowę ! Kobieto i na tym stanie, bo nie zamierzają ciągnąć kanalizacji. Zaczęli budowę budynku żeby dofinansowanie nie przepadło. Pytasz czy dotacje same się robią! To się pytam od czego są w urzędzie tabuny urzędników i za co płacimy radnym!!!! Co jest zrobione dla Bialki!??? Nic!!! Poprostu nic!!!! Urząd wydaje szemrane decyzję dla deweloperów i przyjmuje drogi, żeby ułatwić im budowę molochów!!! To jest wstyd, żeby taka wieś jak białka nie miała nawet placu zabaw, siłowni zewnętrznej, ścieżki rowerowej itp. I ten Banglasesz koło kościoła? Na starej kaniowce można koło stracić tak samo pod grapa!!! Wójt zrzuca winę na mieszkańców ze nie chcą dać, ja się pytam z jakiej racji ktoś ma dawać swoją własność!!! Banda wzajemnej adoracji i tyle!!!! A to kogo wystawili do wyborów to aż żal bierze!!!! Pan zięć sołtysa? Naprawdę? Tacy ludzie mają nas reprezentować? Ten człowiek publicznie szkalował chłopaka i zarzucał mu kradzież! Serio? Taki ktoś ma reprezentować naszą wieś? Bialki obudź się ! Białko obudź się!!!
Bani też nie popieram, bo napewno będą dbać tylko o swoje interesy!!!!
Basia 2024-02-26 18:52:31
@lucynka a dofinansowania same się załatwiły?? A wkład własny nie jest potrzebny?? Zastanów się kobieto
Wiem co mówię 2024-02-26 18:48:29
@mieszkanoecbialki jak taki zorientowany jesteś to dobrze wiesz że działka na cmentarzu juz podzielona, w planie miejscowym kolej jest to jak muru nie rozbiorą to jeszcze lepiej bo kolej pójdzie po cmentarzu. A na to zgody ludzi nie dostaniecie!!! Na taczkach Was wywiozą jrazem że sołtysem ak ruszycie cmentarz!!
Wojtek 2024-02-26 18:17:02
@Lucynka rozumiym ze rodziny trzeba bronić ale bez przesady! Odzywała się jak sprawy dotyczyły jej rodziny a nie wsi. Najlepszym dowodem jest jej zgodą na rozbiórkę płotu na cmentarzu, budowę kolei na cmentarzu i wywłaszczenie sióstr.
mieszkaniecbiałki 2024-02-26 18:11:02
Piszecie o jakiejś kolei bo ktoś coś powiedział czyli na zasadzie takiej "w którymś kościele dzwoni ale nie wiadomo w którym"
Nikt nie zamierza działać przeciwko społeczności,
Nikt nie zamierza przewracać murów,
Nikt nie zamierza przewracać kościołów,
Rozwiązanie komunikacyjne jest koniecznie poprzez wybudowanie ronda czy poszerzenie drogi wewnętrznej bo ludzie/turyści żeby przejść to skaczą po płotach. Bezpieczeństwo jest najważniejsze a na to obecne władze Gminy mają "wywalone".
Władze UG powinny wyłożyć do publicznego wglądu jak to ma wyglądać a nie ukrywać i wzbudzać negatywne emocje wśród społeczeństwa. Ale niestety takie rządy nienawiści i podziału społeczeństwa zaprowadził Pan Wójt, z resztą tak samo robi z sąsiadką gdzie grozi mu wyrok poprzez manipulowanie w sądzie zeznaniami.
Lucynka 2024-02-26 17:25:02
&bialcon- ruszy budowa drogi bo już choinki na niej rosną. Wstyd hańba i żenada! Oczyszczalnia, przecież idzie z dofinansowań! I tyle! Nic więcej dla Bialki nie zostało zrobione! Drogi @bialcanie może przypomnisz ile podatków oddała białka w 2023 r?!
Wstyd i hańba! Radni nie są strzału warci! Jedynie Markowa podnosiła jakieś kwestie, reszta jak stado baranów tylko przytakiwała!!!!!
Warawom 2024-02-26 17:10:35
Markowa i dobro ludzi a nie biznesy??? Lepszego żartu dziś nie słyszałem. Podejrzewam że większość ludzi ma skwer ale cmentarza już nie. Walczy o pierdole a przyklaskuje i godzi się na kolej na cmentarzu. POrazka!!!
Białcon 2024-02-26 16:54:21
@bialcanka79 rozpoczęto budowę oczyszczalni ścieków, koszt 43 mln złotych, za chwilę ruszy przebudowa ul. Pod Grapą koszt ok
15 mln.zlprych. Mało?
Obywatel 2024-02-26 14:49:02
Ludzie, którzy obecnie zasiadają w radzie nie mają nic wspólnego z PiS. Oni tylko wjechali do gminy na fali PiSu, gdy osiem lat temu wybrano PiS w wyborach parlamentarnych. Po rządach PO i PSL ludzie chcieli zmian i dlatego ich wybrano. Teraz to nie pykło . Nie potrzebnie zawleczono PiS na poziom lokalny. Tu powinniśmy wybierać ludzi, których znamy a nie kierować tym z jakiej partii się wywodzą. Miejmy nadzieję, że do gminy dostanie się chociaż kilku radnych z innego ugrupowania, bo w tej chwili radni głosują w zaciszach gabinetów a na sali tylko podnoszą rękę wszystko przepychając za namową bardziej wpływowych radnych i Pana wójta . Zresztą trzeba zadać sobie pytanie czy Andrzej Pietrzyk będzie mógł swobodnie wykonywać obowiązki wójta, bo po ostatnich rewelacjach TP nie wydaje mi się. Ciążą na nim zarzuty po walce z sąsiadką o drogę i wydaje się, że sąd przyznaje jej rację.
Jędrzej 2024-02-26 11:24:39
Julka na prezydenta co tam radny. Będziemy mieć cyrk a nie radę gminy! Ino jak nie be mioł rywala to bemy mieć Julka w radzie gminy. Matulko ! Ludzie kochani cy w całyj Białce nima nikogo normalnego ino taki gwiazdor co to się wybijo na plecak teścia!
Bilcanka79 2024-02-26 10:51:07
@bialcon Tadka Pary? Co? A czym ten człowiek się wsławił? Co takiego robił dla wsi? Jakie ma wykształcenie? Ludzie, obudźcie się! Tam potrzeba kogoś, kto będzie się orientował w prawie, będzie miał pomysł i plan, a przedewszysykim nie będzie partyjny! Bo jak gmina teraz funkcjonuje to widzimy. Przez całą kadencję w każdej kwestii wszyscy radni byli jednogłośni! Ani jednej apelacji, ani jednego sprzeciwu. Nic a nic ! Wszystko z góry ustawione! Ja się pytam co zostało zrobione w Białce za rządów tej władzy!!!!!!
Bialcanka 2024-02-26 09:11:04
A czemu jedna huśtawka? Można tam zrobić zewnętrzną siekierkę, placu zabaw, kawiarenkę, oczko wodne- cokolwiek a nie budy!!!!! Teraz ma tam stanąć dodatkowa buda!!!! Radna Marek ma jednak dobry pogląd na sytuację. Takich radnych na potrzeba- dbających o dobro wspólne a nie nabijanie komuś biznesów! To dzięki Markowej w jaki jest darmowy fitnes. Białka a szczególnie okolica kościoła to wstyd i hańba. Zabytkowy kościół obstawiony kożuchami i facet, który nawet jak idzie pogrzeb nie cofa bazaru!!! Zgłosić to do kurii! Alkohol pod bramą cmentarna!? JPRD gdzie my żyjemy!!!!
Białcon 2024-02-26 08:46:35
Prowda jest tako, że w Białce oprócz Tadka Pary nie ma na kogo głosować. Z tyj całym nasyj gminy Bucoviny to nie wiadomo jesce fto ale wiadomo że przepłacyni przez termy a z tyj drugiej sołtys i ziync. I tyz porażka :(
Gosia 2024-02-26 08:25:34
@Bialcanka w jednym pełna zgoda. W tym handlu na placu przed cmentarzem ale to jest plac kościelny i rada parafialna powinna z tym coś zrobić. Ale póki sołtys będzie rządził księdzem to nic się nie zmieni. A co do placu między kwiaciarnia a cmentarzem to nawet jak nie będzie straganów to co wstawisz?? Jedna huśtawkę? Masz pomyślunek jak radna Marek. Stragany na placu przeszkadzają ale kolejka w cmentarnym płocie i dewastacja na skrzyżowaniu przy kościele już nie. A co do dzierżawy to wskaż proszę miejsce które można by było wydzierżawić a nie jest już Bani i Kotelnicy ?? Sołtys, rada parafialna, ksiądz oddali wszystko
Bialcanka 2024-02-26 07:45:09
@Gosia czemu ktokolwiek ma oddawać cokolwiek dla dobra wspólnego? Gmina ma tak prowadzić politykę, aby znaleść rozwiązanie np. wykup, dzierżawę itp . Obecni włodarze podchodzą do tego w ten sposób, że jak nie chcecie dać to ie nie będziecie mieć!!!! Przypominam, że miejsce pomiędzy kwiaciarnią a parkingiem kościelnym jest gminne! I co zrobiła gmina? Wynajęła kolejnym budą, a teraz ma tam stanąć budą Orawskiego Ciacha! !!!!! Inną rzeczą już jest bajzel na placu koło cmentarza. Pod bramą cmentarną handlują alkoholem!!!!!!!! A procesja pogrzebowa musi się przeciskać pomiędzy korzuchami! Żenada !
Gosia 2024-02-25 22:43:09
@Bialczanka a oddasz/sprzedasz swoją działkę na skwer, ścieżkę itd ? To co można było wydzierżawić od kurii pod tego typu rzeczy to już jest Bani. A plac między szkołą i salka albo za parkingiem kościelnym byłby super na takie inwestycje.No ale Bania i sołtys rządzą
turistisze geszeften 2024-02-25 21:41:32
Fajna gmnina ta Bucowina! Jakby przejął władzę to mogę se nawet cmentarz zaorać. Takie rzeczy tylko u górali za dutki. Zróbcie konkurs na hasło promujące biznes. Np: na bani z umarlakami.
Wojtek 2024-02-25 21:25:04
@bialcon nasz rację trzeba zrobić wszystko by jak najwięcej osób się o tym dowiedziało, poszło do wyborów i nie zagłosowali na nikogo z tej naszej gminy bukoviny
Białcon 2024-02-25 20:04:57
@Bialcanka, wiedzom ale ino ci co się przy Bani kryncom. Tymu trzeba to maksymalnie nagłośnić i zablokować
Łajt 2024-02-25 19:59:32
A za to w Białym Dunajcu woda źródlana od wielu lat cieknie z kranów toż to złoto Dunajca i środków europejskich ściągniętych do gminy tyle, że nie wiadomo na co wydawać no i drogi rewelacja piękne i równe a przedszkola i żłobki rosną jak grzyby po deszczu i źli ludzie mówią że to dzięki nekrokampanii wszystko i nic się nie zmieni bo tak musi być bo to NASA sprawa.
Bialcanka 2024-02-25 19:29:10
No tak, ludzie nawet nie wiedzą że chcą rozebrać płot cmentarny. Za cmentarzem też zorganizowali parkingi dla tych co mają pensjonaty za Czerwonka, a tam przecież są groby !!!
Gronion 2024-02-25 19:27:46
@bialcanka źle Ci bo nie możesz se na gabaryty 100 łóżek oddać?? Bo musisz zapłacić za śmieci, które zostawione Twój goście?? Opłatę miejscowa powinni płacić goście i tak jest na całym świecie. Prowadzisz legalnie działalność to zakładom ze dajes paragon kozdymu gościowi na taką kwotę jak zostawił to opłata za śmieci jest kosztem i podatkek mniyjsy zapłacisz. Boli cię że dbajommo tych co kasy nie trzepiom na gościach? W gminie Nowy Targ, Łapsze od działalności wcale nie odbierają śmieci ino umowę z firmą samymi trzeba podpisywać a opłaty ponad 30 złotych od osoby . I wiys co inne gminy nom zozdroscom tego jak u nos to działo. A dzieci fto ci broni mieć 3 i wiyncyj ?
Białcon 2024-02-25 19:13:04
@ Bialcanka płonne Twoje nadzieję o ograniczeniu Bani bo to komitet, który założyla Bania i Bukovina właśnie po to by bezkarnie się panoszyć. Teraz to już nie tylko nie skończą z deweloperska ale wejdą w cmentarz! I to nie jest moje gadanie bo działkę na cmentarzu juz podzielili i mur będą rozbierać i na poświęconej ziemi kolej budować. Po to się do gminy pchają !!!
Wojtek 2024-02-25 18:48:13
No to Białka bedzie miała "promocje" za darmo bo będzie jedyną miejscowością gdzie po cmentarnym płocie będzie jeździć kolejka z turystami z Bani na gondole przez rondo wielkie jak Mogilskie bo teraz nie tylko Siostry wywłaszcza ale i stary kościół rozbiorą.
Gość 2024-02-25 18:40:36
@jancyjos o to, to! Jeszcze się Lang do tego dołoży. I promocja gminy na cały świat pójdzie za darmo a nie tak, że jemu grubą kasę na prywatną imprezę trzeba będzie dać . No i zwykłym mieszkańcom nie podniosą podatków ani opłat za śmieci bo taka kasa przy ich wpływach to na waciki
Bialczanka 2024-02-25 18:30:57
A może nowi w końcu stawią się za przedsiębiorcą, bo obecna władza dba tylko o tych na zasiłkach lub wynajmują pokoje na czarno! Przedsiębiorcy się podnosi podatki ( w tym roku do maxymalnego progu !!!!) opłaty za śmieci są dobijające a zasady oddawania śmieci są tak restrykcyjne jak nigdzie indziej w Polsce. Przypominam, że rodziny 3+ są zwolnione z opłat za śmieci!!!!!!! W Białce brak miejsc rekreacyjnych, skwerków, ścieżek itp. A podatek miejscowy trzeba płacić!!!! Może nareszcie, ktoś pomoże ludziom, którzy uczciwie prowadzą swoje biznesy, odnoszą bajońskie podatki!!!! O i może Bania skończy z dziką deweloperką, która jest popierana przez wójta radę i cichaczem przepychana przez urzędników gminy!!!! W końcu bani konkurencja nie będzie na rękę !!! Ja napewno oddam swój głos na nowych!!!!
Jancyjos 2024-02-25 17:03:30
Pewnie Termy Bukovina i Termy Bania dorobiły się już takiej kasy że stwierdzili, że już wystarczy i teraz przyszedł czas na pomoc mieszkańcom naszej gminy ! Nowy Wójt i nowa Rada pracować będą za darmo a zaoszczędzone pieniądze przekażą na szkoły, drogi i infrastrukturę !!! Po prostu odezwał się w naszych "basenowych włodarzach" głos samorządowca i filantropa a wy od razu piszecie , że ta władza to do własnych celów !!!
Trochę wiary ....
NieWasa 2024-02-25 14:15:31
Kasa na ten cel idzie z Term. Chcą mieć gminę żeby załatwić swoje biznesy. Mieszkańcy się na to nie nabiorą.
hej 2024-02-25 13:31:09
Cyja jest kasa na te billboardy?
Arystokrata pucokowy 2024-02-25 13:30:25
Kolejne populistyczne hasło, w Poroninie jest " Poronin to my" a w Bucovinie mamy "Cyja to gmina"
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Kasjera. 725300144 https://bip.cos.pl/1509/zakopane praca.zakopane@cos.pl
  Tel.: 725300144
 • USŁUGI | budowlane
  WYKONCZENIA I REMONTY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  ŁAZIENKI KUCHNIE PLYTKI INSTALACJE MONTAZ MEBLI ARMATURY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Cieślę - budowa w Kluszkowcach Stawka do uzgodnienia Proszę dzwonić - 788 624 940. 788 624 940 aleksandra@tatrastyle.pl
  Tel.: 788
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I RZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. 509 578 689.
 • PRACA | dam
  Kucharz al'a carte- Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej Do uzupełnienia zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: KUCHARZ. Oferta pracy dla kucharza z doświadczeniem zawodowym. Praca na stałe, bardzo dobre warunki pracy. Więcej informacji pod nr. 518 259 536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518 259 536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działka pow. 41ar do zabudowy położona w Lipnicy Wielkiej pod Babią Górą. 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię TYNKARZA I POMOCNIKA przy tynkach maszynowych. 730 39 73 01.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osób do pomalowania drewnianych balkonów w obiekcie turystycznym w Zakopanem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 693 692 100. 693692100
  Tel.: 693692100
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NAUKA
  NATIVE SPEAKER - JĘZYK ANGIELSKI - nauka face to face lub online, PRZYGOTOWANIE DO MATURY - Zakopane, okolice - 605 069 173
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-22 23:08 Dramatyczna akcja GOPR na Maciejowej 2024-04-22 22:00 W środę pogrzeb Józefa Krzeptowskiego, gospodarza tatrzańskich schronisk i ratownika TOPR 2024-04-22 21:00 11 edycja Pieniny Ultra-Trail za nami! (ZDJĘCIA) 2024-04-22 20:00 Kolejny etap zabezpieczania osuwiska. Kiedy droga będzie przejezdna? 2024-04-22 18:59 Radość ze sztandaru! (ZDJĘCIA i WIDEO) 2024-04-22 17:59 Rozmawiamy z Łukaszem Filipowiczem, nowym burmistrzem Zakopanego (WIDEO) 17 2024-04-22 17:30 Festiwal Nowe Horyzonty tournée 2024 tylko w nowotarskim kinie MCK 2024-04-22 16:59 Podjeżdżają ciężarówki i zrzucają ziemię 15 2024-04-22 16:30 Mistrz i uczeń wspólnie na scenie 2024-04-22 16:06 Czy to przez zmianę władzy, czy przez fatalną pogodę wszystko na Cyrhli stoi? 4 2024-04-22 15:59 W Zakopanem sypie śnieg, ale to już raczej ostatni zimowy dzień (WIDEO) 2024-04-22 15:30 Dziecięce super moce. Warsztaty 2024-04-22 15:00 Nowy burmistrz Szczawnicy Bogdan Szewczyk w ogniu pytań Jurka Jureckiego (WIDEO) 6 2024-04-22 14:05 Jak powinno wyglądać oświadczenie sprawcy kolizji? 2024-04-22 13:59 Ratownik GOPR zginął pod lawiną w Tatrach 1 2024-04-22 13:32 Tych przystanków nie obsługujemy, na razie do połowy maja 3 2024-04-22 12:54 Korek: wszechstronność i trwałość zastosowań 2024-04-22 12:25 Nie żyje twórca Blachotrapezu 3 2024-04-22 12:15 Jak powiedzieć dziecku o rozwodzie? 2024-04-22 12:11 Nowa definicja podróży globalnych dzięki World Tourism Portal 2024-04-22 11:33 Miał za szafą plantację marihuany 1 2024-04-22 11:30 Szokująca historia dwudziestowiecznych sierocińców. Mamy dla Was książki 2024-04-22 11:30 Do czego wykorzystać wodę ze zbiornika na deszczówkę? 2024-04-22 11:01 Znamy szczegóły akcji TOPR, nocą ruszyli na lawinisko po ciało turysty 2024-04-22 10:00 Roman Giertych kpi z wyników wyborczych PiS na Podhalu i puszcza Jarosławowi przebój Sławomira 35 2024-04-22 09:35 Kto pospieszył się z wymianą zimówek na letnie opony, ten może mieć problem 2 2024-04-22 08:59 Od rana w sercu Zakopanego wielki korek, znamy dobrze jego powód 4 2024-04-22 08:00 Wiosna dla zdrowia w nowotarskiej uczelni 2024-04-22 05:55 Grzegorz Watycha burmistrzem Nowego Targu - to już oficjalne wyniki! 3 2024-04-22 05:47 Tadeusz Królczyk wygrywa wybory w Ochotnicy Dolnej 2 2024-04-21 23:45 Oficjalne wyniki w Krościenku. Wójt Dyda przegrywa 7 2024-04-21 23:35 Andrzej Dziwisz odchodzi 1 2024-04-21 23:27 Łukasz Filipowicz burmistrzem Zakopanego. Wyniki ze wszystkich komisji 26 2024-04-21 23:00 Zacięta walka w Ochotnicy Dolnej. Jurkowski już bez przewagi AKTUALIZACJA 2024-04-21 22:48 W Jabłonce wygrywa Stanisław Kasprzak 2024-04-21 22:40 W Krościenku prowadzi Stanisław Tkaczyk 1 2024-04-21 22:32 Ratułowski pozostaje burmistrzem 7 2024-04-21 22:14 Tak w sztabie Łukasza Filipowicza cieszą się z wygranej (WIDEO) 18 2024-04-21 22:12 Leszek Świder pozostaje na stanowisku burmistrza Rabki 12 2024-04-21 22:10 Agnieszka Nowak-Gąsienica pogratulowała nowemu burmistrzowi Zakopanego 15 2024-04-21 22:10 Bartosz Leksander nowym wójtem Spytkowic 2 2024-04-21 22:09 Szewczyk, burmistrzem Szczawnicy 2 2024-04-21 22:05 Nowy Targ z niską frekwencją i słabym parciem na zmianę. Grzegorz Watycha wygrał 1 2024-04-21 21:45 Pierwsze wyniki: Wygrana Dziubka, wygrana Ratułowskiego 1 2024-04-21 21:20 Łukasz Filipowicz burmistrzem Zakopanego (WIDEO, ZDJĘCIA) 10 2024-04-21 21:15 Parlamentarzyści na Podhalu 2 2024-04-21 20:15 W mieście jest jeszcze szansa na poprawę fatalnej frekwencji 2024-04-21 19:14 W dwóch gminach o godz. 17 zdecydowanie najwyższa frekwencja. Nowy Targ zadziwia 9 2024-04-21 18:15 Kolejny wielkokubaturowy obiekt wyrośnie pod Giewontem, tym razem tuż przy kościele 5 2024-04-21 17:30 Co w tej urnie widać? 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-22 23:46 1. Naprawdę nie ma nic piękniejszego na świecie niż skowyt bezsilności fanatyków pisowskich. Zagubionych, bezradnych, zdezorientowanych co to się dzieje? :) Jak czytam te wasze lamenty to uśmiech nie schodzi mi z twarzy:))))) Piszcie więcej, proszę, bo to sama radość dla mnie:))))))) 2024-04-22 23:18 2. Szczawnica jest przereklamowana a za tym nie idzie nic. Brak jakiejkolwiek wizji po roku 1989 ma nieodwracalne skutki a miejscowość staje się zaściankiem. Zgadzam sie z komentarzem @Niby 2024-04-22 23:00 3. @układ zakopiański no doczekas się oświadczenia majątkowego-rower i to z komunii (po to te ścieżki) reszta nie moja mamy,żony, sąsiada..... 2024-04-22 22:52 4. Panie Giertych Zakopane pokazało czerwoną kartkę PiS ale też przede wszystkim PO, które to odpadło w pierwszej turze więc może nie cieszcie się tak z nieswojego sukcesu bo wielka polityka nie ma tu nic do rzeczy. Ludzie w miastach takich jak Zakopane głosują na kandydata a nie na partię więc po co te wasze komentarze od rana: "upadł bastion PiS". Jak zepsuta płyta. Proszę napisać wespół "upadł też bastion PO". Wtedy będzie to sprawiedliwe. 2024-04-22 22:38 5. Do czego to doszlo zeby wlasciciel musial sie spowiadac wszystkim ciekawskim . Jego to robi a wam nic do tego 2024-04-22 21:43 6. Szanowni Państwo. Zmiana władzy nastąpi dopiero po 7 maja 2024 roku. Do tego czasu będzie nam umilać czas stara ekipa w taki właśnie sposób. 2024-04-22 21:37 7. Ale w sobotę zapieprzali jak dzicy. Ludzie się nawet tego nie spodziewali i trzeba było objazdy przez Olczę i Bystre robić. To był przysłowiowy gwoźdź do trumny myszki - po błocie z Hrubego i Zoniówki nikomu się nie chciało do urn iść 2024-04-22 21:26 8. Przecież on w żywe oczy kłamie, nawet nie mrugnie. Ale Was łysy zrobił w lolo. Teraz to będzie dopiero układ zakopiański. To mieszkanko w Hiszpanii będzie w oświadczeniu majątkowym, czy nie ? 2024-04-22 21:20 9. Zgnitego drzewa nie potraficie wyciąć, bo sracie w gacie!!, a teraz bierzecie się za prawo budowlane???.... Co jest z wami nie tak???!!!. Taka zwykła katolicka zawiść, zazdrość i nienawiść do innych?, czy co?, może przez ciężarówki mało mleka w łoscyku? i się odszkodowanie należy!?... 2024-04-22 21:16 10. "Hrabiatka" chcieliby przejąć niemal całą Szczawnicę tylko efekt tego byłby jak na Zdrojowej która może posłużyc za scenografię do filmów wojennych lub horroru.Na prawo ruina na lewo ruina.A takich ruin i pustostanów mają chyba z 8,ale będzie ....fontanna.p Szewczyk tyle co powiedział w wywiadzie to ze chce promocji miasta i będzie rozmawiał.No "sporo".
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


Pożegnania

FILMY TP