Reklama

2024-06-02 11:58:20

Ząb

Ekoskandal w Zębie

Bez pozwolenia właściciel wykarczował blisko pół hektara lasu w obszarze chronionym.

Na dodatek ogołocona z roślinności działka stanowiła korytarz ekologiczny. A w lesie bytował lis albinos. Cały obszar leży w terenie ochrony krajobrazowej.


- To skandal, widok jest przerażający. Był to piękny, zdrowy, gęsty las, sięgający do samej drogi, która biegnie tuż obok. Teraz zostało gołe pole - alarmuje jeden z mieszkańców.

Od kilku dni w naszej redakcji odbieramy informacje o zniszczeniu, jakiego ktoś dopuścił się na Jaroszach. Okoliczni mieszkańcy są przerażeni skalą wycinki, którą obserwują w Zębie. Nic dziwnego. Tam gdzie do niedawna był las, dziś pustką zieje dużych rozmiarów polana. Kompletnie ogołocona z drzew i innej roślinności.

- Ścięli masę drzew na Jaroszach, trudno tego nie zauważyć. Nie wiemy co tam będzie, ale wszyscy wokół boimy się kolejnej dużej inwestycji - podkreśla jeszcze jedna z naszych czytelniczek. Faktycznie, połać lasu padła pod naporem pił motorowych. Teraz usuwane są pniaki i pozostałości po wyrębie. Pusta działka, o powierzchni blisko pół hektara, to regularny prostokąt. Jednym bokiem przylega do drogi biegnącej przez Jarosze.

- Rozmawiałam z sołtysem, rozmawiałam z urzędem gminy. Nic o tym nie wiedzą, o wszystkim dowiadują się od mieszkańców - podkreśla kolejna dzwoniąca do redakcji osoba.  

Nie wiadomo, jakie plany wobec działki leśnej ma właściciel. Czy będzie stawiał hotel dla turystów, dom dla "swych biednych dzieci, co nie mają się gdzie podziać", leśną osadę czy osiedle domków letniskowych?

- O sprawie wycinki drzew na Jaroszach dowiedzieliśmy się kilka dni temu - potwierdza Regina Korczak-Watycha z Urzędu Gminy Poronin. - Pani wójt Anita Żegleń w trybie pilnym wysłała zapytanie do nadleśnictwa w Nowym Targu, czy wydane zostało pozwolenie na wycinkę.

W poniedziałek nowotarskie nadleśnictwo odpowiedziało na zadane przez gminę i przez naszą redakcję pytania. Okazuje się, że sprawca nie zgłosił wycinki. Najprawdopodobniej liczył się z tym, że nie dostanie pozwolenia na wyrąb lasu. Tym bardziej że działka ma przeznaczenie leśne, nie tylko w miejscowym planie zagospodarowania, ale też w opisie geodezyjnym.

Niejednokrotnie w dokumentacji zdarzają się sytuacje, że plan (z założenia coś, co ma być realizowane w przyszłości) ma nieco inne wskazania niż zapis geodezyjny. Bywa że tam, gdzie w planie jest las, w zapisie geodezyjnym są usługi. Tu jednak nie ma o tym mowy. Obydwa dokumenty mówią jednoznacznie, że wykarczowana działka to las.

- Gdyby właściciel zmienił użytek działki, postawił tu jakąś inwestycję, w takim przypadku nakładane są milionowe kary - przestrzega Regina Korczak-Watycha. Przyznaje, że w urzędzie gminy nikt nie ma pojęcia, co planuje sprawca nielegalnej wycinki.

Okazuje się, że nowotarskie nadleśnictwo już od 14 maja bada legalność przeprowadzonej wycinki. Ekipa z Nowego Targu była w terenie, by udokumentować skalę dewastacji w lesie na Jaroszch. - Prowadzimy czynności służbowe. Nasi pracownicy byli na miejscu - potwierdza leśniczy Wojciech Skupień, któremu podlega zniszczony teren.

Z zapisów dotyczących działki ewidencyjnej można dowiedzieć się też, że to Południowomałopolski Obszar Chronionego Krajobrazu. Już choćby z tej przyczyny gmina ma narzędzia i możliwości, by ścigać i ukarać sprawcę dewastacji. Powierzchnia działki zajmuje ponad 42 ary, prawie pół hektara.

- Wycinka w Polsce jest zabroniona od 1 marca do 16 października ze względu na okres lęgowy ptaków. Ponadto dokładnie w tym miejscu przebiega korytarz ekologiczny, a od kilku lat okolice zamieszkuje rzadko spotykany lis albinos - złości się jedna z naszych czytelniczek.

Leśniczy Krzysztof Przybyła, który odpowiada w Nadleśnictwie Nowy Targ za kontakty z mediami, wyjaśnia, że skoro nielegalny wyrąb miał miejsce w lesie prywatnym, to po zakończeniu postępowania nadleśnictwo najprawdopodobniej przekaże sprawę do starostwa tatrzańskiego.

Leśniczy Wojciech Skupień zaznacza, że właścicielem terenu od niedawna jest osoba z centralnej Polski. Wezwani na miejsce wyrębu leśnicy byli tam  w ciągu dwóch godzin. Wycinka była jednak błyskawiczna, bo śladu po lesie nie zastali. Gałęzie spalone, grube drzewa wywiezione. - Skoro nie było wiatrołomu, las nie był zniszczony przez kornika, to teraz właściciel ma trzy lata na odbudowę drzewostanu. Jeśli zamiast lasu, będzie chciał tu coś postawić, albo zrobić parking - to automatycznie sprawę przejmuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie. I liczy kary za każdy metr kwadratowy wyciętego lasu - podkreśla leśniczy. Dodaje, że Nadleśnictwo w Nowym Targu czeka teraz na wyjaśnienia właściciela, by komplet dokumentów przekazać do starostwa powiatowego w Zakopanem.

Z pewnością do sprawy zdewastowanego lasu wrócimy.

Rafał Gratkowski

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Paweł 2024-06-05 18:44:53
Co z jego za właściciel skoro nie może wyciąć swojego lasu? Jedyne co naruszył, to okres lęgowy ptaków
Kokott 2024-06-05 18:11:46
Jego las Jego sprawa co zrobił
Snyggare byggare 2024-06-05 15:11:58
Najlepsza szwedzka Hultafors!
Yayami omate 2024-06-05 07:04:27
Co to za siekiera? Stihl?
zbyrcok 2024-06-04 06:35:05
@goral4102 - Ten pensjonat "Smereków" mają Boromeuszki a nie Sercanki ... na Piaseckiego

a po wycięciu modrzewi ma się nazywać " Geodetów" ... czy na przeciw geodetów ...jakoś tak.

dwa poniższe wpisy pisiaków to skąd się tu wzięły ? ... myślałem że republika i trwam ... to tam siedzicie ...
a wy tu ... ?? . Tu podobnie jak w Polsacie ,TVN , Programie Informacyjnym , wiadomości czy jakieś
relacje nie są zniekształcane, opisują rzeczywistość.
Idźcie tam słuchać i oglądać tą Ogórek divę w podkoszulku ... ona miała chyba sypialnię obok studio ..
bo zawsze taka roznegliżowana była ... przeczesując ręką blond włoski ... toaletę robiła??...
Chyba nie zaprzeczycie że ramiona zawsze miała gołe ... kandydatka na "prezy dentkę" z SLD
ministra od PO ciągów 2024-06-03 22:09:39
Fakty o 19 ej; Program informacyjny o i9,30
, gazeta Wiadoma

ale zbyrcoki, ale zbyrcoki, @zbyrcok zgłupiał do reszty (teraz wiem czemu)
rainbow boy 2024-06-03 20:36:02
@zbyrcuś, dobrze że udało się doręczyć KONIOWI. /wiesz, o kim caman?/
Na poważnie, jesteś tak zmanipuloiwany przez tefałeny i tvPO, że aż mnie głowa boli. Chętnie bym ci wytłumaczył, gdzie listonosz ma dostarczyć, ale do twoich zbyrcoków to i tak nie dotrze. Jak tam paliwko PO 5, 19. Tankujesz? A 60 tyś kwota wolna od podatku? W twoim sklepie wszystko tanieje?
zbyrcok 2024-06-03 19:39:10
@podatnik widzisz ci co chcieli przeprowadzić wybory kopertowe teraz udowadniają sami

jak trudno by było doręczyć listonoszowi skutecznie list polecony ... przykład pan Obajtek teraz
wcześniej pan Kamiński ... łatwiej mieszkańcom lasów było by dostarczyć list skutecznie ...

ps informacje na które oczekujesz były w Polsacie 19,50 ; w Faktach o 19 ej; i Programie informacyjnym o 19,30
chyba że jesteś głuchy to kup jutro gazetę i przeczytaj ...
podatnik 2024-06-03 17:55:32
@zbyrcok. Czekam na informacje nowej aferki z udziałem Red is Bad.
zbyrcok 2024-06-03 11:54:37
@Gogo i to co napisałeś ja nazwie tu w tym temacie/artykule pełta :
"Najlepiej nic nie wiedzieć.Sprawa będzie się ciągnąć latami"

siekiera na fotce jedynym świadkiem ?? ... bidula została ... motorówki zbiegły ...

@jakub pisze : "nadleśnictwo przyjechało w 2 godziny, a oni wyrąbali pół hektara w 119 minut, i już nikogo nie zastali, ale jaja co? . mieli 1min ... słownie jedną minutę na mijankę i to wykorzystali ... skutecznie ...

w 2 godziny nie da się wyciąć pół hektara lasu i ... uprzątnąć idealnie ... chyba ze pomógł lis albinos ...

@ adas "puscić dziada w skarpetkach i/.../" był taki "gość " i tak mówił po roku 1989 ale to ... jego puścili , zeszmacili , zgnoili , ośmieszyli , zrujnowali ... itd , a to ci co spali do południa 13 grudnia 1981r ...

ale pomijając to ... gdzie mieszka były król Orlenu bo Polska Policja nie wie ... w którym dworze ...
ma ich 38 chyba ... to sen czy "nasza" Polska rzeczywistość ... gdzie skutecznie list listonosz może doręczyć ?...
Polski listonosz nie wie !!! ... kogo zapytać ?? czyżby nadal ruskie KGB ??????? ...
Kajtek 2024-06-03 11:05:35
Pamiętam z lat 60' w Szczawnicy Jarmuta i Bryjarka były łyse. Na Bryjarce był widoczny krzyż. Teraz wszystko zarośnięte nawet kamienisko do budowy pieców kaflowych.
Konserwatywny 2024-06-03 03:11:58
Porownojac dzisiejsze zdjecia ze zdjeciami sprzed 100 lat, dzisiaj jest znacznie wiecej lasow, niz dawniej. Albinosek, i ptaszki sobie poradza.
Właściciel 2024-06-02 21:44:17
Jakiej zgody? Moja działka, to sądzę las, a potem go wycinam.
toko 2024-06-02 20:38:55
@Konserwatywny , nie właściciel bo z artykułu jasno wynika że przerażeni zazdrością sąsiedzi
Stasek 2024-06-02 20:31:25
Musieli ciąć piłami na baterie i wozić elektrycznymi ciężarówkami nik nie widział a jak wycieli to wielkie halo. Jarosianie to stan umysłu.
Ehhh 2024-06-02 19:17:48
Ludzie dajcie spokój.
Facet na autostradzie zabił rodzinę i nic a tutaj takie halo....
Konserwatywny 2024-06-02 17:05:03
Wlasciciel dzialki decyduje o tym co sie dzieje na dzialce, nie nadlesnictwo, albo gmina. Nadlesnictwo moze sobie wsadzic swoja opinie tam gdzie slonce nie dochodzi, albo moze sobie ta dzialke wykupic.
goral4102 2024-06-02 14:01:15
"Wycinka w Polsce jest zabroniona od 1 marca do 16 października ze względu na okres lęgowy ptaków."
Skoro tak, to jakim cudem przy Piaseckiego siostrunie Sercanki wyrżnęły dorodne modrzewie? O tym też nikt nie wie? Zapewne zrobiły to ku chwale Pana, bo z jakiegoż innego powodu?
jakub 2024-06-02 13:08:30
nadleśnictwo przyjechało w 2 godziny, a oni wyrąbali pół hektara w 119 minut, i już nikogo nie zastali, ale jaja co?
8888 2024-06-02 13:04:19
ojej ojej !, 10 plag egipskich i jeszcze ten biedny lisek albinos
Sfok 2024-06-02 12:59:53
Przypominam takie fakty "Właściciel lasu w trakcie rozmów przeprowadzonych w Nadleśnictwie Nowy Targ oraz w starostwie powiatowym w Zakopanem oświadczył, że sam nie dokonał wycinki drzew ani też nie zlecił jej osobom trzecim, a co z tego wynika - drzewa te zostały mu skradzione. Jak stwierdził, kradzieże drewna są skutkiem tego, że zamieszkuje w znacznej odległości od posiadanego lasu, w związku z czym nie jest w stanie skutecznie go nadzorować. W związku z powyższym wydarzeniem pan Olechowski został poinformowany przez nadleśniczego o obowiązkach właścicieli lasów wynikających z przepisów ustawy o lasach oraz o trybie zgłasza i postępowania w sprawach związanych z kradzieżami drewna. W celu zapewnienia ochrony swojego lasu przed kradzieżami właściciel upoważnił gajowego Wspólnoty Leśnej Ratułów do opieki nad swoim lasem."
FG78 2024-06-02 12:29:03
Nic mu nie zrobią. Nie takie rzeczy dzieją się w kraju nad Wisłą. Sąsiad wyciął krzaka tuję i dostał karę bo nie miał "wsparcia".
adas 2024-06-02 12:16:29
puscić dziada w skarpetkach i miliony kary naliczyć.
Jak głupi to niech płaci!
Gosia 2024-06-02 12:14:32
Nadleśnictwo Krościenko w jednym miejscu wycina 1500 kubików, zapraszamy zielonych
krzysiekzG. 2024-06-02 12:12:51
Tyle ustaw, rozporządzeń, obowiązujących planów i służb a tu sobie kupił lasek i wyciął ? WYCIĄŁ NUMER -kpina z prawa.A może , ci którzy lepiej od leśników znają las- tzw. "EKOLODZY" mają coś do powiedzenia ?
Gogo 2024-06-02 12:11:13
Najlepiej nic nie wiedzieć.Sprawa będzie się ciągnąć latami.W tym czasie może już powstanie nowy budynek.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHARZA oraz POMOC KUCHENNĄ. 606 208 503.
 • PRACA | dam
  NIEMCY: MURARZ, CIEŚLA, MALARZ, OCIEPLENIA, ELEKTRYK, SPAWACZ, OPERATOR KOPARKI, DŹWIGOWY. Umowy na warunkach niemieckich. 0048 575-001-116
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia PLAC 48 arów, uzbrojony, sąsiadujący z ścieżką rowerową - Harklowa/Dębno. Idealny pod biznes. 510 177 772.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam BACÓWKĘ, nowo wybudowaną na Sralówkach. 515 503 494.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM JEDNORODZINNY - centrum Nowego Targu. 575 567 874.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy REZYDENTA/REZYDENTKI do obsługi nowoczesnych apartamentów w Zakopanem. Oferujemy stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 666 522 367.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Szczeniaki Shih tzu z rodowodem. 730 519 594.
 • PRACA | dam
  Aparthotel Renesans w Zakopanem poszukuje kandydatów na stanowisko KELNER/BARMAN. Stabilna praca w nowo otwartym Obiekcie. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: restauracja@renesans.pl lub tel. 573676102.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  KOZA DOJNA - 783 575 415
 • PRACA | dam
  REMONT DACHU. Zlecę wykonanie remontu dachu polegającego na wymianie gontu drewnianego na blachę imitującą gont (np. Janosik) wraz z obróbkami. Powierzchnia dachu to około 3000 m2. Celem ustalenia szczegółów i złożenia oferty proszę o kontakt na numer 502732604
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 53.5 m2, również PIWNICA 21 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam nowego Forda connecta LII kolor szary 3 miejsca z przodu ,hak,bagażnik.Faktura VaT /pełny odpis netto oraz Vat w jednym miesiącu/.Cena 82000 zł /netto/. 601592780 jan_kaczor@wp.pl
  Tel.: 601592780
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  Biedronka w Jabłonce poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/12517/. 222051033 www.pracawbiedronce.pl
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Lipnicy Wielkiej poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/49546/. 222051033 www.pracawbiedronce.pl
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Zakopanem poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/39069/. Infolinia 222051033 www.pracawbiedronce.pl
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | budowlane
  KLIMATYZACJA. Oferuje dobór i montaż klimatyzacji a także automatykę kotłowni, ogrzewania. Zapraszam do skorzystania z darmowej wyceny. 504163439 biuro@majerczyk.pl
  Tel.: 504163439
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam 2 HEKTARY POLA. 505 429 375.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DO SPRZEDANIA MIESZKANIA W ZAKOPANEM - 607 506 428.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię Działkę widokową w Kościelisku. 600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 600404554
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • PRACA | dam
  PRACA W PENSJONACIE z zamieszkaniem. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-07-25 20:00 Dwie samowolki. Chcemy, aby wszystko było legalne - mówi właścicielka 2024-07-25 19:00 Martwo urodzeni (WIDEO) 2024-07-25 18:00 Kto zapłaci za szkody po koncercie na Równi Krupowej? 2 2024-07-25 17:45 Stacja Wakacje! Gwarno w całym Zakopanem! 2024-07-25 17:00 TPN apeluje: Nie dokarmiaj dzikich zwierząt 2024-07-25 16:00 Sylwestra Marzeń nie będzie, a co w zamian? 6 2024-07-25 15:00 Nie tylko arabscy turyści w Zakopanem deszczu się nie boją 2 2024-07-25 14:30 Dzień ze Świętą Kingą 2024-07-25 14:00 Oszukała seniorkę w Nowym Targu, wpadła w ręce policji w Krakowie 3 2024-07-25 13:00 Złodziejka - uzdrowicielka 2 2024-07-25 12:37 Studia pielęgniarskie: Dlaczego warto wybrać pielęgniarstwo jako ścieżkę kariery? 2024-07-25 12:00 Leszek Behounek żegna się z MOSIR-em ale nie ze sportem, wystartuje w Goeteborgu 3 2024-07-25 11:30 Wieczór pełen regionalnej muzyki 1 2024-07-25 11:28 Jadalnia w salonie - jakie krzesła wybrać? 2024-07-25 11:26 Podstawowy zestaw do manicure - co powinien zawierać? 2024-07-25 11:00 Najważniejsze są Krupówki 21 2024-07-25 10:30 Szczęście mnie opuściło. Podpisanie cyrografu może być jedynym wyjściem. Mamy dla Was książki 2024-07-25 10:00 10 LAT MEDICAL CLINIC PODHALE - WAKSMUND 2024-07-25 10:00 Sznurki i szmatki na szczycie Babiej Góry 2024-07-25 09:00 Znów posmakujemy zubrzyckiej borówki (wideo) 2024-07-25 08:30 Koncert Kwartetu Śląskiego i Łukasza Chrzęszczyka 2024-07-25 08:13 Duże opóźnienie pociągu relacji Szczecin Główny - Zakopane. Zerwana trakcja kolejowa 3 2024-07-25 08:12 Zasady opodatkowania w Polsce 2024-07-25 08:00 Turystyczne piekło. Cały tekst na naszym Patronite 3 2024-07-24 21:33 Gmina Spytkowice zarosła (WIDEO) 1 2024-07-24 20:44 Turysta z Kuwejtu wjechał autem do Doliny Chochołowskiej 13 2024-07-24 20:24 Arabskie lato w Zakopanem 15 2024-07-24 19:24 Biełase serce Orawy (ZDJĘCIA) 2024-07-24 19:08 Piesek błąkał się po Witowie 2024-07-24 19:00 Retropiątek przed Urzędem Miasta 1 2024-07-24 18:24 XVI Góralska Pielgrzymka Rowerowa dotarła na Ziemię Łódzką 2024-07-24 18:00 Przeboje Guns N`Roses w piątek na scenie Kultury na Bani 2 2024-07-24 17:45 Silna ulewa przeszła przez Podhale. Strażacy pracują w kilku miejscach 2024-07-24 17:20 Lutnik i muzykant Kazimierz Karpiel został pasowany na prymistę 2024-07-24 17:17 Wszystko, co musisz wiedzieć o klimatyzacji domowej! 2024-07-24 17:11 Kto zgubił portfel, a kto pieniądze? 2024-07-24 17:01 Szczegółowy przewodnik po montażu gruntowych pomp ciepła 2024-07-24 17:00 Bałkańskie ścieżki w muzyce kameralnej 2024-07-24 16:23 Tatrzański Sky Tower nadal w zawieszeniu (WIDEO) 6 2024-07-24 16:00 Dzieci Gór w Szczawnicy 2024-07-24 15:55 Kolejne wyjazd strażaków. Gaz na Krupówkach, monitoring na Zamoyskiego 2024-07-24 15:30 Burza im niestraszna, kosiarze pracują pełną parą na Równi Krupowej 7 2024-07-24 15:19 Detoks alkoholowy w Warszawie - na czym polega ta usługa? 2024-07-24 14:30 Nowe ostrzeżenie meteorologiczne. Najwyższy stopień! 1 2024-07-24 14:00 Shih tzu, owczarki, jamniki... Psie piękności zaprezentują się w Nowym Targu 2024-07-24 13:38 Strażacka akcja na ul. Żeromskiego. Część Zakopanego bez prądu i internetu 2024-07-24 13:28 Nad Tatrami przechodzi burza, a turyści spacerują po Kasprowym 3 2024-07-24 13:20 Mamy czterech nowych honielników, wiecie może co taki honielnik robi? 2024-07-24 12:24 Prognozy się sprawdziły. Leje i grzmi (WIDEO) 1 2024-07-24 12:01 Jeśli dziś środa, to koniecznie odwiedzamy Krupówki
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-07-25 18:16 1. Niesamowite. To jest chyba kłamstwo. Telewizja Tuskowa za jakies zniszczenia odpowiada....przecież to tylko tvppis mógł być do tego zdolny. Nie wierzę w tą informację 2024-07-25 18:14 2. Tylko lotnego fotoreportera nie ima się deszcz ani pieruny. 2024-07-25 18:12 3. Radni którzy w czasach sylwestra marzeń nabierali szampana w usta a ręce same im klaskały w takt Zenka zaczęli zadawać niewygodne pytania.. ..i bardzo dobrze ! Każda władza musi być transparentną i kontrolowała przez opozycję. 2024-07-25 18:09 4. Zdjecie sugeruje inny tytul : Plonacy gimbus. Cos jakby sie mu cojones zajely ogniem. 2024-07-25 17:41 5. Smutne to wszytko. Górale naród sprzedajny ... Co jeszcze jesteście w stanie zrobić dla pieniadzy. Turyści że wschodu robią .co chcą mając za nic was za służbę Wchodzą w brudnych ubraniach do basenu tam gdzie wasze dzieci się bawią Zostawiają syf w waszych apartamentach ale kasa się zgadza. Nie szanujecie samych siebie więc inni będą was mieć za nic .. Wasze wnuki będą pracować u nich za grosze ... Ale teraz liczcie kiesę 2024-07-25 17:37 6. Tutaj znakomicie sprawdza się powiedzenie, że bardziej od własnych porażek bolą nas sukcesy innych. Ja serdecznie dziękuję Panie Leszku za te wszystkie organizowane przez Pana imprezy sportowe, a szczególnie za ligę biegową. Życzę Panu wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i sukcesów sportowych. 2024-07-25 17:16 7. Na Krupówkach duży tłum BUM BUM !!! 2024-07-25 17:11 8. ciebie jareczku bardzo boli :) za długo przebywasz na słoneczku ! :) 2024-07-25 17:03 9. Hahaha ale bzdury. Zamknij Krupówki to będzie spokój. I jeszcze kolejkę na Kasprowy wyłącz. Ludzie będą spokojni. Argumentacja godna samego von Tuska. 2024-07-25 17:00 10. A może choć raz swiety spokój i pora pomyslec o mieszkańcach a nie o przedsiebiorcach. Policja ledwo daje rady w wakacje. Musimybuc zakladnikami dzikiego spędu? to jakas kara? który gospodarz wezmie sobie na głowe dziki spęd, tłum nie do opanowania ? prawda jest taka ze sylwester marzen to było strasznie niebezpieczne wydarzenie, nikt nie panuje nad pijanym tłumem, gówniarze uzbrojone w petardy hukowe rzucając pod nogi starszym ludziom Noc bezprawia a o okolicznych domach nikt nie myslał, u.m za ogrodzeniem a reszta noc z grabiami
2024-07-21 10:33 1. Wieszczu, starosto, góralu honorny, byłeś u steru te wu Andrzeju, starosto tatrzański umiłowany tyś władał nami wyborcami. Niech socjalizmu płomień zapłonie i Polska nigdy niech nie utonie. Już Philipowitz finansów pilnuje i Zakopane nie zbankrutuje. Władza ach władza jak deprawuje. Motłoch dziś władzę u nas sprawuje. Podatki w górę doda zaśpiewa tego kolektyw dziś potrzebuje. 2024-07-15 15:01 2. Pan prezes Zubek jak zwykle w pierwszym szeregu. Parcie na szkło jest... 2024-07-13 22:34 3. Giewont nawet gdyby nie miał foto, to i tak jest najpiękniejszy. 2024-07-13 20:45 4. Jaguś bedzie łolimpiade robić. Toć dośfiadcenie mo. 2024-07-08 21:41 5. Nt to wioska jest przecież 2024-06-22 16:50 6. Dobrze że wreszcie jest. Ale to i tak o ponad 30 lat za późno. I o to mam pretensje do władz Zakopanego, wszystkich od 1989 roku. 2024-06-10 21:44 7. Super impreza, moje gratulacje. Szkoda tylko że osoba która Wam tyle pomogła została przez was pominięta. Nawet nie usłyszałem od Was dla Pana M G słowa dziękujemy. 2024-05-19 18:55 8. Czyli zaczyna się jazda " bez trzymanki"_ kilku Radnych jest z poprzedniego wyboru ( nic nie robili ) nowi dużo obiecują. Nie wiadomo jakich zastępców będzie miał Burmistrz ( Pani od żółtych wstążek) odpadła...... 2024-04-22 15:13 9. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 10. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP


REKLAMA


Pożegnania