Reklama

2024-12-27 19:00:27

Książki

Coś dla miłośników psów. Mamy dla Was książki

Dziś mamy książki dla tych, którzy swoje życie dzielą z psim przyjacielem.

Po jednej otrzymają osoby, które jako pierwsze wyślą do nas mail w sobotę 28.12 o godzinie 13 na adres: konkurs@24tp.pl. W treści prosimy podać imię, nazwisko i adres. Tytuł maila: Książka + numer wybranej książki.

Nr 1. „Wędrówki z psem. 87 psiolubnych miejsc w Polsce” Oliwia Dobrzyńska /Wydawnictwo ZNAK LITERANOVA
Szukacie pomysłu na wycieczkę z czworonogiem, a wszędzie widzicie tabliczki „zakaz wprowadzania psów”? Dzięki książce Oliwii Dobrzyńskiej zaplanujecie weekendowe wyjazdy w miejsca, gdzie wy i wasi pupile będziecie mile widziani.

Oliwia jest autorką instagramowego konta @wedrowkizpsem. Od 2019 roku, wraz z mężem i fotografem Łukaszem oraz ich czworonożnymi przyjaciółmi Boną i Colą podróżują kampervanem, odkrywają nieoczywiste miejsca i pokazują, że wycieczki z psem są naprawdę dla każdego. Autorka przez lata zgromadziła pokaźną listę ciekawych, sprawdzonych miejsc, do których możecie zabrać swoich czworonożnych przyjaciół, a Łukasz dołożył do publikacji fotografie z ich wędrówek z psami.

Niezależnie zatem od tego, czy wolicie krótkie spacery, górskie szlaki, zwiedzanie zabytków czy wypoczynek nad wodą - w tym przewodniku znajdziecie propozycje wyjazdów po całej Polsce, na każdą porę roku i na każdą kieszeń. Oliwia Dobrzyńska zebrała w nim aż osiemdziesiąt siedem miejsc, które podzieliła na sześć różnych kategorii, co ułatwi wam wyszukiwanie odpowiedniej atrakcji. Zaznacza przy tym, iż wszystkie informacje są aktualne na dzień 31 stycznia 2024 roku, dlatego przed zaplanowaniem podróży sprawdźcie jeszcze raz regulamin miejsca, do którego się wybieracie (linki zamieściła w każdym opisie) i upewnijcie się, że nie wprowadzono żadnych zmian. Oprócz wielu atrakcji autorka poleca w przewodniku również restauracje i miejsca noclegowe, które zawsze chętnie goszczą właścicieli z ich zwierzakami. Razem z Oliwią i Łukaszem, a także Boną i Colą, zaplanujecie np. odpoczynek od miasta nad Jeziorkami Duszatyńskimi, odkryjecie ruiny Zamku Ogrodzieniec i pałacu w Zatoniu, poszalejecie na psiej plaży w Jastarni, albo przejdziecie szlak na Sine Wiry, Halę Rycerzową i Wielką Sowę. Ruszajcie w drogę, „psigoda” czeka.

Nr 2. "Psie Sucharki idą na spacer"/Wydawnictwo ZNAK
Maria Apoleika, autorka książki, jest ilustratorką, malarką i fotografką, absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, którą ukończyła na wydziale operatorskim. Ale przede wszystkim jest opiekunką Misiopudla, co ma niebagatelne znaczenie. Obcowanie z czworonogiem jest bowiem absorbujące, ożywcze, ale też inspirujące i twórcze. Maria stworzyła zatem na Facebooku fanpage Psie Sucharki, gdzie zamieszcza zabawne ilustracje, opowiadające barwne historie z życia psów. Obserwuje go już ponad 370 tysięcy osób. Znajdziecie ją też na Instagramie. Fani jej talentu i poczucia humoru doczekali się również książek pod tym samym tytułem, czyli „Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić” oraz „Psie sucharki 2. Wszystkie słowa, które musisz znać, żeby obsłużyć swojego psa”. Były to zaprawdę przezabawne psie poradniki. Ich główna sprawczyni z charakterystycznym dla siebie humorem i wdziękiem opowiadała w nich o psio-ludzkich relacjach i dobrostanie czworonogów - zwłaszcza "Psie sucharki 2" to cały elementarz dobrego psiego opiekuna dbającego o zdrowie swojego pupila. Choć lekko napisany i dowcipnie zilustrowany, w wersji merytorycznej był to poradnik jak najbardziej serio, nad czym czuwała lekarka weterynarii Ada Wawrzyniak.

Tym razem jednak, oddając w Wasze ręce „Psie Sucharki 3”, Maria Apoleika od razu zaznacza: „To nie jest poradnik. Jeśli trafisz w tej książce na jakąś poradę, to wiedz, że znalazła się w niej mimochodem, wlazła bokiem, wepchnęła się w drzwiach jak piesek, któremu bardzo się spieszy, żeby zobaczy, czy nie ma go z drugiej strony. Porady już takie są, że same się pchają, czasem faktycznie się przydając, częściej wywołując wyrozumiałe spojrzenia, a nawet irytację. Jeśli uznasz którąś za użyteczną, możesz ją zabrać ze sobą, ale równie dobrze możesz przewrócić oczami i iść dalej”.

Czym zatem według autorki są trzecie „Psie Sucharki”? Już wyjaśnia: „To jest spacerowy przytrafialnik, czyli taka książka, w której możesz zobaczyć, że psio-ludzkim tandemom przytrafiają się takie rzeczy jak wam. Wszyscy się trochę zmagamy ze sobą nawzajem i ze światem, wszystkim zdarzają się nieporozumienia, zabawne przygody, epizody tak głupie, że wstyd komuś opowiedzieć, i momenty żałośliwe, że tylko siąść i płakać. Wszyscy sobie gdzieś zmierzamy, czasami wiemy gdzie, czasami zupełnie nie”. Zaciekawieni? Poczytajcie sobie zatem o psio-ludzkich spacerowych przygodach. Jeśli sami macie czworonoga, z pewnością nie raz odnajdziecie siebie i swojego pupila na kartach „Psich Sucharków”.

an

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
me 2024-12-28 11:16:10
fe
  • PRACA | dam
    PRACA DODATKOWA DLA MŁODEJ ENERGICZNEJ OSOBY - Zakopane - 602 441 440.
  • ZDROWIE I URODA
    MOJA PRZESTRZEŃ ZDROWIA - mgr MONIKA ODRZYWOŁEK. Masaż terapeutyczny, powrót do sprawności po kontuzjach i operacjach, praca z napięciami mięśniowymi i przeciążeniami, terapia blizn. WIZYTY DOMOWE: 601 772 831
  • PRACA | dam
    Poszukuję osoby do sezonowego, prowadzenia gospodarstwa domowego w Zakopanem. Życiorys zawodowy proszę przesyłać na adres e-mail. rozanob@interia.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupie pilnie działki budowlane w Kościelisku , Zakopane mogą być z budynkami tel 660797241.
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KIEROWCĘ. Mile widziane doświadczenie. Praca na stałe. 602 759 709
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • KUPNO
    KUPIĘ STARY POROZBIÓRKOWY SOSRĘB. Proszę wysłać zdjęcie na numer 605 306 244.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    MERCEDES. 698 572 263.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
  • PRACA | dam
    WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA DOM W WITOWIE, w którym do roku 2025 znajdował się Ośrodek Zdrowia. 698 508 796.
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy kucharza/pomoc kuchenną w restauracji w Dolinie Kościeliskiej.. 723 997 045 harnas@harnas.eu
    Tel.: 723
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI PIEKARZA. Na stałe, umowa. 602 759 709
  • ANTYKI
    Do sprzedania ZABYTKOWY PRZEDWOJENNY KREDENS GÓRALSKI ZAKOPIAŃSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁU DRZEWNEGO w idealnym stanie, z lat trzydziestych, sprawdzony przez kustosza Muzeum Tatrzańskiego. Również CZĘŚĆ KOLEKCJI PRZEDWOJENNEGO MALARSTWA o tematyce góralskiej, znanych polskich malarzy aukcyjnych, takich jak Gąsienica Szostak, Augustynowicz, Jarocki, Moszyński, Gałek, Ćwikliński, Dzieliński, Skowroński. Tel. 601 51 35 33
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI DO KROJENIA I PAKOWANIA PIECZYWA. 602 759 709
  • USŁUGI | inne
    ODŚNIEŻANIE DACHÓW. TECHNIKI LINOWE. TEL: 695 092 678
  • PRACA | dam
    Praca na krojeniu - pakowaniu pieczywa Piekarnia Łapsze N. 601-086-310
    Tel.: 601
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA, KUCHARZA WYDAWKOWEGO, BARMANA, PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO. Praca na stałe lub dorywczo, CV na: rabka@siwydym.pl, informacje pod numerem: 887 080 004
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni CUKIERNIKA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • BIZNES
    DO WYNAJĘCIA DZIAŁKA W ZAKOPANEM (w pobliżu "Szymonka") - 886 145 908.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA/-KĘ, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO, KELNERA/-KĘ. Kontakt: 600 035 355, 600 035 080 lub osobiście: Zakopane, Droga na Bystre 2A (9-13).
  • PRACA | dam
    Pracownia Projektowa SŁOWIK ARCHITEKTURA z siedzibą w Zakopanem, poszukuje ARCHITEKTA.. 668 309 058 https://slowikarchitektura.pl/ biuro@slowikarchitektura.pl
    Tel.: 668
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-01-27 13:01 Jak dziś leczy się chorobę hemoroidalną? Przegląd metod dostępnych w 2026 roku 2026-01-27 12:59 Trzęsienie ziemi samorządzie w Czarnym Dunajcu 2026-01-27 12:30 Jazda po alkoholu na nartach kończy się wyproszeniem ze stoku 2026-01-27 11:59 Największy parking w Zakopanem nieczynny do odwołania 6 2026-01-27 11:30 Odliczamy dni do największego festiwalu hip-hopowego w regionie. Mamy dla Was bilety 2026-01-27 11:30 Po awanturze z narzeczoną trafił prosto do więzienia 1 2026-01-27 11:00 Komisja rewizyjna ostro krytykowana za kontrolę w Kablówce 2026-01-27 10:30 Jak wybrać idealne firany - poradnik dla każdego wnętrza 2026-01-27 10:00 Poradnik na niepewne czasy. Rząd przypomina: bezpieczeństwo zaczyna się w domu 5 2026-01-27 09:55 Wynajem magazynu w strefie ekonomicznej - przewodnik po korzyściach 2026-01-27 09:28 Powiat suski podsumowuje WOŚP 2026-01-27 08:55 Nie żyje jedna z osób poszkodowanych w dzisiejszym pożarze w Rabce 2026-01-27 08:30 Szarżowali na drogach, stracili prawa jazdy 2026-01-27 07:35 Nocna akcja ratunkowa w centrum Rabki 2026-01-26 22:01 Krempachy po raz 14. zagrały dla WOŚP 2026-01-26 21:30 Udana akcja krwiodawstwa w Zębie. Zebrano blisko 19 litrów krwi 1 2026-01-26 21:10 Rekord zbiórki WOŚP w Lipnicy Wielkiej 2026-01-26 21:00 Składka z tacy kościelnej 1 lutego dla Kijowa. Decyzja kard. Grzegorza Rysia 9 2026-01-26 20:39 Zakopane zagrało z WOŚP: ponad 120 tys. zł zebrane przez dwa sztaby 1 2026-01-26 20:00 Opłata miejscowa wchodzi do aplikacji, a w tle prace nad opłatą turystyczną 7 2026-01-26 19:32 Padł rekord w schronisku PTTK na Markowych Szczawinach 2026-01-26 19:00 Największe dofinansowanie w historii Zakopanego. We wtorek podpisanie umowy 3 2026-01-26 18:30 Policjant do bólu - jest śledztwo prokuratury 2 2026-01-26 18:05 Kolejne zamieszanie wokół kadry na Igrzyska Olimpijskie 1 2026-01-26 17:00 Samorządowcy z Zakopanego przeciw debiutowi giełdowemu PKL. Ostatni moment, by reagować 11 2026-01-26 16:00 Policjant miał nosa 1 2026-01-26 15:30 Dolina Chochołowska jednak nie do końca wysprzątana 4 2026-01-26 15:00 Pożar w Lipnicy Małej 2026-01-26 14:00 Mandaty dla taksówkarzy w Zakopanem i sprawców kolizji w Kościelisku 2026-01-26 13:35 Młodzież Kenara w Stacji Kultura 2026-01-26 13:00 Nowy Targ zagrał dla WOŚP 2 2026-01-26 12:30 Portret kolekcjonera. Ferie w Atmie 2026-01-26 12:00 Dwaj kierowcy BMW zatrzymani za prędkość. Jeden prowadził mimo cofniętych uprawnień 1 2026-01-26 11:00 Moc atrakcji podczas ferii w Zakopanem 2026! 2026-01-26 10:00 Parking podziemny na Równi Krupowej? Mieszkańcy i radni mówią nie 10 2026-01-26 09:37 Do sprzedania ZABYTKOWY PRZEDWOJENNY KREDENS GÓRALSKI 2026-01-26 09:00 Ostatnie takty kolędowe z Rodziną Lassaków (ZDJĘCIA, WIDEO) 2026-01-26 08:25 Groźny pożar w Waksmundzie - trzy osoby poszkodowane (WIDEO) 2026-01-26 08:00 W nas jest siła! 100-lecie ZP w Dzianiszu (ZDJĘCIA) 2026-01-25 21:00 Nauka strzyżenia owiec pod okiem fachowca 6 2026-01-25 20:00 Miołek se piscołke... 2026-01-25 19:00 Bezpłatny kurs narciarstwa biegowego dla dorosłych w Nowym Targu 2026-01-25 17:59 W Tatrach halny. Na Kasprowym już ponad 90 km na godz. (WIDEO) 2026-01-25 16:59 Parada Gazdowska w Zębie (ZDJĘCIA, WIDEO) 2 2026-01-25 15:59 Policjanci dbają o bezpieczeństwo uczestników WOŚP 6 2026-01-25 15:03 Budowa apartamentowca w Dolinie Białego ruszy znów pełną parą 21 2026-01-25 14:42 Burza wokół kadry alpejek. Komorowska wycofuje się z występu na IO 2026 2 2026-01-25 13:59 Odwiedzamy zakopiański sztab WOŚP (WIDEO) 15 2026-01-25 13:40 Rabka z Orkiestrą 2 2026-01-25 13:23 Burmistrz Zakopanego wspiera WOŚP i zaprasza na finał do SP nr 5 (WIDEO) 12
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-01-27 12:33 1. @ kierowca, a ty pamiętasz za kogo on niedawno był wybudowany? a widziałeś te perony tusz po generalnym remoncie? 2026-01-27 12:20 2. Przyczyna zamknięcia jest taka, że wczoraj pękła jakaś rura z wodą na poziomie 1 i zalało połowę tegoż poziomu. Pewnie teraz muszą się zebrać komisje, rzeczoznawcy, fahofcy itd i ocenić kto zawinił. Bo winny zawsze musi być. Parking będzie sobie stał pusty, w oparciu o 6 instytucji i nikt nie zapyta się dlaczego. Koszty będzie generował, na siebie nie zarabiał a dziurę w budżecie jak zwykle pokryją posłuszni mieszkańcy bo wicierozumicie. By żyło się lepiej. 2026-01-27 12:13 3. 100 lat planowania! 2026-01-27 12:09 4. Brakło kasy na zadaszenie? Czy na odśnieżanie? A miało być tak pięknie! Spece od fotek nie ogarły. 2026-01-27 12:07 5. Jaka władza taki parking Panie Bryjak i te twoje 2 nieudane funfle co się w Worsow lansują .... 2026-01-27 12:06 6. Chyba za dużo tej promocji było... Ci włodarze to zawsze pójdą po bandzie i takie są efekty. Oby z tym pklem nie dołożyli tak samo do pieca. 2026-01-27 12:00 7. Sratata, debiuty giełdowe, sprzeciwy, szopki pod publiczkę, mydlenie oczu... A tymczasem na najbliższej sesji 29.01.2026 radni pod batutą przyjaznego wodzireja odrzucą skargę mieszkańca na burmistrza w sprawie nieodśnieżonych chodników bo cytuję: "Skarżący nie wskazał dokładnie miejsca nieodśnieżonych chodników ani nie załączył żadnej dokumentacji fotograficznej." Projekt uchwały do poczytania tutaj: https://www.zakopane.pl/assets/zakopane25/media/files/c966d19f-2515-4252-9dff-b64619d5ef23/projekt-uchwaly-w-sprawie-rozpatrzenia-skargi-na-dzialalnosc-bumrmistrza-miasta-zakopane.pdf Takie to przyjazne Zakopane. Może dla oszustów ale raczej nie dla mieszkańców. 2026-01-27 11:57 8. Janosik też wpadł przez kobietę. 2026-01-27 11:55 9. @ pułkownik Zubek z Londynu - gdybyś miał trochę rozumu to byś się domyślił że ta książeczka jest bardzo ważna. Ale nie - Ty wolisz mieszać, domniemywać, insynuować. Wiesz że takie kraje nordyckie (Szwecja, Norwegia, Finlandia, Dania) wydają podobne regularnie co kilka lat? W ostatnich latach pojawiły się też podobne na Litwie, Łotwie, Estonii a nawet we Francji i Niemczech. Inne kraje (Austria, Hiszpania, Włochy) nie drukują broszur ale mają rządowe strony internetowe z poradnikami które każdy sobie sam może pobrać i wydrukować. 2026-01-27 11:24 10. No i jak już się zastosujesz do tych sprzecznych z przepisami UE rad, to przyjdą ci do domu i w najlepszym razie wlepią mandat, by mieć kasę na dalsze duraczenie. Nie od dzisiaj wiadomo, że marksiści zawsze dzielnie walczą z problem, który sami wcześniej wprowadzili w życie.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama