Polecamy
Już dziś ukazał się nowy numer Tygodnika Podhalańskiego. Miłej lektury. W gazecie prezent - kalendarz na Nowy Rok.

Reklama

2024-10-21 15:49:24

Reklama

Tatry

Mężczyzna z rowerem wszedł na Giewont (WIDEO)

Reklama

Turysta zabrał na wycieczkę na Giewont rower elektryczny. Po drodze stwarzał zagrożenie dla siebie i innych.

Mężczyzna przez chwilę pochwalił się swoim "wyczynem" w mediach społecznościowych. Później wpis zniknął. Na filmie widać, jak z rowerem pokonuje on trudny odcinek z łańcuchami. Wejście na szlak z rowerem jest oczywiście zabronione, może być też niebezpieczne również dla innych turystów, szczególnie na takim szlaku jak Giewont. W Tatrach Polskich na rowerze można wjechać tylko do Doliny Chochołowskiej, z Brzezin na Halę Gąsienicową, na Kalatówki i Drogą pod Reglami. Zapytaliśmy o sprawę i konsekwencje grożące mężczyźnie Tatrzański Park Narodowy. Czekamy na odpowiedź.

p

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Gazda 2024-10-25 21:07:22
to sie człek o dygał tego klamota.Mógł dyć bolta zamówić.
Harry Belafoto 2024-10-22 17:48:27
Czy na Giewont wolno wchodzić (i schodzić) z telewizorem Rubin odpowiednio umocowanym na plecach ?
kle_kle_kle 2024-10-22 15:59:11
Dobre Straż Parku - szuka, pytanie czego szuka, zrzutów na Zazadni czy na Kośnych.
SP nie znalazła by nawet, gdyby jej przyniesiono dane personalne tego rowerzysty, ale i po co go karać on sam już się ukarał wnoszeniem tego rowerku na Giewont.
Dać mu dyplom za tężyznę fizyczną, a Straż TPN do ukarania bo nic nie zrobili z kapiącymi w Moku i teraz nic nie zrobią.
Najlepsza była wypowiedz nowego komedianta Straży Parku cytuję chodzi o 5 Stawów "Straż Parku dołoży wszelkich starań, aby ustalić i ukarać sprawców fajerwerków" i co i NIC.
Zip 2024-10-22 11:22:54
Surowo karać, co ci ludzie mają w głowach a **** się pozamieniali. Jak nie ludzie używający nawigacji w górach to takie kwiatki.
krzysiekzG. 2024-10-22 10:53:06
Cóż,GŁUPOTA sięga szczytów.Wpływ coraz głupszych przejawów tzw. "kultury masowej" uwidacznia się nawet w miejscach,które kiedyś były sanktuariami natury. Ten PAJAC następnym razem zjedzie Żlebem Kirkora,przejedzie granią Długiego Giewontu?Skoczy ze szczytu Siklawicy?... Lepiej tego nie pisać ,bo jeszcze zjedzie grzędą z Rysów i zabije ludzi.
ferdek kiemski 2024-10-22 10:25:05
Dobre pytanie zadał skaut Rysiek.
Co wolno wnosić na Giewont a co nie?
To ja się pytam. A telewizor, a pralkę, a mikrofalówkę.
Proponuję TPN ustawić strażników i kontrolować bagaże.
A tak na poważnie chłop albo chciał zaistnieć w mediach albo na badania do doktora Macieja z Nowego Targu.
Veritas 2024-10-22 08:26:37
NowoPolszewia park powinien zweryfikować taryfikatory mandatów jak w kodeksie o ruchu drogowym, pary tysi by zabolało. Wszystko jest fajne dopóki ktoś kogoś nie zrzuci ,albo nie staranuje
górokrążca 2024-10-22 05:29:12
Nie pochwalam lamania regulaminu w wykonaniu tego pana, ale to znikoma antropopresja przy tysiącach pseudoturystów dziennie ryczących, śmiecącacych i srających gdzie popadnie. Rzekome zagrożenie dla innych też nikle w porównaniu z niefrasobliwymi pieszymi tatromaniakami pchającymi się na Orlą bez choćby podstawowej wiedzy gdzie idą i co ich czeka. Ale tego TPN i TP nie widzą, to niemedialne jest.
tadek 2024-10-21 22:43:36
Niech wytarga tam na plecach kibel, koniecznie eco i codziennie go oproznia z jakims fajnym plecakiem. B. sie przyda,ba, nawet utarg zapewniony.
A tymczasem jego rower madrzejszy od niego.
@yajamiomate 2024-10-21 21:58:34
W końcu coś się dzieje w twoim życiu,
Sprzeczka, emocje, w końcu masz z kimś kontakt.
Masz prawie kumpla teraz.
Hi hi zazdroszczę roweru na zimowe wejście może wyjdzie z odkurzaczem hi hi kumplu
Dobranoc
Yayami omate 2024-10-21 21:16:28
Zazdrość d**ę ściska bo na rower nie stać :-)))))))))) Tego gościa stać i robi swoje komentujący gamoniu mamusi gimbazo.
yajamiomate@ 2024-10-21 19:44:48
szkoda jego kobiety, bardzo dobry i ciekawy wyczyn.
Ciekawe co zabiera ze soba jak idzie do biedronki, moze telewizor
ciekawe co sklania yajamiomate o tak czeste wypowiedzi, oprocz tego ze mieszka z mama w bloczku i oglada freak fighty i komentuje
naszczescie on nie ma dziewczyny
skaut Rysiek 2024-10-21 19:30:26
Co wolno wnosić na Giewont a czego nie ? Oto jest pytanie.
Turysta 2024-10-21 19:00:24
Swoją drogą takich samych "inteligentnych" pajaców można spotkać np. na kopcu Piłsudskiego w Krakowie, gdzie też wjeżdżają rowerami pomimo zakazu.
do vika 2024-10-21 18:56:10
Vika, twojej reprymendy i tak by nikt nie posłuchał, raz byłaby nielogiczna, a dwa wiadomo czemu
Podhalanin 2024-10-21 18:52:12
Tatry to ostatnie miejsce gdzie warto jechać na rower, szczególnie elektryczny. Połowa osób komentuje pod nosem bo brakuje kasy na rower, pewnie się to zmieni za kilkanaście lat jak będą kosztować 5k PLN. Uczmy się od słowaków, czy dalej austriaków :)
deweloper na swoim 2024-10-21 18:45:47
Nie rozumiem oburzenia "prawdziwych turystów" i rzucania obelgami. Przecież co roku od 19 lat z "miłości do gór" odbywa się akcja podświetlania Giewontu. Nie takie rzeczy tam targają...

ekai.pl - 04 kwietnia 2006
"Grupa w składzie: Dariusz Jędrusik, Krystian Siwy, Dawid Styrczula, Szymon Maśniak, Maciej Maśniak i Szymon Jędrusik samodzielnie wyniosła pod Giewont AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY i REFLEKTOR HALOGENOWY. Na konstrukcji powiewają już flagi papieskie i w barwach Zakopanego, zawieszone tam wcześniej przez przewodników tatrzańskich Tomasza Wojciechowskiego i Pawła Murzyna.
Po raz pierwszy taką akcję oświetleniową młodzi górale przeprowadzili w zeszłym roku, podczas pogrzebu Jana Pawła II. I taki zwyczaj ma być kontynuowany: każdorazowo 2 kwietnia i cały następny tydzień o godz. 21.37 na Giewoncie będzie jasno. Na pomysł wpadł rok temu Andrzej Styrczula, ojciec jednego z uczestników wyprawy. - Akcję tę będziemy kontynuować każdego roku. A potem nasze dzieci i wnuki - zapowiedział Szymon Jędrusik."

Kiedyś nawet był w sieci filmik z pierwszej wyprawy ale zniknął - niestety. Tak jak ten tekst powyżej niebawem zniknie.
Tak więc wystarczyło by rowerowy turysta powiedział iż idzie w hołdzie Janowi Pawłowi II i może nawet TPN nakręciłby o nim edukacyjny filmik, jak "Światło na Giewoncie"
https://www.youtube.com/watch?v=gZxlikpstpI

Oglądajcie póki nie zniknie :D

I jeszcze rodzynek z 03.03.2015
"Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego nie zgadza się, aby 2 kwietnia o godz. 21.37 został podświetlony krzyż na Giewoncie. Akcję organizowali młodzi zakopiańczycy.
Jak argumentuje dyrektor TPN Szymon Ziobrowski, zgoda na oświetlenie krzyża na Giewoncie byłaby niebezpiecznym precedensem. - Ktoś może wpaść na pomysł, aby oświetlić każde schronisko w Tatrach - tłumaczy S. Ziobrowski. JEGO ZDANIEM NIE MOŻNA TEŻ PRZESZKADZAĆ ZWIERZĘTOM W TATRACH.
To już nie pierwszy raz kiedy TPN zabiera głos w sprawie krzyża na Giewoncie. Przed laty nie zgodził się na wieszanie na nim flag maryjnych i papieskich. Z flagami papieskimi i maryjnymi wychodził Paweł Murzyn, dyrektor techniczny Polskich Kolei Linowych. Zawieszał je np. w czasie przelotu papieskiego śmigłowca nad Tatrami."

Dobry cyrk :D I to za darmo :D
Yayami omate 2024-10-21 18:32:00
Dla mnie brawo za wyczyn sportowy i pomysł. Gość gigant! A wy się tak nie sr**cie panikarze :-)))))))) Sport to zdrowie!!!
leśny 2024-10-21 17:41:32
Szanowny Tygodniku znajdz w przepisach gdzie jest napisane że nie wolno wejść na szlak z rowerem.
Zabroniona jest jazda na rowerze na terenie TPN za wyjątkiem miejsc dozwolonych.
Proszę o podanie choć jednego wypadku śmiertelnego w tatrach z powodu prowadzenia roweru na szlaku.
Rowerzysta 2024-10-21 17:00:19
Właśnie dlatego od lat już nie odwiedzam Tatr. Zdecydowanie lepiej zrobić te kilka godzin więcej samochodem w Alpy np. austriackie, gdzie nie będziecie sensacją medialną z powodu używania roweru górskiego zgodnie z jego przeznaczeniem. Wszystkim pasjonatom MTB polecam okolice Königsleiten, gdzie za wjazd pow. 2400m n.p.m. nie potraktują Was artykułem w mediach.
vika 2024-10-21 16:40:07
Tylko patrzeć jak jakiś "turysta wjedzie na Giewont samochodem i pochwali się swoim wyczynem (głupoty) na FB . Tacy to "miłośnicy przyrody " chodzą teraz po Tatrach.
Szpanerzy i frajerzy , którzy nawet na szlaku znajdą aprobatę dla swojej głupoty - a nawet pomocną dłoń (jak widać na filmiku). Gdyby trafił na Prawdziwego turystę powinien usłyszeć taką reprymendę , żeby mu się odechciało na drugi raz kretyńskich wyczynów . W takich wypadkach żałuję że nie spotkałam takiego duraka .
Miłośniczka Tatr 2024-10-21 16:30:33
Co to już ludzie nie wymyślą żeby choć chwilę zaistnieć w mediach....
turnia 2024-10-21 16:29:25
Przezorny! bał się zeby na dole mu nie ukradli...
Marcin 2024-10-21 16:17:17
Redakcjo, w Tatrach Polskich legalnie można jeszcze wjechać od Brzezin na Halę Gąsienicową, pod Murowaniec. To od niedawna, a już wcześniej była udostępniona dla rowerów Droga pod Reglami. Przy czym zawsze turysta pieszy ma pierwszeństwo.
krzysiekzG. 2024-10-21 16:10:27
To może jeszcze regulamin TPN dopuści CROSSOWCÓW na PIESZE szlaki ???

Reklama
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    OWCZARKI PODHALAŃSKIE - szczenięta - 506 368 311.
  • USŁUGI | budowlane
    "Tedy" Usługi budowlane: sprzedaż domów w stanie deweloperskim, budowa domów murowanych i drewnianych, wszelkie pokrycia dachowe, ocieplenia/termomodernizacja domów/budynków, sprzedaż materiałów budowlanych, nadzory budowlane, usługi transportowe. 608 729 122, +49 15 205 734 746, mail: tedy32@o2.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMOC KELNERSKĄ. PRACA STAŁA + świadczenia. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    Restauracja w Zakopanem zatrudni POMOC KUCHENNĄ na sezon letni. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDENTÓW na umowę zlecenie. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ NA STANOWISKO: ZMYWAK/OBIERAK. Praca stała lub sezonowa. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka/Chłabówka - 601 50 44 86
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. OBRÓBKI BLACHARSKIE (balkony, tarasy, podbitki). 796 544 016.
  • SPRZEDAŻ | różne
    OPAŁ BUK. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    ADAPTACJE PODDASZY, OCIEPLANIE WEŁNĄ MINERALNĄ. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    WYKAŃCZANIE WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, MALOWANIE. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • USŁUGI | budowlane
    ELEKTRYK SZUKA ZLECEŃ - 602 317 519.
  • PRACA | dam
    Produkcja pączków, piekarz Pączkarnia-ZAKOPANE przyjmie do pracy dziewczynę-kobietę z Zakopanego lub okolic,do produkcji pączków. Praca na stałe, zmianowa, w godzinach od 6.oo-18.00. Informacja tylko telefonicznie. 609097999
    Tel.: 609097999
  • SPRZEDAŻ | różne
    PIERZE I PUCH Z GĘSI. 536 88 77 35.
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Poszukujemy OSÓB DO OBSŁUGI KLIENTA w biurze Szkoły Narciarskiej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem! Praca sezonowa: grudzień - marzec. ZAKRES OBOWIĄZKÓW. - Obsługa klientów bieżących w biurze szkoły, - Obsługa e-maila i przyjmowanie rezerwacji telefonicznych, - Sprzedaż usług szkoły narciarskiej, - Rozliczanie lekcji oraz współpraca z instruktorami. WYMAGANIA: - Komunikatywność i cierpliwość, - Dobra organizacja pracy i umiejętność samodzielnego działania, - Umiejętność obsługi komputera, - Łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Zdolność do pracy przy kilku zadaniach jednocześnie, - Komunikatywna znajomość języka angielskiego. OFERUJEMY: - Pracę w przyjaznej, sportowej atmosferze, - Możliwość nauki i rozwoju w branży turystyczno-narciarskiej, - Zimowy sezon pełen dobrej energii i górskiego klimatu! OSOBY ZAINTERESOWANE prosimy o przesyłanie aplikacji na e-mail: szkola@szymoszkowa.pl lub kontakt telefoniczny: 734 011 011. CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    CITROEN JUMPER, r.p. 2013, cen do uzgodnienia - 604 102 804.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    VW TRANSPORTER, r.p. 2013, cena do uzgodnienia, 604 102 804.
  • PRACA | dam
    PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-12-31 12:00 Zmiany numerów linii komunikacji miejskiej w Zakopanem od 2026 roku 2025-12-31 12:00 Rekuperacja zimą - jak działa, ile oszczędza i jak ją ustawić w praktyce? 2025-12-31 11:00 W Zakopanem 25 cm śniegu, na Kasprowym prawie pół metra (WIDEO) 1 2025-12-31 10:43 Słuczka dwóch osobówek na Spiszu 2025-12-31 10:39 Nocna akcja TOPR. Ratownicy proszą o rezygnację z górskich wycieczek (WIDEO) 2025-12-31 10:38 Na Równi Krupowej wyrastają stragany 3 2025-12-31 10:31 Przed sylwestrem w Zakopanem. Zamknięte parkingi i ulice 1 2025-12-31 10:26 Prawdziwa śnieżyca w Zakopanem (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2025-12-31 10:07 Kombatant - kto to? 2025-12-31 10:00 Mężczyzna z licznymi urazami w Szczawnicy 2025-12-31 09:00 Zderzenie trzech aut w Jabłonce 2025-12-31 08:22 Pomóżcie odnaleźć Reksia 2025-12-31 08:12 Pożar wiaty garażowej w Lipnicy Małej 2025-12-31 08:00 Dziś papierowe wydanie Tygodnika, a w nim kalendarz na 2026 rok! 2025-12-30 21:30 Otwarte drzwi, to okazja dla złodzieja 2 2025-12-30 20:30 Ty podziwiasz fajerwerki, a zwierzęta cierpią 12 2025-12-30 19:30 Krakowiacy i Górale w zubrzyckim skansenie 2025-12-30 18:49 Pożar budynku na Olczy Stachonie w Zakopanem (WIDEO) 2025-12-30 18:24 Odnowiony budynek OSP w Grywałdzie 2025-12-30 18:00 Kameralne spotkanie z muzyką 2025-12-30 17:46 Sylwester oznacza znacznie krótszy czas pracy dla urzędu 6 2025-12-30 17:30 Kobieta, która uczyniła z ubioru język sztuki i siły. Mamy dla Was książkę 2025-12-30 17:00 Niebywałe, budżet Nowego Targu uchwalony jednogłośnie 2 2025-12-30 16:30 Starostwo Powiatowe w Zakopanem pracuje krócej w Sylwestra 3 2025-12-30 16:00 Sylwester w Zakopanem z Radiem Złote Przeboje, wszystko co trzeba wiedzieć, by dobrze się bawić 5 2025-12-30 15:30 Dobre wieści z Grywałdu. Nasz film naprawdę zadziałał. 6 2025-12-30 15:00 Paraliż ruchu kolejowego na trasie Kraków Lotnisko - Wieliczka Rynek-Kopalnia 1 2025-12-30 14:01 Gwałciciel już ogląda świat zza kratek 1 2025-12-30 13:33 W Krościenku trwa Jarmark Świąteczny (WIDEO) 2025-12-30 13:00 Ta gmina to jakiś ewenement 4 2025-12-30 12:01 Trwa budowa sceny sylwestrowej (WIDEO) 2 2025-12-30 11:30 Wielki Sylwester w Szczawnicy 2025-12-30 11:00 Mróz, śnieg i wiatr. Zimowa pogoda w Zakopanem. Ostrzeżenie przed zamiecią 2025-12-30 10:00 Pienińskie kolędowanie 1 2025-12-30 09:00 W Tatrach drugi stopień zagrożenia lawinowego 2025-12-30 08:02 Dofinansowanie od wojewody pozwoli uruchomić cztery nowe linie komunikacyjne 1 2025-12-29 22:59 Zakopane - sprzedam tanio różne BIURKA 2025-12-29 21:20 Sylwester jak zdarzenie masowe. Ratownicy szykują się na trudną noc (WIDEO) 7 2025-12-29 21:00 Gramy dla Pawła - Maniowy zjednoczone w charytatywnym turnieju 2025-12-29 20:00 Zakaz fajerwerków w Zakopanem obowiązuje przez cały rok. Policja apeluje o rozsądek 16 2025-12-29 19:00 Damy z siebie wszystko - zapewniają nasi mistrzowie w snowboardzie (WIDEO, ZDJĘCIA) 2025-12-29 18:31 Tomasiak i Stoch w drugiej dziesiątce. Zwycięża Prevc 2025-12-29 18:30 Blisko pół miliona złotych od Województwa Małopolskiego na Puchar Świata w skokach 7 2025-12-29 18:24 Karambol czterech aut w Szaflarach 2025-12-29 17:44 Ośmiolatek odnaleziony dzięki szybkiej akcji strażników 1 2025-12-29 17:33 Romskie kapele wróciły na Krupówki (WIDEO) 17 2025-12-29 17:30 Dobra zabawa bez petard. TPN po raz kolejny apeluje: Nie strzelaj w sylwestra 2025-12-29 16:59 Pożar w Rabce 2025-12-29 16:35 To już jutro Jarmark Świąteczny w Krościenku (WIDEO) 1 2025-12-29 16:00 Na osiedlu Niwa powstaje Niwiańska Przystań
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-12-31 11:40 1. A tak poza tym, to bardzo nieładnie jest podszywać się pod nieswoje nicki, dowcipnisiu. 2025-12-31 11:37 2. Ci "taki" tez skradli pod czerepem. 2025-12-31 11:30 3. Wyszynk rzecz pierwsza ! 2025-12-31 11:22 4. Mam nadzieję że nie będzie jak rok temu z tych straganów sprzedawany alkohol bez koncesji bez jakichkolwiek pozwoleń. A straż miejska i urząd miasta nic z tym nie zrobili. Czy będzie powtórka już za parę godzin się przekonamy. 2025-12-31 11:05 5. Czy trzech burmiszczuf po 20 tysięcy sztuka to zbyt mało by śledzić prognozy pogody i zaplanować sprawną pracę służb miejskich? A przepraszam, dzisiaj pracują do 11:00, to jasne, nie będą se głowy zawracać. To może prezes spółki miejskiej z nagrodami branżowymi coś ogarnie? A nie, przepraszam, tesko też pracuje do 13:00 i całujcie mnie... 2025-12-31 10:59 6. Kiedyś przy okazji kampanii wyborczej był taki filmik Pana Filipowicza na traktorku jak to odśnieża chodnik i obiecuje że jak wygra to będą chodniki w mieście odśnieżane. I niewiele z tego zostało. Tylko traktorek, koncert sylwestrowy i pożal się boże burmistrz. 2025-12-31 10:55 7. "większość z nich ma pozwolenia na zajęcie terenu na Równi Krupowej" To może trzeba przelać urzędnikom i strażnikom większość wypłaty ale nie całą. 2025-12-31 10:42 8. "Przed sylwestrem w Zakopanem. Zamknięte parkingi i ulice" No to w sam raz. Proponuję ustawić służby na moście w Białym Dunajcu i już tam zawracać samochody i pociągi. Burmistrz rozwalił 100 tysięcy na katering dla darmozjadów a na odśnieżanie chodników nie ma. Mieszkańcy brną przez zaspy i rozjeżdżoną bryję. A w kampanii wyborczej tyle obiecywał że będzie odśnieżanie. I co ? I g....!!!!! A sylwester dla darmozjadów i gości lewych apartamentów jest jak w banku. To skandal! 2025-12-31 10:41 9. Nigdy nie odpalałem żadnych petard, ale jeśli hałas miałby sprawić, że te zwierzaki ze zdjęcia przestałyby łazić po mieście i uciekły sobie do lasu, to odpalałbym je bardzo chętnie. Bardziej interesuje mnie afera z Unią Niemiecką i Mercosur i niszczenie polskiego rolnictwa. A Tygodnik uwielbia ostatnio tematy zastępcze. 2025-12-31 10:04 10. wsioku z pod samiuskich tater, jak chcesz napi...petardami to napi....se w chałupie .
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama