2024-07-18 10:30:35

Zakopane

Moc biegania, to moc pomagania

W wyjątkowym Biegu po Oddech już po raz dziewiąty można wesprzeć podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

W trakcie Biegu po Oddech, którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, po raz dziewiąty spotkają się biegacze z całej Polski. Stacjonarny bieg wystartuje 1 września o godzinie 10 w Zakopanem. Wirtualna formuła zakończy się natomiast 30 września. W tym przypadku uczestnik sam decyduje gdzie i kiedy pobiegnie. Udział w wydarzeniu zadeklarowało już ponad 500 zawodników, w tym Justyna Kowalczyk-Tekieli, mistrzyni olimpijska oraz ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą i honorowa patronka Biegu po Oddech.

- Miałam okazję poznać wielu chorych na mukowiscydozę, którzy stali się bliscy mojemu sercu. Wiem z jakimi wyzwaniami mierzą się zarówno oni, jak i ich najbliżsi. Poprzez swój udział chciałabym ich wesprzeć tej wielkiej życiowej walce z nieuleczalną chorobą.  Co ważne, każdy z nas, kto biegnie w tym biegu dokłada swoją cegiełkę pomocy - mówi Justyna Kowalczyk-Tekieli, wieloletnia ambasadorka PTWM.

- Chorzy na mukowiscydozę cały czas wymagają kompleksowej opieki i pomocy, a pieniądze, które zbieramy m.in. podczas Biegu po Oddech pozwalają na zapewnienie różnych form wsparcia dla naszych podopiecznych. Dlatego też każdy uczestnik Biegu po Oddech tak bardzo cieszy, bo wykupując pakiet startowy pomaga w walce z mukowiscydozą,. My jak zawsze dbamy o to, aby biegowi towarzyszyło wiele atrakcji. W ten sposób pragniemy podziękować wszystkim, którzy zdecydują się wziąć udział w wydarzeniu - dodaje Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Środki finansowe pozyskane w czasie imprezy są przekazywane m.in. na rehabilitację, wsparcie w zakupie leków, organizację warsztatów czy pomoc psychologiczną.

Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma pakiet startowy, w którym znajdzie miedzy innymi zaprojektowaną specjalnie na bieg techniczną koszulkę Attiq i wyjątkowy medal. Dodatkowo na biegaczy, którzy zdecydują się pobiec ulicami Zakopanego będzie czekał elektroniczny pomiar czasu, charytatywny piknik rodzinny i smaczny poczęstunek.

Organizator zadbał też o liczne i atrakcyjne nagrody dla uczestników obydwu biegów. W Zakopanem nagrodzone zostaną m.in. pierwsze III miejsca w kategorii open, pierwsze III miejsca w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych, będą też nagrody specjalne dla najmłodszego i najstarszego uczestnika czy dla uczestników, którzy przybiegną na metę w określonym czasie.  Z kolei w biegu wirtualnym zostały ogłoszone dwa konkursy z nagrodami - jeden na najciekawszy artykuł o bieganiu dla wszystkich uczestników wirtualnej edycji oraz drugi na największą drużynę dla chorych na mukowiscydozę.

Jak wygląda 9. Wirtualny Bieg po Oddech?
•    To uczestnik decyduje, gdzie i kiedy pobiegnie.
•    Dystans 5 km można przebiec lub przejść.
•    Rejestracja do biegu i zakup pakietów startowych odbywa się na stronie www.bieg.oddychaj.pl Uczestnicy otrzymują swoje pakiety na bieżąco.
•    Po ukończonym biegu należy wejść na www.bieg.oddychaj.pl, gdzie znajduje się formularz do przesłania wyniku. Uzyskany wynik można wpisać tylko raz, najpóźniej do 30 września. Zgłoszenie musi być kompletne, zawierające zdjęcie lub zrzut ekranu z aplikacji, gdzie będzie widoczny dystans i czas przebiegnięcia oraz pokonana trasa. Wyniki biegu będą pojawiać się na bieżąco na stronie www.bieg.oddychaj.pl

