Polecamy
Dołącz do naszych Patronów. Zobacz, że warto. Dziękujemy bardzo. Kliknij 24tp.pl/wspieraj

Reklama

2024-05-17 21:30:10

Reklama

24tp.pl/wspieraj

Dwanaście punktów oświadczenia w sprawie transportu konnego do Morskiego Oka

Uczestnicy okrągłego stołu w sprawie transportu konnego do Morskiego Oka zgodzili się na realizację dwunastu podjętych dziś postanowień.

W piątek 17 maja w siedzibie dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego na zaproszenie Minister Klimatu i Środowiska Pauliny Henning-Kloski odbyło się spotkanie w sprawie przyszłości transportu konnego na drodze do Morskiego Oka. W rozmowach wzięło udział ponad 20 osób reprezentujących różne środowiska, które przyjęły wspólne stanowisko. 

Wśród zebranych znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Tatrzańskiego Parku Narodowego, Starostwa Powiatowego w Zakopanem, gminy Bukowina Tatrzańska, Stowarzyszenia Przewoźników do Morskiego Oka, lekarzy weterynarii, także z komisji badającej konie, Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!, Tatrzańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Rozmowom przysłuchiwało się kilka posłanek i posłów na Sejm RP.

Spotkanie zakończyło się oświadczeniem, którego treść zaakceptowały wszystkie strony. Oto jego treść:

Kierując się wspólną troską o dobrostan zwierząt i troską o lokalną społeczność, mając na uwadze opinię publiczną oraz zachodzące zmiany społeczne, zrównoważony rozwój turystyki i lokalne tradycje góralskie wypracowaliśmy katalog zmian i postanowień, który ma poparcie wszystkich grup uczestniczących w spotkaniu. 
Zgodziliśmy się na:
1. Ponowne przeliczenie obciążenia koni; przeprowadzi je osoba wskazana wspólnie przez TPN, organizacje społeczne i fiakrów oraz samorząd. Ekspert zostanie zaopiniowany 
dodatkowo przez Państwową Radę Ochrony Przyrody. 
2. Dalsza rozmowa w sprawie zaprzestania wydawania licencji dla fiakrów będzie kontynuowana na osobnym spotkaniu. Za jego organizację odpowiada TPN i data zostanie ustalona w ciągu 14 dni.
3. Konie na Włosienicy będą miały 60-minutowy postój. Decyzja wchodzi w życie od 1 czerwca.
4. Czujniki badające korelację temperatury i wilgotności zostaną zainstalowane przez TPN na Palenicy i na Włosienicy. TPN wciągu 14 dni poinformuje o szczegółach tego procesu.
5. Komisja weterynaryjna wyznaczy warunki bezpieczne dla pracy koni na trasie do Morskiego Oka (korelacja między temperaturą i wilgotnością). Po przekroczeniu tzw. czerwonej linii ruch koni zostanie wstrzymany.
6. Do komisji weterynaryjnej zostanie przyjęta piata osoba – lek. wet. Marta Rykała. 
7. Komisja weterynaryjna wyda rekomendacje dot. badania koni po sezonie (po najbliższym posiedzeniu).
8. Komisja weterynaryjna wyda rekomendacje dot. podkuwania koni (po najbliższym posiedzeniu).
9. TPN zorganizuje rozmowy w sprawie możliwości rekreacyjnego wykorzystania koni na terenie TPN. Spotkanie zostanie wyznaczone w ciągu 30 dni.
10. TPN rozpocznie testy busa elektrycznego na trasie do Morskiego Oka. Testy ruszą najpóźniej od 1 czerwca.
11. Ustalono obniżenie limitu osób na wozie – o dwie osoby dorosłe i dwójkę dzieci od 1 czerwca. Robocze spotkanie po otrzymaniu wyników z punktu 1 posłuży do wypracowania dalszych rekomendacji w tej sprawie. 
12. Komisja weterynaryjna na kolejnym spotkaniu zdecyduje o ewentualnym rozszerzeniu katalogu badań dla koni.
Rozumiemy, że przejęte rozwiązania nie wyczerpują problemu i są elementem dialogu, który deklarujemy kontynuować w dobrej wierze. W katalogu są kwestie wymagające dalszej pracy, którą deklarujemy.

rav

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
jarek 2024-05-19 11:23:28
miernoto rowerowa! hitlerowcy np. po egzekucji jakiejś rodziny wracali do swojego domu i brali własne dzieci na kolana. Drugi przykład był senator pisu przywiązuje do samochodu własnego psa i ciągnie!! SUMIENIE, SUMIENIE, BARANIE nadal usprawiedliwiaj swoich
Cyklista 2024-05-19 11:08:49
@uparty osioł swoje, do Twojego poniższego komentarza proponuję korektę:
"Czyli Pani Iwona/Beata łże jak **** **** "
Chyba tak wygląda to bardziej przyzwoicie.
uparty osioł swoje 2024-05-19 10:34:53
Czyli Pani Iwona/Beata łże jak bura suka. Zarówno w temacie rzekomego uratowania przez nią tyyyyylu koni, jak i tej karmy, co to rzekomo wraca, choć jeszcze nigdy do nikogo złego nie wróciła. To taki nic nie mający z rzeczywistościa banał lansowany i powtarzany przez lewactwo. Podobnie jak i ten mówiący o tym, że -podobno- kto nie lubi zwierząt robiąc im krzywdę, nienawidzi też ludzi i wcześniej czy później będzie tak samo postępował z nimi. No ręce opadają!! A naziści?? A bolszewicy?? Widział kto, żeby oni źle traktowali zwierzęta? Widział kto nazistowskie obozy koncentracyjne czy sowieckie łagry dla psów i koni???? Jakichkolwiek zwierząt?
jarek 2024-05-19 09:56:26
miernoto rowerowa ! pogarsza ci się!!! myślałem, że jestem jedynym, w którym widzisz emerytowanego aspiranta policji, ale jak widać myliłem się! :) chłopie może jeszcze nie jest za późno chociaż WĄTPIĘ :) :) :)
cyklista 2024-05-19 09:24:56
13-ty punkt powinien brzmieć : łubudubu niech żyje nam prezes naszego klubu. przecież to powrót komuny w czystej postaci. nawet kabareciarze nie byliby w stanie tych punktów wymyślić.
Cyklista 2024-05-19 08:04:02
U Pani Iwony/Beaty z tym ratowaniem koni to jest tak jak z udzielaniem schronienia dla imigrantów z Bliskiego Wschodu. Kilka lat temu na tym forum zadano Jej pytanie: ilu Pani deklaruje ich przyjąć pod dach swojego domu. Odpowiedź gorącej zwolenniczki udzielania im takiej formy pomocy w Naszym kraju brzmiała zaskakująco: nikogo, nie mam warunków ku temu ponieważ w domowym obejściu mam psy.
holocen do ekooszołomów 2024-05-18 20:32:29
Początek holocenu w zapisach rdzeni lodowych jawi się jako gwałtowna zmiana klimatu polegająca na szybkim ociepleniu i przejściu z glacjalnej na interglacjalną modę klimatu. Wtedy to zakończyła się ostatnia faza późnego glacjału -młodszy dryas, ostatnie tchnienie zlodowacenia północnopolskiego.
W holocenie strefy klimatyczne przesuwają się na północ, dochodzi też do znacznych zmian roślinności i gleby. Współczesna flora Polski ukształtowała się właśnie w holocenie, po ustąpieniu lodowców z terenu Polski. Jednak niektóre rośliny flory wysokogórskiej Polski są reliktami plejstoceńskimi.
Zaś w faunie nastąpiło wymieranie gatunków przystosowanych do życia w dotychczasowych warunkach (mamuty, nosorożce włochate). Udomowiono wiele gatunków zwierząt.
cepr 2024-05-18 17:49:29
Jedno jest pewne :bilety będą droższe .Houk pani minsterko od poniemieckich wiatraków.
koń by się uśmiał 2024-05-18 17:24:06
@iwonko, a ile, a właściei w jaki sposób uratowałaś te koniki? Wzięłąś je pod swój dach imn utrzymujesz z włąsnych, prywatnych środków? Czy to ratowanie to na przykładzie dowcipu: furman zajeżdża do klienta i mói, przywiozłem panu węgeiel. a koń na to - No, ty przywiozłeś
I jeszcze jest karma, głęboko wierzysz, że każdy zapłaci za swoje czyny i zły stosunek do braci mniejszych. Sęk w tym, że ty w nic nie wierzysz, a domysły o karmie -przekonaj mnie, że ona rzeczywiwście wraca,. Ja ci UDOWODNIĘ, że NIE wraca, i to taka wasza lewacka życzeniowość, która z rzeczywistością nie ma nic wspólnego, bo jej po prostu nie ma. I NIE wraca!

@Stryku, a ten węgiel i kamienie to były takie z waty, czy ze styropianu? A siuter w twojej głowie to kielo wozy?
Ropniok 2024-05-18 10:25:49
Przypomnijcie mi, ile osób najwięcej mieściło się na tych pseudo-fasiągach w dawnych dobrych czasach kiedy obrońcy i zwykli ludzi nie przeszkadzali w rozkwicie tego "biznesu"
cyklista 2024-05-18 09:20:10
ministra przyjechała sobie porozmawiać bo warto rozmawiać. czy sankcjonowanie znęcania się nad zwierzętami przez rząd nie powinno być karane ? robił sobie pis żarty z ludzi, teraz zaczyna się to samo. Panie Premierze reaguj !
Antydutkowy 2024-05-18 07:53:04
Mafijne układy poniżej- dokładnie TAK. Zapomnieli dodać punkt ostatni 13. Powinien brzmieć "dopuszcza się jedna śmierć konia tygodniowo i dwa upadki konia w ciągu dnia".
franek 2024-05-18 05:59:59
Ok, a koni ktoś pytał o zdanie?
"czy konie mnie słyszą?" :D
Stryk 2024-05-18 01:04:56
Tak to prawda, to nie są fasiągi to wozy, którymi kiedyś wożono towary, kamienie, siuter, węgiel, a w lecie zakładano platformę i wożono siano.
W Białce i Bukowinie na tych platformach zaczęto wozić kolonistów na konne wycieczki i tak stały się dzisiejszymi wozami do Morskiego Oka. Prawdziwy fasiąg wiemy jak wygląda to lekki wózek czterokołowy, takimi wózkami wożono latami letników z Krakowa i z Rabki bo tam dojeżdżał pociąg, dziś używane są również na weselach i takie właśnie fasiągi na maksymalnie 7 do 8 osób powinny jeździć do Morskiego Oka dobrze ułożyskowane, lekkie, które spokojnie dwa konie pociągną ale przede wszystkim tradycyjne góralskie, a nie "gumioki" przywiezione z dolin jako wozy transportowe, ciężkie i rzeczywiście męczące konie !
koniak 2024-05-17 22:42:41
Totalna hipokryzja. Wszyscy zadowoleni i wszyscy będą dalej zarabiać ' od Tpn, fiakrów, starostwie po Vivę. Dyrektor i Ministra dumni, bo PR wygrali i stanowiska zachowali. To jest chore !!
Iwona 2024-05-17 21:58:10
Trudno mówić o radości, ale każdy krok in plus to radość i nadzieja. Ludzie, to świadectwo o nas, kim jesteśmy , kim będą nasze dzieci i jakie wartości im przekażemy. . I jeszcze jest karma, głęboko wierzę, że każdy zapłaci za swoje czyny i zły stosunek do braci mniejszych. Uratowałam wiele koni, które człowiek wykorzystywał a potem słabe przestały mu być potrzebne.
mafijne układy 2024-05-17 21:53:07
Czyli po staremu bo i tak nikt nie będzie tego egzekwował. Tak jak to jest teraz. Za dwa tygodnie wszyscy zapomną o sprawie. Dlaczego wszystko ma obowiązywać od czerwca skoro biznesmeni doszli do wniosków że coś trzeba w tej sprawie zmienić? To do czerwca mogą teoretycznie konie cierpieć bo dopiero od czerwca magicznie przestaną? Dlaczego nie ma mowy o kontrolach ilości przewożonych osób i ewentualnej utracie licencji w razie łamania zapisów? Czego boją się uczciwi fiakrzy? Dlaczego do parku narodowego tylnymi drzwiami wpuszcza się ruch kołowy pod pretekstem ulżenia "niepełnosprawnym"? Dlaczego jak zwykle cynizm i pieniądze decydują o losie zwierząt i przyrody w parku narodowym powołanym do ich ochrony?
Qwerty 2024-05-17 21:38:07
No i wlasnie o to chodzilo 150 od osoby i dwoch mniej na wozie.
 • PRACA | dam
  Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca 2024 roku. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby z bliska przyjrzeć się pracy poselskiej i zdobyć praktyczne umiejętności! Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij swoje CV i parę słów o sobie na adres biura:. 535 124 379 https://www.facebook.com/smarduch.weronika/ biuro.smarduch@gmail.com
  Tel.: 535
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy kucharza śniadaniowego i pomoc kuchenną do przygotowywania śniadań w Białce Tatrzańskiej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem +48 886 069 224.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy Panie Pokojowe do sprzątania nowoczesnych apartamentów w Białce Tatrzańskiej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem + 48 504 428 461.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia POKOJE 3 i 2-osobowy w Kościelisku Sobiczkowej. 602 66 30 74.
 • MOTORYZACJA | kupno
  Spytek Car Import to wiodąca firma specjalizująca się w imporcie samochodów z USA i Kanady. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i pasji do motoryzacji, zapewniamy kompleksową obsługę na każdym etapie zakupu pojazdu. 574852452 SpytekCarimport@gmail.com
  Tel.: 574852452
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia LOKAL 50 m2 (pod zakład fryzjerski lub pod inna działalność) oraz LOKAL 25 m2 - I piętro - Łapsze Niżne, Delikatesy "Centrum". 504 230 942.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  PROJEKTANT - INŻYNIERIA ŚRODOWISKA. Osoba po inżynierii środowiska do projektowania w CAD i organizacji budów w branży wodno-ściekowej. Może być bez doświadczenia. Tel 182665928
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KONSERWATORA do nowo otwartego obiektu Białka SPA&Resort. Oferujemy stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem +48 888 840 498.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy Recepcjonistę do nowo otwartego obiektu w Kościelisku. Oferujemy stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie cv na adres d.zacharko@gorskagrupa.pl lub telefon 698954671.
 • PRACA | szukam
  PRACA DORYWCZA - godzina dziennie po 18-ej. Praca na terenie Nowego Targu, bardziej dla mężczyzny. 501 323 145.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlana Sikora zatrudni kierowców kat B - zaopatrzenie budowy. 602629623
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni kierownika robót budowlanych. 602629623
  Tel.: 602629623
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ BUDKĘ HANDLOWĄ POD OSCYPKI, PAMIĄTKI itp. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię Działkę widokową w Kościelisku. 600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 600404554
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy REZYDENTA/REZYDENTKĘ do obsługi apartamentów w Zakopanem. Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie i stabilne zatrudnienie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem +48 666 522 367 lub cv na adres m.komoniewski@gorskagrupa.pl.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NAMIOTY HANDLOWE 4,5x3 m - 1200 zł., 3x3m - 1000 zł., 4x2,8m - 1000 zł. 603 514 316.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Białka Tatrzańska - DZIAŁKA BUDOWLANA, UZBROJONA (prąd, woda) 1420/65 - 8,4 ar. Łączy się z drogą gminną. 608 16 15 16.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Jawor i jesion w kłodach. 783 575 415.
 • PRACA | dam
  Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny w Zakopanem zatrudni na stanowisko: PIELĘGNIARKA/PIELĘGNIARZ. Oferujemy stabilne zatrudnienie, możliwość rozwoju zawodowego. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z Sekcją Kadr i Rachuby Płac USOR w Zakopanem. tel. +48 18 20 22 149, e-mail: kadry@klinika.net.pl
 • PRACA | dam
  MAGAZYNIER Zatrudnię pracownika na stanowisko magazyniera. Obowiązki: przygotowywanie zamówień, rozładunek i załadunek samochodów. Atrakcyjne wynagrodzenie. Możliwość organizacji darmowego mieszkania. Praca w Jabłonce 34-482 tel. 503-957-597.
 • PRACA | dam
  Branżowa Szkoła I Stopnia Cechu w Zakopanem poszukuje osoby na stanowisko DYREKTORA SZKOŁY. Podania należy składać w Biurze Cechu - ul. Gimnazjalna 1 w Zakopanem. Więcej informacji: tel. 501 682 696.
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 57 i 53.5 m2, oraz PIWNICA 21 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam jałówke z terminem wycielenia na 17 czerwiec.Kolor czerwony. 535330397 soltysczeslaw68@tlen.pl
  Tel.: 535330397
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • PRACA | dam
  Kąpielisko Geotermalne Szymoszkowa przyjmie do pracy na sezon letni: PIZZERA, BARMANKI, OSOBY DO OBSŁUGI PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH, OBSŁUGĘ KONTROLI WEJŚĆ NA KĄPIELISKO. Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
 • PRACA | dam
  Cukiernia w Zakopanem zatrudni EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KONSERWATORA. Bardzo dobre warunki pracy. Zakopane. 604 102 804, 601 512 211.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  BYKI ROCZNE, JAŁÓWKA. 737 428 828.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  KOSIARKA ROTACYJNA. 737 428 828.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  PRZYCZEPA SAMOZBIERAJĄCA POTTINGER 15. 737 428 828.
 • PRACA | dam
  PRACA W PENSJONACIE z zamieszkaniem. 601 661 661.
 • PRACA | dam
  Sklep Gil Market w Białym Dunajcu zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 18 20 739 05.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Skupujemy nieruchomości na Podhalu! za gotówkę Działki, domy, mieszkania. +48 600 404 554
  Tel.: 48
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Wykończenia wnętrz adaptacja podaszy zabudowy karton gips szpachlowanie malowanie tynki dekoracyjne parkiet panele. 576587537
  Tel.: 576587537
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-06-23 21:49 Poważny wypadek na zakopiance. Czołowe zderzenie (ZDJĘCIA, WIDEO) 2024-06-23 21:00 Stara Szkoła w Rabce już nie na sprzedaż 1 2024-06-23 20:00 To będzie bardzo długa sesja z debatą nad stanem miasta za 2023 rok 3 2024-06-23 19:00 Raz, Dwa, Trzy, gwiazda Świętojańskiej Nocy Muzyki pod Giewontem 1 2024-06-23 18:21 Zderzenie osobówki z autobusem we Frydmanie (WIDEO) 2024-06-23 18:00 Otwarcie amfiteatru i jubileusz zespołu Biołodunajcanie (WIDEO, ZDJĘCIA) 2 2024-06-23 17:30 Najbardziej osobista proza Hanny Kral. Mamy dla Was książki 2024-06-23 17:00 Najgorętszy doping biało czerwonych był w Centrum Narciarstwa 2024-06-23 16:00 Wymienią asfalt na Rondzie Brata Alberta. W ramach gwarancji 2024-06-23 15:00 Jędraszewski odchodzi na emeryturę, czy zamieszka na Podhalu? 11 2024-06-23 14:30 "Wojna gigantów" w Szczawnicy 2024-06-23 14:11 Pięć osób poszkodowanych w wypadku Ponicach (aktualizacja) 1 2024-06-23 14:00 Podhalański Szpital... Energetyczny 2 2024-06-23 13:00 Znana jest już data pogrzebu księdza Stanisława Szyszki, budowniczego kościoła Św. Krzyża 2024-06-23 12:00 Turyści ruszyli w Tatry 1 2024-06-23 11:00 Miasto przypomina o obowiązku przycinania drzew 4 2024-06-23 10:00 Bezpłatne przejazdy dla uczniów zakopiańskich szkół. Ważne informacje na wakacje 2024-06-23 09:00 Kiedy otworzą miejskie toalety w Zakopanem? 14 2024-06-23 08:00 Bohaterowie i antybohaterowie. Spotkanie z historią w Muzeum Palace 2 2024-06-22 23:07 Poezja Wandy Szado-Kudasikowej w Ludźmierzu 2024-06-22 21:30 Władze powiatu tatrzańskiego chcą zlikwidować ostatni bezpłatny parking pod Giewontem 18 2024-06-22 21:00 Czwarta lekcja z kolekcji, czyli rzeczy pierwsze wystawione w willi Oksza 2024-06-22 20:17 Prace na Ludźmierskiej przedłużają się. Jak długo będziemy stać w korku? 5 2024-06-22 19:29 Kilka strażackich interwencji w powiecie tatrzańskim 1 2024-06-22 18:45 Niebezpieczna sytuacja na szlaku na Rysy (WIDEO) 2024-06-22 18:00 Wielu chętnych do funkcji szefa Powiatowego Zarządu Dróg 6 2024-06-22 17:16 Zapomniany gigant polskiej secesji 2024-06-22 16:30 Tatrzański Park Narodowy zamyka popularny szlak 1 2024-06-22 15:44 W Rabce powstanie kolejny supermarket 10 2024-06-22 15:00 Muzyka radości w Jatkach (WIDEO) 2024-06-22 14:10 Arcybiskup Marek Jędraszewski rezygnuje 10 2024-06-22 13:21 Zakopiańscy policjanci apelują do opiekunów wycieczek 1 2024-06-22 12:43 Poważny wypadek w Skawie (ZDJĘCIA) 1 2024-06-22 12:00 Kluszkowce robią wrażenie (WIDEO) 3 2024-06-22 11:29 Wyborczy zaułek 2024-06-22 11:00 Burze z ulewnym deszczem przechodzą przez Podhale i Orawę (WIDEO) 1 2024-06-22 10:07 Samochód zjechał z drogi i uderzył w znak 3 2024-06-22 10:00 Niecodzienny gość na Bogdańskiego w Zakopanem 2024-06-22 08:59 Nadciągają burze i opady deszczu 2024-06-22 08:01 Restauracja z Kościeliska z prestiżowym wyróżnieniem 7 2024-06-21 21:40 Młodzi druhowie pozbierali śmieci na babiogórskim szlaku 2024-06-21 21:00 Przyjaciel mnie oszukał 16 2024-06-21 20:00 Kamil choć woli kopać, to w przełajach jest wicemistrzem Polski. Grunwald dla niego okazał się szczęśliwy 2024-06-21 19:30 Przed nami filmowe lato pod gwiazdami 2024-06-21 19:00 Podhalański Szpital Specjalistyczny z nowym wicedyrektorem 1 2024-06-21 18:01 Ciepły dzień w Tatrach. Tak rano było pod samym szczytem Giewontu (WIDEO) 2024-06-21 17:30 Ruszyła zbiórka na pogrzelców z Nowego Targu 2024-06-21 17:01 Leśnicy wzięli się za crosowców 7 2024-06-21 16:30 Ostrzeżenia meteo. Zebrał się Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego 1 2024-06-21 16:00 Dzień Taty we włoskim stylu, co się działo w "Kmicicu" (WIDEO)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-06-23 23:28 1. z tego wynika - powiatowy inspektorat to wymiany 2024-06-23 23:03 2. Podwaliny naszej cywilizacji dali Grecy, Rzymianie, Fenicjanie, Mezopotamia i Etiopia. A nie jakiś obszczymurek. 2024-06-23 22:41 3. Ten budynek od zawsze wydawał mi się taki ponury. Teraz już wiem czemu. Bo zbudowany przez tych samych inwestorów którzy w tym czasie budowali też baraki ogrodzone drutem kolczastym. 2024-06-23 22:25 4. Chwała mu za to co głosił, a głosił prawdę o Bogu i człowieku. Tęczowa zaraza - dobrze to nazwał, popatrzcie co się wokół nas dzieje, gubią się wartości , ludzie wstydzą się Boga, swojego pochodzenia, swoich korzeni. Chrześcijaństwo nas ukształtowało, dało podwaliny naszej cywilizacji i naszego człowieczeństwa, nie wstydźmy się tego. Jaką cywilizację i wartości niosą Ci tzw. tęczowi, kolorowi itp.... 2024-06-23 22:23 5. No super ze ruszyli tylko za rok jak będzie odpust w chocholowskiej niech wspólnota to ogarnie lepiej,a nie taki młyn koniami traktorami rowerami,pijani jednym słowem cyrk i nikt nad bezpieczeństwem nie panuje. Wstęp pobierają to odpowiedzialność biorą na klatę niech nie zapominają, brak policji straży miejskiej dopiero pod koniec jechali a gdzie byli na samym początku. 2024-06-23 22:00 6. Dlaczego tym razem nie ma projektów uchwał na stronie Miasta? Coś jest do ukrycia? 2024-06-23 21:43 7. Proponuję plebanię w Dąbrowie Górniczej, po tej orgii jest miejsce dla kolejnego kapelusznika. A temu czemuś, co ma pokręcony nick mam pytanie. Co to znaczy po polsku ZOHYDZENIE ? 2024-06-23 21:24 8. Świętym powiniem zostać. Zaraza tęczowa idealne określenie . 2024-06-23 21:15 9. @łona, działki będą wystawione w trybie przetargu, więc każdy może je kupić lub podkupić, wystarczy czytać ogłoszenia. 2024-06-23 21:10 10. @kombajn pisze "dzieci z bloków piją wódke" Jak z bloków jak tu taki jeden blokoś pisze dużymi literami, że to wsioki tam rozrabiają.
2024-06-10 21:44 1. Super impreza, moje gratulacje. Szkoda tylko że osoba która Wam tyle pomogła została przez was pominięta. Nawet nie usłyszałem od Was dla Pana M G słowa dziękujemy. 2024-05-19 18:55 2. Czyli zaczyna się jazda " bez trzymanki"_ kilku Radnych jest z poprzedniego wyboru ( nic nie robili ) nowi dużo obiecują. Nie wiadomo jakich zastępców będzie miał Burmistrz ( Pani od żółtych wstążek) odpadła...... 2024-04-22 15:13 3. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 4. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 5. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 6. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 7. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 8. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 9. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 10. Deportowac drugiego na anktartyde.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP


REKLAMA


Pożegnania