Materiał sponsorowany, 2024-05-15 15:12:41
Artykuł sponsorowany
Zastosowanie drabin ewakuacyjnych w różnych sektorach przemysłu
Drabiny ewakuacyjne są niezbędnym elementem wyposażenia licznych budynków. Poza zapewnieniem bezpieczeństwa, mają one wiele innych zastosowań, zwłaszcza w przemyśle.
Drabina jest oczywiście narzędziem służącym do wykonywania pracy na wysokości. Stosowana jest także jednak do zapewnienia ludziom bezpieczeństwa. Drabiny ewakuacyjne są obowiązkowym elementem wyposażenia licznych budynków, a ich zadaniem jest umożliwienie sprawnego i bezpiecznego opuszczenia obiektu w razie wystąpienia zagrożenia, np. pożaru. Kiedy jednak panuje bezpieczeństwo, narzędzia te również są stosowane, zwłaszcza w poszczególnych gałęziach przemysłu.
Drabiny ewakuacyjne - rodzaje
Drabiny ewakuacyjne instalowane są na stałe na ścianach budynków w celu umożliwienia opuszczenia ich w razie pożaru, wybuchu, zalania lub innych sytuacji stanowiących zagrożenie dla zdrowia i życia. Dzielą się one na dwa rodzaje:
1) Zestawy z koszem ochronnym - instalowane przeważnie na zewnątrz budynków lub w miejscach, gdzie nie ma innych zabezpieczeń, jeśli różnica poziomów wynosi więcej niż 3 metry. Zawsze dostosowane są do środowiska pracy oraz wymagań klienta. Kosz jest elementem zabezpieczającym przed upadkiem z dużej wysokości, zarówno podczas schodzenia z drabiny, jak też wchodzenia po niej. Powinien mieć 70-80 centymetrów szerokości.
2) Zestawy bez kosza ochronnego - często stosowane w miejscach, gdzie znajdują się mechaniczne systemy ochrony przed upadkiem, czyli wszędzie tam, gdzie kosz ochronny nie jest potrzebny ani wymagany, np.: w szybach wind, kanałach technicznych, elektrowniach wiatrowych czy infrastrukturze komunalnej. Mogą być wyposażone w inne elementy chroniące przed upadkiem, takie jak stopnie antypoślizgowe.
Jeśli w strefie wejścia nie ma możliwości zainstalowania na stałe drabiny z powodów braku miejsca lub występowania innych przeszkód, stosowana jest drabina zawieszana. Wyposażona jest ona w haki, dzięki którym może być "doczepiona" do drabiny mocowanej, której szczebel znajduje się na wysokości 2,2 - 2,6 metra nad poziomem gruntu.
Drabiny w przemyśle - nie tylko ewakuacja
W sektorze przemysłowym drabiny ewakuacyjne - zwłaszcza wysuwane - służą nie tylko do zapewniania bezpieczeństwa. Na co dzień pełnią przede wszystkim funkcję roboczą, jako prosty, efektywny, a przede wszystkim bezpieczny system drabin mocowanych na stałe do elementów konstrukcyjnych nie tylko obiektów budowlanych, lecz także maszyn oraz urządzeń. Zapewniają wygodny dostęp do wszystkich części budynku: wejścia na dach, komin, maszt, drogi ewakuacyjne i przeciwpożarowe.
W zakładach przemysłowych dzięki drabinom uzyskuje się też stały dostęp do wielkogabarytowych maszyn i urządzeń. Drabiny mocowane są na stałe w również studzienkach włazowych. Za ich sprawą można bezpiecznie dokonać prac naprawczych, serwisowych lub innych w trudno dostępnych miejscach. Drabiny wysuwane świetnie sprawdzają się przede wszystkim w przemyśle budowlanym, umożliwiając dostęp do wysoko umieszczonych kabin czy rusztowań.
Montaż i użytkowanie drabin
Montażem drabiny wysuwanej i ewakuacyjnej zająć się powinni specjaliści, którzy przestrzegają norm prawa budowlanego oraz wytycznych projektu budynku. Zdecydowanie warto wybrać sprzęt wykonany z materiałów wysokiej jakości, gdyż jest on bezpieczny w użytkowaniu, a odporne na korozję, uszkodzenia mechaniczne i oddziaływanie niesprzyjających warunków atmosferycznych.
Rzecz jasna z każdej korzystać należy w sposób ostrożny i odpowiedzialny. Szczeble antypoślizgowe, poręcze i uchwyty, a w określonych przepisami sytuacjach kosze ochronne oraz inne akcesoria podnoszące poziom bezpieczeństwa NIE ZWALNIAJĄ poruszających się po drabinie osób z obowiązku zachowania ostrożności. Nie wolno korzystać z drabiny pod wypływem alkoholu i środków odurzających. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule: Montaż, bezpieczne użytkowanie i konserwacja drabin wysuwanych - co warto wiedzieć?
-
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
Emerytka szuka DOMU Z OGRODEM do wynajęcia - Nowy Targ i okolice. 575 450 977. -
PRACA | dam
Hotel **** w Zakopanem zatrudni KUCHARZA a la Carte tel. + 48 792 276 261 -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38 m2 i 50 m2 W CENTRUM NOWEGO TARGU, UL. KRZYWA, STANDARD DO ZAMIESZKANIA, NOWE, ŚWIEŻE. 608 806 408 -
USŁUGI | budowlane
REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414. -
USŁUGI | budowlane
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414. -
PRACA | dam
PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KIEROWCĘ. Mile widziane doświadczenie. Praca na stałe. 602 759 709 -
PRACA | dam
Zatrudnię SPRZEDAWCZYNIĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W ZAKOPANEM. 606 115 465. -
PRACA | dam
SEWiK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. z siedzibą w Zakopanem zatrudni na stanowisku: KIEROWNIK DZIAŁU TECHNICZNEGO I INWESTYCJI. Szczegółowe informacje i warunki aplikowania: www.sewik.com.pl oraz w Sekretariacie spółki tel. 18 20 24 450. -
SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
PRZYCZEPKA JEDNOOSIOWA WYWROTKA. URSUS C-360. 692 180 309. -
PRACA | dam
Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46 -
PRACA | dam
Górska Grupa Hotelowa zatrudni OSOBĘ DO KIEROWANIA DZIAŁEM HOUSEKEEPINGU w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. Prosimy o przesłanie CV na adres a.rysula@gorskagrupa.pl oraz telefon 535-391-391 -
PRACA | dam
Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA KUCHNI ZIMNEJ ORAZ GORĄCEJ. Praca na stałe lub dorywczo. CV na: rabka@siwydym.pl Informacje pod numerem 887 080 004 -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272. -
PRACA | dam
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA/-KĘ, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO, KELNERA/-KĘ. Kontakt: 600 035 355, 600 035 080 lub osobiście: Zakopane, Droga na Bystre 2A (9-13). -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
MIESZKANIE W CENTRUM ZAKOPANEGO: TRZY POKOJE, DWA BALKONY, WIDOKOWE, PO REMONCIE. 662 210 421 -
PRACA | dam
DO PENSJONATU W ZAKOPANEM - OSOBĘ DO OBSŁUGI ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA POKOI - dyspozycyjną. Bez zamieszkania. 509 578 689.
Tel.: 509 578 689 -
PRACA | dam
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę przesyłać na adres: kantorzakopanepraca@gmail.com -
USŁUGI | inne
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098. -
PRACA | dam
Biuro księgowe AUDITPLUS zatrudni: głównego księgowego, specjalistów ds. księgowości i referentów. Praca w Zakopanem, 8-16, pełen etat. Zapraszamy. Zgłoszenia: praca@auditplus.pl. -
USŁUGI | budowlane
MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325. -
KUPNO
KUPIĘ STARY POROZBIÓRKOWY SOSRĘB. Proszę wysłać zdjęcie na numer 605 306 244. -
ANTYKI
Do sprzedania ZABYTKOWY PRZEDWOJENNY KREDENS GÓRALSKI ZAKOPIAŃSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁU DRZEWNEGO w idealnym stanie, z lat trzydziestych, sprawdzony przez kustosza Muzeum Tatrzańskiego. Również CZĘŚĆ KOLEKCJI PRZEDWOJENNEGO MALARSTWA o tematyce góralskiej, znanych polskich malarzy aukcyjnych, takich jak Gąsienica Szostak, Augustynowicz, Jarocki, Moszyński, Gałek, Ćwikliński, Dzieliński, Skowroński. Tel. 601 51 35 33 -
USŁUGI | inne
ODŚNIEŻANIE DACHÓW. TECHNIKI LINOWE. TEL: 695 092 678 -
USŁUGI | budowlane
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284. -
SPRZEDAŻ | różne
DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
Z quadami do dziś sobie radni poradzić nie mogą, a może to też część podhalańskiej tradycji co? Nic nie robicie dla dobra mieszkańców! Korzysta garstka patobiznesmenów i łobuzów a cierpi wielu mieszkańców i właścicieli pól i działek. Najlepiej będzie jak nas górali pozamykacie w rezerwatach to nie będziemy przeszkadzać!!! 2026-02-25 19:34 9. "Członkowie komisji przegłosowali wniosek do burmistrza o rozważenie objęcia Olczy monitoringiem miejskim." I kto będzie ten monitoring przeglądał? Kto będzie serwisował? Kto będzie umiał wpisać hasło albo zaktualizować datę czy godzinę? Znowu rozwalicie kasę z naszych podatków a jak ktoś będzie potrzebował nagrań to będzie że zepsuty, nie działa, skasowało się, nic nie widać, nie nagrało.... Zróbcie porządek z tym co macie bo połowa nie działa. A reszty i tak nikt nie przegląda i nie monitoruje. Sztuka dla sztuki żeby dać zarobić pociotkom królika. Poszczególni mieszkańcy mają lepiej działający, serwisowany, funkcjonujący monitoring. Miejski to padaczka. Tak dbacie o stołki że na serwis i modernizację nie starcza. 2026-02-25 19:30 10. Takkk i koniecznie kamery w miejscach z uporem, nielegalnie i bestialsko rozjeżdżanych przez głupoli na quadach i crossach. Taki pomysł od mieszkańca.











