2024-07-12 12:00:23

Pod Giewontem

Co robić w weekend w Zakopanem?

W ten weekend zapraszamy między innymi na koncert duetu Megitza & Mirga Pete, Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu pod Górę czy wieczór przy pianinie z Jerzym Chruścińskim. W naszym cotygodniowym tekście zebraliśmy dla Was wszystko, co wydarzy się pod Giewontem w piątek, sobotę i niedzielę. Szczegóły niżej.

MUSICAMP. WARSZTATY MUSICALOWE - KONCERT FINAŁOWY
Teatr im. St.I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Witkacy Atelier
Piątek 12.07, godzina 17

MUSICAMP to warsztaty ze śpiewu, tańca i aktorstwa. Pomysłodawczynią projektu jest Agnieszka Przekupień, urodzona w Zakopanem aktorka musicalowa i wokalistka,
która organizuje je i prowadzi od 10 lat. Tegoroczne składają się z dwóch turnusów, każdy trwa 10 dni. Pierwszy turnus, od 4 do 13.07, przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat. Drugi odbędzie się w sierpniu (18-27.08) i po raz pierwszy dedykowany będzie osobom dorosłym w wieku 17-30 lat.

Zwieńczeniem każdego z turnusów jest Koncert Finałowy, w trakcie którego uczestnicy prezentują szereg przygotowanych w czasie warsztatów utworów wokalnych i choreografii. Jego częścią jest także oddzielny Pokaz Klasy Aktorstwa – tu każda z grup wystawia krótką etiudę przygotowaną pod okiem prowadzących warsztaty pedagogów.

KONCERT: Megitza & Mirga Pete
Kawiarnia Kawa & Kultura - Stacja Kultura Zakopane, ul. Chramcówki 35
Piątek 12.07, godzina 18

Megitza & Mirga Pete to duet łączący blues-rocka z folkiem, tworzący niespotykany mariaż muzyki góralskiej, cygańskiej i bałkańskiej. Połączyła ich miłość do muzyki, a ich twórczość łamie stereotypy i pokazuje wyjątkowość kultur.

Małgorzata Babiarz (Megitza) zaczęła karierę w Chicago w 2008 roku i do chwili obecnej wydała 8 albumów. Była uczestniczką The Voice of Poland, programu w którym widownia pokochała ją za jej niesamowity talent i charyzmę.  Piotr Ondycz (Mirga Pete), pierwszy polski Rom grający Gypsy Rock, grać na gitarze zaczął w wieku 4 lat, a pierwsze koncerty dawał już w wieku 9 lat. Całkowitym poświęceniem muzyce zapracował na uznanie ze strony najbardziej znanych twórców. Współpracuje między innymi z zespołem Kale Bała, a obecnie jest gitarzystą zespołu Viki Gabor.

WIECZóR PRZY PIANINIE Z JERZYM CHRUŚCIŃSKIM
Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a
Piątek 12.07, godzina 18

Za pianinem zasiądzie znany i lubiany kompozytor Teatru Witkacego, czyli Jerzy Chruściński, by uraczyć zebranych przebojami zarówno z przedwojnia, jak i bardziej współczesnymi - z lat 50., 60. czy 70. XX wieku.

PREMIERA: Mars Express. Świat, który nadejdzie
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 12.07 – niedziela 14.07, godzina 18.15

Animowany thriller sci-fi dla dorosłych widzów. Mars. Dwoje prywatnych detektywów prowadzi śledztwo w sprawie zniknięcia młodej kobiety. Z jakiego powodu Jun Chow, 18-letnia studentka cybernetyki, jest ścigana przez policję i morderców? Aline Ruby i jej partner Carlos Rivera, który został uratowany w androidzie po jego śmierci pięć lat temu, ścigają się z czasem, aby jako pierwsi znaleźć najbardziej poszukiwaną dziewczynę na Marsie. (opis festiwalowy)

KONCERT: Ahaju Fusion Bolivia
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Piątek 12.07, godzina 19

Grupa pochodzi z Boliwii. Prezentuje nie tylko indiańską muzykę etniczną z Ameryki Północnej i Południowej, ale też znane i lubiane melodie ballad i przebojów światowych, w tym polskich, w aranżacji na fletnię pana oraz inne instrumenty, takie jak np. Quena, Zampoña, Toyo czy Charango.

PREMIERA: Zabierz mnie na księżyc
Kino „Giewont”, ul. Kościuszki 4
Piątek 12.07 – niedziela 14.07, godzina 19.45

Komedia romantyczna ze Scarlett Johansson i Channingiem Tatumem w rolach głównych. Johansson wciela się w rolę ekspertki marketingu, a Tatum dyrektora ds. startów, tłem opowieści zaś jest epokowe lądowanie Apollo 11 na Księżycu.

BNP PARIBAS KINO LETNIE. Festiwal Sopot – Zakopane
Plac Niepodległości, godzina 21.30

BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane od wielu lat celebruje miłość do kina i zaprasza do oglądania filmów w wyjątkowych, zapierających dech w piersiach okolicznościach przyrody. Na festiwalowej liście tradycyjnie znajdziecie ponadczasowe tytuły, które od lat łączą i kształtują kolejne pokolenia kinomanów. To m.in. kultowe obrazy takie jak: „Pulp Fiction”, „Buntownik z wyboru”, „Goonies”, „Skazani na Shawshank”, „Kiler”, „Matrix”, „Batman – Początek” czy „Legalna blondynka”. Z myślą o pokoleniu Z na festiwalu, po 20 latach od premiery, będzie można zobaczyć ostatnie odkrycie Tik Toka i Instagrama, czyli „Nigdy w życiu!” z Danutą Stenką i Arturem Żmijewskim, film niedostępny na żadnej platformie streamingowej.

WEEKENDOWE SEANSE:
12.07 Jestem najlepsza. Ja, Tonya; 13.07 Skazani na Shawshank; 14.07 Poprzednie życie

OTWARTE MISTRZOSTWA ZAKOPANEGO W BIEGU POD GóRĘ
Harenda, Polana Szymoszkowa, Wielka Krokiew
Sobota 13.07, od godziny 8

Zawody składają się z czterech biegów:
- na Harendzie – 600 metrów, /+ 210 metrów (35%) - limit 20 min
- na Polanie Szymoszkowej – 1200 metrów/ + 270 metrów (22,5%) - limit 25 min
- na Wielką Krokiew szlakiem turystycznym – 520 metrów, /+140 metrów (26,9%)!!! - limit 15 min
- na Wielką Krokiew schodami – 260 metrów, /+140 metrów (53,8%)!!! - limit 15 min
Łącznie: 2580 metrów przy przewyższeniu 760 metrów (29,4%). Całość wygrywa zawodnik, którego suma czasów z czterech biegów jest najniższa.

Zmagania biegaczy rozpoczną się o godzinie 8. W pierwszej kolejności zmierzą się oni ze stokiem na Harendzie, a potem kolejno: o 9.15 Szymoszkowa, o 10.30 Wielka Krokiew szlakiem turystycznym i na koniec o 11.15 Wielka Krokiew schodami. Zapisy i regulamin TUTAJ.

WIDZIMY SIĘ U RZĄSóW: Mam kawałek drzewa i patrzę...
Galeria Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16
Sobota 13.07, godzina 16

Oprowadzanie po galerii i opowieść o warsztacie rzeźbiarskim Antoniego Rząsy. Dowiecie się jak powstawały jego rzeźby, od kloca drewna po patynę. Również w jaki sposób artysta odnajduje kształt rzeźby ukryty w drewnie. Spotkanie poprowadzi Marcin Rząsa - rzeźbiarz, przewodnik tatrzański, syn Antoniego Rząsy. Potwierdzenie udziału: tel. 695482204, galeria@antonirzasa.pl

BIESIADA SPISKA z Kapelą Wartko
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Sobota 13.07, godzina 19

Kapelę założył w 2010 roku Grzegorz Kowalczyk. Tworzy ją czterech muzyków z różnych miejscowości Spisza, choć oficjalnie urzędują w Niedzicy. Tu, prócz własnej działalności, muzykują np. w trakcie Śpiskich Zwyków, towarzysząc na scenie zespołom przedstawiającym obrzędy kultywowane na Spiszu. W grudniu posłuchać ich można w Betlejem w Niedzicy. Grają oczywiście muzykę swojego regionu.

KONCERT: Doda
Rówień Krupowa
Sobota 13.07, godzina 20

Pierwszy z koncertów w ramach trasy Lata z Radiem i Telewizją Polską.

ŚWIĘTO ULICY STRĄŻYSKIEJ
Polana przy szałasie Jana Chyca, skrzyżowanie ul. Strążyskiej z ul. Bogdańskiego
Niedziela 14.07, od godziny 10

PROGRAM:
10.00 msza w Starym Kościółku w intencji mieszkańców ulicy Strążyskiej,
11.00 przejazd zaprzęgów konnych ulicami: Kościeliska, Krupówki, Orkana, Kasprusiami, Strążyską,
12.00 wystrzał armatni w restauracji Żabi Dwór,
13.00 Festyn z konkursami: - występy zespołów regionalnych, - konkurs rysunkowy dla dzieci, - konkursy sportowe dla dzieci i dorosłych, - atrakcje dla dzieci.

WYDARZENIE Z CYKLU: "Lekcje z kolekcji. Ubiory ludowe w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego"
Galeria Władysława Hasiora (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Jagiellońska 18b
Niedziela 14.07, godzina 15

W planach oprowadzanie po galerii i pokaz filmu "SOLSPANN" (dzięki uprzejmości jego autora Rogera Sellberga).

WARSZTATY MALOWANIA FIGUREK
Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" Gniazdo Zakopane, ul. Orkana 2a
Niedziela 14.07, godzina 15

Zakopiański Klub Fantastyki - Sekcja Fantastyki Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" Gniazdo w Zakopanem po raz drugi zaprasza na warsztaty malowania figurek. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują na nie wcześniejsze zapisy poprzez formularz na stronie: http://wmf.klubfantastyki.pl/. Zajęcia poprowadzi Przemysław Xerxes Pencak.

GRY BEZ PRĄDU - otwarte spotkania przy grach planszowych, bitewnych i karcianych
Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" Gniazdo Zakopane, ul. Orkana 2a
Niedziela 14.07, godzina 17

"Gry bez prądu" to cykliczne, otwarte spotkania przy grach planszowych, bitewnych i karcianych, odbywające się dwa razy w tygodniu - w każdą niedzielę od godziny 17 i w środę od godziny 18.30. Organizatorzy zachęcają do udziału w nich oraz śledzenia relacji ze spotkań na profilu FB Zakopiański Klub Fantastyki

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:
- REALIZM ARTYSTYCZNY MICHAŁA GĄSIENICY-SZOSTAKA. Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27 (do 31.07)
- TRYUMF W CZASIE. NAJSTARSZE UBRANIA Z PODHALA. Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, ul. Krupówki 10
- ZAMOYSCY – SPICHLERZ WARTOŚCI. Spichlerz w Kuźnicach, poniżej budynku Dyrekcji TPN (do końca roku)
- MŁODE ZAKOPANE 2024. Pierwszy przegląd sztuki współczesnej. Galeria Stacja Kultura Zakopane - Zakopiańskie Centrum Kultury, ul. Chramcówki 35
- FUNDATOR - HRABIA WŁADYSŁAW ZAMOYSKI. Zakopiańskie Centrum Kultury - Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41
- W BLISKOŚCI. KOSMOS – trzecia wystawa z cyklu "Lekcje z kolekcji. Ubiory ludowe w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego". Galeria Władysława Hasiora (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Jagiellońska 18b
-  PIERWSZE RZECZY - wystawa z cyklu "Lekcje z kolekcji. Ubiory ludowe w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego". Galeria Sztuki w willi Oksza (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Zamoyskiego 25
- NA KRAWĘDZI WSPINANIA - prace w drewnie i kamieniu Jana Muskata. Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 22-23.

an




Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Emerytka szuka DOMU Z OGRODEM do wynajęcia - Nowy Targ i okolice. 575 450 977.
  • PRACA | dam
    Hotel **** w Zakopanem zatrudni KUCHARZA a la Carte tel. + 48 792 276 261
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38 m2 i 50 m2 W CENTRUM NOWEGO TARGU, UL. KRZYWA, STANDARD DO ZAMIESZKANIA, NOWE, ŚWIEŻE. 608 806 408
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KIEROWCĘ. Mile widziane doświadczenie. Praca na stałe. 602 759 709
  • PRACA | dam
    Zatrudnię SPRZEDAWCZYNIĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W ZAKOPANEM. 606 115 465.
  • PRACA | dam
    SEWiK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. z siedzibą w Zakopanem zatrudni na stanowisku: KIEROWNIK DZIAŁU TECHNICZNEGO I INWESTYCJI. Szczegółowe informacje i warunki aplikowania: www.sewik.com.pl oraz w Sekretariacie spółki tel. 18 20 24 450.
  • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
    PRZYCZEPKA JEDNOOSIOWA WYWROTKA. URSUS C-360. 692 180 309.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
  • PRACA | dam
    Górska Grupa Hotelowa zatrudni OSOBĘ DO KIEROWANIA DZIAŁEM HOUSEKEEPINGU w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. Prosimy o przesłanie CV na adres a.rysula@gorskagrupa.pl oraz telefon 535-391-391
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA KUCHNI ZIMNEJ ORAZ GORĄCEJ. Praca na stałe lub dorywczo. CV na: rabka@siwydym.pl Informacje pod numerem 887 080 004
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA/-KĘ, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO, KELNERA/-KĘ. Kontakt: 600 035 355, 600 035 080 lub osobiście: Zakopane, Droga na Bystre 2A (9-13).
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    MIESZKANIE W CENTRUM ZAKOPANEGO: TRZY POKOJE, DWA BALKONY, WIDOKOWE, PO REMONCIE. 662 210 421
  • PRACA | dam
    DO PENSJONATU W ZAKOPANEM - OSOBĘ DO OBSŁUGI ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA POKOI - dyspozycyjną. Bez zamieszkania. 509 578 689.
    Tel.: 509 578 689
  • PRACA | dam
    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę przesyłać na adres: kantorzakopanepraca@gmail.com
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Biuro księgowe AUDITPLUS zatrudni: głównego księgowego, specjalistów ds. księgowości i referentów. Praca w Zakopanem, 8-16, pełen etat. Zapraszamy. Zgłoszenia: praca@auditplus.pl.
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • KUPNO
    KUPIĘ STARY POROZBIÓRKOWY SOSRĘB. Proszę wysłać zdjęcie na numer 605 306 244.
  • ANTYKI
    Do sprzedania ZABYTKOWY PRZEDWOJENNY KREDENS GÓRALSKI ZAKOPIAŃSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁU DRZEWNEGO w idealnym stanie, z lat trzydziestych, sprawdzony przez kustosza Muzeum Tatrzańskiego. Również CZĘŚĆ KOLEKCJI PRZEDWOJENNEGO MALARSTWA o tematyce góralskiej, znanych polskich malarzy aukcyjnych, takich jak Gąsienica Szostak, Augustynowicz, Jarocki, Moszyński, Gałek, Ćwikliński, Dzieliński, Skowroński. Tel. 601 51 35 33
  • USŁUGI | inne
    ODŚNIEŻANIE DACHÓW. TECHNIKI LINOWE. TEL: 695 092 678
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-02-26 09:00 Zimowa wędrówka łukiem Karpat 2026-02-26 08:45 Kolumna informacyjna Powiatu Tatrzańskiego 2026-02-26 08:00 Poczta (nie) znika 2026-02-25 21:59 Wieczór pełen magii 2026-02-25 21:39 Dwóch Polaków zginęło pod lawiną w Tatrach 6 2026-02-25 21:28 Zakopane zwiększa wydatki o 1,4 mln zł. Deficyt budżetu przekroczy 44 mln zł 2 2026-02-25 21:00 Testy syren alarmowych w Pieninach 2026-02-25 20:00 Kupcy z rynku maślanego walczą o pięcioletnie umowy bez przetargu 5 2026-02-25 19:23 Halny walczył z rozmachem. Siódme miejsce i cenne doświadczenie w IV lidze 2026-02-25 19:00 Olcza pod okiem kamer? 8 2026-02-25 18:50 Jest wniosek o nazwę dla nowego ronda w Nowym Targu 2026-02-25 18:37 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 2026-02-25 18:00 Spór o mieszkanie blisko Krupówek, lepiej sprzedać czy wprowadzić biedną rodzinę? 1 2026-02-25 17:31 Sport pod dachem 2026-02-25 17:30 "Zapiski oficera Armii Czerwonej" z Piotrem Cyrwusem 7 2026-02-25 16:46 Lawina w rejonie Koziego Wierchu. TOPR ostrzega przed bardzo niebezpiecznymi warunkami w Tatrach (WIDEO) 2026-02-25 16:30 Skomunalizowana działka z wielkim akwarium zostanie sprzedana dzierżawcy 1 2026-02-25 16:04 Kradzież w drogerii 2026-02-25 15:03 Jak znaleźć firmę, która zajmuje się recyklingiem odpadów niebezpiecznych? 2026-02-25 15:00 Dziewczyna z Ochotnicy Dolnej na wybiegu w Londynie. Izabela Mazurek podbija świat mody 2026-02-25 14:38 Jak wygląda proces projektowy u architekta wnętrz dla wymagających klientów? 2026-02-25 14:31 Koniec świątecznego klimatu pod Tatrami. Znika iluminacja sprzed urzędu w Zakopanem 1 2026-02-25 14:00 Nie dla "Ognia" ten hołd 6 2026-02-25 13:30 Kapołka Quartet na scenie MCK 2026-02-25 13:00 Będzie poczekalnia na dworcu busów 2026-02-25 12:30 W czwartek przerwy w dostawie wody w Zakopanem 7 2026-02-25 12:26 Kultura w regionie: Jakie koncerty warto zaplanować w tym sezonie? Przegląd najciekawszych wydarzeń muzycznych 2026-02-25 12:00 XXXVIII Memoriał Jana Strzeleckiego w Tatrach. Najstarsze zawody skiturowe wracają na Kalatówki 1 2026-02-25 11:22 Zawyją syreny pod Babią Górą 2026-02-25 11:03 Bombowe alarmy również w Nowym Targu 2026-02-25 10:59 W Tatrach lawinowa trójka i trudne warunki. Ponad metr śniegu na Kasprowym (WIDEO) 2026-02-25 10:00 Turniej tenisa stołowego w Lipnicy Wielkiej 2026-02-25 09:17 Blisko 3 promile i kolizja w Białym Dunajcu. 41-latek zatrzymany 2 2026-02-25 08:06 Informacje o ładunkach wybuchowych i ewakuacja szkoły w Zakopanem (WIDEO) 10 2026-02-25 08:00 I Marsz Żołnierzy Wyklętych im. Józefa Kurasia 33 2026-02-24 21:00 Pracowity poniedziałek pienińskich druhów 2026-02-24 20:00 Seniorzy w ruchu. Ruszyły warsztaty Trzymajmy dobrą formę w Poroninie 1 2026-02-24 19:37 Urazy kręgosłupa, jamy brzusznej, klatki piersiowej i głowy u polskiego taternika 2026-02-24 19:25 Mieszkańcy piszą o uciążliwych kuligach. Radni: kuligi to tradycja 24 2026-02-24 18:37 Zawieja w Zakopanem. W Tatrach trzeci stopień zagrożenia lawinowego! (WIDEO) 2026-02-24 18:00 Robert Rzepka z Ratułowa: Cieszy mnie to muzykowanie 2026-02-24 17:00 Odświeżona ekspozycja etnograficzna zaprasza zwiedzających 2026-02-24 16:30 Frajdowa Akademia Baletu i Tańca zaprasza na "Dziadka do orzechów" 2026-02-24 16:00 X Parafialny Turniej Tenisa Stołowego (ZDJĘCIA) 2026-02-24 15:30 W głowie psychopaty. Mamy dla Was książki 1 2026-02-24 15:00 Co dalej z rabczańskim lodowiskiem 13 2026-02-24 14:00 Memoriał Kornela Makuszyńskiego rozpocznie się w sobotę 1 2026-02-24 13:00 Radni za służebnością przy Alejach 3 Maja. Spór o metry i miejsca parkingowe 3 2026-02-24 12:00 Ankieta potrzeb kulturalnych mieszkańców Gminy Biały Dunajec 6 2026-02-24 11:06 Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu przy Watrze naprawiona 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-02-26 08:47 1. Ile ci płacą za sianie propagandy? 2026-02-26 08:41 2. Myszka agresorka to w ogole chciala przeniesc tam rynek maslany tylko po to zeby uwalic całą obwodnice ale w sumie niezle, mialaby gdzie kupowac pomidorki i inne bananki kiedy cale miasto stoi w korkach 2026-02-26 08:35 3. Głupota przecież w ten dzień na stronie TOPR były filmy z lawiniami i III stopień. 2026-02-26 07:44 4. @ella, wiesz gdzie nie można kupić warzyw i owoców? na Szkolnej nad potokiem :) tam gdzie twoja idolka myszka agresorka chciała przenieść ten rynek! 2026-02-26 07:08 5. Fajnie ze Tatar chce kamery na przystankach, bedzie pieknie widac jak nielegalnie sie zatrzymuje i na wydre podbiera ludzi komunikacji miejskiej... 2026-02-26 07:07 6. Dorula zostawil po sobie same dlugi wiec i tak nie za duzy ten deficyt wam wychodzi przy tych inwestycjach wszystkich. 2026-02-26 06:48 7. "Mieszkańcy tu żyją od pokoleń" :) :) :) kasinioku!!!! w latach 90 było tam kilka domów 2026-02-26 06:41 8. Absolutnie nie wyrażam zgody na takie uprzywilejowane traktowanie części tzw. biznesmenów. Inaczej ja też chcę by mi zamrozić na 5 lat podatek od nieruchomości1 2026-02-26 06:37 9. Jakieś brednie. Ani TOPR ani HZS nie proszą nigdy postronnych osób (tym bardziej zza granicy) o sprawdzenie zagrożenia lawinowego. 2026-02-26 06:36 10. Rozdmuchane ego jednego z nich musiało sie tak skończyć.. gość bez fb i ista nie istniał.... i nie powielajcie info ze ktoś z HZS prosił go o sprawdzenie warunków bo to nie prawda!,nagrał sobie filmik na którym co sobie chciał to mógł sobie powiedzieć i tyle a durne media powielają takie informacje ...a z tym jego "doswiadczeniem" tez bym sie nie rozpędzała bo przy bitej lawinowej trójce nikt doświadczony nie wchodzi w strome żleby
2026-02-16 21:51 1. "Na spotkaniu zjawił się burmistrz Łukasz Filipowicz, radni Tymoteusz Mróz, Mateusz Łękawski i mieszkańcy. Ci ostatni niezbyt licznie." A kto miałby się tam pojawić jak spotkanie zorganizowane w godzinach gdzie normalni ludzie pracują a miejsca tam w tej "stacji kultura" było może jeszcze na jakieś 20 osób. Przecież to klita na poddaszu gdzie jest miejsce dla dzieci na zabawy a nie dla 100 czy więcej dorosłych. Przecież to była jawna kpina. Dlaczego spotkanie nie było bardziej komunikowane i nie zapewniono odpowiednio dużej sali? I przede wszystkim dlaczego w godzinach pracy a nie w weekend??? Wywalić miliona na sylwestra potrafią a zmobilizować mieszkańców "nie da się". Widać zależy im żeby przyszło jak najmniej mieszkańców. Boją się usłyszeć to i owo. 2026-02-08 13:18 2. Fajne eksponaty :) 2026-02-04 21:19 3. Nie moje klimaty ani dla uszu ani dla oczu 2026-01-29 15:43 4. Kasia Rysy 2026-01-03 13:15 5. Ładne góalki. 2025-12-29 19:33 6. Znakomity poMYSł panie @jarząbek 2025-12-03 15:38 7. Świetny POmysl, zwłaszcza że w Zakopanem mimo otwartej Gubałówka m.in. przez Pana Szwajcara i czwartego burmistrza G.J. to lepiej na desce windsurfingowej po równiach pojeździć 2025-12-01 17:12 8. Panowie dobra robota! A tak swoją drogą nie ma wojny, jest woda, ogólcie się do tej służby, a nie wyglądajcie jak krasnale... 2025-11-21 15:51 9. Brawo Agatko! Piękne, cudne, zachwycające prace! 2025-11-17 21:21 10. Teraz górale wprzedają swoją ojcowiznę żeby kupić nowe auto. Wszystkie te biznesy ze starym śmierdzącym sprzętem (mówiąc złomem) powinny być nakaz ogrodzenia blochą od ulicy. Podobnie ze składami budowlanymi. Tyle pięknych miejsć zostało oszpeconych przez lokalny interes.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama