2024-03-16 19:00:55

Reklama

Zakopane

Chcemy wyrzucić z Zakopanego słowa: nie da się. Konwencja wyborcza Dla Podhala (WIDEO)

Na konwencję wyborczą ugrupowania Dla Podhala, którego kandydatem na burmistrza jest Mariusz Koperski przyszło ok. 150 osób.

Konwencja odbyła się w hotelu Logos w Zakopanem. Prowadził ją radny Zbigniew Szczerba. - Podczas kampanii i kolejnej kadencji chcemy wyrzucić z języka funkcjonującego w Zakopanem, w zakopiańskim urzędzie, w starostwie powiatowym sformułowanie "nie da się" - mówił Zbigniew Szczerba. - Zewsząd słyszmy nie da się. Chcemy, aby dało się. Dokonamy zmiany. Udowodnimy, że da się poprawić nieład architektoniczny, da się uporządkować Krupówki, da się opanować chaos komunikacyjny, który panuje w Zakopanem, da się uczynić Zakopane miastem czystym, da się uprościć procedury zarówno w urzędzie miasta, jak i w starostwie powiatowym, da się naprawdę rozwinąć sport i narciarstwo, a nie tylko o tym mówić, da się nawiązać partnerską rozmowę ze stowarzyszeniami, klubami i osobami prywatnymi, da się przywrócić kulturę na wysokim poziomie, zbudujemy salę koncertową, da się promować kulturę Podhala, a nie disco-polo, da się uczynić z Zakopanego miasto nowoczesne, szanujące tradycję, razem dokonamy to z burmistrzem Mariuszem Koperskim, z mieszkańcami i dla mieszkańców.

Wcześniej zaprezentowano kandydatów ugrupowania w wyborach do Rady Miasta. Głos zabrał też kandydat na burmistrza Mariusz Koperski. Na wstępie wróci on do lat 30-tych ubiegłego wieku, gdy w Zakopanem pojawił się wizjoner Aleksander Bobkowski, dzięki któremu w w 227 dni zbudowano kolejkę na Kasprowy.

- Próbuję sobie teraz wyobrazić tamte rozmowy, gdy zaproponował: słuchajcie tam zbudujmy kolejkę na Kasprowy. Pierwsze reakcje, pewnie niektóre entuzjastyczne, ale wiele sceptycznych, nasłuchał się pytań i słów nie da się, ale kolejka powstała - powiedział Mariusz Koperski.

Tamta budowa była możliwa dzięki wizjonerstwu, pasji i pozyskiwaniu wsparcia przez Bobkowskiego.

- My teraz też mamy swoje kolejki do zbudowania, mamy swoje dzieła, które są ważne. Chcemy zbudować salę koncertową z prawdziwego zdarzenia i zbudujemy ją. Chcemy stworzyć trasy rowerowe w Zakopanem, łączące gminy sąsiednie i całe Podhale, i zbudujemy je. Chcemy stworzyć promocję miasta na takim poziomie, żebyśmy byli dumni z Zakopanego i całego Podhala. Chcemy budować mieszkania dla ludzi z Podhala, aby nasze dzieci miały gdzie zostać i mieszkać. Zrobimy to. Zbudujemy wiele takich kolejek, jak ta, która powstała w latach 30-tych, bo mamy to wszystko czego potrzeba. Mamy to co miał Aleksander Bobkowski w latach 30-tych. Mamy wiarę, determinację, zdolność do współpracy, zdolność do przekonywania niedowiarków i przeciwników oraz zdolność do gromadzenia wokół siebie ludzi - dodał Mariusz Koperski.

Później nawiązał do przypowieści biblijnej o talentach. Stwierdził, że jako sługom Zakopanego powierzono zebranym talenty miasta - przyrodę, dziedzictwo, tradycję i cudownych mieszkańców. - Mamy do wyboru zakopać je jak było to przez ostatnie 10 lat, albo je pomnażać, bo to jest szansa na rozwój Zakopanego, pomnażać talenty tego miasta, aby znowu zaczęto je szanować - podsumował Koperski.

p

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
biała_odwaga 2024-03-19 08:49:04
To dopiero trefna ekipa.. kto na takich ludzi głosuje jak ten infantylnie się zachowujący żaba.. drugi szczerba absolutny brak zaufania do tych ludzi.. co zrobili poza pozyskaniem dotacji dla swojego kubu.. wieczne pyskówki i POkazówki na radzie miasta zero konkretów.. o tym Koperskim to nawet nie wspomnę pachni mi Majchrem i deweloperką.. Dla miasta tacy ludzie to POrażka !!!
dereń 2024-03-18 08:48:33
Agresorka to została rzucona na pożarcie w tych wyborach żeby dorula czy gluc nie musieli się błaźnić na spotkaniach wyborczych i w kółko tłumaczyć że czarne jest białe a białe jest czarne. Wyborcy na spotkaniach roznieśliby ich w pył. A tak to może choleryczna agresorka wybuchnie na jakimś wiecu i będzie pozamiatane. Tacy fajni ci koledzy z partii pis, wsadzili koleżankę na minę. A sami się śmieją bo stołeczki już czekają.
Stary Wiarus 2024-03-17 22:39:19
A gdzie się podziało nagranie z profilu FB myszki agresorki z wiecu wyborczego na Cyrhli?
Nawet dyrektor hotelu myszki nie zaszczycił swoją obecnością.
Jeszcze nie wygrali a już cenzurują.
Jakie niewygodne pytania padły, że usuneliście materiał video akurat z tego spotkania?
Może TP by się tym zainteresował, to jest jawne łamanie konstytucji poprzez ograniczenie swobody wypowiedzi usuwając treści pokazujące w złym świetle kandydatkę na burmistrza Miasta Zakopane oraz jest "sztab wyborczy"...
Ludzie mają dość 2024-03-17 21:45:55
Szczerba płacze na fb, że mu "niszczą" banery i zwijają. Zwijają pewnie właściciele, bo się poprostu wstydzą jego pyskówek nic nie wnoszących w rozwój miasta.
Widocznie obciach mieć Szczerbę na płocie. Zegar tyka, tiku, tiku.
Pacykoś 2024-03-17 16:38:25
@Zakopane, no tak obsada z liderem na czele (mina na bilbordach jakby Jacka Nicholsona ze znanego filmu) może zagrać w filmie "Lot nad Kodowsko-Platformiarskim gniazdem" !
Nareszcie 2024-03-17 16:15:36
Najlepsza konwencja w historii Zakopanego jaką widziałam. Super dynamiczna, wspaniali ludzie.
MG 2024-03-17 15:49:14
'Chcemy wyrzucić z Zakopanego słowa: nie da się. " pewnie że się da ,więcej deweloperki, więcej betonu, itd...
My też chcemy. 2024-03-17 13:03:02
Dajcie se już siana i nikt się na to nie nabierze.
Konwencja w stylu uśmiechniętej Polski.
Styl prowadzenia zebrań przeze Koperskiego to ani Donaldo- wypisz, wymaluj,biała koszula i stek bzur co gada.
Wy chcecie- A My chcemy wywalić Was na zbity pysk z rządzeniem miasta. Szczerba to już dobitnie out, Ulice zamiatać
Nauczycielka z podstwówki 2024-03-17 11:59:46
Dobrze byłoby na takich spędach robić zebranym test z wiedzy o mieście, regionie, samorządzie... i układach biznesowo-towarzyskich.
Zakopane 2024-03-17 11:36:49
Sitarz, Mróz, Szczerba, Wnuk, Topór -Orawiec, Stachoń, Podkanowicz, Wolak, Bachleda i jeszcze kilku na czele z Koperskim to jest siła. Takich nazwisk nie ma na innych listach. Oni mają to coś. Głosuje na nich
Uśmiech 2024-03-17 11:30:13
Oglądałem w internecie. Bardzo mi się podoba pozytywny przekaz. Znam osobiście wielu z tych ludzi, znam wielu z innych komitetów. Ci z Dla Podhala i Pan Koperski budzą największe zaufanie. Oni w życiu codziennym są pozytywni i to jest dla mnie najważniejsze. Głosuje na nich.
Teodorslysz 2024-03-17 11:01:56
Gratulacje dla Koperskiego, porównywać się z Bobkowskim to jest bezczelność. A Zbigniew pewnie zostanie pozytywnym bohaterem następnej książki przybłędy Koperskiego.
%$%&*^%&*(^ 2024-03-17 10:54:37
Śmiesznie wygląda ten konkurs. Wygra ten co ma większy baner i więcej gada. Koniec końców "nie da się" zamienią jedynie na "zrobimy wszystko co w naszej mocy" - czyli nic.
łyżka dziegciu 2024-03-17 10:16:58
Trochę takie pancynkowate towarzystwo na tej "konwencji". Ludzie z pieniędzmi którzy wyczuwają możliwość zwiększenia swego stanu posiadania. Widzę radnych, którzy do tej pory wielokrotnie niczym się nie wykazali prócz grzecznego podnoszenia ręki za uchwałami podsuwanymi przez burmistrza. Bez mrugnięcia okiem klepali uchwały jawnie sprzeczne z interesem mieszkańców. Nie mam wątpliwości że tym razem również tak będzie. Mierni ale wierni. Tacy ludzie legitymizują skorumpowane władze i są niezbędni do "bezstresowego" rządzenia. Nigdy się nie odezwą, nie sprzeciwią, nie będą zadawać trudnych pytań, nie będą stawać okoniem. Najpierw się pomodlą a później grzeczniutko przegłosują co się im podsunie. I tak ten grajdół będzie nadal rozkradany.
Zakopian 2024-03-17 08:58:04
Koperski to jedyny z kandydatów na Burmistrza, który potrafi sensownie sklecić zdanie i wie co mówi.
Grzegorz 2024-03-17 08:48:32
Do Polo no właśnie wystarczylo 5 autobusów żeby można powiedzieć o komunikacji miejskiej z prawdziwego zdarzenia . Zaplanuj kursy komunikacji co 15 minut to za rok doprowadzisz do jej bankructwactwa i wtedy ogłosisz o jej całkowitej zbędności ekonomicznej i braku srodkow na dofinansowanie ale o tym wie każdy przedsiębiorca o potrzebie bilansu ekonomiczego i potrzeb społecznych . PANIE URZEDNIKU NA ETACIE nie znasz się na ekonomi albo udajesz takiego naiwnego.
Je ne sais quoi 2024-03-17 08:45:19
Udany wiec ? Bo nikt nie przeszkadzał w wazeliniarstwie?
Partia Urojeń Wyższościowych prze do przodu.
Plany ambitne Korupcja prozaiczna.
on nie jest nos 2024-03-17 08:18:29
Niech jeszcze 20 lat tu posiedzi to może na niego zagłosuje.Słabe pojęcie o regionie.Zresztą widać jak ogólnikami sypie z rękawa. A to ciekawe ze Szczerba kogoś w ogóle lubi....Ciekawe co maja obiecane za wspieranie to towarzystwo z filmiku.Tylko mi on się kojarzy z diabłem?to chyba dzięki włosom.
kukto 2024-03-17 08:08:09
150 osob.... no pewnie. Gdzie? Popatrzcie też na te "młode" twarze. Same stare partyjniaki i psychofani PO. To jest przyszłość Zakopanego? Dajcie spokój.
I am 2024-03-17 07:55:10
To ten pan który okleił całe miasto swoimi ogromnymi banerami . Są w miejscach w których nigdy nie było reklam.
Jednocześnie ten pan obiecuje że przywróci miastu przedwojenny sznit I blask. Tak mu bardzo wierzę że nie sprzedadzą kolejki jeszcze raz z Majchrem.
kurdeBele 2024-03-17 07:34:11
Pan Koperski zmienia nagle front? kampania rodem z PRLu, opowiesci o 400 mieszkaniach, pracy dla kazdego i dobra wspólnego ponad wlasnosc prywatną nie przyniosly skutku na konserwatywnym gruncie.... wiec partia zareagowala i teraz Mariuszek nagle nawija o Bibli, tradycji i wielkim rozwoju Górali.
Gośka 2024-03-16 23:17:22
Słowa, słowa, słowa. Same znajome twarze, od lat w radzie miasta, kilku byłych urzędników. Panowie radni , byli burmistrzowie proszę się pochwalić dokonaniami, sama krytyka władzy to jeszcze nie jest osiągnięcie!!!
Program super, tylko żeby go zrealizować to trzeba zatrudnić dwa razy więcej osób i zbudować drugi budynek dla nich. Budżet to nawet dwa razy większy nie wystarczy.
Nikt w tym mieście już wam nie ufa. Najgorsza jest sytuacja, że konkurencja też jak mówią młodzi " bez szału". Wydaje mi się, że frekwencja na wyborach potwierdzi moje odczucia. Ludzie stracili nadzieję na zmianę. Nikt poważny nie chce ubiegać się o stanowisko burmistrza. Smutek.
sceptyk 2024-03-16 23:07:13
Cytat pewnie z deklaracji programowej:: "da się przywrócić kulturę na wysokim poziomie" i fragment wypowiedzi uczestniczki Hanki: "kultura, wysoki poziom, sala pełna życzliwych i uśmiechniętych ludzi," - szkoda, ze ci sami ludzie (kulturalni, uśmiechnięci, życzliwi) - nie potrafią (albo nie chcą) być tacy na sali obrad w trakcie sesji. Przypatrzcie się i posłuchajcie - jacy są wtedy. Szkoda, że tam na sali kiedy decydują o losach miasta nie umieją być życzliwi kulturalni i uśmiechnięci. Ciekawe jacy będą jak już dojdą do władzy?
Lukaszowki 2024-03-16 23:02:48
Oczywiście że się da! Tylko musimy wybrać mądrze 7 kwietnia! Tylko Pan Mariusz i jego zespół są w stanie dokonać zmian na poziomie! Czas zmienić postrzeganie naszego pięknego miasta w całej Polsce! Sala koncertowa, ścieżki rowerowe to jest to czego potrzebujemy! A nie rozrywek z marginesu w rytm disco polo! Patrzcie ludzie jaka cenę za to płacimy! I jakich "gości" przyciągamy takim chamstwem! Nikt na poziomie nie będzie bawił się w takim towarzystwie i przy takiej rozrywce! To już bylo, dziękujemy! Panie Mariuszu do boju!!! Niech Pan przywróci kulturę i koncerty z prawdziwego zdarzenia! Nikt inny tego nie jest w stanie zrobić!!!!!!
Pacykoś 2024-03-16 22:53:31
No tak wyrzucić "nie da się", a wprowadzić "jak się da to się da" Coś nowego nareszcie !
Polo 2024-03-16 22:37:55
Do Grzegorza jeśli 5 autobusów to komunikacja miejska to ty facet nie wiesz o czym mówisz jeszcze jeżdżących jeden za drugim a potem przez godzinę nie jedzie nic na 100% jesteś pisiorem bo podobnie jak przez 8 lat winny był w Polsce Tusk to po 9 latach winny Majcher a co przez ten czas robiła pani burmistrz i Filar
Aaaa 2024-03-16 22:32:51
Obiecanki, cacanki. To gdzie byliście 10 lat temu. Kontynuować to co dobrego jest zrobione, żadna sztuka i przy okazji zepsuć... zgadzam się z Panem Grzegorzem.
Swój 2024-03-16 22:05:47
Tragedia , przyszły sami znajomi kandydatów i ich rodziny, nie widzę tego dobrze . Będzie porażka
Hanka 2024-03-16 19:57:47
Super! Brawo! Byłam obecna i jestem pod ogromnym wrażeniem - konkretny, kultura, wysoki poziom, sala pełna życzliwych i uśmiechniętych ludzi, widać było energie!!! BRAWO JESZCZE RAZ TRZYMAM KCIUKI I OCZYWIŚCIE GLOSUJE 7 Kwietnia! Powodzenia życzę ja i moja rodzina
Grzegorz 2024-03-16 19:48:36
Dobra konwecja i program jesli chodzi o sprawy powiatu tatrzanskiego , nieład komunikacyjny panuje w gminach sąsiednich Kiacielisko , Białka Tatrzańska, Bukowina itp dzięki uruchomieniu przez Burmistza Dorule komunikacji miejskiej z Prawdziwego zdarzenia Zakopanie nie odbiega od innych miast w Polsce Panie Koperski i Solik jak byliście wiceburmistrzami to się wtedy nie dało wegzekwowac od Busiarzy obsługujących komunikację miejska uczciwości i rzetelności w całym mieście komunikacja istniała tylko w sezonie a w okresie pozasezonem jej nie było. Ręce precz od naprawy czegoś co dobrze działa jedynie rozwijać ją tylko na terenie Miasta Zakopnego i w standardach obcynech , a co do uporządkowania ładu architektonicznego przypominam że za rządów wiceburmistrzem Koperskuego i Solika uchwalono plany zagospodarowania które zapewniają dewelopera ochronę prawną a miało być odwrotnie jak wygrywali w/w Panowie razem z Burmistrzem Majchrem na spotkaniach obiecywali ochronę mieszkańców przed Deweloperami ja tym Pana już dziękuję niechce powtórki z przeszłości i działań na szkodę mieszkańców Zakopanego w imię ,,Dla Podhala".
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA w Zakopanem zatrudni PIEKARZY PIECOWEGO I CIASTOWEGO. 602 759 709
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  JAŁÓWKI WYSOKOCIELNE - 723 031 336.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA (najlepiej z doświadczeniem), OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ROLNA ok. 25 arów - Gliczarów Górny. DZIAŁKA 8 arów - Leśnica. 669 948 694.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3, 2010r. 604 401 542.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SUZUKI JIMNY, 1.3 benzyna, 2010r. 604 401 542.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  CIĄGNIK C-330, 1980r. 604 401 542
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ ROBOTY BUDOWLANE. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora poszukuje pracowników w zawodzie: pomocnik,malarz, cieśla,zbrojarz,murarz,operator koparko ładowarki, roboty wykończeniowe. 602629623 Sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Pizzerman - Parmezzan Nowy Targ. Poszukuje młodej, energicznej, chętnej do pracy osoby która chciałaby zostać Pizzermanem. Doświadczenie nie jest wymagane, wszystko pokażemy oraz przeszkolimy. Wystarczy szczera chęć i praca według naszych wartości.. 729882977 parmezzan19@gmail.com
  Tel.: 729882977
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Rzepiska -działka budowlana 1018m2 -super widokowa -Sprzedam tel 660797241 b12.pl.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zaskale -działka budowlana 675m2 lub 1350m2 do wyboru -sprzedam tel 660797241 b12.pl.
 • PRACA | dam
  Ośrodek Wczasowy w Zakopanem zatrudni recepcjonistkę/tę. Umowa zlecenie lub umowa o pracę. Możliwość zamieszkania. 604113888
  Tel.: 604113888
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Wykończenia wnętrz adaptacja podaszy zabudowy karton gips szpachlowanie malowanie tynki dekoracyjne parkiet panele. 576587537
  Tel.: 576587537
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ do sklepu spożywczego w Białym Dunajcu - 888 472 789.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka - 601 50 44 86
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry zatrudni pracownika do działu recepcji. +48608088017 https://ecotatry-hotel.pl/ ksiegowosc@projinwest.pl
  Tel.: 48608088017
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 58 i 55 m2, oraz PIWNICA 23 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • PRACA | dam
  Poszukuję kierowcy kat. D praca stała tel.600088258. 600088258
  Tel.: 600088258
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DOM LUB MIESZKANIE 2, 3-POKOJE. Tel. lub sms: 692 769 524.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • PRACA | dam
  WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, DACHY. 608 729 122.
 • BIZNES
  Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608729122
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ KIEROWCE KAT: C+E. 602261925 holserwis-misiniec@wp.pl
  Tel.: 602261925
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE. BUDOWA DOMÓW SZKIELETOWYCH, PRACE REMONTOWO-WYKOŃCZENIOWE, MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, PANELE, GLAUZRA. MEBLE KUCHENNE I ŁAZIENKOWE POD WYMIAR, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY WNĘK. Wolne terminy na rok 2024. 888 405 627.
 • USŁUGI | budowlane
  TARTAK PRZEWOŹNY - USŁUGI - 690 535 222.
 • USŁUGI | budowlane
  STOLARSTWO - WYKOŃCZENIA WNĘTRZ - 690 500 277.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • BIZNES
  Profesjonalne poprowadzę obiekt noclegowy. Kilkunastoletnie doświadczenie, referencje. 0048 788 633 633
  Tel.: 48
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 2 HA i 42 ARY. 505 429 375.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-05-22 12:07 Badania prenatalne w kolejnych poradniach 2024-05-22 12:07 Piknik Zdrowia, nie tylko dla zdrowia 2024-05-22 12:00 Ciężkie, burzowe chmury nad Zakopanem i Tatrami, będzie lało, wiało, możliwe gradobicie 2024-05-22 11:30 Barwy Spisza. Nowa wystawa Muzeum Tatrzańskiego 2024-05-22 11:00 Kolejny atak wandali, nic sobie nie robią z kamer i nagrań 6 2024-05-22 10:00 Miasto ma nową stronę internetową. Ile kosztowało jej zbudowanie? 2024-05-22 09:00 Najdroższa działka w mieście sprzedana! Ile miasto zainkasowało za dwa hektary? 2024-05-22 08:00 Jesteście dobrzy w rękoczynach? Przybywajcie do Kmicica 1 2024-05-21 22:00 Oto dziennikarskie śledztwa Tygodnika Podhalańskiego (WIDEO) 1 2024-05-21 21:30 Mamy autobus transgraniczny Nowy Targ-Stary Smokowiec, czas na Zakopane-Poprad 3 2024-05-21 20:36 Jakie ma być to Muzeum Taternictwa i Narciarstwa w Zakopanem? Ruszają społeczne konsultacje 3 2024-05-21 19:28 Do góralki zjechała cała rodzina, pani Janina świętuje 90 urodziny (WIDEO) 3 2024-05-21 19:00 Zamoyscy. Spichlerz wartości 2024-05-21 18:32 Wiemy już czym rząd chce zastąpić konny transport do Morskiego Oka 32 2024-05-21 17:35 Jazda hulajnogą po pijanemu słono kosztuje 2 2024-05-21 17:10 Sklep HM-Furnitura dla kreatywnych - twórczość zaczyna się od zakupów 2024-05-21 16:36 Beata Szydło na wyborczej, kampanijnej trasie wizytuje Katownię Podhala (WIDEO) 16 2024-05-21 15:59 Ma 19 lat, BMW i już drugi raz stracił prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości 5 2024-05-21 15:00 Ambasador i konsul Republiki Chorwackiej odwiedzili Zakopane 2024-05-21 14:51 Kto może otworzyć myjnię bezdotykową? Sprawdź wymagania! 2024-05-21 14:37 BADANIE OSTEOPOROZY - 29 maja - Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II 2024-05-21 14:00 Moj, dziewczyna i dawny obyczaj w Dursztynie (ZDJĘCIA) (WIDEO) 1 2024-05-21 13:45 Koniec roku szkolnego. Jak pożegnać nauczyciela z klasą? 2024-05-21 13:13 Zrozum swojego kota 2024-05-21 13:00 Zdolna uczennica z Zakopanego jako finalistka Olimpiady Chemicznej ma otwarte drzwi na studia 5 2024-05-21 12:56 Wyłaz dachowy - rodzaje, co warto wiedzieć? 2024-05-21 12:49 Jak mocować styropian? 2024-05-21 12:00 Zrekonstruowane schronisko z Babiej Góry otwarte (WIDEO) 2024-05-21 11:30 Charles Dickens na tropie morderstwa. Mamy dla Was książki 2024-05-21 10:59 Wjechał w płot, stracił samochód 2024-05-21 10:00 ZALPN. Trudna przeprawa mistrza 2024-05-21 09:00 Deszcz przepłoszył drogowców, malowanie w taką pogodę to nie lada wyzwanie 1 2024-05-21 08:00 W Tatrach i Zakopanem mamy jednodniowe okno pogodowe, w górach uważajcie na burze 2024-05-20 21:00 Podhalanka świętuje, ale twórcy zabrakło 14 2024-05-20 20:00 Parking wprawdzie pusty, ale chodnik dla samochodu lepszy. I tańszy 13 2024-05-20 19:30 Skondeś ty, cyjześ ty? Posiady Orawskie 2024-05-20 19:06 W Zakopanem jadąca Land Roverem uderzyła w Jaguara, a wszystko przez kierowcę Opla 5 2024-05-20 19:00 Palowanie w Kasinie Wielkiej zakończone. Kiedy przejedziemy drogą? 1 2024-05-20 18:00 Pożar na górnej stacji wyciągu w Zakopanem 4 2024-05-20 17:00 Zakopiańczycy pożegnają Andrzeja Brandstattera w sobotnie popołudnie 2024-05-20 16:30 Pierwszy Nowotarski Turniej Tenisa Ziemnego za nami 2024-05-20 16:00 Raz słońce, raz deszcz, jest i burza z piorunami 1 2024-05-20 15:00 Nowy prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Rabce 2024-05-20 14:00 Rabczański stok narciarski, niby martwy a jednak żywy 2024-05-20 12:00 Będzie przerwa w dostawie wody w Zakopanem 2024-05-20 12:00 Uwaga! W Zakopanem zagrzmi w samo południe, czeka nas burzliwy poniedziałek 2024-05-20 10:58 Wybuch w lokalu gastronomicznym, jest jedna osoba poszkodowana 11 2024-05-20 10:00 Kupa... problemów 2024-05-20 09:30 Pieśni wiosenne nad Dunajcem wyśpiewywane 2024-05-20 09:00 Półtora roku robót publicznych za pochwałę zabójstwa policjantów 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-05-22 12:02 1. Przyszła deweloperka? @Książulo, w Szwecji tak się zaczęło. 2024-05-22 11:55 2. @franek Nie pod schronisko, tylko do Włosienicy. 2024-05-22 11:36 3. Zwolnić darmozjadów ze straży wiejskiej. 2024-05-22 11:33 4. @ ja też chcę do Brukseli, tylko takie miernoty jak ty!! mają za jakąś obelgę stopień wojskowy 2024-05-22 11:31 5. najważniejsze że zarobi obca/zewnętrzna firma a nie ludzie z regionu. O to tylko chodzi. 2024-05-22 11:29 6. Na Rowni Krupowej WC jeszcze nie otwarte a już zdewastowane. 2024-05-22 11:27 7. Wsioki codziennie przed wejsciem do busika robia totalny syf na Rowni Krupowej. Wodka, piwsko, czipsiki w trawke. Siusiu , kupka i hop rozbita butelka. 0 reakcji, jak wybieg dla swiń. Wsioki pija wódeczke a firma codziennie sprzata po nich.Nie za darmo raczej!!! a jak grubsza impreza to ławeczka podpalona! Widział kto pieszy patrol na Równi? 2024-05-22 11:24 8. Bohomazy wskazują na młodych "uchodźców" w wieku poborowym którym najwyraźniej zaczyna się nudzić... 2024-05-22 11:15 9. Wariactwo lewaków + wariactwo Eurokołchozukibucu doprowadzi nas do do zguby. Poczytałem trochę szczegółowo założeń zielonego ładu. Wariat by tego nie wymyślił. Każdy budynek ma mieć panele fotovoltaiczne, przy blokach ładowarki na samochody elektryczne. Zakaz opalania węglem, gazem, drzewem. Nie ma kwoty wolnej od podatku, skażona żywność z UA, Co najważniejsze to in vitro, tabletka po, aborcja. A miała być uśmiechnięta Polska. Co jest? Wprowadzanie strachu wśród Polaków Tak sobie piszę i słucham w TV ministra obrony narodowej Kosiniaka Kamysza. Pełen odlot. Będziemy mieć najsilniejszą armię, tysiące czołgów, setki samolotów, tysiące dronów, armia 500 tys, będziemy bronić UA, za podpaleniami stoją bojówki ze wschodu, rozbudowujemy Policję Polityczną. Tworzą nastrój grozy bo społeczeństwem zastraszonym łatwo rządzić. A co do koni? Ktoś już kiedyś pisał lekkie dorożki i sanie 4 osobowe i podnieść ceny do kilku stówek. Każdy zarobi. Jak widzę młodych grubasów z puszką piwa jadącego to mi się krew gotuje. 2024-05-22 11:12 10. #franek - ale dziś nie wolno. Ciekawe ile tych busów trzeba będzie kupić, żeby ilość kursów była taka sama. BTW - następna, która obiecywała dotacje na używki elektryków powiedziała, że do premium dopłat nie będzie, np do... Tesli. Cóż - proponuję zapoznać się z cennikiem i walić kocopołów.
2024-04-22 15:13 1. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 2. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 3. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 4. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 5. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 6. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 7. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 8. Deportowac drugiego na anktartyde. 2024-02-23 16:54 9. patrząc na tą kobitkę z kieleckiego to cuć ze wiosna idzie ... cuć to nawet niedźwiedzie z gawry wychodzą a niedzwiedzice śpią ... po co wszytko im wiedzieć ... po co ... 2024-02-22 20:48 10. Pnioki, sroki w krzoki takie potoki.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP


REKLAMA