Reklama

2024-09-20 12:00:22

Pod Giewontem

Co robić w weekend w Zakopanem?

W ten weekend zapraszamy m.in. na Otwarte Mistrzostwa Polski w Parabadmintonie, festiwal Moc Gór, rajzę z Korfantym po Zakopanem i święto ulicy Kościeliskiej. Jeśli chcecie wiedzieć, co jeszcze wydarzy się pod Giewontem w piątek, sobotę i niedzielę, przeczytajcie nasz cotygodniowy tekst.

KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI
Plac Niepodległości
Do niedzieli 22.09, godzina 9 do 14

Na Targach Staroci zarówno kolekcjonerzy, jak i zbieracze, znajdą wiele ciekawych rzeczy, w tym meble, stara porcelanę, obrazy, zegary, monety, żyrandole, a nawet książki.

KONCERT: Gabriela Król
Kawiarnia Kawa & Kultura - Stacja Kultura Zakopane, ul. Chramcówki 35
Piątek 20.09, godzina 18

Muzyka jest największą pasją Gabrieli Król, która zdobyła między innymi laur Talent Małopolski, dzięki któremu wystąpiła w Piwnicy Pod Baranami. Bierze też udział w wielu ogólnopolskich konkursach i tu odnosząc liczne sukcesy. Wykorzystując swój talent angażuje się także w ważne dla Podhala muzyczne wydarzenia, w tym plenerowe. Tym razem młoda podhalańska wokalistka zaśpiewa w Kawiarni Kawa & Kultura (Stacja Kultura Zakopane). W jej wykonaniu usłyszymy covery w aranżacjach jazzowych i popowych.

RETRANSMISJA KONCERTU: Andre Rieu. Potęga miłości
Kino „Sokół”, ul. Orkana 2
Piątek 20.09, godzina 19

Retransmisja nowego letniego koncertu skrzypka i dyrygenta André Rieu, który odbył się w malowniczej scenerii rynku w Maastricht.

SPEKTAKL NA WESOŁO: "Roztańczone nogi... 3... 2... 1"
Teatr Rozrywski RZT Szymaszkowa, ul. Szymaszkowa 1
Piątek 20.09, godzina 19
Sobota 21.09, godzina 20

To spektakl na wesoło dla wszystkich kochających kabaret. Brawurowa aktorka i wokalistka Hanna Zbyryt wcieli się w nim w rolę porywczej i kochliwej z natury Anki, dla której co drugi spotkany mężczyzna za każdym razem jest tym jedynym. Scenariusz spektaklu stworzyła Kinga Naszkiewicz, a muzykę Wojciech Wachułka i Krystian Jaworz. Reżyseria: Hanna Zbyryt.

KONCERT: Zespół WatraKarczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Piątek 20.09, godzina 19

Watra to duet. Tworzą go: wokalistka Agnieszka Jarzyna-Zielińska, córka leadera zespołu Skaldowie, oraz Tadeusz Gawlik (klawisze i wokal) - muzyk od lat związany ze sceną zakopiańską. Obydwoje grają razem już kilkanaście lat. Datki z piątkowego koncertu przeznaczone zostaną dla powodzian z rejonu Doliny Kłodzkiej.

PĘPEK ŚWIATA – ZAKOPIAŃSKIE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE - "Pochwała Głupoty - Potęga Fałszywej Świadomości"
Teatr im. St.I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15

Piątek 20.09 – niedziela 22.09, od godziny 19.15
W Teatrze im. St. I. Witkiewicza trwają Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne "PĘPEK ŚWIATA". Hasło tegorocznej edycji to "Pochwała Głupoty - Potęga Fałszywej Świadomości", a przed nami jeszcze m.in. występ Merlin Puppet Theatre z Berlina z produkcją „Clowns` Houses”, która skupia się na jednym budynku, pięciu apartamentach i sześciu głównych postaciach. Jak czytamy na stonie witkacy.pl: "Widz obserwuje, jak żyją swoim konwencjonalnym życiem w ciemnym, klaustrofobicznym otoczeniu, ze swoimi lękami, obsesjami i samotnością. „Merlin” dramatyzuje i demonizuje ich obsesje, aż w końcu karze i uwalnia ich w najbardziej brutalny sposób. (...) Przez ciemne pokoje „Clown’s Houses” pokazywana jest samotność współczesnego człowieka; domy przypominające więzienia, ludzie uwięzieni w swoich rutynach i nawykach, odlegli od swoich marzeń". Spektakl obejrzymy w czwartek 19.09 o godzinie 18.15 na Scenie Atanazego Bazakbala. Z kolei zakopiański Teatr w sobotę 21.09 zaprezentuje „Chimerycznego lokatora” Rolanda Topora, a w niedzielę 22.09 "Performans" wg F. Dostojewskiego.

Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne to spotkanie różnorodnych form i gatunków artystycznych. To spektakle, koncerty, wystawy, rozmowy.
Program ostatnich trzech dni prezentacji:
Piątek 20.09
19.15 Teatr KTO - ŚLEPCY/Plac przed Teatrem Witkacy (od ul. Szymony). Spektakl dla widzów od 16. roku życia!;
20.30 ROZMOWY ISTOTNE - prof. Jacek Prokopski/Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy;
21.45 Teatr Komuna Warszawa - GLORY GAME/Witkacy Atelier. Spektakl dla widzów od 16. roku życia!

Sobota 21.09
18.15 Roland Topor CHIMERYCZNY LOKATOR/Scena Witkacego;
20.15 ROZMOWY ISTOTNE - prof. Ryszard Koziołek/Scena Witkacego;
21.15 Teatr Biuro Podróży - SILENCE. CISZA W TROI/Plac przed Teatrem Witkacy (od ul. Szymony)

Niedziela 22.09
9.00 SPOJRZELIŚMY KU TATROM/wyprawa w Tatry z przewodnikiem. Początek: Scena Witkacego. Prowadzenie: Maciej Krupa. Zapisy przez formularz Google;
20.15 EPILOG - PERFORMANS wg F. Dostojewskiego/Witkacy Atelier;
22.15 EPILOG - PLASTIC BAG - KONC-ERT/Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy

PREMIERA: Drużyna A(A)
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 20.09 – niedziela 22.09, godzina 20.15

Film polski. Opis dystrybutora: Czwórka uzależnionych krzyżowo anonimowych alkoholików, żeby uratować swój ośrodek terapeutyczny, podejmuje się przeszmuglowania przez całą Polskę dwóch cystern spirytusu. Dla własnego bezpieczeństwa porywają w podróż swojego terapeutę. Podróż okazuje się jednak bardziej niebezpieczna niż się spodziewali, bo w ślad za nimi – a raczej za nielegalnym alkoholem, który przewożą – podąża również celniczka, która nie do końca jest tym, za kogo się podaje. Od tej pory wszystko się komplikuje. Czy Leszkowi, Wioli, Dominikowi, Karolinie i Wojtkowi uda się zakończyć misję, ale też nie ulec słabościom i nie przerwać terapii?

PREMIERA: Substancja
Kino “Giewont”, ul. Kościuszki 4
Piątek 20.09 – niedziela 22.09, godzina 20.30

Wprowadzając w fabułę najnowszej produkcji z Demi Moore w roli głównej dystrybutor filmu pisze: „Czy marzysz czasem, by stać się lepszą wersją siebie? Tą samą, a jednak doskonalszą pod każdym względem? Spróbuj naszego nowego produktu o nazwie Substancja. Nic już nie będzie takie samo. Dzięki Substancji możesz stworzyć drugą siebie: młodszą, piękniejszą, perfekcyjną. Musisz pamiętać tylko o jednym, by dzielić czas między obie siebie, tę starą i nową. Tydzień dla jednej, tydzień dla drugiej. Idealna równowaga bez żadnych odstępstw. To proste, prawda? Jeśli nie spróbujesz naginać reguł, wszystko będzie dobrze.” Film zdobył Złotą Palmę na tegorocznym festiwalu w Cannes za najlepszy scenariusz. Na ekranie, prócz Demi Moore, zobaczymy m.in.: Margaret Qualley, Dennisa Quaida i Hugo Diego Garcię.

IX ZAKOPIAŃSKI CHARYTATYWNY MARATON BADMINTONA
Hala sportowa MOSIR przy SP nr 5, ul. Nowotarska 42
Sobota 21.09 – niedziela 22.09, od godziny 8

W ramach IX Zakopiańskiego Charytatywnego Maratonu Badmintona zaplanowano VI Otwarte Mistrzostwa Polski w Parabadmintonie, organizowane przy współpracy z Polskim Związkiem Badmintona i z udziałem polskiej reprezentacji Parabadmintona. Start w sobotę 21.09 od godziny 8, dokończenie w niedzielę 22.09, również od godziny 8. W tym roku udział w nich weźmie aż 55 zawodników z 9 krajów - Polski, Francji, Słowacji, Czech, Anglii, Niemiec, Austrii, Słowenii i Norwegii.

Odbędą się też Otwarte Mistrzostwa Podhala Open (dla wszystkich chętnych) w sobotę 21.09 od godziny 19 i Otwarte Mistrzostwa Podhala Dzieci w pięciu kategoriach wiekowych. To w niedzielę 22.09 od godziny 12.

Przy okazji maratonu tradycyjnie przygotowano też szereg wydarzeń towarzyszących, między innymi zajęcia treningowe dla dzieci.

Program:
21-22.09, od 8.00 VI Otwarte Mistrzostwa Polski w Parabadmintonie, organizowane przy współpracy z Polskim Związkiem Badmintona i z udziałem polskiej reprezentacji Parabadmintona
21.09, 19.00 Otwarte Mistrzostwa Podhala Open
22.09, 19.00 Otwarte Mistrzostwa Podhala Dzieci w 5. kategoriach wiekowych

FESTIWAL: MOC GóR
Kino "Sokół", ul. Orkana 2
Sobota 21.09 – niedziela 22.09, od godziny 9

Tradycyjnie jego trzonem jest międzynarodowy konkurs filmowy. Przez dwa festiwalowe dni w zakopiańskim kinie „Sokół” będzie można oglądać obrazy zakwalifikowane do konkursu - w sobotę 21.09 w godzinach 9-18 i w niedzielę 22.09 w godz. 9-13. Dodatkowo w niedzielne popołudnie na kinowym ekranie zaprezentowane zostaną obrazy nagrodzone w czasie poprzednich edycji festiwalu.

Po sobotniej porcji filmów na scenie pojawią się festiwalowi goście. Będziemy mieli okazję uczestniczyć w rozmowach ze znakomitymi wspinaczami i autorami cenionych przewodników po Tatrach - Andrzejem Marciszem i Damianem Granowskim, którzy opowiedzą o swojej filozofii pracy nad takimi wydawnictwami i wskażą najciekawsze, ich zdaniem, opisane cele. Również z Olgą Łyjak - znakomitą górską biegaczką spod znaku ultra, która dopiero co pobiła kobiecy rekord przejścia Wielkiej Korony Tatr, oraz z Filipem Babiczem, autorem wielu wybitnych tatrzańskich i alpejskich przejść, rekordowego biegu Orlą Percią i jednym z najlepszych na świecie specjalistów od drytoolingu.

Ci, którzy wolą spędzać czas aktywnie, będą mogli wziąć udział w safari na szczycie Kasprowego Wierchu, odwiedzić najnowszą placówkę edukacyjną TPN - Tatrzańskie Archiwum Planety Ziemia albo przespacerować się po Zakopanem szlakiem Witkacego i Malczewskiego. Te aktywności przygotowane zostały przy współpracy Tatrzańskiego Parku Narodowego, Muzeum Tatrzańskiego i Polskich Kolei Linowych.

Festiwal połączył też siły z inną zakopiańską imprezą o wieloletniej tradycji - Tatrzańskim Biegiem pod Górę. Już po raz siedemnasty startujący w nim będą się mierzyć z niezbyt długą, ale niełatwą trasą prowadzącą na szczyt Kasprowego Wierchu. Bieg startuje w sobotę 21.09 o godz. 10 z Ronda Jana Pawła II.

Program:
Sobota 21.09
9.00-18.30 Międzynarodowy Konkurs Filmowy,
18.30 "Nowoczesne przewodniki po Tatrach" ANDRZEJ MARCISZ i DAMIAN GRANOWSKI,
19.30 „Wielka Korona Tatr i inne górskie wyrypy” OLGA ŁYJAK,
20.30 „BIEGIEM W PIONIE I W POZIOMIE” FILIP BABICZ

Niedziela 22.09
9.00-13.00 Międzynarodowy Konkurs Filmowy,
13.00 OGŁOSZENIE WERDYKTU JURY MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU FILMOWEGO,
13.15-20.00 RETROSPEKTYWA MOCY GóR. POKAZY FILMóW NAGRODZONYCH W CZASIE POPRZEDNICH EDYCJI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU FILMOWEGO

SPACER PO ZAKOPANEM. ŚLADAMI LEGENDARNEJ PRZESZŁOŚCI ZAKOPANEGO
Dworzec Tatrzański, ul. Krupówki
Sobota 21.09, godzina 10

Bezpłatna wycieczka z przewodnikiem PTTK. Trasa: od Dworca Tatrzańskiego, przez Muzeum Tatrzańskie, słynną Szkołę Przemysłu Drzewnego, Stary Kościółek przy ulicy Kościeliskiej - pierwszy kościół parafialny w Zakopanem, zabytkowy Cmentarz na Pęksowym Brzysku z grobami Tytusa Chałubińskiego, Kornela Makuszyńskiego, Sabały, Kazimierza Przerwy Tetmajera, Stanisława Witkiewicza, ulicą Kościeliską z jej najciekawszą góralską zabudową, do Willi Koliba - pierwszego domu w stylu zakopiańskim zaprojektowanego przez Stanisława Witkiewicza. Zwiedzanie obiektów spotykanych na trasie odbywa się tylko z zewnątrz. Start: Dworzec Tatrzański o godz. 10.00. Czas zwiedzania prowadzonego przez przewodnika tatrzańskiego to ok. 2-3 godzin.

OTWARTY TURNIEJ TENISOWY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA ZAKOPANE - FINAŁ
Park Miejski, korty tenisowe
Sobota 21.09 – niedziela 22.09

W tych dniach na kortach zmierzą się najlepsi zawodnicy z największą liczbą punktów po turniejach eliminacyjnych. Zwycięzca zdobędzie Puchar Burmistrza Miasta Zakopanego. Po czterech turniejach trzy pierwsze pozycje w rankingu zajmują: Maciej Bartman (52 punkty), Łukasz Kunc i Tomasz Łabędź (po 44 punkty). Który z nich sięgnie w ten weekend po laur zwycięstwa?
Wyniki dotychczasowych czterech turniejów i aktualne klasyfikacje zamieszczane są na: mosir.zakopane.eu oraz na profilu FB MOSiR Zakopane.

SPOTKANIE z Ksenią Szczepanik-Ładygin, autorką książki "Zofia Radwańska-Paryska. Próba biografii"
Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a
Sobota 21.09, godzina 17

Autorka o swoim pisarskim projekcie: "Próba biografii Zofii Bronisławy Wandy Elwiry Radwańskiej-Kuleszyny-Paryskiej, zwanej też Kejsi, była niemałym wyzwaniem. Wieloimienność często bywa przypadkowa, a czasem wcale nie, jeśli próbować doszukać się genezy kolejnych nadawanych dziecku imion. Zwykle nie ma ona jednak przełożenia na wielowymiarowość czy koloryt osoby, której dotyczy. A jednak w przypadku postaci, o której mowa, była to jakby zapowiedź plątaniny nitek, które miały zaprowadzić piszącą te słowa do jakiegoś kłębka. Nie chcąc popadać w hagiograficzną pułapkę, poszukuje się cech nieprzystających do całości, rys na portrecie, wydarzeń niepasujących do obrazka. W przypadku Zofii Radwańskiej-Paryskiej, pomimo wielu zawirowań historii, zwrotów akcji w życiowych dziejach, trudnych, często dramatycznych wyborów, nie udało się znaleźć śladów, które dodałyby pikanterii i wymiaru sensacji historii jej życia. A przecież sto lat to dość czasu...”.

Ksenia Szczepanik-Ładygin swoją książkę oparła na materiałach i dokumentach archiwalnych, rozmowach z członkami rodziny oraz osobami, które pracowały z Zofią Radwańską-Paryską, przyjaźniły się z nią, a także na wspomnieniach własnych. Uzupełniają ją liczne fotografie.

KONCERT: Ahaju Fusion Bolivia
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Sobota 21.09, godzina 19

Grupa pochodzi z Boliwii. Prezentuje nie tylko indiańską muzykę etniczną z Ameryki Północnej i Południowej, ale też znane i lubiane melodie ballad i przebojów światowych, w tym polskich, w aranżacji na fletnię pana oraz inne instrumenty, takie jak np. Quena, Zampoña, Toyo czy Charango. Datki z sobotniego koncertu przeznaczone zostaną dla powodzian z rejonu Doliny Kłodzkiej.

ŚWIĘTO ULICY KOŚCIELISKIEJ
Ulica Kościeliska
Niedziela 22.09, od 9.30

W niedzielę świętuje najstarsza zakopiańska ulica.
Program:
9.30 Zapalenie zniczy na grobach mieszkańców na Cmentarzu na Pęksowym Brzyzku,
10.00 Msza Św. w intencji mieszkańców w Starym Kościółku,
11.00 Uroczysty przejazd powozami konnymi ulicą Kościeliską i poczęstunek przy Chałupie Gąsieniców Sobczaków, ul. Droga do Rojów 6. Na miejscu dostępna będzie księga z archiwalnymi zdjęciami dokumentującymi dawną ulicę Kościeliską i jej mieszkańców!,
12.00-16.00 Atrakcje w ogrodzie przed willą Koliba, ul. Kościeliska 18:
13.00 występ zespołu góralskiego Budorze,
13.30 konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych "Najstarsza ulica Zakopanego", warsztaty edukacyjne z Muzeum Tatrzańskim, warsztaty robienia kwiatów z bibuły,
14.00 konkurs na najlepiej ubraną gaździnę "Przezieracka skrzyni", na najpiękniejszy ogródek ul. Kościeliskiej i na wypieki "Moskole i poncki z tegorocnyj mącki",
15.00 ogłoszenie wyników;
dodatkowo: 12.30 i 14.30 Oprowadzanie kuratorskie po Chałupie Gąsieniców Sobczaków oraz willi Koliba.

RAJZA Z KORFANTYM. STACJA: ZAKOPANE. GóRNOŚLĄZACY I GóRALE
Galeria Stacja Kultura Zakopane - Zakopiańskie Centrum Kultury, ul. Chramcówki 35
Niedziela 22.09, godzina 14.30

Wydarzenie ma na celu popularyzację postaci Wojciecha Korfantego, honorowego obywatela Zakopanego, i jego związków z tym miastem. Start przy peronach stacji PKP o godzinie 14.30. W programie przewidziano m.in. - rekonstrukcję historyczną przyjazdu Korfantego z małżonką na Dworzec w Zakopanem oraz uroczysty przejazd bryczką przez miasto oraz przemarsz grupy rekonstrukcyjnej przy akompaniamencie zespołu regionalnego nawiązujący do zaangażowania Podhalan w III Powstaniu Śląskim. Zwieńczeniem wydarzenia będzie otwarta dla wszystkich potańcówka na Kulturalnym Placu Niepodległości o godz. 17, w trakcie której zespoły „Giewont” i „Kapela Fedaków” zaprezentują tradycyjne melodie Podhalan i Górnoślązaków.

XXVIII JAZZ CAMPING KALATóWKI: INAUGURUJĄCY JAM SESSION
PTTK Hotel Górski "Kalatówki"
Niedziela 22.09, godzina 20

Już po raz dwudziesty ósmy miłośnicy jazzu i gór spotkają się na Jazz Campingu Kalatówki. Wydarzenie zaplanowano od niedzieli 22.09 do soboty 28.09. Program tegorocznej edycji obfituje w różnorodne muzyczne doznania, zaczynając od inauguracyjnego jam session, przez występy łączące jazz z góralską muzyką, aż po specjalne wydarzenie poświęcone pamięci Zbigniewa Namysłowskiego, czyli jam session "W to mi graj". Uczestnicy posłuchają nie tylko jazzowych standardów, ale także kompozycji inspirowanych twórczością Stanisława Ignacego Witkiewicza w trakcie koncertu "Jazz`ujący Witkacy - kompozycje astronomiczne" w wykonaniu aktorów teatru - Agnieszki Michalik i Andrzeja Bieniasa.

Muzyczne spotkania odbywać się będą codziennie wieczorem, o godzinie 20.

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:
- TRYUMF W CZASIE. NAJSTARSZE UBRANIA Z PODHALA. Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, ul. Krupówki 10
- ZAMOYSCY – SPICHLERZ WARTOŚCI. Spichlerz w Kuźnicach, poniżej budynku Dyrekcji TPN (do końca roku)
- MŁODE ZAKOPANE 2024. Pierwszy przegląd sztuki współczesnej. Galeria Stacja Kultura Zakopane - Zakopiańskie Centrum Kultury, ul. Chramcówki 35
-  PIERWSZE RZECZY - wystawa z cyklu "Lekcje z kolekcji. Ubiory ludowe w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego". Galeria Sztuki w willi Oksza (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Zamoyskiego 25
- KLIMATY STANISŁAWA GAŁKA - obrazy z kolekcji prywatnej. Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27
- "JA TAMARA" TAMARA ŁEMPICKA. Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a
- INSTALACJA ARTYSTYCZNA"Deus cantando / Bóg śpiewa" autorstwa Petera Ablingera. Galeria Władysława Hasiora (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Jagiellońska 18b (do 30.09)
- ARTYŚCI ZAKOPIAŃSCY 2024. Zakopiańskie Centrum Kultury - Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 20-21.

an



Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
stale oszukiwany mieszkaniec 2024-09-21 01:53:01
Oczywiście ewakuować sie zanim turysty zajmą ostatnie bezpłatne miejsce parkingowe. Ha tfu na takich włodarzy...

Reklama
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam POŁOWĘ DOMU W SPYTKOWICACH (piętro z tarasem). 608 35 83 95.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • USŁUGI | budowlane
    WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, REMONTY, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941.
  • SPRZEDAŻ | różne
    OPAŁ BUK. 660 079 941.
  • PRACA | dam
    Sprzątanie apartamentów, pokojowa, Zatrudnie do sprzątania apartamentów w okolicy ul. Strążyskiej w Zakopanem (wskazane auto w celu dojechania do apartamentów). Praca na stałe, 3-4 dni w tygodniu (gdy są wyjazdy w weekendy również) w godzinach 9-15.. 609097999
    Tel.: 609097999
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Zakopane centrum - MAŁY POKÓJ Z BALKONEM NA DŁUŻEJ - TANIO - 502 879 648.
  • PRACA | dam
    Jeśli lubisz kontakt z ludźmi, a kawa to Twoja pasja. Zadzwoń i dołącz do Samanty w Zakopanem. Zapraszamy! Tel. 666 387 888.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SKUTER ŚNIEŻNY POLARIS. 515 503 494.
  • PRACA | dam
    PENSJONAT W KOŚCIELISKU ZATRUDNI NA STAŁE LUB DOCHODZĄCO: OSOBĘ DO GOTOWANIA, POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGA GOŚCI, SPRZĄTANIE. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE W CENTRUM NOWEGO TARGU, UL. KRZYWA, STANDARD DO ZAMIESZKANIA, NOWE, ŚWIEŻE. 608 806 408
  • PRACA | dam
    Poszukujemy OSÓB DO OBSŁUGI KLIENTA w biurze Szkoły Narciarskiej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem! Praca sezonowa: grudzień - marzec. ZAKRES OBOWIĄZKÓW. - Obsługa klientów bieżących w biurze szkoły, - Obsługa e-maila i przyjmowanie rezerwacji telefonicznych, - Sprzedaż usług szkoły narciarskiej, - Rozliczanie lekcji oraz współpraca z instruktorami. WYMAGANIA: - Komunikatywność i cierpliwość, - Dobra organizacja pracy i umiejętność samodzielnego działania, - Umiejętność obsługi komputera, - Łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Zdolność do pracy przy kilku zadaniach jednocześnie, - Komunikatywna znajomość języka angielskiego. OFERUJEMY: - Pracę w przyjaznej, sportowej atmosferze, - Możliwość nauki i rozwoju w branży turystyczno-narciarskiej, - Zimowy sezon pełen dobrej energii i górskiego klimatu! OSOBY ZAINTERESOWANE prosimy o przesyłanie aplikacji na e-mail: szkola@szymoszkowa.pl lub kontakt telefoniczny: 734 011 011. CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    CITROEN JUMPER, r.p. 2013, cen do uzgodnienia - 604 102 804.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    VW TRANSPORTER, r.p. 2013, cena do uzgodnienia, 604 102 804.
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • PRACA | dam
    Restauracja do uzupełnienia zespołu zatrudni osobę na stanowisko kelnerki/kelnera - a la carte. Oferujemy pracę z doświadczonym zespole, szansę rozwoju zawodowego, atrakcyjne wynagrodzenie. Prosimy o przesyłanie CV na adres email: 888 213 215 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
    Tel.: 888
  • PRACA | dam
    Przyjmiemy PRACOWNIKÓW NA WYCIĄG NARCIARSKI I SNOWTUBING. Gubałówka. 692 624 359.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA BUDA HANDLOWA, ZAKOPANE, UL. PODHALAŃSKA. 502 658 638
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA HALA NA: MAGAZYN, HURTOWNIĘ, LAKIERNIĘ, PRALNIĘ WODNĄ, itp. 502 658 638
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIĘ, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
  • MOTORYZACJA | inne
    PELLET!!! W sprzedaży posiadamy pellet olczyk i barlinek w najlepszej cenie na Podhalu!!!. 607695394 romar.zakopane@wp.pl
    Tel.: 607695394
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę CIEŚLI DACHOWYCH, DEKARZY, POMOCNIKA DEKARZA. 608729122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555
  • PRACA | dam
    Karczma "Czarci Jar" poszukuje osoby na stanowisko POMOC KUCHENNA. Tel. 602 366 750.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO. Zakopane, bez zakwaterowania - 600 035 355.
  • PRACA | dam
    Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
    Tel.: 600404554
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Zarządzanie domkami i apartamentami na wynajem krótkoterminowy. 788 63 36 33 www.zarzadzanieapartamentami.info
    Tel.: 788 63 36 33
    WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-12-11 23:20 Zakopane - oddam za darmo SZAFKĘ i BIEŻNIĘ TC-140 2025-12-11 21:39 Bezpłatny kurs narciarstwa biegowego dla dzieci w Nowym Targu 2025-12-11 21:30 "Orawiacy" na Węgrzech 2025-12-11 21:00 Kiermasz w Krościenku rozpoczęty 2025-12-11 20:30 Tak rodziła się zakopiańska Straż Miejska 2 2025-12-11 20:00 Niedźwiedź gawruje w rejonie Mięguszy. TPN zamknął teren dla taternictwa 2025-12-11 19:29 Podpaliła drzwi, odcięła ludziom ucieczkę. Śledczy: była niepoczytalna 2025-12-11 19:00 Jutro otwarcie lodowiska w Krościenku 2025-12-11 18:34 Coraz więcej świątecznych ozdób w Zakopanem. Otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego (WIDEO) 1 2025-12-11 17:51 Charytatywny Turniej Piłki Nożnej w Maniowach 2025-12-11 17:30 Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego mężczyznę 2025-12-11 16:30 Zakopane przeciwko karuzeli przed sanktuarium. Urząd Miasta wydał stanowisko 22 2025-12-11 15:45 Zakopane chce konkretów od PFR. Burmistrz: Pytań jest mnóstwo, odpowiedzi mało 4 2025-12-11 15:00 Władza ma plan 1 2025-12-11 14:23 Skażona woda w rejonie Nowy i Buflaku w Nowym Targu 2025-12-11 14:00 Tatry widziane z satelity 2025-12-11 13:04 Wciąż na wolności: najbardziej poszukiwani przestępcy w Europie 3 2025-12-11 12:30 Godni Kiermas pod Babiom Górom 2025-12-11 12:00 Właściciel miał prawo wykonać zjazd, ale urzędnicy badają sprawę 5 2025-12-11 11:30 Charytatywnie dla Jasia Kułacha 2025-12-11 11:00 20-latek ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymany w Zakopanem 2025-12-11 10:00 WOŚP zagra 25 stycznia. Wsparcie można okazywać już teraz 12 2025-12-11 09:30 Małopolska przyspiesza. 2025 - rokiem wyzwań i rozwoju 2025-12-11 09:00 Choinka dla Życia - oddaj krew i odbierz świąteczne drzewko! 2025-12-11 08:00 Gdy źródła zamilkną 1 2025-12-10 20:59 Kot, który utknął na drzewie w Nowym Targu - już bezpieczny 2 2025-12-10 20:00 Spotkaj się z ratownikami GOPR na Babiej Górze 2025-12-10 19:00 Niedźwiedzie jeszcze baraszkują w Tatrach 1 2025-12-10 18:00 Mikołaj przybył ze stypendiami do SP 11 w Nowym Targu (ZDJĘCIA) 2025-12-10 17:19 Na Krupówkach przed Kościołem Najświętszej Rodziny powstał lunapark (WIDEO) 53 2025-12-10 17:17 Policjant śmiertelnie postrzelił agresywnego nożownika 17 2025-12-10 16:59 Nowe autobusy i modernizacja ulic w Nowym Targu 4 2025-12-10 16:00 Przed świętami wszystkie ulice będą udekorowane 8 2025-12-10 15:30 Zimowa noc spadających gwiazd pod Tatrami 4 2025-12-10 15:00 Nowa ustawa to dla nas rewolucyjne narzędzie 13 2025-12-10 13:59 To nie żart, tylko najprawdziwszy koń, który nazywa się Żart 2 2025-12-10 13:30 Spiski Jarmark Bożonarodzeniowy po raz pierwszy 2025-12-10 13:00 Kupisz wigilijne sianko, pomożesz podopiecznym ośrodka na Kamieńcu (WIDEO) 2025-12-10 12:30 Nowotarska Biblioteka w piątki czynna dłużej 2025-12-10 12:30 Wlazł kotek na drzewo i... 1 2025-12-10 12:21 Na Krupówkach nie ma już śniegu. Na termometrach prawie 13 st. 1 2025-12-10 11:43 Krewcy bracia napadli i okradli 49-latka 2 2025-12-10 11:30 Jarmark Bożonarodzeniowy pod Trzema Koronami 2025-12-10 11:30 Szczawnickie smaki w Budapeszcie. Węgierscy dziennikarze odkrywali kulinarne tradycje Pienin 4 2025-12-10 11:00 Sokół TOPR-u wrócił w Tatry (WIDEO) 2025-12-10 10:03 PSONI Koło w Zakopanem zaprasza na IV Bal Charytatywny 2025-12-10 09:59 Piękne widoki z Nosala o poranku. Puste Tatry (WIDEO) 2025-12-10 09:00 Starosta Skupień: Chcemy, aby biuro Wód Polskich zostało w Zakopanem 1 2025-12-10 08:00 Na Sarnią Skałę w przyspieszonym tempie (WIDEO) 2025-12-09 21:00 Psie piękności, psie nieszczęścia, każde jedno czeka na upragniony dom
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-12-11 22:16 1. Pomimo wieloletniego istnienia i "dzialalnosci" Campu Rownia nie doczekal sie oswiadczenia wladz miasta. Widac ostatecznie uznano Camp za naturalne miejsce rozrywki i zdarzen miejskich. Nie ma zakazow, pouczen, itd. Kodziarze tez skulili ogon. Dziekujemy serdecznie ! 2025-12-11 22:09 2. Czytam już kilkunastu artykuł o tej inwestycji, a sąsiedzi tylko blokują inwestycje. Może trzeba przeprowadzić kontrolę sąsiadów czy mają wszystko zgodnie z prawem na swojej działce. Chyba lubią mieć po sąsiedzku ruderę i co rano pić kawę i sprawdzić czy okna są całe. 2025-12-11 21:53 3. a czy na początku jeździli też simsonem duo ? coś tak kojarzę 2025-12-11 21:42 4. No właśnie! Coroczne dewastowanie zbytku Równia Krupowa za pieniądze mieszkańców - to fajnie bo się lansujemy i zapewniamy rozrywkę gościom naszych pensjonatów i samowoli. A tu karuzela przy zabytku przeszkadza bo pieniądze nie idą do naszej kieszeni! Przecież to jest skandal! 2025-12-11 21:28 5. "Na roratach nic mi nie grozi" to chyba nie byłeś ministrantem. 2025-12-11 21:25 6. dej plusa na telusa 2025-12-11 21:19 7. Przyjazne karpie na ozdobę obiecywały w kampanii oszustw wyborczych m.in. - utworzenie "grup doradczych" w celu konsultacji z mieszkańcami i ukierunkowania działań UM - utworzenie nowego, jednolitego i spójnego systemu zarządzania miastem - Przyjazny Urząd - mieszkaniec jako partner, a nie petent - pełna transparentność urzędu - rejestr umów, faktury, wydatki urzędowe - do wglądu online Poproszę o linka żebym mógł sobie tą umowę online przeczytać i sprawdzić czyj kolega realizuje zlecenie i jakie kary zostaną naliczone by podreperować dziurę budżetową. Panie burmistrzu! Nie daj się pan prosić. Gospodarze miasta chcą pogratulować dobrze przygotowanej umowy z wykonawcą. 2025-12-11 20:37 8. "Przez dwa lata strażnicy poruszali się pieszo" Poważnie? To brzmi naprawdę bajkowo. Więc kiedyś umieli chodzić!?! Może zabrać im te samochody? 2025-12-11 20:06 9. Sylwester zabytek Rówień Krupową od widokowa Tatr... I ci teraz a karuzela zła? A tu turbo libacja ,.......... 2025-12-11 20:01 10. Przecież ta władza nie potrafi poradzić sobie choćby z cyganami, trzema kubkami, zlotowami parkującymi na K&R , quadami które wciąż rozjeżdżają wierch na Olczy , a co dopiero z klerem czy samowolami.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama