Reklama

2025-01-20 18:30:23

Poronin, Zakopane

Atak nożownika na Stachoniach, chwile grozy przy skuterach, rozmawiamy z ofiarą napadu

- Przyszliśmy do wypożyczalni skuterów na Stachoniach i zostałem zaatakowany nożem - twierdzi Tomasz Gut, który przeżył atak nożownika.

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy Poronina, którzy w niedzielę zjawili się w wypożyczali skuterów na Stachoniach. - Tych wypożyczalni na terenie gminy jest już cztery czy pięć, my jako mieszkańcy, których działki są rozjeżdżane nie zgadzamy się na taką działalność - mówi Krzysztof, który nagrał film z zajścia. 


W niedzielę grupa właścicieli terenów zjawiła się w wypożyczalni skuterów śnieżnych na Stachoniach. To przysiółek między Poroninem a Olczą i Zakopanem. Chcieli porozmawiać jak rozwiązać problem działalności wypożyczalni quadów (latem) i skuterów śnieżnych (zimą). Prowadzący biznes zarabiają na cudzym terenie, niszczą pola i łąki i nie mają zgody większości właścicieli gruntów, na których prowadzą swą działalność. 

- Gdy rozmawialiśmy wyszedł do nas Stanisław G., ojciec jednego z prowadzących wypożyczalnię - mówi Tomasz Gut - Szedł na mnie jak w amoku i wyprowadził cios na klatkę piersiową. Miał w ręce schowany nóż. Obroniłem się tylko dlatego, że ćwiczyłem, trenowałem wcześniej techniki samoobrony. Osłaniałem się, mam poranione dłonie. Gdyby jednak trafiło na innego, to byłby trup na miejscu. Moim zdaniem on uderzał, żeby zabić.

Przerażeni ludzie wezwali policję, by opanować napastnika. - Ja wszystko filmowałem, bo chcieliśmy mieć dokumentalny zapis naszych rozmów z prowadzącymi biznesy naszym kosztem - wyjaśnia Krzysztof. 

Zapytaliśmy rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem o przebieg niedzielnego zajścia. Potwierdził jedynie, że mężczyzna na Stachoniach został zatrzymany. Sprawą zajmuje się zakopiańska Policja pod nadzorem Prokuratury. 

rav

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
MM 2025-01-22 19:25:51
Ten co widział całe zajście z nożem to pracownik firmy wiadomej, trzęsie portkami bo niedługo mu się nielegalne źródło hajsu skończy. Przy okazji pracownicy tej firmy to niewychowane, niewykwalifikowane sługusy nożownika. Ja to było ZAKO EXTREME hahaha
Konserwatywny 2025-01-21 20:55:46
Dosep do broni palnej rozwiazal by takie sytuacje szybciej, a tak to trzeba patrzec na glupie ryje skorumpowanych sedziow i adwokatow.
sygnalista 2025-01-21 14:28:34
to ma do rzeczy ,że od pażdziernika w aplach jest koniec włąsności prywatnej.
republikanin 2025-01-21 12:41:04
@sygnalista
A w Szwajcarii jest zakaz spłukiwania wody w toalecie po 22:00. Co to ma do rzeczy?
Jakbyś nie zauważył: od 106 lat to już nie jest Austria.
Mieszkanka 2025-01-21 12:20:14
Nie ma co liczyć na poprawę sytuacji
Chłopaki nadal działają na całego i właścicielom gruntów się w twarz śmieją
Chory kraj
Pieniądz rządzi
Panstwo Prawa 2025-01-21 11:11:22
Trzeba mieć nadzieję,że po takiej sytuacji władze Zakopanego udowodnią, że mają JAJA i służą mieszkańcom i w PAŃSTWIE PRAWA!!! Wszelkie instytucje powinny solidnie sprawdzić te działalność pod kątem pozwoleń, zezwoleń, śmieci, podatków, zgłoszeń zusow itd, itp
sygnalista 2025-01-21 08:53:59
@republikan pomijając rodzaj działalności w alpach kmioty zganiaja krowy milka i do wiosny maja guzik do gadania
jacho 2025-01-21 08:18:18
Bardzo dobrze że się ludzie skrzykują, bo już tego dosyć! Jak jedna rozmowa nie pomoże, to na następną silniejsze argumenty. A władza się kompromituje - tylko "nic nie mogą". Kozacy z nahajkami by to skutecznie wygonili z pola.
Mieszkanka 2025-01-21 07:39:14
Każda okolica ma takich rekinów biznesu którzy mają troszkę więcej niż inni uważają się za bogów i patrzą na wszystkich z góry
Nikt nie ma prawa zwrócić im uwagi bo oni mają kasę i wszystko im wolno
Niestety drodzy biznesmeni pieniądze to nie wszystko
Bardzo dobrze że ludzie się zbuntowali popieram
kolp 2025-01-21 07:34:26
I tak nam rośnie kolejna mafia tym razem skuterowo quadowa ...tymczasem mam nadzieje ze ten burak z nozem w ręce spędzi co najmniej 3 mce w areszcie ,kontrola z urzędu skarbowego i inspekcji pracy powinna byc przeprowadzona juz ,brak podpisu właścicieli działek po których jeździ ta przyjezdna hołota musi byc podstawą do odmowy rejestracji tego typu działalności,wiele osób z Podhala mieszkających jeszcze w Trampowie będzie teraz deportowanych tak myślę może by ich zatrudnić do pilnowania ziemi ?
Konserwatywny 2025-01-21 06:09:35
Na Furmanowej przyjechal sobie chlopak z Czrewiennego, i na calego biznes na ludzkich polach. Klamie jak bachor ze mapozwolenie od wlascicieli..
7 2025-01-21 02:05:35
Bizmesmeny robiom pieniądze na prywatnych terenach jak długo jeszcze to będzie? Władza i służby co ślepe, głuche . Musi dojść do tragedii czy ......?
Prawda 2025-01-21 00:27:06
Nożownik pochodzi z Białego Dunajca a tylko mieszkał w Zakopanem a teraz powinien zamieszkać w kryminalne .
Paweł 2025-01-20 23:32:25
Chociaż wielokrotnie było proszone to chłopaki z wypozyczalni Zako Extreme w Zakopanem nadal nic sobie z tego nie robią. Niszczą ludzią pola na bardzo dużą skale, jak chcesz sie z nimi normalnie dogadać to cwaniakują a jeżdżą nie po swoim terenie. Tak jak na nagraniu widać, właściciel wypożyczalni Zako Extreme zamiast dogadać się z ludźmi którzy przyszli aby się dogadać a nie bić i używać broni białej to bez żadnego gadania odrazu ruszył do bitki z bronią białą.
Marko 2025-01-20 23:25:06
To daje do myślenia po której stronie stoją włodarze naszych gmin bo akurat w gminie Kościelisko
ten problem jest od kilku lat , włodarz ten sam a problem się pogarsza . Butorów,Zokówka,Mietłówka tam kiła lat wstecz byli spacerowicze z dziećmi i pasjonaci biegówek , dziś tak jak ktoś wspomniał smród spalin i ryk kilku dziesięciu silników.
Jako mieszkańcy słyszymy od włodarzy ,że takowa działalność jest prowadzona na naszych terenach i nawet to my powinniśmy płacić podatek od działalności.
Brawo mieszkańcy i oby takich akcji zbiorczych więcej.
Marko 2025-01-20 23:25:06
To daje do myślenia po której stronie stoją włodarze naszych gmin bo akurat w gminie Kościelisko
ten problem jest od kilku lat , włodarz ten sam a problem się pogarsza . Butorów,Zokówka,Mietłówka tam kiła lat wstecz byli spacerowicze z dziećmi i pasjonaci biegówek , dziś tak jak ktoś wspomniał smród spalin i ryk kilku dziesięciu silników.
Jako mieszkańcy słyszymy od włodarzy ,że takowa działalność jest prowadzona na naszych terenach i nawet to my powinniśmy płacić podatek od działalności.
Brawo mieszkańcy i oby takich akcji zbiorczych więcej.
republikanin 2025-01-20 22:11:25
To nie jest komunizm i to nie jest wspólne dobro. Chcesz jeździć po polu czy lesie to sobie go kup albo wynajmij.
Ciekawe co by było jakbym po prostu sobie wsiadł na skuter i nim odjechał bo "przecież nikt z niego nie korzystał"?
No ręce opadają.
Stasek 2025-01-20 22:10:40
W każdej miejscowości takie biznesmeny się pojawiają. W czerwiennym mamy takiego na bachledowce co myśli że to jego teren a nie ma ani jednego swojego pola pod działalność. Na dole też taki łysy robi kuligi po cudzych polach i nie widzi problemu. Jak się policja nie zajmie takimi cwaniakami to będzie więcej takich akcja jak na tym filmie .
prezes banku zbożowego 2025-01-20 19:21:51
Właściciele działek są bezradni. Podziękujcie władzom samorządowym, które przymykają oko na takie działalności, władzy ustawodawczej, która ma to w głębokim poważaniu.
Nie dziwię się jakimś samosądom jak ludziom puszczą nerwy.
W normalnych krajach ( a nie naszym ZULU GULA) chcesz prowadzić taką działalność to spełniasz szereg warunków- GPS na każdym quadzie i skuterze, podane trasy po których jeździsz, podpisane umowy z właścicielami działek o korzystanie, licencjonowani piloci, pełne wysokie ubezpieczenia OC
A co u nas jazda bez trzymanki, totalna partyzantka-jazdy nie po swoim , jazdy złomami, nikt tego nie kontroluje, stwarzanie niebezpieczeństwa na drogach.
A potem się dziwią i oburzają jak właściciele przeciągają linki czy kładą dechy z gwoździami.
Gośka 2025-01-20 18:45:32
@lolo, jeden komentarz "usprawiedliwiający" pijanego bandziora. Wszyscy pozostali oburzeni, potępiają bezprawie, agresję. Nie wiem o co ci chodzi człowieku? Co cię tak boli katolickość Polaków?! Nie przepuścisz okazji, żeby nie napluć na rodaków? Nauka przywódcy o wilczych oczkach nie poszła w las, gratulacje.
Sobek 2025-01-20 18:19:22
Po ostatnim spacerze na biegówkach zastanawiałem się co będzie latem , bo teraz skutery robią mniejsze szkody . W ciągu godziny naliczyłem pewnie kilkadziesiąt skuterów i quadów . Huk silników i wszechobecny smród benzyny również w lasach wkoło Jesionkówki i Zoniówki . Zamiast delektować się świeżym powietrzem nawdychałem się spalin .
Wer 2025-01-20 18:09:39
Brawo mieszkańcy więcej takich działań,to samo jest na Mietłówkach w Dzianiszu istny tor rajdowy.
franek 2025-01-20 17:42:24
Uff, dobrze że z nożem ganiał rdzennie polski Polak z Polski, a nie jakiś obcy :D

A co do quadow, skuterów, crossow itp - to jest najgorsze g.... Typowa rozrywka troglodytow. Hałas, smród i rozjeżdżone ścieżki.
Lolo 2025-01-20 16:49:12
Gdyby to atakował muzulmanin albo Ukrainiec, to byłby wysyp rasistowskich komentarzy. A że atakował Polak katolik...
MM 2025-01-20 16:36:36
do Dawid
Co jest mocno przesadzone? Przecież widać jak na dłoni że idzie szybkim krokiem, nie próbuje nawet nawiązać z ludźmi dialogu, w rękawie w prawej ręce COŚ chowa i od razu bierze się za atak! Pełna premedytacja i jasny plan działania.
Prosta sprawa 2025-01-20 16:32:55
Najlepiej to ogrodzić swoje działki i po problemie
Stan 2025-01-20 16:25:27
A policja ma to gdzieś problem jest już kilka lat o rozjeżdżają pola prywatnym właścicielom i dobrze że tylko tyle się stało. Tomek zdrowia i siły.
Stasek 2025-01-20 16:12:12
W końcu ludzie wzięli sprawę w swoje ręce i zaczęli działać.
Brawo popieram.
Niestety Stanislawowi wyszła słoma z butów.
Oby posiedział i zastanowił się nad swoim postępowaniem bo w jakimś celu nóz miał przy sobie. Raczej nie wziął go żeby se kiełbaskę pokroić na grilla.
Gośka 2025-01-20 15:16:35
Oburzający komentarz podpisany "Dawid" !!!
Otóż panie Dawid, nikt nie ma prawa spacerować z nożem, ani grozić jego użyciem, nie ma znaczenia czy napadnięty człowiek miał odczucia, że zostanie zabity czy tylko poraniony. Nikt nie powinien się zastanawiać czy może wyjść z domu, czy może się upominać o swoje prawa, czy ktoś go za to zaatakuje. Jak pan chce stanowić takie prawo, żeby "byle Mietek" musiał się rozglądać po wyjściu z domu, albo opatrywać rany po zakupach to gratuluję ciasnego rozumku.
uśmiechnięty lewak 2025-01-20 14:59:40
Nożownik?? Na pewno naoglądał się TVPInfo. współczesnej TVPlatfusiejInfo. Która łączy a nie dzieli
Jak zemdlał, to jest we Włoszech, ale jak jest w Hiszpanii, to uciekł do Budapesztu.
Gość 2025-01-20 14:49:12
Teraz Pan Stanisław będzie opowiadał o skuterach w Nowym Sączu w areszcie i może pomyśli nad swoim życiem i temperamentem .
Daddy 2025-01-20 14:26:44
Olcza nożownik!
Miejscowość do czegoś zobowiązuje
Dawid 2025-01-20 14:11:09
Widziałem całe zajście i cały opis jest mocno przesadzony a zwłaszcza z obroną i że byłby trup, byle mietek spod sklepu by się obronił
Bolesna prawda 2025-01-20 13:52:41
Jasna sprawa że chłopa nie znajdą bo przecież to nie jest na tacy podane. Tak już działa system w naszym kraju...

Reklama
  • PRACA | dam
    PRODUCENT ŻYWNOŚCI w Zakopanem zatrudni PRZEDSTAWICIELA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMOC KELNERSKĄ. PRACA STAŁA + świadczenia. 601 533 566, 18 20 64 305
  • MOTORYZACJA | inne
    PELLET!!! W sprzedaży posiadamy pellet olczyk i barlinek w najlepszej cenie na Podhalu!!!. 607695394 romar.zakopane@wp.pl
    Tel.: 607695394
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SKUTER SNIEŻNY POLARIS. 515 503 494.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Zakopane centrum - MAŁY POKÓJ Z BALKONEM NA DŁUŻEJ - TANIO - 502 879 648.
  • KUPNO
    OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. SKUP STARYCH SPAWAREK. 536 269 912.
  • USŁUGI | inne
    PRZERÓBKI - KOŻUCHÓW, FUTER, NA PILOTKI NOWEGO KROJU. NIEDROGO, PROFSJONALNIE. 606989935.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKA 11 arów + DOM DREWNIANY I BUDYNEK GOSPODARCZY - okolice Jordanowa. 790 759 407.
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    KOŃ karo-gniady, 6.700 zł. 790 759 407.
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    WAŁACH ŚLĄSKI 3-letni, zajeżdżony, 7.700 zł. Sprzedam lub zamienię na starszego. 790 759 407.
  • SPRZEDAŻ | budowlane
    WIĘŹBA 980 zł/kubik. KANTÓWKA, DESKI, ŁATY. 790 759 407.
  • USŁUGI | budowlane
    WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, REMONTY, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941.
  • SPRZEDAŻ | różne
    OPAŁ BUK. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. OBRÓBKI BLACHARSKIE (balkony, tarasy, podbitki). 796 544 016.
  • PRACA | dam
    Pensjonat w Zakopanem zatrudni KONSERWATORA. Praca na 1/2 etatu 602367501
  • PRACA | dam
    Polskie Koleje Linowe S.A. - lider wśród operatorów kolei linowych w Polsce, obecnie poszukuje osób na stanowisko: Młodszy specjalista DS. OBSŁUGI KLIENTA. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Kompleksowa obsługa klienta w stacjonarnych Biurach Obsługi Klienta i telefonicznym BOK, - Udzielanie informacji dotyczących usług PKL S.A., - Rozwiązywanie sytuacji nietypowych, - Dbanie o najwyższy poziom satysfakcji klientów PKL S.A. DOŁĄCZ DO NAS! Więcej informacji i rekrutacja: https://www.pkl.pl/post/mlodszy-specjalista-ds-obslugi-klienta.html
    WWW: www.pkl.pl/post/mlodszy-specjalista-ds-obslugi-klienta.html
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę CIEŚLI DACHOWYCH, DEKARZY, POMOCNIKA DEKARZA. 608729122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555
  • PRACA | dam
    Zatrudnię do sprzątania apartamentów w okolicy ul. Strążyskiej w Zakopanem (wskazane auto w celu dojechania do apartamentów). Praca na stałe, 3-4 dni w tygodniu (gdy są wyjazdy w weekendy również) w godzinach od 9-15. Informacja tel. 609097999
    Tel.: 609097999
  • PRACA | dam
    Karczma "Czarci Jar" poszukuje osoby na stanowisko POMOC KUCHENNA. Tel. 602 366 750.
  • PRACA | dam
    Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni do pensjonatu w Zakopanem pracowników na stanowisko KELNERKA/KELNER ORAZ POKOJOWA. Praca stała na podstawie umowę o pracę. Telefon kontaktowy: 502 037 215 www.praca.polskietatry.pl
  • USŁUGI | inne
    MYCIE DOMÓW GÓRALSKICH W ŚRODKU - WOLNE TERMINY - 880 363 281.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO. Zakopane, bez zakwaterowania - 600 035 355.
  • PRACA | dam
    Zakopane - Samodzielny księgowy - księgi handlowe - biuro księgowe AUDITPLUS. https://www.auditplus.pl/praca praca@auditplus.pl
  • ZDROWIE I URODA
    LICENCJONOWANY REFLEKSOLOG: STOPY, DŁONIE, TWARZ. 502 350 983
  • PRACA | dam
    PROMOTOR roznoszenie ulotek Zakopane. Atrakcyjne wynagrodzenie.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • PRACA | dam
    NIEMCY: MURARZ, CIEŚLA, MALARZ, OCIEPLENIA, ELEKTRYK, SPAWACZ, KRANISTA. Umowy na warunkach niemieckich. Kontakt: 0048 601-218-955
  • USŁUGI | budowlane
    PŁYTKI, REMONTY, ELEWACJE, PODDASZA. 793 677 268.
  • USŁUGI | budowlane
    PŁYTKI, REGIPSY, MALOWANIE, WYKOŃCZENIE WNĘTRZ. 787 479 002.
  • USŁUGI | budowlane
    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. 787 479 002.
  • PRACA | dam
    KASJER/KASJERKA PRACA W SKLEPIE SPOŻYWCZYM BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ WIĘCEJ INFORMACJI POD NR TEL. 609820250 as.stasik@op.pl
    Tel.: 609820250
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
    Tel.: 600404554
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Zarządzanie domkami i apartamentami na wynajem krótkoterminowy. 788 63 36 33 www.zarzadzanieapartamentami.info
    Tel.: 788 63 36 33
    WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • PRACA | dam
    Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-11-27 15:32 Nakładki Invisalign dla dzieci. Informacje, które mogą przydać się rodzicom 2025-11-27 15:00 Radny Donatowicz: Jest szansa na nowe boisko piłkarskie w Zakopanem 2025-11-27 14:00 Ostrzeżenia przed oblodzeniami 2025-11-27 13:30 W niedzielę poznamy zdobywcę Dziadońcynego smycka 2025-11-27 13:29 Jakie włóczki są najlepsze do szydełkowania maskotek dla dzieci? 2025-11-27 13:00 Trzech piratów drogowych straciło uprawnienia na chyżniance w Spytkowicach 2025-11-27 12:29 Zamknięcie ulicy Biała Woda w Jaworkach 1 2025-11-27 12:00 Cztery osoby zatrzymane za driftowanie na zaśnieżonych drogach Podhala 2025-11-27 11:46 Zakopiańscy radni apelują do premiera Tuska. Chcą obronić PKL przed komercjalizacją 3 2025-11-27 11:39 Objawy i leczenie demencji - jak to wygląda? 2025-11-27 11:30 Poetycka niedziela w Nowym Targu 2025-11-27 11:00 Bezpłatne badania słuchu w Rabce 2025-11-27 10:22 Jak zaplanować świąteczne prezenty bez nadwyrężania portfela? 2025-11-27 10:02 Jak wybrać odpowiednią koronkę do wiercenia w betonie? Praktyczny poradnik 2025-11-27 09:59 Spór o działkę na Bulwarach Słowackiego. Sytuacja bez precedensu 3 2025-11-27 09:16 Rozpoczyna się sesja zakopiańskich radnych. Kilka ważnych punktów 9 2025-11-27 09:08 Zalodzone chodniki w Zakopanem 1 2025-11-27 09:01 Sesja powiatowa - zmiany w budżecie, sprawa powiatowego logo oraz statut szpitala 1 2025-11-27 08:00 Błagamy o pomoc 1 2025-11-26 21:00 Strażacy ostrzegają. Śnieg i sople wciąż poważnym zagrożeniem 2025-11-26 20:00 Pieszy oświecony 1 2025-11-26 19:29 Czy można żyć bez Facebooka? (WIDEO) 6 2025-11-26 18:58 Dlaczego w Nowym Targu wiszą flagi? 2 2025-11-26 18:30 Mateusz Nędza-Kubiniec wśród nagrodzonych na Forum Samorządowym 6 2025-11-26 18:00 Kosmiczna misja astronautów z Gliczarowa plus wiadomości o UFO i mamutach na Podhalu (WIDEO) 2025-11-26 17:00 Podatek od środków transportu wyższy o 20% 10 2025-11-26 16:30 Kto zabił Danusię? Mamy dla Was książki 2025-11-26 16:12 Ruch wahadłowy na remontowanej drodze w Kluszkowcach 3 2025-11-26 16:00 Finał konkursu recytatorskiego w Ochotnicy 2025-11-26 15:31 Problemy z odśnieżaniem, przystanki i chodniki kompletnie zasypane 30 2025-11-26 15:30 W Maniowach powstaje nowe lodowisko 2025-11-26 15:00 Poetyckie świętowanie w Rabie Wyżnej 2025-11-26 14:25 Katarzyna Niewiadoma z Ochotnicy Górnej nominowana na Sportowca Roku 2025 2025-11-26 13:43 Dobra nowina - nowy arcybiskup metropolita krakowski kardynał Grzegorz Ryś 16 2025-11-26 13:30 Krupówki znowu zasypane śniegiem. Tak rano było na deptaku (WIDEO) 2 2025-11-26 13:00 Kierunek Cafe ma nową siedzibę 2025-11-26 12:30 Święto góralskiej kultury w Ludźmierzu 2025-11-26 12:00 Stary baca co ma kaca szkło w zielone chętnie zwraca - Sławomir i Kajra na Gubałówce (WIDEO) 3 2025-11-26 11:30 Fotografia nocna Marcina Szkodzińskiego. Wernisaż w Stacji Kultura 2025-11-26 11:00 W Tatrach drugi stopień zagrożenia lawinowego. Szlaki zasypane śniegiem (WIDEO) 2025-11-26 10:25 Zjechał z drogi na latarnię, trudne warunki na drogach, policja ostrzega 2025-11-26 10:01 Zakopane - sprzedam KOMPLET KAWIARNIANY 2025-11-26 10:00 Małopolski konserwator zabytków kontra Zakopane, radni piszą do premiera Tuska 7 2025-11-26 09:30 Zaczynają się przygotowania do modernizacji Parku Górnego w Szczawnicy 1 2025-11-26 08:59 Coraz więcej śniegu, Zakopane i Tatry w zimowej szacie 2 2025-11-26 08:00 Pół wieku twórczej pracy, pamięć o tożsamości i sytuacje przejściowe 2025-11-25 21:35 Nie będzie likwidacji przedszkoli na terenie rabczańskiej gminy 1 2025-11-25 20:42 Zachowaj czujność na zakupach, wyprzedaże to dobra okazja dla kieszonkowców 2 2025-11-25 20:00 Nowe czterokołowce dla straży pożarnych w gminie Czarny Dunajec 11 2025-11-25 19:39 Nowa inwestycja drogowa w Lasku. Podpisano umowę na trzeci etap rozbudowy drogi powiatowej
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-11-27 13:15 1. On sołtysem to był już od szkoły. 2025-11-27 13:10 2. Hehehe, uśmiechnijcie się brygada, hej, co tacy smutni jesteście, jedzmy oscypki! Nieważne oblodzone chodniki, nieważny lewy wynajem, nieważne podwyżki... bo przecież... "Zakopane - dobre emocje zimą! Gdy śnieg otula górskie szczyty, Zakopane budzi się do życia w pełnej krasie, łącząc niepowtarzalny klimat Tatr, bogatą kulturę góralską i świetne warunki do uprawiania sportów zimowych. Na oficjalne otwarcie sezonu zimowego z miastem partnerskim Sopotem zapraszamy 29 listopada 2025 o godz. 17.00 do Parku Miliona Świateł w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Burmistrz Zakopanego Łukasz Filipowicz i prezydentka Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim wymienią deskę kitesurfingową na snowboardową, symbolicznie inaugurując sezon zimowy w Zakopanem, miejscu, w którym każdy - od miłośnika nart po amatora folkloru - znajdzie coś dla siebie." I przypominam że miejskie mikołajki ponownie zostały odwołane bo dziura budżetowa. Ale polityka "prorodzinna" idzie pełną parą! Dlatego za darmo reklamujemy zaufanych najemców bez przetargu. https://www.zakopane.pl/inne/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-wyroznione/zakopane-dobre-emocje-zima 2025-11-27 13:06 3. Nie potrafili przywrócić Gubalowki przez 20 lat a 80%z nich bylo radnymi a teraz bronią kolejki która kompletnie nie dba o wizerunek Zakopanego za.iast trasy pod Gubalowka wybudowali bar zysk z Zakopanego wyprowadzają do Krynicy (następna kolej ) nad Solinę Mosorny Gron a nasze miasto mają w d.... pogonić NFR z Zakopanego 2025-11-27 12:56 4. panowie pisowscy radni!!! Orlen jest na giełdzie? jest i to od wielu lat i coś złego się stało? jedynie co się stało to to, że posłowie pisu sprzedali Lotos i to ruskim! KGHM Polska Miedź s.a. jest na giełdzie? jest! itd. itd. wam tylko chodzi na biciu piany tfu! 2025-11-27 12:41 5. Pogoda oraz pora roku jak najbardziej odpowiednia. 2025-11-27 11:56 6. A nie wiem czy szanowni mieszkańcy wiedzą, czy słyszeli że rzekomy burmistrz i przewodniczący rady zapraszają już na Przebojowego Sylwestra w Zakopanem. Lecą już dżingle na antenie pewnego przebojowego radia i nawet można wygrać pobyt dla 4 osób w kurorcie z opcją zwiedzania bakstejczu. Ciekawe kto funduje nagrody? Kto sponsoruje pobyty u potentatów hotelowych? Radio czy Zakopane? A raczej mieszkańcy? Obstawiam że mieszkańcy bo przecież radio daje "promocję" a hotelarze lecą na stratach. Zostają tylko mieszkańcy. "Chcesz powitać Nowy Rok w niezwykły sposób? Radio Złote Przeboje funduje Przebojowego Sylwestra w Zakopanem dla 4 osób! Zgłoś się do zabawy, czekaj na nasz telefon, pochwal się swoją wiedzą i... wygraj!" 2025-11-27 11:41 7. Nie ma problemu by w trakcie trwania sesji urządzić konferencję prasową burmistrza. Ale jak radny Figiel zadawał pytania w imieniu mieszkańców i obnażał obłudną politykę"prorodzinną" burmistrza to trzeba było go przegonić z mównicy, odebrać głos i zakrzyczeć żeby składał interpelacje zgodnie z regulaminem. Ja się pytam gdzie w regulaminie jest miejsce na przerywanie sesji na propagandową konferencję prasową burmistrza? Kto tu łamie regulamin i sieje mieszkańcom tanią propagandę sukcesu. To jest normalnie cyrk i lunapark co ci przyjaźni bezradni robią w tym mieście. 2025-11-27 11:34 8. Posłuchajcie sobie wystąpienia na dzisiejszej sesji rady miasta Zakopane mieszkańca ulicy Sienkiewicza, Pana Bolesława. Jak się wydaje znowu zaufani dzierżawcy terenu pod lodowisko od przyjaznych karpiów mają dobre plecy w urzędach i starostwie. Jak mieszkańcy nie patrzą urzędnikom na ręce to ci beztrosko łamią prawo i dla "zaufanych" stosują obniżone wymagania i standardy praworządności. W kwestii lodowiska starostwo błyskawicznie przeprocedowało papiery i udzieliło tzw. milczącej zgody na działalność niezgodną z miejscowym planem zagospodarowania terenów wpisanych do listy zabytków. 2025-11-27 11:29 9. Jeżeli jest możliwość alternatywnej drogi to dlaczego płacić deweloperowi , co za UKŁAD ? !!! Co P. Burmistrz jest taki hojny !!! 2025-11-27 11:17 10. @ skansyniok, przeczytaj powolutku kilka razy dużymi literami punkt 4 podanego przez siebie art.
2025-11-21 15:51 1. Brawo Agatko! Piękne, cudne, zachwycające prace! 2025-11-17 21:21 2. Teraz górale wprzedają swoją ojcowiznę żeby kupić nowe auto. Wszystkie te biznesy ze starym śmierdzącym sprzętem (mówiąc złomem) powinny być nakaz ogrodzenia blochą od ulicy. Podobnie ze składami budowlanymi. Tyle pięknych miejsć zostało oszpeconych przez lokalny interes. 2025-11-14 20:05 3. @Abeto, w samo sedno! 2025-11-14 04:43 4. tzn. niezłej. Dla wielu świetnej, dla mnie - niezłej. 2025-11-12 21:31 5. Towarzystwo własnej adoracjii..przykre... 2025-11-11 21:23 6. Jerzy Gruszczyński to też twórca świetnej muzyki ambient trochę w klimatach new age i berlin school, np.cykl Medytacje Tatrzańskie. 2025-11-08 22:32 7. do Dudas widzę, że jednak własność ziemi dla Ciebie jest rzeczą świętą tak jak Ty ją rozumiesz. Wspólnota 8 Wsi w Witowie zarządza m.in dolina Chochołowską i Lejową i takie rzeczy, o których piszesz nie mają miejsca. 2025-11-08 09:49 8. Biedni górale, takie dutki przepadły... Chyba łezkę uronię 2025-11-07 18:02 9. Do naleśnika. Masz racje. Własność ziemi to rzecz święta. Bez TPNu Tatry by staly tak samo gdzie stoją i górale by zarządzali tak jak i teraz.. mielibysmy płoty w poprzek Kalatowek, pijanych "stryków" zbierających opłaty przy ściezkach przez swoje przecież. Smażalnie mintaja nad Czarnym Stawem i korcmy z peruwiańską muzyką wzdłóż Doliny Kościeliskiej albo ryczące quady z łysolami na Goryczkowej. Mam dalej? Że byłoby inaczej? To dlaczego nie jest tam gdzie ta Gomora się pleni dzisiaj 2025-10-31 16:25 10. Przepiękne pracę. Wspaniałą atmosferą Czerwonego Dworu
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama