Zapraszamy
Zapraszamy na debatę przed drugą turą wyborów z kandydatami na burmistrza Zakopanego Agnieszką Nowak Gąsienicą i Łukaszem Filipowiczem. Czwartek, 18 kwietnia godz. 18.00 Kino Giewont. Relacja wideo LIVE.

Reklama

2024-03-19 14:53:28

Reklama

Zakopane

Oburzeni architekci organizują konferencję prasową przed starostwem tatrzańskim

W czwartek o godz. 10 przed starostwem tatrzańskim w Zakopanem odbędzie się konferencja prasowa architektów, który są niezadowoleni z pracy starostwa.

Zaproszenie na konferencję przesłał architekt Maciej Kubicki:

"Działając w imieniu architektów pracujących na terenie Podhala serdecznie zapraszamy na konferencję prasową która odbędzie się w najbliższy czwartek 21 marca 2024 r. o godzinie 10:00 przed wejściem głównym do budynku Starostwa Powiatowego w Zakopanem.
Na konferencji zamierzamy przedstawić swoje niezadowolenie z obecnie panującej sytuacji w wydziale budownictwa i architektury.
Szacujemy obecności około 150-200 osób.

Wśród osób zaproszonych:
Architekci
Starosta Tatrzański
p.o. Naczelnika Wydziału Architektury i Budownictwa."

opr. p

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
pogodynek 2024-03-21 11:51:22
Z dużej chmury mały deszcz...
zdziwiony 2024-03-21 08:10:25
Dlaczego pikieta jest organizowana w dniu kiedy odbywa się SESJA Rady Powiatu? czuję w kościach, że nie bez przyczyny taki termin wybrano...
Weronika 2024-03-20 21:23:37
babooscypek popieram twój wpis w 100%, nie dajcie się zmanipulować, Jedność Tatrzańska już nam pokazała na co ją stać..
Kleryk 2024-03-20 20:23:11
A jakim cudem dostali pozwolenie na TKMax na Krupowkach? Wtedy nikt nic nie zauwazyl?
Barbara gut 2024-03-20 19:08:18
@kowalski

Tyle że WZ wydaje gmina i to tylko w wypadku gdy nie ma Planów Miejscowych, a takich terenów na Podhalu jest niewiele. Więc pretensje do gminy, a nie Starostwa.
Jak już chcesz komentować, to chociaż z sensem.
Kowalski 2024-03-20 15:59:46
Gdy statystyczny Kowalski zwraca się o WZ w sprawie rozbudowy, dostaje zgodę na zabudowanie maksymalnie 15% działki, a deweloperzy wkoło dostają zgodę na zabudowę 40% działki powyżej gruntu i 100% działki poniżej gruntu.
Nick 2024-03-20 15:31:58
Zgadzam się częściowo z Obserwat0r. Ludzie ktorzy tam w wiekszosci pracują chcą wykonywać swoja prace zgodnie z przepisami ale tam jest totalny mur i beton jesli chodzi o organizacje pracy nie tylko w Wydziale budownictwa ( za poprzedniego naczelnika ) ale w calym starostwie za ktora odpowiada wydzial organizacyjny i przede wszystkim sekretarz i starosta. Co maja zrobic ci pracownicy budownictwa jak wladza i osoby odpowiedzialne za sytuacje kadrowa i organizacje pracy maja to w glebokim powarzaniu i uwazaja ze nie ma problemu. Czy taki zwykly pracownik majacy srednio koło 70 spraw w roku jest w stanie wszystko zrobić w terminie?? Nie sądzę. Choćby się starał to nie ma na to szans. Wystarczy popatrzec w rejestry ktore sa jawne ile wplywa wnioskow i ilu jest pracownikow na stanie ktorzy faktycznie pracują a nie sa na zwolnieniach np. Ciazowych. Nowy naczelnik nie zdziała cudów jeśli władza się nie ogarnie. Ma ona swoje standardy i szeroka wiedzę i niestety co poniektórzy projektanci będą mieli ciężko żeby dostać pozwolenie na takie babole co projektują bo Chlebinski puszczal wszystko jak leciało i nie zwracał na istotne rzeczy uwagi. A przy nowej Naczelnik takie coś by nie przeszło. Więc Panowie architekci mówię wam że będziecie mieć jeszcze gorzej więc nie róbcie burzy w szklance wody i weźcie się za porządne projektowanie bo gdyby były super zrobione projekty to wydanie pozwolenia trwało by krócej niż trwa dziś. Wiadomo że dwaj panowie "architekci" robia sobie kampanie przed wyborami i temu sluzy ta wielka konferencja prasowa i nie spodziewajcie się tłumów bo mało który architekt przyjdzie bo nie bedzie się chciał pokazać.
0bserwat0r 2024-03-20 13:36:18
@Jozek styrczula

Chodzi o działanie wydziału budownictwa w starostwie, które obecnie już od dłuższego czasu woła o pomstę o nieba. Dotyka to wszystkich, od deweloperów chcących wylać beton na ostatnim m2 powiatu, jak również przykładowych nowożeńców Krysi i Tadka chcących rozpocząć budowę swojego domu rodzinnego.

Sprawy nie są nawet wszczynane pół roku i dłużej po złożeniu wniosku i projektów. Postanowienia starostwa nakładające obowiązki uzupełnienia projektów, które przewinęły się przez moje ręce przez ostatni czas... Ręce opadają, wystarczy napisać: niekompetencja, brak znajomości przepisów, w tym tak elementarnych regulujących jakie kompetencje ma organ przed wydaniem pozwolenia na budowę wynikające z prawa budowlanego. Organy państwowe mają działać na podstawie i w granicach prawa.

Większość projektantów nie chce się wychylać i dochodzić swoich praw, czekają cierpliwie, bo po prostu nie chcą, aby w wydziale przypięła się do nich łatka "wichrzycieli" i rzutowała na kolejne składane przez nich wnioski. Swoiste wbijanie zbyt wystających gwoździ, rodzące patologiczne sytuacje. Ich jutro też nie zobaczymy, tylko tę mniejszość, która zdecydowała się podjąć bardziej zdecydowane kroki w celu ochrony swoich praw. Mają rację, gdyż coś bardzo niedobrego w sferze organizacyjnej dzieje się w wydziale budownictwa. Prawie nic nie działa jak powinno.

Jutrzejszej konferencji nie popieram, gdyż uważam, że projektant i pozostali ją organizujący ma dodatkowe motywy związane z nadchodzącymi wyborami. Uważam również, że formuła obecnie sprawującej władzy w powiecie się wyczerpała i trzeba im w wyborach podziękować za 10 lat, było nie było, pracy.

Wybaczcie, że nie podpiszę się pod tym komentarzem. Jestem w tej większości, której jutro nie będzie, tchórzem w dodatku. Nie chcę być wbitym w dechę, gdyż muszę utrzymać rodzinę.

Pozdrawiam!
Jozek styrczula 2024-03-20 11:26:53
Architekci reprezentują interes deweloperów. Najchetniej by wszystko zabetonowali na 150% tego co dopuszczone. To są kombinatorzy jak więcej wycisnąć bo mają od deweloperów premie za mkw. To już sam nie wiem czy oni protestują bo chcą więcej zabudować? To dla czego popiereraja ich kandydaci co są oficjalnie przeciwni zabudowie Podhala? Czy chodzi tylko o zadyme
pomysl 2024-03-20 09:49:21
Za tanie sa te projekty. Moze jakby na dom jednorodzinny projekt kosztowal 100 tys, a za deweloperke z pol miliona to moze chcialoby sie tym panom architektom przylozyc do roboty XD
Ciekawy 2024-03-20 09:14:08
Czy architekcie będą przywozić na taczkach swoje projekty i rozsypywać przed starostwem?
Ciekawy 2024-03-20 08:47:09
Czy architekci beda przywozic swoje projekty w taczkach i wysypywac przed starostwem?
Wnęk 2024-03-20 08:23:31
Patoachitekci!
Akkuku 2024-03-20 07:49:00
odnoszę wrażenie ,że Projektant się zdenerwował a to mnie jeszcze mocniej utwierdza we wcześniejszym podejrzeniu .
Miłego dnia dla wszystkich
Nick 2024-03-20 06:58:50
No ale teraz to Pani p.o. Naczelnika nie prowadzi swoich spraw i nie bierze nowych więc w czym macie Panowie architekci problem?? Przyszło kilka nowych osob do pracy w tym wydziale, więc powoli sytuacja się kształtuje. Przecież nowy naczelnik jest od kilku dni dopiero A już się coś zmienia więc dajcie jej czas aby mogła na 100% zadziałać.
Czytelnik 2024-03-19 22:38:49
A jak dla mnie bardzo dobrze działa ten wydział, nie wydaja pozwoleń dla deweloperki to się architekci wnerwiają bo się Cash nie zgadza. Teraz jest dopiero porządek. Brawa dla tych pracowników co wstrzymują te duże inwestycje!!! Dalej tak trzymać!!!
Pani W Okularach 2024-03-19 21:53:03
Witam Pana Projektanta, bardzo mi miło, że zostałam zauważona, szkoda tylko, że ze złej strony. Nigdy nie umawiałam się z nikim na wypisywanie dzienników czy prawomocność w późniejszym lub wcześniejszym terminie niż było to wymagane. Jeżeli teraz coś się zmieniło pozostaje mi tylko Panu pogratulować... (uroku osobistego?)
Pozdrawiam najmilej jak umiem (choć, jak sam Pan wie, to nie jest moja najmocniejsza strona ;)
babooscypek 2024-03-19 21:24:35
To parcie na szkło Jedności Tatrzańskiej przyprawia o mdłości.mam nadzieję,że nie będzie powrotu do przeszłości rządów Pana Makowskiego tudzież Skupnia jako grupy trzymającej władzę przez kolejne 20 lat.Nie dajcie się zmanipulować drodzy mieszkańcy,błagam
Antyprojektant 2024-03-19 20:46:03
Nie wiem jak to możliwe, drugi raz w ciągu 6 czy 7 lat przerabiamy dokładnie ten sam temat w tym samym wydziale starostwa. Dawniej byli państwo L. Gdzie mąż był czynnym architektem, a zona pracownikiem starostwa. Skończyło się makabryłą. Teraz mamy Panią SS która wraz mężem zrobiła sobie z wydziału architektury spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. W tym przypadku jest jednak jeszcze gorzej bo robią to otwarcie. A żeby było jeszcze fajniej to wymyślili sposób na ograniczenie konkurencji poprzez przeciąganie spraw, nie wszczynanie postępowań, itd. słowem uprzykrzanie życia innym architektom jak tylko się da.

I nie Panie "projektant" to że ta Pani sprawdzi projekt nie znaczy że ten projekt będzie lepszy i będzie już można spać spokojnie. To że ta Pani sprawdza projekt znaczy ze będą ci rzucane kłody pod nogi i robić z ciebie idiote przed inwestorem. No chyba że jesteś jej mężem, wtedy laurka która tu wystawiłeś ma sens.

I na koniec jak to jest, że W niedalekim Nowym Targu rzecz wygląda całkowicie inaczej. To jak zderzenie z inną rzeczywistością. Urzędnicy jacyś tacy milsi. Potrafią też obsługiwać telefon i zamiast piasac stosy pism potrafią zadzwonić, powiedzieć co by trzeba było poprawić. A nawet wyrabiają się w terminie.
Projektant 2024-03-19 20:19:14
Do Akkuku: to że projektant to nie znaczy że mąż. Sanprojektancibw naszym powiecie którzy potrafią dobrze projektować i dostac po jakimś czasie czasem dłuższym czasem krótszym pozwolenie. Najwięcej do powiedzenia maja Ci co składają byle co a maja mniemanie o sobie nie wiadomo jakie. Wiadomo że Ci co mają najwięcej za uszami będą najwięcej krytykować żeby odwrócić od siebie uwagę i od swoich "projektow".
Prosta obywatelka 2024-03-19 20:05:12
Popieram!!!!
Panowie architekci powodzenia. To co obecnie tam się dzieje to porażka.
Człowiek chce trochę rozbudować budynek i odmowa.
Zróbcie tam porządek. Czas na kompetentne zmiany!!!!!
Projektant1 2024-03-19 20:04:22
Do projektant hmmm nie siedzę tak mocno jak ty w temacie ale używaj puki możesz twój czas i twojej pani kiedyś minie do 5 lat was sprawdzi CBŚ i czar prysnie.
goral4102 2024-03-19 19:51:35
Najwyraźniej. Każda sroczka swój ogonek chwali. A wracając do meritum ASS zobowiązuje.
Akkuku 2024-03-19 19:16:10
Czyżby Projektant był osobistym mężem Pani po?
Projektant 2024-03-19 18:32:13
A ja tam się cieszę że zmienił się naczelnik tego Wydziału. Obecna "szefowa" to osoba o wiele bardziej kompetentna i lepsza od poprzedniego naczelnika. Ma wiedzę i doświadczenie A to gwarantuje że ten wydział w końcu stanie na nogi. Miałem z nią osobiście do czynienia nie raz bo kilka spraw mi rozpatrywała o pozwolenie. Kiedyś przyszedl do mnie inwestor ktoremu postępowanie zakończyło się odmową i powiedzial ze rozmawial z nią i rzeczowo wyjasnila co jest dalej zle bo projektant niestety uparcie sie nie zgadzal z nia co do paru kwestii i uwazal ze to on ma racje. Inwestor zmienil projektanta na mnie i dał mi ta odmowe i postanowienie o brakach (ktore uwaga mialo az 11 stron) a poprzedni projektant twierdzil ze on wszystko dobrze zaprojektował a organ sie czepia i zaprojektowalem zgodnie z wytycznymi pani ASS i dostalem pozwolenie. Przynajmniej mogę spać spokojnie że nadzór odbierze budynek i nikt nie zrobi problemu bo mam sprawdzony projekt "od deski do deski". Miałem do czynienia z kilkoma ludźmi w tym wydziale i są to osoby życzliwe, kompetentne i podchodzą właściwie do tematu. Ja osobiście byłem zadowolony ze współpracy z Panią Agnieszką jak i z jej kolega z pokoju i Panią z sekretariatu (tą milszą i bardziej otwartą niz ta druga w okularach co byla) która pomaga mi często ogarniać moje tematy i ostateczności decyzji i bez problemu wydaje dziennik budowy choć nie umawiam się wcześniej. Oby więcej takich ludzi pracowało w tym wydziale. A do kolegow projektantów którzy zawsze maja jakiś problem to zmiencie swój ton wypowiedzi i zacznijcie projektować zgodnie ze sztuką bo to co poniektórzy architekci projektują to oczy bolą od tego jak się na to patrzy
tak jest 2024-03-19 17:12:08
oni są oburzeni!?! ciekawe czy też są oburzeni, wtedy gdy jakiś deweloper przyjdzie do nich. A może oburzeni są tym, że deweloperzy mają swoich architektów z polski
jurek 2024-03-19 16:47:15
150 architektów .którym marzy sie 300 apartamentowców , to są ci którzy walczą o niezabudowywanie Zakopanego
Jaro 2024-03-19 16:40:05
Dlaczego dopiero teraz. Brać się za nich. Ja po 5 miesiacach dostalem zawiadomienie od złożenia ze zamierzają rozpatrywać wniosek
Wg 2024-03-19 16:34:35
Powinni się już przyzwyczaić
hieny 2024-03-19 16:32:03
Brakuje im do pierwszego...
Stasek wloz na dasek 2024-03-19 15:57:42
Obecna Szefowa Wydziału Architektury to jedna wielka porażka. W rzucaniu kłód pod nogi zwykłym ludziom jest mistrzem. I druga Pani, która dostała główkę zwierzęcia nie lepsza.
Piotr 2024-03-19 15:41:41
a CBA zaproszone? może czas rozliczyć te pisowskie rządy! w Starostwie,
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ KRÓTKIE TERMINY GWARANCJA NA WYKONANE ROBOTY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I RZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. 509 578 689.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane sprzedam wydzielone udziały w kamienicy na Krupówkach. tel 660797241 b12.pl.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane - DOM na ulicy Grunwaldzkiej. 660 797 241
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane -sprzedam dom na ulicy Stachonie 660797241 b12.pl.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni POKOJOWE - 666378357
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działka pow. 41ar do zabudowy położona w Lipnicy Wielkiej pod Babią Górą. 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię TYNKARZA I POMOCNIKA przy tynkach maszynowych. 730 39 73 01.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osób do pomalowania drewnianych balkonów w obiekcie turystycznym w Zakopanem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 693 692 100. 693692100
  Tel.: 693692100
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 1.6 HA i 42 AR. 505 429 375.
 • NAUKA
  NATIVE SPEAKER - JĘZYK ANGIELSKI - nauka face to face lub online, PRZYGOTOWANIE DO MATURY - Zakopane, okolice - 605 069 173
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-18 09:09 Czy ktoś widział Maksia? 2024-04-18 09:01 Wichrówka pełna tajemnic (WIDEO) 2024-04-18 08:30 Wiosenne wianki w Zawoi 2024-04-18 08:00 Dlaczego Urząd Miasta chroni skazaną naczelnik 3 2024-04-17 22:27 Kocha Tatry, teraz potrzebuje Waszej pomocy 2024-04-17 21:41 Piękne widoki i niesamowity podjazd rowerowy. Z tego słynie Gliczarów (WIDEO) 2024-04-17 21:12 Debata przed drugą turą wyborów w Zakopanem 17 2024-04-17 21:00 Dziadek wiedział, że będę lotnikiem 2024-04-17 20:26 Góralscy studenci mogą starać się o stypendium 2024-04-17 20:00 Nowe strony internetowe parków narodowych 1 2024-04-17 19:30 Przy cmentarzu na Olczy wycięto drzewa 6 2024-04-17 18:44 Dramatyczna walka o życie mężczyzny w Jurgowie 2024-04-17 18:00 Sushi na dowóz w Krakowie - Najlepsze propozycje dla różnych gustów 2024-04-17 18:00 Miasto Dzieci Świata zaprasza całą Polskę do sprzątania świata 1 2024-04-17 17:31 Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji Biegu po Oddech 2024-04-17 17:30 Tradycyjny pogrzeb na Podhalu - jak wygląda? 2024-04-17 17:20 Tradycja jest naszą godnością 2024-04-17 17:15 Utrudnienia w ruchu podczas Pieniny Ultra-Trail 2024 2024-04-17 17:00 Oświetlenie LED - czy warto w nie inwestować i ile można zaoszczędzić 2024-04-17 16:32 Znamy trenerów reprezentacji Polski w skokach na sezon 2024/25 (WIDEO) 2024-04-17 16:30 Biżuteria premium - czym się cechuje, czy warto w nią inwestować 2024-04-17 16:23 Takie spojrzenie na piłkę nożną w Zakopanem. Bitwa o stadion (WIDEO) 4 2024-04-17 16:00 Suknia ślubna - jaką wybrać na ślub na Podhalu 2024-04-17 15:46 Zrobiło się nam trochę zimowo w Zakopanem (WIDEO) 2024-04-17 15:30 Kolejny Prolog Wiosny Jazzowej w Stacji Kultura Zakopane 2024-04-17 15:07 Ostry zakręt w Hyrnym 2024-04-17 14:59 Jutro nie wejdziesz do Wąwozu Kraków 2024-04-17 14:30 Teatr "Rabcio" wznawia "Małego Księcia" 2024-04-17 14:08 Samochód utknął pod mostem 2024-04-17 13:47 Radni w Bukowinie o planach zagospodarowania przestrzennego (WIDEO) 1 2024-04-17 13:09 Montaż pasm świetlnych - jak się do tego przygotować? 2024-04-17 13:02 Z czym nosić bomberkę damską? 2024-04-17 13:00 Kto zadał sobie tyle trudu, by śmieci upchać w takim miejscu? 5 2024-04-17 13:00 Sposoby na pięknie wyglądające paznokcie! 2024-04-17 12:55 Dom na wąskiej działce - jak wybrać odpowiedni projekt? 2024-04-17 12:15 Uważajcie przed majówką! Oszuści nie śpią! 2024-04-17 11:34 Był przymrozek, teraz trochę cieplej 2024-04-17 11:30 Oszczędzaj na rachunkach dzięki pompom ciepła w Krakowie 2024-04-17 10:42 Kolej uszkodziła wodociąg w Rabce 7 2024-04-17 10:34 Fotowoltaika - poznaj jej największe zalety w 2024 roku! 2024-04-17 10:33 Modne sukienki damskie na co dzień i na wesele - co wybrać? 2024-04-17 10:20 Przygotuj się na sezon wiosna-lato. Polecane produkty w Alpin Sport 2024-04-17 10:14 Kolagen - podstawowe białko budulcowe organizmu człowieka 2024-04-17 09:59 Pędził fordem przez wieś, a na liczniku miał ponad 120 kilometrów na godzinę 1 2024-04-17 09:31 "Zemsta" na archiwalnym nagraniu 2024-04-17 08:57 W Poroninie po zakopiance biega owczarek podhalański 2 2024-04-17 08:00 Czy ktoś widział w Tatrach cietrzewia? 10 2024-04-16 21:45 Patrycja, która ukrywa się w wierszach (WIDEO) 2024-04-16 21:00 Między przyczajonym krokodylem, głodnym lwem i spłoszonym słoniem 2024-04-16 20:00 Moje kierpce podrygujom, czyli plastyczny plon tatrzańskiego festiwalu
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-18 09:12 1. A co, mieli ją w ślad za rybeńką wysłać do Brukslei? 2024-04-18 09:06 2. "Pytanie do Pani Nowak czy zareaguje jak obejmie fotel burmistrza skoro do dziś tego nie zrobiła" Myślę że jest duża szansa na awans i podwyżkę. Zgodnie z pisoskimi standardami. 2024-04-18 08:42 3. Pytanie do Pani Nowak czy zareaguje jak obejmie fotel burmistrza skoro do dziś tego nie zrobiła 2024-04-18 08:05 4. To w końcu dobrze że "wycięto", czy źle? 2024-04-18 08:02 5. A po co nowe strony? Za chwilę parki wytniecie, będą rozjechane przez zwolenników cross country a zwierzęta są przez dyrekcje mordowane w ramach higienizacji. 2024-04-18 07:31 6. no, no! ale oni mocno wyceniają te swoje nieruchomości :) w tej wycenie pomagał im pewnie sołtys z Białki :) 2024-04-17 23:28 7. Jakie elity polityczne Zakopanego tacy kandydaci (od pierwszej tury), jacy kandydaci takie będą elity i niestety Zakopane też. To przykre że nie było ani komitetu, ani partii żeby wystawić dobrego kandydata, który uzyskałby wyraźną większość. Jednym słowem "pasztet" mamy i "pasztet" zjemy wszyscy. 2024-04-17 23:02 8. Księgowa super. To już teraz wiadomo o co walka. Koperski chciał się ustawić,ale przegrał to zakłada Stowarzyszenie, aby długi wypłacić. Filipowicz nabrał od ludzi,ale będzie mógł brać wypłatę , bo za rok spłaci sponsoring z pensji jak wygra. ANG ma pracować charytatywnie ? Coś to nierówno te rachunki wychodzą. 2024-04-17 22:50 9. W kampanię Agniesi ktoś ładuje dużą kasę. Już nie silna i skuteczna tylko kichający Zakopane jak swoją rodzinę? :))) dobre. Całą rodzinę desperatka wyciągnęła, nawet psa. Wszystko na sprzedaż. Nic z tego. Fałsz. 2024-04-17 22:41 10. Jak tak patrzycie po oświadczenie majatkowych to zachęcam to sprawdzenia Grzegorza Józkiewcza Firma budowlana a dochód roczny niewiele ponad 30 tys emeryt więcej ma dochodu Czyżby wszystko szło na lewo ... Oglodnijcie oświadczenie sprawdzie kto wpłaca podatki większość radnych nie płaci nic .... Czyli 0 do kasy miasta ...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania


REKLAMA