2024-03-08 14:00:26

Reklama

Pod Giewontem

Co robić w weekend w Zakopanem?

Jeśli jeszcze nie wiecie, jak zaplanować piątek, sobotę, bądź niedzielę, może skorzystacie z naszych cotygodniowych podpowiedzi. Weekend w Zakopanem zapowiada się mocno koncertowo, będą też premiery filmów, spektakle oraz np. spotkanie z okazji 10. urodzin Kwartalnika Literacko-Kulturalnego "LiryDram".

OTWARCIE MUZEUM PALACE po remoncie
Muzeum Palace (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. T. Chałubińskiego 7
Piątek 8.03

Zapraszając na uroczystość Muzeum pisze: „Po blisko 85 latach od wybuchu II wojny światowej udostępniamy Państwu miejsce pamięci i Muzeum Palace. W regionalnej świadomości budynek Palace zasłynął jako „Katownia Podhala”. Przedwojenny pensjonat stał się symbolem okrucieństw wojny i niemieckiej okupacji Podtatrza. O właściwe upamiętnienie tego miejsca starano się od dawna – nie było to jednak proste zadanie. Po wojnie w Palace mieściło się m.in. sanatorium, żłobek i liceum. W budynku urządzono także ośrodek rekreacyjno-sportowy. Istotną rolę w zachowaniu pamięci o wojennych losach odegrało Stowarzyszenie Muzeum Walki i Męczeństwa „Palace” – Katownia Podhala, przez wiele lat prowadzące izbę pamięci w części dawnych piwnic.
Muzeum Palace będzie spełniać trzy zasadnicze funkcje: miejsca pamięci, ekspozycji muzealnej oraz centrum badań i dyskusji nad historią XX w. – w szczególności nad okresem II wojny światowej w południowej Małopolsce.”

Oficjalne otwarcie Muzeum Palace, nowego oddziału Muzeum Tatrzańskiego, rozpoczęła msza o godzinie 10 w kościele świętego Krzyża. W planach jeszcze:
do 15.00 zwiedzanie wnętrz budynku Palace,
18.30 wykład inauguracyjny oraz koncert pieśni patriotycznych i inspirowanych historią.

PREMIERA: Biała odwaga
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 8.03 – niedziela 10.03, godzina 16 i 20.30
Kino „Giewont, ul. Kościuszki 4
Piątek 8.03 – niedziela 10.03, godzina 18.15

„Biała odwaga” to historia dwóch podhalańskich rodów wystawionych na najtrudniejszą próbę podczas niemieckiej okupacji. Trudna miłość, jeszcze trudniejsze życiowe wybory, a do tego przepiękne ujęcia Tatr. Na ekranie zobaczymy m.in.: Filipa Pławiaka, Juliana Świerzewskiego, Sandrę Drzymalską i Jakuba Gierszała.

SPOTKANIE Z SERII TATRY - DUCHY - MORDERSTWA: Duchy
Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a
Piątek 8.03, godzina 18

Trzecia część serii to „Duchy”. Gościem będzie  Michał Stanowski, autor bestsellerowych książek z serii "Paranormalne" - Prawdziwe historie nawiedzeń i Prawdziwe historie opętań - opowie o duchach, nawiedzonych domach, opętaniach i egzorcyzmach.

PREMIERA: Strefa interesów
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 8.03 – niedziela 10.03, godzina 18.20

Film bynajmniej nie jest adaptacją książki „Strefa interesów” zmarłego w zeszłym roku Martina Amisa. Reżyser Jonathan Glazer koncentruje się tu bardziej na obrazie codzienności rodziny komendanta Rudolfa Hössa, która jego żonie Hedwidze i dzieciom upływa tuż obok obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

DZIEŃ KOBIET - koncert Waldemara Wiśniewskiego i Krzysztofa Laskowskiego
Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a
Sobota 9.03, godzina 18

Z okazji Dnia Kobiet na kawiarnianej scenie pojawią się Waldemar Wiśniewski oraz Krzysztof Laskowski, w których wykonaniu usłyszymy największe światowe przeboje, z pewnością chwytające za serca zwłaszcza panie. Będzie to zatem wieczór pełen pięknej muzyki i wielu emocji.

SPEKTAKL: AKT PRZERYWANY czyli TEATR Nie(konsekwencji) wg tekstów Tadeusza Różewicza
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Scena Witkacego
Piątek 8.03, godzina 19.15

Spektakl na podstawie dramatów Tadeusza Różewicza dotyczy tego, co nazwalibyśmy kondycją nowoczesnego (współczesnego) człowieka, tzw. "małej stabilizacji" oraz istotnych zagrożeń, jakie dla naszego "człowieczeństwa" niesie tzw. postęp technologiczny (cywilizacyjny?). Więcej o „Akcie przerwanym” i bilety: http://www.witkacy.pl/pl/repertuar/spektakle-w-repertuarze/akt-przerywany-czyli-teatr-nie-konsekwencji

KONCERT Z SERII "PORTRETY": Dorota Stękała "Muzyka kobiecej duszy"
STRH Bistro Art Cafe, ul. Krupówki 4A
Piątek 8.03, godzina 20

Kolejny koncert pod szyldem Zakopiańskiej Akademii Śpiewu i z serii "Portrety". Tym razem na scenie w STRH Bistro Cafe Art (Zakopane, ul. Krupówki) zaprezentuje się Dorota Stękała. W programie jej koncertu "Muzyka kobiecej duszy" znajdą sie utwory takich wykonawców jak Adele, Varius Manx, Bidry, Ania Karwan, Krzysztof Zalewski i Maria Dębska. Na scenie młodej artystce towarzyszyć będą: Paulina Martini - fortepian, Maciej Cisło - gitara oraz Dawid Warmiński - perkusja.

URODZINY Kwartalnika Literacko-Kulturalnego „LiryDram” - spotkanie z przyjaciółmi i czytelnikami spod Tatr
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy
Sobota 9.03, godzina 18.15

10. urodziny Kwartalnika Literacko-Kulturalny „LiryDram” to okazja do spotkania z jego przyjaciółmi i czytelnikami. O misji „LiryDram” opowie Marlena Zynger, redaktor naczelna kwartalnika. Za każdym razem na okładce czasopisma pojawia się inna twarz współczesnego poety. O tym projekcie zatytułowanym „Twarze współczesnych poetów polskich” opowie autor grafik -  Robert Manowski. Nie może w tym dniu zabraknąć poezji i rozmów o niej. Usłyszymy między innymi wiersze Adama Zagajewskiego, Ewy Lipskiej, Uty Przyboś, Marleny Zynger a także poetów z Podhala - Beaty Skulskiej Papp czy Beaty Zalot. Poezja będzie także w wersji muzycznej. Nie zabraknie też tortu.

KONCERT: BLE BLE
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Sobota 9.03, godzina 20

Ble Ble to grupa muzyków - przyjaciół powiązanych ze sobą od wielu lat. Tworzą autorską muzykę, opartą na tekstach Grzegorza Raconia, które przewrotnie, wbrew nazwie grupy, mówią o ważnych i zawsze aktualnych wartościach. We wrześniu 2012 Ble Ble został finalistą II edycji konkursu Megafon na antenie Radia Kraków. W 2013 rozpoczął promocję swej pierwszej BleBlowej płyty, a 2014 przyniósł grupie zaszczytne trzecie miejsce na Festiwalu Ryśka Riedla.

SPEKTAKL: Roland Topor CHIMERYCZNY LOKATOR
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Scena Witkacego
Sobota 9.03, godzina 20.15

Informacja o spektaklu z witkacy.pl: „Bohaterem spektaklu jest trzydziestoletni mężczyzna o nazwisku Trelkovsky – jest to bohater „kafkowski” – bezradny wobec otaczających go zdarzeń, którym próbuje się bezskutecznie przeciwstawiać. Pewnego dnia wprowadza się on do mieszkania w kamienicy, którego poprzednia lokatorka imieniem Simone, popełniła samobójstwo. Po przeprowadzce, w nowym miejscu zamieszkania Trelkovskiego zaczynają dziać się dziwne rzeczy – sąsiedzi do nowego współlokatora podchodzą z wyraźną niechęcią. Bohater powoli zaczyna popadać w obłęd, identyfikując się z poprzednią lokatorką – Simone.” Więcej o „Chimerycznym lokatorze” i bilety: http://www.witkacy.pl/pl/repertuar/spektakle-w-repertuarze/chimeryczny-lokator

BUDORZE DLA MARYSI. KONCERT CHARYTATYWNY
Kino „Sokół”, ul. Orkana 2
Niedziela 10.03, godzina 11

Z zaproszenia na koncert:
„Zespół wystąpi na rzecz 7-letniej Marysi Białońskiej z Bańskiej Niżnej, która cierpi na zwyrodnienie barwnikowe siatkówki typu 20 i traci wzrok. Choroba cały czas postępuje i może prowadzić do całkowitej utraty wzroku. Można ją wyleczyć jedynie terapią genową, niestety lek nie jest refundowany, a jego koszt to ponad 3 miliony złotych. Podanie leku do obydwu oczu to jedyna szansa, że Marysia będzie widziała, a choroba zostanie zatrzymana.
„Budorze” postanowili wesprzeć Marysię i jej rodzinę w zbiórce pieniędzy w celu zakupu leku i operacji. Z całego serca prosimy o pomoc dla Marysi – zapraszamy na występ naszego zespołu w niedzielę 10 marca i wsparcie finansowe dla Marysi.”

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:
- Dwa monumentalne dzieła pt. „Pochód dzieci góralskich” i „Pochód góralek” Jana Rembowskiego po niespełna stu latach znowu zawitały na Podhale. Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma", ul. Kasprusie 19
- MODLITWA. SACRUM W TWóRCZOŚCI WŁADYSŁAWA JAROCKIEGO. Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie (do 3.04)
- URZECZENI. TRADYCYJNY PEJZAŻ TATRZAŃSKI. Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Zamoyskiego 25 (do 5.05)
- MIŁOŚCI NAUKA. KRZYŻE I PIETY. Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27
- LINIAMI MALOWANE - LITOGRAFIE, SZKICE I OBRAZY BEATY ZUBY. Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a (do 5.04)

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 26-27.

an

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA (najlepiej z doświadczeniem), OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ROLNA ok. 25 arów - Gliczarów Górny. DZIAŁKA 8 arów - Leśnica. 669 948 694.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3, 2010r. 604 401 542.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SUZUKI JIMNY, 1.3 benzyna, 2010r. 604 401 542.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  CIĄGNIK C-330, 1980r. 604 401 542
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ ROBOTY BUDOWLANE. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora poszukuje pracowników w zawodzie: pomocnik,malarz, cieśla,zbrojarz,murarz,operator koparko ładowarki, roboty wykończeniowe. 602629623 Sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Pizzerman - Parmezzan Nowy Targ. Poszukuje młodej, energicznej, chętnej do pracy osoby która chciałaby zostać Pizzermanem. Doświadczenie nie jest wymagane, wszystko pokażemy oraz przeszkolimy. Wystarczy szczera chęć i praca według naszych wartości.. 729882977 parmezzan19@gmail.com
  Tel.: 729882977
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Rzepiska -działka budowlana 1018m2 -super widokowa -Sprzedam tel 660797241 b12.pl.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zaskale -działka budowlana 675m2 lub 1350m2 do wyboru -sprzedam tel 660797241 b12.pl.
 • PRACA | dam
  Ośrodek Wczasowy w Zakopanem zatrudni recepcjonistkę/tę. Umowa zlecenie lub umowa o pracę. Możliwość zamieszkania. 604113888
  Tel.: 604113888
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Wykończenia wnętrz adaptacja podaszy zabudowy karton gips szpachlowanie malowanie tynki dekoracyjne parkiet panele. 576587537
  Tel.: 576587537
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ do sklepu spożywczego w Białym Dunajcu - 888 472 789.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka - 601 50 44 86
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry zatrudni pracownika do działu recepcji. +48608088017 https://ecotatry-hotel.pl/ ksiegowosc@projinwest.pl
  Tel.: 48608088017
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 58 i 55 m2, oraz PIWNICA 23 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • PRACA | dam
  Poszukuję kierowcy kat. D praca stała tel.600088258. 600088258
  Tel.: 600088258
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DOM LUB MIESZKANIE 2, 3-POKOJE. Tel. lub sms: 692 769 524.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • PRACA | dam
  WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, DACHY. 608 729 122.
 • BIZNES
  Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608729122
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ KIEROWCE KAT: C+E. 602261925 holserwis-misiniec@wp.pl
  Tel.: 602261925
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE. BUDOWA DOMÓW SZKIELETOWYCH, PRACE REMONTOWO-WYKOŃCZENIOWE, MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, PANELE, GLAUZRA. MEBLE KUCHENNE I ŁAZIENKOWE POD WYMIAR, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY WNĘK. Wolne terminy na rok 2024. 888 405 627.
 • USŁUGI | budowlane
  TARTAK PRZEWOŹNY - USŁUGI - 690 535 222.
 • USŁUGI | budowlane
  STOLARSTWO - WYKOŃCZENIA WNĘTRZ - 690 500 277.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • BIZNES
  Profesjonalne poprowadzę obiekt noclegowy. Kilkunastoletnie doświadczenie, referencje. 0048 788 633 633
  Tel.: 48
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 2 HA i 42 ARY. 505 429 375.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-05-21 20:36 Jakie ma być to Muzeum Taternictwa i Narciarstwa w Zakopanem? Ruszają społeczne konsultacje 2024-05-21 19:28 Do góralki zjechała cała rodzina, pani Janina świętuje 90 urodziny (WIDEO) 2024-05-21 19:00 Zamoyscy. Spichlerz wartości 2024-05-21 18:32 Wiemy już czym rząd chce zastąpić konny transport do Morskiego Oka 9 2024-05-21 17:35 Jazda hulajnogą po pijanemu słono kosztuje 1 2024-05-21 17:10 Sklep HM-Furnitura dla kreatywnych - twórczość zaczyna się od zakupów 2024-05-21 16:36 Beata Szydło na wyborczej, kampanijnej trasie wizytuje Katownię Podhala (WIDEO) 3 2024-05-21 15:59 Ma 19 lat, BMW i już drugi raz stracił prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości 3 2024-05-21 15:00 Ambasador i konsul Republiki Chorwackiej odwiedzili Zakopane 2024-05-21 14:51 Kto może otworzyć myjnię bezdotykową? Sprawdź wymagania! 2024-05-21 14:37 BADANIE OSTEOPOROZY - 29 maja - Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II 2024-05-21 14:00 Moj, dziewczyna i dawny obyczaj w Dursztynie (ZDJĘCIA) (WIDEO) 1 2024-05-21 13:45 Koniec roku szkolnego. Jak pożegnać nauczyciela z klasą? 2024-05-21 13:13 Zrozum swojego kota 2024-05-21 13:00 Zdolna uczennica z Zakopanego jako finalistka Olimpiady Chemicznej ma otwarte drzwi na studia 5 2024-05-21 12:56 Wyłaz dachowy - rodzaje, co warto wiedzieć? 2024-05-21 12:49 Jak mocować styropian? 2024-05-21 12:00 Zrekonstruowane schronisko z Babiej Góry otwarte (WIDEO) 2024-05-21 11:30 Charles Dickens na tropie morderstwa. Mamy dla Was książki 2024-05-21 10:59 Wjechał w płot, stracił samochód 2024-05-21 10:25 Ten krój sukienki perfekcyjne podkreśli Twoją figurę! Modne propozycje z letniej kolekcji MOHITO 2024-05-21 10:00 ZALPN. Trudna przeprawa mistrza 2024-05-21 09:00 Deszcz przepłoszył drogowców, malowanie w taką pogodę to nie lada wyzwanie 1 2024-05-21 08:00 W Tatrach i Zakopanem mamy jednodniowe okno pogodowe, w górach uważajcie na burze 2024-05-20 21:00 Podhalanka świętuje, ale twórcy zabrakło 13 2024-05-20 20:00 Parking wprawdzie pusty, ale chodnik dla samochodu lepszy. I tańszy 13 2024-05-20 19:30 Skondeś ty, cyjześ ty? Posiady Orawskie 2024-05-20 19:06 W Zakopanem jadąca Land Roverem uderzyła w Jaguara, a wszystko przez kierowcę Opla 5 2024-05-20 19:00 Palowanie w Kasinie Wielkiej zakończone. Kiedy przejedziemy drogą? 1 2024-05-20 18:00 Pożar na górnej stacji wyciągu w Zakopanem 4 2024-05-20 17:00 Zakopiańczycy pożegnają Andrzeja Brandstattera w sobotnie popołudnie 2024-05-20 16:30 Pierwszy Nowotarski Turniej Tenisa Ziemnego za nami 2024-05-20 16:00 Raz słońce, raz deszcz, jest i burza z piorunami 1 2024-05-20 15:00 Nowy prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Rabce 2024-05-20 14:00 Rabczański stok narciarski, niby martwy a jednak żywy 2024-05-20 12:00 Będzie przerwa w dostawie wody w Zakopanem 2024-05-20 12:00 Uwaga! W Zakopanem zagrzmi w samo południe, czeka nas burzliwy poniedziałek 2024-05-20 10:58 Wybuch w lokalu gastronomicznym, jest jedna osoba poszkodowana 11 2024-05-20 10:00 Kupa... problemów 2024-05-20 09:30 Pieśni wiosenne nad Dunajcem wyśpiewywane 2024-05-20 09:00 Półtora roku robót publicznych za pochwałę zabójstwa policjantów 4 2024-05-20 08:00 Przygarnij przyjaciela! Psy z nowotarskiego schroniska czekają na dom 7 2024-05-19 21:45 Nowy Targ. Co powie minister nauki nowej rektorce Podhalanki? 15 2024-05-19 21:00 Galeria Sztuki BWA Jatki: Z górami nieustająco rozmawiam (WIDEO) 2024-05-19 20:00 Asfaltowanie drogi powiatowej w Ochotnicy Górnej. Będą spore utrudnienia 2024-05-19 19:00 Znów zwężenia na zakopiance - uważajcie jadąc w stronę Krakowa 2024-05-19 18:00 Stara zabudowa placu Dietla to ciekawe miejsce dla malarzy 2 2024-05-19 16:00 Puchar Świata MTB UCI w Downhillu w Szczyrku (WIDEO) 1 2024-05-19 15:00 Noc Muzeów w Rabce-Zdroju 2024-05-19 14:01 Galeria Jatki. Czy można rozpoznać kolor nie widząc go?
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-05-21 19:49 1. To działalność antygóralska i antykonna ? 2024-05-21 19:36 2. Nazwa marki tego pojazdu oraz wykonawcy ? 2024-05-21 19:30 3. O to szybko. Załaduje tu jakimś lobbingiem. Wnet nie będzie koni po Bukowinie i okolicach bo nikt nie będzie se trzymał dla przyjemności bo utrzymanie koni kosztuje i to nie mało. Ale ekoświry z vivy tego nie zrozumieją bo to odrębny stan umysłu. Kultura związaną z koniami na Podhalu niedługo zaniknie , ale co tam. Kasa najważniejsza. I to nie dla górali bo goralom nie wolno zarabiać bo przecież zaraz jest gadanie że są pazerni. A producenci busow elektrycznych moga bo wtedy będzie spoko. 2024-05-21 19:20 4. W sezonie wiosenno - letnim wprowadzić góralskie tradycyjne dorożki tzw. powozy, takie jak w Dolinie Chochołowskiej. Zimą i tak fijakrują w saniach. Wycofać duże wozy, takie jest moje zdanie. Jestem góralem, nam konie. 2024-05-21 19:18 5. @cyklisto, X lat temu jakoś autobusy sobie radziły 2024-05-21 18:59 6. Teraz można się domyśleć kto finansuje Vive. 2024-05-21 18:48 7. z powodu ludzi będzie hamował co 2 metry, podzespoły tego nie wytrzymają. w zimie na stromszym podjeździe już nie ruszy, a że wąsko to cofanko na początek.no luuuudzie ! 2024-05-21 18:43 8. Dobry pic na wode hahahha 2024-05-21 18:36 9. Myślę że gdyby ciągnął za sobą agregat dizloski to mogłoby się udać. 2024-05-21 18:29 10. Gratulacje dla dziewczyny i nauczyciela. Wielki sukces i wyróżnienie, być może kiedyś znajdzie jakiś lek na raka. Powodzenia i dalszych sukcesów.
2024-04-22 15:13 1. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 2. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 3. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 4. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 5. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 6. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 7. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 8. Deportowac drugiego na anktartyde. 2024-02-23 16:54 9. patrząc na tą kobitkę z kieleckiego to cuć ze wiosna idzie ... cuć to nawet niedźwiedzie z gawry wychodzą a niedzwiedzice śpią ... po co wszytko im wiedzieć ... po co ... 2024-02-22 20:48 10. Pnioki, sroki w krzoki takie potoki.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


Pożegnania

FILMY TP