2011-03-26 11:33:00
Małysz Gąsienica honorowym obywatelem Zakopanego. Dawno nie przeżywałem takiego stresu
Dziś Adam Małysz odebrał od zakopiańskich radnych honorowe obywatelstwo naszego miasta. Stał się tym samym 27. honorowym obywatelem Zakopanego. - Dawno takiego stresu nie miałem, nie przypuszczałem, że ta rada będzie taka liczna - mówił po nadaniu tytułu Adam Małysz. Starosta tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski przekazując skoczkowi ciupagę stwierdził, że ten może się od dziś nazywać Adam Małysz Gąsienica.
Na sali byli skoczkowie (m. in. Kamil Stoch), a także dyrektor PŚ Walter Hofer. Sesja zaczęła się od wniesienia sztandaru Zakopanego i modlitwy.
Przewodniczący rady miasta Jerzy Zacharko pokrótce przedstawił życiorys i największe sukcesy mistrza.
- Przez tyle lat był Pan liderem światowych list i ani na moment nie zatracił własnej osobowości, tej podziwianej przez wszystkich skromności i życiowej pokory. Podziwiamy Pańskie mistrzostwo sportowe i wielkie mistrzostwo charakteru. Stał się Pan wzorem do naśladowania. Wzorem zwycięstw, lecz nie za wszelką cenę, gdyż doceniał Pan sportową klasę rywali, szanował werdykty sędziów, z uśmiechem – niekiedy - przyjmując porażki - mówił przewodniczący Jerzy Zacharko.
Później Jerzy Zacharko przypomniał, co dla Zakopanego zrobił do tej pory mistrz z Wisły.
- Mimo że nie jest Pan zakopiańczykiem, stał się Pan dla zakopiańczyków i wszystkich Polaków najlepszym ambasadorem naszego miasta w świecie, jego najbardziej rozpoznawalną twarzą. To dzięki Panu Zakopane zyskało miano najlepszego organizatora zawodów Pucharu Świata. Także dzięki Panu Zakopiański Puchar stał się Festiwalem, świętem sportu dla zawodników i tysięcy Polaków.
Rada Miasta Zakopane ma zwyczaj szanować i honorować ludzi, którzy szczególnie zasłużyli się dla mieszkańców naszej Gminy. Tytuł Honorowego Obywatela jest największym wyróżnieniem jakie Rada Miasta może nadać. Tytułem tym Miasto Zakopane zawsze gospodarowało oszczędnie, od 1901 r. otrzymało go zaledwie 26 osób. Pan Adam Małysz pomimo młodego wieku poczynił wielkie zasługi dla Zakopanego i wszystkich jego mieszkańców - zakończył przemówienie przewodniczący Zacharko.
Adam Małysz, który po nominacji zasiadł na specjalnym, czerwonym fotelu stwierdził, iż dawno nie przeżył takiego stresu. Dziękował wszystkim i zapewnił, że nadal będzie wspierać Zakopane w staraniach o organizację MŚ. Ma też nadzieję, iż na swojej działce na Gładkim na Gubałówce wybuduje mały szałasik.
Burmistrz Janusz Majcher wzniósł za mistrza toast, wszyscy zaśpiewali \"100 lat\". Starosta tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski przekazał Małyszowi ciupagę i stwierdził, że teraz skoczek może nosić nazwisko Adam Małysz Gąsienica.
Burmistrz Majcher odczytał też wiersz dla Adama Małysza napisany przez przebywającą w szpitalu siostrę Helenę Warszawską.
O nadanie honorowego obywatelstwa skoczkowi kilka lat temu wnioskował radny Leszek Dorula, a ostatnio radny Łukasz Chmielowski.
Dyrekcja hotelu przekazała Małyszowi tort w kształcie Wielkiej Krokwi.
Paweł Pełka
ALe nawet jak będzie miał ławeczkę to doprawdy niespodzianka po zbóju rumcajsie i tylko nasz miłościwie panujący bumiś mógł taki prezent wymyślić, to vicebumiś mógł przynajmniej do ławeczki dorzucić aniołka ledowego z wibratorem.
No i wyszło na moje że pogoda pokrzyżuje plany o czym wczoraj pisałem., Bo gdyby F16 nadleciały to może chmury by trochę przerzedziły. Wiem że rosjanie mają sposoby na chmury
Zakopane się zadupia i to na maxa :)
To wszystkie pobliskie wsie się rozbudują a Zakopane się cofa w czasie :)
Ot dzięki wspaniałemu gaździe :P
I ma prezent dla Małysza w postaci najnowszego wibratora :D
Niesiołowskiego jeszcze brakuje i pierwsza klasa kultury gotowa :D
Przyjdzie co do czego do ludzie o nim zapomną.
O nim tak będą w przyszłości pamiętać jak o większości byłych olimpijczyków , którzy wegetują rzez niskie renty czy emerytury!
A co z tą niespodzianką bumisia? Czy znów obiecanki jak ze zgoleniem włosów czy zapuszczeniem wąsów?
-
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Nowy Targ- sprzedam bardzo ładną widokową działkę budowlaną 833m2 ulica Partyzantów - 660797241. -
PRACA | dam
Grupa PKL, jeden z największych pracodawców na Podhalu, obecnie poszukuje osób na stanowisko: SPECJALISTA ds. HR. Miejsce pracy: Zakopane, możliwa częściowa praca zdalna. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie procesów rekrutacyjnych; - Koordynowanie procesu onboardingu nowych pracowników; - Realizacja i koordynacja projektów rozwojowych w obszarze miękkiego HR: rozwój i ocena kompetencji, ścieżki kariery, zarządzanie talentami, programy motywacyjne; - Organizacja i koordynacja procesów związanych ze szkoleniami i rozwojem pracowników oraz zarządzaniem wiedzą w firmie; - Organizacja szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych dla pracowników firmy; - Współpraca z firmami zewnętrznymi w zakresie: benefitów pracowniczych, rekrutacji oraz zatrudniania pracowników tymczasowych; - Inicjowanie i realizacja działań z obszaru employer branding`u - dbałość o markę pracodawcy na rynku pracy; - Wsparcie managerów i pracowników w bieżących sprawach z zakresu HR; - Aktywne uczestnictwo w opracowywaniu, aktualizacji oraz wdrażaniu polityk w obszarze HR; - Wsparcie w projektach zespołu kadr i płac (doświadczenie w obszarze kadrowo-płacowym będzie dodatkowym atutem); - Przygotowywanie analiz, raportów i prezentacji na potrzeby bieżących działań. DOŁĄCZ DO NAS! Więcej informacji i rekrutacja: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-hr.html
WWW: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-hr.html -
PRACA | dam
PRODUCENT ŻYWNOŚCI w Zakopanem zatrudni PRZEDSTAWICIELA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793. -
PRACA | dam
Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793. -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
Do wynajęcia BUDYNEK W WITOWIE nr 190 (do 2025 r. znajdował się w nim Ośrodek Zdrowia). Tel. 698 508 796. -
PRACA | dam
PRACA W AUSTRII - austriacka umowa! 13,56-19,30 Euro/h + diety + darmowe zakwaterowanie. Poszukujemy: murarzy, cieśli, dekarzy, hydraulików, elektryków, malarzy, spawaczy, ślusarzy, monterów, kierowców LKW, operatorów wózków i dźwigów, rzeźników, pomocników, pracowników produkcji i innych fachowców. Wymagane: język niemiecki i samochód. +43 676 5451672, k.otrembiak@hogo.cc -
PRACA | dam
PROMOTOR roznoszenie ulotek Zakopane. Atrakcyjne wynagrodzenie. -
SPRZEDAŻ | różne
ODDAM NIEODPŁATNIE 5 PODWÓJNYCH OKIEN W GÓRALSKIM STYLU - 668 697 381. -
PRACA | dam
Poszukujemy POKOJOWYCH do sprzątania w aparthotelu w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy pracę stałą, sezonową lub dorywczą. Praca w godzinach 8:00 - 16:00 z elastycznym grafikiem i wyżywieniem. 696112266
Tel.: 696112266 -
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Kupie - pilnie kupie dom w Nowym Targu lub okolicy tel 660797241. -
USŁUGI | inne
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098. -
PRACA | dam
Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707 -
USŁUGI | budowlane
WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, REMONTY, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941. -
SPRZEDAŻ | różne
OPAŁ BUK. 660 079 941. -
USŁUGI | budowlane
FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371. -
USŁUGI | budowlane
KAMIENIARSTWO. 882080371. -
PRACA | dam
Przyjmę MURARZY, DEKARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122. -
KUPNO
OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. SKUP STARYCH SPAWAREK. 536 269 912. -
PRACA | dam
NIEMCY: MURARZ, CIEŚLA, MALARZ, OCIEPLENIA, ELEKTRYK, SPAWACZ, KRANISTA. Umowy na warunkach niemieckich. Kontakt: 0048 601-218-955 -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam DZIAŁKĘ W ŁAPSZACH WYŻNYCH (nr 2903, 2904, 2905). 572624414. -
SPRZEDAŻ | różne
SPRZEDAM OPAŁ SUCHY - 788 344 233. -
PRACA | dam
Przyjmę BRYGADY I POJEDYNCZE OSOBY NA TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE. 503 532 680. -
PRACA | dam
Nowe miejsce na mapie Białki Tatrzańskiej rekrutuje ! Na stanowiska: -kucharz produkcyjny, kucharz wydawkowy, pizzer, pomoc kuchenna, pracownik obsługi sali restauracyjnej Jeżeli jesteś zainteresowany/ zainteresowana pracą zadzwoń, lub wyślij CV. 798625975 restauracjadwatopory@gmail.com
Tel.: 798625975 -
USŁUGI | budowlane
PŁYTKI, REMONTY, ELEWACJE, PODDASZA. 793 677 268. -
USŁUGI | budowlane
PŁYTKI, REGIPSY, MALOWANIE, WYKOŃCZENIE WNĘTRZ. 787 479 002. -
USŁUGI | budowlane
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. 787 479 002. -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
Wynajmę umeblowane MIESZKANIE EMERYTCE - Szaflary. 601 707 235. -
PRACA | dam
Pracownia Projektowa SŁOWIK ARCHITEKTURA poszukuje ARCHITEKTA. Oczekujemy: *ukończonego kierunku studiów pierwszego stopnia na Wydziale Architektury *znajomości programu ArchiCAD * min. 2 lata doświadczenia. 668 309 058 https://slowikarchitektura.pl/
Tel.: 668 309 058
WWW: slowikarchitektura.pl/ -
PRACA | dam
Poszukiwana osoba do pracy w sklepie na Krupówkach na stanowisko sprzedawcy. 723 745 984
Tel.: 723 -
PRACA | dam
KASJER/KASJERKA PRACA W SKLEPIE SPOŻYWCZYM BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ WIĘCEJ INFORMACJI POD NR TEL. 609820250 as.stasik@op.pl
Tel.: 609820250 -
PRACA | dam
Przyjmę do pracy na budowie - docieplenia, budowy od podstaw, wykończenia. Zakopane i najbliższe okolice.. 500160574
Tel.: 500160574 -
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
Tel.: 600404554 -
NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
Zarządzanie domkami i apartamentami na wynajem krótkoterminowy. 788 63 36 33 www.zarzadzanieapartamentami.info
Tel.: 788 -
USŁUGI | budowlane
MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325. -
PRACA | dam
Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66. -
SPRZEDAŻ | różne
DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105. -
USŁUGI | budowlane
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.











