Reklama

2024-03-04 17:30:11

Reklama

Zakopane

Groźny pies powalił seniora na chodnik. Policja prowadzi dochodzenie

Reklama

87-letni mieszkaniec Zakopanego na ul. Grunwaldzkiej został powalony na ziemię przez biegającego luzem groźnego psa.

W poprzednią niedzielę 25 lutego pan Władysław szedł ul. Grunwaldzką ze swoim pieskiem. Niedaleko skrzyżowania z ul. Makuszyńskiego zobaczył biegnącego w swoją stronę groźnego psa podobnego to pitbulla. - Mam 87 lat. Ten pies skoczył na mnie i przewrócił mnie na chodnik. Zostałem też pogryziony w udo, co okazało się następnego dnia w czasie obdukcji lekarskiej. Mój pies został też pogryziony. Na moment straciłem przytomność. Pies, który mnie zaatakował nie miał smyczy ani kagańca. Doznałem też stłuczenia kręgosłupa. Leżałem na plecach, byłem bezbronny, ten pies mógł mnie zagryźć. Co stałoby się, gdyby zaatakował dziecko? - pyta pan Władysław. Jak dodaje na miejscu pojawił się też właściciel groźnego psa. - Właściciel był arogancki, przeprosił mnie, ale później wręcz napadł na mnie i mówił, co się panu stało, pogryzł pana? Nie wiem, czy ten pies był szczepiony, sprawdzeniem tego miała się zająć policja- relacjonuje zaatakowany mężczyzna.

Jak się okazuje tym co dzieje się na ul. Grunwaldzkiej zainteresował się policjant, który był po służbie i natychmiast udzielił pomocy zaatakowanemu mężczyźnie. - Na miejsce przyjechał też nasz patrol, który zebrał wszystkie potrzebne informacje. Prowadzimy dochodzenie w sprawie bezpośredniego narażenia mężczyzny na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to do 3 lat więzienia. Badamy kto jest odpowiedzialny za to, że pies bez opieki znalazł się na ulicy - komentuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji i dodaje, że nie może udzielić szczegółowych informacji na temat dochodzenia.
Jak mówią okoliczni mieszkańcy, nie był to pierwszy przypadek, gdy ten właśnie pies bez opieki biegał po chodniku i zaatakował osobę spacerującą z innym czworonogiem.

p

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Gg 2024-03-04 22:47:28
Jak to powiedział aspirant sztabowy ; " BADAMY, kto jest odpowiedzialny za to, że pies bez opieki znalazł się na ulicy". To ja Panu odpowiem - niech Pan nie BADA, bo to właściciel jest odpowiedzialny.
I Gośka ma rację - nagle nikt nic nie wie czyj to piesek. A jeśli niczyj, to odstrzelić. Proste. Myśliwych mamy przecież od groma.
Nela 2024-03-04 16:35:08
Czekam na artykuł, w którym napiszecie, że właściciel psa dostał 3 lata więzienia. Może wtedy dotrze do tego typu właścicieli psów jak należy zwierzę wyprowadzać!
miernota jarek :) :) :) 2024-03-04 14:55:27
to ? wszystko wina pisu. Do tego bynie doszło jak by ! gdy by nie pis ! i tu trzeba :-) przyznać ?
as 2024-03-04 14:42:59
wszystkie siły zadysponowano do walki z bialym misiem atakujacym utalentowaną młodą piekną aktorke na plugawych krupowkach
Kleo 2024-03-04 13:38:32
Ile musi kosztowac Dracule sprzątanie tych kup psich i potłuczonych butelek przy przystankach gdzie wiejska młodzież czekając na busa robi sobie flaszkę..a potem buteleczka rozbita a potem podjeżdża PARK M I ZA GRUBY PRZETARG SPRZĄTANIE!!
a może o to chodzi? Patologia to zarobek, trzeba usunąć szkło aby turystom się nic nie stało podczas spaceru.
Straszny Syf w tym mieście, powinien Dracula poprosić o pomoc i przyznać że nie daje rady.
Dorosli Ludzie nad rzeką bardziej kryją się z piciem piwka niż dzieci z wódka w centrum Zakopanego.
Najgorsze jest jednak to sprzątanie, darmowy serwis. Kogo stać na to,które miasto w Polsce codziennie zezwala a potem sprzątanie po patologi.
Piwko do gardła i w trawę i na busa do mietustwa a jutro posprzątane czyściutko a JAki ZAROBEK
Gośka 2024-03-04 13:18:16
Jeżeli policja nie może podać żadnych szczegółów to być może mieszkańcy ulic Grunwaldzka i Makuszyńskiego mogą?!
Przecież to poważna, niebezpieczna sytuacja. Każdy ma prawo znać nazwisko właściciela tego"potwora" , chociaż by po to, żeby zachować czujność. Ten bezmyślny właściciel potencjalnego zabójcy niech nie czuje się bezkarnym panem dzielnicy. Bezradność policji w takich sprawach jest powalająca.
OBURZAJĄCE!!!!
Gość 2024-03-04 13:16:13
Według przepisów 10 niebezpiecznych ras psów powinno chodzić w kagańcach wszelkiego rodzaju pitbulle, amstaffy, bulterier a w Zakopanem nikt tego nie przestrzega. Dużej ilości takich psów właściciele to młodzi ludzie którzy mają frajdę jak ich pies zaatakuje innego psa
Leszek 2024-03-04 13:14:27
Prywatna firma ochroniarską w terenie.
Wgodzine wystawia mandatów na 5 tsi.
Zarobią na siebie i miasto.
Straz miejska do imprez patriotycznych i sprzątania syfu na rowni.
Policję zmienić na taxi
radź sobie sam 2024-03-04 12:59:22
Straż miejska i policja na nic nie reagują bo im się należy...
Może trzeba pozwolić mieszkańcom na noszenie broni to się opamiętają.
Ben 2024-03-04 12:48:05
Zacznijcie Panowie egzekwować prawo.
Patrol to nie przejazdzka.
Rowien Krupowa to wybieg dla psów i miejsce libacji nieletnich.
Można to załatwić w 2 dni. Mandat, pismo do szkoły i rodzice przypilnują.
Lepiej sprzątać po pieskach, po pijakach codziennie, w tych samych miejscach.
Jak to możliwe że obok kamery na Równi codziennie trwa libacja dzieci, codziennie..

Reklama
  • PRACA | dam
    Willa Zarębek w Łopusznej poszukuje osoby do pracy w kuchni. Zakres obowiązków: przygotowanie obiadów i pieczenie ciast. Tel. 507 549 659, e-mail: willazarebek@outlook.com
  • KOMUNIKATY
    INFORMACJA: Wójt Gminy Poronin informuje o wywieszeniu na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Poronin oraz na stronie BIP w dniach od 08.12.2025 r. do 30.12.2025 r. Zarządzenia Nr 78/2025 Wójta Gminy Poronin z dnia 08.12.2025 r. w sprawie: wykazu nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy dot. części działki ewid. nr 15105/17 obręb 0502 Nowe Bystre.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • PRACA | dam
    Szukamy dziennikarza dziennikarki do publikowania treści na Pieknesny.pl Rozwijamy serwis Pieknesny.pl, poświęcony tematyce zdrowego snu, regeneracji i dobrego samopoczucia. Szukamy osoby, która potrafi pisać rzetelnie, lekko i z myślą o czytelniku. https://pieknesny.pl/ magda@pieknesny.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam bez pośredników ATRAKCYJNĄ NIERUCHOMOŚĆ zabudowaną BUDYNKIEM MIESZKALNYM 135 m2, działka 19 ar, widokowa, pełne uzbrojenie. Dojazd i lokalizacja idealne. Okolice Raby Wyżnej/Skawy na Łysej Górze. 510 386 494 do godz. 18-tej.
  • USŁUGI | budowlane
    ELEKTRYK SZUKA ZLECEŃ - 602 317 519.
  • PRACA | dam
    Górska Grupa Inwestycyjna - Firma wynajmująca apartamenty zatrudni KONSERWATORA/PRACOWNIKA TECHNICZNEGO do obsługi apartamentów w Zakopanem i Kościelisku. Oferujemy stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. Wymagane prawo jazdy i doświadczenie. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres a.rysula@gorskagrupa.pl lub telefon 535391391.
  • PRACA | dam
    Produkcja pączków, piekarz Pączkarnia-ZAKOPANE przyjmie do pracy dziewczynę-kobietę z Zakopanego lub okolic,do produkcji pączków. Praca na stałe, zmianowa, w godzinach od 6.oo-18.00. Informacja tylko telefonicznie. 609097999
    Tel.: 609097999
  • SPRZEDAŻ | różne
    PIERZE I PUCH Z GĘSI. 536 88 77 35.
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Poszukujemy OSÓB DO OBSŁUGI KLIENTA w biurze Szkoły Narciarskiej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem! Praca sezonowa: grudzień - marzec. ZAKRES OBOWIĄZKÓW. - Obsługa klientów bieżących w biurze szkoły, - Obsługa e-maila i przyjmowanie rezerwacji telefonicznych, - Sprzedaż usług szkoły narciarskiej, - Rozliczanie lekcji oraz współpraca z instruktorami. WYMAGANIA: - Komunikatywność i cierpliwość, - Dobra organizacja pracy i umiejętność samodzielnego działania, - Umiejętność obsługi komputera, - Łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Zdolność do pracy przy kilku zadaniach jednocześnie, - Komunikatywna znajomość języka angielskiego. OFERUJEMY: - Pracę w przyjaznej, sportowej atmosferze, - Możliwość nauki i rozwoju w branży turystyczno-narciarskiej, - Zimowy sezon pełen dobrej energii i górskiego klimatu! OSOBY ZAINTERESOWANE prosimy o przesyłanie aplikacji na e-mail: szkola@szymoszkowa.pl lub kontakt telefoniczny: 734 011 011. CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    CITROEN JUMPER, r.p. 2013, cen do uzgodnienia - 604 102 804.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    VW TRANSPORTER, r.p. 2013, cena do uzgodnienia, 604 102 804.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • PRACA | dam
    PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555
  • PRACA | dam
    Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
    Tel.: 600404554
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-12-24 21:00 Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Blusa w nowotarskim MCK 2025-12-24 20:00 Polskie tradycje bożonarodzeniowe 2025-12-24 19:00 Podhalański Paganini o świętach, górach i nowej płycie 1 2025-12-24 17:59 Strzegą tradycji jak domowego ognia (WIDEO) 2025-12-24 17:00 Chłopska sztuka sakralna ze zbiorów Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju 2025-12-24 16:00 Poradnik bezpieczeństwa trafi do wszystkich domów. Poczta Polska rozpoczęła dystrybucję 2025-12-24 15:00 Świąteczno-noworoczny recital Mateusza Ziółki 2025-12-24 14:23 Wesołych, cudownych Świąt życzy Tygodnik i św. Mikołaj (WIDEO) 2025-12-24 13:45 Trzyletnie dziecko odnalezione na Krupówkach. Szybka akcja strażników miejskich i policjantów 2 2025-12-24 13:00 Ten most ma być wyremontowany w przyszłym roku 1 2025-12-24 11:59 Ostatnie roraty, choinki ubrane, śnieg wokoło 3 2025-12-24 11:00 Zakopane. Podróż w przeszłość 1 2025-12-24 09:59 Dolina Białego zasypana śniegiem (WIDEO) 2025-12-24 08:59 Mamy jednak białe Święta! (WIDEO) 4 2025-12-24 08:00 Świąteczna inicjatywa policjantów z Bukowiny Tatrzańskiej 2025-12-23 22:18 Zaginął Krzysztof Pyka z Rdzawki 2025-12-23 21:00 Nowe połączenia Małopolskich Linii Dowozowych na Podhalu od 2026 roku 1 2025-12-23 20:00 Rozbudowa drogi w Zaskalu 1 2025-12-23 19:46 Świąteczna niespodzianka dla Tatrogrodu. Mundurowi przekazali dzieciom choinki 2 2025-12-23 19:00 Świąteczny koncert na nutę rokoko 2025-12-23 18:00 81. rocznica katastrofy Liberatora w Gorcach 16 2025-12-23 17:00 Okołoświąteczne zamknięcie PSZOK-a w Poroninie 2025-12-23 16:38 Przedświąteczne Krupówki toną we mgle. Turystów nie brakuje (WIDEO) 1 2025-12-23 16:00 Przebudowa rabczańskiego Rynku się przedłuży 2025-12-23 15:00 Nowoczesna sala gimnastyczna powstaje przy Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu 2025-12-23 14:00 Turyści blokują miejsca parkingowe taksówkarzy 26 2025-12-23 13:30 Pozdrowienia od podziemia. Czarno-biała kartka, która poruszyła Zakopane 5 2025-12-23 13:00 Nie żyje Zdzisław Błachut, społecznik i regionalista z Ochotnicy Górnej 1 2025-12-23 11:59 Nad Zakopanem morze chmur, a wyżej piękne widoki (WIDEO) 2025-12-23 11:33 Jędrek na Krupówkach już gotowy na Święta 2025-12-23 11:30 Życzenia od beskidzkich ratowników GOPR (WIDEO) 2025-12-23 11:00 Dwie sesje jednego dnia, radni uchwalili zmiany w budżecie i podjęli uchwałę o planie zagospodarowania 2025-12-23 10:00 Aplikacja Gdzie się ukryć. W Zakopanem 20 miejsc, w Nowym Targu 5 34 2025-12-23 09:00 Gmina zaleca wymianę tabliczek adresowych na bardziej estetyczne i jednolite 4 2025-12-23 08:00 Godni Kiermas pod Babiom Górom 2025-12-22 21:00 Nowy quad dla druhów z Jaworek 2 2025-12-22 20:29 Babiogórskie Wilczki w dyrekcji babiogórskiego parku 2025-12-22 20:28 Palila się stolarnia w Jabłonce 2025-12-22 20:00 Wygrały wszystkie mecze 2025-12-22 19:23 Z takimi smakołykami do Krakowa pojechały panie z Mizernej 2025-12-22 19:00 Zaległe pensje wypłacone 2025-12-22 18:29 W "Domu Ludowym" rozpoczyna się artystyczny sezon zimowy 2025-12-22 18:00 Strażak z Lipnicy w pełnym umundurowaniu zdobył Rysy. Wszystko dla chorej Darii 2025-12-22 17:38 Odszedł wieloletni druh z OSP Olcza. Był też wiceprezesem 2025-12-22 17:30 Takie dziś były widoki z Litwinki 2025-12-22 16:45 Jadąc po pijaku - uderzył w karetkę pogotowia 1 2025-12-22 16:04 Mandaty za wjazd na Plac Niepodległości. Straż Miejska przypomina o zakazie ruchu 17 2025-12-22 15:31 Oscypek robi furorę na najlepszym Jarmarku Bożonarodzeniowym w Europie 2025-12-22 15:26 Pożar w Bukowinie Osiedlu 3 2025-12-22 15:00 Jeszcze dwa dni do Świąt, a w Zakopanem coraz więcej turystów 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama