Jego piosenka (Stanisław Kita jest autorem słów i muzyki) to nie tylko artystyczna fantazja, ale potwierdzenie pozytywnych zmian, które zachodzą w Nowym Targu. A to między innymi za sprawą powstałego kilka miesięcy Zakładu Aktywności Zawodowej Od_Nowa zatrudniających osoby niepełnosprawne, działalności Fundacji im. A. Worwy czy współpracujących z nią Szerpów Nadziei, którzy targają po tatrzańskich szczytach osoby na co dzień przykute do wózków czy łóżek. W tym wyprawach uczestniczą także osoby niepełnosprawne z Podhala.
Osoby, które do niedawna rzadko opuszczały ściany swoich domów, dziś pracują, uczestniczą w różnych wydarzeniach w mieście a nawet zdobywają szczyty. Piosenka "Pogodne oblicze niepełnosprawności" Stanisława Kity jak ulał pasuje na hymn ZAZ Od_Nowa.
bz
Fot. Zdjęcia z wyprawy Szerpów Nadziei w Tatry w czerwcu tego roku, w której uczestniczyli także niepełnosprawni z Podhala. Fot. Krzysztof Francyk
wincy aborcji ! wincy....
2024-07-21 20:53:57
Niesłyszący tenor Oliver Palmer - polski Bocelli.
Mama Olivera Pani Elżbieta Palmer, gdy była w 6 miesiącu ciąży usłyszała od lekarza, że ciążę trzeba usunąć. I była konsekwentnie nakłaniana do wykonania zabiegu aborcji. Nie zgodziła się na to. Urodziła dziecko i od tego czasu trwa batalia o jego życie i zdrowie. Oliver urodził się z bardzo poważną ciężką wadą serca. Przeżył śmierć kliniczna. Po przyjściu dziecka na świat rodzice i lekarze koncentrowali się na wadzie serca. Podejrzewano, że Oliver jest nieco cofnięty w rozwoju. Do 8 roku życia zajmowano się jego sercem, nie zdając sobie sprawy że dziecko nie słyszy.
tak jest
2024-07-21 19:27:21
dlatego wincy aborcji ! wincy....