Reklama

2024-06-13 18:16:03

Zakopane

Nagrody burmistrza, medal Gloria Artis i nowi honorowi obywatele Zakopanego

Dzisiejsza Sesja Rady Miasta Zakopane miała nadzwyczaj uroczysty charakter, wręczone zostały doroczne nagrody burmistrza, medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis oraz nadano tytuły honorowych obywateli miasta.

Dziś w Zakopanem odbyła się III. Uroczysta Sesja Rady Miasta. W jej trakcie wręczono doroczne nagrody burmistrza. Otrzymali je: Józef Gąsienica – Sobczak, biegacz narciarski i biathlonista (w jego imieniu nagrodę odebrała wnuczka), Adam Marasek, ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zaangażowany w pracę na rzecz mieszkańców oraz Krzysztof Najbor, aktor Teatru Witkacego. 
Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" uhonorowano artystkę Helenę Sułkowską-Pawlik. Uroczystość tradycyjnie organizowana jest w ramach obchodów Dni Zakopanego, które upamiętniają wizytę Świętego Jana Pawła II w Zakopanem i Tatrach w 1997 roku.

Rada miasta przez aklamację podjęła uchwały o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Zakopane. Tytuł ten otrzymali: Barbara Grocholska Kurkowiak, znakomita narciarka, olimpijka, żołnierka, trenerka i poetka, Andrzej Zieliński, muzyk, kompozytor, aranżer i wokalista oraz - pośmiertnie, śp. Jacek Zieliński, muzyk, kompozytor, aranżer i wokalista z zespołu "Skaldowie". Więcej zdjęć z III. Uroczystej Sesji Rady Miasta Zakopane w naszej galerii: https://24tp.pl/g/3675

Minuta ciszy

Sesja rozpoczęła się minutą ciszy dla uczczenia pamięci Jacka Zielińskiego, który odszedł 6 maja i został pochowany na Cmentarzu Rakowickim w Alei Zasłużonych oraz za zmarłą 9 czerwca śp. Annę Orzechowską, cenionego lekarza kardiologa, która została pochowana dziś na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem. Następnie przewodniczący Rady Miasta Zakopane Grzegorz Jóźkiewicz powitał licznie przybyłych gości, a wśród nich Barbarę Grocholską-Kurkowiak z córką Elżbietą, Andrzeja Zielińskiego wraz z córką Agnieszką i zięciem Piotrem, Bogumiła Zielińskiego, syna śp. Jacka Zielińskiego, laureatów nagrody burmistrza. W sposób szczególny witał księdza dziekana Bogusława Filipiaka oraz księdza infułata Stanisława Olszówkę, honorowego obywatela miasta Zakopane. A także wicestarostę powiatu Wawrzyńca Bystrzyckiego, Wiesława Lenarda, członka zarządu Powiatu Tatrzańskiego, Agatę Wojtowicz, szefową Tatrzańskiej Izby Gospodarczej oraz władze i przedstawicieli sąsiednich gmin, jednostek samorządowych, organizacji społecznych oraz wojskowości i służb mundurowych.

Przewodniczący rady miasta przedstawił i powitał kapitułę nagrody burmistrza na kadencję 2024-2029. Jej skład to: przewodnicząca Anna Zadziorko, sekretarz Zofia Kiełpińska i członkowie: ks. Maciej Chwarścianek, Helena Brzozowska, Jolanta Iwanicka, Agnieszka Kreiner-Bogdańska, Maria Łukaszczyk, Maria Mateja-Torbiarz, Danuta Szntencel,  Anna Waloch, Kinga Węglarz, Wawrzyniec Bystrzycki, Adam Kitkowski, Szymon Ziobrowski i Grzegorz Jóźkiewicz. 
Anna Zadziorko odczytała uchwałę, na podstawie której burmistrz Łukasz Filipowicz, wręczył swe doroczne nagrody. Joanna Staszak, naczelnik wydziału kultury zaprezentowała sylwetki zawodowe nagrodzonych, Krzysztofa Najbora, aktora Teatru Witkacego, Adama Maraska, przewodnika tatrzańskiego, ratownika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Józefa Gąsienicy-Sobczaka, biatlhlonisty, olimpijczyka. Ten ostatni ze względów zdrowotnych był nieobecny, a w jego imieniu statuetkę i nagrodę odebrała wnuczka Aleksandra Michalik.

Praca u podstaw

Burmistrz Łukasz Filipowicz podziękował kapitule za pracę i trafny wybór. - Nagroda burmistrza przyznawana od ponad 20 lat jest wyróżnieniem dla tych, którzy pracują dla dobra naszej społeczności. 
Krzysztof Najbor w imieniu swoim i pozostałych nagrodzonych wyraził wdzięczność i radość za wyróżnienie. - Dla mnie osobiście to wyróżnienie za pracę u podstaw, dziękujemy burmistrzowi i całej kapitule - dodał Krzysztof Najbor. 
Wręczono nagrody ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Order Zasłużony dla Kultury "Gloria Artis" odebrała Helena Sułkowska-Pawlik, artystka plastyk, której prace są organicznie związane z Podhalem. Jej sylwetkę i bogactwo twórczości zaprezentowała Joanna Staszak. - Dziękuję, że zaproszono mnie na tą uroczystość w cudownym mieście Zakopanem. Z miastem jestem związana od powrotu ze studiów w Warszawie. Cieszę się, że jestem ponad 60 lat mieszkanką Zakopanego. Cieszę się i kocham was wszystkich - powiedziała wzruszona laureatka. 
Radny Jakub Kot, przedstawił projekt uchwały o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Zakopanego dla Barbary Grocholskiej-Kurkowiak. Zaprezentował też liczne dokonania doskonałej narciarki, olimpijki, żołnierki, trenerki i poetki. 
Radny Michał Nikliński przedstawił sylwetkę artysty Jacka Zielińskiego z zespołu "Skaldowie", natomiast radny Zbigniew Szczerba odczytał projekt uchwały o przyznaniu pośmiertnie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Zakopane.
Radna Izabela Szlachetka-Lelek przedstawiła sylwetkę i twórczość Andrzeja Zielińskiego ze "Skaldów", który również został uhonorowany tytułem Honorowego Obywatela Zakopanego. 

Góralski hymn Polski

- Moje życie było dla was i dla Polski - powiedziała dziękując Barbara Grocholska-Kurkowiak. Swojego zmarłego niedawno ojca wspominał syn Bogumił Zieliński. - Jak chodzi o tatę i góralskość, to miał to coś w duszy. Gdy wypijał pewną dawkę alkoholu, to zaczynał śpiewać po góralsku - syn Bogumił Zieliński. 
Wspomnieniami podzielił się także Andrzej Zieliński. - Pamiętam, że były czasy, gdy w Polsce wszyscy znali tylko jedną niby góralską piosenkę, w latach 60, "Góralu czy ci nie żal". To ceperska piosenka. Prawdziwą góralską muzykę wykorzystałem w utworze "Na wiersycku". Zaczynał się słowami w oryginale "Pociez chłopcy, pociez bijać, bo nie mamy za co pijać". A Leszek Aleksander Moczulski dopisał tekst "ni mom chęci do roboty ani rano, ni wiecorem, hej stanę na wiersycku będę dyrektorem" - te słowa stały się hymnem Polski, bo wtedy każdy udawał, że pracuje. W 1967 roku w Opolu, gdy Czesław Niemen dostał nagrodę za "Dziwny jest ten świat", my odbieraliśmy laury za artystyczne opracowanie utworu "Orawa, Orawa". Później był słynna kawiarnia "Kmicic", która działała pod szyldem Orbisu. Tam się spotykali playboye z Krakowa i Warszawy. Przyjeżdżali, by spotkać jakieś panienki. Niektórzy myślą, że ta piosenka nawiązuje do Sienkiewicza. Nie, to o tej kawiarni, która dziś jest murowana, a była drewniana. Dużo jeździłem na nartach. Narty zostawiałem w garderobie. Miałem wtedy narty o długości 2,1 metra. Na tych nartach złamałem nogę na Kasprowym. Ostatni zjazd mi się nie udał. Do Kuźnic zjechałem na jednej narcie. 

Piękne życie

Zofia Kiełpińska z Tatrzańskiej Rady Olimpijskiej przypomniała, że jeden z niewielu żyjących olimpijczyków Józef Gąsienica-Sobczak w lipcu świętować będzie swe 90 urodziny. Podziękowała też Barbarze Grocholskiej-Kurkowiak za jej piękne życie. 
Małgorzata Morawetz-Gordon w imieniu Podhalańskiego Uniwersytetu III Wieku przypomniała, że uhonorowani śp. Jacek i Andrzej Zielińscy wraz z zespołem "Skaldowie" grali regularnie na tzw. "Fajfach" - Nie było wtedy dyskotek, grała nam muzyka na żywo podczas potańcówek i była to muzyka "Skaldów" - zaznaczyła prezes Podhalańskiego Uniwersytetu III Wieku.  
Adam Kitkowski z kapituły nagrody burmistrza podkreślił, że "Skaldowie" nauczyli go i rock and rolla i rocka progresywnego. 
Przyjaciele zespołu "Skaldowie" Hania Rybka, Jan Karpiel-Bułecka, Stanisław Michałczak, Maciej Cukier, Andrzej Chowaniec Rybka i Józef Hyc Kucha zagrali na góralską nutę, a na koniec cała sala zaśpiewała nagrodzonym i uhonorowanym gromkie "Sto lat". 

Wawrzyniec Bystrzycki wicestarosta powiatu tatrzańskiego przypomniał, że czerwiec to miesiąc szczególny w Zakopanem. - Bo w 1997 roku właśnie w czerwcu nasz umiłowany święty Jan Paweł II odwiedził Zakopane. ówczesne władze podjęły wtedy decyzje o zmianie herbu miasta i by corocznie uhonorować dni pobytu Ojca Świętego Dniami Zakopanego. I uroczysta sesja jest punktem kulminacyjnym obchodów - przypomniał gratulując nagrodzonym Wawrzyniec Bystrzycki. Burmistrz Łukasz Filipowicz w imieniu mieszkańców również złożył gratulacje wszystkim bohaterom uroczystej sesji, a przewodniczącemu rady podziękował za zorganizowanie tego wyjątkowego wydarzenia. 

Rafał Gratkowski

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
X.Teofil 2024-06-15 08:26:14
A to Polska właśnie...
Abeto 2024-06-15 08:13:03
bicygiel niepotrzebnie się czepiasz, przecież nic się nie stało, jak przed laty, tak i teraz.
Cyklista 2024-06-14 16:46:02
Cytat z poniższego komentarza:
"O zwykłej ludzkiej przyzwoitości nie wspomnę..."

Przyzwoitość bardzo podobna do tej która cechowała osoby przyjmujące karty Goralenvolk w czasie II Wojny Światowej.
etnograf 2024-06-14 12:36:55
Tak Jozkiewicz krytykował Dorule a sam co robi.nagrode burmistrza otrzymuje człowiek z Koscieliska a honorowego ludzie którzy mają gdzieś Zakopane
maruda 2024-06-14 11:45:24
Brawo i gratulację dla pani Barbary Grocholskiej-Kurkowiak. A dla radnych czy tych którzy zgłaszają kandydatów na honorowych mieszkańców to podam taki pomysł: w domu Halama jest lista dużo znanych osób które przyjeżdżają do Zakopanego i też tworzą, piją,itp,itd, można wybierać przebierać. A tak nawiasem to np. są osoby które tworzyły jazz Kalatówki Zbigniew Namysłowski czy chociażby Andrzej Branstatter oni trochę więcej zrobili dla Zakopanego niż bracia Zielińscy. A tak po za tym to powinna być wybierana jedna zasłużona postać.
Swój 2024-06-14 09:41:24
Do mieszkaniec- podam ci trochę faktów bo rozmawiałem wczoraj z radnymi z komisji kultury, projekt uchwały o honorowym obywatelu Zakopanego włynoł w wtorek (dwa dni przed sesją, powinien przynajmniej 7 dni przed sesją być w radzie), i kto przyszedł przedstawiać projekt nie Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku tylko Grzegorz Jóźkiewicz a Panie tylko się podpisały żeby nie było że to przewodniczący zgłasza a po drugie jak coś nie prawdziwego napisałem to Ty napisz prawdę,
mieszkaniec 2024-06-14 08:17:46
Jak zwykle "Swój" pisze komentarze i sieje ferment ... Jak nie wiesz co napisać to lepiej nie pisz nic.
A tak na marginesie to troszkę pokory, człowiek umarł, troszkę szacunku, nie tylko tu i teraz się dla każdego liczy.
Z tego co było napisane w Tygodniku to Przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysunęli tą propozycję i za tym postulowali a nie przewodniczący...
Twoje komentarze wprost są olśniewające.
etyka? 2024-06-14 00:18:08
"brat Przewodniczącego Juźkiewicza mieszka z córką Zielińskiego"
Już sam ten fakt powinien wykluczać przewodniczącego z podejmowania decyzji w sprawie przyznania honorowego obywatelstwa, w związku z rażącym konfliktem interesów. O zwykłej ludzkiej przyzwoitości nie wspomnę...
"władza" się zmieniła, standardy pozostały
Przykre.
Swój 2024-06-13 21:52:45
Pytanie do przewodniczącego rady ,czym Panowie Zielińscy zasłużyli sobie żeby być honorowymi obywatelami Zakopanego bo dzisiaj słuchałem laudacji ale nie usłyszałem ,jedynym powiązaniem z Zakopanem było to że mieli mamę z Zakopanego a jeszcze dwie rzeczy- 1 to że brat Przewodniczącego Juźkiewicza mieszka z córką Zielińskiego a druga to pewnie to że na ul. Witkiewicza sprzedali działkę DEWELOPEROWI.Brawo przewodniczący rodzinę zawsze najważniejsza.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHARZA oraz POMOC KUCHENNĄ. 606 208 503.
 • PRACA | dam
  NIEMCY: MURARZ, CIEŚLA, MALARZ, OCIEPLENIA, ELEKTRYK, SPAWACZ, OPERATOR KOPARKI, DŹWIGOWY. Umowy na warunkach niemieckich. 0048 575-001-116
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia PLAC 48 arów, uzbrojony, sąsiadujący z ścieżką rowerową - Harklowa/Dębno. Idealny pod biznes. 510 177 772.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam BACÓWKĘ, nowo wybudowaną na Sralówkach. 515 503 494.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM JEDNORODZINNY - centrum Nowego Targu. 575 567 874.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy REZYDENTA/REZYDENTKI do obsługi nowoczesnych apartamentów w Zakopanem. Oferujemy stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 666 522 367.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Szczeniaki Shih tzu z rodowodem. 730 519 594.
 • PRACA | dam
  Aparthotel Renesans w Zakopanem poszukuje kandydatów na stanowisko KELNER/BARMAN. Stabilna praca w nowo otwartym Obiekcie. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: restauracja@renesans.pl lub tel. 573676102.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  KOZA DOJNA - 783 575 415
 • PRACA | dam
  REMONT DACHU. Zlecę wykonanie remontu dachu polegającego na wymianie gontu drewnianego na blachę imitującą gont (np. Janosik) wraz z obróbkami. Powierzchnia dachu to około 3000 m2. Celem ustalenia szczegółów i złożenia oferty proszę o kontakt na numer 502732604
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 53.5 m2, również PIWNICA 21 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam nowego Forda connecta LII kolor szary 3 miejsca z przodu ,hak,bagażnik.Faktura VaT /pełny odpis netto oraz Vat w jednym miesiącu/.Cena 82000 zł /netto/. 601592780 jan_kaczor@wp.pl
  Tel.: 601592780
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  Biedronka w Jabłonce poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/12517/. 222051033 www.pracawbiedronce.pl
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Lipnicy Wielkiej poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/49546/. 222051033 www.pracawbiedronce.pl
  Tel.: 222051033
 • PRACA | dam
  Biedronka w Zakopanem poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku Zastępca Kierownika Sklepu. Szczegóły oferty pracy oraz link do aplikacji: https://careers.jeronimomartins.com/job-invite/39069/. Infolinia 222051033 www.pracawbiedronce.pl
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | budowlane
  KLIMATYZACJA. Oferuje dobór i montaż klimatyzacji a także automatykę kotłowni, ogrzewania. Zapraszam do skorzystania z darmowej wyceny. 504163439 biuro@majerczyk.pl
  Tel.: 504163439
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam 2 HEKTARY POLA. 505 429 375.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DO SPRZEDANIA MIESZKANIA W ZAKOPANEM - 607 506 428.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię Działkę widokową w Kościelisku. 600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 600404554
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • PRACA | dam
  PRACA W PENSJONACIE z zamieszkaniem. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-07-25 20:00 Dwie samowolki. Chcemy, aby wszystko było legalne - mówi właścicielka 2024-07-25 19:00 Martwo urodzeni (WIDEO) 2024-07-25 18:00 Kto zapłaci za szkody po koncercie na Równi Krupowej? 2 2024-07-25 17:45 Stacja Wakacje! Gwarno w całym Zakopanem! 2024-07-25 17:00 TPN apeluje: Nie dokarmiaj dzikich zwierząt 2024-07-25 16:00 Sylwestra Marzeń nie będzie, a co w zamian? 6 2024-07-25 15:00 Nie tylko arabscy turyści w Zakopanem deszczu się nie boją 2 2024-07-25 14:30 Dzień ze Świętą Kingą 2024-07-25 14:00 Oszukała seniorkę w Nowym Targu, wpadła w ręce policji w Krakowie 3 2024-07-25 13:00 Złodziejka - uzdrowicielka 2 2024-07-25 12:37 Studia pielęgniarskie: Dlaczego warto wybrać pielęgniarstwo jako ścieżkę kariery? 2024-07-25 12:00 Leszek Behounek żegna się z MOSIR-em ale nie ze sportem, wystartuje w Goeteborgu 3 2024-07-25 11:30 Wieczór pełen regionalnej muzyki 1 2024-07-25 11:28 Jadalnia w salonie - jakie krzesła wybrać? 2024-07-25 11:26 Podstawowy zestaw do manicure - co powinien zawierać? 2024-07-25 11:00 Najważniejsze są Krupówki 21 2024-07-25 10:30 Szczęście mnie opuściło. Podpisanie cyrografu może być jedynym wyjściem. Mamy dla Was książki 2024-07-25 10:00 10 LAT MEDICAL CLINIC PODHALE - WAKSMUND 2024-07-25 10:00 Sznurki i szmatki na szczycie Babiej Góry 2024-07-25 09:00 Znów posmakujemy zubrzyckiej borówki (wideo) 2024-07-25 08:30 Koncert Kwartetu Śląskiego i Łukasza Chrzęszczyka 2024-07-25 08:13 Duże opóźnienie pociągu relacji Szczecin Główny - Zakopane. Zerwana trakcja kolejowa 3 2024-07-25 08:12 Zasady opodatkowania w Polsce 2024-07-25 08:00 Turystyczne piekło. Cały tekst na naszym Patronite 3 2024-07-24 21:33 Gmina Spytkowice zarosła (WIDEO) 1 2024-07-24 20:44 Turysta z Kuwejtu wjechał autem do Doliny Chochołowskiej 13 2024-07-24 20:24 Arabskie lato w Zakopanem 15 2024-07-24 19:24 Biełase serce Orawy (ZDJĘCIA) 2024-07-24 19:08 Piesek błąkał się po Witowie 2024-07-24 19:00 Retropiątek przed Urzędem Miasta 1 2024-07-24 18:24 XVI Góralska Pielgrzymka Rowerowa dotarła na Ziemię Łódzką 2024-07-24 18:00 Przeboje Guns N`Roses w piątek na scenie Kultury na Bani 2 2024-07-24 17:45 Silna ulewa przeszła przez Podhale. Strażacy pracują w kilku miejscach 2024-07-24 17:20 Lutnik i muzykant Kazimierz Karpiel został pasowany na prymistę 2024-07-24 17:17 Wszystko, co musisz wiedzieć o klimatyzacji domowej! 2024-07-24 17:11 Kto zgubił portfel, a kto pieniądze? 2024-07-24 17:01 Szczegółowy przewodnik po montażu gruntowych pomp ciepła 2024-07-24 17:00 Bałkańskie ścieżki w muzyce kameralnej 2024-07-24 16:23 Tatrzański Sky Tower nadal w zawieszeniu (WIDEO) 6 2024-07-24 16:00 Dzieci Gór w Szczawnicy 2024-07-24 15:55 Kolejne wyjazd strażaków. Gaz na Krupówkach, monitoring na Zamoyskiego 2024-07-24 15:30 Burza im niestraszna, kosiarze pracują pełną parą na Równi Krupowej 7 2024-07-24 15:19 Detoks alkoholowy w Warszawie - na czym polega ta usługa? 2024-07-24 14:30 Nowe ostrzeżenie meteorologiczne. Najwyższy stopień! 1 2024-07-24 14:00 Shih tzu, owczarki, jamniki... Psie piękności zaprezentują się w Nowym Targu 2024-07-24 13:38 Strażacka akcja na ul. Żeromskiego. Część Zakopanego bez prądu i internetu 2024-07-24 13:28 Nad Tatrami przechodzi burza, a turyści spacerują po Kasprowym 3 2024-07-24 13:20 Mamy czterech nowych honielników, wiecie może co taki honielnik robi? 2024-07-24 12:24 Prognozy się sprawdziły. Leje i grzmi (WIDEO) 1 2024-07-24 12:01 Jeśli dziś środa, to koniecznie odwiedzamy Krupówki
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-07-25 18:16 1. Niesamowite. To jest chyba kłamstwo. Telewizja Tuskowa za jakies zniszczenia odpowiada....przecież to tylko tvppis mógł być do tego zdolny. Nie wierzę w tą informację 2024-07-25 18:14 2. Tylko lotnego fotoreportera nie ima się deszcz ani pieruny. 2024-07-25 18:12 3. Radni którzy w czasach sylwestra marzeń nabierali szampana w usta a ręce same im klaskały w takt Zenka zaczęli zadawać niewygodne pytania.. ..i bardzo dobrze ! Każda władza musi być transparentną i kontrolowała przez opozycję. 2024-07-25 18:09 4. Zdjecie sugeruje inny tytul : Plonacy gimbus. Cos jakby sie mu cojones zajely ogniem. 2024-07-25 17:41 5. Smutne to wszytko. Górale naród sprzedajny ... Co jeszcze jesteście w stanie zrobić dla pieniadzy. Turyści że wschodu robią .co chcą mając za nic was za służbę Wchodzą w brudnych ubraniach do basenu tam gdzie wasze dzieci się bawią Zostawiają syf w waszych apartamentach ale kasa się zgadza. Nie szanujecie samych siebie więc inni będą was mieć za nic .. Wasze wnuki będą pracować u nich za grosze ... Ale teraz liczcie kiesę 2024-07-25 17:37 6. Tutaj znakomicie sprawdza się powiedzenie, że bardziej od własnych porażek bolą nas sukcesy innych. Ja serdecznie dziękuję Panie Leszku za te wszystkie organizowane przez Pana imprezy sportowe, a szczególnie za ligę biegową. Życzę Panu wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i sukcesów sportowych. 2024-07-25 17:16 7. Na Krupówkach duży tłum BUM BUM !!! 2024-07-25 17:11 8. ciebie jareczku bardzo boli :) za długo przebywasz na słoneczku ! :) 2024-07-25 17:03 9. Hahaha ale bzdury. Zamknij Krupówki to będzie spokój. I jeszcze kolejkę na Kasprowy wyłącz. Ludzie będą spokojni. Argumentacja godna samego von Tuska. 2024-07-25 17:00 10. A może choć raz swiety spokój i pora pomyslec o mieszkańcach a nie o przedsiebiorcach. Policja ledwo daje rady w wakacje. Musimybuc zakladnikami dzikiego spędu? to jakas kara? który gospodarz wezmie sobie na głowe dziki spęd, tłum nie do opanowania ? prawda jest taka ze sylwester marzen to było strasznie niebezpieczne wydarzenie, nikt nie panuje nad pijanym tłumem, gówniarze uzbrojone w petardy hukowe rzucając pod nogi starszym ludziom Noc bezprawia a o okolicznych domach nikt nie myslał, u.m za ogrodzeniem a reszta noc z grabiami
2024-07-21 10:33 1. Wieszczu, starosto, góralu honorny, byłeś u steru te wu Andrzeju, starosto tatrzański umiłowany tyś władał nami wyborcami. Niech socjalizmu płomień zapłonie i Polska nigdy niech nie utonie. Już Philipowitz finansów pilnuje i Zakopane nie zbankrutuje. Władza ach władza jak deprawuje. Motłoch dziś władzę u nas sprawuje. Podatki w górę doda zaśpiewa tego kolektyw dziś potrzebuje. 2024-07-15 15:01 2. Pan prezes Zubek jak zwykle w pierwszym szeregu. Parcie na szkło jest... 2024-07-13 22:34 3. Giewont nawet gdyby nie miał foto, to i tak jest najpiękniejszy. 2024-07-13 20:45 4. Jaguś bedzie łolimpiade robić. Toć dośfiadcenie mo. 2024-07-08 21:41 5. Nt to wioska jest przecież 2024-06-22 16:50 6. Dobrze że wreszcie jest. Ale to i tak o ponad 30 lat za późno. I o to mam pretensje do władz Zakopanego, wszystkich od 1989 roku. 2024-06-10 21:44 7. Super impreza, moje gratulacje. Szkoda tylko że osoba która Wam tyle pomogła została przez was pominięta. Nawet nie usłyszałem od Was dla Pana M G słowa dziękujemy. 2024-05-19 18:55 8. Czyli zaczyna się jazda " bez trzymanki"_ kilku Radnych jest z poprzedniego wyboru ( nic nie robili ) nowi dużo obiecują. Nie wiadomo jakich zastępców będzie miał Burmistrz ( Pani od żółtych wstążek) odpadła...... 2024-04-22 15:13 9. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 10. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania


REKLAMA