Reklama

2024-02-28 18:00:45

Reklama

Zakopane

Jak zamienić Krupówki z romskiej dyskoteki w porządny, reprezentacyjny deptak?

I co dalej z budami rodem z Bangladeszu pod Wielką Krokwią i na Gubałówce?

Na te i wiele innych pytań próbowali wspólnie znaleźć odpowiedź uczestnicy wtorkowego spotkania przedwyborczego w Zakopanem. Spotkanie poświęcone było urbanistyce, problemom ładu albo raczej chaosu architektonicznego jaki cechuje Zakopane. 

W sali konferencyjnej ośrodka wypoczynkowego FIAN zebrało się liczne grono mieszkańców. Wśród nich kilku radnych, którzy związani są z Prawem i Sprawiedliwością. Pierwsi domagali się w dyskusji mikrofonu. Czego nie omieszkał wytknąć kolegom radny Bartłomiej Bryjak. - My przecież też jesteśmy mieszkańcami i mamy coś do powiedzenia - ripostował radny Paweł Strączek. - Zgadza się, odpowiedział Bartłomiej Bryjak - ale my już was słuchaliśmy przed ostatnie dziewięć lat. Teraz dajcie się wypowiedzieć mieszkańcom, którzy tu przyszli ze swoimi problemami. 

Prawie ciemnogród

Łukasz Filipowicz podzielił się refleksjami nad tym, w jaki sposób można walczyć z patodeweloperką. Wtórowali mu wspierający go radni Stanisław Karp, Bartłomiej Bryjak i Grzegorz Jóźkiewicz. Gros czasu zajęła "pyskówka" na temat Gubałówki. A to za sprawą wystąpień Grażyny Krupy, która oburzała się m. in. na zestawienie PiS z ciemnogrodem i ciemnotą. - Pani Grażyno, wszystko się nagrywa, proszę wrócić do domu i sobie odsłuchać nasze spotkanie na spokojnie, nikt tu nie mówi o ciemnocie - podkreślał Bartłomiej Bryjak. 

Faktycznie, PiS z ciemnotą powiązała sama awanturująca się zwolenniczka burmistrza Leszka Doruli. 

Straż Miejska do reformy

Łukasz Filipowicz wraz ze wspierającymi go radnymi rozmawiał z mieszkańcami o problemach z brakiem jawności w poczynaniach obecnych władz miasta, brakiem komunikacji z mieszkańcami, a nawet radnymi, którzy mają inne zdanie niż urzędujący burmistrz. Rozmawiano o uporządkowaniu handlu na Gubałówce, pod Wielką Krokwią, a także o przywróceniu porządku na Krupówkach. - Tam teraz jest nie tylko miejsce na występy romskiej orkiestry, ale tam jest bałagan i dziki handel. Park Kulturowy Krupówek działał tylko na początku, dopóki przepisy były egzekwowane - zaznaczył Łukasz Filipowicz. 

Podkreślił, że w obecnej formie Straż Miejska się nie sprawdza i wymaga pilnej reformy. 

Prywatne to święte

Wraz ze wspierającymi go radnymi zapewnił, że gdy wygra wybory, to przepisy będą egzekwowane wobec każdego. A wszystkie działania prowadzić będzie transparentnie, a radni opozycyjni też będą mile widziani w urzędzie przy załatwianiu swoich czy swoich wyborców spraw ważnych dla miasta. Podkreślił też to co ich mocno różni w podejściu do ładu architektonicznego z rywalem - Mariuszem Koperskim. Przypomnijmy, deklaruje on pierwszeństwo dobra wspólnego nad prywatnym interesem tego czy innego mieszkańca. - Dla nas własność prywatna jest święta - zawyrokował radny Stanisław Karp. 

Nagranie ze spotkania jest dostępne na profilu społecznościowym kandydującego na burmistrza Łukasza Filipowicza. Kolejne spotkanie Komitet Wyborczy Wyborców Przyjazne Zakopane zaplanowano w hotelu "Tatra" na Cyrhli.

rav

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
mój tok myślenia 2024-02-29 20:00:02
@zenzz, a co to są te "romskie" kapele, rzymiańskie????
Ciotka z Australii 2024-02-29 17:18:38
Niech już @Jarek nic tu nie pisze, bo o niczym nie ma pojęcia.
zenzz 2024-02-29 15:34:07
wg,
rozumiem twój tok myślenia, aczkolwiek mam inne zdanie.
Uważam, że trzeba walczyć zarówno z kapelami romskimi na Krupówkach, z budami stawianymi gdziekolwiek i jakkolwiek jak i z patologią budowlaną, itp.
Zgadzam się, nie będzie to łatwe w obecnych realiach w zakopiańskiej administracji i jej sprawczej niemocy we wszystkim.
Natomiast, jeżeli my mieszkańcy, nie będziemy reagować i krytykować braku woli naprawy poziomu naszego życia, dla następnych pokoleń, czyli np. naszych dzieci, będzie tu jeszcze trudniej żyć.
Z natury jestem optymistą i cały czas mam nadzieję, że pojawi się ktoś, kto nie powie jak jeden z byłych burmistrzów: górale w Zakopanem? Wynocha za Gubałówkę, tam wasze miejsce. Tu się robi biznes!
Jak do tej pory to tylko nadzieja.
krezus 2024-02-29 14:23:31
Filipowicz fajny chłop, niech wygra. Słodki też fajny chłop i też niech wygra. Jestem z harendy i głosowałem za nim i nie wierze że sie bedom kłócić. Kalata daj Boże coby sie jednak nie dostał do tej rady. Oszczędzcie nam już. Naprawdę wystarczy tego wstydu.
Ges 2024-02-29 13:56:16
Mariachi powinni objac Krupowki. Kazdemu burrito z podwojna fasola z 50% znizka , obnizy to w oczywisty sposob scisk i ciagle zatloczenie .
Przy okazji to wdzieczna muzyka, ladnie prezentujacy sie egzotyczni wykonawcy i... tequila !
wg 2024-02-29 12:28:30
do zenzz
Oczywiście nie powinien się liczyć tylko popyt, ale to jest tak jak z narkotykami. Do puki jest popyt, będzie podaż. Ani wysokie kary, ani zaangażowane środki nie są w stanie tego zlikwidować. Zatrudnienie jeszcze 20 strażników aby pogonić 15 Romów, czy to ma sens?
Natomiast przykład z Dworcem Wschodnim pokazuje o sile "przekonywania" właścicieli tych bud. I tak jest na całym Podhalu. Tu nie tylko prawo budowlane nie przyjęło się. To inny sposób myślenia, kultura, powiązania.
Maciek 2024-02-29 12:25:53
Na miejscu busiarzy i złotówek to już bym się bał
Bo sołtys was nie ruszał a teraz lach z tym z brodą wezmą się za was
Będzie ład i porządek w końcu z wami
zenzz 2024-02-29 10:54:12
jarek,
otis nie pisał o działkach w centrum Zakopanego tylko na Podhalu.
Poza tym, nie wiem gdzie mieszkasz ale całe Podhale zna różne historie na ten temat.
Także ten.
wg,
tylko popyt się liczy? Moim zdaniem, nie.
Przytaczane w komentarzu fortepiany, altany ... można się rozmarzyć ... .
Porównywanie budy z oscypkami i kapciami na Dworcu Wschodnim w Wawie z tym co się dzieje w Zako według Ciebie ma sens?
Aha.
ziom 2024-02-29 01:40:57
taksiarzami sie w końcu zajmijcie , !!!!! bo busy taksiarskie wszedzie sa, blokuja drogi wjazdy pchaja sie na zakazy gdzie jest ktos kto zrobi porzadek
Kołtun 2024-02-28 22:56:29
Akurat ile Curuś miał działek przed wojną, a raczej jego ojciec lub dziadek to wie Bąk (ma świetne wiadomości i dokumenty)i niektórzy z rodziny i starsi mieszkańcy. @jarek. zapytaj a potem ubliżaj.
wg 2024-02-28 21:46:16
Coście się tych Romów uczepili. Jest popyt - jest podaż. Ludzie płacą, ci grają. Rozumiem, że jak wygra wybory ten co ma wygrać to przy Krupówkach staną fortepiany, altany dla orkiestry kameralnej i będzie leciał Chopin, Wagner itd.
A co do różnych bud, to miałem taką sytuację: w okresie kiedy Polska piękniała bo były Ważne Zawody w Piłce Kopanej remontowano dworce kolejowe w Warszawie. Odszykowano Centralny - europejsko, wręcz światowo. Z poślizgiem wyremontowano Dworzec Wschodni - wybrałem się podziwiać. Z zewnątrz - europejsko, wręcz światowo, wchodzę do środka, a tam w centralnym miejscu buda z kapciami i oscypkami. Da się? Da się!
Jan 2024-02-28 20:55:33
Mam zapytanie do 3 panów Grzesia Stasia i Bartusia i jedno do mamin synka bawi damka uczonego
Gdzie jest chłop na koniu który uciekł kłusem w chomącie w kierunku Odrowąża? Ktokolwiek widział go z was
Może to też wiecie .Bo w obietnicach widzę że wiecie już wszystko .Co i jak . To też ?
jarek 2024-02-28 20:40:29
@otis, akurat Curuś ma wiele nieruchomości w centrum miasta z dziada pradziada KOŁTUNIE, jak nie wiesz to nie wypisuj bzdur
antyfan 2024-02-28 20:36:29
Ale tłumy (że ho-ho) zainteresowanych "kiełbasą przedwyborczą" Filipowicza , no a reszta to Sami Swoi !!!!!!
Wiki 2024-02-28 20:28:19
Czuję że to będzie brudna kampania :)
Igrzyska czas zacząć
Do tej pory było strasznie nudno
Rozkręca się powoli
Trzymamy kciuki
My naród
lukud 2024-02-28 20:17:25
PiS (Agnieszka Nowak Gluc) i PO (Mariusz Majcher Koperski) juz bylo. Tego lysego to tak niezbyt lubie ale i tak na niego zaglosuje. Taki jest moj wyborczy plan.
Otis 2024-02-28 19:51:24
Tak jak Dorula otworzył trasę narciarską na Gubałówce, jak Majcher zabetonowował połowę Zakopanego i jak Curuś przejął połowę działek na Podhalu
Swój 2024-02-28 19:10:44
Tygodnik nic nie napisał że SŁODKI swoimi pytaniami rozwalił chłopcom spotkanie , musieli 1,5 godziny się tłumaczyć i resztę nie dali mu mikrofonu , polew ludzie mieli jak w kabarecie. Słodki masz mój głos chociaż startujesz z pisu.
Ale,ale,Aleksandra... 2024-02-28 18:48:23
Pułkownik Sienkiewicz i Pani minister oświaty niech zabronią słuchania discopolo,Tusk niech sprzeda Gubałówkę i Wielką Krokiew,a problem zniknie.Mamy artystów z niemałym dorobkiem,niekoniecznie moralnym.
szuwarek 2024-02-28 18:40:26
"przepisy będą egzekwowane wobec każdego"
Bzdura, nikomu się to jeszcze nie udało, ani w komunie, ani w idiotokracji ani wśród buddyjskich mnichów. Musielibyście w urzędzie i służbach zatrudnić ludzi z daleka z Polski, żeby nie mieli znajomości, koneksji, powiązań, rodziny, pociotków, kochanek, nieślubnych dzieci.... a i tak by się po jakimś czasie zaaklimatyzowali i trzeba by było znowu wszystkich wymienić. Co rok nowy skład. Coś jak księża w kościele ale widać ze to też nie przynosi spodziewanych efektów...
Tak że ten tego hasła szczytne a życie swoje. Nie wyobrażam sobie strażnika wiejskiego który lepi mandat burmistrzowi bo ten zapomniał wrzucić monety do parkomatu, bałby się o robotę, zapewne słusznie. I od takich drobnych kroczków to się wszystko zaczyna... deprawacja, wywyższanie i uważanie się za ważniejszego.... potem już tylko odklejenie od rzeczywistości.
Sukcesem byłoby zweryfikowanie wszystkich deklaracji śmieciowych :-) Ale raczej słabo to widzę bo nikt nie będzie robił pod górkę swojemu szefowi, sąsiadowi, żonie kolegi, znajomemu z piłki lub od kufla, księdzu czy proboszczowi... A tutaj naprawdę wszyscy są umoczeni. Nawet przy tak błahej sprawie jak uczciwie opłacanie za swoje śmieci (i swoich gości) :-)
Szkoda pisać więcej bo im dalej w las tym większe bagno.
Jasiyyk 2024-02-28 18:14:16
Pani Burmistrz dba o torebki i fryzurę.Gorzej z bezpieczeństwem i estetyka6na zewnątrz urzędu.
Czy problem libacji na rowni Krupowej, zamkniętych wc i bijatyk w dzień co dzień naprawdę was przerasta.
Kto sprzedaje dzieciom wódkę?
To jak w mieście zaczną broić dorośli?..skoro dziecięce grupy bezkarnie rozwalają ławki podpalają drzewa nistrza siłownię plenerową?
kreator wizerunku 2024-02-28 18:10:23
W marynarce a nie w rozpiętej i z podwiniętymi rękawami koszuli ?
ciemnopisior 2024-02-28 18:09:34
Czy kalata miał wuwuzelę i ryczał?
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Cieślę - budowa w Kluszkowcach Stawka do uzgodnienia Proszę dzwonić - 788 624 940. 788 624 940 aleksandra@tatrastyle.pl
  Tel.: 788
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ KRÓTKIE TERMINY GWARANCJA NA WYKONANE ROBOTY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I RZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. 509 578 689.
 • PRACA | dam
  Kucharz al'a carte- Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej Do uzupełnienia zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: KUCHARZ. Oferta pracy dla kucharza z doświadczeniem zawodowym. Praca na stałe, bardzo dobre warunki pracy. Więcej informacji pod nr. 518 259 536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518 259 536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działka pow. 41ar do zabudowy położona w Lipnicy Wielkiej pod Babią Górą. 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię TYNKARZA I POMOCNIKA przy tynkach maszynowych. 730 39 73 01.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osób do pomalowania drewnianych balkonów w obiekcie turystycznym w Zakopanem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 693 692 100. 693692100
  Tel.: 693692100
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 1.6 HA i 42 AR. 505 429 375.
 • NAUKA
  NATIVE SPEAKER - JĘZYK ANGIELSKI - nauka face to face lub online, PRZYGOTOWANIE DO MATURY - Zakopane, okolice - 605 069 173
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-22 05:55 Grzegorz Watycha burmistrzem Nowego Targu - to już oficjalne wyniki! 2024-04-22 05:47 Tadeusz Królczyk wygrywa wybory w Ochotnicy Dolnej 2024-04-21 23:45 Oficjalne wyniki w Krościenku. Wójt Dyda przegrywa 2024-04-21 23:35 Andrzej Dziwisz odchodzi 2024-04-21 23:27 W Zakopanem mamy oficjalne wyniki wyborów. Zobaczcie, jak było w waszej komisji 1 2024-04-21 23:00 Zacięta walka w Ochotnicy Dolnej. Jurkowski już bez przewagi AKTUALIZACJA 2024-04-21 22:48 W Jabłonce wygrywa Stanisław Kasprzak 2024-04-21 22:40 W Krościenku prowadzi Stanisław Tkaczyk 1 2024-04-21 22:32 Ratułowski pozostaje burmistrzem 2 2024-04-21 22:14 Tak w sztabie Łukasza Filipowicza cieszą się z wygranej (WIDEO) 10 2024-04-21 22:12 Leszek Świder pozostaje na stanowisku burmistrza Rabki 4 2024-04-21 22:10 Agnieszka Nowak-Gąsienica pogratulowała nowemu burmistrzowi Zakopanego 6 2024-04-21 22:10 Bartosz Leksander nowym wójtem Spytkowic 2024-04-21 22:09 Szewczyk, burmistrzem Szczawnicy 1 2024-04-21 22:05 Nowy Targ z niską frekwencją i słabym parciem na zmianę. Grzegorz Watycha wygrał 1 2024-04-21 21:45 Pierwsze wyniki: Wygrana Dziubka, wygrana Ratułowskiego 1 2024-04-21 21:20 Łukasz Filipowicz burmistrzem Zakopanego (WIDEO, ZDJĘCIA) 10 2024-04-21 21:15 Parlamentarzyści na Podhalu 1 2024-04-21 20:15 W mieście jest jeszcze szansa na poprawę fatalnej frekwencji 2024-04-21 19:14 W dwóch gminach o godz. 17 zdecydowanie najwyższa frekwencja. Nowy Targ zadziwia 9 2024-04-21 18:15 Kolejny wielkokubaturowy obiekt wyrośnie pod Giewontem, tym razem tuż przy kościele 5 2024-04-21 17:30 Co w tej urnie widać? 1 2024-04-21 17:00 Wokół szaleje wojna, a kobiety zamknięte w obozie koncentracyjnym piszą wiersze o miłości 2024-04-21 16:15 Nowotarscy policjanci o włos od awansu 2 2024-04-21 15:31 W Rabce także nie widać wyborczego szturmu na głosowanie 2024-04-21 15:00 Kierdel pokropiony i okadzony, czyli Święto Bacowskie 2024 (ZDJĘCIA i WIDEO) 2024-04-21 14:30 Frekwencja w centrum Zakopanego także dość marna, czy poprawi się do końca głosowania? 8 2024-04-21 14:00 Znamy frekwencję na Podhalu. Bardzo wielu wyborców głosuje w tej gminie 2 2024-04-21 13:00 Uwaga kierowcy, noga z gazu! Fotoradar znów namierza w mieście! 3 2024-04-21 12:28 W Zakopanem na razie niezbyt wielu głosujących. Idźcie na wybory! 5 2024-04-21 12:00 Dolina Olczyska i Nosal w zimowej szacie (ZDJĘCIA, WIDEO) 2024-04-21 10:59 Tragedia w Tatrach. Śmiertelny wypadek w rejonie Świnickiej Przełęczy (AKTUALIZACJA) 1 2024-04-21 10:03 Tak głosują w Cichem (WIDEO) 2 2024-04-21 09:12 Powrót zimy daje się we znaki drzewom 2024-04-21 09:00 Małżonkowie z 70-letnim stażem 3 2024-04-21 08:00 Głosujemy w dziesięciu gminach na Podhalu, Spisza i Orawie 4 2024-04-21 07:42 Zima na całego, Tatry i Zakopane całe na biało (WIDEO) 4 2024-04-20 21:40 Drogi, drogi, drogi, lista prac modernizacyjnych jest długa i końca nie widać 2024-04-20 20:51 Aż 70 osób przekroczyło dozwoloną prędkość. Jak szybko pędził niechlubny rekordzista? 2 2024-04-20 20:00 Jedenastka najszybsza 2024-04-20 18:59 Zmarł Józef Krzeptowski. Przez całe życie pracował w tatrzańskich schroniskach 2024-04-20 18:00 Na nowotarskim kirkucie uczcili 81 rocznicę powstania w Getcie Warszawskim 6 2024-04-20 17:29 Spotkanie z Angeliką Chrapkiewicz-Gądek w Cafe Tygodnik Podhalański (WIDEO) 2024-04-20 17:00 Zderzenie w rejonie mostu w Białym Dunajcu. Ruch wahadłowy 2024-04-20 16:45 Dziękujemy Wam! Już 300 000 osób obserwuje nasz profil na Facebooku! 3 2024-04-20 16:00 Gronkowianie w Chicago świętują 2024-04-20 14:59 500 flisaków gotowych do pracy (ZDJĘCIA, WIDEO) 8 2024-04-20 14:22 Ostrzeżenia przed burzami i opadami śniegu 2024-04-20 13:38 Turyści z Holandii w Pięciu Stawach pytali, jak dojść do najbliższego miasta 13 2024-04-20 13:00 Tak blisko Zakopanego i tak pięknie (WIDEO) 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


FILMY TP

Pożegnania