Reklama

2024-11-03 09:00:36

Małe Ciche

Zgorzelisko, mamy problem

Atrakcja dla turystów czy komunikacyjny gwóźdź do trumny?

- Ten kolos nas pogrąży, odstraszy naszych gości - boją się ludzie w Małem Cichem. Chodzi o opisywaną przez nas już kilkakrotnie ścieżkę widokową Sky Walk Serce Poronina. Imponująca konstrukcja, która rośnie na Polanie Zgorzelisko, przy górnej stacji kompleksu narciarskiego w Małem Cichem, widoczna jest z oddali. Ma zostać uruchomiona w przyszłym roku i przyciągać tysiące turystów przez cały rok. 

Potężna atrakcja turystyczna u niektórych budzi obawy. - Już dziś w sezonie mamy podwórka pełne samochodów. Nasi goście czasem muszą parkować wzdłuż wąskiej ulicy. Ale przyjeżdżają, bo tu jest oaza ciszy, spokoju. Zimą pojeżdżą sobie na nartach, a latem mają prawdziwy relaks i wypoczynek. Nie chcę nawet myśleć, co się będzie działo za rok - mówi jeden z kwaterodawców. Podkreśla, że jego goście nieraz narzekali na trudny dojazd i duży ruch latem. Bo rzesze zmotoryzowanych turystów ciągną z Zakopanego drogą Oswalda Balzera w stronę Wierch Porońca, Łysej Polany i Morskiego Oka. Jeśli do tego dodać kolejne tysiące gości zwabionych widokami z Serca Poronina - to jego zdaniem mamy przepis na kompletny paraliż i drogowy armagedon.

Turyści uciekną

Jeden z naszych rozmówców podkreśla, że gmina informuje o postępach prac na budowie ścieżki widokowej, ale wciąż nie ma żadnych umów z właścicielami terenów, na których stać mają samochody. - Ze mną nikt nie rozmawiał. Ani z pozostałymi właścicielami gruntów też nie. No, może poza jednym, ale nas tu jest siedmiu - mówi nasz informator. Zastrzega swe nazwisko. Przyznaje, że ze spółką narciarską ma podpisaną umowę na dzierżawę ziemi pod parking przez dwa zimowe miesiące. Poza tym okresem nie życzy sobie samochodów na swojej ziemi. To część parkingu przy dolnej stacji w Małem Cichem. - Chodzi mi o to, że my mamy stałych gości. Jak powstanie ta wątpliwej jakości atrakcja, to nasi goście, którzy szukają tu odpoczynku od tłumów i hałasu - już nie przyjadą. A pojawi się masa ludzi przypadkowych, takich "turystów na godziny". Bo przecież nikt nie będzie spędzał całego dnia na wieży. Przyjedzie, porobi trochę fotek i odjedzie - dodaje nasz rozmówca. 

Część mieszkańców nie wyobraża sobie najazdu tysięcy gości, którzy będą chcieli zobaczyć Tatry z wieży widokowej. - Jak otworzą tę wieżę, to turyści stąd uciekną. Bo kto będzie chciał stać w korkach? Na naszej drodze bieda się wyminąć, a jak tu będą kursować autokary, to strach. Wszystko się nam zablokuje - twierdzi jeden z mieszkańców Małego Cichego. 

Fakty dokonane

Nasi rozmówcy podkreślają, że są postawieni przed faktem dokonanym. Dziwią się, dlaczego gmina najpierw nie zadbała o infrastrukturę, parkingi i drogi dojazdowe, by potem postawić wieżę? - Wszystko robione jest na odwrót. Najpierw nam postawią wieżę widokową, a potem będą się martwić o drogi i parkingi? Przecież to się nie skończy dobrze - martwi się nasz rozmówca. 

Po raz kolejny zapytaliśmy w gminie o to, co niepokoi mieszkańców. Anita Żegleń, wójt gminy Poronin nie kryje zaskoczenia. Podkreśla, że rozmowy między inwestorem a stacją narciarską toczą się od dawna. - Jeśli któryś z właścicieli gruntu chce renegocjować swoją umowę ze stacją, to powinien to zrobić. Takie rozmowy wciąż są prowadzone. Najwyraźniej władze spółki narciarskiej jeszcze nie dotarły do tego pana - podkreśla Anita Żegleń. Dodaje, że ścieżka widokowa latem przysporzy gości dla stacji narciarskiej, która na tym skorzysta. Także interes jest obopólny.

Ratunek dla stacji

Wójt dodaje, że uczestniczyła już w spotkaniach z mieszkańcami, z właścicielami gruntów i w większości nastawieni są przychylnie do budowy wieży widokowej na terenie Małego Cichego. - Mieliśmy spotkania z właścicielami parkingów, na których mieści się po 150 i 200 samochodów, i wszyscy wyrażają zainteresowanie i chęć współpracy. Stąd moje zdziwienie. Myślę, że ktoś próbuje za pomocą Tygodnika Podhalańskiego podbić cenę i wpływać na inwestora albo na stację narciarską, która jest też mocno zaangażowana w uruchomienie tej całorocznej atrakcji - podsumowuje Anita Żegleń.

Ścieżka widokowa Sky Walk Serce Poronina to trasa długości 854 metrów z platformami widokowymi na wysokości 47 metrów.  Obiekt budowany jest ze stali, szkła oraz drewna. Wśród atrakcji - ekstremalny, podwieszany plac zabaw, trasa lokalnych ciekawostek i legend, dwie trasy spacerowe, dwie zjeżdżalnie, 81 metrów kwadratowych sieci i tuneli. Do tego dwie platformy widokowe oraz dwa szklane tarasy. Całość powoli zaczyna przypominać serce. Ma symbolizować miłość do przyrody i do ludzi. Inwestor, który ma na swym koncie szereg tego typu realizacji na terenie całej Europy, to czeska firma Taros Nova. Koszt inwestycji szacowany jest na około 60 milionów złotych.

Rafał Gratkowski

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Jonasz 2024-11-05 10:42:56
Jeszcze nic nie działa, a wszyscy narzekają. Potrzebna była taka inwestycja w gminie Poronin, w Małem Cichem. Jeszcze będziecie się cieszyć. Może na początku będzie trochę kłopotów, ale później wszyscy za nią podziękują. W końcu mamy atrakację, której prawie nikt inny na Podhalu nie ma.
Miejscowy 2024-11-05 10:40:08
Jak władze nic nie robią to się je krytykuje. Jak ściągają inwestora robią atrakcję to też. Poczekajmy, zobaczmy. Myślę, że ta inwestycja sprawi, że Małe Ciche także latem będzie popularne wśród turystów, którzy zostawią u nas pieniądze.
franek 2024-11-04 08:05:31
Czeski inwestor. Uff, dobrze że nie niemiecki :D
scyzoryk62 2024-11-03 17:07:30
.i już po spokoju w małym cichem
blitzo 2024-11-03 16:04:38
Cementozelbet przyciaga, stonka cos tam zlocisza zostawi, kabza sie nabije.
Wieze niedlugo beda sie sobie przygladac, kazda gmina czy przysiolek sciga sie tym jak w amoku.
I te szkarady dewastuja bez opamietania krajobraz, ten naturalny krajobraz, na cale dekady.
SlynnPraczka 2024-11-03 12:40:45
Uśmiechajmy się do siebie i róbta co chceta.
turnia 2024-11-03 10:38:32
...może dosyć tych koszmarków widokowych wszędzie!
Antykancelista 2024-11-03 10:16:05
Zgorzelisko po pożarze????? Paliło się? Nic nie wiem... Chałupa czy co?
pisior z poprzedniego układu 2024-11-03 09:59:02
popieraliście tęgie łby pisiowe to i macie!
Gość 2024-11-03 09:48:23
Narzekają na brak miejsc postojowych a domy stawiają od granicy działki do granicy a samochody niech stoją na ulicy bo po co robić parking dla gości
Mieszkaniec 2024-11-03 09:44:26
Co tam będzie wieża, goście przyjadą do sąsiednich miejscowości gdzie cisza i spokój. Na Zgorzelisko przyjadą zostawić pieniądze zagranicznym inwestorom. Jest pięknie.
miś 2024-11-03 09:43:25
Pomysł z tym maszkaronem od początku był chory ale wygrała miłość do mamony. Oby ten biznes zdechł zanim się uruchomi. Może ktoś normalny nie da dojazdu do tego dziadostwa.
Bez zaskoczenia... niestety 2024-11-03 09:39:30
Szanowna Pani Wójcino, no po prostu genialne wytłumaczenie - "Mieliśmy spotkania z właścicielami parkingów, na których mieści się po 150 i 200 samochodów..." - "GIGANTYCZNA" przestrzeń parkingowa, jak na taką inwestycję... w szczycie sezonu turystycznego zapełni się w 10? 15? 20? minut??? Nie, wróć... potrwa to "TROCHĘ" dłużej, bo wąska droga dojazdowa zostanie totalnie zablokowana... Ale, co tam... Jak to gadają? - Ło tym, to na potym... telo, ze potym, jak juz syćko - całom nature spascudzymy, nie bedzie ani komu, ani ło cym godać... i takie "Serce Poronina" czy każda inna "Brama w..." okażą się "bramami do nikąd"...
Zawodnik 2024-11-03 09:38:03
Na każdej atrakcji ktoś musi zarabiać .
Mięguszowiecki 2024-11-03 09:25:07
Tragikomedia
Kokott 2024-11-03 09:19:15
Rozmówcy jeśli mają problem to niech idą do miasta mieszkać i będą mieli spokój mieszkając w bloku
Miś Turysta 2024-11-03 09:12:07
Podhale i Pieniny na małych domkach stoją. Zmienia się krajobraz.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    MERCEDES. 698 572 263.
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię DOM do remontu. 789 321 805.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia DOM - okolice Nowego Targu. 791 931 320.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
  • PRACA | dam
    WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA DOM W WITOWIE, w którym do roku 2025 znajdował się Ośrodek Zdrowia. 698 508 796.
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy kucharza/pomoc kuchenną w restauracji w Dolinie Kościeliskiej.. 723 997 045 harnas@harnas.eu
    Tel.: 723
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI PIEKARZA. Na stałe, umowa. 602 759 709
  • ANTYKI
    Do sprzedania ZABYTKOWY PRZEDWOJENNY KREDENS GÓRALSKI ZAKOPIAŃSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁU DRZEWNEGO w idealnym stanie, z lat trzydziestych, sprawdzony przez kustosza Muzeum Tatrzańskiego. Również CZĘŚĆ KOLEKCJI PRZEDWOJENNEGO MALARSTWA o tematyce góralskiej, znanych polskich malarzy aukcyjnych, takich jak Gąsienica Szostak, Augustynowicz, Jarocki, Moszyński, Gałek, Ćwikliński, Dzieliński, Skowroński. Tel. 601 51 35 33
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI DO KROJENIA I PAKOWANIA PIECZYWA. 602 759 709
  • USŁUGI | inne
    ODŚNIEŻANIE DACHÓW. TECHNIKI LINOWE. TEL: 695 092 678
  • PRACA | dam
    Polskie Koleje Linowe S.A. są liderem wśród operatorów kolei linowych w Polsce. Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: KOORDYNATORKA/KOORDYNATOR DS. SPRZEDAŻY PRODUKTÓW MARKI WŁASNEJ. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? Między innymi: - Rozwój sprzedaży produktów marki własnej PKL w sklepach stacjonarnych, - Udział w tworzeniu nowych kolekcji tematycznych marki własnej PKL, - Tworzenie harmonogramów dla pracowników sklepów, kontrola i rozliczenie czasu pracy, - Dbanie o wysokie standardy w obsłudze klienta, - Kontrola stanów magazynowych, - Rozliczanie sklepów, prowadzenie podstawowych dokumentów księgowych, Rozwój sprzedaży e-commerce, - Raportowanie i analizowanie prowadzonej sprzedaży, - Bieżąca analiza rynku, trendów sprzedażowych oraz nowości i dostępnego asortymentu, - Dbanie o spójność oferty towarowej i wizerunku Grupy PKL. DOŁĄCZ DO NAS! Więcej informacji i rekrutacja: https://www.pkl.pl/post/koordynatorka-koordynator-ds-sprzedazy-produktow-marki-wlasnej.html
    WWW: https://www.pkl.pl/post/koordynatorka-koordynator-ds-sprzedazy-produktow-marki-wlasnej.html
  • PRACA | dam
    Praca na krojeniu - pakowaniu pieczywa Piekarnia Łapsze N. 601-086-310
    Tel.: 601
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA, KUCHARZA WYDAWKOWEGO, BARMANA, PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO. Praca na stałe lub dorywczo, CV na: rabka@siwydym.pl, informacje pod numerem: 887 080 004
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni CUKIERNIKA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • BIZNES
    DO WYNAJĘCIA DZIAŁKA W ZAKOPANEM (w pobliżu "Szymonka") - 886 145 908.
  • PRACA | dam
    PRACOWNIKA BIUROWEGO na hali sprzedaży (faktury, itp.), DO BUDKI GASTRONOMICZNEJ (sprzedaż). Praca stała. Zakopane. 602 74 31 38, gobo10@wp.pl
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA/-KĘ, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO, KELNERA/-KĘ. Kontakt: 600 035 355, 600 035 080 lub osobiście: Zakopane, Droga na Bystre 2A (9-13).
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KIEROWCĘ. Mile widziane doświadczenie. Praca na stałe. 602 759 709
  • PRACA | dam
    Pracownia Projektowa SŁOWIK ARCHITEKTURA z siedzibą w Zakopanem, poszukuje ARCHITEKTA.. 668 309 058 https://slowikarchitektura.pl/ biuro@slowikarchitektura.pl
    Tel.: 668
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-01-20 21:30 Uwaga kierowcy, w czwartek możliwe utrudnienia na zakopiance w Rdzawce 2026-01-20 21:00 Orawskie Kilimandżaro 2026-01-20 20:00 Gościsz turystów? Masz obowiązek zamontować czujki dymu i czujki czadu w pomieszczeniach 2 2026-01-20 19:30 Zorza była po prostu niesamowita 2026-01-20 19:00 Gdy na stację w Zakopanem przyjeżdża pociąg (WIDEO) 2 2026-01-20 18:35 Wspaniały drugi przejazd Maryny Gąsienicy Daniel 2026-01-20 18:00 Listy-widma, awiza bez listów i urzędowa cisza. Poczta Polska sparaliżowała Poronin 3 2026-01-20 17:30 Mozaika zjawisk i znaczeń w Kawiarni Muzealnej 2026-01-20 17:01 Bez prawa jazdy, za to z mefedronem 1 2026-01-20 16:30 Rozsypała się tęcza na hali... 2026-01-20 16:00 Zamiast zatrzymać wandala znaleźli maszyny do gier hazardowych 2026-01-20 15:24 Tak się robi śnieg na Równi Krupowej, górki saneczkowe przeżywają oblężenie (WIDEO) 2 2026-01-20 15:05 Podhale mówi "nie" likwidacji Nadzoru Wodnego. Samorządy ostrzegają przed paraliżem administracyjnym 1 2026-01-20 14:01 Burmistrz: Takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca, nie dostaliśmy zgłoszenia 23 2026-01-20 13:00 Pies z ul. Nędzy Kubińca ma już odpowiednie warunki 3 2026-01-20 12:30 IstoTA. Wernisaż w Muzeum Podhalańskim 2026-01-20 12:00 Za nami kolejny mroźny poranek na Podhalu. W Tatrach inwersja (WIDEO) 2026-01-20 11:47 Jak dobrać oświetlenie do salonu i jadalni? Sprawdzone rozwiązania od TK Lighting 2026-01-20 11:30 Obrazy na szkle Janiny Maślanki w Czerwonym Dworze 2026-01-20 11:00 Na policję nie wpłynęło żadne zgłoszenie dotyczące filmu dla dorosłych z Krupówek 3 2026-01-20 10:00 Ważny apel sołtysa z Zębu - zabierzcie psy w ciepłe miejsce 4 2026-01-20 09:01 Kiermasz ciast i orkiestrowy koncert w Krempachach 1 2026-01-20 08:00 Trzy takty zawsze dogramy. Rozmowa z dyrygentką Agnieszką Kreiner 2026-01-19 22:43 Piękna zorza widoczna nad Podhalem (WIDEO) 7 2026-01-19 21:20 Pożar sadzy na Butorowym Wierchu 2 2026-01-19 20:30 Samochód na zagranicznych numerach omal nie rozjechał dzieci na przejściu dla pieszych 9 2026-01-19 19:59 Historyczny debiut UKS Halny Zakopane. Awans do IV ligi już na starcie 2026-01-19 19:30 Kręcili film dla dorosłych na Krupówkach 36 2026-01-19 19:30 Dar drogi - wiejskie jasełka w Krauszowie 2026-01-19 19:29 Zakopane gra z WOŚP. Wyjazd na Kasprowy z burmistrzem 1 2026-01-19 19:00 Światełko do nieba pod Babią Górą 8 2026-01-19 18:43 Wielka orkiestra zagra w schronisku na Markowych Szczawinach 2026-01-19 18:13 Turysta podciąga się na krzyżu na Giewoncie 5 2026-01-19 18:00 Nocna wyprawa ratunkowa TOPR po rannego taternika (WIDEO) 2026-01-19 17:30 To będą udane ferie, jeśli odwiedzicie Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie 2026-01-19 17:16 Znowu ostrzeżenie przed silnym mrozem 1 2026-01-19 17:00 Nowotarskie schronisko apeluje: adoptuj, podaruj dom i odrobinę ciepła 2026-01-19 16:30 Zatrzymane chwile Marii Ponikiewskiej-Arct 2026-01-19 15:59 Śledztwo w sprawie potrójnej śmierci w rabczańskim parku umorzone 2 2026-01-19 15:00 Nad Betlejem czyli Szumny i Bogu Miłe w Kościele Św. Krzyża (WIDEO) 2026-01-19 14:30 Aleksandra Król-Walas nie schodzi z podium 2026-01-19 13:44 Białe trasy w sercu Zakopanego. Rówień Krupowa znów zaprasza biegaczy 1 2026-01-19 12:59 Zaśmiecone Kuźnice. Tatrzański park tłumaczy, dlaczego nie ma koszy 4 2026-01-19 12:30 Ostatnie pożegnanie druha z OSP 2026-01-19 11:59 Nie będzie prokuratorskiego śledztwa w sprawie słów "kula w łeb" 10 2026-01-19 11:00 Andrzej Bargiel twarzą klimatycznego projektu Kairos, który realizuje młodzież z Balzera 4 2026-01-19 10:24 Strażacka interwencja na ul. Makuszyńskiego. W powietrzu dziwny zapach 2026-01-19 10:00 Nowy system obsługi opłaty miejscowej, konieczny kontakt z urzędem 3 2026-01-19 08:59 Za nami mroźna noc. W Nowym Targu -17, w Zakopanem prawie -11 2026-01-19 08:41 Zgubione rzeczy w rejonie Kalatówek. Apel o pomoc
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-01-20 20:53 1. Jakaś podstawa prawna? 2026-01-20 20:50 2. Nagraniem poczuła się zbulwersowana Czytelniczka!!! Gdzie oglądała filmik zbulwersowana czytelniczka, było ostro ale nie za ostro? Czy może nie dostała roli w produkcji? 2026-01-20 20:46 3. Super. Tylko dlaczego nikt nie pomyśli o tym żeby taką górkę na Górnej Równi Krupowej usypać z ziemi w lecie i posiać tam trawę . Wtedy w zimie nawet jak spadnie 10 cm śniegu będzie można już zjeżdżać na sankach. Nie trzeba będzie wylewać setek tysięcy litrów wody i marnować energi elektrycznej, za które musimy wszyscy zapłacić. Ani to ekologiczne, ani oszczędne. W lecie też taka górka może się przydać dla dzieci ze szkół i turystów. Ziemi z wykopów pod różne pato inwestycje, deweloperkę itd. jest dość żeby to zrobić tanim kosztem. Dlaczego w tym urzędzie miasta nikt nie pomyśli logicznie. 2026-01-20 20:34 4. Jezu ale afera. W całym internecie o tym piszą a to jakaś porno para która po całej Polsce jeździ i w różnych miastach nagrywa. I co Zakopane jest święte, że tu nie mogła a np w Szczecinie czy Warszawie mogła??? Z igły widły robicie i taką reklamę im że majątek na klikach zarobią. Skończy się tak że często będą nasze miasto nawiedzać!!!! 2026-01-20 20:28 5. Wg słownika coś o czym piszecie nazywane jest czujnikiem ale widać mowatrawa sie upowszechniło - brawo Wy 2026-01-20 19:59 6. Zdecydowanie wolę tych co pchają się tutaj pociągiem, od tych co nieudolnie poruszają się samochodami. Jedyne co, to łażą po przejściach dla pieszych, jak zabłąkane owce... 2026-01-20 19:40 7. Łolaboga, w katolicko patriotycznym Zakopanem takie bezeceńswo. 2026-01-20 19:36 8. Jak zawsze, dla Warszawki się robi. A lokalsi od świąt pytali Burmistrzow o górki. Ale jak zawsze lolalny się nie liczy. Już lepiej bylo za drakuli. 2026-01-20 19:30 9. Taka sama sytuacja jest w Szaflarach tylko nikt niczego z tym nie robi 2026-01-20 19:19 10. Uśmiechajcie się
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama