2024-11-28 20:00:24

Zakopane

Nasze dzieci nie są gorsze od innych. Petycja w sprawie budowy hali na Cyrhli

Mieszkaniec zakopiańskiej Cyrhli przedstawił radnym petycję mieszkańców w sprawie budowy hali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 7.

Mieszkaniec Cyrhli prosił rządzących o jasną deklarację na temat budowy sali gimnastycznej i przedstawił podpisaną przez mieszkańców petycję, która 19 listopada trafiła do burmistrza.

- W imieniu mieszkańców Cyrhli, prosimy o realizację budowy hali gimnastycznej w  naszej szkole, do której uczęszcza 123 dzieci. Szkoła powstała w 1946 roku, a w obecnym budynku działa od lat 60-tych. Dzieci i młodzież teraz nie mogą uprawiać wielu dyscyplin sportu, szczególnie zimą i jesienią. Samorząd gminy jest odpowiedzialny za rozwój sportu i dzieci i młodzieży. Bez hali jest to niemożliwe. Mamy zdolne i chętne dzieci, a teraz zajęcia spędzają w sali gimnastycznej w piwnicy przerobionej z zaplecza kuchennego. Liczymy, że ta inwestycja powstanie. Jest wiele środków na ten cel z programów, także unijnych. Apelujemy o zabezpieczenie w 2025 roku środków na ten cel w budżecie miasta - powiedział mieszkaniec Cyrhli i dodał, że tamtejsze dzieci nie są gorsze od tych z innych dzielnic Zakopanego i chcą mieć podobne warunki.

Jak zapewnił przewodniczący zakopiańskiej Rady Miasta Grzegorz Jóźkiewicz, w przyszłorocznym budżecie znajdzie się 4,5 miliona budowę sali na Cyrhlę.

p

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Synuścuruś 2024-11-29 16:14:40
20 tys nie w błoto
Tylko inwestycja życia.
Skoro Paweł ma, to i rodzina ma, a rodzina to świętość i stąd to zaangażowanie.
W końcu ma być przyjaźnie a mieszkańcy gospodarzami.
To tak dla jasności
Juhas 2024-11-29 15:32:32
Cza im hali jak tam 5 dzieci na krzyż. Miasto to by tom skołe nojchyntniyj zlikwidowało... i tako prowda...
tak jest 2024-11-29 14:16:38
widać, że mieszkaniec ma aspirację najpierw być radnym a z czasem jakimś śpiochem w sejmie
zdolny jacuś 2024-11-29 10:10:12
blokujący drogi sąsiadom znowu w natarciu
kolaps 2024-11-29 10:09:29
Potrzebny to jest stok narciarski żeby młodzież z Zakopanego miała gdzie jeździć a nie sala gimnastyczna dla garstki dzieci ..
20 tysi w błoto 2024-11-29 00:01:16
Sprawa przejazdu kolejowego na granicy Zakopanego i Poronina. Ludzie trzymajcie mnie bo nie wytrzymam. Słuchajcie co ten burmistrzunio wygaduje i chce żebyśmy mu uwierzyli. Albo jest naiwny jak dziecko, albo mało inteligentny, albo....

"Tutaj Pan radny Paweł Curuś tą sprawę pilotuje. Za co bardzo mu dziękuję. Bardzo się angażuje. Łącznie z tym że ma ochotę oddać kawał swojej ziemi pod, pod przejazd. Co jest bardzo, no rzadkie na Podhalu, że ktoś chce dla dobra publicznego coś oddać, tak po prostu. Tak że bardzo się cieszę. I bardzo państwu dziękuję."

https://youtu.be/c0yV5srREQ0?t=2775

Ludzie! Kogo my wybieramy do tego żłoba? Kto bezintersownie oddaje swoją ziemię w Zakopanem? Przecież jasnym jest że bez przejazdu kolejowego za torami są praktycznie bezwartościowe. Tylko przejazd daje możliwość wybudowania galerii, supermarketu, pensjonatu czy cokolwiek innego co może przynosić dochody. W przeciwnym razie można co najwyżej udostępnić te ugory pod wypasanie krów. Dlaczego te patafiany uważają nas za głupich i naiwnych dziadów którzy nie orientują się o co kaman? Przecież to jest jawne obiecywanie korzyści materialnej celem uzyskania korzystnej decyzji urzędowej. Ten przejazd to bramy do biznesu! I tyle! Co za brednie wygaduje ten filipowicz to nawet nie mogę słuchać. To już lepiej żeby kręcił rolki i niczego się nie tykał.
Panie Kalata niechże Pan razem z tą petycją o odwołanie karpia zbiera podpisy o referendum w sprawie odwołania burmistrza. Przecież ta kadencja zapowiada się klęską i rozbiorem Zakopanego na prywatne biznesy znajomków i pociotków. Nie wierzę by dorosły chłop był tak naiwny, więc w grę wchodzą układy. A jeśli rzeczywiście jest tak naiwny to im szybciej go wymienimy tym lepiej dla Zakopanego.
precz z promocją! 2024-11-28 23:40:03
Wreszcie wiadomo dlaczego burmistrz i całe "przyjazne zakopane" traktuje mieszkańców przedmiotowo i uważa ich za parobków do płacenia podatków na imprezy i infrastrukturę dla "turystów". Otóż burmistrzunio uważa nasze Miasto Zakopane za PRODUKT TURYSTYCZNY którym można kupczyć i wykorzystywać jak dojną krowę.


bankrut moralny 2024-11-28 23:23:40
Rada po raz kolejny ściąga z obrad uchwałę o podniesieniu podatków od nieruchomości. Wnioskuje radny Zbigniew Szczerba z klubu "Dla Podhala". Natomiast przewodniczący komisji ekonomiki z "Przyjaznego Zakopanego" sprzeciwia się zdjęciu tego punktu z podwyżkami powołując się na dobro mieszkańców.
Może nie byłoby w tym nic dziwnego i niestosownego gdyby przewodniczący ekonomiki - stanisław karp - nie przyznał się do wybudowania samowoli budowlanej którą wynajmuje gościom i jak można się domyślić nie płaci podatków ani opłat należnych do budżetu miasta. Jednym słowem jest orędownikiem podwyżek dla wszystkich uczciwych mieszkańców a jego samego te podwyżki dotyczyć nie będą. Ani przewodniczący, ani żaden radny publicznie nie potępił skandalicznego postępowania pana karpia i wszyscy akceptują łamanie prawa. Co więcej godzą się by to nieuczciwy radny nadal przewodził komisji która opiniuje podwyżki podatków dla uczciwych mieszkańców. Jest to niebywały skandal i plucie mieszkańcom w twarz. O ile można "zrozumieć" członków klubu "przyjazne Zakopane" jako kolegów pana karpia, o tyle bierna postawa pozostałych radnych i opozycji jest szczególnie bulwersująca.
Potrzebna jest petycja mieszkańców wzywająca do odwołania karpia ze wszelkich publicznych funkcji. Gdyż jak sam stwierdził właściciel samowoli nie może on złożyć mandatu radnego dopóki nie skończy załatwiać spraw mieszkańców... MAKABRA! Moralna zgnilizna!
Przyjazne Zakopane łamie wszystkie wyborcze obietnice! Kolesiostwo i obłuda!
krul z charendy 2024-11-28 22:39:29
Jacek i silna ekipa przesiedzieli pol dnia na sesji i jakieś 75% mniej komentarzy na tygodniku... ciekawa zalezność....
módlmy się! 2024-11-28 22:28:37
Radni jak zwykle bez mrugnięcia okiem i chwili zawahania odmówili modlitwę na rozpoczęcie obrad:

Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

A później już było z górki... karpiowi tez nie przeszkadzało że oszukiwał mieszkańców i też się modlił żarliwie.
Przyjazne Zakopane oszustom 2024-11-28 22:24:26
"Jak zapewnił przewodniczący zakopiańskiej Rady Miasta Grzegorz Jóźkiewicz, w przyszłorocznym budżecie znajdzie się 4,5 miliona budowę sali na Cyrhlę."

A skąd przewodniczący ma takie informacje? Sam dołoży do budżetu 4,5 miliona jako dotacja celową? Czy oskubie mieszkańców horrendalnymi podatkami. Ae tylko tych uczciwych bo koledzy od samowoli są nietykalni.

Reklama
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę CIEŚLI DACHOWYCH, DEKARZY, POMOCNIKA DEKARZA. 608729122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kościelisko---kupie działkę pilnie tel 660797241.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię do sprzątania apartamentów w okolicy ul. Strążyskiej w Zakopanem (wskazane auto w celu dojechania do apartamentów). Praca na stałe, 3-4 dni w tygodniu (gdy są wyjazdy w weekendy również) w godzinach od 9-15. Informacja tel. 609097999
    Tel.: 609097999
  • PRACA | dam
    Karczma "Czarci Jar" poszukuje osoby na stanowisko POMOC KUCHENNA. Tel. 602 366 750.
  • PRACA | dam
    Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni do pensjonatu w Zakopanem pracowników na stanowisko KELNERKA/KELNER ORAZ POKOJOWA. Praca stała na podstawie umowę o pracę. Telefon kontaktowy: 502 037 215 www.praca.polskietatry.pl
  • USŁUGI | inne
    MYCIE DOMÓW GÓRALSKICH W ŚRODKU - WOLNE TERMINY - 880 363 281.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO. Zakopane, bez zakwaterowania - 600 035 355.
  • USŁUGI | inne
    PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia MIESZKANIE, I piętro, Waksmund. 515 503 494.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DOMEK LETNISKOWY W GORCACH. 515 503 494.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SKUTER SNIEŻNY POLARIS. 515 503 494.
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. OBRÓBKI BLACHARSKIE (balkony, tarasy, podbitki). 796 544 016.
  • PRACA | dam
    Rada Nadzorcza Spółki NTvK ogłasza KONKURS NA STANOWISKO PREZESA ZARZĄDU SPÓŁKI. Szczegółowe wymagania kwalifikacyjne oraz sposób ich udokumentowania zostały określone w ogłoszeniu o konkursie zamieszczonym na stronie internetowej Spółki: https://ntvk.com.pl/dokumenty/. TERMIN ZŁOŻENIA OFERT UPŁYWA 19.12.2025 r. o godz. 12.00. Wymagane dokumenty należy złożyć w zamkniętej kopercie, z dopiskiem "Konkurs na Prezesa Zarządu Nowotarskiej Telewizji Kablowej Sp. z o.o." lub listownie. Decyduje data i godzina wpływu dokumentów do siedziby Spółki. Zasady i tryb przeprowadzenia Konkursu określa "Regulamin Konkursu" przyjęty przez Radę Nadzorczą, dostępny na stronie internetowej Spółki: https://ntvk.com.pl/dokumenty/.
  • PRACA | dam
    Zakopane - Samodzielny księgowy - księgi handlowe - biuro księgowe AUDITPLUS. https://www.auditplus.pl/praca praca@auditplus.pl
  • ZDROWIE I URODA
    LICENCJONOWANY REFLEKSOLOG: STOPY, DŁONIE, TWARZ. 502 350 983
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia BUDYNEK W WITOWIE nr 190 (do 2025 r. znajdował się w nim Ośrodek Zdrowia). Tel. 698 508 796.
  • PRACA | dam
    PRACA W AUSTRII - austriacka umowa! 13,56-19,30 Euro/h + diety + darmowe zakwaterowanie. Poszukujemy: murarzy, cieśli, dekarzy, hydraulików, elektryków, malarzy, spawaczy, ślusarzy, monterów, kierowców LKW, operatorów wózków i dźwigów, rzeźników, pomocników, pracowników produkcji i innych fachowców. Wymagane: język niemiecki i samochód. +43 676 5451672, k.otrembiak@hogo.cc
  • PRACA | dam
    PROMOTOR roznoszenie ulotek Zakopane. Atrakcyjne wynagrodzenie.
  • PRACA | dam
    Poszukujemy POKOJOWYCH do sprzątania w aparthotelu w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy pracę stałą, sezonową lub dorywczą. Praca w godzinach 8:00 - 16:00 z elastycznym grafikiem i wyżywieniem. 696112266
    Tel.: 696112266
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY, DEKARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • PRACA | dam
    NIEMCY: MURARZ, CIEŚLA, MALARZ, OCIEPLENIA, ELEKTRYK, SPAWACZ, KRANISTA. Umowy na warunkach niemieckich. Kontakt: 0048 601-218-955
  • SPRZEDAŻ | różne
    SPRZEDAM OPAŁ SUCHY - 788 344 233.
  • PRACA | dam
    Nowe miejsce na mapie Białki Tatrzańskiej rekrutuje ! Na stanowiska: -kucharz produkcyjny, kucharz wydawkowy, pizzer, pomoc kuchenna, pracownik obsługi sali restauracyjnej Jeżeli jesteś zainteresowany/ zainteresowana pracą zadzwoń, lub wyślij CV. 798625975 restauracjadwatopory@gmail.com
    Tel.: 798625975
  • USŁUGI | budowlane
    PŁYTKI, REMONTY, ELEWACJE, PODDASZA. 793 677 268.
  • USŁUGI | budowlane
    PŁYTKI, REGIPSY, MALOWANIE, WYKOŃCZENIE WNĘTRZ. 787 479 002.
  • USŁUGI | budowlane
    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. 787 479 002.
  • PRACA | dam
    Poszukiwana osoba do pracy w sklepie na Krupówkach na stanowisko sprzedawcy. 723 745 984
    Tel.: 723
  • PRACA | dam
    KASJER/KASJERKA PRACA W SKLEPIE SPOŻYWCZYM BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ WIĘCEJ INFORMACJI POD NR TEL. 609820250 as.stasik@op.pl
    Tel.: 609820250
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy na budowie - docieplenia, budowy od podstaw, wykończenia. Zakopane i najbliższe okolice.. 500160574
    Tel.: 500160574
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
    Tel.: 600404554
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Zarządzanie domkami i apartamentami na wynajem krótkoterminowy. 788 63 36 33 www.zarzadzanieapartamentami.info
    Tel.: 788 63 36 33
    WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • PRACA | dam
    Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-11-24 08:00 Wigilia św. Łucji. Wskrzeszanie dawnej góralskiej szczawnickiej tradycji 2025-11-23 21:41 Drzewa łamały się jak zapałki 2025-11-23 20:00 Jarmark Bożonarodzeniowy na Placu Niepodległości rusza 12 grudnia 2025-11-23 19:48 Powalone drzewa w Szczawnicy 2025-11-23 19:00 Zbyt słaba, by utrzymać w dłoni pędzel, mimo to tworzy piękne obrazy 2025-11-23 18:00 Rozbiórka stadionu rozpala Zakopane 6 2025-11-23 17:30 Spotkanie z Peterem Chrzanowskim w nowotarskim MCK 2025-11-23 17:00 Dwa brązowe medale Jacka Czecha na Mistrzostwach Świata 2025-11-23 16:00 Dwugłos o trzęsieniu ziemi - wójt Roman Krupa i przewodniczący Władysław Bętkowski 2 2025-11-23 15:30 Przez zamieć i czas. Mamy dla Was książki 2025-11-23 15:00 Wieczór pełen muzyki 2025-11-23 14:05 Pożar budynku gospodarczo-mieszkalnego w Skrzypnem 2025-11-23 13:34 Schronisko w Dolinie Roztoki ogranicza działalność 2025-11-23 13:00 Mistrz wielu dziedzin. Wystawa prac Władysława Trebuni-Tutki w Muzeum Tatrzańskim (WIDEO) 2025-11-23 12:30 Peregrynacja relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus 1 2025-11-23 12:00 Posłanka Weronika Smarduch zaprasza mieszkańców na dyżury 13 2025-11-23 11:14 Młode Podhale tańczy i śpiewa od 15 lat (ZDJĘCIA i WIDEO) 2025-11-23 11:01 Medale i rekordy na inaugurację Pucharu Świata 2025-11-23 10:30 Na Babiej Górze została zamknięta Perć Akademicka 2025-11-23 10:00 Konfiskaty aut pod Tatrami 2 2025-11-23 09:30 Kalendarz z charytatywnym przesłaniem 2025-11-23 09:00 Certyfikat dla Denvera za tropienie 1 2025-11-23 08:30 Mimo opadów śniegu pociągi kursują punktualnie 6 2025-11-23 08:00 Czarny Dunajec. Na Nasyj Dziedzinie (ZDJĘCIA, WIDEO) 2025-11-22 21:39 Pierwszy śnieg, pierwsze ślady: w Nowym Targu ruszył sezon narciarstwa biegowego 2025-11-22 21:00 Młodzi wspinacze podbijają Zakopane: start III Testu Czystej Formy 2025-11-22 21:00 Na Krupówkach zimowe krajobrazy i bardzo wielu turystów (WIDEO) 1 2025-11-22 20:00 Rabczańska straż miejska będzie sprawdzać dobrostan zwierząt. Sylwester bez fajerwerków 2025-11-22 19:03 Piękna zima na Hali Ornak w Dolinie Kościeliskiej (WIDEO) 2025-11-22 18:32 Wygrywa Tschofenig. Wszyscy Polacy w drugiej serii, najlepszy Kamil Stoch 1 2025-11-22 18:01 W Nowym Targu można już biegać na nartach 2025-11-22 17:00 Nowy Targ z nową placówką kształcącą kadry dla polskiej agroturystyki 2025-11-22 16:00 Rozpoczyna się drugi etap modernizacji rabczańskiego Rynku 5 2025-11-22 15:33 SPRZEDAM MIESZKANIE w Krakowie, świetna lokalizacja 2025-11-22 15:28 Z Beskidów do Gruzji 1 2025-11-22 14:44 Kolejne ostrzeżenie przed opadami śniegu 2 2025-11-22 14:00 Wielkie strażackie święto w Krauszowie, tutejsza OSP ma nowy wóz bojowy 2025-11-22 13:00 Nowy sprzęt dla ratowników GOPR i druhów z OSP na Kowańcu 1 2025-11-22 12:01 Zakopane - sprzedam KOMPLET KAWIARNIANY 2025-11-22 12:00 Rabczańska Szlachetna Paczka 1 2025-11-22 11:00 Radni o adaptacji do zmian klimatu. W planach remont Oczka Wodnego 8 2025-11-22 10:30 Tatrzański park otworzył szlak na Halę Stoły 2025-11-22 10:00 Powstał nowy klub PTTK w Zakopanem 1 2025-11-22 09:00 W Zakopanem więcej śniegu niż na Kasprowym (WIDEO) 1 2025-11-22 08:00 Remont mostu flisaków idzie pełną parą (WIDEO) 3 2025-11-21 23:59 Zakopane - sprzedam tanio różne BIURKA 2025-11-21 23:39 Komu zginął ten duży pies? 3 2025-11-21 22:55 Cały dzień męki, posypali drogę tylko raz, ciężko pokonać te oblodzenia (WIDEO) 22 2025-11-21 21:00 Jubileusz Towarzystwa Opieki nad Zabytkami 1 2025-11-21 20:01 Spadło już ok. 30 cm śniegu. Bajkowe krajobrazy w Dolinie Białego (WIDEO)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-11-23 20:02 1. Gdyby Nadzór rozebrał tzw. wodopoje, sąsiedni gmach czy słynnego grilla, to biłbym tutaj brawo, że robi się w końcu porządek. Ale tam gdzie nie można dać rady to cisza a tam gdzie dzieciaki mają co ze sobą zrobić i chociaż jest temat do wyjaśnienia jak w innych przypadkach licznych.... Nie, trzeba pokazać "moc" na łatwym temacie. Po prostu skrajna żenada. 2025-11-23 19:56 2. Takiego pieska albo bardzo podobnego ma baca z Nowego Targu , który wypasał owce przy ścieżce rowerowej za siłownią Feetnes Factory koło Dunajca 2025-11-23 19:49 3. @"prawy" i znowu nie wytrzymałeś. 3 wyzwiska na bliźniego w jednym, krótkim, nieporadnym tekściku. Nie potrafisz już argumentować jak normalny człowiek? Do bliskich też się tak zwracasz? "pajac", "przygłup", "matoł" a Administrator nie widzi :,( 2025-11-23 19:42 4. Legalnie wybudowane BOISKO???? Ponoć w zgłoszeniu zawarł pan coś innego niż boisko. Tak twierdzi PINB Zakopane, nawet dziś był o tym reportarz. To chyba trochę tak jak z tymi poidłami w których ludzie mieszkają... 2025-11-23 19:39 5. Jeżeli jest poseł to prawidłowo nie powinna być posłanka tylko poślica. 2025-11-23 19:36 6. W cywilizowanym kraju ćpuna odsyła się na odwyk, a w Polsce ćpuna wstawili do pałacu i zrobili najważniejszą osobę w państwie. 2025-11-23 19:25 7. I no jest wszechwiedzący Amerykanin który jeszcze nigdzie nie zagrzał miejsca. Czy on kiedykolwiek pracował gdzieś bo widzę że zna się na wszystkim a i na niczym zarazem. 2025-11-23 19:23 8. Patałachy - władze miejskie, urzędnicy starostwa, wskażcie, podajcie gdzie macie w planach miejscowych wskazane tereny o takich parametrach, o takim przeznaczeniu, przeznaczeniu pod obiekt sportowy tj. boisko, stadion piłkarski itp. Bo szukając znalazłem tylko że Wyciągi można robić. Podajcie lokalizację w tym naszym absurdalnym mieście gdzie prywatny Inwestor może taki obiekt wybudować. I nie wskazujcie mi że jest teren cosu (dotowany z naszych pieniędzy, a żeby z niego skorzystać trzeba słono zapłacić [jak dobrze pamiętam 600 zł godzina wynajmu boiska] ), czy tam Orkana (gdzie za 25 baniek zrobiliście absurdalny "stadion" na którym nic poważnie piłkarskiego nie zorganizujecie). Za chwilę S. M. S. na Olczy będzie rozbudowywany... Tam czuje że nie będzie problemu z inwestycja, Urząd Miasta bez zastanowienia zrobi stosowne zmiany w planie miejscowym, Starostwo wyda pozwolenie na Molocha który będzie wyższy niż Szkoła, a Nadzór Budowlany nie będzie miał problemu z odebraniem takiego obiektu... Mimo wszystko że też będzie w "Borach", w sąsiedztwie zabudowy mieszkalnej, (oj mieszkańcy zobaczycie Wy słońce w Waszych domach jak Wam tam takie coś wybudują), ale cóż boisko Wam tam przeszkadza, to hala sportowa z torami snowboardowymi na dachu nie będzie przeszkadzać. Chore to nasze miasteczko... 2025-11-23 19:21 9. PO zakazie odrabiania zadań domowych i czytania lektur, jeszcze w sporcie była nadzieja, że dzieci i młodzież czymś się zajmą. Teraz to już tylko smartfony, chlanie gorzały PO Równiach Krupowych i dwustukilogramowe nastolatki z cukrzycą!!! Brawo Platfusy Obłąkane. Brawo pajacowe Lolki z rysami. Brawo wy! 2025-11-23 19:14 10. te, @KOnrad V J, mi się też wydaje, że masz problem. Z obiektywnym i bezstronnym odbiorem, kto kogo ile razy i jak tutaj wyzywa. Reszta w porzo... Mistrzuniu te, @pajacowy, może najpierw sam zacznij odpowiadać na pytania. A ha, i tyle razy ci tutaj napisano, jak to było z tą Izerą, kto i kiedy zlikwidował ten projekt, jako fantasmagorię pisu. Ale, niestety, do przygłupa i matoła nie dociera
2025-11-21 15:51 1. Brawo Agatko! Piękne, cudne, zachwycające prace! 2025-11-17 21:21 2. Teraz górale wprzedają swoją ojcowiznę żeby kupić nowe auto. Wszystkie te biznesy ze starym śmierdzącym sprzętem (mówiąc złomem) powinny być nakaz ogrodzenia blochą od ulicy. Podobnie ze składami budowlanymi. Tyle pięknych miejsć zostało oszpeconych przez lokalny interes. 2025-11-14 20:05 3. @Abeto, w samo sedno! 2025-11-14 04:43 4. tzn. niezłej. Dla wielu świetnej, dla mnie - niezłej. 2025-11-12 21:31 5. Towarzystwo własnej adoracjii..przykre... 2025-11-11 21:23 6. Jerzy Gruszczyński to też twórca świetnej muzyki ambient trochę w klimatach new age i berlin school, np.cykl Medytacje Tatrzańskie. 2025-11-08 22:32 7. do Dudas widzę, że jednak własność ziemi dla Ciebie jest rzeczą świętą tak jak Ty ją rozumiesz. Wspólnota 8 Wsi w Witowie zarządza m.in dolina Chochołowską i Lejową i takie rzeczy, o których piszesz nie mają miejsca. 2025-11-08 09:49 8. Biedni górale, takie dutki przepadły... Chyba łezkę uronię 2025-11-07 18:02 9. Do naleśnika. Masz racje. Własność ziemi to rzecz święta. Bez TPNu Tatry by staly tak samo gdzie stoją i górale by zarządzali tak jak i teraz.. mielibysmy płoty w poprzek Kalatowek, pijanych "stryków" zbierających opłaty przy ściezkach przez swoje przecież. Smażalnie mintaja nad Czarnym Stawem i korcmy z peruwiańską muzyką wzdłóż Doliny Kościeliskiej albo ryczące quady z łysolami na Goryczkowej. Mam dalej? Że byłoby inaczej? To dlaczego nie jest tam gdzie ta Gomora się pleni dzisiaj 2025-10-31 16:25 10. Przepiękne pracę. Wspaniałą atmosferą Czerwonego Dworu
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama