Reklama

2025-01-30 12:16:22

Reklama

Zakopane

Radni pytają o stragan pod Krokwią, terminy udzielania mieszkańcom odpowiedzi i żłobek

Reklama

W czasie trwającej sesji zakopiańskiej Rady Miasta burmistrz Łukasz Filipowicz przedstawił sprawozdanie z ostatnich tygodni. Radni zadali wiele pytań.

Burmistrz zaczął od oceny organizowanego przez miasto koncertu sylwestrowego: - Impreza była bardzo udana, było spokojnie, 20 tys., jak na taką lokalną imprezę turyści dobrze się bawili, przedsiębiorcy również byli zadowoleni - mówił burmistrz Łukasz Filipowicz. 

Burmistrz mówił także o planach przedłużenia trasy przemarszu w ramach Orszaku Trzech Króli, Pucharze Świata w skokach, wizycie prezydent Andrzeja Dudy. - Zakopane było mocno medialnie rozpropagowane w ten pucharowy weekend - mówił burmistrz.
Burmistrz mówił też o spotkaniu opłatkowym w siedzibie Episkopatu w Warszawie. - Staramy się na delegacjach jeździć w kilka miejsc. Spotkaliśmy się też z wiceministrem Rasiem. Rozmawialiśmy o dofinansowaniach m. in. do budowy stadionu przy ul. Orkana. Pojawiły się nowe możliwości, ale o tym będę niebawem informować - stwierdził burmistrz.

Zmiana organizacji ruchu na Bachledzkim Wierchu 

Łukasz Filipowicz przypomniał też o konwencie wójtów i starosty, na którym głównie rozmawiano o problemach z quadami i skuterami śnieżnymi. - Są kontrole policji, straży miejskiej, ale to temat trudny, bo dotyczy prywatnych działek. Będziemy wnioskować o zmianach w prawie, aby te pojazdy rejestrować. Będziemy zmieniać organizację ruchu na Bachledzkim Wierchu, tam również pojawiają się kontrole - mówił burmistrz.

Kolejną sprawą poruszoną przez burmistrza był pomysł współpracy z Kielcami, w pierwszym etapie ma ona dotyczyć wymiany młodzieżowej rady Zakopanego.

Miasto zbuduje żłobek

Burmistrz zapowiedział, że przedłużony został termin składania wniosków do tzw. uchwały krajobrazowej, która ma ukrócić chaos reklamowy. - Mamy też dofinasowanie 5,6 mln na budowę żłobka i 2,5 mln złotych na jego utrzymanie - stwierdził burmistrz.  Odpowiadając radnemu Szczerbie zapewnił, że żłobek powstanie przy przedszkolu na ul. Sabały, a przedszkole nie zostanie zlikwidowane.

Co ze straganem pod Krokwią?

Radny Paweł Strączek pytał o odbudowanie powalonego przez wiatr straganu przy ul. Piłsudskiego w rejonie Wielkiej Krokwi, brak parkometrów w nowych strefach płatnego parkowania i budowę drogi łączącej rondo Klimka Bachledy z dworcem.
 
Radny Wojciech Tatar skrytykował sprawozdanie stwierdzając, że zostało ono wykonane metodą "kopiuj - wklej". Mówił też o mieszkance Zakopanego, która odpowiedź na pismo w sprawie mieszkania otrzymała po prawie trzech miesiącach.

- Nie na wszystkie sprawy da się odpowiedzieć natychmiast, wiele zależy od stopnia skomplikowania sprawy. Nie wszystkie pisma są wysyłane w trybie administracyjnym i nie obowiązują terminy. Staramy się usprawnić obieg dokumentów, w poprzednich latach bywało tak, że niektórzy mieszkańcy w ogóle nie otrzymywali odpowiedzi na pisma - stwierdził wiceburmistrz Bartłomiej Bryjak.

Jeśli chodzi o stragan pod Krokwią miasto złoży odpowiednie zawiadomienie do Nadzoru Budowlanego.

Z kolei Andrzej Obstalecki, dyrektor MOSiRu mówił, że być może w sprawozdaniu znalazły się omyłkowo pewne dane, ale pracownicy tej jednostki przygotowali rzetelne sprawozdanie.

Radny Stanisław Karp stwierdził, że nie pamięta, aby w poprzednich kadencjach w punkcie "sprawozdanie burmistrza" nigdy nie było tak długiej dyskusji, którą radny nazwał "obkładaniem burmistrza".

p

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
heheszki 2025-02-01 10:18:42
Wygląda na to ze Roman B. obiecal dac sowicie na kampanie Zbysiowi. Jak 4 lata przed wyborami chłop sie chce zagotować na mównicy..... w koalicji z PiSem i Kalatą..

Sukces murowany.
Zbychu - dobry wybór.
Roman - nie zawiedziesz sie.


C Y R K
referendum 2025-01-31 21:27:34
Jestem za referendum w sprawie odwołania manekina ze stanowiska.
ratownik 2025-01-31 11:01:36
Przed totalną zagładą tego jeszcze miasta uratować NAS mieszkańców może jedynie referendum w/s odwołania niekompetentnego burmistrza , vice oraz kilku radnych , bo inaczej przy takim rządzeniu przez nich naszym wspólnym miejskim dobrem , to pójdziemy na dno szybciej niż Tytanik !!!!
Stanisław 2025-01-31 08:04:10
A liczyłem że nowa wladza zrobi porządek z tymi budkami i na kropowkach ale dalej jest burdel na kółkach. Zawiedziony wyborca.
urlop 2025-01-31 07:12:14
no ale Kalata urlopuje się! idzie biyda oj idziy! a co z tymi podpisami? moze go zamienią za tego Karpia?
POPiSowy naganiacz 2025-01-30 22:05:39
tylko koalicja Szczerba Kalata jest w stanie przywrocic poprzedni (nie)ład.

#silna #sprawdzona #ukladowa
@pisio 2025-01-30 21:51:15
Bumis to taki wielki chłop że nie potrzebuje klakierów ochroniarza
Wystarczy że puści bąka i hejterzy pisowscy gryzący trawę kaput
pisio gryzący trawę 2025-01-30 20:17:20
ale ten sracz to może tylko i wyłącznie wydzierżawić wysokiej klasy specjalista związany z poprzednią władzą, bo ten pomnik myśli technicznej pisu tylko oni potrafią uruchomić
Pisior fan Lecha 2025-01-30 19:31:24
Dziwne że nie da się tak łatwo wydzierżawić sracza przy alejach.
Bumis fajny gość, może ktoś wydzierżawi parking pod u.m Zakopane, zapytam jutro
Czekam na filmik naszego spoconego wodza
pasażer wolnorynkowy 2025-01-30 18:39:42
ale koalicja POPiS dała dzisiaj popis...

wstyd mi za was. nie macie sie czego czepiać to poprawiacie przecinki w sprawozdaniu

to tylko świadczy o rozgoryczeniu kolegow z popisu ze utracili wladze

cieszy mnie to
mam to w bipie 2025-01-30 16:01:27
Przetargi dla jeleni nadal w modzie. Może burmistrzunio zainteresuje kolegę od światełek tymi lokalami w przejściu podziemnym? Niech weźmie bez przetargu za 160 tysiaczków na 3 lata. Przy okazji może rozświetlić przejście podziemne światełkami. Swoją drogą ciekawe kiedy ostatnio burmisttrz tamtędy przechodził...

"Burmistrz Miasta Zakopane ogłasza IV pisemny nieograniczony przetarg na dzierżawę dwóch lokali użytkowych (B,D) zlokalizowanych w przejściu podziemnym przy ul. Kościeliskiej 1 w Zakopanem, w ciągu ulic Krupówki i Na Gubałówkę pod drogą wojewódzką nr 958, przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej z wyłączeniem działalności spożywczej, gastronomicznej, sprzedaży napojów alkoholowych, środków odurzających, chemii przemysłowej."

https://bip.zakopane.eu/zalacznik/55359
doktór Karol N 2025-01-30 15:57:41
a to też do jego obowiązków należy? jprdl :))))
grupa kryjąca karpia 2025-01-30 15:48:36
Burmistrzunio żyje ewidencją... a rzeczywistość skrzeczy! Gdzie grupy inkasenckie weryfikujące lewy wynajem? Gdzie kontrole? Gdzie surowe kary finansowe? Nie da się...

https://bip.zakopane.eu/zalacznik/55371

Zestawienie liczby miejsc noclegowych w "innych obiektach świadczących usługi hotelarskie", znajdujących się w ewidencji Burmistrza Miasta Zakopane. Stan na 31 grudni 2025.

