Reklama

2025-01-17 12:00:43

Pod Giewontem

Co robić w weekend w Zakopanem?

Weekend większości upłynie w Zakopanem pod znakiem Pucharu Świata w skokach narciarskich. My w najbliższe dni zapraszamy również m.in. na koncerty w ramach Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych oraz projekcje filmowe w kawiarni Teatru Witkacego. Jeśli chcecie wiedzieć, co jeszcze wydarzy się w weekend pod Giewontem przeczytajcie nasz cotygodniowy tekst.

AKADEMIA LOTNIKA
Plac Niepodległości
Piątek 17.01 – sobota 18.01, od godziny 10

Jak zapewniają organizatorzy, druga edycja Akademii Lotnika rozpocznie się z przytupem. Do zabawy zapraszają każdego, kto chce spróbować swych sił w skokach narciarskich. A to za sprawą mobilnej skoczni, która zostanie ustawiona podczas Pucharu Świata w Skokach Narciarskich na Placu Niepodległości w Zakopanem.
Program ramowy:
17.01, 10.00-16.00 grupy szkolne, 16.00-17.00 strefy ogólnodostępne
18.01, 10.00-14.00 skocznia ogólnodostępna
Szerzej o tym projekcie piszemy TUTAJ.

PUCHAR ŚWIATA W SKOKACH NARCARSKICH
Wielka Krokiew
Piątek 17.01 - niedziela 19.01

Harmonogram:
Piątek 17.01: 11.00 - Odprawa techniczna, 15.30 - Oficjalny trening, 18.00 - Kwalifikacje
Sobota 18.01: 15.00 - Seria próbna, 16.15 - Konkurs drużynowy
Niedziela 19.01: 15.00 - Seria próbna, 16.00 - Konkurs indywidualny

ARTSTYCZNA REZYDENCJA "HASIOK/HASIOR" - spotkanie z artystami Zuzanną Dembiec i Przemysławem Jeżmirskim
Galeria Władysława Hasiora (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Jagiellońska 18b
Piątek 17.01, od godziny  11 do godziny 19

W Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem w grudniu rozpoczęła się artystyczna rezydencja "Hasiok/Hasior". Inaugurując projekt Muzeum Tatrzańskie pisało: "Słowa Hasior i Hasiok to z pozoru jedno i to samo słowo. Dzieli je na dwa błąd w znaku graficznym - w ostatniej literze, w jej górnym fragmencie. Niedopisane R lub nadpisane K sprawiają, że raz figuruje Hasior, a raz Hasiok. Ten marginalny błąd w zapisie ma jednak duże konsekwencje w rzeczywistości, gdyż okazuje się, że te dwa pojęcia istnieją równolegle.
Każde z nich ma oddzielne znaczenie - bardzo wąskie i elitarne, wymagające specjalistycznej wiedzy, by móc rozszyfrować, co kryje się za konkretnym zestawem znaków. Co oznacza Hasior a co Hasiok? Czy dopuszczalne jest istnienie Hasiora bez Hasioka i odwrotnie? Czy podobieństwo w brzmieniu przekłada się na podobieństwo znaczeń? Na te (i inne) pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas 1,5-miesięcznej rezydencji w Galerii Władysława Hasiora, filii Muzeum Tatrzańskiego kontemplując i rekonstruując znaczenia małego erroru/przejęzyczenia/nieścisłości w rzeczywistości - tu symbolizowanej przez maleńki fragment znaku graficznego - obiektywnego komunikatu funkcjonującego we współczesnej cywilizacji".

Rezydentami - artystami są Zuzanna Dembiec i Przemysław Jeżmirski. Spotkania z nimi  odbywać się będą w każdy piątek do 24.02.

PREMIERA: Flow
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 17.01 – niedziela 19.01, godzina 14

Propozycja dla młodszych widzów, ale i każdego fana anime. „Flow” jest to bowiem niezależny animowany przygodowy film fantasy o pewnym samotnym kocie.

XVI FESTIWAL KOLĘD, PASTORAŁEK I PIEŚNI BOŻONARODZENIOWYCH "DOBRZE ZEŚ SIE JEZU POD GIEWONTEM ZRODZIYŁ": Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem
Zakopiańskie Centrum Kultury - Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41
Piątek 17.01, godzina 17

Przed zebraną w galerii publicznością zaprezentuje się chór oraz orkiestra szkolna, zespół folklorystyczny i soliści. Wykonają oni bardziej i mniej znane utwory związane z czasem Świąt Bożego Narodzenia.

DANCING: Zespół Watra
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Piątek 17.01, godzina 19

Watra to duet. Tworzą go: wokalistka Agnieszka Jarzyna-Zielińska, córka leadera zespołu Skaldowie, oraz Tadeusz Gawlik (klawisze i wokal) - muzyk od lat związany ze sceną zakopiańską. Obydwoje grają razem już kilkanaście lat.

PROJEKCJE W KAWIARNI WITKACY
Teatr im. St.I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy
Piątek 17.01 – niedziela 19.01, godzina 20

Zakopiańska Kawiarnia Witkacy zaprasza na filmy:
17.01, 20.00 Annie Hall (1977), reż. Woody Allen
18.01, 20.00 Co mi zrobisz jak mnie złapiesz (1978), reż. Stanisław Bareja
19.01, 20.00 Bulwar zachodzącego słońca (1950), reż. Billy Wilder
Pełen spis filmów, które oprócz wymienionych obejrzycie w kawiarni, znajdziecie w naszym Kalendarium Wydarzeń.

PREMIERA: Dziewczyna z igłą
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 17.01 – niedziela 19.01, godzina 20

Film Magnusa von Horna, którego bohaterką jest Karoline, młoda pracownica fabryki starająca się przetrwać w Kopenhadze tuż po pierwszej wojnie światowej.

WSPóLNE KOLĘDOWANIE
Kino "Giewont", ul. Kościuszki 4
Sobota 18.01, godzina 16.30

Wspólne kolędowanie z gośćmi z Czech, Słowenii, Ukrainy i Węgier - zaprasza ZP oddział Zakopane i zespół im. Klimka Bachledy.

KONCERT: Ahaju Fusion Bolivia
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Sobota 18.01, godzina 19

Grupa prezentuje indiańską muzykę etniczną z Ameryki Północnej i Południowej, ale też znane i lubiane melodie ballad i przebojów światowych, w tym polskich, w aranżacji na fletnię pana oraz inne instrumenty, takie jak np. Quena, Zampoña, Toyo czy Charango.

XVI FESTIWAL KOLĘD, PASTORAŁEK I PIEŚNI BOŻONARODZENIOWYCH "DOBRZE ZEŚ SIE JEZU POD GIEWONTEM ZRODZIYŁ": Koncert kolęd w wykonaniu zespołu Harni
Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej, ul. Krzeptówki 14
Sobota 18.01, godzina 20

Harni to zespół wokalno-instrumentalny grający muzykę góralską, muzykę ludową oraz chóralną.

KONCERT: Paweł Bek
Cafe Bar Appendix, ul. Kościuszki 3 (wejście obok baru Grota)
Sobota 18.01, godzina 21.30


STAND-UP. Format VHS - Krzysztof Jahns
Cafe Bar Appendix, ul. Kościuszki 3 (wejście obok baru Grota)
Niedziela 19.01, godzina 17

Krzysztof Jahns występował na antenie Comedy Central, TVP 2 i TVP Rozrywka. Jest zwycięzcą konkursu Warszawskiego Festiwalu Stand-upu. Format VHS to jego trzeci autorski program, bogato czerpiący z lat młodzieńczych, opowiadanych z współczesnej perspektywy.

12H SLALOM MARATON ZAKOPANE
Polana Szymaszkowa
Niedziela 19.01, od godziny 9

Program: 9.00 start, slalomy 2 x 6 godzin: SLALOM PRO - dla zawodników, byłych zawodników, trenerów, instruktorów - rejestracja: e-mail handicap@handicap-zakopane, tel. 601993443 + SLALOM MINI - dla wszystkich: amatorów, dzieci, młodzieży, osób z niepełnosprawnością - rejestracja - na starcie w dniu zawodów.

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:
- ZAKOPANE: ŚCIEŻKI TRADYCJI I WSPóŁCZESNOŚCI. KLAUDIA KOT. Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w "Kolibie" (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Kościeliska 18 (do 28.02)
- VALENTYN ODNOVIUN “ECHA NIEWIDZIANYCH”. Muzeum Palace (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. T. Chałubińskiego 7 (do 28.02)
- EWELINA PĘKSOWA. Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27
- MOJE ZAKOPANE – 4. Ogólnopolski Konkurs Malarski "Moje Zakopane". Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41
- ODWAŻNE. Artystki XX-lecia międzywojennego w Paryżu i Zakopanem. Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, ul. Krupówki 10, gmach główny
- HALINA RZĄSA. PRACE. Wystawa fotografii. Galeria Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16 (do 1.04)
- ANIOŁY POD TATRAMI . Kawiarnia „Kmicic”, ul. Staszica 11a
- TRADYCJE I ZWYCZAJE RUMUNII. Galeria Stacja Kultura Zakopane - Zakopiańskie Centrum Kultury, ul. Chramcówki 35 (do 28.02)

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 18-19.

an





Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
mieszkaniec 2025-01-17 15:01:41
uciekać z miasta, przed tłumem
Atrakcyjne atrakcje turysty 2025-01-17 14:43:09
W Zakopanem atrakcji moc, jest co podziwiać! A obok tych starych są i nowe - zapraszamy na Droga do Walczaków, gdzie radny Stanisław Karp wynajmuje pokoje w wiatach grillowych- poniosła go fantazja i nic nie może na to poradzić, a nadzór budowlany bezradny wobec tych samowoli budowlanych. I na Bachledzki Wierch, gdzie w poidłach dla koni wkrótce wzorem radnego Staszka ruszy wynajem noclegów i do Sklepu Brutal na Walkoszy, gdzie Sanepid stwierdził, iże pracują panie bez wymaganych badań, więc można coś złapać gratis o przeterminowanych towarach nie wspominając. Piknie, że hej!

Reklama
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KIEROWCĘ. Mile widziane doświadczenie. Praca na stałe. 602 759 709
  • PRACA | dam
    Pracownia Projektowa SŁOWIK ARCHITEKTURA z siedzibą w Zakopanem, poszukuje ARCHITEKTA.. 668 309 058 https://slowikarchitektura.pl/ biuro@slowikarchitektura.pl
    Tel.: 668
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • PRACA | dam
    Zakopane - zatrudnimy KONSERWATORA. tel: 502 350 981, 602 484 233
  • PRACA | dam
    Jeśli lubisz kontakt z ludźmi, a kawa to Twoja pasja. Zadzwoń i dołącz do Samanty w Zakopanem. Zapraszamy! Tel. 666 387 888.
  • PRACA | dam
    Zakopane,praca w sklepie, kasjer sprzedawca.. 602441440
    Tel.: 602441440
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI PIEKARZA. Na stałe, umowa. 602 759 709
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    OWCZARKI PODHALAŃSKIE - szczenięta - 506 368 311.
  • USŁUGI | budowlane
    "Tedy" Usługi budowlane: sprzedaż domów w stanie deweloperskim, budowa domów murowanych i drewnianych, wszelkie pokrycia dachowe, ocieplenia/termomodernizacja domów/budynków, sprzedaż materiałów budowlanych, nadzory budowlane, usługi transportowe. 608 729 122, +49 15 205 734 746, mail: tedy32@o2.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMOC KELNERSKĄ. PRACA STAŁA + świadczenia. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    Restauracja w Zakopanem zatrudni POMOC KUCHENNĄ na sezon letni. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDENTÓW na umowę zlecenie. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ NA STANOWISKO: ZMYWAK/OBIERAK. Praca stała lub sezonowa. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka/Chłabówka - 601 50 44 86
  • SPRZEDAŻ | różne
    OPAŁ BUK. 660 079 941.
  • SPRZEDAŻ | różne
    PIERZE I PUCH Z GĘSI. 536 88 77 35.
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360.
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-01-10 21:55 Wielkie święto na Wielkiej Krokwi (ZDJĘCIA) 2026-01-10 21:29 Świetny początek Paranarciarskich Mistrzostw Polski 2026. Zawodnicy HANDICAP Zakopane z dziewięcioma medalami 2026-01-10 20:39 Bardzo zła jakość powietrza w dolnej części Zakopanego 3 2026-01-10 20:10 Potężna lawina w Gruzji. Wiele osób pod śniegiem 2026-01-10 20:00 Przed wypadkiem uwielbiał góry 2026-01-10 19:10 Krupówki po Pucharze Świata wypełnione kibicami (WIDEO) 1 2026-01-10 19:00 Rusza remont dawnej szkoły muzycznej w Parku Miejskim. Powstanie filia Muzeum Tatrzańskiego 2026-01-10 18:00 Chcesz wiedzieć jak poprawić widoczność firmy w sieci, przyjdź na spotkanie 2026-01-10 17:46 Polacy na trzecim miejscu w Zakopanem! 1 2026-01-10 17:00 Nowa hala maszyn u artystów, głównie do obróbki drewna 2026-01-10 15:59 Klasycznym czy jodełką na Turbacz 2 2026-01-10 14:58 Słabe skoki Polaków. Fettner najlepszy w kwalifikacjach. Tomasiak i Kubacki w konkursie duetów 2026-01-10 14:20 Kibice zmierzają na Wielką Krokiew (WIDEO) 1 2026-01-10 13:59 Ostrzeżeni przed opadami śniegu. W Tatrach nawet 40 cm 2026-01-10 12:59 Pierwszy trening bez Polaków. Drugi wygrywa Prevc, Kubacki najlepszy z Polaków 2026-01-10 11:59 Jeden telefon może uratować przed zamarznięciem. Reagujmy! 2 2026-01-10 10:59 Wielka Krokiew przygotowana na Puchar Świata (WIDEO) 2 2026-01-10 10:18 Policja przekazuje ważne informacje przed Pucharem Świata 2026-01-10 10:00 Szczęśliwego Nowego Targu! Burmistrz wznosi toast! (ZDJĘCIA) 4 2026-01-10 09:00 Wygłodzony pies odebrany właścicielom. Zbiórka na jego leczenie i utrzymanie 12 2026-01-10 08:00 Trauma nasza codzienna, darmowe szkolenia jak radzić sobie w trudnych sytuacjach 2026-01-09 21:05 Tajny trening i skład kadry Polaków na Puchar Świata 1 2026-01-09 21:00 Prawie trzydzieści stopni na minusie, padł akumulator w stacji pomiarowej 6 2026-01-09 20:00 Uwaga kierowcy - w sobotę możliwe spore utrudnienia na zakopiance 2 2026-01-09 19:00 Kilkudziesięciu śmiałków wzięło udział w Próbie Prędkości (ZDJĘCIA) 2026-01-09 18:00 Czarny Dunajec potęgą sportów zimowych 2 2026-01-09 17:00 Noworoczny koncert zespołu Hamernik 2026-01-09 16:00 Święty Mikołaj skoczył ze skoczni i nie ustał, Akademia Lotnika pod Giewontem (WIDEO) 4 2026-01-09 15:31 Taki poranek w Tatrach nie zdarza się często (WIDEO, ZDJĘCIA) 2026-01-09 15:00 Prezydent Karol Nawrocki jednak nie przyjedzie na Slalom Maraton. Będzie na skokach? 31 2026-01-09 14:31 Już w niedzielę - 12H Slalom Maraton Zakopane 2026-01-09 13:30 Piękna pogoda w Kuźnicach. Turystów niewielu (WIDEO) 2026-01-09 13:30 Schronisko w Pięciu Stawach pod śniegiem, z pomocą ruszyły "czołgi" 4 2026-01-09 12:42 Poszukiwany właściciel tego pieska 1 2026-01-09 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2026-01-09 11:00 Pensjonariusze rabczańskiego DPS będa podróżować nowym busem 1 2026-01-09 10:00 Pasażerska trzynastka 1 2026-01-09 09:00 Za nami mroźna noc. Piątek zaczął się od okienka pogodowego 2026-01-09 08:00 Nowy quad dla druhów ze Sromowiec Niżnych 3 2026-01-08 22:03 A wiecie, że Baciary świętują już 23 lata istnienia? (WIDEO) 7 2026-01-08 21:36 Blisko 300 młodych biegaczy rywalizowało w Klikuszowej (ZDJĘCIA) 2026-01-08 21:00 Prawie pół miliona aut przejechało w okresie świąt tunelem na zakopiance 16 2026-01-08 20:27 Zmiany w komunikacji miejskiej w czasie Pucharu Świata 2026-01-08 20:03 Zabójca Pershinga wyszedł na wolność 2 2026-01-08 19:31 Pierwsza trasa dla narciarzy biegowych gotowa 2 2026-01-08 19:00 Kolej na rozliczenia 6 2026-01-08 18:29 Góry śniegu zasłaniają wyjazd na skrzyżowaniu 4 2026-01-08 18:17 Ostrzeżenie przed silnym mrozem 2026-01-08 18:00 Polacy będą mieli łatwiej na Wielkiej Krokwi. Japończycy, Austriacy i Niemcy bez liderów w Zakopanem 2026-01-08 17:00 Prezydent Karol Nawrocki przyjedzie na skoki i na Slalom Maraton? 15
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-01-10 22:24 1. Jak ja lubię tych bezmyślnych "tłumaczy". "Skitouring" to po prostu "turystyka narciarska". Kto wymyślił tego potworka "narciarstwo skiturowe"? ("narciarstwo narciarsko-turystyczne", "narciarstwo turystyczno-narciarskie" to jak masło maślane. 2026-01-10 22:21 2. sygnalista wsiokersy nie mieszkają na kamieńcu. Tam i w blokach prlowskich w centrum mieszkają tacy jak ty neokasini, którzy przyszli za torami 2026-01-10 21:24 3. Oj. Kurtka śmierdzi. Może należy ją wyprać. Ekostrażnik ? Pewnie będzie nim kolejny emerytowany milicjant. 2026-01-10 20:48 4. WSIOKERSY PRASKAJOM KUFAJKI BACIOKI WICIE JAKO.................. 2026-01-10 20:25 5. dziadeek był w Partii to miał dobrze, dlatego tęskni. Z Kaczyńskim nie wyszło, więc dziadeek ma żal i życzy młodym jak najgorzej. 2026-01-10 20:21 6. Tam chodzilo o twoja facjate kurka. 2026-01-10 20:20 7. Z kibicami to oni nie maja wiele wspólnego chyba ze synonimem polskiego kibica jest naje..bany, zaszczany gość trąbiący wszystkim do ucha ,wielbiący Batyra 2026-01-10 20:15 8. @kurka wodna skoro jesteś tak obeznanym podróżnikiem to wytłumacz co się porobiło w tej Szwecji na dzień dzisiejszy bo ja tam widzę samych arabusów w brykach lepszych nisz mają Szwedzi, czyżby lewackie utopie odniosły w tym kraju sukces tak samo jak u Angoli 2026-01-10 18:40 9. @dziadeek, w latach 90 często jeździłem do Szwecji i wiesz co mnie najbardziej bolało? nie przepaść kulturowa czy gospodarcza tylko dwa okienka do odprawy celnej dla tych z UE i dla tych spoza oczywiście byłem dla tych spoza czas do odprawy kilka godzin przeszukiwanie bagaży i strach! tego że cię nie wpuszczą, A ci z UE przechodzili ot tak! do tego teraz można pracować legalnie i ty niby dziadek jesteś za tym aby młodzi mieli powrót do przeszłości co z ciebie za człowiek tfu! 2026-01-10 18:14 10. Trasa nadal jest w połowie zweżona, ratrak pokonuje dodatkowe kilometry aby dojechać za miejsce zweżone od ktorego mógłby kontynuować ratrakowanie w strone Turbacza, porażka.gminy NT
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama