2025-01-25 17:00:10

Ząb

Maszt przy cmentarzu budzi strach, ludzie oburzeni brakiem informacji

Sąsiedzi inwestycji są zaniepokojeni budową nowego masztu telekomunikacyjnego w Zębie, ludzie oburzeni brakiem wcześniejszych informacji o budowie.

W Zębie ruszyły prace przy budowie masztu telekomunikacyjnego. - Powstaje tu nowa wieża komórkowa 5G, zaraz koło cmentarza. Nikt z sąsiadów nie dostał żadnego powiadomienia. Czy teraz prawo już się zmieniło? Może. Sąsiedzi, w tym i ja, są zaniepokojeni, bo nikt nas o niczym nie poinformował - alarmuje jeden z właścicieli okolicznych nieruchomości. Dodaje, że jego działka usytuowana jest około 200 metrów od rozpoczętej właśnie inwestycji. - Czy nasze działki budowlane będą objęte ochroną i nic się nie zmieni w ich przestrzennym zagospodarowaniu? Jaka powinna być zachowana odległość takich konstrukcji od budynków mieszkalnych ze względu na szkodliwe emisje? - dopytują nasi Czytelnicy. 

W urzędzie gminy w Poroninie o inwestycji dowiedzieli się od nas. - Operatorzy sieci komórkowych działają na podstawie swojej specustawy komunikacyjnej - wyjaśnia Anita Żegleń, wójt gminy Poronin. - Dlatego o swoich inwestycjach nie muszą informować gminy. Mieliśmy podobną sytuację jakieś pięć lat temu na Jaroszach. Wójt dodaje, że żaden z mieszkańców do tej pory nie interweniował w urzędzie odnośnie prowadzonej inwestycji.

- Nasza działka to obszar usług cmentarnych. Oddziaływanie masztu kończy się na naszej działce, a widok przecież nie jest chroniony - podkreślił właściciel terenu.

Mity emisyjne

Spieszymy jednak, by uspokoić przed zgubnym wpływem konstrukcji na okolicę. Owszem, maszt stawiany przy cmentarzu będzie widoczny z daleka. Ale poza doznaniami widokowymi w niczym innym nie grozi mieszkańcom. A znacznie polepszy jakość połączeń i komunikacji w okolicy. 

Już dwa lata temu rząd uruchomił na swej stronie internetowej wyjaśnienia dotyczące wielu mitów, jakimi obrosły wieże komunikacyjne i maszty 5G. Wśród powtarzanych przez ludzi informacji dominuje pogląd, że emisja 5G jest szkodliwe dla zdrowia ludzi, powoduje raka, negatywnie wpływa na jakość powietrza, jest bronią stosowaną przez wojsko, jest niebezpieczne dla ptaków, a nawet, że powoduje COVID-19. Właśnie na tej stronie rozprawiono się z tymi przekonaniami.

Rzetelne i uznane badania naukowe wykazują, że nie ma podstaw do twierdzenia, iż promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie częstotliwości używanych w 5G mogłoby powodować szkodę dla zdrowia człowieka. 5G to technologia komunikacyjna, a nie broń. Nie ma dowodów na to, że jest używana do szpiegowania ludzi. Korzysta z fal radiowych, które nie mają wpływu na jakość powietrza. Nie zanieczyszczają go i nie tworzą tzw. elektrosmogu. W rzeczywistości poziom promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez 5G jest porównywalny z poziomem promieniowania emitowanego przez inne urządzenia elektroniczne, takie jak telewizory i monitory.

"Mity dezinformacyjne na temat 5G są szeroko rozpowszechniane w Internecie i w niektórych mediach społecznościowych. Nie mają one żadnych podstaw naukowych. Technologia 5G jest bezpieczna dla zdrowia człowieka i środowiska, a jej wprowadzenie przynosi wiele korzyści, takich jak szybszy transfer danych i lepsza jakość połączenia. Warto krytycznie podejść do informacji, które pojawiają się w Internecie i szukać źródeł naukowych, aby zrozumieć rzeczywiste fakty" - czytamy na rządowej stronie. Tam też więcej informacji o nowej technologii komunikacyjnej: https://www.gov.pl/web/5g/mity-na-temat-5g-czego-dotycza-i-skad-sie-biora.

Co to jest 5G?

To najnowszy standard sieci komórkowej, piąta generacja technologii mobilnej, zastępująca 4G/LTE. Ma znacznie wyższą wydajność i niezawodność. Zgodnie ze specyfikacją opublikowaną przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU), jej charakterystyka to prędkość transferu do 20 Gb/s pobieranie i do 10 Gb/s wysyłanie. Opóźnienie - maksymalnie 4 ms, ale możliwe nawet 1 ms. Obciążenie - obsługuje do jednego miliona urządzeń na jeden kilometr kwadratowy. Niezawodność oznacza utrzymywanie połączenia w trakcie przemieszczania się z prędkością do 500 km/h. 

Rafał Gratkowski

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Manka 2025-01-31 06:00:02
Będzie jakoś protest? Nigdzie tego nie chcą, a u nas to coś stanie tak po prostu? Nie zgadzam się...
Lolo 2025-01-26 12:50:10
Mieszkańcy zdecydowanie przesadzają z obawami.
Wystarczy zrobić czapeczkę z folii aluminiowej, żeby być bezpiecznym :)
Jeśli idzie o estetykę otoczenia to żaden maszt nie zaszkodzi bardziej niż to, co jest obecnie.
Propaganda anty 5G to ruska narracja, nie poparta żadnymi dowodami. Oni nie załapali się sieć 5G, kluczową obecnie i dlatego postanowili ja zniechęcać innym, żeby zmniejszyć różnice swojego zacofania. To sam było ze szczepionkami i jak widzicie miliony ludzi uwierzyły ich kłamstwom i jeszcze je rozpowszechniali. I nadal to robią
Anna M 2025-01-26 10:41:41
Jeśli ktoś twierdzi ze maszty nie maja wpływu na funkcjonowanie człowieka i ze są nieszkodliwe to proszę poczytać na niezależnych od operatorów portalach.
Albo obejrzeć ten film https://youtu.be/G2kArbWyfEI?si=b7lJP-GLYSeKywl1
Mieszkanka 2025-01-26 10:29:00
Kierownictwo naukowe ICBE-EMF wskazuje na liczne znaczące wady w przeglądzie WHO, które razem zaniżają ryzyko zachorowania na raka wynikające z ekspozycji bezprzewodowej i podważają ważność wniosków z badania, budząc poważne obawy dotyczące jego wpływu na politykę zdrowia publicznego.

"Bezpieczeństwo telefonu komórkowego i sieci bezprzewodowej nie jest zapewnione. Wnioski dotyczące braku ryzyka zachorowania na raka w telefon komórkowy' w artykule Karipidis i wsp. są mylącą reprezentacją nauki, ponieważ wiarygodne dowody naukowe z badań kliniczno-kontrolnych sugerują zwiększone ryzyko zachorowania na raka z powodu promieniowania z telefonów komórkowych" - stwierdził ICBE-EMF. Siedem metaanaliz opublikowanych od 2016 r. doniosły znaczące powiązania między skumulowanym i długoterminowym używaniem telefonu komórkowego a ryzykiem guza mózgu, w tym przegląd z 2024 r., który podkreślił te same wady metodologiczne, które zidentyfikował ICBE-EMF.

"Przegląd WHO nie przestrzegał szeroko stosowanych wytycznych naukowych dotyczących przeglądów metaanaliz" - stwierdził John Frank MD, lekarz i epidemiolog na Uniwersytecie w Edynburgu, emerytowany profesor Uniwersytetu w Toronto i członek ICBE-EMF.

Całość artykułu tutaj:
https://icbe-emf.org/scientists-call-who-cell-phone-radiation-cancer-study-scientifically-flawed/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR21nUdqtCzLj3TC27iH9i0UoQAcaqc-GRqahEJH13MNYDO-vpUPCQjPQa8_aem_xueESaP5cuYM4EkV6I6Wig
jasiek 2025-01-26 10:21:30
Nie szkodliwe!???? Proszę nie siaś dezinformacji. Sieć 5 G jest bardzo szkodliwa
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19151228/?
doktór Karol N 2025-01-26 09:46:17
5G ich uwiera, ale już w telefonach komórkowych LTE już nie! a to nic innego jak 4G
bronek juzwik 2025-01-25 21:28:42
no kacze obłoki kurzu......trza będzie z czapeczkami anty 5g chodzić.......
ps emeryt zapytaj swojego furerka z drabinki jak korzystać z telefonu albo konta.......kaczy czo pie!!!!!
sanacyjny dziadek 2025-01-25 21:17:23
Patrząc na zdjęcia, to mi wygląda na budowę Radiowo Telewizyjnego Centrum Nadawczego. Jeżeli będzie piękna podświetlana wieża, to jestem ZA.
Analityk 2025-01-25 20:55:26
Żyjemy w ciągłym polu elektromagnetycznym. Od tego nie uciekniemy, jeden przeżyje drugi zachoruje. Niestety nastąpił wysyp nowotworów głowy i szyi. Ludzie jak w jakimś amoku ciągle wiszą na komórkach. Na masztach widzimy nadajniki telefoni. Ale ile jest niewidocznych. Sprawdziłem na mapie stacji BTS w Internecie, gdzie są rozmies,czone Podhalu. Nawet na wieży kościoła w Poroninie są zamontowane stacje BTS operatorów komórkowych.
Ehhh 2025-01-25 20:28:56
Więcej czytać w konkretnych źródłach a nie pocztą pantoflową się nakręcać z tym promieniowaniem.
Mamy 21 wiek a ciemnogród nadal
andzia 2025-01-25 19:58:36
niegrozne 5G? prosze sobie poczytac o wplywie natezeniu dal 5G na czlowieka.
EmerytOD75rokużycia 2025-01-25 19:27:07
Wybraliście panią smarduch, miłośniczkę i pasjonatkę ziem górskich. Na pewno wam POmoże
trener 2025-01-25 18:35:40
Za PRLu były restrykcyjne normy natężenia fal elektromagnetycznych. Plus zachowane odległości, oznaczenia i ogrodzenia. Potem przyszło "nowe" z zachodu i jak to w Polsce "od ściany do ściany". Z tym, że na zachodzie z komórki nie pogadasz w mieszkaniu do tego jest telefon stacjonarny.
Dzisiaj widmo zakłóceń w Polsce jest takie, że głową boli. Wszyscy wszystkim zakłócają, a to fotowoltaiczne, a to WiFi, a to zasilacze impulsowe albo Ledy. Certyfikat CE jest na każdym badziewiu. Wydaje mi się, że tego nawet UKE nie może ogarnąć, nie mówiąc o "pirackich" nadawcach.
  • PRACA | dam
    SEWiK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. z siedzibą w Zakopanem zatrudni na stanowisku: KIEROWNIK DZIAŁU TECHNICZNEGO I INWESTYCJI. Szczegółowe informacje i warunki aplikowania: www.sewik.com.pl oraz w Sekretariacie spółki tel. 18 20 24 450.
  • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
    PRZYCZEPKA JEDNOOSIOWA WYWROTKA. URSUS C-360. 692 180 309.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
  • PRACA | dam
    Górska Grupa Hotelowa zatrudni OSOBĘ DO KIEROWANIA DZIAŁEM HOUSEKEEPINGU w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. Prosimy o przesłanie CV na adres a.rysula@gorskagrupa.pl oraz telefon 535-391-391
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA KUCHNI ZIMNEJ ORAZ GORĄCEJ. Praca na stałe lub dorywczo. CV na: rabka@siwydym.pl Informacje pod numerem 887 080 004
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA/-KĘ, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO, KELNERA/-KĘ. Kontakt: 600 035 355, 600 035 080 lub osobiście: Zakopane, Droga na Bystre 2A (9-13).
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    MIESZKANIE W CENTRUM ZAKOPANEGO: TRZY POKOJE, DWA BALKONY, WIDOKOWE, PO REMONCIE. 662 210 421
  • PRACA | dam
    DO PENSJONATU W ZAKOPANEM - OSOBĘ DO OBSŁUGI ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA POKOI - dyspozycyjną. Bez zamieszkania. 509 578 689.
    Tel.: 509 578 689
  • USŁUGI | inne
    SZEWC - KALETNIK - ZAKOPANE - ul. Staszica 3 - 666 120 662.
  • PRACA | dam
    Praca w Zakładzie Kuśnierskim wymagane doświadczenie oraz Prawo jazdy Kategoria B. 888267329
    Tel.: 888267329
  • PRACA | dam
    Praca Kucharz Z Doświadczeniem Bukowina Tatrzańska Gotowanie Dla Grup w Dużym Ośrodku Z Noclegiem.
    Tel.: 601 453 970
  • PRACA | dam
    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę przesyłać na adres: kantorzakopanepraca@gmail.com
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Biuro księgowe AUDITPLUS zatrudni: głównego księgowego, specjalistów ds. księgowości i referentów. Praca w Zakopanem, 8-16, pełen etat. Zapraszamy. Zgłoszenia: praca@auditplus.pl.
  • PRACA | dam
    Poszukuję osoby do sezonowego, prowadzenia gospodarstwa domowego w Zakopanem. Życiorys zawodowy proszę przesyłać na adres e-mail. rozanob@interia.pl
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • KUPNO
    KUPIĘ STARY POROZBIÓRKOWY SOSRĘB. Proszę wysłać zdjęcie na numer 605 306 244.
  • ANTYKI
    Do sprzedania ZABYTKOWY PRZEDWOJENNY KREDENS GÓRALSKI ZAKOPIAŃSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁU DRZEWNEGO w idealnym stanie, z lat trzydziestych, sprawdzony przez kustosza Muzeum Tatrzańskiego. Również CZĘŚĆ KOLEKCJI PRZEDWOJENNEGO MALARSTWA o tematyce góralskiej, znanych polskich malarzy aukcyjnych, takich jak Gąsienica Szostak, Augustynowicz, Jarocki, Moszyński, Gałek, Ćwikliński, Dzieliński, Skowroński. Tel. 601 51 35 33
  • USŁUGI | inne
    ODŚNIEŻANIE DACHÓW. TECHNIKI LINOWE. TEL: 695 092 678
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-02-22 21:31 Był kompletnie pijany i wjechał do rowu. Teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie 2026-02-22 21:00 Jeszcze jeden dzień zimy, a później wiosna uderzy ze zdwojoną siłą 2026-02-22 20:24 Kacper Tomasiak mistrzem Polski 2026-02-22 20:00 Blisko 27 mln zł na drogi w trzech powiatach naszego regionu. Rząd dzieli środki z RFRD 1 2026-02-22 18:59 Parada Gazdowska w Gminie Biały Dunajec (ZDJĘCIA, WIDEO) 2026-02-22 18:47 Olimpia Grudziądz wygrywa w Nowym Targu 2026-02-22 18:00 Energetyczne eldorado 2 2026-02-22 17:46 W Falsztynie lądował śmigłowiec LPR. Nie udało się uratować życia poszukiwanej osoby 2026-02-22 17:00 Spódnice furgały! Slalom gigant Związku Podhalan (ZDJĘCIA) 1 2026-02-22 16:00 Władysław Trebunia-Tutka. Sztuka to moja główna domena 2026-02-22 15:00 Dni Lawinowo-Skiturowe po raz trzynasty 2026-02-22 14:00 Nie dla rekordu, lecz dla ludzi. Wyjątkowa wyprawa ratowników na Babią Górę 2026-02-22 13:00 Pożar w Rabce-Zdroju. Strażacy interweniowali przy ul. Poniatowskiego 1 2026-02-22 12:00 Romscy muzykanci porzucili instrumenty i uciekli 21 2026-02-22 11:00 Nierozliczona śmierć. Od pobicia w remizie minęło półtora roku 17 2026-02-22 10:46 Największa skocznia w historii polskiego Big Air. Garmin Winter Sports Festival 2026 (WIDEO) 2026-02-22 10:00 Talenty Małopolski 2026. Weź udział w konkursie 2026-02-22 09:00 Nowe przystanki na terenie gminy Nowy Targ 2026-02-22 08:00 Chochołów. 180 lat od Poruseństwa górali (ZDJĘCIA) 2026-02-21 21:46 Polski snowboardzista utknął w rejonie Salatynów 2026-02-21 21:28 Zakopane kupiło kilkanaście defibrylatorów 4 2026-02-21 21:12 Pożar sadzy w Zakopanem 2026-02-21 20:30 Remiza OSP w Szczawnicy po remoncie (WIDEO) 2026-02-21 19:37 Trzech kierowców zatrzymanych przez strażników miejskich 1 2026-02-21 18:30 Smutny finał poszukiwań turysty w rejonie Kasprowego Wierchu 2026-02-21 18:00 Podpisano umowę na modernizację drogi w Dziale 2026-02-21 17:44 Poważny wypadek w Sidzinie. Dłużyca spadła na samochód osobowy 2 2026-02-21 17:00 Cudowne widoki na Hali Gąsienicowej (WIDEO) 2026-02-21 16:30 Widok na Montefioralle. Wernisaż w Jatkach 2026-02-21 16:01 Przed nami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w nocy możliwa gołoledź 2026-02-21 15:30 Sztuka zapisana w drewnie 2026-02-21 15:00 Bieg Gąsieniców na trasach COS (ZDJĘCIA) 2026-02-21 14:15 Zmarła wieloletnia zakopiańska nauczycielka 2 2026-02-21 13:33 Tragiczne wieści z Tatr. Słowaccy ratownicy górscy znaleźli ciało mężczyzny w żlebie pod Suchą Przełęczą 4 2026-02-21 12:30 Ferie pełne pasji i odkryć w Krościenku 2026-02-21 12:15 Dziękujemy za wolność. Uroczystość wręczenia medali w Miejskij Galerii Sztuki (WIDEO) 14 2026-02-21 12:02 Tego w Kuźnicach nie było dawno (WIDEO) 2026-02-21 11:00 Ślisko na chodnikach w Zakopanem. Uwaga na lód 9 2026-02-21 10:00 Dziś słońce nad Tatrami 2026-02-21 09:00 Aktywne ferie w obiektywie 2026-02-21 08:00 Nocą w Tatrach dużo się dzieje (WIDEO) 1 2026-02-20 22:00 Policja w Gminnym Centrum Kultury w Szaflarach 1 2026-02-20 21:00 Urodziny Jacka Zamoyskiego. Z Podhalem zdobył sześć tytułów mistrzowskich 2026-02-20 20:43 Pożar skrzynki elektrycznej postawił na nogi nowtarskich strażaków (WIDEO) 2026-02-20 20:00 Bóbr śpi w ukryciu, ale niedźwiedź baraszkuje. Co słychać nad Morskim Okiem? 2026-02-20 19:00 Startuje ogólnopolski konkurs SuperDzielnicowy 2026 1 2026-02-20 18:58 Szymon Fatla nowym przewodniczącym Rady Miasta Nowy Targ 4 2026-02-20 18:05 Jan Sięka odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Nowego Targu 1 2026-02-20 18:00 Bagażnik pełen papierosów 1 2026-02-20 17:18 Ewa Garbacz nową wiceprzewodniczącą Rady Miasta 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-02-22 22:35 1. E Cichowiany, Cichowiany Bitka była? Oj była, ino w wasych godkach, Boście się potknęli o własne portki w karcmianych schodkach. 2026-02-22 21:44 2. Nie sam alkohol, który jest neutralnym i niewinnym płynem sam w sobie, ale konsumpcja napojów alkoholowych, prowadzi do sytuacji które można było całkowicie ALE TO CAŁKOWICIE unikać, gdyby ludzie zdecydowali się unikać tego zdradzieckiego płynu. Kościółek konsumpcję promuje - bo księżulek popija NA MSZYJ (PARODIA I TRAGIKOMEDIA) no i państwo popiera konsumpcję - bo kasuje około 10 mld zł z sprzedaż każdego z następujących sekmentów: pierwsze 10 mld z wódki, następne 10 mld z piwka, następne 10 mld z winka. I następne około 10 mld z tytoniu. A biedny nie uświadomiony przed system edukacyjny (następna farsa) ani przez rodziców (w większości) staje się ofiarą tego czegoś... 2026-02-22 21:34 3. @gbgb, POtem @bgbg, PO drodze jeszcze tysiąc innych @frrfni rffr, a słyszałeś gŁĄbIE gŁĄbIĘ piosenkę maleńczuka..... "Bracia Rosjanie"? A Reagan zwracając się do narodu polskiego tuż po wprowadzeniu stanu wojennego przez "męża stanu" i "człowieka honoru" zwracał się do junty ja ru(zel)skiej? A Kaczyński zwracał się do... narodu, czy władz? Tyle razy głąbie głąbie ci to tłumaczyłem, ale ty neptyku, jak ten... ah, szkoda na ciebie b***g***b***g*** strzępić..... 2026-02-22 21:09 4. Blisko 27 mln na trzy powiaty, 10 MILIARDÓW na jednego PO ncyliusza. Można? Można!! 2026-02-22 20:57 5. @Dziadeek ale bez demencji - wiem! A czy Ty wiesz, że pan premier Tusk i jego ministranty bardzo kochają dziennikarzy Republiki. Problem w tym, że jest to miłość nieodwzajemniona. Hmm? A może to odwrotnie? Przecież podobno żyjemy w wolnym kraju to i pośmiać się można. 2026-02-22 20:19 6. Za pieszy patrol to są chyba jakieś specjalne dodatki ? 2026-02-22 18:49 7. "Marsz Ducha" Ej, wara wom Dunajcanie od dziewcyny wara By sie na wos skóra nie padała Nie damy wom tyj dziewcyny skoda o tym godać By sie na nos skóra miała padać I tańcujom dunajcanie z tom dziewcynom śwarną Cichowianie z ciupagami garną Zrobiła sie strasno bitka fyrcy krew i ciało Dziewce z zolu ocka zapłakało Porubali, posiekali, hej na "W imie Ojca" Śwarnych chłopców z Cornego Dunajca Lezą trupy popod ławy, karcma jedna rana Cichowianie tońcyli do rania A na rano, raniusieńko, wpadują ziandary Cichowianów zakuli w kajdany 2026-02-22 18:32 8. @blitzo, a pamiętasz odezwę kaczyńskiego do braci rosjan :) z 9 maja 2020 r. kim on wtedy był? bo Tusk w czasie tego spaceru premierem! to co według ciebie powinien zrobić? kopnąć go w j... i zrzucić z molo :) wpisz sobie w wyszukiwarkę kaczyński j ławrow lub przypomnij słowa pisowskiego marszałka karczewskiego który po wizycie na Białorusi mówił o łukaszence że to taki CIEPŁY CZŁOWIEK jednym zdaniem ten cały pis i jego komandir okropnie nienawidzą ruskich komunistów :) :) :) 2026-02-22 17:55 9. Na Camp Rownia tez bywa slisko. Wszyscy narzekaja jednak na cos innego. 2026-02-22 17:52 10. Bojownicy ROG u też by chętnie pofurgali ale służba-niedrużba.
2026-02-16 21:51 1. "Na spotkaniu zjawił się burmistrz Łukasz Filipowicz, radni Tymoteusz Mróz, Mateusz Łękawski i mieszkańcy. Ci ostatni niezbyt licznie." A kto miałby się tam pojawić jak spotkanie zorganizowane w godzinach gdzie normalni ludzie pracują a miejsca tam w tej "stacji kultura" było może jeszcze na jakieś 20 osób. Przecież to klita na poddaszu gdzie jest miejsce dla dzieci na zabawy a nie dla 100 czy więcej dorosłych. Przecież to była jawna kpina. Dlaczego spotkanie nie było bardziej komunikowane i nie zapewniono odpowiednio dużej sali? I przede wszystkim dlaczego w godzinach pracy a nie w weekend??? Wywalić miliona na sylwestra potrafią a zmobilizować mieszkańców "nie da się". Widać zależy im żeby przyszło jak najmniej mieszkańców. Boją się usłyszeć to i owo. 2026-02-08 13:18 2. Fajne eksponaty :) 2026-02-04 21:19 3. Nie moje klimaty ani dla uszu ani dla oczu 2026-01-29 15:43 4. Kasia Rysy 2026-01-03 13:15 5. Ładne góalki. 2025-12-29 19:33 6. Znakomity poMYSł panie @jarząbek 2025-12-03 15:38 7. Świetny POmysl, zwłaszcza że w Zakopanem mimo otwartej Gubałówka m.in. przez Pana Szwajcara i czwartego burmistrza G.J. to lepiej na desce windsurfingowej po równiach pojeździć 2025-12-01 17:12 8. Panowie dobra robota! A tak swoją drogą nie ma wojny, jest woda, ogólcie się do tej służby, a nie wyglądajcie jak krasnale... 2025-11-21 15:51 9. Brawo Agatko! Piękne, cudne, zachwycające prace! 2025-11-17 21:21 10. Teraz górale wprzedają swoją ojcowiznę żeby kupić nowe auto. Wszystkie te biznesy ze starym śmierdzącym sprzętem (mówiąc złomem) powinny być nakaz ogrodzenia blochą od ulicy. Podobnie ze składami budowlanymi. Tyle pięknych miejsć zostało oszpeconych przez lokalny interes.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama