Polecamy
Dołącz do naszych Patronów. Zobacz, że warto. Dziękujemy bardzo. Kliknij 24tp.pl/wspieraj

Reklama

2024-06-10 20:30:37

Rabka-Zdrój

Szpital bez chirurgii

Oddział chirurgiczny rabczańskiego szpitala bez kontraktu - NFZ zawiesił umowę.

O bardzo niekorzystnej dla rabczańskiej placówki decyzji powiadomili nas zaniepokojeni pracownicy szpitala. Nieoficjalne informacje potwierdziła rzecznik Małopolskiego Wojewódzkiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Szpital nie uzyskał zgody na zmianę miejsca udzielania świadczeń oddziału chirurgii ogólnej, ponieważ nie spełnił koniecznych i obligatoryjnych wymogów do realizacji świadczeń określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia - uzasadnia Aleksandra Kwiecień, rzecznik prasowa MOW Narodowego Funduszu Zdrowia.

Szpital Miejski, w związku z rozpoczętą przebudową głównego budynku przy ulicy Słonecznej, był zmuszony do poszukiwania tymczasowej siedziby zastępczej, gdzie wszystkie oddziały mogłyby zostać przeniesione na czas remontu. Szefostwo spółki prowadziło rozmowy z kilkoma rabczańskimi placówkami medycznymi w sprawie wynajmu pomieszczeń. Momentami burzliwa dyskusja przenosiła się nawet do internetu. Koniec końców rozmowy z rabczańskim oddziałem Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc, a także z Uzdrowiskiem Rabka S.A. zakończyły się fiaskiem. Szpital porozumiał się natomiast ze Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym. Tam pod koniec lata ubiegłego roku została przeniesiona większość oddziałów.

- W związku z prowadzonym remontem dotychczasowej siedziby, szpital zwrócił się do MOW NFZ z wnioskiem o zgodę na zmianę miejsca udzielania świadczeń funkcjonujących w szpitalu oddziałów (chirurgii, chorób wewnętrznych, paliatywnego/hospicjum), izby przyjęć, zakładu opiekuńczo-leczniczego oraz kilku poradni specjalistycznych - relacjonuje Aleksandra Kwiecień.

Fundusz wdrożył własne procedury weryfikacyjne. Skontrolował pomieszczenia, które miały się stać na blisko dwa lata tymczasową siedzibą szpitala, i wydał zgodę na przeniesienie wszystkich oddziałów z wyjątkiem chirurgii. Zastrzeżenia Funduszu dotyczyły głównie pomieszczeń bloku operacyjnego. NFZ nalegał na to, by szefostwo szpitala wskazało inną lokalizację, która spełniłaby ministerialne wymogi, ale inna propozycja nie padła.

- Małopolski OW NFZ w związku z brakiem zgody na zmianę miejsca działania oddziału chirurgii ogólnej poinformował szpital o konieczności zgłoszenia przerwy w udzielaniu świadczeń w tym oddziale - podkreśla rzecznik NFZ. Zastrzega jednocześnie, że zgłoszenie „przerwy w realizacji świadczeń” nie jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy wynegocjowanej z NFZ. Oznacza natomiast czasowe jej zawieszenie - do chwili zakończenia remontu siedziby szpitala i powrotu oddziału do budynku na ulicy Słonecznej. Inną opcją, którą NFZ jest wciąż skłonny zaakceptować, jest zaproponowanie innej, tymczasowej lokalizacji oddziału chirurgii, spełniającej wymogi.

- Wówczas nastąpi przekazanie (odtworzenie) odpowiednich środków finansowych na działalność oddziału chirurgii ogólnej - podsumowuje Aleksandra Kwiecień. Potwierdza przy tym, że krakowski NFZ, „rozumiejąc sytuację szpitala związaną z prowadzonym remontem”, zaproponował rabczańskiej placówce dodatkowe, czasowe rozwiązania finansowe, które mają zrównoważyć utratę kontraktu. - MOW NFZ w Krakowie pozostaje w stałym kontakcie ze Szpitalem Miejskim w Rabce-Zdroju w sprawach bieżących - zapewnia przedstawicielka NFZ.

O okoliczności utraty kontraktu, skutki dla szpitala, losy załogi oddziału chirurgicznego, którego działalność została zawieszona, zapytaliśmy Witolda Latuska, prezesa Szpitala Miejskiego. Odpowiedź na nasze pytania nadeszła błyskawicznie. "Proszę zapytać Kuma Zdrojowego:)"- poradził nam prezes spółki, odwołując się do ukazującego się na naszych łamach cyklu felietonów.

Przypomnijmy, prace przy przebudowie głównego budynku Szpitala Miejskiego ruszyły na początku września ubiegłego roku. Spółka rozstrzygnęła przetarg i wyłoniła wykonawcę, który zgodził się przeprowadzić roboty za 29 mln zł. Na czas przebudowy szpital przeniósł swe oddziały do dwóch lokalizacji na terenie Rabki. Większość oddziałów funkcjonuje tymczasowo w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym, a Oddział Paliatywny i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy działają w ośrodku Karabela.

Krótko po rozpoczęciu przebudowy budynku przy Słonecznej okazało się, że zakres prac trzeba będzie rozszerzyć. W wyniku przeprowadzonych oględzin konstrukcji budynku wyszło na jaw, że większość stropów nie spełnia wymogów wytrzymałościowych i przeciwpożarowych. Koszty wzmocnienia konstrukcji byłyby porównywalne z odtworzeniem jej w nowej technologii, dlatego zapadła decyzja o rozszerzeniu prac rozbiórkowych aż do parteru.

Wedle zapewnień prezesa, składanych pod koniec ubiegłego roku na posiedzeniu komisji budżetowej rady miasta, rozszerzenie zakresu prac nie powinno znacząco wpłynąć na wydłużenie czasu przebudowy i jej kosztów. Zgodnie z umową, spółka może rozszerzyć zakres zadania o 20 procent, to oznacza, że będzie w stanie przeznaczyć na zadanie 35 milionów. I ta właśnie kwota powinna pokryć koszty rozszerzonej inwestycji.

- Pewnie planowany czas oddania obiektu do użytku przesunie się o 2-3 miesiące. Chcemy jednak, żeby chirurgia ruszyła zgodnie z planem - w ostatnim kwartale 2024 roku - deklarował Witold Latusek podczas posiedzenia komisji. Paliatyw i ZOL -poczekają - stwierdził.

Pytania o ostatnie decyzje dotyczące chirurgii przesłaliśmy też do burmistrza Leszka Świdra. Jak dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

mk

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
obserwator 2024-06-13 21:45:09
Mamy prezesa, mamy dyrektora medycznego , mamy dyrektora do spraw wsparcia medycznego( wspiera, ale prezesa)- tylko co oni tam robią?
bezcenny skarb 2024-06-13 20:00:27
Pacjenci nie mogą narzekać. Nie mają Chirurgii i Bloku ale mają Latuska.
Tak tylko w Rabce.
Miękiszon 2024-06-12 17:34:22
Widać ta cała kompetencję prezesiny...do dzisiaj nie wiadomo skąd finansowanie tej budowy, jakie są prawdziwe koszty rozbiórki itd. to zwykła lipa może być. Ważne, że kampanię ciamajdzie robił to za to ma pewny stołek...
Syf Incydent 2024-06-12 16:29:50
Eh tubylcy! Sądzicie,że będziecie się kiedyś leczyć w tym gmachu? Ha! Nie dla psa kiełbasa! Żaden z Was się tam nie dostanie. No chyba ,że będziecie dysponować odpowiednią gotówką dla wybranych luksusowych pacjentów, no i oczywiście jeśli w tym gmachu będzie kiedykolwiek szpital...A nie dom wczasowy albo spa, dla zagranicznych rekonwalescentów...
Takatam 2024-06-12 00:35:58
Buta i arogancja prezesika i zastępcy burmistrza od początku, oczywiście za przyzwoleniem włodarza miasta (to on sciągnął speców od siedmiu boleści).
Od początku było wiadomo, co to za typ (nawet spojrzenie w okno portierni mu przeszkadzało). Nie liczcie na to, że wszystko wróci do stanu przed zburzeniem. Od początku, to jedna wielka ściema i tyle!!!
obserwator 2024-06-11 22:46:28
-Sanepid!
- wyjeżdzać łóżkami!
-Schować je.
-Przeszli!
-Wwieź łózka na salę.
- Nastepnym razem tez dostaniemy cynk,że idą ?
- No pewnie, ze tak!
Histeryk 2024-06-11 21:53:48
Coś po
POPiS 2024-06-11 20:32:15
Rabka powinna zapomnieć o mieście dzieci i o szpitalu. Nowy budynek, nowe realja, nowe perspektywy.
Koordynus 2024-06-11 17:27:47
Ależ to będzie materiał na felieton na innej stronie. Zapewne odbyło się to wg starej zasady : jakoś to będzie, a tu NFZ jednak ma jakieś swoje zasady.
Abta 2024-06-11 11:21:56
Do Naiwny. Służby zdrowia już dawno nie ma jeśli chodzi o ścisłość
Zanussi 2024-06-11 11:19:14
Zaniepokojenie powinno pojawić się jak wyniesiono z pompą fizjoterapię.
Pamiętam Świdra, Skowronka i Latuska na zdjęciu.
Potem obcięto wentylowanych.
Teraz Blok i Chirurgia "zawieszona" - czyli co? Pracownicy będą dostawać pensje i czekać dwa lata na otwarcie?
Takie obcinanie szpitala - bo szpital oprócz budynku to usługi i kontrakty budzi podejrzenia, że scenariusz już dawno napisano.
Nieprawdaż?
Zablocki 2024-06-11 10:51:08
To było do przewidzenia. Menadżer pokazał rabczanom sztuczki.
henek 2024-06-10 23:06:39
Potrzebna chirurgia plastyczna co by dorobic twarz decydentom. Na wlasny koszt.
szafa czar dawnej 2024-06-10 22:18:00
Już po wyborach, to trupy z szafy wyłażą.
Naiwny 2024-06-10 22:17:27
Zaniepokojeni pracownicy szpitala ? Gdzie byli 5 lat temu, buta i arogancja prezeska jest powszechnie znana. Do tego zero znajomości funkcjonowania służby zdrowia, bardzo kompetentny dobór dyrektorów, kierowników, specjalistów ds wszelkich i problem gotowy. A jego odpowiedź jest podstawą do natychmiastowego zwolnienia. To nie Kum Zdrojowy bierze taką kasę za zarządzanie ! Tak to jest jak zamiast dbać o szpital zajmował się pisaniem bzdur oraz kampania wyborczą Świdra. T
 • PRACA | dam
  MAGAZYNIER Zatrudnię pracownika na stanowisko magazyniera. Obowiązki: przygotowywanie zamówień, rozładunek i załadunek samochodów. Atrakcyjne wynagrodzenie. Możliwość organizacji darmowego mieszkania. Praca w Jabłonce 34-482 tel. 503-957-597.
 • PRACA | dam
  Branżowa Szkoła I Stopnia Cechu w Zakopanem poszukuje osoby na stanowisko DYREKTORA SZKOŁY. Podania należy składać w Biurze Cechu - ul. Gimnazjalna 1 w Zakopanem. Więcej informacji: tel. 501 682 696.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam mieszkanie 50m2 i drugie 98m2 bezpośrednio na Krupówkach w kamienicy. 660797241
  Tel.: 660797241
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Trzy jałówki roczne rasy HF. 600 783 250.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni POKOJOWĄ. 666 37 83 57.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY WYKOŃCZENIA WNĘTRZ BEZPLATNA WYCENA FAKTURY VAT. 602839607
  Tel.: 602839607
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 57 i 53.5 m2, oraz PIWNICA 21 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • PRACA | dam
  Białka SPA&Resort- zatrudnimy RECEPCJONISTĘ/RECEPCJONISTKĘ oraz KONSERWATORA. Zapewniamy stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres m.kozicka.zacharko@gorskagrupa.pl. +48 888 840 498
  Tel.: 48
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam jałówke z terminem wycielenia na 17 czerwiec.Kolor czerwony. 535330397 soltysczeslaw68@tlen.pl
  Tel.: 535330397
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam samochód NISSAN JUKE 1.6 benzyna, rok 2011. Stan techniczny i wizualny bardzo dobry. 600167767
  Tel.: 600167767
 • USŁUGI | budowlane
  Dwóch FLIZIARZY przyjmie zlecenia. 602 152 469.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  BIAŁKA TATRZAŃSKA - DZIAŁKA 12 arów. 695 505 776.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • PRACA | dam
  Kąpielisko Geotermalne Szymoszkowa przyjmie do pracy na sezon letni: PIZZERA, BARMANKI, OSOBY DO OBSŁUGI PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH, OBSŁUGĘ KONTROLI WEJŚĆ NA KĄPIELISKO. Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
 • PRACA | dam
  Cukiernia w Zakopanem zatrudni EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KONSERWATORA. Bardzo dobre warunki pracy. Zakopane. 604 102 804, 601 512 211.
 • BIZNES
  ODDAM W DZIERŻAWĘ STOK (Z WYCIĄGIEM) - GLICZARÓW DOLNY - 505 312 238.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  BYKI ROCZNE, JAŁÓWKA. 737 428 828.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  KOSIARKA ROTACYJNA. 737 428 828.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  PRZYCZEPA SAMOZBIERAJĄCA POTTINGER 15. 737 428 828.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  OWCZARKI PODHALAŃSKIE 6-tygodniowe. 18 26 564 25.
 • PRACA | dam
  Kierowca C+E Kierowca B+E Praca w pomocy drogowej system zmianowy. 602261925 holserwis-misiniec@wp.pl
  Tel.: 602261925
 • PRACA | dam
  Poszukuję pracownika do biura. Raba Wyżna. 602151357 Marcin.talaga@gmail.com
  Tel.: 602151357
 • PRACA | dam
  PRACA W PENSJONACIE z zamieszkaniem. 601 661 661.
 • PRACA | dam
  Sklep Gil Market w Białym Dunajcu zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 18 20 739 05.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Skupujemy nieruchomości na Podhalu! za gotówkę Działki, domy, mieszkania. +48 600 404 554
  Tel.: 48
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 2 HA i 42 ARY. 505 429 375.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Wykończenia wnętrz adaptacja podaszy zabudowy karton gips szpachlowanie malowanie tynki dekoracyjne parkiet panele. 576587537
  Tel.: 576587537
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-06-13 22:15 Trwa budowa kolumbarium na nowotarskim cmentarzu 2024-06-13 21:15 Królewski etap wyścigu Tour de Pologne wraca na Podhale (WIDEO) 6 2024-06-13 20:32 Gala Baletu i Tańca w Jabłonce i Nowym Targu 2024-06-13 20:15 Co się stało z kozicami w Tatrach? 2024-06-13 19:15 W Białym Dunajcu znowu mają w kranach wodę z bakteriami kałowymi 2 2024-06-13 18:30 Karol Stoch Waka - odzyskany z niepamięci 2024-06-13 18:16 Nagrody burmistrza, medal Gloria Artis i nowi honorowi obywatele Zakopanego 1 2024-06-13 17:15 Piorun uderzył w grupę turystów w górach. Poszkodowane są dzieci 2024-06-13 16:59 Nieprzejezdne skrzyżowanie, kiedy ten remont się wreszcie skończy? 4 2024-06-13 16:00 Michałek, pomoc, teatr - nietypowa akcja charytatywna 2024-06-13 15:30 Wieczór na Harendzie z Krystyną Dąbrowską 2024-06-13 15:00 Nie żyje Franciszek Gąsienica-Walczak. Był ratownikiem TOPR 2024-06-13 14:30 Pełen zwrotów akcji thriller od Michała Śmielaka. Mamy dla Was książki 2024-06-13 14:00 Kto pamięta czasy Klubu Muzycznego Rockus? 6 2024-06-13 13:01 W jaki sposób bezpiecznie przechowywać dokumenty z danymi wrażliwymi? 2024-06-13 13:00 Stanisław Gąsienica z brązowym medalem Mistrzostw Europy 2024-06-13 12:30 Młodzi cykliści ponownie na startcie 2024-06-13 12:00 Opowieści podsłuchane pod stołem. Wspomnienie o Janie Reczkowskim 2024-06-13 11:30 Dziecięce spotkanie z folklorem 2024-06-13 11:00 Adopcja zmienia życie: wybierz pupila z nowotarskiego schroniska 3 2024-06-13 10:30 Powrót do szalonych lat osiemdziesiątych 1 2024-06-13 10:00 Nuty Dunajca popłynęły 2024-06-13 09:30 Odeszła Śp. dr Anna Orzechowska 2024-06-13 09:00 Brodka zagra dla uczestników akcji Czyste Tatry 3 2024-06-13 08:00 Kąpiel na własne ryzyko 6 2024-06-12 22:44 Na przełaj są najszybsi 2024-06-12 22:00 Szczególna konferencja w Palace 2024-06-12 21:39 Nagrodzono Szkoły w ramach Miejskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego 2024-06-12 21:15 Sportowo i rodzinnie czyli niedziela w Czarnym Dunajcu 2024-06-12 20:59 Idealna tatrzańska dolinka na deszczową i zimną pogodę (WIDEO) 2024-06-12 20:15 Zapomniany Skwer Pawlicy (WIDEO) 19 2024-06-12 19:27 Poważny wypadek w Zubrzycy Górnej (ZDJĘCIA) 2 2024-06-12 18:27 Czerwona rzeka w Zubrzycy Górnej. Powołano sztab kryzysowy (WIDEO) 6 2024-06-12 17:59 Prace przy odbudowie uszkodzonej przez osuwisko ulicy Zakopiańskiej dobiegają końca 1 2024-06-12 17:30 Prace Małgorzaty Markiewicz w Galerii Władysława Hasiora 2024-06-12 16:59 Zimno, mży i Giewontu nie widać. Od piątku poprawa pogody (WIDEO) 1 2024-06-12 16:30 W piątek prezentacja nowej marki lokalnej Dunajec Przełom się 2024-06-12 16:00 CNB to nie tylko biegówki, latem tam można się także świetnie bawić 2024-06-12 15:00 Czy w tym miejscu park kulturowy Krupówek nie obowiązuje? 2 2024-06-12 14:30 Stupolowe warcaby im niestraszne 2024-06-12 14:00 Motocyklowa msza, posiady i koncert 2024-06-12 13:30 Kto okazał się najlepszy w Sichlańskiej Piętnastce? 2024-06-12 12:59 Wiemy, kto zostanie honorowym obywatelem Zakopanego. Dyskusja na Komisji Kultury 18 2024-06-12 12:31 Niezmienność na Harendzie czyli kolejne spotkanie pokoleń 2024-06-12 12:00 Zawyły strażackie syreny w hołdzie zabitemu polskiemu żołnierzowi (WIDEO LIVE) 1 2024-06-12 12:00 Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców 2024-06-12 11:27 Zbrojna grupa oskarżona - działali na Podhalu 2024-06-12 10:59 Uwaga kierowcy! Następnej nocy zamkną zakopiankę 2024-06-12 10:21 Kiedy odnawia się debet na koncie? 2024-06-12 10:18 5 powodów, dla których warto kupić jedwabne piżamy
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-06-13 22:45 1. Drogi pamiętniku ... Kiedyś byłem młody i głupi, bo wydawało mi się że fajnie mieć wyścig TDP u siebie, wydać z budżetu Gminy pół miliona złotych i mieć ograniczoną możliwość poruszania się na własnym terenie po to żeby kilku prywatnych przedsiębiorców mogło ogrzać się w blasku gwiazd i lamp aparatów na konferencjach prasowych. Teraz tak nie uważam ... 2024-06-13 22:42 2. Brawo gmina Bukowina! Wasze postępowanie pokazuje że dość naszej wspólnej kasy na prywatną imprezę na której biją masę kasy 2024-06-13 22:37 3. Czesia dziwi, że wszyscy mają już po dziurki w nosie te jego ambitne plany i cały ten wyścig, który jest żadną promocją, a tylko zmorą dla mieszkańców, turystów i przedsiębiorców. Czy ktoś kiedyś policzył bilans tych zysków z rzekomej promocji regionu, na tle poniesionych kosztów? Wyścig się odbył, barierki pozmiatali a gdzie podsumowanie finansowe tych kokosów z promocji? To nie wyścig, tylko czysty biznes prywatnych przedsiębiorców. 2024-06-13 22:30 4. Panie Wójcie kibicuję Panu jako nowemu włodarzowi ale kilka moich uwag. Poprzednie władze Gminy utopiły ciężką kasę w modernizację stacji uzdatniania i budowę studni (która nie jest czynna) Ma być budowana nowa stacja uzdatniania za prawie 7 mln zl. Panie Wójcie nic to nie da póki nie odetnie się poboru wody z potoka. Trzeba wybudować kilka studni głębinowych. Na razie to płynie kanalizacja z kranów. 2024-06-13 22:25 5. Chwała Bogu ze nie w Zakopanem. O dzieki Ci nowa wladzo ze odeslalas ten paraliż na bukovine. 2024-06-13 22:08 6. Bardzo dobrze, że pana wójta tam nie było. Zero jakiegokolwiek wspierania tego biznesu pieniędzmi samorządowymi. To samo ma zrobić wójt Czarnego Dunajca, jeleni proszę sobie szukać gdzie indziej. 2024-06-13 21:52 7. Pytanie do przewodniczącego rady ,czym Panowie Zielińscy zasłużyli sobie żeby być honorowymi obywatelami Zakopanego bo dzisiaj słuchałem laudacji ale nie usłyszałem ,jedynym powiązaniem z Zakopanem było to że mieli mamę z Zakopanego a jeszcze dwie rzeczy- 1 to że brat Przewodniczącego Juźkiewicza mieszka z córką Zielińskiego a druga to pewnie to że na ul. Witkiewicza sprzedali działkę DEWELOPEROWI.Brawo przewodniczący rodzinę zawsze najważniejsza. 2024-06-13 21:52 8. Ten wysoki co podpisuje??? 2024-06-13 21:45 9. Mamy prezesa, mamy dyrektora medycznego , mamy dyrektora do spraw wsparcia medycznego( wspiera, ale prezesa)- tylko co oni tam robią? 2024-06-13 21:17 10. @dzicz koscieliscańska, ORMO-wcy na ówczene czasy mogli więcej.
2024-06-10 21:44 1. Super impreza, moje gratulacje. Szkoda tylko że osoba która Wam tyle pomogła została przez was pominięta. Nawet nie usłyszałem od Was dla Pana M G słowa dziękujemy. 2024-05-19 18:55 2. Czyli zaczyna się jazda " bez trzymanki"_ kilku Radnych jest z poprzedniego wyboru ( nic nie robili ) nowi dużo obiecują. Nie wiadomo jakich zastępców będzie miał Burmistrz ( Pani od żółtych wstążek) odpadła...... 2024-04-22 15:13 3. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 4. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 5. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 6. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 7. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 8. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 9. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 10. Deportowac drugiego na anktartyde.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania


REKLAMA