Reklama

2025-01-24 12:00:00

Reklama

Pod Giewontem

Co robić w weekend w Zakopanem?

Reklama

W najbliższe dni zapraszamy Was m.in. na spotkanie poświęcone Józefowi Koszarkowi w willi Oksza, Zakopiański Dzień Śniegu i finał WOŚP w Kombinacie - miejscu wielu pasji. Jeśli chcecie wiedzieć, co jeszcze wydarzy się w weekend pod Giewontem, przeczytajcie nasz cotygodniowy tekst.

ARTSTYCZNA REZYDENCJA "HASIOK/HASIOR" - spotkanie z artystami Zuzanną Dembiec i Przemysławem Jeżmirskim
Galeria Władysława Hasiora (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Jagiellońska 18b
Piątek 24.01, od godziny  11 do godziny 19

W Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem w grudniu rozpoczęła się artystyczna rezydencja "Hasiok/Hasior". Inaugurując projekt Muzeum Tatrzańskie pisało: "Słowa Hasior i Hasiok to z pozoru jedno i to samo słowo. Dzieli je na dwa błąd w znaku graficznym - w ostatniej literze, w jej górnym fragmencie. Niedopisane R lub nadpisane K sprawiają, że raz figuruje Hasior, a raz Hasiok. Ten marginalny błąd w zapisie ma jednak duże konsekwencje w rzeczywistości, gdyż okazuje się, że te dwa pojęcia istnieją równolegle.
Każde z nich ma oddzielne znaczenie - bardzo wąskie i elitarne, wymagające specjalistycznej wiedzy, by móc rozszyfrować, co kryje się za konkretnym zestawem znaków. Co oznacza Hasior a co Hasiok? Czy dopuszczalne jest istnienie Hasiora bez Hasioka i odwrotnie? Czy podobieństwo w brzmieniu przekłada się na podobieństwo znaczeń? Na te (i inne) pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas 1,5-miesięcznej rezydencji w Galerii Władysława Hasiora, filii Muzeum Tatrzańskiego kontemplując i rekonstruując znaczenia małego erroru/przejęzyczenia/nieścisłości w rzeczywistości - tu symbolizowanej przez maleńki fragment znaku graficznego - obiektywnego komunikatu funkcjonującego we współczesnej cywilizacji".

Rezydentami - artystami są Zuzanna Dembiec i Przemysław Jeżmirski. Spotkania z nimi  odbywać się będą w każdy piątek do 24.02.

PREMIERA: Dog Man
Kino „Sokół”, ul. Orkana 2
Piątek 24.01 – niedziela 26.01, godzina 11.50 i 16
Kino „Giewont”, ul. Kościuszki 4
Piątek 24.01 – niedziela 26.01, godzina 13 i 16.30

Pewnego razu w przedszkolu George poznał Harolda. Skumplowali się i zaczęli razem robić komiksy. Pisał George, rysował Harold. Ich pierwszy epicki twór nosił tytuł "Psigoda Dogmana". Przez lata naprodukowali tego całe tony. Aż pewnego razu, w czwartej klasie, wpadli na kolejny pomysł. Zaczęli robić nowy komiks - "Kapitana Majtasa". Po latach wrócili jednak do źródła, a konkretnie do domku na drzewie, żeby znaleźć jakieś nowe tropy. Niestety, jedyne co znaleźli, to pudła pełne starych komiksów o Dog Manie. Czytali je godzinami, co rusz zaśmiewając się z tego, jak kiedyś rysowali i pisali. Oldskul i masa błędów. I kiedy już postanowili zrobić coś całkiem nowego, ni z tego, ni z owego zabrali się za odświeżenie przygód pół psa, pół człowieka, ale całego bohatera.

Oczywiście George i Harold to postaci równie fikcyjne jak Dog Man. Prawdziwym twórcą serii komiksów o dzielnym gliniarzu jest amerykański pisarz, rysownik i ilustrator literatury dziecięcej Dav Pilkey. Autor wielu absurdalnych książek i obrazkowych opowieści, które pokochały dzieciaki na całym świecie. Jego proste, acz wyraziste rysunki pokolorował Jose Garibaldi - ilustrator, malarz i komiksiarz.

Teraz Dog Man będzie miał również swoją filmową premierę, a widzowie, zwłaszcza ci, którzy nie czytali komiksów, choć szkoda, dowiedzą się, jak powstał pół pies, pół policjant, a cały bohater.

PREMIERA: Basia. Radzę sobie!
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina „Sokół”), ul. Orkana 2
Piątek 24.01 – niedziela 26.01, godzina 12.45

Film animowany. Opis dystrybutora (z filmweb.pl): Basia zawsze jest sobą. Zadaje dużo pytań i szuka odpowiedzi. Mówi, co myśli, i jest pełna zaraźliwej radości życia. Zawsze gotowa do zabawy, nie może się doczekać rodzinnego wyjazdu na grzyby! Nawet niepewne sytuacje, jak nagły remont mieszkania, nowa opiekunka, czy nauka jazdy na nartach, nie są jej straszne. Dlaczego? Bo Basia radzi sobie ze wszystkim!

PREMIERA: Balkoniary
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina „Sokół”), ul. Orkana 2
Piątek 24.01 – niedziela 26.01, godzina 15.40

Opis festiwalowy (z filmweb.pl): Trzy bardzo różne kobiety — ekstrawagancka Ruby, raczej nieśmiała, początkująca pisarka Nicole i aktorka élise są współlokatorkami w dusznym mieszkaniu w Marsylii trawionej falą upałów. Podczas upojnego wieczoru balkonowy flirt przybiera niespodziewany, brzemienny w skutki obrót, przez co sprawy wymykają się spod kontroli.

JóZEF KOSZAREK I JEGO ŚLEBODA
Galeria Sztuki w willi Oksza (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Zamoyskiego 25
Piątek 24.01, godzina 17

Spotkanie poświęcone sylwetce i twórczości Józefa Koszarka (1939-2024), utalentowanego artysty, cenionego rękodzielnika, poety, gawędziarza, tancerza i śpiewaka z Bukowiny Tatrzańskiej. O tej nietuzinkowej postaci opowie Bartłomiej Koszarek - syn artysty, dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy”, etnolog, regionalista, muzykant.

DANCING: Zespół Watra
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Piątek 24.01, godzina 19

Watra to duet. Tworzą go: wokalistka Agnieszka Jarzyna-Zielińska, córka leadera zespołu Skaldowie, oraz Tadeusz Gawlik (klawisze i wokal) - muzyk od lat związany ze sceną zakopiańską. Obydwoje grają razem już kilkanaście lat.

SPEKTAKL: CCY - WITKAC-Y Menażeria
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy
Piątek 24.01, godzina 19.15

Informacja o spektaklu z witkacy.pl: W związku z 70. rocznicą śmierci oraz 125. rocznicą urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza powstał spektakl inspirowany młodzieńczą twórczością Witkacego, w której już można dostrzec cechy charakterystyczne dla całej późniejszej jego dramaturgii. Stanowi próbę pokazania, jak kształtowała się młodzieńcza wrażliwość jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku – jaki wpływ na jego wyobraźnię miała epoka, w której żył; dzieła literackie, plastyczne, muzyczne etc. Te wczesne proroctwa dotyczące zagłady świata – ostrzeżenie przed nieuchronną katastrofą – wszechogarniającą bezkształtnością i utratą indywiduum, pełne są jednak groteskowego – iście witkacowskiego – poczucia humoru. To doświadczenie końca świata przez młodego człowieka, stanowiące jednocześnie próbę jego ocalenia. Więcej informacji i bilety: https://witkacy.pl/pl

PREMIERA: Piep*zyć Mickiewicza 2
Kino „Sokół”, ul. Orkana 2
Piątek 24.01 – niedziela 26.01, godzina 20

Na ekrany kin powraca zbuntowana ekipa z III B i ich niekonwencjonalny wychowawca Jan Sienkiewicz.

PREMIERA: Better Man: Niesamowity Robbie Williams
Kino „Giewont”, ul. Kościuszki 4
Piątek 24.01 – niedziela 26.01, godzina 20.15

Niesamowity filmowy portret muzyka. Opis dystrybutora filmu (z filmweb.pl): Muzyka była bliska sercu Robbie’go Williamsa od dziecka. Jako chłopiec obserwował niezbyt udaną karierę estradową swojego ojca, która była dla niego nierzadko źródłem frustracji. Robbie przejmuje zarówno ambicje ojca, jak i jego paraliżujące zwątpienie w siebie – ale ma talent. Wkrótce dołącza do boysbandu Take That, z którym wspina się na szczyty list przebojów z serią międzynarodowych hitów. Jednak pieniądze i sława przynoszą jeszcze więcej zwątpienia, a Williams odkrywa w sobie zgubny pociąg do autodestrukcji. Ma jednak także niezwykłą siłę, która w połączeniu z talentem pozwala podnosić się po każdym życiowym czy artystycznym upadku. Wyjątkowy człowiek, niepowtarzalny artysta, po prostu Robbie Williams.

ZAKOPIAŃSKI DZIEŃ ŚNIEGU
Górna Rówień Krupowa
Sobota 25.01, godzina 11 do 14

W programie: zabawy na śniegu z upominkami do zdobycia, szkolenie lawinowe dla dzieci, konkursy, gry, zabawy i eksperymenty przygotowane przez policję, TPN, TOPR, IMGW-PIB, Nadleśnictwo Nowy Targ, Muzeum Tatrzańskie i wydziały Urzędu Miasta Zakopane, zabawy z animatorem, konkurs plastyczny dla najmłodszych (4-6 lat), mobilny punkt poboru krwi, pokazy jazdy figurowej/szybkiej na lodzie, zwiedzanie stacji meteorologicznej IMGW-PIB, Wawel Truck, lodowisko (wstęp wolny w godz. 11-14), przejażdżki na skuterach śnieżnych.

FERIE Z MUZEUM TATRZAŃSKIM
Różne lokalizacje

W ferie Muzuem Tatrzańskie zaprasza zarówno do gmachu głównego przy ul. Krupówki 10, jak i swoich zakopiańskich filii, na zajęcia, spotkania, gry, etc.
Najbliższe:
25.01, 13.00 i 29.01, 15.00 RODZINNE SPOTKANIA W OPOLANCE SOBOTY. Wiek: dzieci w różnym wieku i ich opiekunowie. Zapisy: rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl, tel. 533 925 111. Lokalizacja: Muzeum Kornela Makuszyńskiego w willi Opolanka, ul. Tetmajera 15. Koszt: bezpłatnie w okresie ferii

25.01, 17.00 ZAKOPIAŃSKI KOLOROWY PTAK - WANDA GENTIL-TIPPENHAUER. Prowadzenie: Wojciech Szatkowski. Wiek: młodzież i dorośli. Lokalizacja: Gmach główny, ul. Krupówki 10. Wstęp: bezpłatny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

TERMIN DOWOLNY - GRA EDUKACYJNA „24 ODWAŻNE - O ARTYSTKACH, KTóRE NIE BAŁY SIĘ SPEŁNIAĆ MARZEŃ”. Wiek: 7-12 lat. Termin: dowolny w godzinach otwarcia filii (pakiet zagadek do gry dostępny w kasie muzeum). Zapisy dla grup (od 15 os.): rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl, tel. 533 925 111. Lokalizacja: Gmach główny, ul. Krupówki 10. Odpłatne + bilety wstępu do Muzeum

TERMIN DOWOLNY - SENSORYCZNO-EDUKACYJNE MIEJSCE SPOTKAŃ U KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO. Wiek: dzieci, młodzież i dorośli. W godzinach otwarcia Muzeum. Lokalizacja: Muzeum Kornela Makuszyńskiego w willi Opolanka, ul. Tetmajera 15. Bezpłatnie w okresie ferii w godzinach otwarcia filii, bez konieczności zapisów

Więcej terminów i zajęć znajdziecie na muzeumtatrzanskie.pl.

BIESIADA SPISKA z Kapelą Wartko
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Sobota 25.01, godzina 19

Kapelę założył w 2010 roku Grzegorz Kowalczyk. Tworzy ją czterech muzyków z różnych miejscowości Spisza, choć oficjalnie urzędują w Niedzicy. Tu, prócz własnej działalności, muzykują np. w trakcie Śpiskich Zwyków, towarzysząc na scenie zespołom przedstawiającym obrzędy kultywowane na Spiszu. W grudniu posłuchać ich można w Betlejem w Niedzicy. Grają oczywiście muzykę swojego regionu.

SPEKTAKL: Z cyklu: Tatrzańskie. Część I: NA PRZEŁĘCZY
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Scena Witkacego
Sobota 25.01, godzina 19.15

Andrzej St. Dziuk – reżyser i autor scenariusza pisze: „Na przełęczy (1889) Stanisława Witkiewicza to literacka relacja (reportaż) z wyprawy w Tatry – z czasów, kiedy odkrywano je dla ludzi z nizin, zachwycając się ich dzikim pięknem. To opis – z jednej strony – obiektywnych i autentycznych trudności związanych z pokonywaniem przez ‘turystów’ (a jak się do dziś tu w Zakopanem mówi: ‘panów’) nowej przestrzeni tj. Gór; z drugiej – bardzo emocjonalny (w stylu zaiste modernistycznym) pełen fascynacji Tajemnicą – Mistyką Gór – kulturą górali – ich muzyką, strojem, budownictwem, hodowlą owiec, obyczajami, etc. Ten melanż stał się dla mnie – dla zakopiańskiego Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza pretekstem do pokazania – w sposób ironiczno-groteskowy – jak sytuacja opisana przez Witkiewicza przekłada się na dzisiejszą (współczesną) relację mieszkańca miasta z naturą (przyrodą) – a konkretnie Górą (o tym jednak dalej).” Więcej informacji i bilety: https://witkacy.pl/pl

XVI FESTIWAL KOLĘD, PASTORAŁEK I PIEŚNI BOŻONARODZENIOWYCH "DOBRZE ZEŚ SIE JEZU POD GIEWONTEM ZRODZIYŁ”: Koncert kolęd "Płomień kolędowej pieśni"
Sanktuarium Najświętszej Rodziny, ul. Krupówki 1a
Sobota 25.01, godzina 20

Tym razem wystąpi zespół Jedla. To grupa artystów z Podhala, która łączy pasję do tradycji z nowoczesnym podejściem do muzyki. W skład zespołu wchodzą trzy utalentowane dziewczyny, które swym śpiewem oddają klimat góralskiej kultury, oraz grupa podhalańskich muzykantów, zakochanych w muzyce od pokoleń towarzyszącej góralom.

Koncert będzie też promocją świątecznej płyty zespołu.

Z ARCHIWUM TEATRU WITKACEGO – PIOSENKI
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy
Sobota 25.01, godzina 21.30

Śpiew: Dorota Ficoń i Krzysztof Wnuk | Przy fortepianie - Jerzy Chruściński/wstęp wolny

33. FINAŁ WOŚP
Kombinat - miejsce wielu pasji, ul. Nowotarska 37D
Niedziela 26.01, od godziny 12.30 do 21

Na scenie przy ul. Nowotarskiej 37D otwarcie wielkiego finału już o godzinie 12.30. Wystąpią: New Market Jazz Band, Oliwia Strączek, zespół Zepsuł, Oliwia Szymoniak, High Rollers, Hania i Natalia Wojtyłko ze Studia Wokalnego Anny Musik, Sixty Sin, Kompromitacja, Morsola i Hypnosaur. O godzinie 20 światełko do nieba i koncert Sting Ray.

POMAGAMY NA SPORTOWO - WOŚP
Sala Gimnastyczna SP 5, ul. Chramcówki 27
Niedziela 26.01, od godziny 14 do 17

Program: 14.00 pokazy taneczne ROX Teen, 14.15 zumba dla dzieci i dorosłych, od 14.30 pokazy i otwarty trening taekwondo, od 15.00 gry i zabawy z piłką, od 15.00 turniej siatkówki, wiele atrakcji sportowych i mnóstw zabawy dla całych rodzin

SCENA PROPOZYCJI AKTORSKICH: TRAKTAT O ŁUSKANIU FASOLI
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy
Niedziela 26.01, godzina 19.15

"Traktat o łuskaniu fasoli" to słynna, metafizyczna powieść Wiesława Myśliwskiego. Rozmowa prowadzona podczas łuskania fasoli staje się swoistą spowiedzią bohatera, pretekstem do podsumowania  życia. Zwyczajne, codzienne sprawy niepostrzeżenie przeobrażają się w tematy egzystencjalne, transcendentne. Spektakl powstał w ramach Sceny Propozycji Aktorskich. Reżyserii podjęła się Emilia Nagórka, która jest też autorką scenariusza, scenografii i kostiumów. Występują: Agnieszka Michalik, Emilia Nagórka, Andrzej Bienias, Kamil Joński, Krzysztof Łakomik, Piotr Łakomik i Krzysztof Wnuk. Więcej informacji: witkacy.pl

KONCERT KOLĘD HANKI RYBKI Z ZESPOŁEM
Narodowe Sanktuarium Matki Boże Fatimskiej na Krzeptówkach
Niedziela 26.01, godzina 20

W trakcie koncertu usłyszymy pastorałki góralskie oraz polskie kolędy, które znajdują się na płycie Hanki Rybki "Gwiozdkowo Opowiostka" a to wszystko w aranżacji znakomitego muzyka, Karima Martusewicza (basisty zespołu Voo Voo). Kolędy zabrzmią w doskonałej obsadzie muzycznej: Dawid Czernik, Przemek Wesołowski, Tadeusz Stasik, Paweł Trebunia- Tutka, Robert Czech i Leszek Szczerba, usłyszymy również córkę Hanki Rybki - Annę Stasińską "Rybkę".

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:

- ZAKOPANE: ŚCIEŻKI TRADYCJI I WSPóŁCZESNOŚCI. KLAUDIA KOT. Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w "Kolibie" (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Kościeliska 18 (do 28.02)
- VALENTYN ODNOVIUN “ECHA NIEWIDZIANYCH”. Muzeum Palace (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. T. Chałubińskiego 7 (do 28.02)
- EWELINA PĘKSOWA. Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27
- MOJE ZAKOPANE – 4. Ogólnopolski Konkurs Malarski "Moje Zakopane". Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41
- ODWAŻNE. Artystki XX-lecia międzywojennego w Paryżu i Zakopanem. Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, ul. Krupówki 10, gmach główny
- HALINA RZĄSA. PRACE. Wystawa fotografii. Galeria Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16 (do 1.04)
- ANIOŁY POD TATRAMI . Kawiarnia „Kmicic”, ul. Staszica 11a
- TRADYCJE I ZWYCZAJE RUMUNII. Galeria Stacja Kultura Zakopane - Zakopiańskie Centrum Kultury, ul. Chramcówki 35 (do 28.02)

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 20-21.

an


Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Reklama
  • BIZNES
    POSIADAM LOKAL HANDLOWO-USŁUGOWY 110 m2 w Nowym Targu, ul. Krzywa - NAWIĄŻĘ WSPÓŁPRACĘ. 608 806 408
  • PRACA | dam
    ZLECĘ REMONT DUŻEGO DACHU Z WYMIANĄ POKRYCIA. 608 806 408
  • PRACA | dam
    ZLECĘ WYKONANIE POKRYCIA BLACHĄ TRZECH DOMÓW w ZAKOPANEM. 608 806 408
  • PRACA | dam
    NAWIĄŻĘ WSPÓŁPRACĘ Z BRYGADĄ BUDOWLANĄ - WYKOŃCZENIE TRZECH DOMÓW w ZAKOPANEM. 608 806 408
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ DO PRAC REMONTOWO-PORZĄDKOWYCH PRZY PENSJONACIE. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO-USŁUGOWY 110m2 W CENTRUM NOWEGO TARGU, UL. KRZYWA. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    ZAKOPANE - KOŚCIELISKO DO WYNAJĘCIA MIESZKANIA 35-38m2. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia MIESZKANIE 2-pokojowe, blok, Zakopane ul. Orkana - NA DŁUŻEJ - 731 959 074.
  • USŁUGI | budowlane
    TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię pracownika budowlanego ZBROJARZ DEKARZ. 601 508736.
  • PRACA | dam
    Przyjmę CIEŚLI DACHOWYCH, DEKARZY, POMOCNIKA DEKARZA. 608729122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
  • USŁUGI | budowlane
    BRUKARSTWO, ODWODNIENIA - tanio, solidnie. 512 345 109.
  • KUPNO
    OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. SKUP STARYCH SPAWAREK. 536 269 912.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia MIESZKANIE, I piętro, Waksmund. 515 503 494.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SKUTER SNIEŻNY POLARIS. 515 503 494.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DOMEK LETNISKOWY W GORCACH. 515 503 494.
  • PRACA | dam
    POTRZEBNA OPIEKA NAD SENIORKĄ 93 lata. W dobrej kondycji fizycznej, chodząca. Ze względu na otępienie wymaga towarzystwa i nadzoru. Oferujemy zamieszkanie okresowo (co 6-8 tygodni) w Zakopanem i w Zielonce pod Warszawą. Warunki pracy i płacy do uzgodnienia. Zgłoszenia na adres mailowy: opieka@intermedix.pl lub telefonicznie: Elżbieta, 692-306-329 (tylko wieczorem po 18:30).
  • PRACA | dam
    FIRMA W ZAKOPANEM zatrudni PRZEDSTAWICIELA. Bardzo dobre warunki, praca stała. 604 102 804, 602 285 793.
  • PRACA | dam
    Zatrudnimy POKOJOWĄ do sprzątania apartamentów w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem +48 504428461.
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    MIESZKANIE 39 m, IV p., Polana Szaflarska Nowy Targ. Częściowo umeblowane. Studenci mile widziani. 889 228 159.
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
  • PRACA | dam
    NIEMCY: murarz, cieśla, malarz, ocieplenia, elekryk, spawacz, operator koparki, dźwigowy. Umowy na warunkach Niemieckich 0048 601 218 955
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKA BUDOWLANA 8 arów - Gołkowice k/N. Sącza. 531 402 576.
  • SPRZEDAŻ | różne
    WYPRZEDAŻ INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH. 531 402 576.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    PORONIN MAJERCZYKÓWKA - DZIAŁKA 4000 m - w połowie budowlana, dojazd bezpośredni z drogi, uzbrojona - 607 506 428.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKA NIEBUDOWLANA, Zakopane, ul. Broniewskiego, 1900 m, dojazd prosto z ulicy, widok na Tatry - 607 506 428.
  • NAUKA
    KOREPETYCJE - MATEMATYKA I FIZYKA (od SP po studia) - ZAKOPANE, KOŚCIELISKO I PORONIN - ROBERT RÓŻAK - 600 38 47 98.
  • PRACA | dam
    Regipsy Austria 2500 Euro netto bez zakwaterowania Wiedeń szukamy parami Monterów zatrudnienie na warunkach austryjackich + kasa urlopowa. +436606388124 office@mpabau.at
    Tel.: +436606388124
    E-mail: office@mpabau.at
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA, KUCHARZA WYDAWKOWEGO, POMOC KUCHENNĄ. Praca na stałe lub dorywczo. CV na: rabka@siwydym.pl. Informacje pod numerem 887 080 004
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO, KELNERKĘ. Zakopane, bez zakwaterowania - 600 035 355.
  • PRACA | dam
    Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
  • ZDROWIE I URODA
    Gabinet terapii behawioralnej - mgr Aleksandra Kaszczyszyn, psycholog, oligofrenopedagog, terapeuta behawioralny. Terapia zaburzeń zachowania u dzieci, młodzieży i dorosłych. Profesjonalna diagnoza, indywidualny plan terapii, wsparcie rodziny. +48604466768 alexandrazielinska23@gmail.com
    Tel.: 48604466768
    E-mail: alexandrazielinska23@gmail.com
  • KUPNO
    Kupię STARY SOSRĄB Z GÓRALSKIEJ IZBY. 605 306 244
  • MOTORYZACJA | kupno
    KUPIĘ MERCEDESA SPRINTERA (roczniki 1995-2010). 531 666 333.
  • KUPNO
    Kupię STARĄ GÓRALSKĄ SZAFĘ. 605 306 244
  • MOTORYZACJA | kupno
    KUPIĘ KAŻDĄ TOYOTĘ. OSOBOWE, TERENOWE. CAŁE LUB USZKODZONE. 531 666 333.
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-09-15 20:59 Rezerwat nam rośnie 1 2025-09-15 20:30 Do sprzedania antyk - KREDENS ORZECHOWY 2025-09-15 20:00 Piękna czerwona jarzębina w Tatrach 2025-09-15 19:00 Za nami wielki finał cyklu Pucharu Szlaku Solnego MTB 2025-09-15 18:30 Maraton kajakowy szlakiem św. Jana Pawła II 2 2025-09-15 18:00 2. Jesienny Festiwal Literacki w Nowym Targu rozpoczyna się konkursowo 2025-09-15 17:15 Kolejny śmiertelny wypadek w Tatrach 2025-09-15 16:59 Taras z sześcioma granatami - remont zakończony wizytą saperów 1 2025-09-15 16:30 Człowiek a Podhale. Wernisaż wystawy 2025-09-15 15:59 Ostrzeżenie przed burzami 2025-09-15 15:00 Kraków Airport zostanie zamknięty?! 2025-09-15 13:59 Otwarcie Ośrodka Pomocy Społecznej. Nie spotkałam osoby, której się nie podoba(WIDEO) 2025-09-15 13:20 Dzień Sybiraka. 86. rocznica sowieckiej napaści na Polskę 10 2025-09-15 12:59 Plac zabaw w Parku Mickiewicza zamknięty. Remont potrwa do końca 2025 roku 2025-09-15 12:00 Bunce, oscypki, miody - Dożynki Miętusiańskie (ZDJĘCIA) 2025-09-15 11:05 Nowy sprzęt a odnowiony - czy czymś się różni? 2025-09-15 11:02 Za nami chłodny, ale piękny poranek. W poniedziałek znowu deszcz (WIDEO) 2 2025-09-15 10:00 Nie żyje Janusz Kapłon 2025-09-15 10:00 Małopolska Noc Naukowców 2025 - jedyna taka noc w roku! 2025-09-15 09:35 Do sprzedania STÓŁ BILARDOWY 2025-09-15 09:30 Utrudnienia drogowe w Jaworkach 2025-09-15 09:01 2500 zł mandatu za przejażdżkę na hulajnodze elektrycznej 1 2025-09-15 08:00 Tyle w Zakopanem płacimy za uliczne kosze 5 2025-09-14 21:00 Targi Budowlane w Czarnym Dunajcu 2025-09-14 20:33 Mimo deszczu humory i apetyt dopisywały. Festiwal Smaku na Równi Krupowej (ZDJĘCIA) 1 2025-09-14 20:00 Istnienie Poszczególne w szponach sztucznej inteligencji 2025-09-14 19:00 Zapomniana budowa supermarketu w Rabce ruszyła na nowo 2025-09-14 18:00 Janda z Witkacym w Witkacym 5 2025-09-14 16:59 Krzyk, którego nikt nie usłyszał- eksperci o kryzysach psychicznych dzieci i młodzieży 2025-09-14 16:00 Flisacy pienińscy na rowerach dotarli na Jasną Górę 1 2025-09-14 15:30 Gdzie łączą się światy. Mamy dla Was książkę 2025-09-14 15:00 Kopieńcowa rodzina 2025-09-14 14:30 Warsztaty kolędnicze 4 2025-09-14 14:19 Ulewa w Tatrach, ulewa w Zakopanem (WIDEO) 2025-09-14 14:00 Mała opłata, wielki problem 10 2025-09-14 13:32 Wieczór u Karola z Atmy 2025-09-14 13:00 Najwięcej interwencji ratowników GOPR na Babiej Górze 2025-09-14 11:59 Traktory na pełnym gazie 2025-09-14 10:59 Ratownicy GOPR walczyli o życie rowerzysty 1 2025-09-14 10:02 Skrzypce słynnego Stradivariego. Wspaniały koncert na zakończenie Muzyki na Szczytach 2025-09-14 08:59 Z południa nadciągają burze 2 2025-09-14 08:00 Nie blokuj numeru alarmowego TOPR. To tylko rykowisko jeleni w Tatrach 7 2025-09-13 22:02 Dominikański jubileusz (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2025-09-13 21:30 Tłoczno dziś było na Babiej Górze 1 2025-09-13 21:00 Pomoc pogorzelcom z Kiczor 2025-09-13 20:29 Wypadek rowerzystki na Drodze Pienińskiej 2025-09-13 20:02 Wypadek z udziałem motocyklisty 3 2025-09-13 19:30 Flisacka akcja krwiodawcza 2025-09-13 19:00 Zaczął się piękny czas w Tatrach. Ryki jeleni niosą się po dolinach (WIDEO) 4 2025-09-13 18:03 Z pracowni zakopiańskich artystów. Wyjątkowa wystawa w Miejskiej Galerii Sztuki (WIDEO)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-09-15 22:49 1. Chcą wprowadzić podatek wojenny. Może KK opodatkować i sprzedać dobra kościelne. 2025-09-15 21:55 2. Co mi z rezerwatów, jak na Ustupie i dolnej Harendzie nie otworzysz okna. Jakieś JOŁOPY ogrzewają się śmieciami. Pytanie - czy to JOŁOPÓW wina, czy t.zw. liberalnej dupokracji? 2025-09-15 21:21 3. Wpływy Polaków do budżetu 265, 341 601 mld, na 800+ Polakom (i innym mniejszościom) wypłacono 39,8 mld, co daje 15,7% Ukraińcy wpłacili 15, 21 mld, ukraińskim dzieciom wypłacono 2,8mld, co daje 18,41% Pogadasz jeszcze zmanipulowany uśmiechnięty platfusie?? Komu Polski budżet wypłaca więcej, niż dostaje? 2025-09-15 21:17 4. napisz, czy cokolwiek zrobili w sprawie tych okropności twoi "prawi i sprawiedliwi" bo obecnie rządzący jak wiadomo TAK Zobaczymy co kobyli uśmiech załatwi w Niemczech czy będą te odszkodowania!!! na 100% skończy się to tak samo jak i wcześniej tzn. NA KŁAPANIU DZIOBEM i ha ha i ha ha 2025-09-15 20:41 5. Kobyla uśmiechnięta waro napiszę że atomowa zamiast ta dolnia,skoro jesteś tak wdzięczny wschodnim sasiadą za wypracowane PKB zaszczyc ich swoją dobrowolną obecnością w ich okopach , zapominając jakie okropności robili ich rodzice i dziadkowie Polaką na Wołyniu i Podolu.Apropo napaści świeckiej na Polskę i późniejszych represji schyłek morderst w Katyniu Miednoje ,czy wiesz ilu Polaków czeka na repatriację gdzieś na kolymie Workucie ,dalekiej Syberii którzy przez te wszystkie beznadziejne lata oczekiwania na cud ze strony Polski nie wyrzekli się Polskości i nie zapomnieli języka Polskiego pomimo że do tego byli często zmuszani.Im bardziej się należy pomoc państwa Polskiego niż ten fałszywym bracią ze wschodu 2025-09-15 20:34 6. to se nie vrati,a szkoda 2025-09-15 20:32 7. @lolo pioruny tyyy przyciągasz!!!!! 2025-09-15 20:23 8. a co 200??? 2025-09-15 20:22 9. Wyrosło już jedno pokolenie po śmierci Wojtyły. Pokolenie, które przechodziło lekko w mieście do nauki religii. 2025-09-15 20:01 10. @stary niedźwiedź, fakt obejrzałem, rachunek jest prosty bo odchodzący Pan Prezydent powiedział. @kobyli uśmiech zobacz jak radzi @stary niedźwiedź.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama