Polecamy
Dołącz do naszych Patronów. Zobacz, że warto. Dziękujemy bardzo. Kliknij 24tp.pl/wspieraj

Reklama

2024-04-12 12:00:00

Reklama

Pod Giewontem

Co robić w weekend w Zakopanem?

Spotkanie poświęcone Franciszkowi Kopkowiczowi, zmagania młodych z zespołów góralskich o "Złote Kierpce" czy "Czadowe spotkanie" z Miłoszem Kalecińskim i Beatą Nowik, to tylko niektóre z propozycji na zbliżający się weekend. Jeśli jeszcze nie zaplanowaliście, co robić w piątek, sobotę i niedzielę, może znajdziecie coś dla siebie w naszym cotygodniowym zestawieniu.

UROCZYSTE OBCHODY POŚWIĘCONE PAMIĘCI OFIAR GOLGOTY WSCHODU
Sanktuarium Najświętszej Rodziny, ul. Krupówki
Piątek 12.04, godzina 12

W wydarzeniu weźmie udział młodzież zakopiańskich szkół wraz z pocztami sztandarowymi,  przedstawicie organizacji i zakładów pracy, goście i mieszkańcy, którzy po mszy w sanktuarium przejdą na cmentarz przy ul. Nowotarskiej, gdzie przy tablicy "Golgota Wschodu" młodzież z zakopiańskich szkół przedstawi część artystyczną, a następnie odmówiona zostanie modlitwa w intencji pomordowanych, złożone kwiaty i zapalone znicze.

KINO DZIECI: Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 12.04 i niedziela 14.04, godzina 13.45

Wesołe kino familijne. Dwoje uczniów niezwykłej szkoły musi współpracować z magicznymi zwierzętami aby rozwikłać tajemnicę dziwnych dziur, które pojawiły się na terenie szkoły. (opis z filmweb.pl).

SPOTKANIE: „Kopkowicz niepoznany. Historia architekta i jego realizacje”
Muzeum Kornela Makuszyńskiego (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Tetmajera 15 (willa Opolanka)
Piątek 12.04, godzina 17

Słów kilka od Muzeum Tatrzańskiego o bohaterze piątkowego spotkania: "Biuro architektoniczno-budowlane inż. Franciszka Kopkowicza w okresie międzywojennym było najprężniej działającą jednostką projektową w Zakopanem. Wspólnie z bratem Leonem zaprojektowali przeszło 150 budynków. W początkowej fazie twórczości dominowały modernistyczne gmachy, później zaczęły powstawać finezyjne, drewniane wille i pensjonaty. Po latach praktyki i zdobywanego doświadczenia, to właśnie ciesielstwo okazało się najbliższe sercu Franciszka Kopkowicza. Opublikował dwie książki: „Ciesiołka wiejska i małomiasteczkowa” oraz „Ciesielstwo polskie”. Wydawnictwa te do dziś stanowią fundament wiedzy dla zawodu cieśli. Jednocześnie postać architekta pozostaje praktycznie nieznana. Kim był, skąd przybył, co po sobie pozostawił, co udało mu się osiągnąć? W oparciu o materiały źródłowe na spotkaniu przedstawiony zostanie wizerunek inżyniera, który sam o sobie pisał: „jako jedyny w owym czasie architekt z pełnym wykształceniem wywarłem decydujący wpływ na polepszenie wykonawstwa budowli w Zakopanem”.

Spotkanie w ramach klubu czytelniczego, na które zaprasza Muzeum Tatrzańskie, odbędzie się w miejscu nieprzypadkowym - w willi Opolanka - budynku autorstwa braci Kopkowiczów. Wykład wygłosi tu Natalia Skiepko - konserwator zabytków, absolwentka kierunku ochrona dóbr kultury Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w latach 2016-2021 miejski konserwator zabytków w Zakopanem. Od 1 grudnia 2022 roku kierownik Centrum Architektury Drewnianej Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

W trakcie odniesie się do trzech źródeł, a są nimi teksty:
- Franciszek Kopkowicz, Ciesiołka wiejska i małomiasteczkowa, Milanówek 2011 (reprint wydania: Warszawa 1948)
- Franciszek Kopkowicz, Ciesielstwo polskie, Warszawa 2009 (reprint wydania: Warszawa 1958)
- Natalia Skiepko, Ciesiołka i modernizm. Wokół architektury drewnianej Franciszka Kopkowicza („Ochrona Zabytków” 2023, nr 1, 53–91)

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MACIEJEM PINKWARTEM
Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego
Piątek 12.04, godzina 17

Z zaproszenia: "Wielcy bywalcy i mieszkańcy Zakopanego, a zarazem wielcy ludzie polskiej kultury: Henryk Sienkiewicz, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Karol Szymanowski. Ale to tylko trzej spośród wielkiej galerii słynnych Polaków – stale mieszkających czy przebywających czasowo pod Tatrami, których biografie opisywał Maciej Pinkwart. Sienkiewicz, Witkiewicz i Szymanowski to postacie symboliczne dla końca XIX i pierwszej połowy XX wieku, a więc z czasów, kiedy ukształtowała się i utrwaliła w świadomości Polaków niezwykła rola Zakopanego. Ten – także opisywany przez Pinkwarta – mit Zakopanego, w którego tworzeniu wielki udział mieli twórcy – pisarze, malarze, muzycy, a także przyrodnicy, taternicy, filozofowie, kpiarze i inni nieuleczalnie zatruci zakopianiną, przemierzający Krupówki i tatrzańskie szlaki ludzie, których niezwykłość Zakopanego przyciągnęła na dłużej czy krócej pod Giewont, co wywarło wielki wpływ na ich twórczość – i na nasze zafascynowanie podtatrzańską stolicą."

PREMIERA: Omen. Początek
Kino “Giewont”, ul. Kościuszki 4
Piątek 12.04 - niedziela 14.04, godzina 20
Kino „Sokół”, ul. Orkana 2
Piątek 12.04 - niedziela 14.04, godzina 20.40

Pierwszy „Omen” w reżyserii Richarda Donnera na ekrany kin wszedł w 1976 roku. Seria składa się z czterech części, a do jej uniwersum zaliczyć trzeba również serial „Damien” z 2016 roku. W najnowszej odsłonie kultowego horroru zaprezentują się m.in. Nell Tiger Free, Sonia Braga i Charles Dance.

XV FESTIWAL TATRZAŃSKICH ZESPOŁóW GóRALSKICH "ZŁOTE KIERPCE"
Zakopiańskie Centrum Edukacji, ul. Kasprusie 35A
Sobota 13.04 - niedziela 14.04, od godziny 10

Festiwal ma charakter przeglądu konkursowego i stanowi eliminacje do Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju, do którego zakwalifikowane zostaną najlepsze zespoły wyłonione przez jury. Laureaci wystąpią również na 55. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem w trakcie koncertu „Mali Górale”.
Obserwujący festiwalowe zmagania obejrzą występy zgłoszonych grup oparte na tradycyjnym folklorze, zwyczajach, tradycjach lub scenach rodzajowych. Grupy dziecięce zaprezentują w trakcie widowiska ludowe gry i zabawy, natomiast grupy młodzieżowe - tematykę pasterską, zalotną i obrzędową.
Z okazji jubileuszu po raz pierwszy festiwalowi towarzyszy też konkurs plastyczny zatytułowany „Moje kierpce podrygujom”. Skierowany on został do dzieci przedszkolnych w wieku od 3 do 6 lat, a jego motywem przewodnim jest tradycyjny folklor, zwyczaje i tradycje górali podhalańskich. Prace uczestników będzie można obejrzeć w trakcie wystawy festiwalowej w Zakopiańskim Centrum Edukacji.

PROGRAM:
Sobota 13.04

10.00 zespół góralski „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej,
10.30 zespół góralski „Mali Gronkowianie” z Gronkowa,
11.00 zespół góralski „Zyngierki Białcańskie” z Białki Tatrzańskiej,
11.30 zespół góralski „Mali Pyzowianie” z Pyzówki,
12.00 zespół góralski „Mali Zaskalanie” z Zaskala,
12.30 zespół góralski „Mali Hamernicy” z Krakowa
Niedziela 14.04
9.30 zespół góralski „Mali Maniowianie” z Maniów,
10.00 zespół góralski „Sonsiady” z Maniów,
10.30 zespół góralski „Wierchy” z Gliczarowa Górnego,
11.00 zespół góralski „Mały Zbójnicek” z Zębu,
11.30 zespół góralski „Zawaternik” z Leśnicy-Gronia,
12.00 zespół góralski „Mały Giewont” z Zakopanego-Olczy,
12.30 zespół góralski „Ślebodni” z Gronia-Leśnicy,
14.30 rozdanie nagród połączone z występem zespołu góralskiego „Zyngierki” z Maruszyny oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moje kierpce podrygujom"

CZADOWE SPOTKANIE z Miłoszem Kalecińskim i Beatą Nowik
Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a
Sobota 13.04, godzina 18

O swoich doświadczeniach w kraju rzadko odwiedzanym przez turystów, a jest nim Republika Czadu, opowiedzą Miłosz Kaliciński i Beata Nowik. Usłyszycie o cudownych zakątkach Sahary, przyjrzycie się niełatwemu życiu Czadyjczyków, "pogłaszczecie lwa" i dowiecie się co nieco o offroadowej codzienności wyprawowej.

KONERT: Mr. Cone
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Sobota 13.04, godzina 19

Mr. Cone to pochodzący z Mszany Dolnej gitarzysta, wokalista i perkusista. W jego wykonaniu usłyszymy polskie i zagraniczne przeboje utrzymane w rock-bluesowych klimatach.

KONCERT: No Brothers
Appendix Cafe Bar, ul. Kościuszki 3 (wejście obok baru Grota)
Sobota 13.04, godzina 21.30

FINAŁ VIII OGóLNOPOLSKIEGO KONKURSU INDYWIDUALNOŚCI MUZYCZNYCH ATMA 2024
Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma", ul. Kasprusie 19
Niedziela 14.04

W konkursie udział wzięli młodzi instrumentaliści – uczniowie wszystkich typów szkół muzycznych w Polsce, jak również młodzież kształcąca się muzycznie poza systemem szkolnictwa. Dyscypliny: fortepian, gitara, skrzypce, wiolonczela. Listę uczestników zakwalifikowanych do finału oraz skład jury i więcej informacji o konkursie znajdziecie TUTAJ http://konkurs.castellogt.pl/category/aktualnosci/

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:
- URZECZENI. TRADYCYJNY PEJZAŻ TATRZAŃSKI. Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Zamoyskiego 25 (do 5.05)
- MIŁOŚCI NAUKA. KRZYŻE I PIETY. Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27
- SALON MARCOWY. STANISŁAW KULON. Zakopiańskie Centrum Kultury - Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41
- GóRY ŚWIATA W OBIEKTYWIE - fotografie Rafała Raczyńsiego. Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 22-23.

an


Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Maciek 2024-04-12 17:11:44
Jak zwykle, pod egidą obecnej Pani Wiceburmistrz i kandydatką na fotel Burmistrza ciska się oto takie porzekadło: "pluć - chlapać - muchy łapać"
pomponik 2024-04-12 15:54:15
Warto iść na piknik słabej i nieudolnej ekipy. Może uda się zapytać panią wiceburmiszcz czemu zorganizowała nielegalne złomowisko samochodowe na Zoniówce. Czy ma wszystkie zgody i papiery na taką działalność. Na odpowiedź bym nie liczył bo zapewne gluc lub kalata będą mataczyć że się nie da. Ale dla samej satysfakcji warto! Taka to ekipa szkodników. Albo wiecie co, lepiej nie idźcie tam, szkoda marnować piękny dzień na słuchanie kłamstw i bredni. Lepiej skorzystajcie z pięknej pogody i bogatej oferty kulturalnej. Będziecie zdrowsi.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Skupujemy nieruchomości na Podhalu! za gotówkę Działki, domy, mieszkania. +48 600 404 554
  Tel.: 48
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 2 HA i 42 ARY. 505 429 375.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA w Zakopanem zatrudni PIEKARZY PIECOWEGO I CIASTOWEGO. 602 759 709
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  JAŁÓWKI WYSOKOCIELNE - 723 031 336.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA (najlepiej z doświadczeniem), OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ROLNA ok. 25 arów - Gliczarów Górny. DZIAŁKA 8 arów - Leśnica. 669 948 694.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3, 2010r. 604 401 542.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SUZUKI JIMNY, 1.3 benzyna, 2010r. 604 401 542.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  CIĄGNIK C-330, 1980r. 604 401 542
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ ROBOTY BUDOWLANE. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora poszukuje pracowników w zawodzie: pomocnik,malarz, cieśla,zbrojarz,murarz,operator koparko ładowarki, roboty wykończeniowe. 602629623 Sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Pizzerman - Parmezzan Nowy Targ. Poszukuje młodej, energicznej, chętnej do pracy osoby która chciałaby zostać Pizzermanem. Doświadczenie nie jest wymagane, wszystko pokażemy oraz przeszkolimy. Wystarczy szczera chęć i praca według naszych wartości.. 729882977 parmezzan19@gmail.com
  Tel.: 729882977
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Rzepiska -działka budowlana 1018m2 -super widokowa -Sprzedam tel 660797241 b12.pl.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zaskale -działka budowlana 675m2 lub 1350m2 do wyboru -sprzedam tel 660797241 b12.pl.
 • PRACA | dam
  Ośrodek Wczasowy w Zakopanem zatrudni recepcjonistkę/tę. Umowa zlecenie lub umowa o pracę. Możliwość zamieszkania. 604113888
  Tel.: 604113888
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Wykończenia wnętrz adaptacja podaszy zabudowy karton gips szpachlowanie malowanie tynki dekoracyjne parkiet panele. 576587537
  Tel.: 576587537
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka - 601 50 44 86
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry zatrudni pracownika do działu recepcji. +48608088017 https://ecotatry-hotel.pl/ ksiegowosc@projinwest.pl
  Tel.: 48608088017
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 58 i 55 m2, oraz PIWNICA 23 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • PRACA | dam
  Poszukuję kierowcy kat. D praca stała tel.600088258. 600088258
  Tel.: 600088258
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DOM LUB MIESZKANIE 2, 3-POKOJE. Tel. lub sms: 692 769 524.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • PRACA | dam
  WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
 • USŁUGI | budowlane
  TARTAK PRZEWOŹNY - USŁUGI - 690 535 222.
 • USŁUGI | budowlane
  STOLARSTWO - WYKOŃCZENIA WNĘTRZ - 690 500 277.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • BIZNES
  Profesjonalne poprowadzę obiekt noclegowy. Kilkunastoletnie doświadczenie, referencje. 0048 788 633 633
  Tel.: 48
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-05-24 12:18 Park rozrywki dla dzieci - kiedy warto wybrać się w takie miejsce? 2024-05-24 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2024-05-24 11:00 Krowa w kanale 2024-05-24 10:19 5 cech, którymi powinna się wyróżniać dobra sprężarka przemysłowa 2024-05-24 10:00 Miała trzy promile alkoholu we krwi i prowadziła Suzuki, zatrzymali ją w Gliczarowie Dolnym 1 2024-05-24 09:00 Ostrzeżenia przed burzami z gradem 1 2024-05-24 08:00 Popłyną już za tydzień! Wskakuj do kajaka lub przyjdź kibicować! 2024-05-23 21:30 Wacława Ustupskiego hołd bohaterom spod Monte Cassino (WIDEO) 2024-05-23 20:40 Zakopane. Ile mam czekać na interwencję? Irytuje się były policjant 13 2024-05-23 20:30 Parkingi na Berekach pękają w szwach, ale jest wyjście z sytuacji (WIDEO) 2024-05-23 20:00 Stanek - gdy potrzebujesz bramy i nie tylko 1 2024-05-23 19:30 Wiecie kto dostaje najwyższą emeryturę? A ile wynosi najniższa? 3 2024-05-23 19:00 Majówki w Dzianiszu nie będzie! Organizatorzy przegrali z pogodą 2024-05-23 18:30 Drzwi do gabinetu będzie mieć otwarte, zapewnia wiceburmistrz Zakopanego z Krynicy 6 2024-05-23 18:02 Małomiasteczkowa opowieść z wielką polityką w tle. Ezoteryka - archetypy - symbole. Mamy dla Was książki 2024-05-23 17:30 Pożegnanie Andrzeja Brandstattera (WIDEO) 2024-05-23 17:00 Zmarł były burmistrz i naczelnik Szczawnicy Roman Trojnarski 1 2024-05-23 16:45 Dziki parking przy ulicy Strążyskiej, zamiast lasu wyżwirowana polana 7 2024-05-23 16:45 EKUZ czy prywatne ubezpieczenie: co wybrać na podróż? 2024-05-23 16:37 Farby do tkanin - Twoje narzędzie do edukacyjnej zabawy z dziećmi 2024-05-23 16:30 Takie mamy procedury 2024-05-23 16:00 Wiemy ile będzie zarabiać nowy burmistrz Zakopanego, jeden z radnych zgłosił sprzeciw 31 2024-05-23 15:30 Moc atrakcji dla dzieci. Piknik Rodzinny w Białym Dunajcu 2024-05-23 15:00 Nowy Targ. Kolej w lesie - kiedyś przebiegała tędy popularna trasa 3 2024-05-23 14:00 Przetasowania w nowotarskiej prokuraturze 3 2024-05-23 13:00 Przejście podziemne z Krupówek pod Gubałówkę jest w totalnej rozsypce 9 2024-05-23 12:31 Internet mobilny 4G czy 5G - jak bardzo się od siebie różnią? 2024-05-23 12:30 INTarg Blues w Markowej Zagrodzie 2024-05-23 12:00 Beskidzkie Camino - górska pielgrzymka jedyna taka 2024-05-23 11:00 Jubileusz Małych Horklowian 2024-05-23 10:00 Radni w Zakopanem powołują nowe komisje, będzie komisja turystyki i promocji 14 2024-05-23 09:06 Ratowali na zakopiance autokar z pożaru, dzięki nim sytuację udało się opanować 7 2024-05-23 08:00 W Zdroju - Rzucam się rabczańskiej "Władzi" do zimnych nóżek i gratuluję 6 2024-05-23 07:30 Skandal w Zębie, Końska ulga, Basen w prokuraturze - czytaj w TP! 2024-05-22 22:00 Ja po prostu lubię całą gazetę przeczytać - mówi Helenka Tylka z Furmanowej (WIDEO) 1 2024-05-22 20:50 Trwa uroczysta gala Grand Press Photo, nasz fotoreporter nominowany (WIDEO) 2024-05-22 20:00 Służy w Komisariacie Policji w Bukowinie Tatrzańskiej i świetnie gra w ping ponga 2024-05-22 19:00 Przygrywka do wakacji pod Tatrami, czyli polsko-słowackie patrole policji 3 2024-05-22 18:00 Tylko w Gronkowie taka tradycja (WIDEO) 1 2024-05-22 17:30 Zbiórka pamiątek po Andrzeju Skupniu Florku 2024-05-22 17:00 W Hałuszowej kopią żłób 3 2024-05-22 16:12 Kolizja czterech aut w Nowym Targu 2 2024-05-22 16:00 Oddajcie nam ulicę Zwierzyniecką w Zakopanem 1 2024-05-22 15:30 Nie daj się nabrać na Blika 2024-05-22 14:36 Kolizja busa z łanią, zwierzę nie miało szans na przeżycie, bus pełen szkła 12 2024-05-22 14:30 To wydarzenie zainteresuje wszystkich fanów modelarstwa 1 2024-05-22 14:00 Oszukańczy bankowiec 4 2024-05-22 13:57 Bielizna dla mężczyzn: Przewodnik zakupowy dla mężczyzn szukających komfortu i stylu! 2024-05-22 13:00 Deszczowy poranek w Kuźnicach (WIDEO) 2024-05-22 12:52 Dieta z niskim indeksem glikemicznym - jakie produkty wybierać?
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-05-24 11:26 1. 3 lata pozbawienia wolności? Średni miesięczny koszt utrzymania więźnia to prawie 4000,-. Trzy lata: 36 x 4000,- = 144 000,-. Żadnego więzienia! Tyle płaci albo ściągać komornikiem. Konstytucja i prawo w Polsce do zaostrzenia, albo płaćmy za nierobów dalej... Jedni w więzieniach, jedni w urzędach a trzeci w Europarlamencie. 2024-05-24 11:14 2. Jaruś, a ty to ile chapiesz co miesiąc tej zasłużonej, resortowej ??? Chyba "ciężko" na nią zapracowałeś. 2024-05-24 11:07 3. Do były parafianin Czemu wyrzucili? Czy rozróżniasz przejście na emeryturę od wyrzucenia z pracy? Policja ma czy na pewno miała ten przywilej, że po 15 latach służby można było przejść na emeryturę bez względu na wiek. 2024-05-24 10:20 4. Już trzeci dzień siedze w domu, bo według zaleceń RCB powinienem tak zrobić. Kto mi zapłaci za straty w związku z wprowadzeniem mnie w błąd? 2024-05-24 10:06 5. wszystko pieknie ale panowie nie rzetelni ... brame garazowa poprawiali 3 razy przez pol roku ... smiech na sali doprosic sie cos u nich po montazu graniczy z cudem .. gwarancja do bramy i sie nie znamy 2024-05-24 09:22 6. Do czyżby , szybko wytłumaczę , jest to koleżanka Pana Karpa radnego z jego rodzinnych okolic Krynicy a że wydał najwięcej na kampanię Filipowicza to on dobiera wice burmistrzów a i sekretaż niby ma być z konkursu a zobaczycie finalnie kto będzie 2024-05-24 09:12 7. @ wodnik szuwarek, rozumiem, że te informacje o zarobkach pana Krawca w Orlenie masz z tego samego źródła, które mówi, że pis nie ma nic wspólnego, a nawet było przeciw ZIELONEMU ŁADOWI Jeszcze chwila i będą mówić, że cała ta AFERKA Z FUNDUSZEM SPRAWIEDLIWOŚCI to sprawka PO :) :) :) 2024-05-24 09:07 8. @Obywatel. W punkt. Jedyny sensowny i na temat komentarz! Czekalskiego (dalej pakuje kulturystykę?) znam, był kiedyś "moim" dzielnicowym. Młodszy ode mnie "ładnych" kilka lat, mnie do emerytury brakuje jeszcze "kilka" ładnych lat. A jego za co wyrzucili z pracy, że jest BYŁYM policjantem? @6eh, twój "kometarz" łajzo.... -eh do potegi entej. Szkoda pisać! 2024-05-24 09:05 9. Gdzie jest nadzór budowlany? Gdzie ci niezależni sędziowie? Mi na osobistej prywatnej działce budowlanej nie chcą wydać pozwolenia mimo chęci budowy prywatnego domku 100m2 bo gdzieś tam gmina ma nieuregulowany status drogi a tu w centrum taka samowola... Chyba trzeba iść tym samym trybem... 2024-05-24 08:30 10. Najlepsze jest, że jak zgłaszasz coś to cię jeszcze straszą mandatem za bezpodstawne wezwanie. Panie Marku- trzeba było powiedzieć, że to była babcia , która przed chwilą ukradła bułkę ze sklepu i przeszła na czerwonym świetle. To by się chopcy TELEPORTOWALI nawet i jakby w Kościelisku byli. Bo wtedy to by sobie dali radę z obezwładnieniem. A tak...to czekali aż wsparcie z Krakowa przyjedzie :)
2024-04-22 15:13 1. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 2. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 3. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 4. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 5. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 6. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 7. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 8. Deportowac drugiego na anktartyde. 2024-02-23 16:54 9. patrząc na tą kobitkę z kieleckiego to cuć ze wiosna idzie ... cuć to nawet niedźwiedzie z gawry wychodzą a niedzwiedzice śpią ... po co wszytko im wiedzieć ... po co ... 2024-02-22 20:48 10. Pnioki, sroki w krzoki takie potoki.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP


REKLAMA


Pożegnania