Reklama

2024-05-17 20:10:02

24tp.pl/wspieraj

Dlaczego jesteśmy na Patronite?

Nie leżymy na łopatkach, ale wiemy, że teraz i w przyszłości potrzebni będziemy jeszcze bardziej. Zwłaszcza tu w Tatrach, Gorcach i Pieninach, gdzie każdy prominent chciałby wyciąć las i wybudować kilka domków lub wiatrak u sąsiada. Tygodnik Podhalański żyje wyłącznie dzięki Czytelnikom - ze sprzedaży wydania papierowego oraz z reklam. Niestety, upadła sieć kiosków i małych sklepów, a wielkich sklepów sieciowych nie interesują sprawy i media lokalne. Wyobrażacie sobie Polskę i Podhale bez Tygodnika Podhalańskiego? Pojawiliśmy się na platformie Patronite, by nie zostawić Was bez sprawnej redakcji niezależnej gazety.

Chcemy dalej służyć niezależnym dziennikarstwem, kontrolować władzę w publicznym interesie. Chcemy sprawniej dostarczać informacje w nowych technologiach. Chcemy mocniej włączyć Was w życie Redakcji. Zależy nam, abyście nadal byli dumni z dziennikarek i dziennikarzy z lokalnej Polski oraz z takiej gazety w Waszych górach, która nazywa się Tygodnik Podhalański. Dziś bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia. Ten adres https://24tp/wspieraj uruchomiliśmy, by łatwo było to zrobić.
 
Nigdy w 35-letniej historii Redakcji żadna władza nas nie nagrodziła. Miejscowa, powiatowa ani państwowa. Nigdy nie byliśmy traktowani jako część kultury polskiej.


Mimo że nadal najlepiej docieramy do czytelników, kierownictwa państwowych spółek umieszczają swoje ogłoszenia poza nami, często w mediach posłusznych władzy. Najczęściej z tą władzą spotykamy się w sądzie, jako oskarżeni za dziennikarską rzetelność.    
 
A tak to się zaczęło. W grudniu 1989 roku na bazie podziemnego Biuletynu Podhalańskiego uruchomiliśmy prawdziwą lokalną gazetę. Od początku było jasne, że wkraczamy w świat, który po latach komunizmu wymaga zmian. Byliśmy młodzi, intuicyjnie tworzyliśmy gazetę nie mając żadnego doświadczenia. Czasy wymagały działania. Własnymi rękami znieśliśmy pomnik sowieckich żołnierzy na Placu Zwycięstwa w Zakopanem. Byliśmy w Poroninie, gdy walił się pomnik Lenina.
 
Zmieniały się czasy, Tygodnik Podhalański rósł w siłę, zyskując świetną markę nie tylko na Podhalu. Zasłynęliśmy dociekliwym i skutecznym dziennikarstwem śledczym. Nie lukrowaliśmy Podhala. Władza odwracała się do nas plecami, bo bacznie przyglądaliśmy się, jak wydaje publiczne pieniądze. Organizowaliśmy wiele akcji społecznych. Rozdawaliśmy tabliczki na furtki z napisem „Nie palimy byle czym”, by otworzyć ludziom oczy na problem smogu. Góralki żaliły się, że zimno im w nogi, gdy godzinami stoją na Krupówkach handlując oscypkami - ściągnęliśmy im walonki zza wschodniej granicy. Gdy w wyniku pandemii padały restauracje, wsparliśmy je akcją „Weekend na wynos”, włączając w nią mieszkańców. W czasie lockdownu jeździliśmy „autobusem” po Podhalu, Orawie i Spiszu dając wytchnienie naszym czytelnikom i czytelniczkom z całej Polski.
 
Pomaganie mamy w naszym redakcyjnym DNA. Zbieramy pieniądze dla pogorzelców, na operacje i lekarstwa dla chorych dzieci. Za darmo oddajemy nasze łamy na ogłoszenia charytatywne.

Promujemy naszą podhalańską kulturę. Co tydzień w gazecie, codziennie na 24tp.pl i w mediach społecznościowych dostarczamy komplet informacji o imprezach kulturalnych. Gościom regionu oddajemy szczegółowy informator turystyczny. Radzimy, jak bezpiecznie poruszać się po górach, jak ustrzec się błędów i niebezpieczeństw. Nie zapominamy o sprawach Polonii w Ameryce.
Dziękujemy Wam za wspólne 35 lat i prosimy o więcej: https://24tp.pl/wspieraj

Jurek Jurecki, wydawca i dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego i portalu 24tp.pl

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
życzliwy 2024-05-19 00:54:57
Jak już tacy jesteście hop do przodu z tymi internetami i elektronicznymi cudami na kiju to może byście przemyśleli dorzucenie do pakietów wersji elektronicznej tygodnika a do najwyższych wypadałoby dorzucić wersję drukowaną. Oczywiście dla tych którzy wyrażą chęć otrzymywania takowych. Możecie se progi porobić. Pakiet 20zł - wersja elektroniczna 1 raz w miesiącu, pakiet 30zł - 2 razy w miesiącu, pakiet 50zł - 3 razy w miesiącu, pakiet 100zł - 4 razy w miesiącu, pakiet 500zł i 1000zł wersja pdf lub drukowana do wyboru co tydzień. Chyba że już nie zależy Wam na promowaniu gazety tylko idziecie w media elektroniczne? To wtedy tym bardziej powinniście dorzucić coś co nie stanowi dla Was wartości a może patronom się spodoba. Poszerzycie ofertę tanim kosztem. No i przydałby się Wam ktoś od marketingu ze znajomością mediów elektronicznych. Zrobi dla Was więcej niż sami "udziubiecie" szturchając na oślep w elektronicznej pajęczynie. Chyba że jednak uznacie że znacie się lepiej :-) i sami sobie poradzicie :-) Powodzenia.
Polak 2024-05-18 12:36:57
Super że jesteście na patronajcie bo wreszcie zniknęła ta niebiesko żółta flaga. Zostańcie tam jak najdłużej.
  • PRACA | dam
    POMOC KUCHENNA DO PENSJONATU NA OKRES LETNI. 602 534 193.
  • PRACA | szukam
    OPIEKUNKA MEDYCZNA szuka pracy. 883 465 585.
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    ŚWINIE WŁASNEGO CHOWU. 788 679 465.
  • PRACA | dam
    Potrzebna osoba na tłusty czwartek 11/12.02 do smażenia i zawijania pączków, dobrze płatne 694357379.
  • PRACA | dam
    PRZYJMĘ W KOŚCIELISKU DO PRAC BIUROWO-RECEPCYJNYCH. 608 806 408
  • PRACA | dam
    ZLECĘ PRACE PORZĄDKOWE, REMONTOWO-BUDOWLANE W KOŚCIELISKU, OD ZARAZ. 608 806 408
  • PRACA | dam
    NAWIĄŻĘ WSPÓŁPRACĘ DO WYKOŃCZENIA TRZECH DOMÓW w ZAKOPANEM (MUROWANIE, INSTALACJE, SUCHE TYNKI, ŁAZIENKI). 608 806 408
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    MERCEDES BENZ 1.5 benzyna, stan bdb. 698 572 263.
  • PRACA | dam
    PRACA DODATKOWA DLA MŁODEJ ENERGICZNEJ OSOBY - Zakopane - 602 441 440.
  • ZDROWIE I URODA
    MOJA PRZESTRZEŃ ZDROWIA - mgr MONIKA ODRZYWOŁEK. Masaż terapeutyczny, powrót do sprawności po kontuzjach i operacjach, praca z napięciami mięśniowymi i przeciążeniami, terapia blizn. WIZYTY DOMOWE: 601 772 831
  • PRACA | dam
    Poszukuję osoby do sezonowego, prowadzenia gospodarstwa domowego w Zakopanem. Życiorys zawodowy proszę przesyłać na adres e-mail. rozanob@interia.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupie pilnie działki budowlane w Kościelisku , Zakopane mogą być z budynkami tel 660797241.
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KIEROWCĘ. Mile widziane doświadczenie. Praca na stałe. 602 759 709
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • KUPNO
    KUPIĘ STARY POROZBIÓRKOWY SOSRĘB. Proszę wysłać zdjęcie na numer 605 306 244.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
  • PRACA | dam
    WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA DOM W WITOWIE, w którym do roku 2025 znajdował się Ośrodek Zdrowia. 698 508 796.
  • ANTYKI
    Do sprzedania ZABYTKOWY PRZEDWOJENNY KREDENS GÓRALSKI ZAKOPIAŃSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁU DRZEWNEGO w idealnym stanie, z lat trzydziestych, sprawdzony przez kustosza Muzeum Tatrzańskiego. Również CZĘŚĆ KOLEKCJI PRZEDWOJENNEGO MALARSTWA o tematyce góralskiej, znanych polskich malarzy aukcyjnych, takich jak Gąsienica Szostak, Augustynowicz, Jarocki, Moszyński, Gałek, Ćwikliński, Dzieliński, Skowroński. Tel. 601 51 35 33
  • USŁUGI | inne
    ODŚNIEŻANIE DACHÓW. TECHNIKI LINOWE. TEL: 695 092 678
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA, KUCHARZA WYDAWKOWEGO, BARMANA, PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO. Praca na stałe lub dorywczo, CV na: rabka@siwydym.pl, informacje pod numerem: 887 080 004
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni CUKIERNIKA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • BIZNES
    DO WYNAJĘCIA DZIAŁKA W ZAKOPANEM (w pobliżu "Szymonka") - 886 145 908.
  • PRACA | dam
    Pracownia Projektowa SŁOWIK ARCHITEKTURA z siedzibą w Zakopanem, poszukuje ARCHITEKTA.. 668 309 058 https://slowikarchitektura.pl/ biuro@slowikarchitektura.pl
    Tel.: 668
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-02-02 14:30 Klub Seniora w Zakopanem otwarty (WIDEO) 2026-02-02 13:42 RTX 4070 - porównanie cen i wersji karty graficznej 2026-02-02 13:40 Turysta może mówić o dużym szczęściu. Do nawigacji w Tatrach na zamkniętym szlaku używał Google Maps 2026-02-02 13:00 Kontrasty muzyki ludowej (ZDJĘCIA, WIDEO) 2026-02-02 12:01 Podziękowanie za współpracę, gdy odchodzisz z firmy - jak przygotować wiadomość? 2026-02-02 12:00 Promile na urlopie. Kompletnie pijani kierowcy zatrzymani na Podhalu 1 2026-02-02 11:00 Tańsze ferie na stoku dla młodych nowotarżan 2026-02-02 10:00 Jeśli chcecie się ogrzać przyjeżdżajcie do Zakopanego (WIDEO) 2026-02-02 09:00 Policyjne patrole na stokach 1 2026-02-02 08:00 Znamy zwycięzców Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie na Kasprowym 2026-02-01 21:33 Parada Gazdowska w Ludźmierzu (ZDJĘCIA) 2 2026-02-01 21:00 Zakopane. Ostatki kolędowe z Hanką Rybką (WIDEO, ZDJĘCIA) 1 2026-02-01 20:00 Kościelisko to nie wysypisko. Gastronomiczne odpady z Krupówek trafiają do lasów 2 2026-02-01 19:30 Wypadek samochodowy na Stylhynie 2026-02-01 19:19 Pożar garażu w Zakopanem 2026-02-01 19:13 Studniówka maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. Balzera w Zakopanem (WIDEO) 3 2026-02-01 18:57 Mroźne kumoterki w Ludźmierzu (ZDJĘCIA, WIDEO) 2026-02-01 17:59 Zakopane najcieplejszym miastem w Polsce, a w Tatrach było jeszcze cieplej 2026-02-01 17:00 Największa tego typu inwestycja pod Giewontem 13 2026-02-01 16:00 Przed nami 54. Góralski Karnawał 2026-02-01 15:00 Nowe wyzwania Strefy Schengen. Polsko-słowacki projekt zainaugurowany w Nowym Targu 1 2026-02-01 14:20 Dwa pieski porzucone w lesie tymczasowo zabezpieczone przez sołtysa 4 2026-02-01 14:00 Opowieść z pogranicza folk horroru i kryminału. Mamy dla Was książki 2026-02-01 13:30 Tatry skąpane w słońcu. Zimowy krajobraz zachwycał na Bachledzkim Wierchu 2 2026-02-01 13:00 Janina Maślanka. Światło sercem na szkle malowane 2026-02-01 12:30 Snowboardzista chciał zjechać z Rysów. Ostatecznie interweniował TOPR 8 2026-02-01 12:03 Ferie na biegówkach w Nowym Targu. Bezpłatny kurs dla najmłodszych 1 2026-02-01 11:30 Uwaga, rodzice maturzystów Liceum im. Balzera 1 2026-02-01 10:59 -15,5 st. C. w Poroninie, kolejne dni będą coraz cieplejsze (WIDEO) 1 2026-02-01 10:33 SPRZEDAM MIESZKANIE w Krakowie, świetna lokalizacja 2026-02-01 10:00 Trzeci sparing, pierwszy remis i pierwszy transfer 1 2026-02-01 09:00 Inwestycja na Kamieńcu coraz bliżej finału 9 2026-01-31 22:00 Nie ma Zakopanego bez Liceum im. Kenara. Wernisaż pełen talentu w Stacji Kultura (WIDEO) 2026-01-31 21:00 Koniec pobłażania dla piratów drogowych. Za chwilę surowsze przepisy i nowe uprawnienia Policji 17 2026-01-31 20:30 Sport w komendzie 1 2026-01-31 20:00 Ferie na Podhalu. Mniej turystów, mniej zdarzeń, wzmożony ruch na zakopiance (WIDEO) 2026-01-31 19:00 Studniówka maturzystów Zespółu Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego w Zakopanem (WIDEO) 5 2026-01-31 18:00 Folki Polki, wielki świat mody i smutek w oczach piesków z schroniska na Kokoszkowie 1 2026-01-31 17:16 Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Zakopanem. Czujność strażników zapobiegła zagrożeniu 6 2026-01-31 17:00 Uporczywie nękał kobietę. Już został aresztowany 2026-01-31 16:00 Jest ostrzeżenie przed silnym mrozem 4 2026-01-31 15:30 Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 lutego 2026 roku. Nowa trasa linii 17 6 2026-01-31 15:00 W kolejce do kolejki na Kasprowy nikt nie stoi, a na górze bajka 3 2026-01-31 14:29 Awaria w Ochotnicy Górnej. Nie ma prądu 2 2026-01-31 14:00 Górale na kongresie Brauna 39 2026-01-31 13:00 To dziś najcieplejsze i jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce (WIDEO) 2026-01-31 12:20 Brak prądu w części Zakopanego. Wyciąg na Harendzie w trybie awaryjnym (WIDEO) 3 2026-01-31 12:00 Atak na bankomat i spalone auto, mamy oświadczenie policji po nocnym wybuchu w Murzasichu (WIDEO) 1 2026-01-31 11:00 Butelkomat to nie śmietnik. Apel do mieszkańców i turystów 10 2026-01-31 10:03 Między Tatrami a pamięcią. "Kolekcja", czyli nowe nabytki Muzeum Tatrzańskiego (WIDEO)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-02-02 13:08 1. Wszyscy zgodnie omijają fakt, że gdyby nie szaleństwa Brukseli to poparcie Brauna czy AFD spadłoby poniżej błędu statystycznego. BTW - Mertz okazał się nacjonalistą (jak to brzmi) ! Poparł istnienie państw narodowych i naraził się przyszłemu cesarzowi UE Weberowi. Hihihihihi. 2026-02-02 12:34 2. No na tego z Brazylii to powietrze najtrzystrze i górskie ciśnienie działa promile wiszą w powietrzu 2026-02-02 12:21 3. Dokładnie tak - podać nazwę lokalu! Skoro są tacy odważni niech teraz przyjmą na klatę "skutki społeczne" takiego zachowania. 2026-02-02 11:21 4. Tymczasem uwielbiany przez nich zbrodniarz putin bombarduje infrastrukturę energetyczną Ukrainy sprawiając, że ludzie umierają z zimna, szczególnie dzieci i starsi. Zapamiętajmy sobie te gęby i nie zapominajmy jak w czasie IIWŚ Armia Krajowa rozwiązywała problem zdrajców i konfidentów. Jesteście świadomi, że w razie W, ci ludzie kolaborowaliby z ruską hołotą? Pomagali by zainstalować ich władze niczym komuniści po wojnie? Przejrzyjcie na oczy i pogońcie te śmierdzące onuce czem prędzej 2026-02-02 10:51 5. GG niemondra to kamóflarz. Kręciołek knóje i wenszy wszędzie spizek... 2026-02-02 10:45 6. Komentujący tutaj nie rozumieją nic. Wiecie kto,co zabija? Oszczędności systemowe na drogach. Kiedyś jeżdżono furmankami i polne drogi o dwóch przeciwległych pasach ruchu nie sprawiały problemu. Niestety ktoś skalkulował, że jak się czołowo kilka tysięcy aut zderzy i będą trupy i kaleki to nie jest problem... Po taniości. Wypadki są wkalkulowane w koszty. 2026-02-02 10:19 7. Nie życzę sobie by z pieniędzy budżetowych policja państwowa pilnowała w ten sposób prywatne biznesy. 2026-02-02 09:56 8. Ja zainwestowałem w łopatę i kidam jak chłop pańszczyźniany by goście m.in. bachledy mogli spacerować po kurorcie w cywilizowanych warunkach. Mało? A tesko jeździ i zasypuje to co ja odkidam. Sadyzm i bezkarność? A jakże! 2026-02-02 09:52 9. Genialne zdjęcia ! 2026-02-02 09:03 10. Po co komu matura, ja jej nie mam i jakoś żyję. Lewacki wynalazek
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama