2024-12-21 21:30:06
Nowy Targ
Warszawska iskra protestu
"Precz od szkoły wy lewackie matoły", "Prace domowe łączą rodzinę" - to tylko niektóre transparenty, które trzymali w dłoniach uczestnicy manifestacji, która była wymierzona przeciwko planowanej edukacji zdrowotnej. Nowy przedmiot ma pojawić się w placówkach od 1 września 2025 r.
"Precz od szkoły wy lewackie matoły", "Prace domowe łączą rodzinę" - to tylko niektóre transparenty, które trzymali w dłoniach uczestnicy manifestacji, która była wymierzona przeciwko planowanej edukacji zdrowotnej. Nowy przedmiot ma pojawić się w placówkach od 1 września 2025 r.
W sobotnie południe do Parku Miejskiego w Nowym Targu przyszło około 150 osób, niektórzy z flagami i transparentami. "Stop porno-lobbystom", "Nie będziecie uczyć naszych dzieci, idźcie na ulice zbierać śmieci" - grzmiały napisy.
- Dobrze, że jesteście by zamanifestować więź z Bogiem, kościołem, troską o wychowanie. Dzieci nie tylko trzeba uchować, ale wychować na człowieka. Wasza obecność jest z potrzeby serca. Myślę, że ten wasz głos dotrze wyżej, bo w końcu musi dotrzeć - mówił ks. Władysław Zązel, kapelan Związku Podhalan.
Wśród uczestników spotkania byli przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi, Koalicji na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły (zrzeszającej ok. 70 organizacji społecznych), Polonia Christiana (PCh24) - jako współorganizatorzy, a także parlamentarzyści - poseł Anna Paluch i senator Jan Hamerski. Nie zabrakło też Tomasza Hamerskiego, starosty nowotarskiego.
Socjolog Magdalena Czarnik, prezes Stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci, ostrzegała przed konsekwencjami wprowadzenia przedmiotu edukacja zdrowotna. - Minister edukacji depcze prawa rodziców. To z rodzicami ustala się program, zgodnie z ich przekonaniami. To rodzice decydują jak są wychowywane ich dzieci. Państwo ma służyć obywatelom, ale w kwestiach wychowawczych decyduje Rada Rodziców. Nie ma czegoś takiego jak "obowiązkowa edukacja seksualna". Może na Zachodzie im się uda taka degrengolada, ale my się na to nie godzimy. Nie damy się okłamać. W szkołach my będziemy decydować i tę narracje proszę powtarzać. Teraz trzeba troszkę z przytupem wejść do szkół, to wy rodzice macie decydować co się w szkole dzieje - mówiła Magdalena Czernik.
Piotr Podlewski ze Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej zauważył, że iskra sprzeciwu, która wyszła z Warszawy, dotarła na Podhale.
Oprócz polityków do Parku Miejskiego przyszli rodzice z dziećmi, nauczyciele. Rozdawano ulotki, które zachęcały do dalszych form protestu.
jg
Jeszcze w uscisku nerwicy czy juz pelny stan chorobowy ?
Takie maja dylematy.
" te swoje nerwice".
O, lustro wreszcie zagralo.
Ludzie się budzą.
W sumie to śmieszne, 150 oszołomów na zdjęciach , wnuki będą się wstydzić jutro w szkole, że babcia się podnieca "SEKSUALIZACJĄ". W Internecie nic nie ginie, za 20 lat lat, pamiętaj babciu :)
Przedmiot wychowanie do życia w rodzinie mówił o sprawach seksualnych jasno, konkretnie i kulturalnie.
Gniot zwany "edukacją zdrowotną" to po prostu skrajnie lewacka ekstremistyczna ideologia i to wciskana pod przymusem.
nawet nie mają pojęcia przeciwko czemu protestują.
kto wie, może to jakaś sekta...?
-
PRACA | dam
Poszukujemy osoby na stanowisko sprzedawcy odzieży skórzanej na stoisko pod Gubalowke Wymagania: komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów, doświadczenie w sprzedaży, zaangażowanie oraz chęć pracy z klientem. Tel 781271166. -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122. -
USŁUGI | budowlane
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122. -
PRACA | dam
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122. -
BIZNES
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122. -
USŁUGI | budowlane
"Tedy" Usługi budowlane: sprzedaż domów w stanie deweloperskim, budowa domów murowanych i drewnianych, wszelkie pokrycia dachowe, ocieplenia/termomodernizacja domów/budynków, sprzedaż materiałów budowlanych, nadzory budowlane, usługi transportowe. 608 729 122, +49 15 205 734 746, mail: tedy32@o2.pl -
USŁUGI | budowlane
USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484. -
PRACA | dam
PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM - KELNER/-KA - DLA UCZNIÓW, STUDENTÓW na umowę zlecenie. 601 533 566, 18 20 64 305 -
PRACA | dam
RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMOC KELNERSKĄ. PRACA STAŁA + świadczenia. 601 533 566, 18 20 64 305 -
PRACA | dam
Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA KUCHNI ZIMNEJ ORAZ GORĄCEJ, POMOC KUCHENNĄ. Praca na stałe lub dorywczo. CV na: rabka@siwydym.pl Informacje pod numerem 887 080 004 -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272. -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
Szukam MIESZKANIA do wynajęcia. 663 440 708. -
USŁUGI | budowlane
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. 787 479 002. -
USŁUGI | budowlane
MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, DROBNE REMONTY. 787 036 888. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
DZIAŁKA BUDOWLANA 8.5 ARA. 505 429 375. -
PRACA | dam
Przyjmę murarza, cieśle. 604 131 899
Tel.: 604 -
USŁUGI | budowlane
TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680. -
SPRZEDAŻ | różne
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. Tel. 793 887 893 -
SPRZEDAŻ | różne
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893 -
USŁUGI | inne
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098. -
PRACA | dam
NIEMCY: brygadzista do 5000 Euro, kranista do 4000 Euro, murarz cieśla do 3600 Euro, malarz ocieplenia elektryk spawacz do 2700 Euro. Umowa na warunkach niemieckich. 0048 575-001-116 -
PRACA | dam
Praca na budowie, elewacje, budowa od podstaw, wykończenia, Zakopane i okolice. 500160574
Tel.: 500160574 -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
ZAKOPANE - STYLOWY DOM (zadbany, urządzony), na działce 3000 m, widok na góry - 607 506 428. -
USŁUGI | budowlane
MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325. -
USŁUGI | budowlane
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284. -
SPRZEDAŻ | różne
DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.













