Reklama

2024-04-03 13:59:30

Reklama

Poronin

Ponad dwa lata będzie trwać budowa kontrowersyjnego przedszkola w Poroninie

Firma z Łopusznej wybuduje w Poroninie nowoczesne przedszkole, planowany czas budowy to 28 miesięcy.

Tuż przed świętami wielkanocnymi w Urzędzie Gminy Poronin podpisana została umowa na budowę przedszkola. Nowoczesny obiekt powstanie przy ulicy Za Torami. Wykonawcą będzie ogólnobudowlana firma Marka Głowy z Łopusznej. Jak informuje Anita Żegleń, wójt Gminy Poronin, termin wykonania inwestycji to 28 miesięcy. A wartość robót  według umowy wynosi 9 560 000 zł. 


Dyskusja na temat budowy nowego przedszkola przetacza się przez Poronin od grudnia zeszłego roku. Gdy na pierwszym spotkaniu mieszkańcy zobaczyli wizualizację zaproponowaną przez architekta - część rodziców oniemiała. Prosta bryła z płaskim dachem, a na nim plac zabaw - to nie każdemu przypadło do gustu. 

- Jak budowaliśmy szkołę w Murzasichlu to też słyszałem słowa krytyki, że budujemy hangar na śmieci. Dziś widzimy, że budynek jest funkcjonalny, mamy wiele niezbędnych pomieszczeń, funkcjonalnych sal - mówi Adam Pawlikowski, przewodniczący rady Gminy Poronin. 

Gmina chce wybudować przedszkole na działce za ośrodkiem zdrowia przy ulicy Za Torem. Przygotowania do tego prowadzone są od lat. Specjalnie pod tę inwestycję rada zmieniła plan miejscowy, przekształcając działkę pod teren usług publicznych. Zlecono przygotowanie koncepcji budynku. Co najważniejsze, dziś gmina ma pieniądze na budowę, ze sporym dofinansowaniem z rządowego programu Polski Ład. 

Grzech nie skorzystać

- Mamy osiem milionów dofinansowania plus środki własne. Trudno przed przetargiem powiedzieć, jakie będą dokładnie koszty, ale grzech by było z tych pieniędzy nie skorzystać - podkreśla Anita Żegleń, wójt Gminy Poronin. Przypomina, że do nowego przedszkola przeniesione zostaną wszystkie oddziały z budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Teraz to łącznie 125 dzieci. Choć sale GOK są po generalnym remoncie, to nie do końca spełniają wszystkie wymagania placówki przedszkolnej. Za to doskonale nadają się dla szkoły muzycznej, która tu będzie mieć swą siedzibę po przeprowadzce przedszkola. - Brak nam tu sali do rytmiki, nie ma miejsca na specjalistyczne gabinety, sal do zajęć integracji sensorycznej, a coraz więcej dzieci tego wymaga - wylicza Anita Żegleń. Dodaje, że gmina dysponując działką o powierzchni 10 arów dała projektantom trudne zadanie, by wszystkie potrzebne w nowoczesnej placówce pomieszczenia i funkcje pomieścić. - Nie każdy budynek można przykryć stromym, góralskim dachem, bo przeskalowana wiejska chałupa wygląda nieładnie. Stąd wstępna propozycja, której autorem jest pan Marcin Staszel. To nie musi docelowo tak wyglądać, będziemy dopiero organizować przetarg na wykonanie przedszkola w systemie zaprojektuj i buduj, ale to bardzo funkcjonalna i nowoczesna forma. Naszym staraniem będzie też, by zawierała stylowe elementy naszej rodzimej architektury czy zdobnictwa regionalnego. 

Funkcjonalność przede wszystkim

Przewodniczący Pawlikowski przypomina, że na temat przedszkola prowadzono już wiele rozmów. W trakcie organizowanych przez gminę spotkań można było nanosić poprawki. - Ustaliliśmy, że to jest bardzo dobra koncepcja. Albo będziemy dalej dyskutować, nie damy wtedy rady wykorzystać pieniędzy, które są na ten cel. Trzeba patrzeć do przodu, na sale które mają być w przedszkolu i żeby wszystko dobrze służyło dzieciom. Ja jestem absolutnie za tym - podsumowuje przewodniczący. 

Radny Maciej Rybka przypomina, że wszyscy radni wyrazili poparcie dla budowy. - Bo wiemy w jakich warunkach dziś dzieci się wychowują i bawią. Wiemy, że działkę mamy niewielką, bierzemy wszystkie głosy pod uwagę, ale trzeba myśleć o dobrym wykorzystaniu tego terenu. Upiększyć budynek można regionalnymi elementami, ale funkcjonalność jest najważniejsza - zaznacza. Wtóruje mu radna Anna Skupień. Dziękując za wysiłki, jakie władze gminy włożyły w przygotowanie inwestycji, podkreśla, że do tej pory dzieci w przedszkolu mają złe warunki.

Stacja meteo i teleskopy

- Nie dopuśćmy do tego, że stracimy te pieniądze. Dzieci będą mieć piękne, przestronne wnętrza i plac zabaw na dachu - apeluje Anna Zasada.

Anita Żegleń przypomina, że inwestycja jest dopiero na etapie przedstawienia programu funkcjonalno-użytkowego. - To szkielet, do którego będziemy dostosowywać projekt architektoniczny. Taki mamy świat, że zawsze coś się komuś nie podoba, a każda zmiana rodzi niepokój. Ja wierzę w mądrość ludzi mieszkających w Poroninie. Tutaj mamy piękny kościół krakowskiego architekta Mączyńskiego. Przyjęto tę nowość, choć w innych miejscowościach przecież są kościoły drewniane - przypomina wójt. Dodaje, że w otwarciu dachowym dzieci mają mieć wymarzone miejsce do zajęć. Będą tam teleskopy do obserwacji nieba, stacja meteorologiczna, zegar słoneczny i inne atrakcje. Co ważne, budynek ma cechować nie tylko energooszczędność, ale szereg inteligentnych rozwiązań na miarę XXI wieku.

- Dla mnie pocieszającym wyznacznikiem jest to, co powiedział mi jeden z rodowitych górali, z dziada pradziada, jak nas krytykowano za szkołę w Murzasichlu. Powiedział, że on tam nie chodził w trakcie budowy. Ale gdy przyszedł na otwarcie to podsumował krótko, że to nie jest XXI wiek, ale kosmos - podsumowuje Anita Żegleń. 

rav

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Tdz 2024-04-04 08:36:23
Będzie to taki piekny budynek w regionalnym stylu, niech dzieci od początku swojej edukacji uczą się jak dbać o swoje dziedzictwo kulturowe, a góralskie domy zobaczą jedynie na obrazku w swoich książeczkach. Przykre to jest co się dzieje.
Budynek co prawda nowoczesny i funkcjonalny ale całkowicie nie pasuje do tego miejsca i regionu. W sąsiedztwie będzie cudowny wagon kolejowy - przepraszam barak ośrodka zdrowia z innej strony sąsiadować będzie z naszymi domami w stylu regionalnym. Brawo!!! Będzie to pasować jak przysłowiowej świni siodło.
A za lat 15-20 Będzie to nowoczesny budynek który stylistycznie i technicznie podzieli losy krakowskiego hotelu forum. Podsumuje to jednym słowem
MASAKRA
kukumamuniu 2024-04-03 22:50:35
Świeża kiełbasa wyborcza. I mam nadzieję że gwóźdź do końca kadencji pani wójciny. Jak to było z tym remontem GOKu? Co z imprezami na partyjne zamówienie w pandemii? Kiedy ponoć nie mogła Pani w pełni kierować gminą z powodu kowidowych obostrzeń i niespotykanych problemów? Podpisywanie takiej umowy w ostatnim tygodniu kadencji jest wyjątkowym wyborczym przekupstwem. To tak jakby przed rozwodem podpisać umowę kredytu na samochód którym ucieka się od małżonka. Nie ma Pani krztyny szacunku do swoich mieszkańców i zgodnie ze starymi sprawdzonymi komunistycznymi metodami pisu wydaje pani ich pieniądze w niegospodarny sposób.
wiktoria 2024-04-03 19:42:26
niw dziwie się że @Obserwator i jemy podobni takimi przeciwnikami przedszkoli pewnie na proteście kobiet z piorunkami darli buzie ''Pie....e nie rodze'' więc po co niby takie przedszkole takim osobnikom ,ale kochanieńcy jesteście w mniejszości przynajmniej w gminie Poronin , wy sobie róbcie hepeningi z drakqinami i z biskupami z druszlakami na głowie a wam wara od naszych dzieci łotry jedne ,a tak na marginesie to może gmina by rzeczywiście wymieniła z kimś te działke na powiedzmy gdzieś na ul. Tatrzańskiej żeby dojazd był nie przez tory kolejowe bo może to troche niebezpieczne
Tola 2024-04-03 14:46:50
Brawo Pani Anito. Trzymam za Panią!Funjconalność ponad wszystko,dzieci,młodzież najważniejsze.........!!!malkontenci i karierowicze czym prędzej do NEW YORK oczywiście tego pod Włocławkiem i zabierzcie tam Skupniów w trakcie doktoratów i po doktoratach....:))
Mieszkaniec 2024-04-03 14:33:45
Czy ktoś wziął pod uwagę ile samochodów bedzie przejeżdżało przez tory w tak piekielnie niebezpiecznym miejscu? Jakie będą tam korki?? Mam nadzieję ze ten kto na to pozwolił, gdy dojdzie do tragedii będzie mial odwagę z uśmiechem na twarzy przyznać se ze to on pozwolił na tego typu budynek w takim miejscu
Obserwator 2024-04-03 14:30:38
Skandal... PORONIANIE wyście na takie cos pozwolili? Gdzie ten góralski charakter? Wszędzie krzyczy sie precz z betonoza i co odsunie sie ona od zakopanego i przyjdzie do poronina? Mam nadzieję ze przynajmniej 7 kwietnia pokażecie charakter i podziękowanie za takie cos w sercu podhala..
Romano 2024-04-03 14:29:50
Funkcjonalność tego paszkwila z wizualizacji? Funkcjonalne to były tysiąclatki - z na prawdę przemyślanymi rozwiązaniami, układem korytarzy, klatek schodowych i sal. Tam przynajmniej było dużo okien doświetlających pomieszczenia naturalnym światłem a tu widzę potężną szklarnię która latem spowoduje że dzieci będą się gotować, a blask słońca nie pozwoli tam normalnie funkcjonować natomiast zimą będzie tracić mnóstwo energii na grzanie. Kto to będzie mył? Kto zagwarantuje szczelność (i to nie przez okres gwarancji ale przez kolejne 30-40 lat)?
Pan Jerzy 2024-04-03 14:14:06
Halo halo Pani Żegleń!! Coś mi tutaj nie gra, gdy Pan Bafia mówi o potrzebie rozbudowy nowego budynku urzędu gminu to zapiera sie pani rekami i nogami ze absolutnie przecież jest wyremontowany budynek ( budynek wielorodzinny a nie budynek gminy... ) a gdy chodzi o przedszkole to mówi pani "Choć sale GOK są po generalnym remoncie, to nie do końca spełniają wszystkie wymagania placówki.." czyli gdzie tu spójne zdanie? UG po remoncie i nie spełnia wymagań ale z tym to kij? PUNKT WIDZENIA ZALEŻY OD PUNKTU POŁOŻENIA... żałosne...
jarek 2024-04-03 14:07:20
byle szybko byle przed wyborami :) a później są tacy fachowcy! jak ci, co remontowali peron na PKP :)
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Aparthotel Renesans w Zakopanem poszukuje kandydatów na stanowisko POKOJOWA. Stabilna praca w nowo otwieranym Obiekcie. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: praca@renesans.pl lub tel. 602444734.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 58 i 55 m2, oraz PIWNICA 23 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI KUCHNIE PLYTKI INSTALACJE MONTAZ MEBLI ARMATURY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Kasjera. 725300144 https://bip.cos.pl/1509/zakopane praca.zakopane@cos.pl
  Tel.: 725300144
 • USŁUGI | budowlane
  WYKONCZENIA I REMONTY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  ŁAZIENKI KUCHNIE PLYTKI INSTALACJE MONTAZ MEBLI ARMATURY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Cieślę - budowa w Kluszkowcach Stawka do uzgodnienia Proszę dzwonić - 788 624 940. 788 624 940 aleksandra@tatrastyle.pl
  Tel.: 788
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I RZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. 509 578 689.
 • PRACA | dam
  Kucharz al'a carte- Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej Do uzupełnienia zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: KUCHARZ. Oferta pracy dla kucharza z doświadczeniem zawodowym. Praca na stałe, bardzo dobre warunki pracy. Więcej informacji pod nr. 518 259 536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518 259 536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • NAUKA
  NATIVE SPEAKER - JĘZYK ANGIELSKI - nauka face to face lub online, PRZYGOTOWANIE DO MATURY - Zakopane, okolice - 605 069 173
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-24 14:16 Uwaga, utrudnienia drogowe w Nowym Targu 2024-04-24 14:00 Nie żyje Stanisław Snopek były ordynator nowotarskiego szpitala 2024-04-24 12:58 Młody mężczyzna poszukiwany za przestępstwa narkotykowe zatrzymany w Chochołowie 2024-04-24 12:30 Fundusze Europejskie dla Małopolski. Oferta wiosenna 2024-04-24 12:20 5 zalet rolet zewnętrznych, o których warto wiedzieć 2024-04-24 12:03 Zapewnij właściwe ilości wody pracownikom - dystrybucja wody dla firm 2024-04-24 11:59 Pył nie do wytrzymywania na ul. Tetmajera. Interwencja Straży Miejskiej 5 2024-04-24 11:09 Szkolenia żeglarskie - dlaczego warto się zapisać? 2024-04-24 11:00 Stawiają koło młyńskie pod Olimpem w Zakopanem 11 2024-04-24 10:15 Kubota w historii mody obuwniczej: ewolucja Klapkowego Stylu 2024-04-24 10:00 Grzegorz Watycha po raz trzeci wygrał wybory, ale konkurenci nie myślą ułatwić mu rządzenia 2024-04-24 10:00 Fundusze EOG zmieniają Miasto i Gminę Czarny Dunajec! 2024-04-24 08:59 Dziś opady deszczu i śniegu, ale z każdym dniem pogoda będzie coraz lepsza 2024-04-24 08:00 Nowotarskie dzieciaki świętowały Dzień Ziemi! 2024-04-23 23:40 Samochód jechał pod prąd zakopianką. Ekstremalnie niebezpieczne zachowanie (WIDEO) 11 2024-04-23 21:40 Definitywny koniec z narciarstwem w Tatrach 5 2024-04-23 20:41 Kijem Rzeki nie zawrócisz 2024-04-23 19:39 Ostry zakręt w stronę Hyrnego, czyli jedziemy z tą sztuką przez duże "S" (WIDEO) 2024-04-23 18:00 Policyjne ćwiczenia na Podhalu 17 2024-04-23 17:30 Przegląd smaków z różnych stron świata 3 2024-04-23 17:00 To nie zmiana władzy sprawiła, że na Cyrhli zatrzymano prace, jest odpowiedź urzędu 1 2024-04-23 16:00 Na majówkę, na majówkę... Sprawdź, gdzie warto w Polsce zaplanować długi weekend! 2024-04-23 15:00 Kolumbijczycy i Nepalczycy ukryli się w pojemnikach na mięso 1 2024-04-23 14:36 Dywany orientalne - jak poznać te oryginale? 2024-04-23 14:00 Elektryczny wózek odnaleziony na Równi Krupowej 3 2024-04-23 13:29 Streszczenie - wszystko, co warto wiedzieć. Jak napisać naprawdę dobre streszczenie? 2024-04-23 13:00 Czworaczki niedługo wracają do domu 4 2024-04-23 12:44 Fenomen Tatrzańskiego Orła 2024-04-23 12:00 Taki rzadki i kolorowy gość odwiedził Dzianisz (WIDEO) 3 2024-04-23 11:46 Czarter Jachtów - świetny pomysł na wakacje 2024-04-23 11:01 Jak dobrać podłogę do mieszkania? 2024-04-23 11:00 Bajkowy poranek w Dolinie Strążyskiej (WIDEO) 1 2024-04-23 10:55 10 Niezwykłych Atrakcji w Zakopanem, Które Musisz Zobaczyć 2024-04-23 10:00 Nie dość, że pijany to jeszcze wpadł na radiowóz 3 2024-04-23 09:55 Kto rozpoznaje tego psiaka 6 2024-04-23 09:00 Pomoc na dwa serca 2024-04-23 08:00 Zbyt wcześnie dotknięte cierpieniem, czyli obozowe strofy z Ravensbruck 6 2024-04-23 07:30 Mroczne zakamarki czasem lepiej pozostawić niezbadane... Mamy dla Was książki 2024-04-22 23:08 Dramatyczna akcja GOPR na Maciejowej 1 2024-04-22 22:00 W środę pogrzeb Józefa Krzeptowskiego, gospodarza tatrzańskich schronisk i ratownika TOPR 2024-04-22 21:00 11 edycja Pieniny Ultra-Trail za nami! (ZDJĘCIA) 2024-04-22 20:00 Kolejny etap zabezpieczania osuwiska. Kiedy droga będzie przejezdna? 2024-04-22 18:59 Radość ze sztandaru! (ZDJĘCIA i WIDEO) 2024-04-22 17:59 Rozmawiamy z Łukaszem Filipowiczem, nowym burmistrzem Zakopanego (WIDEO) 40 2024-04-22 17:30 Festiwal Nowe Horyzonty tournée 2024 tylko w nowotarskim kinie MCK 2024-04-22 16:59 Podjeżdżają ciężarówki i zrzucają ziemię 25 2024-04-22 16:30 Mistrz i uczeń wspólnie na scenie 2024-04-22 16:06 Czy to przez zmianę władzy, czy przez fatalną pogodę wszystko na Cyrhli stoi? 5 2024-04-22 15:59 W Zakopanem sypie śnieg, ale to już raczej ostatni zimowy dzień (WIDEO) 2024-04-22 15:30 Dziecięce super moce. Warsztaty
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-24 13:36 1. IgorB, pełna zgoda. Przejeżdżałem tamtędy dzisiaj i to co zobaczyłem woła o pomstę do nieba. To jest bardzo przykre, kiedy żądza pieniądza niektórym przesłania wszystko. Argument Tdz: co robić gdy jest brzydka pogoda, jest po prostu kuriozalny. " ... my lokalni przedsiębiorcy żyjemy w dużej mierze z turystów ... " . Może was, tych lokalnych przedsiębiorców jest za dużo, hmmmm ? Z drugiej strony, nad takimi sytuacjami powinna panować administracja miasta. Po to między innymi jest i za to pobiera wynagrodzenie. Yayami ..., jeżeli to szydera to spoko ale jeżeli to opinia zgodna z przekonaniami to wcale nie spoko! 2024-04-24 13:33 2. Na cześć i chwałę proponuję wyrzeźbić w ścianie Giewont podobizny burmistrzów tak jak jest w stanach w Mount Rushmore .to dopiero będzie atrakcją na miarę kiczolandu. 2024-04-24 13:22 3. Widać, że absolwenci zaocznych i wieczorowych gimnazjów są wszędzie. 2024-04-24 13:18 4. @IgorB, niestety ma Pan rację w każdym zdaniu. Szkoda, że nikogo z władz miasta to nie interesuje. To jak wygląda otoczenie skoczni, Gubałówka, Krupówki, ten słynny park kulturowy, którego nie ma to wszystko jest skandalem, który nie przeszkadza burmistrzom ani radnym. Do nich nic nie dociera , ani "trzy kubki", ani kapela " ona lubi pomarańcze" , dinozaury i straszliwe budki pod Gazdą. Park miejski i płac z pomnikiem grunwaldzkim jak wyjęte z filmów o ZSRR. Obok budynek straszydło. Czekam kiedy zburzą Jutrzenkę bo przestała tam pasować. To KATASTROFA jest , której nikt nie zatrzyma. 2024-04-24 12:34 5. robią tak, bo ich kandydatka przegrała 2024-04-24 12:32 6. Jak tarcza jest do cięcia na sucho to się wody nie leje. Jeszcze niedawno nikt nie protestował jak nam wmawiano, że pył (piasek) znad Sahary jest normalnym zjawiskiem. 2024-04-24 12:24 7. Powstają następne skocznie na drodze . Kolejny debilny pomysł władzuchy na testowanie zawieszeń pojazdów . Podobnie jak skocznie na Szymoszkowej geniuszy ze starostwa . Który kierowca i jego auto to wytrzyma 2024-04-24 12:23 8. ZAKOPANE TO STAN UMYSŁU. 2024-04-24 12:23 9. To już jest skandal, stajemy się Mielnem do kwadratu, gdzie ilość badziewia urosła do takich rozmiarów, że jest to najgorsze miejsce na urlop nad Bałtykiem. Kiedyś w Zakopanem nie było tego syfu, on zaczął rosnąć po trochu, kiedyś mówiłem, że w porównaniu do miejscowości nadmorskich u nas nie jest tak źle, wciąż mając nadzieje, że nie dogonimy tego co się tam stało. Ale niestety teraz czara goryczy się przelała - ten syf pod skocznią doprowadził do takiej degradacji tego terenu, że osobiście już zupełnie nie mam ochoty dla przyjemności zapuszczać się w tamte tereny. Kiedyś kilkanaście lat temu (pewnie nasz Burmistrz nie pamięta bo jest dość młody), nie było tych bud (slamsów), tego bangladeszu, nie było dinozaurów, nie było parkingów dla kamperów, nie było pozbijanych z desek różnych konstrukcji, a przede wszystkim nikt jeszcze nie wymyślił, że można w Zakopanem handlować chińskim badziewiem wmawiając ludziom, że to są pamiątki... hahaha. Kiedyś człowiek z przyjemnością spacerował ul. Piłsudskiego pod skocznie i potem ul. Bronisława Czecha - teraz to już zupełnie nie jest miejsce nadające się na spacer. Skoczni nie widać, gór nie widać, to po co tam w ogóle spacerować? Zamiast tego bangladesz. Jak miasto w ogóle może przechodzić ze spokojem wobec takiej sytuacji kiedy przestrzeń publiczna jest degradowana w taki sposób. My mówimy o promocji miasta, o zachęcaniu turystów do przyjeżdżania do Zakopanego, na Podhale, a do zaoferowania mamy dla nich taki syf - buda na budzie, cygańskie osiedle, bangladesz... 8 lat rządów poprzedniej ekipy i nikt tego nie zauważył i nikomu to nie przeszkadzało. No i co nastały nowe rządy nowej ekipy - pojawiło się Przyjazne Zakopane - ale mam jakoś obawy o to czy w ogóle coś się zmieni, z ostrożnej retoryki nowego Burmistrza nie wynika żeby jakoś radykalnie miał tutaj coś pozmieniać (posprzątać).. No zobaczymy, ludzie chcą zmian, ale czy one nastąpią? Mam nadzieję, że tak - bo jak nie to kolejne 4 lata marazmu przed nami. 2024-04-24 12:18 10. Ja jestem za tym aby powstawały takie atrakcje. Do miasta przyjezdza sporo turystów. Co mają robic gdy jest brzydka pogoda? Nie każdy lubi górskie wyprawy. Dzięki takim inwestycja turyści oraz zakopiańska młodzież mają gdzie spędzać czas. Jedni pójdą w góry, a inni będą bawic sie w mieście. Rejon krupowek i skoczni to tereny mocno turystyczne. Gdy turysta się nudzi wyjeżdżą a my lokalni przedsiębiorcy żyjemyw dużej mierze z turystów. Ważne tylko żeby takie obiekty powstawały "z glowa" żeby nie wyglądało jak nasz gubalowski "bangladesz"
2024-04-22 15:13 1. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 2. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 3. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 4. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 5. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 6. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 7. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 8. Deportowac drugiego na anktartyde. 2024-02-23 16:54 9. patrząc na tą kobitkę z kieleckiego to cuć ze wiosna idzie ... cuć to nawet niedźwiedzie z gawry wychodzą a niedzwiedzice śpią ... po co wszytko im wiedzieć ... po co ... 2024-02-22 20:48 10. Pnioki, sroki w krzoki takie potoki.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


FILMY TP

Pożegnania