9 Bieg po Oddech w Zakopanem!
•    Bieg odbędzie się 1 września o godz. 10:00.
•    Tradycyjnie start i meta znajdować się będą w Parku Miejskim, a widokowa trasa przebiegać będzie ulicami, które wyznaczają 5-kilometrowy dystans.
•    Biuro zawodów będzie mieścić się w Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Zakopanem.
•    Rejestracja do biegu i zakup pakietów startowych odbywa się na stronie www.bieg.oddychaj.pl Uczestnicy otrzymają swoje pakiety w biurze zawodów które będzie otwarte 31 sierpnia w godz. 14:00-19:00 oraz 1 września 7:00-9:00

Więcej informacji na temat 9. Biegu po Oddech znajduje się na stronie http://bieg.ptwm.org.pl/.

Głównym Sponsorem wydarzenia jest Santander Consumer Bank, Sponsorami Złotymi - Nosalowy Dwór Resort& Spa oraz Vertex Pharmaceuticals, Sponsorami Brązowymi - Fundacja Inter Cars, Skarbiec TFI, Kryjówki.pl

opr. an

----------
Mukowiscydoza to ciężka ogólnoustrojowa choroba o podłożu genetycznym. W wyniku defektu genetycznego organizm chorego produkuje nadmiernie lepki śluz, który powoduje zaburzenia w wielu narządach, a przede wszystkim w układzie oddechowym i pokarmowym. Mukowiscydoza największe spustoszenie czyni w płucach chorego, prowadząc z czasem do ich całkowitej niewydolności. Jeszcze do niedawna jedyną szansą na przedłużenie życia był przeszczep płuc. Obecnie są już terapie, które działają na przyczynę choroby, a nie tylko łagodzą jej objawy. To leki, które zmniejszają liczbę zaostrzeń, poprawiają parametry funkcjonowania płuc, a w rezultacie wydłużają życie. Ten przełom w leczeniu dostępny jest tylko dla części chorych, z konkretnymi mutacjami. W Polsce na mukowiscydozę choruje blisko 2000 osób.

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) jest najstarszą i największą w Polsce organizacją działającą na rzecz chorych na mukowiscydozę. Od 37 lat niesie wszechstronną pomoc i wsparcie osobom chorym i ich rodzinom, m.in. prowadzi projekty domowej rehabilitacji, bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, infolinię dla chorych oraz poradnictwo w zakresie pomocy psychologa, prawnika, fizjoterapeuty, dietetyka, finansuje leczenie i fizjoterapię, organizuje warsztaty i szkolenia, wydaje czasopismo „Mukowiscydoza”,  a także zabiega o konieczne zmiany w systemie zdrowia.


Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA/-KĘ, GRILLOWEGO, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ. Kontakt: 600 035 355 lub osobiście: Zakopane, Droga na Bystre 2A (9-13).
  • PRACA | dam
    STATUS STUDENCKI/ WEEKEND/ 100 zł/h. PRACA EXCEL itp./ +mieszkanie/ micheelkowalski@gmail.com. Zakopane
  • PRACA | dam
    PRACA DLA TYNKARZA LUB BRYGADY NA TYNKI. 535 290 865.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
  • PRACA | dam
    Hotel **** w Zakopanem zatrudni KUCHARZA a la Carte tel. + 48 792 276 261
  • PRACA | dam
    Młoda energiczna osoba poszukiwana do pracy na weekendy pod Gubałówką.... szczegoly pod numerem telefonu 781271166.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    ZAKOPANE - STYLOWY DOM (zadbany, urządzony), na działce 3000 m, widok na góry - 607 506 428.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia MIESZKANIE 80 m2 - Szaflary. 660 876 537.
  • PRACA | dam
    Przyjmę DO OPIEKI NAD STARSZĄ OSOBĄ. 665 602 766.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Emerytka szuka DOMU Z OGRODEM do wynajęcia - Nowy Targ i okolice. 575 450 977.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KIEROWCĘ. Mile widziane doświadczenie. Praca na stałe. 602 759 709
  • PRACA | dam
    Zatrudnię SPRZEDAWCZYNIĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W ZAKOPANEM. 606 115 465.
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA KUCHNI ZIMNEJ ORAZ GORĄCEJ. Praca na stałe lub dorywczo. CV na: rabka@siwydym.pl Informacje pod numerem 887 080 004
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • KUPNO
    KUPIĘ STARY POROZBIÓRKOWY SOSRĘB. Proszę wysłać zdjęcie na numer 605 306 244.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-03-13 15:00 Będzie protest przed schroniskiem w Nowym Targu. Głos zabrała też Doda (WIDEO) 2026-03-13 14:30 Konkurs Muzyk Podhalańskich i Góralskie Śpiewanie w niedzielę w Nowym Targu 2026-03-13 14:00 Kapliczki odzyskają blask 2026-03-13 13:42 73% Polaków zamierza częściej podróżować po Polsce. Geopolityka wzmacnia krajową turystykę 2026-03-13 13:30 W poniedziałek przerwy w dostawie wody w Zakopanem 2026-03-13 13:00 Tylko pojedyncze krokusy na Kalatówkach 2026-03-13 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 1 2026-03-13 11:30 Pixar odkrywa sekrety królestwa zwierząt. Mamy dla Was bilety 2026-03-13 11:00 Przestępcy przejmują konta na Facebooku. Policja ostrzega przed oszustwem, nie klikaj w link 2026-03-13 10:11 Utrudnienia w Witowie. Remont drogi przy budynku wielofunkcyjnym 2026-03-13 10:00 Pusto i pięknie w Dolinie Kościeliskiej (WIDEO) 2026-03-13 09:16 Zderzenie auta dostawczego i osobówki w Czarnym Dunajcu 1 2026-03-13 09:00 Terenowa akcja szczepienia psów w Kościelisku. Sprawdź godziny i miejsca 2 2026-03-13 08:01 Niesamowity film pokazuje, jak zmieniało się Zakopane i Tatry w latach 1860-2026 (WIDEO) 1 2026-03-12 21:38 Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Biegowym (ZDJĘCIA) 2026-03-12 21:00 Zakopiańska Trójka Przedszkolem Roku w powiecie tatrzańskim 2 2026-03-12 20:06 Prezydent Karol Nawrocki zawetował program SAFE 41 2026-03-12 20:00 Uczniowie z Zakopanego oddali 21 litrów krwi. Kolejna udana akcja krwiodawstwa 2026-03-12 19:00 Kto chce przejąć Szpital Miejski 6 2026-03-12 18:30 Nowe wsparcie dla seniorów w Bukowinie Tatrzańskiej. Podpisano umowę na realizację inwestycji 1 2026-03-12 18:01 Otwarte kosze przyciągają dzikie zwierzęta 5 2026-03-12 17:33 Gorczański park ostrzega 2026-03-12 17:00 Od pierwszego wyjazdu koleją linową na Kasprowy Wierch do lidera branży czasu wolnego 1 2026-03-12 15:55 Bombowe znalezisko w Maruszynie 1 2026-03-12 15:00 Pod Tatrami na majówkę ruszy Karta Turysty (WIDEO) 19 2026-03-12 13:50 Interwencja policji w Gliczarowie. Niewłaściwa opieka nad grupą nastolatków? 1 2026-03-12 13:20 Dachowanie na Chyżniance 2026-03-12 13:00 Uzdrowisko z ofertą dla kuracjuszy 1 2026-03-12 12:00 Kolizja auta z rowerzystą w Zakopanem. Policja apeluje o ostrożność na drogach 4 2026-03-12 10:59 Olga Łyjak i Marcin Piętka zwycięzcami 38. Memoriału Jana Strzeleckiego w narciarstwie wysokogórskim 2026-03-12 09:59 Krokusy i cudowny poranek w Zakopanem (WIDEO) 2026-03-12 09:00 Wojewoda bada likwidację szkoły w Rzepiskach. Są wątpliwości co do procedury 2026-03-12 08:00 Słodka inwazja na Krupówki 4 2026-03-11 21:35 Dyplomowy hołd muzyczny dla bohaterów Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego 2026-03-11 21:00 Nie dla planu miejscowego 2 2026-03-11 20:30 Podstawówka z Poronina zdobyła Puchar Wójta. Wiemy kto jeszcze stanął na pudle 2026-03-11 20:03 Nikt nie chce kupić niedokończonej galerii Color Park w Nowym Targu 1 2026-03-11 19:00 Nielegalny tytoń i papierosy zabezpieczone przez policję 2 2026-03-11 18:00 Hotelarze z Ponic w telewizyjnym programie walczą o klientów 5 2026-03-11 17:21 Nowy sprzęt dla służb w Zakopanem. Miliony złotych na bezpieczeństwo mieszkańców (WIDEO) 19 2026-03-11 17:00 Nie żyje długoletnia dyrektorka orawskiego skansenu w Zubrzycy Górnej 2026-03-11 16:30 Historia życia jednego z najlepszych fałszerzy dzieł sztuki, ale nie tylko. Mamy dla Was książki 2026-03-11 16:25 Bartłomiej Jurecki nagrodzony za super zdjęcie. Portalem roku został jawnylublin.pl 2 2026-03-11 16:00 Rynek w Nowym Targu do naprawy 2 2026-03-11 15:32 FiśBanda zachwyciła w Must Be The Music. Teraz walczy o półfinał 2026-03-11 15:25 Krupówki wyczyszczone z pozostałości po zimie i turystów (WIDEO) 5 2026-03-11 15:00 Dzień Sołtysa w gminie Poronin. Podziękowania za pracę na rzecz mieszkańców 1 2026-03-11 14:25 Tragedia w centrum Zakopanego. W pożarze zmarła kobieta 2026-03-11 14:25 Pod Babią Górę zjadą Orawianie z całego świata 2026-03-11 14:11 Rozpoczęła się Gala SGL Local Press 2025, wśród nominowanych trójka naszych dziennikarzy (WIDEO) 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-03-13 14:30 1. Kilka ładnych lat wstecz aby zamieścić tu komentarz należało się zalogować na swoje forumowe konto. To trochę powstrzymywało tego pokroju mądrusiów. Teraz jest ... no widać na przykładzie tego multinickowca. 2026-03-13 14:30 2. No i co tu robić w tym grajdole....? W tygodniu było trochę luzu i można było przypomnieć sobie jak wygląda namiastka normalności. Ale na wekent znowu zjedzie się szarańcza żądna rozrywki... więc trzeba się ewakuować z lunaparku. Tymczasem włatcom lunaparku lansującym się na rozwalaniu kasy dla turystów na "kartę turysty" czy "markę Tatry"... polecam lekturę i przemyślenia. finanse.wp.pl - 13 marca 2026, 05:56 https://finanse.wp.pl/powstana-z-nich-slumsy-tak-austriacy-ostrzegali-polski-kurort-7263110800537888a "Powstaną z nich slumsy". Tak Austriacy ostrzegali polski kurort "W latach 90. austriacki inwestor, który pojawił się w Szklarskiej Porębie, ostrzegał, że rozwój apartamentów na najem krótkoterminowy okaże się dla polskiego kurortu przekleństwem. - Wszystkie kraje alpejskie miały z nimi problem 30-40 lat temu - mówi były burmistrz miasta Grzegorz Sokoliński. Dzisiaj górska miejscowość liczy straty idące w miliony złotych rocznie." 2026-03-13 14:28 3. Wspaniały, niesamowicie wzruszający film. Wielkie dzięki autorom... 2026-03-13 14:14 4. Oszołomie tego zwykły czytelnik na 100% nie może sprawdzić słyszał ty o RODO 2026-03-13 14:07 5. @OpenAI, trzeba jeszcze pisiorkom przypomnieć kto to powiedział w sejmie bo na pewno nie wiedzą!!!! "Lepiej być zadłużonym niż okupowanym" WASZ KACZAFI :) :) :) 2026-03-13 14:01 6. Dzień dobry, zapomniano o drobnym szczególe , ile kosztuje szczepienie. 2026-03-13 13:54 7. franek a co się dziwisz i czego się spodziewasz po kaczych zakutych łbach wiecznie na kolanach z nosem wiadomo gdzie, dewianta w sutannie........ 2026-03-13 13:26 8. @te, byle jaki, napisz, że bokserek to zakamuflowany Putin i będzie git Wolę bokserka, chłopa z *a*ami, niż ciotę bonżurka w bucikach na wysokich obcasach i z tęczowa torebką na ręku, który lotnisko ma w Berlinie 2026-03-13 13:09 9. @Heniek No właśnie. PiS ciągle sprzedaje narrację w stylu "ta zła Unia vs Polska", tak jakbyśmy nie byli członkiem Unii, nie mieli swoich posłów itp, tylko byli jakimś, nie wiem, dodatkiem czy czymś w tym stylu. I miliony ludzi łykają te brednie jak pelikany. A ruscy się cieszą. Bo ich celem jest rozbicie Unii i NATO. 2026-03-13 13:02 10. no cóż kacze zakute łby pieją w zachwytach ale czegóż się spodziewać po zakutych łbach......na szczęście Premier Tusk wiedział dawno, że alfons to zawetuje i będzie plan B!!!! a wy kacze obłoki kurzu cóż........wybraliście kibolskiego buca i alfonsa i świadczy to tylko i wyłącznie o waszym poziomie.....chociaż nie ma tu mowy o jakimkolwiek poziomie....
2026-03-11 08:14 1. Strategia rozwoju... Stawiać jak najwięcej deweloperki, reszta to ch... 2026-03-06 08:53 2. moze zamiast organizować te rozchwytywane i konsultacje miasta uruchomi druga zmiane u w urzedzie dla pracujacych obywateli petentów? 2026-03-06 08:25 3. Chętnie bym się dowiedział jakie studia i na jakich poważnych uczelniach mają ukończone uczestnicy dyskusji. Wprawdzie obowiązuje zasada, że wystarczy chęć szczera ale oni chcą zmarnować nasze pieniądze. Oj tam, oj tam. 2026-02-16 21:51 4. "Na spotkaniu zjawił się burmistrz Łukasz Filipowicz, radni Tymoteusz Mróz, Mateusz Łękawski i mieszkańcy. Ci ostatni niezbyt licznie." A kto miałby się tam pojawić jak spotkanie zorganizowane w godzinach gdzie normalni ludzie pracują a miejsca tam w tej "stacji kultura" było może jeszcze na jakieś 20 osób. Przecież to klita na poddaszu gdzie jest miejsce dla dzieci na zabawy a nie dla 100 czy więcej dorosłych. Przecież to była jawna kpina. Dlaczego spotkanie nie było bardziej komunikowane i nie zapewniono odpowiednio dużej sali? I przede wszystkim dlaczego w godzinach pracy a nie w weekend??? Wywalić miliona na sylwestra potrafią a zmobilizować mieszkańców "nie da się". Widać zależy im żeby przyszło jak najmniej mieszkańców. Boją się usłyszeć to i owo. 2026-02-08 13:18 5. Fajne eksponaty :) 2026-02-04 21:19 6. Nie moje klimaty ani dla uszu ani dla oczu 2026-01-29 15:43 7. Kasia Rysy 2026-01-03 13:15 8. Ładne góalki. 2025-12-29 19:33 9. Znakomity poMYSł panie @jarząbek 2025-12-03 15:38 10. Świetny POmysl, zwłaszcza że w Zakopanem mimo otwartej Gubałówka m.in. przez Pana Szwajcara i czwartego burmistrza G.J. to lepiej na desce windsurfingowej po równiach pojeździć
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama