2025-01-10 13:14:20
Pod Giewontem
Co robić w weekend w Zakopanem?
W najbliższe dni zapraszamy Was m.in. na projekcje filmowe w kawiarni Teatru Witkacego, wieczór z polskimi debiutami w kinie "Miejsce" oraz koncert kolęd w wykonaniu Chóru Davidson Collage z USA. Jeśli chcecie wiedzieć, co jeszcze wydarzy się w weekend pod Giewontem przeczytajcie nasz cotygodniowy tekst.
Galeria Władysława Hasiora (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Jagiellońska 18b
Piątek 10.01, od godziny 11 do godziny 19
W Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem w grudniu rozpoczęła się artystyczna rezydencja "Hasiok/Hasior". Inaugurując projekt Muzeum Tatrzańskie pisało: "Słowa Hasior i Hasiok to z pozoru jedno i to samo słowo. Dzieli je na dwa błąd w znaku graficznym - w ostatniej literze, w jej górnym fragmencie. Niedopisane R lub nadpisane K sprawiają, że raz figuruje Hasior, a raz Hasiok. Ten marginalny błąd w zapisie ma jednak duże konsekwencje w rzeczywistości, gdyż okazuje się, że te dwa pojęcia istnieją równolegle.
Każde z nich ma oddzielne znaczenie - bardzo wąskie i elitarne, wymagające specjalistycznej wiedzy, by móc rozszyfrować, co kryje się za konkretnym zestawem znaków. Co oznacza Hasior a co Hasiok? Czy dopuszczalne jest istnienie Hasiora bez Hasioka i odwrotnie? Czy podobieństwo w brzmieniu przekłada się na podobieństwo znaczeń? Na te (i inne) pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas 1,5-miesięcznej rezydencji w Galerii Władysława Hasiora, filii Muzeum Tatrzańskiego kontemplując i rekonstruując znaczenia małego erroru/przejęzyczenia/nieścisłości w rzeczywistości - tu symbolizowanej przez maleńki fragment znaku graficznego - obiektywnego komunikatu funkcjonującego we współczesnej cywilizacji".
Rezydentami - artystami są Zuzanna Dembiec i Przemysław Jeżmirski. Spotkania z nimi odbywać się będą w każdy piątek do 24.02.
WEEKEND Z POLSKIMI DEBIUTAMI
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 10.01 – niedziela 12.01, od godziny 14.15
W ramach weekendowych projekcji kino zaprezentuje dwa tytuły: o godzinie 14.15 „Błazny” w reżyserii Gabriela Muskała, a o godzinie 16 „To nie mój film”, którego reżyserem jest Maria Zbąska.
DANCING: Zespół Watra
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Piątek 10.01, godzina 19
Watra to duet. Tworzą go: wokalistka Agnieszka Jarzyna-Zielińska, córka leadera zespołu Skaldowie, oraz Tadeusz Gawlik (klawisze i wokal) - muzyk od lat związany ze sceną zakopiańską. Obydwoje grają razem już kilkanaście lat.
PROJEKCJE W KAWAIRNI WITKACY
Teatr im. St.I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy
Piątek 10.01 – niedziela 12.01, godzina 20
Zakopiańska Kawiarnia Witkacy zaprasza na filmy:
10.01, 20.00 Psychoza (1960), reż. Alfred Hitchcock
11.01, 20.00 Złodziej w hotelu (1955), reż. Alfred Hitchcock
12.01, 20.00 Efekt Motyla (2004), reż. Eric Bress, J. Mackye Gruber
Pełen spis filmów, które oprócz wymienionych obejrzycie w kawiarni, znajdziecie w naszym Kalendarium Wydarzeń.
PREMIERA: Babygirl
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 10.01 – niedziela 12.01, godzina 20.15
Film z Nicole Kidman, Harrisem Dickinsonem I Antonio Banderasem. Opis dystrybutora filmu (z filmweb.pl): „Romy (Nicole Kidman) ma wszystko. Stoi na czele prężnie działającej innowacyjnej firmy, mieszka w luksusowym domu u boku kochającego męża (Antonio Banderas) i dwóch nastoletnich córek. Jej poukładane życie gwałtownie się zmienia, gdy poznaje młodego stażystę Samuela (Harris Dickinson). Mimo dzielącej ich różnicy wieku, rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w burzliwy romans. Romy rozpoczyna ekscytującą podróż w głąb siebie, która może kosztować ją utratę pozycji i rodziny. Czy zaryzykuje wszystko i da się ponieść swoim najskrytszym pragnieniom?”.
PREMIERA: Putin
Kino „Sokół”, ul. Orkana 2
Piątek 10.01 – niedziela 12.01, godzina 20.30
Najnowszy film Patryka Vegi ze Sławomirem Sobalą w roli tytułowej. To opowieść o tym, skąd się wziął Putin i jak doszedł do władzy, ale też i analiza jego psychiki oraz życia.
XVI FESTIWAL KOLĘD, PASTORAŁEK I PIESNI BOŻONARODZENIOWYCH "DOBRZE ZEŚ SIE JEZU POD GIEWONTEM ZRODZIYŁ": koncert kolęd w wykonaniu Chóru Davidson Collage z USA
Kościół pw. Świętego Krzyża, ul. Chałubińskiego 30
Sobota 11.01, godzina 18
The Davidson College Chorale ze Stanów Zjednoczonych to główny zespół chóralny koledżu z Davidson w Północnej Karolinie, złożony ze studentów różnych dyscyplin akademickich, wykonujący standardowy repertuar chóralny, a także nowo skomponowaną i zamówioną literaturę chóralną. Chór co roku koncertuje i reprezentuje uczelnię na terenie kampusu, regionalnie i krajowo.
BIESIADA SPISKA z Kapelą Wartko
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Sobota 11.01, godzina 19
Kapelę założył w 2010 roku Grzegorz Kowalczyk. Tworzy ją czterech muzyków z różnych miejscowości Spisza, choć oficjalnie urzędują w Niedzicy. Tu, prócz własnej działalności, muzykują np. w trakcie Śpiskich Zwyków, towarzysząc na scenie zespołom przedstawiającym obrzędy kultywowane na Spiszu. W grudniu posłuchać ich można w Betlejem w Niedzicy. Grają oczywiście muzykę swojego regionu.
XI PUCHAR ZAKOPANEGO AMATORóW W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM - slalom gigant (eliminacje MPM oraz zaliczany do punktacji PPM)
Stacja Narciarska Harenda
Niedziela 12.01, godzina 8
Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim to sportowa impreza zorganizowana przez Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, PKL Kasprowy Wierch i Stację Narciarską Polana Szymoszkowa. Składa się z trzech edycji. Pierwsza odbędzie się 12 stycznia na terenie Ośrodka Narciarsko-Rekreacyjnego Harenda Zakopane, kolejna 15 lutego na ulubionym przez narciarzy Kasprowym Wierchu, a finałowa 15 marca na terenie Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa.
Harmonogram dnia zawodów:
1) Przyjmowanie zapisów i wydawanie numerów startowych w godz. 8.00-9.00
2) Oglądanie trasy przejazdu o godz. 9.00–9.45
3) Start o godz. 10.00
4) Przerwa między przejazdami 30 min.
5) Ogłoszenie wyników do 30 min. po zakończeniu II przejazdu.
6) Dekoracja do 60 min. po zakończeniu konkurencji
Zawody w slalomie gigancie odbywają się zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym Mistrzostw Polski Amatorów oraz Pucharu Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego. Zawodnicy podzieleni są na kategorie wiekowe i ambitnie walczą o punkty w kolejnych przejazdach.
XIV OGóLNOPOLSKA LIGA PRZEDSZKOLAKóW W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM
Nosal
Niedziela 12.01, od godziny 8.15
Już po raz czternasty najmłodsi miłośnicy narciarstwa z całej Polski spotkają się na stokach, by wystartować w ramach Ogólnopolskiej Ligi Przedszkolaków w Narciarstwie Alpejskim. Organizatorem tego sportowego wydarzenia jest Klub Sportowy Frajda z Zakopanego, licencjonowany przez Polski Związek Narciarski.
Zawody przeznaczone są dla dzieci z roczników 2018-2021, a rozgrywane będą w formule slalomu giganta. Pierwsze odbędą się w niedzielę 12.01 na stoku Centrum Narciarskiego Nosal. Kolejne 15.02 na terenie Kompleksu Narciarskiego Koziniec Czarna Góra, a ostatnie 8 lub 15 marca. Tu małych narciarzy gościć będzie Kompleks Narciarski Rusin-Ski.
Zawody na Nosalu rozpoczną się o godzinie 10. Niemniej już od godziny 8.15 do 8.45 wydawane będą numery startowe (karczma przy wyciągu P1), a o godzinie 9 rozpocznie się rozgrzewka, po której będzie można obejrzeć trasę ześlizgiem. Zakończenie niedzielnych zmagań na stoku zaplanowano na godzinę 12.30/13
PARK MILIONA ŚWIATEŁ
Park Miejski im. Marszałka J. Piłsudskiego
Do 2.03.25, godzina 15
Multimedialna wystawa, która zaprasza do świata bajek i magii. Park czynny w godzinach 15.00-21.30 (ostatnie wejście o 21.00).
Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:
- ZAKOPANE: ŚCIEŻKI TRADYCJI I WSPóŁCZESNOŚCI. KLAUDIA KOT. Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w "Kolibie" (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Kościeliska 18 (do 28.02)
- VALENTYN ODNOVIUN “ECHA NIEWIDZIANYCH”. Muzeum Palace (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. T. Chałubińskiego 7 (do 28.02)
- EWELINA PĘKSOWA. Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27
- MOJE ZAKOPANE – 4. Ogólnopolski Konkurs Malarski "Moje Zakopane". Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41
- ODWAŻNE. Artystki XX-lecia międzywojennego w Paryżu i Zakopanem. Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, ul. Krupówki 10, gmach główny
- ATCHIN THAN. Prezentacja prac artystów po plenerze "Jaw Dikh!”. Galeria Sztuki w willi Oksza (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Zamoyskiego 25
- HALINA RZĄSA. PRACE. Wystawa fotografii. Galeria Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16 (do 1.04)
- DUCH SPORTU. Wystawa fotografii Jerzego Kleszcza. Dom Pracy Twórczej "Astoria", Droga do Białego 12 (do 15.01)
- ANIOŁY POD TATRAMI . Kawiarnia „Kmicic”, ul. Staszica 11a
- TRADYCJE I ZWYCZAJE RUMUNII. Galeria Stacja Kultura Zakopane - Zakopiańskie Centrum Kultury, ul. Chramcówki 35 (do 28.02)
Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 18-19.
an
-
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Podczerwone -sprzedam mieszkanie 46m2 gotowe do zamieszkania tel 660797241 b12.pl. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Kościelisko-Czajki -dom na super widokowej działce -sprzedam tel 660797241 b12.pl. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Łopuszna działka budowlana 1466 m2 -media, dojazd asfaltowy tel 660797241 b12.pl. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Białka Tatrzańska -działka 1398m2 z planem zagospodarowania -MU , przy drodze asfaltowej, blisko wyciagi narciarskie tel 660797241 b12.pl. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Białka Tatrzańska -działka z pozwoleniem na budowę dwoch domków -blisko wyciąg narciarskie tel 660797241 b12.pl. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Jurgów-sprzedam do do zamieszkania tel 660797241 b12.pl. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Suche --działka 2000m2 z pozwoleniem na budowę , blisko wyciagu tel 660797241 b12.pl. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Białka Tatrzańska -działka 2500m2 -pierwsza linia zabudowy, zjazd, wz sprzedam tel 660797241 b12.pl. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Zakopane- Jaszczurówka -dom -pensjonat na dużej działce 1758 m2 -sprzedam 660797241 b12.pl. -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
Zakopane -Jaszczurówka- lokal pod gastronomie w apartamentowcu 100m2 -do wynajęcia lub sprzedaży tel 6607972410. -
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Kupię DOM do 100.000 zł. 500 221 028. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Czerwienne - nowy piękny dom sprzedam gotowy do zamieszkania tel. 660797241 b12
Tel.: 660797241 -
USŁUGI | inne
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098. -
SPRZEDAŻ | zwierzęta
Owczarek podhalański. 501816189
Tel.: 501816189 -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam LAS w Łopusznej. 18 28 560 60. -
PRACA | dam
Wspólnota Mieszkaniowa INFINIUM - Aleje 3 Maja 5 w Zakopanem - POSZUKUJE FIRMY ŚWIADCZĄCEJ USŁUGI SPRZĄTANIA BUDYNKU (klatki schodowe, korytarze, itp.) ORAZ TERENU ZEWNĘTRZNEGO. Kontakt w sprawie zakresu do złożenia oferty tel. 889 18 91 54 - zarządca nieruchomości. -
PRACA | dam
Pensjonat w Zakopanem zatrudni POKOJOWĄ - 666 37 83 57. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam BACÓWKĘ, nowo wybudowaną na Sralówkach. 515 503 494, 18 265 39 77. -
PRACA | szukam
KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, POSPRZĄTAM. 796 358 958. -
PRACA | dam
Zatrudnię pracowników budowlanych, ekipy, podwykonawców. 601 508736. -
PRACA | dam
Zatrudnimy Panią na pokoje. Praca całoroczna stała w małym obiekcie 40-50 osób w Zakopanym. Panie chętne, proszę o kontakt. 18 2061434 sgzakopane@interia.eu
Tel.: 18 -
MOTORYZACJA | sprzedaż
MITSHUBISHI OUTLANDER 2,2 DI-D, 4X4, r.p.2014, przebieg 224 tys. km, I właściciel, bogata wersja Intense Plus, dodatkowo kpl. kół zimowych z felgami, zdejmowany hak,oryginalny bagażnik dachowy. 605 564 270. -
KUPNO
OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. SKUP STARYCH SPAWAREK. 536 269 912. -
PRACA | dam
Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46 -
PRACA | dam
Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej do uzupełnienia zespołu poszukuje osoby na stanowisko ZASTĘPCA SZEFA KUCHNI. Praca w doświadczonym zespole, wysokie wynagrodzenie. Oferujemy pracę bez zamieszkania. Wymagane doświadczenie zawodowe,więcej info:. 518-259-536 www.restauracjagorska.pl email : rest.gorska@gmail.com
Tel.: 518 -
PRACA | dam
Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni pracowników na stanowisko: pomocnik budowlany, malarz, tynkarz, płytkarz, cieśla, zbrojarz, pracownik ogólnobudowlany .
Tel.: 602 629 623 -
USŁUGI | budowlane
MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325. -
USŁUGI | budowlane
OCIEPLANIE PODDASZY WEŁNĄ MINERALNĄ, ADAPTACJA PODDASZY, ZABUDOWA GK. 660 079 941. -
USŁUGI | budowlane
KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MALOWANIE, PANELE, MONTAŻ DRZWI, ŁAZIENKI, ZABUDOWY GK. 660 079 941. -
USŁUGI | budowlane
USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484. -
PRACA | dam
Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506 -
USŁUGI | budowlane
KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam 2 HEKTARY POLA i DZIAŁKĘ 20 AR. 505 429 375. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
DZIAŁKA BUDOWLANA W MURZASICHLU 19 arów, kameralna. 517 018 380 -
SPRZEDAŻ | różne
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893 -
SPRZEDAŻ | różne
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. Tel. 793 887 893 -
USŁUGI | budowlane
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284. -
SPRZEDAŻ | różne
DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.