Reklama

2024-05-14 07:59:56

Reklama

Nowy Targ

Co warto zrobić, by ustrzec się przed hakerami i oszustami?

Reklama

Ilu z was ma na Facebooku ma konto publiczne zamiast prywatnego? Ilu zabezpiecza komórkę programem antywirusowym? Sami prosicie się o problem.

"Wiedza kluczem do bezpieczeństwa" to temat konferencji, która odbyła się w piątek 10 maja w siedzibie Euroregionu Tatry w Nowym Targu.Policjanci z Nowego Targu i Krakowa mówili o bezpieczeństwie na drodze i w sieci. Ich prelekcji wysłuchała młodzież z kilku  podstawówek m. in. z Nowego Targu, Sromowiec Wyżnych. Zębu, Murzasichla, Nowego Bystrego i Poronina.

Michał Stawarski, dyrektor Biura Związku Euroregion „Tatry” mówił o roli ET w zwiększaniu bezpieczeństwa na polsko-słowackim pograniczu i o realizowanych projektach unijnych, które to umożliwiają. To między innymi dzięki tym funduszom powstała na anszym pograniczu imponująca sieć ścieżek rowerowych.

Z kolei asp. szt. Piotr Stanek, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu mówił o bezpieczeństwie w poruszaniu się po ścieżkach, o zasadach ruchu drogowego, przepisach dotyczących rowerzystów czy osób jeżdżących na hulajnogach.Tłumaczył, czym jest droga do rowerów, pas ruchu dla rowerów i przejazd dla rowerów,

Tego rowerzyście nie wolno

Naczelnik przypomniał, czego rowerzyście nie wolno. Nie można na jezdni jeździć obok innego uczestnika ruchu. Jazdę obok innego roweru dopuszcza się wyjątkowo, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom. Nie wolno puszczać kierownicy oraz nóg na pedałach lub podnóżkach. Nie wolno też czepiać się innych pojazdów podczas jazdy. Rowerzysta nie może też kierować po spożyciu alkoholu ani przewozić osoby pod wpływem trunków, rozmawiać przez telefon.

Warto też pamiętać o wymaganym wieku do kierowania. Dla roweru to 10 lat, dla roweru wielooosobowego, roweru lub wózka przewożącego inną osobę  17 lat. Dziecko do siedmiu lat można przewozić na dodatkowym siodełku. Dziecko do 10 roku życia może kierować rowerem wyłącznie pod opieką dorosłego.

Na hulajnodze


Warto też pamiętać, że na elektrycznej hulajnodze mogą po drogach publicznej jeździć dzieci powyżej 10 roku życia, które posiadają kartę rowerową i prawo jazdy kat. AM,A1B1 lub T. Dla osób, które są dorosłe, nie wymagane są uprawnienia. Kierujący hulajnogą elektryczną obowiązany jest korzystać z drogi dla rowerów lub dla pieszych, bądź z pasa ruchu dla rowerów. Z jezdni mogą skorzystać, jeśli brak je wyżej wymienionych miejsc, a prędkość pojazdów jest mniejsza niż 30 km/h. Chodnikiem lub drogą dla pieszych można hulajnogą jechać, gdy brak jest powyższych dróg. Kierujący musi wtedy zachować szczególną ostrożność, musi pamiętać o ustępowaniu pierwszeństwu pieszym i - o czym często właściciele hulajnogi zapominają - poruszać się z prędkością zbliżoną do ruchu pieszych.

Kierującemu hulajnogą nie wolno jeździć pod wpływem alkoholu, przewozić innych osób, zwierząt ani ładunku.  Nie wolno ciągnąć lub holować innego pojazdu ani czepiać się innych pojazdów. Podobnie jak rowerzystom, nie wolno też jeździć bez trzymania się co najmniej jedną ręką kierownicy. Nie może też jeździć obok innego roweru, motoroweru, jeśli utrudnia to ruch lub zagraża bezpieczeństwu,

W sieci   

Według danych z tego roku na Ziemi żyje osiem miliardów ludzi, a urządzeń podłączonych do sieci jest bilion. Oznacza to, że na jednego człowieka przypada dziś aż 125 urządzeń. I właśnie o bezpieczeństwie w sieci mówił podczas konferencji podinsp. Wojciech Chechelski z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Omówił zasady odpowiedzialnego korzystania z internetu i mediów społecznościowych.. Tłumaczył na czym, polega cyberprzemoc, jakie są skutki prawne takich działań, a także jak zabezpieczyć się przed przestępczością w siedzi. Pytał, ile osób na sali ma programy antywirusowe w swojej komórce, które chronią przed włamaniami grup hakerskich. Przypomniał, że obecnie szczególne aktywne są grupy hakerskie z Rosji. Namawiał też, by zrezygnować na Facebooku z profilu publicznego, dostępnego dla wszystkich, a przejść na prywatny, co uniemożliwi przejęcie profilu oszustom. Zachęcał, by po skorzystaniu z FB, wylogowywać się z niego.

Dużo mówił też o hejcie. A także, o tym, by osoby, które są świadkami takich zachowań, nie stały z boku, ale reagowały. - W sieci jesteśmy anonimowi, ale za umieszczane treści odpowiadamy prawnie - przestrzegał powołując się na konkretne przepisy Kodeksu Karnego czy Ustawy o wsparciu i resocjalizacji nieletnich. Mówił o naruszeniu wizerunku, zniesławieniu, włamaniu czy groźbach karalnych - najczęstszych formach cyberprzemocy, za którym przed sądem rodzinnym może odpowiadać już 10 latek .

Warto też zapamiętać stronę cert.pl , gdzie można zgłaszać fałszywe sklepy internetowe, podejrzane strony czy smsy, które mogą wiązać się z oszustwem.

Zostań policjantem


Do wstąpienia w szeregi policji namawiała młodzież podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Dużą atrakcją były interaktywne stosika, które towarzyszyły konferencji. Przygotowali je policjanci oraz Prywatna Szkoła Średnia im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu.

Konferencję zorganizował Związek Euroregion "Tatry", Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY z o.o oraz Komenda Powiatowa Policji  w Nowym Targu  w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
jarek 2024-05-15 13:25:23
Trza ci sie Ziutek, oj trza.
Ziutek 2024-05-15 08:15:57
Ale my gimbusie wiemy co potrafi ten program, a ty się zafiksowałeś na jednym. Jeśli pisałem o nim w kontekscie polecania go dawno temu na Symbiana, czyli nie mam 20 lat to tylko dla tego by uzmysłowić ludziom, że takie programy na telefony już dawno temu polecano by je instalować. Summa sumarum atywirus, jakikolwiek na smartfonie nic nie daje.
blitzo 2024-05-15 00:08:35
Zeby miec szersze i adekwatne spojrzenie trza sie pierwej uporac z klaustrofobia.
Oto cytat, bez tlumaczenia, mam nadzieje, ze TP go nie wykresli.
"While we do not rate products base on political considerations, we cannot recommended Kasperski Anti Virus because it is owned by Russian company that has been reported to cooperated with Russia's Federal Service (FSB) and leak real-time intelligence identifying customer data.
Moreover, the domain of Russian Ministry of Defense is hosted i Kasperski infrastructure,"
Cytat z CyberNews datowany 01/05/24
Nie mam czasu na podreczne tlumaczenie tekstu, wiec mam raz jeszcze nadzieje , ze Redakcja TP nie usunie cytatu i przyczyni sie walki z dezinformacja.
Pzdr
czytelnik Komputer Świata 2024-05-14 21:00:49
@blitzo, chcesz PO gadać o kasperskym? grubo ponad 20 lat czytałem, kolekcjonowałem i zbierałem miesięcznik "Komputer Świat". Wiesz, czyj (jaki) antywirus propagowali, oferowali bezpłatnie swoim czytelnikom, dodawali prawie do każdej gazety na nośniku CD a później podając link i kod do pobrania i instalacji? A wiesz, kto jest właścicielem "Komputer Świata", jaki koncern jest wydawcą tego miesięcznika?????
Kaspersky był również jedynym antywirusem jako jedna z nagród różnego rodzaju teleturnieji TV? Czy wtedy to były TelewizjePiS????
Ziutek 2024-05-14 20:56:55
blitzo, naucz się czytać ze zrozumieniem chłopczyku.
żeńszeń 2024-05-14 20:38:47
Ty @blitzo, kogo wspierasz? jakąś ukraińską firmę?
blitzo 2024-05-14 20:03:34
Rekomendujesz synu ruskie oprogramowanie Kasperskiego, ktory ma m.in siedzibe w Moskwie. Instytucje rzadowe, bankowe i NGO-sy juz dawno pozbyle sie tego chlamu. z oczywistych wzgledow.
Poza tym Kasperski wspiera rozne ruskie rzadowe instytucje jak GazPromBank czy TASS.
Ziutek 2024-05-14 15:12:59
No, program atywirusowy w komórce i najlepiej by był to Kaspersky. Oni już za symbiana straszyli, że bez niego grozi nam niebezpieczeństwo. Bujda której nie można wierzyć bo tylko powoduje uśpienie czujności a i tak przed niczym nie obroni.
jarek 2024-05-14 14:49:07
Pominieto temat wandalizmu quadow !
Co to ma znaczyc ?
Gdzie odpowiedz wladz i sluzb na dewastacje fauny ?
Byla swietna okazja, by uzmyslowic mlodym ludziom jak wielka szkode wywoluje to bezholowie.
Zbooj 2024-05-14 10:35:46
Programy antywirusowe w telefonie?! Zbędne! Wystarczy być świadomym na jakie strony internetowe się wchodzi, jakie załączniki i pliki się otwiera itd. Prawie większość wyłudzeń i kradzieży ma miejsce w wyniku podania komuś swoich danych, wejście na fałszywe strony. Jeżeli ktoś albo jakaś grupa chce być w posiadaniu twoich danych to albo już to zrobiła albo może to zrobić w każdym momencie.
 • PRACA | dam
  PRACA W PENSJONACIE z zamieszkaniem. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  Sklep Gil Market w Białym Dunajcu zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 18 20 739 05.
 • USŁUGI | budowlane
  BEZZWROTNE DOTACJE na docieplenie domu, wymianę okien, fotowoltaikę oraz zmianę kotła grzewczego.. 575 839 824 k.zamiara@n-energia.pl
  Tel.: 575
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Skupujemy nieruchomości na Podhalu! za gotówkę Działki, domy, mieszkania. +48 600 404 554
  Tel.: 48
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 2 HA i 42 ARY. 505 429 375.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA w Zakopanem zatrudni PIEKARZY PIECOWEGO I CIASTOWEGO. 602 759 709
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  JAŁÓWKI WYSOKOCIELNE - 723 031 336.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA (najlepiej z doświadczeniem), OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ROLNA ok. 25 arów - Gliczarów Górny. DZIAŁKA 8 arów - Leśnica. 669 948 694.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3, 2010r. 604 401 542.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SUZUKI JIMNY, 1.3 benzyna, 2010r. 604 401 542.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  CIĄGNIK C-330, 1980r. 604 401 542
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ ROBOTY BUDOWLANE. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora poszukuje pracowników w zawodzie: pomocnik,malarz, cieśla,zbrojarz,murarz,operator koparko ładowarki, roboty wykończeniowe. 602629623 Sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Pizzerman - Parmezzan Nowy Targ. Poszukuje młodej, energicznej, chętnej do pracy osoby która chciałaby zostać Pizzermanem. Doświadczenie nie jest wymagane, wszystko pokażemy oraz przeszkolimy. Wystarczy szczera chęć i praca według naszych wartości.. 729882977 parmezzan19@gmail.com
  Tel.: 729882977
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Wykończenia wnętrz adaptacja podaszy zabudowy karton gips szpachlowanie malowanie tynki dekoracyjne parkiet panele. 576587537
  Tel.: 576587537
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka - 601 50 44 86
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry zatrudni pracownika do działu recepcji. +48608088017 https://ecotatry-hotel.pl/ ksiegowosc@projinwest.pl
  Tel.: 48608088017
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 58 i 55 m2, oraz PIWNICA 23 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • PRACA | dam
  Poszukuję kierowcy kat. D praca stała tel.600088258. 600088258
  Tel.: 600088258
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | budowlane
  TARTAK PRZEWOŹNY - USŁUGI - 690 535 222.
 • USŁUGI | budowlane
  STOLARSTWO - WYKOŃCZENIA WNĘTRZ - 690 500 277.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • BIZNES
  Profesjonalne poprowadzę obiekt noclegowy. Kilkunastoletnie doświadczenie, referencje. 0048 788 633 633
  Tel.: 48
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-05-27 22:00 Niektórzy rowerzyści w Zakopanem to mają fantazję (WIDEO) 2 2024-05-27 21:15 Daj im drugą szansę: psy ze schroniska w Nowym Targu czekają na adopcję 2024-05-27 20:30 Plany ul. Kościeliskiej i zakopianki wyłożone do publicznego wglądu i dyskusji 2024-05-27 19:40 W Tatrach rozbił się śmigłowiec 2024-05-27 19:15 Klub Sportowy Zakopane apeluje o zmianę w budowie stadionu przy Orkana 9 2024-05-27 18:30 15-latek spowodował groźny wypadek jadąc na quadzie 2024-05-27 17:30 Nie żyje Krystyna Cicirko, bohaterka naszych artykułów, znana i lubiana nauczycielka 1 2024-05-27 17:11 Z okazji Dnia Dziecka Atma zaprasza najmłodszych na warsztaty 2024-05-27 16:30 Witamy lato pieśnią bez granic 2024-05-27 16:30 Pierwsze zgrzyty na sesji - pierwszy punkt zajął radnym półtorej godziny 2024-05-27 16:25 Irlandzki żywioł w Owczarni (WIDEO) 1 2024-05-27 15:50 Gratisy na targi - co przygotować? 2024-05-27 15:30 Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej w Stacji Kultura 1 2024-05-27 15:24 Uwaga na szlakach - w góach nadciąga burza! 2024-05-27 15:00 Zweryfikowała go policja - stracił prawko 1 2024-05-27 14:30 Liryczna POSA. Finał Konkursu Poetyckiego 2024-05-27 14:00 Beniaminek postawił się mistrzom 2024-05-27 13:44 Dlaczego jesteśmy na Patronite? 2024-05-27 13:30 Poruszająca opowieść o winie, karze i odkupieniu. Mamy dla Was książki 2024-05-27 13:00 We Frydmanie rżną 8 2024-05-27 12:00 Dwa razy jednego dnia przyłapany na jeździe po pijaku ładowarką 3 2024-05-27 11:21 Utrudnienia drogowe na Cyrhli 2024-05-27 11:04 Jak sprawdzić, czy telefon obsługuje eSIM? 2024-05-27 11:00 Pompy odśrodkowe - zasada działania i zastosowania 2024-05-27 11:00 Złapali pijanego kierowcę w centrum Nowego Targu 2024-05-27 10:30 Finał akcji Pola Nadziei 2024-05-27 10:00 Kolejny wielki przetarg w mieście. Czy tym razem dzialka znajdzie kupca? 2024-05-27 09:00 Szła na Krupówki, gdy doszło do spotkania z dzikim czworonogiem, co je ta łania? 7 2024-05-27 08:00 Jak na zakopiance jest budowa, to są korki, a czasami nawet spore utrudnienia 5 2024-05-26 22:30 Zobacz na filmiku, jak ratownicy TOPR ewakuują turystów spod Zawratu (WIDEO) 3 2024-05-26 21:58 Dmuchańce, jazda konna, grill - Święto Rodziny w Miętustwie (WIDEO) 2024-05-26 21:01 Wyścigowe rajdy ulicami Zakopanego, dwa auta pędzące z góry na dół 9 2024-05-26 20:31 Nad Morskie Oko jeździ elektryczny bus 10 2024-05-26 18:30 Stacja narciarska na sprzedaż. Będą chętni? 2024-05-26 17:28 Przydrożne krzyże przy zakopiance znaczą miejsca tragicznych zdarzeń na "patelniach" 2024-05-26 16:33 Sztuka bez pośpiechu w Teatrze Witkacego (WIDEO) 2024-05-26 15:30 Wiecie co to hartazel i do czego posłużył Jasiowi? Nie? Zajrzyjcie zatem do Łopusznej 2024-05-26 15:27 Zero ludzi i takie pejzaże (WIDEO) 1 2024-05-26 14:25 Bocian czarny przyleciał na obiad do Szczawnicy, gustuje w rybach z Dunajca 2 2024-05-26 13:59 Wystraszona, malutka suczka znaleziona została w Dzianiszu, do kogo należy? 2024-05-26 13:26 Nowy wójt się bardziej opłaca 2024-05-26 12:25 O Europę trzeba dbać - wołała w Krakowie Jagna Marczułajtis-Walczak, posłanka z Podhala 45 2024-05-26 11:30 Konkurs młodych recytatorów 2024-05-26 11:24 Burza z gradobiciem nad Zakopanem (WIDEO) 2024-05-26 10:59 Zapraszamy na rower do Krościenka (WIDEO) 5 2024-05-26 10:00 Przy chyżniance w Spytkowicach drogowcy nie koszą poboczy 2 2024-05-26 09:00 Niedziela pod znakiem słońca i popołudniowych burz, uważajcie na szlakach 2024-05-26 08:00 Najpiękniejszy majowy dzień, Dzień Mamy (ZDJĘCIA i WIDEO) 2024-05-25 21:00 Weselnie w Zagrodzie Korkoszów (ZDJĘCIA) 5 2024-05-25 20:00 W górę Dunajca rowerem a w dół w pontonie
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-05-27 22:40 1. No i fajnie a ciebie co to obchodzi autorze filmu .konfident. 2024-05-27 22:30 2. Myślałem, że był balecik. 2024-05-27 22:27 3. Widzę że od pewnego czasu TG usiłuje reaktywowć ORMO 2024-05-27 22:10 4. Te pilkarzyny to nie mają wstydu. Mam wam przypomnieć 0 : 10 z Jabłonką czy inne wasze "osiągnięcia". Wara od stadionu na Orkana, ten stadion ma służyć naszym dzieciakom na zajęcia szkolne i pozaszkolne. Wasze "dokonania" to antyreklama sportu i naszego miasta. Uważam, że z kasy miasta na to dziadostwo nie powinna iść nawet złotówka. 2024-05-27 22:01 5. To wszystko nowi radni, nie mający pojęcia o samorządności.Przeszkadza im trawa poza szerokimi chodnikami na drodze krajowej, która nie leży w gestii zainteresowań ani obowiązków samorządu gminnego a nie zauważyli wysokich traw kładących się na wąskiej drodze gminnej po której chodzą dzieci do szkoły.Panie i Panowie Radni zadbajcie o drogi gminne bo po to was wybieraliśmy. 2024-05-27 21:28 6. Jak przyjezdni mają trafić na Ustup lub Harendę?? Gdzie jakaś informacja?? Jak dojechać do apteki na Ustupie??? Panie burmistrzu do roboty bo zamiast porządków które pan obiecał to na razie jest totalny Burdel!!!!! 2024-05-27 21:21 7. no nie!! @PiSior lubi tych, którzy haratają w gałę :) :) :) 2024-05-27 21:14 8. Ja bym chętnie wykopał wszystkie "kluby" znajomych i pociotków które blokują zwykłym mieszkańcom możliwość korzystania z miejskiej infrastruktury sportowej. Jak chcą iść w wyniki i czepać kasę ze sponsorów czy innych naiwnych to niech ćwiczą na profesjonalnych obiektach za normalną opłatą. Oddajcie mieszkańcom - przede wszystkim młodzieży mozliwość pokopania czy innej aktywności na miejskich obiektach. To ne są wasze prywatne folwarki. 2024-05-27 21:12 9. Popieram. Ten stadion kojarzony jest z piłką nozną. Na COSie to jest chyba sztuczna trawa. Poza tm stadion lekkoatletyczny jest na COSie. Ilu tych lekkoatletów jest w Zakopanem. Poza tym piłke wszyscy kopią. 2024-05-27 20:59 10. stadion ma byc dla wszystkich nie tylko dla piłki nożnej inne dzieci te chcą ćwiczyć !!! chcemy stadionu uniwersalnego zeby korzystali z niego równiez lekkoatleci
2024-04-22 15:13 1. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 2. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 3. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 4. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 5. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 6. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 7. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 8. Deportowac drugiego na anktartyde. 2024-02-23 16:54 9. patrząc na tą kobitkę z kieleckiego to cuć ze wiosna idzie ... cuć to nawet niedźwiedzie z gawry wychodzą a niedzwiedzice śpią ... po co wszytko im wiedzieć ... po co ... 2024-02-22 20:48 10. Pnioki, sroki w krzoki takie potoki.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


FILMY TP

Pożegnania