2024-10-23 15:00:39

Edukacja
Współpraca i inspiracja, czyli Erasmus Days
18 października 2024 r. Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem zorganizował wyjątkowe wydarzenie w ramach Erasmus Days.
To coroczne święto, mające na celu promocję międzynarodowej współpracy, przyciągnęło uwagę zarówno uczniów, nauczycieli, jak i lokalnych władz oraz zagranicznych gości.
W wydarzeniu wzięli udział znamienici goście, w tym Bogusława Stępień - Członek Zarządu Powiatu Tatrzańskiego, Zofia Król - Łęgowska Główny Specjalista Wydziału Edukacji i Katarzyna Cudzich - Naczelnik Wydziału Finansowego. Do grona zaproszonych dołączyła również Anna Rogozińska, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Powiatu Tatrzańskiego, Ewa Styrczula - Księgowa tego samego centrum, oraz Karolina Sobańska - Dyrektor Grand Hotel**** Stamary. Wśród obecnych był także Piotr Włosiński - Prezes Zarządu Polskie Tatry, a także Małgorzata Mierczak - Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Zakopanem. Dołączył również Wojciech Pochrzęst, członek zarządu TMS Spartaco Sp. z o.o. Nasi partnerzy ze Słowacji byli reprezentowani przez Pavola Hudáčka oraz Marka Pajera - Dyrektorów Hotelarskiej Średniej Szkoły Zawodowej oraz opiekunkę młodzieży Michaelę Smoleňákovą. Z Malmo przybył także opiekun grupy, Luis Felipe Gutiérrez.
Spotkanie rozpoczęło się w auli szkolnej, gdzie uczniowie oraz nauczyciele podzielili się swoimi doświadczeniami z zagranicznych projektów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja uczennic Sylwii Karpiel oraz Alicji Szumy, które opowiedziały o swoich praktykach zawodowych w Splicie, w Chorwacji. Dziewczyny nie tylko przedstawiły zdobyte umiejętności, ale również zachęcały młodszych uczniów do udziału w przyszłych edycjach programu Erasmus+.
Ważną częścią wydarzenia były również wystąpienia nauczycieli, którzy wzięli udział w programie Job Shadowing. Joanna Ząbkowska-Para omówiła kwestie związane z kształceniem zawodowym, natomiast Barbara Nowaczyk i Danuta Karpiel-Zwijacz przedstawiły doświadczenia związane z edukacją szkolną i współpracą z zagranicznymi partnerami. Kolejnym punktem była prezentacja Tomasza Matyi, który podzielił się efektami kursu języka angielskiego, realizowanego w Szwecji.
Program artystyczny, który zakończył wydarzenie, dostarczył widzom wielu emocji. Halina Styrczula i Małgorzata Bachleda-Księdzularz przygotowały humorystyczny skecz, który rozbawił publiczność, a występ zespołu góralskiego pod kierunkiem Emilii Spyrły i Daniela Tylki nadał wydarzeniu tradycyjnego, regionalnego charakteru.
Ważnym elementem spotkania były również warsztaty kulinarne, które poprowadziły Danuta Gruszczak oraz Michaela Smoleňáková. Uczniowie klasy gastronomicznej, we współpracy z rówieśnikami ze Słowacji, przygotowali degustację dań regionalnych. Wspólne gotowanie nie tylko pozwoliło uczestnikom wymienić się kulinarnymi umiejętnościami, ale również zacieśnić międzynarodowe relacje.
Całość wydarzenia uwiecznił na zdjęciach utalentowany uczeń klasy 5I, Michał Skowyra, którego fotografie doskonale oddały atmosferę tego wyjątkowego dnia.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim gościom, nauczycielom oraz uczniom za zaangażowanie i udział w Erasmus Days 2024. Wydarzenie to udowodniło, jak ważna jest współpraca międzynarodowa i jakie korzyści przynosi uczestnictwo w programie Erasmus+. ZSHT w Zakopanem z dumą prezentuje swoje osiągnięcia i kontynuuje rozwój na arenie międzynarodowej.
opr. jg
Izabela Szlachetka - Lelek (Przyjazne Zakopane) w pocie czoła działa w komisjach:
Ekonomiki
Rodziny i Spraw Społecznych (przewodnicząca)
Sportu
Kultury
Turystyki i Promocji
Michał Nikliński (Przyjazne Zakopane) nie zasypiając gruszek w popiele depcze jej po piętach:
Ekonomiki
Urbanistyki i Rozwoju
Rewizyjna
Sportu
Turystyki i Promocji
Mateusz Łękawski (PiS) też ma szerokie kompetencje:
Ekonomiki
Rodziny i Spraw Społecznych
Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska
Skarg, Wniosków i Petycji
Turystyki i Promocji
Zaraz za liderami rankingu plasują się kolejni przodownicy tyrający w 4 komisjach na raz:
Stanisław Karp (Przyjazne Zakopane) działa aktywnie w przerwach na samowole i pomoc mieszkańcom w komisji:
Ekonomiki (przewodniczący)
Rodziny i Spraw Społecznych
Urbanistyki i Rozwoju
Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska
Paweł Bachleda - Curuś (Przyjazne Zakopane)
Ekonomiki
Urbanistyki i Rozwoju
Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska
Skarg, Wniosków i Petycji (przewodniczący)
Szczepan Karpiel - Bułecka (Przyjazne Zakopane)
Urbanistyki i Rozwoju
Rewizyjna
Sportu (przewodniczący)
Turystyki i Promocji
Agnieszka Nowak - Gąsienica (PiS)
Oświaty
Rodziny i Spraw Społecznych
Rewizyjna
Skarg, Wniosków i Petycji
Józef Figiel (PiS)
Oświaty
Rodziny i Spraw Społecznych
Rewizyjna
Skarg, Wniosków i Petycji
Tymoteusz Mróz (Dla Podhala)
Ekonomiki
Rewizyjna
Kultury
Turystyki i Promocji (przewodniczący)
No tak to się prezentuje. Czy to dużo czy to mało to może przewodniczący z Przyjaznego Zakopanego mógłby się wypowiedzieć. Cieszy fakt że tak wielu uważa się za specjalistów w tak wielu dziedzinach. Ciekawe jak by to wyglądało bez dodatków do diety? Dobrze że nie dopłacamy do wynajmu mieszkania radnym jak w sejmie. Swoją drogą ciekawe czy wynajmowanie samowoli mogłoby być refundowane? Dla chcącego nic trudnego.
I cały czas nie daje mi spokoju ta komisja "Turystyki i Promocji"... Nad czym można debatować w temacie turystyki w najpopularniejszym turystycznym zakątku Polski i co promować? Wśród kogo? Po co? Za jakie pieniądze? Może chodzi o promocje samowoli budowlanych na targach dla deweloperów? To miałoby sens. Jeszcze nie wszystko zabetonowane.
-
PRACA | dam
Willa Zarębek w Łopusznej poszukuje osoby do pracy w kuchni. Zakres obowiązków: przygotowanie obiadów i pieczenie ciast. Tel. 507 549 659, e-mail: willazarebek@outlook.com -
KOMUNIKATY
INFORMACJA: Wójt Gminy Poronin informuje o wywieszeniu na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Poronin oraz na stronie BIP w dniach od 08.12.2025 r. do 30.12.2025 r. Zarządzenia Nr 78/2025 Wójta Gminy Poronin z dnia 08.12.2025 r. w sprawie: wykazu nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy dot. części działki ewid. nr 15105/17 obręb 0502 Nowe Bystre. -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272. -
PRACA | dam
Szukamy dziennikarza dziennikarki do publikowania treści na Pieknesny.pl Rozwijamy serwis Pieknesny.pl, poświęcony tematyce zdrowego snu, regeneracji i dobrego samopoczucia. Szukamy osoby, która potrafi pisać rzetelnie, lekko i z myślą o czytelniku. https://pieknesny.pl/ magda@pieknesny.pl -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam bez pośredników ATRAKCYJNĄ NIERUCHOMOŚĆ zabudowaną BUDYNKIEM MIESZKALNYM 135 m2, działka 19 ar, widokowa, pełne uzbrojenie. Dojazd i lokalizacja idealne. Okolice Raby Wyżnej/Skawy na Łysej Górze. 510 386 494 do godz. 18-tej. -
USŁUGI | budowlane
ELEKTRYK SZUKA ZLECEŃ - 602 317 519. -
PRACA | dam
Górska Grupa Inwestycyjna - Firma wynajmująca apartamenty zatrudni KONSERWATORA/PRACOWNIKA TECHNICZNEGO do obsługi apartamentów w Zakopanem i Kościelisku. Oferujemy stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. Wymagane prawo jazdy i doświadczenie. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres a.rysula@gorskagrupa.pl lub telefon 535391391. -
PRACA | dam
Produkcja pączków, piekarz Pączkarnia-ZAKOPANE przyjmie do pracy dziewczynę-kobietę z Zakopanego lub okolic,do produkcji pączków. Praca na stałe, zmianowa, w godzinach od 6.oo-18.00. Informacja tylko telefonicznie. 609097999
Tel.: 609097999 -
SPRZEDAŻ | różne
PIERZE I PUCH Z GĘSI. 536 88 77 35. -
NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl -
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360. -
USŁUGI | inne
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098. -
PRACA | dam
Poszukujemy OSÓB DO OBSŁUGI KLIENTA w biurze Szkoły Narciarskiej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem! Praca sezonowa: grudzień - marzec. ZAKRES OBOWIĄZKÓW. - Obsługa klientów bieżących w biurze szkoły, - Obsługa e-maila i przyjmowanie rezerwacji telefonicznych, - Sprzedaż usług szkoły narciarskiej, - Rozliczanie lekcji oraz współpraca z instruktorami. WYMAGANIA: - Komunikatywność i cierpliwość, - Dobra organizacja pracy i umiejętność samodzielnego działania, - Umiejętność obsługi komputera, - Łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Zdolność do pracy przy kilku zadaniach jednocześnie, - Komunikatywna znajomość języka angielskiego. OFERUJEMY: - Pracę w przyjaznej, sportowej atmosferze, - Możliwość nauki i rozwoju w branży turystyczno-narciarskiej, - Zimowy sezon pełen dobrej energii i górskiego klimatu! OSOBY ZAINTERESOWANE prosimy o przesyłanie aplikacji na e-mail: szkola@szymoszkowa.pl lub kontakt telefoniczny: 734 011 011. CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE! -
MOTORYZACJA | sprzedaż
CITROEN JUMPER, r.p. 2013, cen do uzgodnienia - 604 102 804. -
MOTORYZACJA | sprzedaż
VW TRANSPORTER, r.p. 2013, cena do uzgodnienia, 604 102 804. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43 -
PRACA | dam
PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555 -
PRACA | dam
Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707 -
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
Tel.: 600404554 -
USŁUGI | budowlane
MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325. -
SPRZEDAŻ | różne
DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105. -
USŁUGI | budowlane
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.














