2024-06-07 12:00:49

Pod Giewontem

Co robić w weekend w Zakopanem?

Reklama

Jeśli nie macie jeszcze konkretnych planów na najbliższy weekend, warto wziąć pod rozwagę m.in. spacer do Miejskiej Galerii Sztuki, gdzie otwarta zostanie wystawa czasowa Fundator - Hrabia Władysław Zamoyski lub do kawiarni Kmicic obejrzeć akwarele Grażyny Orłowskiej. Fani planszówek, albo kina, też znajdą coś dla siebie. To, co wydarzy się w Zakopanem w piątek, sobotę i niedzielę tradycyjnie zebraliśmy dla Was w naszym cotygodniowym tekście. Poczytajcie.

PREMIERA. KINO DZIECKA: Basia. Jestem w sam raz
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 7.06 - niedziela 9.06, godzina 14.00

Bystra Basia jest pełna uroku, energii i pasiastego humoru, dzięki czemu jej życie nigdy nie jest nudne! Uwielbia żelki i zwierzęta. Bardzo chciałaby mieć psa. Kocha swoich przyjaciół, braci oraz pluszowego Miśka Zdziśka, z którym nie rozstaje się ani na krok. Każdy dzień jest dla niej przygodą, podczas której uczy się czegoś nowego. Zakupy w centrum handlowym, dzień na placu zabaw i urodziny w muzeum? Będzie su-pe-ro-wo! (opis dystrybutora filmu)

FINISAŻ WYSTAWY: LAUREACI 17. BIENNALE RZEŹBY NIEPROFESJONALNEJ IM. ANTONIEGO RZĄSY
Galeria Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16
Piątek 7.06, godzina 16

Galeria zaprasza na finisaż wystawy czasowej laureatów 17. BIENNALE RZEŹBY NIEPROFESJONALNEJ IM. ANTONIEGO RZĄSY organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Będzie to też okazja do spotkania z artystami.

WERNISAŻ WYSTAWY: FUNDATOR HRABIA WŁADYSŁAW ZAMOYSKI
Zakopiańskie Centrum Kultury - Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41
Piątek 7.06, godzina 17

Rok 2024 został ogłoszony rokiem Władysława Hrabiego Zamoyskiego, wybitnej postaci związanej z Zakopanem. Hrabia Zamoyski był m.in. fundatorem Bazaru Polskiego - budynku, w którym w 1911 roku powstała przestrzeń wystawiennicza, odbywały się wystawy i wydarzenia kulturalne, a dzisiaj mieści się Miejska Galeria Sztuki.

Projekt wystawienniczy "Fundator - Hrabia Władysław Zamoyski" opowiada nie tylko o postaci hrabiego, ale przede wszystkim przypomina i prezentuje artystów biorących udział w pierwszych wystawach w budynku "Bazaru Polskiego", którzy aktywnie działali na polu kulturalnym i mieli niebagatelny wpływ na rozwój wizerunku artystycznego Zakopanego.

Artyści ci to: Wojciech Brzega, Kazimierz Brzozowski, Adam Chmielowski, Zefiryn Ćwikliński, Stanisław Gałek, Stanisław Gąsienica-Sobczak, Jan Gąsienica-Szostak, Wlastimil Hofman, Władysław Jarocki, Stanisław Kamocki, Karol Kłosowski, Bronisław Kopczyński, Janusz Kotarbiński, Tymon Niesiołowski, Jan Rembowski, Jan Rykała, Władysław Skoczylas, Alfred Terlecki i Bogdan Treter.

Prezentowane na wystawie dzieła sztuki, archiwalia i obiekty pochodzą ze zbiorów: Muzeum im. ks. dr Wł. Łęgi w Grudziądzu, Muzeum Jana Kasprowicza w Zakopanem, Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, Muzeum Okręgowego w Lesznie, Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, PAN Biblioteki Kórnickiej w Kórniku, Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem, Urzędu Miasta Zakopane, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem i zbiorów prywatnych.

PREMIERA: Bad Boys. Ride or die
Kino “Giewont”, ul. Kościuszki 4
Piątek 7.06 – niedziela 9.06, godzina 18.30
Kino “Sokół”, ul. Orkana 2
Piątek 7.06 – niedziela 9.06, godzina 20.20

Kolejna odsłona słynnej serii „Bad Boys” z Willem Smithem i Martinem Lawrencem w roli policyjnego duetu. Co tym razem ich czeka? Kiedy kapitan Howard zostaje niesłusznie oskarżony o przestępstwa związane z narkotykami, Bad Boys przysięgają oczyścić jego imię. Ale gdy zbliżają się do odkrycia prawdy, Mike i Marcus sami zostają wrobieni. Ścigani przez policję, na celowniku karteli, ścigani przez każdy gang w mieście... (opis dystrybutora filmu)

KONCERT: Tari Bolivia
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Piątek 7.06, godzina 19

Pochodzący z Boliwii multiinstrumentalista Tari zaprezentuje nie tylko boliwijskie nuty, ale też brazylijskie i meksykańskie, a nawet polskie i światowe przeboje.

PREMIERA: Do usług Szanownej Pani
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 7.06 – niedziela 9.06, godzina 20

Film z Johnem Malkovichem, Fanny Ardant i émilie Dequenne w obsadzie. Opis z Kino Nowe Horyzonty: Osiągnąwszy wiek, w którym niemal wszystkie bliskie mu osoby odeszły lub rozjechały się po świecie, Andrew Blake nie ma już nawet ochoty na żarty ze swoim kolegą z młodości, Richardem. Pod wpływem nagłego impulsu postanawia przekazać stery swojej firmy w ręce zaufanej asystentki i zatrudnić się w charakterze majordoma we Francji, w rodzinnym kraju swojej zmarłej żony.

WERNISAŻ: KRAJOBRAZY - akwarele Grażyny Orłowskiej
Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a
Sobota 8.06, godzina 18

Artystka, krakowianka z urodzenia, od 40 lat związana jest z Podhalem. Na koncie ma ponad trzydzieści projektów - aranżacji plastycznych, wystaw czasowych i stałych organizowanych przez Muzeum Tatrzańskie oraz Tatrzański Park Narodowy, w tym np. „Tatry - czas odkrywców”, która prezentowana była zarówno w Muzeum Tatrzańskim, jak i w Museo Nazionale della Montagna w Turynie w 2009 roku. Ostatnio Grażyna Orłowska opracowała między innymi aranżacje plastyczne wystaw „Made in Zakopane” oraz „Triumf w czasie. Najstarsze ubiory z Podhala”, prezentowanych w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego. Jej pasją jest malarstwo. Zaczynała od obrazów olejnych i suchych pasteli. Ostatnimi czasy koncentruje się prawie wyłącznie na pejzażach akwarelowych. Właśnie im poświęcona będzie wystawa „Krajobrazy”.
W trakcie wernisażu wysłuchamy recitalu Małgorzaty Bajur.

KONCERT: Ahaju Fusion Bolivia
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Sobota 8.06, godzina 19

Grupa pochodzi z Boliwii. Prezentuje nie tylko indiańską muzykę etniczną z Ameryki Północnej i Południowej, ale też znane i lubiane melodie ballad i przebojów światowych, w tym polskich, w aranżacji na fletnię pana oraz inne instrumenty, takie jak np. Quena, Zampoña, Toyo czy Charango.

SPEKTAKL: CCY - WITKAC-Y Menażeria wg Juweniliów St. I. Witkiewicz
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy
Sobota 8.06, godzina 19.15

Informacja o spektaklu z witkacy.pl: W związku z 70. rocznicą śmierci oraz 125. rocznicą urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza powstał spektakl inspirowany młodzieńczą twórczością Witkacego, w której już można dostrzec cechy charakterystyczne dla całej późniejszej jego dramaturgii. Stanowi próbę pokazania, jak kształtowała się młodzieńcza wrażliwość jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku – jaki wpływ na jego wyobraźnię miała epoka, w której żył; dzieła literackie, plastyczne, muzyczne etc. Te wczesne proroctwa dotyczące zagłady świata – ostrzeżenie przed nieu-chronną katastrofą – wszechogarniającą bezkształtnością i utratą indywiduum, pełne są jednak groteskowego – iście witkacowskiego – poczucia humoru. To doświadczenie końca świata przez młodego człowieka, stanowiące jednocześnie próbę jego ocalenia.” Więcej informacji i bilety: https://witkacy.pl/pl/repertuar/

WARSZTATY MALOWANIA FIGUREK
Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" Gniazdo Zakopane, ul. Orkana 2a
Niedziela 9.06, godzina 15

Zakopiański Klub Fantastyki - Sekcja Fantastyki Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" Gniazdo w Zakopanem zaprasza na warsztaty malowania figurek. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują na nie wcześniejsze zapisy poprzez formularz na stronie: http://wmf.klubfantastyki.pl/. Zajęcia poprowadzi Przemysław Xerxes Pencak.

SPEKTAKL: BROMBA I FILOZOFIA wg M. Wojtyszki
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Atelier Witkacy
Niedziela 9.06, godzina 16

Pokaz uczestników warsztatów całorocznych - grupa najmłodsza. Spektakl wyreżyserowała Emilia Nagórka. Wstęp wolny.

GRY BEZ PRĄDU - otwarte spotkania przy grach planszowych, bitewnych i karcianych
Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" Gniazdo Zakopane, ul. Orkana 2a
Niedziela 9.06, godzina 17

"Gry bez prądu" to cykliczne, otwarte spotkania przy grach planszowych, bitewnych i karcianych, odbywające się dwa razy w tygodniu - w każdą niedzielę od godziny 17 i w środę od godziny 18.30. Organizatorzy zachęcają do udziału w nich oraz śledzenia relacji ze spotkań na profilu FB Zakopiański Klub Fantastyki.

SPEKTAKL: MUMINKI wg T.M. Jansson
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Atelier Witkacy
Niedziela 9.06, godzina 18

Pokaz uczestników warsztatów całorocznych - grupa średnia. Spektakl wyreżyserowała Emilia Nagórka. Wstęp wolny.

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:
- TATRY WIELKOFORMATOWO. MAREK KOWALSKI. STRH Bistro Art Cafe, ul. Krupówki 4A (do 28.06)
- DZIATKI/DZIADKI. Maciej Wirmański i Natalia Wirmańska - malarstwo olejne, rysunek, fotografia, obiekty, sound design, nagrania terenowe. Muzeum Kornela Makuszyńskiego (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Tetmajera 15 (do 29.06)
- AKWARELE ANNY HUDZIK. Z cyklu Architekci – Artystycznie. Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a (do 8.06)
- REALIZM ARTYSTYCZNY MICHAŁA GĄSIENICY-SZOSTAKA. Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27 (do 31.07)
- TRYUMF W CZASIE. NAJSTARSZE UBRANIA Z PODHALA. Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, ul. Krupówki 10
- ZAMOYSCY – SPICHLERZ WARTOŚCI. Spichlerz w Kuźnicach, poniżej budynku Dyrekcji TPN (do końca roku)
- MŁODE ZAKOPANE 2024. Pierwszy przegląd sztuki współczesnej. Galeria Stacja Kultura Zakopane - Zakopiańskie Centrum Kultury, ul. Chramcówki 35

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 22-23.

an



Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Gośka 2024-06-07 14:10:47
W niedzielę należy pójść na wybory.
Przed zaznaczeniem swojego przedstawiciela do parlamentu UE dobrze się zastanowić.
Piszę z nadzieją, że siedem miesięcy rządów Donalda "Wilcze Oko" pozwoli ludziom chociaż w jakimś stopniu naprawić błąd z głosowania w październiku.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ DORYWCZO OPERATORA KOPARKI. 608 806 408
  • PRACA | dam
    ZLECĘ WYKONANIE FASAD I ODWODNIEŃ NA 3 BUDYNKACH W ZAKOPANEM. 608 806 408
  • PRACA | dam
    Przyjmę murarza, cieśle. 604 131 899
    Tel.: 604
  • PRACA | dam
    ZLECĘ PRACE OGÓLNOBUDOWLANE W KOŚCIELISKU. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38 m2 i 50 m2 W CENTRUM NOWEGO TARGU, UL. KRZYWA, STANDARD DO ZAMIESZKANIA, NOWE, ŚWIEŻE. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    ZAKOPANE - KOŚCIELISKO DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, WYPOSAŻONE MIESZKANIA 35-38m2. 608 806 408
  • USŁUGI | budowlane
    TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
  • SPRZEDAŻ | różne
    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. Tel. 793 887 893
  • SPRZEDAŻ | różne
    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
  • PRACA | dam
    Zatrudnię pracowników budowlanych ekipy. 601 508 736.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    NIEMCY: brygadzista do 5000 Euro, kranista do 4000 Euro, murarz cieśla do 3600 Euro, malarz ocieplenia elektryk spawacz do 2700 Euro. Umowa na warunkach niemieckich. 0048 575-001-116
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    Szczenięta OWCZARKI PODHALAŃSKIE. 788 679 465.
  • PRACA | dam
    Praca na budowie, elewacje, budowa od podstaw, wykończenia, Zakopane i okolice. 500160574
    Tel.: 500160574
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA KUCHNI ZIMNEJ ORAZ GORĄCEJ. Praca na stałe lub dorywczo. CV na: rabka@siwydym.pl Informacje pod numerem 887 080 004
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKA UZBROJONA W ŁOPUSZNEJ. 506 525 884.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia LOKAL 50 m2 (pod zakład fryzjerski lub pod inna działalność) oraz LOKAL 25 m2 - I piętro - Łapsze Niżne, Delikatesy "Centrum". 504 230 942.
  • PRACA | dam
    Zatrudnimy STERNIKÓW PONTONOWYCH na Dunajcu tel. 608806030 info@fun-time.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    ZAKOPANE - STYLOWY DOM (zadbany, urządzony), na działce 3000 m, widok na góry - 607 506 428.
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-04-12 17:00 Rzeczywistość, która przeradza się w surrealistyczny koszmar. Mamy dla Was książki 2026-04-12 16:00 Wreszcie cieplejszy dzień. W Zakopanem wreszcie ponad 10 st. C. 2026-04-12 15:00 Nietoperz na płycie. Poezja, muzyka i aktorska interpretacja 2026-04-12 13:59 Krokusy się odrodziły i tak pięknie kwitną w Zakopanem (WIDEO) 2026-04-12 13:30 230 km i jesteśmy w centrum wydarzeń (Wideo) 10 2026-04-12 13:00 Zaplanuj weekend czerwcowy nad Dunajcem 2 2026-04-12 12:00 Leśniczówka w Dolinie Strążyskiej wyremontowana 1 2026-04-12 11:00 "Muzykowanie na Duchową nutę". Zgłoszenia do konkursu 2026-04-12 10:00 Góralka zdobyła koronę gór Australii 1 2026-04-12 09:00 Idzie dysc 2 2026-04-11 21:32 Nowy pojazd terenowy dla TOPR 2026-04-11 21:00 Śląsk II Wrocław zwycięża w Nowym Targu (ZDJĘCIA) 2026-04-11 20:00 Chleb, puszki po napojach i butelki po alkoholu 5 2026-04-11 19:00 Dłoń mistrza Jana - Nowotarska Aleja Gwiazd (ZDJĘCIA) 2026-04-11 18:00 Tischner wrócił do siebie. Zobaczcie ważną wystawę! (ZDJĘCIA) 1 2026-04-11 17:00 Humanic mistrzem! 35 edycja NALP za nami! 2026-04-11 16:16 Podhale przegrywa ze Śląskiem 2026-04-11 16:00 Żaby ruszają na wiosenną wędrówkę. Mieszkanka apeluje o znaki ostrzegawcze w Zakopanem 9 2026-04-11 15:00 Sceniczne emocje i niesamowite talenty 2026-04-11 14:03 Konradówka. Willa z duszą. Historia miejsca, które gościło elitę II Rzeczypospolitej 1 2026-04-11 13:00 Nie ma kolejki do kolejki na Kasprowy 2026-04-11 12:29 Mnóstwo chętnych na spacer w Dolinie Chochołowskiej (WIDEO) 2026-04-11 12:00 Bezpieczeństwo seniorów na drogach. Warsztaty w Zakopanem (WIDEO) 2026-04-11 11:00 Bezpłatne badania wzroku w Białym Dunajcu 2 2026-04-11 10:00 Planowane przerwy w dostawie prądu w Białym Dunajcu 2026-04-11 09:31 Awaria sieci wodociągowej w Kościelisku 2026-04-11 09:00 Pobił dwóch mężczyzn. Trafił za kratki 2 2026-04-11 08:00 Zakopane i chorwacka Opatija. Historia wspólnych losów (WIDEO) 2026-04-10 21:00 Coraz więcej najmłodszych czytelników w Białym Dunajcu 2026-04-10 20:00 Setne urodziny pani Mieczysławy Salamon ze Szczawnicy 1 2026-04-10 19:00 Policyjna akcja Alkohol i Narkotyki. Tysiące kontroli i dziesiątki nietrzeźwych kierowców 3 2026-04-10 18:00 Anna Piaskowy przez kolejne 3 lata pokieruje Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rabie Wyżnej 2026-04-10 17:00 Dwie nielegalne plantacje marihuany w okolicy Rabki 2 2026-04-10 16:00 Dzieciaki z rabczańskch szkół i przedszkoli odwiedzą bezpłatnie Rabkoland 1 2026-04-10 15:00 Nowe drogowskazy pomagają odkrywać atrakcje Zakopanego 5 2026-04-10 14:15 Uciekał przed policją i próbował potrącić funkcjonariusza. 34-latek trafił do aresztu 1 2026-04-10 14:00 Szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie na Słowacji 2026-04-10 13:00 Rabczański Samorząd nawiązał współprace z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie 4 2026-04-10 12:15 Niedźwiedzia rodzina na Cyrhli (Wideo) 4 2026-04-10 12:00 Cudowny widok na Giewont z Doliny Strążyskiej (WIDEO) 2026-04-10 11:30 Międzyplanetarna przygoda nasion dmuchawca. Mamy dla Was bilety 2026-04-10 11:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2 2026-04-10 10:00 Dziś wielkie sprzątanie w Kościelisku. Mieszkańcy wspólnie zadbają o środowisko 2 2026-04-10 09:00 Tradycja zapisana w sukni. Warsztaty mistrza Jana Kubika 2026-04-10 07:59 Zakopane najzimniejszym miastem w Polsce. W Tatrach nawet -15 st. C. 1 2026-04-09 21:31 Spotkanie o odnawialnych źródłach energii dla mieszkańców Rabki 1 2026-04-09 20:59 Dzielnicowy wraz ze strażakami wyważyli drzwi do domu 1 2026-04-09 20:00 Konkurs na projekt witacza przy rondzie im. Związku Podhalan. Termin zgłoszeń do 24 kwietnia 5 2026-04-09 19:30 "Spotkania". Wernisaż w Galerii Władysława Hasiora 2026-04-09 19:00 Autobusem z Chabówki do Bukowiny Tatrzańskiej 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-04-12 17:23 1. Żegnaj unio, sąsiad potrzebuje ziemi na wyrównanie terenu, to może być odpad i 1mln kary. Prawo do prywatnej własności teraz to większy problem prawno unijny niż za komuny pod obcasem Rosjan. Czytam na portalu "msn" same kary za byle co, jak żyć? Ja też mam nadzieję, że Orban wygra. 2026-04-12 17:02 2. Durne pisowskie trolle wpełznijcie pod kamień i się nie odzywajcie, albo won na wschodnie rubieże tam do putina. 2026-04-12 15:57 3. Lendziel Magyar (Peter) - kit jo borat, endziut horcol sissza borot. 2026-04-12 15:24 4. Miejmy nadzieję że wygra Orban. Kolejnego ,,wcielenia" Donaldinio Europa nie udźwignie. 2026-04-12 15:20 5. CZY zdewastowana ławka i porozrywane krawężniki na końcu ulicy Strążyskiej - przez fantazyjnego kierowcę pługa TESKO - leżą w kręgu zainteresowań władz Zakopanego? 2026-04-12 15:09 6. Ten vycap po slwackiej stronie juz otwarty ? Duza wygoda, nie trzeba wychodzic na suchy lad a gardlo nawilzone. 2026-04-12 15:04 7. W takich dramatycznych okolocznosciach i okolicy zawsze powraca pytanie - gdzie jest Jagna ?! 2026-04-12 14:59 8. Juzek myslol, ze to bedzie gazdowka Giertycha. 2026-04-12 14:57 9. Tylko Orban!!!! 2026-04-12 14:48 10. Po co nam wolność, niepodległość i państwa narodowe, jakaś Polska, jakieś Węgry? Przecież postępakom wystarczy jedna europejska rzesza, która wam objaśni, czy wam wolno jeździć samochodem i czy macie prawo do własności prywatnej. Poza tym pełna równość, możecie sobie przecież wybrać płeć.
2026-03-23 10:43 1. Pan Z. i koledzy.... i potem powiecie ze to prostest w sprawie mostu a nie wiec polityczny. hehe. kogo chcecie nabrac? 2026-03-11 08:14 2. Strategia rozwoju... Stawiać jak najwięcej deweloperki, reszta to ch... 2026-03-06 08:53 3. moze zamiast organizować te rozchwytywane i konsultacje miasta uruchomi druga zmiane u w urzedzie dla pracujacych obywateli petentów? 2026-03-06 08:25 4. Chętnie bym się dowiedział jakie studia i na jakich poważnych uczelniach mają ukończone uczestnicy dyskusji. Wprawdzie obowiązuje zasada, że wystarczy chęć szczera ale oni chcą zmarnować nasze pieniądze. Oj tam, oj tam. 2026-02-16 21:51 5. "Na spotkaniu zjawił się burmistrz Łukasz Filipowicz, radni Tymoteusz Mróz, Mateusz Łękawski i mieszkańcy. Ci ostatni niezbyt licznie." A kto miałby się tam pojawić jak spotkanie zorganizowane w godzinach gdzie normalni ludzie pracują a miejsca tam w tej "stacji kultura" było może jeszcze na jakieś 20 osób. Przecież to klita na poddaszu gdzie jest miejsce dla dzieci na zabawy a nie dla 100 czy więcej dorosłych. Przecież to była jawna kpina. Dlaczego spotkanie nie było bardziej komunikowane i nie zapewniono odpowiednio dużej sali? I przede wszystkim dlaczego w godzinach pracy a nie w weekend??? Wywalić miliona na sylwestra potrafią a zmobilizować mieszkańców "nie da się". Widać zależy im żeby przyszło jak najmniej mieszkańców. Boją się usłyszeć to i owo. 2026-02-08 13:18 6. Fajne eksponaty :) 2026-02-04 21:19 7. Nie moje klimaty ani dla uszu ani dla oczu 2026-01-29 15:43 8. Kasia Rysy 2026-01-03 13:15 9. Ładne góalki. 2025-12-29 19:33 10. Znakomity poMYSł panie @jarząbek
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA



REKLAMA


FILMY TP

Pożegnania