"łączna liczba miejsc noclegowych - 44145"
mam to w bipie 2025-01-30 15:23:08
Filipowicz nie potrafi nawet zebrać stanu liczników energii elektrycznej i kopii faktur bez powoływania specjalnego zespołu "fachowców"...

https://bip.zakopane.eu/zalacznik/55514

ZARZĄDZENIE NR 0050.10.2025
BURMISTRZA MIASTA ZAKOPANE
z dnia 22.01.2025 r.

"§ 1

1. Wyznacza się Zespół ds. przygotowania danych do przeprowadzenia postepowania na zakup energii
elektrycznej w ramach grupy zakupowej, w składzie:
1) Przewodniczący Zespołu - Tomasz Karpiel, Wydział Drogownictwa i Transportu,
2) Zastępca Przewodniczącego Zespołu - Michał Rachwał, Wydział Mienia i Nadzoru Właścicielskiego,
3) Członek zespołu - Henryk Maryniarczyk, Wydział Mienia i Nadzoru Właścicielskiego,
4) Członek zespołu - Katarzyna Karp , Wydział Oświaty i Spraw Społecznych,
5) Członek zespołu - Marek Kurek, Wydział Organizacyjny,
6) Członek zespołu - Katarzyna Halińska-Cudzich, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów
Alkoholowych,
7) Członek zespołu - Henryk Ziemianek, Straż Miejska,
8) Członek zespołu - Andrzej Obstalecki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji,
9) Członek zespołu - Małgorzata Bachleda-Szeliga, Zakopiańskie Centrum Edukacji,
10) Członek zespołu - Jadwiga Lalik, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

2. Do zadań Zespołu, o którym mowa w ust. 1 należą w szczególności zadania związane z:
1) przygotowaniem i przekazaniem danych punktów poboru energii elektrycznej w obiektach zarządzanych przez członków zespołu wyznaczonych przez dany Wydział lub Jednostkę Organizacyjną,
2) przygotowaniem i przekazaniem kopii faktur za dotychczasowe usługi sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej,
3) wykonaniem innych koniecznych zestawień lub prac zleconych przez Przewodniczącego lub Zastępcę Przewodniczącego."

Czy w swoim pensjonacie też tak robi? Nie wiem... ale 20 tysięcy miesięcznie się należy!
Janek 2025-01-30 15:03:59
Można napisać i powiedzieć jedno
Nigdy do tej pory nie było tak nieudolnej władzy jak teraz
Jednym słowem tragedia !!!!!!!!!!
doktór Karol N 2025-01-30 14:57:08
ale jakiś pisiorek zapluł klawiaturę :) dobrze, że swoją :) zapomniał :o błotku PO kolana PO sylwestrze marzeń :)))
módlmy się! 2025-01-30 14:30:55
Czy przyjazne Zakopane jest pazernym rakiem trawiącym ten upadły grajdół? Módlmy się by tak nie było. Najlepiej słowami modlitwy za Ojczyznę księdza Piotra Skargi jak czynią to natchnieni radni przed każdą sesją.

Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen
kolędujacy karp 2025-01-30 14:02:15
Takie sprawozdanie z działalności burmistrzunia to można sobie na jego mediach poczytać...

30.01.2025
"W ostatnim czasie miałem przyjemność spotkać się z Sekretarzem Miasta Kielce Tomaszem Porębskim."

28.01.2025
"Wczoraj mieliśmy przyjemność spotkać się z panią Antoniną Cudzich-Chowaniec, która 26 stycznia obchodziła swoje 100 urodziny."

.... i tak dalej i tak dalej... przyjemna robota ogólnie

Po co marnować czas i elokwencję "szanownej" rady? Ten gość pełni funkcję czysto reprezentacyjną jak manekin na wystawie sklepowej. Rządzi ktoś z tylnego siedzenia i załatwia swoje interesy kosztem interesu mieszkańców. Czy tylko Pan Radny Szczerba potrafi głośno bronić interesu mieszkańców. Cała reszta w tej radzie jest na ozdobę? Dlaczego przewodniczący rady tłumaczy się z budżetu napisanego przez "burmistrza"??? 20 tysięcy miesięcznie wyrzucane w błoto. Pani z Krynicy również bryluje w selfikach. Może Bryjak ewentualnie coś tam ogarnia.
Dracula 2025-01-30 13:41:02
Latem zdewastowali Dolną Rówień
Zima zdewastowali Górna
Teraz dwie prywatne firmy w spec procedurze robią kasę
Pan przestał już nagrywać nawet filmiki , czekam na kolejne newsy zgranego , młodego,dynamicznego teamu.
Efekt synergia
1+1+1'=70 000
Tak 70 dyszek miesiecznie za ten cyrk. Gość idzie na rekord
Naif 2025-01-30 13:17:05
Burmistrz zaczął od 4 godzinnych jasełek,które to zabezpieczali 300 policjantow.
Nie ma stoków narciarskich, bród, syf,zastawione wjazdy,bramy, zrzuty z kamperów,flacha na fłaszcze, turnusy dwudniowe.
Dziwny ten świat, Zakopane tak strasznie śmierdzi
Ulala 2025-01-30 13:10:04
Ale jaja kronika,TVN, niespokojna sylwestrowa noc w Zakopanem,ostre reakcje policji pomogły opanować i nie eskalować agresji..
A ten świetnie się bawił.
Jung wsfel 2025-01-30 13:07:52
Burmistrz zaczął od oceny organizowanego przez miasto koncertu sylwestrowego: - Impreza była bardzo udana, było spokojnie, 20 tys., jak na taką lokalną imprezę turyści dobrze się bawili, przedsiębiorcy również byli zadowoleni - mówił burmistrz Łukasz Filipowicz.
WTF??
Syreny policyjne wyły do 6 rano, wszystko obszczane i zasrane,butelki wbite w ziemię do tej pory,człowieku opamiętaj się,kibel otwórz!!
Free 2025-01-30 13:04:19
Tak drwił Grubcio z doruli a tu Zakopane codziennie czarny pijar,artykuł za artykułem w prasie i zero reakcji
Po co informator skasował?
Tam mógłby przepraszać za wszystko , miałby spokój i mógłby sobie jeść w spokoju
Zakopane przyjane karpiom 2025-01-30 12:52:06
Proponuję zainwestować w kukłę na kształt burmistrzunia bo i tak nic mądrzejszego czy głupszego od niej nie usłyszymy. A 20 tysięcy miesięcznie przeznaczyć na zajęcia sportowe dla dzieci. Będzie większy pożytek. I jeśli według karpia dochodzi do "okładania" to będzie to bardziej humanitarne. Nasuwa się również pytanie kiedy karpiowi każą się zdecydować czy burzy samowolę budowlaną czy przewodniczy komisji ekonomiki. On cały czas decyduje o nas mieszkańcach, co możemy a czego nam nie wolno i ile mamy za to płacić miastu. A sam jedzie na samowolkach i jest na bakier z prawem. W dodatku twierdzi że "walczy z deweloperką". Ten człowiek ile razy wchodzi na mównicę pluje nam, mieszkańcom, prosto w twarz.
sygnalista 2025-01-30 12:34:11
jutro sie wszystkim zajmiemy...........przyjdzcie jutro...............................................
Józef Zieliński 2025-01-30 12:28:36
Takich nieudaczników u władzy zakopane w swej historii jeszcze nie miało. Syndrom nowoczesności, edukacji gimnazjalnej, bezstresowego wychowania, życia bez wartości.

Reklama
  • PRACA | dam
    Willa Zarębek w Łopusznej poszukuje osoby do pracy w kuchni. Zakres obowiązków: przygotowanie obiadów i pieczenie ciast. Tel. 507 549 659, e-mail: willazarebek@outlook.com
  • KOMUNIKATY
    INFORMACJA: Wójt Gminy Poronin informuje o wywieszeniu na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Poronin oraz na stronie BIP w dniach od 08.12.2025 r. do 30.12.2025 r. Zarządzenia Nr 78/2025 Wójta Gminy Poronin z dnia 08.12.2025 r. w sprawie: wykazu nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy dot. części działki ewid. nr 15105/17 obręb 0502 Nowe Bystre.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • PRACA | dam
    Szukamy dziennikarza dziennikarki do publikowania treści na Pieknesny.pl Rozwijamy serwis Pieknesny.pl, poświęcony tematyce zdrowego snu, regeneracji i dobrego samopoczucia. Szukamy osoby, która potrafi pisać rzetelnie, lekko i z myślą o czytelniku. https://pieknesny.pl/ magda@pieknesny.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam bez pośredników ATRAKCYJNĄ NIERUCHOMOŚĆ zabudowaną BUDYNKIEM MIESZKALNYM 135 m2, działka 19 ar, widokowa, pełne uzbrojenie. Dojazd i lokalizacja idealne. Okolice Raby Wyżnej/Skawy na Łysej Górze. 510 386 494 do godz. 18-tej.
  • USŁUGI | budowlane
    ELEKTRYK SZUKA ZLECEŃ - 602 317 519.
  • PRACA | dam
    Górska Grupa Inwestycyjna - Firma wynajmująca apartamenty zatrudni KONSERWATORA/PRACOWNIKA TECHNICZNEGO do obsługi apartamentów w Zakopanem i Kościelisku. Oferujemy stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. Wymagane prawo jazdy i doświadczenie. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres a.rysula@gorskagrupa.pl lub telefon 535391391.
  • PRACA | dam
    Produkcja pączków, piekarz Pączkarnia-ZAKOPANE przyjmie do pracy dziewczynę-kobietę z Zakopanego lub okolic,do produkcji pączków. Praca na stałe, zmianowa, w godzinach od 6.oo-18.00. Informacja tylko telefonicznie. 609097999
    Tel.: 609097999
  • SPRZEDAŻ | różne
    PIERZE I PUCH Z GĘSI. 536 88 77 35.
  • USŁUGI | budowlane
    WYKAŃCZANIE WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, MALOWANIE. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    ADAPTACJE PODDASZY, OCIEPLANIE WEŁNĄ MINERALNĄ. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941.
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360.
  • PRACA | szukam
    PRZERÓBKI - KOŻUCHÓW, FUTER, NA PILOTKI NOWEGO KROJU. NIEDROGO, PROFSJONALNIE. 606989935.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • USŁUGI | budowlane
    WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, REMONTY, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941.
  • SPRZEDAŻ | różne
    OPAŁ BUK. 660 079 941.
  • PRACA | dam
    Poszukujemy OSÓB DO OBSŁUGI KLIENTA w biurze Szkoły Narciarskiej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem! Praca sezonowa: grudzień - marzec. ZAKRES OBOWIĄZKÓW. - Obsługa klientów bieżących w biurze szkoły, - Obsługa e-maila i przyjmowanie rezerwacji telefonicznych, - Sprzedaż usług szkoły narciarskiej, - Rozliczanie lekcji oraz współpraca z instruktorami. WYMAGANIA: - Komunikatywność i cierpliwość, - Dobra organizacja pracy i umiejętność samodzielnego działania, - Umiejętność obsługi komputera, - Łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Zdolność do pracy przy kilku zadaniach jednocześnie, - Komunikatywna znajomość języka angielskiego. OFERUJEMY: - Pracę w przyjaznej, sportowej atmosferze, - Możliwość nauki i rozwoju w branży turystyczno-narciarskiej, - Zimowy sezon pełen dobrej energii i górskiego klimatu! OSOBY ZAINTERESOWANE prosimy o przesyłanie aplikacji na e-mail: szkola@szymoszkowa.pl lub kontakt telefoniczny: 734 011 011. CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    CITROEN JUMPER, r.p. 2013, cen do uzgodnienia - 604 102 804.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    VW TRANSPORTER, r.p. 2013, cena do uzgodnienia, 604 102 804.
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • MOTORYZACJA | inne
    PELLET!!! W sprzedaży posiadamy pellet olczyk i barlinek w najlepszej cenie na Podhalu!!!. 607695394 romar.zakopane@wp.pl
    Tel.: 607695394
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • PRACA | dam
    PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555
  • PRACA | dam
    Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
    Tel.: 600404554
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Zarządzanie domkami i apartamentami na wynajem krótkoterminowy. 788 63 36 33 www.zarzadzanieapartamentami.info
    Tel.: 788 63 36 33
    WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-12-22 20:00 Wygrały wszystkie mecze 2025-12-22 19:23 Z takimi smakołykami do Krakowa pojechały panie z Mizernej 2025-12-22 19:00 Zaległe pensje wypłacone 2025-12-22 18:29 W "Domu Ludowym" rozpoczyna się artystyczny sezon zimowy 2025-12-22 18:00 Strażak z Lipnicy w pełnym umundurowaniu zdobył Rysy. Wszystko dla chorej Darii 2025-12-22 17:38 Odszedł wieloletni druh z OSP Olcza. Był też wiceprezesem 2025-12-22 17:30 Takie dziś były widoki z Litwinki 2025-12-22 16:45 Jadąc po pijaku - uderzył w karetkę pogotowia 1 2025-12-22 16:04 Mandaty za wjazd na Plac Niepodległości. Straż Miejska przypomina o zakazie ruchu 5 2025-12-22 15:31 Oscypek robi furorę na najlepszym Jarmarku Bożonarodzeniowym w Europie 2025-12-22 15:26 Pożar w Bukowinie Osiedlu 2 2025-12-22 15:26 Dlaczego mikrocement na ścianach klatki schodowej sprawdza się lepiej niż farba i gładź? 2025-12-22 15:00 Jeszcze dwa dni do Świąt, a w Zakopanem coraz więcej turystów 2025-12-22 14:30 Nad Tatrami rodzi się wał fenowy, na błękitnym niebie króluje słońce, a na szlakach ślisko 2025-12-22 14:05 Trudne warunki na drogach Spisza 2025-12-22 13:31 Tankowanie za granicą a zwrot VAT za paliwo z zagranicy w firmie transportowej 2025-12-22 13:30 Na Kamieńcu zła jakość powietrza, im bliżej Tatr tym lepiej 3 2025-12-22 13:27 Historie wielkich namiętności ukryte w obrazach. Mamy dla Was książkę 2025-12-22 13:02 Zmarła kobieta potrącona przez samochód w Zębie 1 2025-12-22 13:01 Monitoring IP vs analogowy - dlaczego kamery sieciowe to dziś standard? 2025-12-22 12:31 Jedyny sylwester na Podhalu z największym pokazem laserowym, bez pokazu sztucznych ogni! 2025-12-22 12:00 Trochę słońca, trochę mgieł o poranku w Zakopanem (WIDEO) 4 2025-12-22 11:21 Dlaczego szwy nie wychodzą równe? Poznaj możliwe przyczyny 2025-12-22 11:00 Awaria na trasach biegowych COS szybko naprawiona 2 2025-12-22 10:28 Wigilia z seniorami 1 2025-12-22 10:00 Mroźna i śnieżna zima w końcu przyjdzie? Tak wyglądają prognozy (AKTUALIZACJA) 1 2025-12-22 09:00 Pienińskie smaki wigilijne w Budapeszcie (WIDEO) 5 2025-12-22 08:30 "Sówki" ubrały choinkę 2025-12-22 08:00 Koncert Gosi Andrzejewicz i inne atrakcje na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Zakopanem 3 2025-12-21 21:00 Jarmark bożonarodzeniowy w stolicy Podhala 2 2025-12-21 19:59 Świetny występ Kacpra Tomasiaka. Pozostali Polacy poza pierwszą dziesiątką 2025-12-21 19:00 Nie wchodźcie na stawy. TPN nie prowadzi badań grubości lodu 3 2025-12-21 18:00 Mgły i piękne widoki z Nosala (WIDEO) 2025-12-21 17:00 Tak wyglądają nowe toalety w Dolinie Kościeliskiej 11 2025-12-21 16:00 Elegia na odejście silnika spalinowego. Mamy dla Was książki 2025-12-21 15:25 Samochód uderzył w betonowe bariery 4 2025-12-21 15:00 Schron pod remizą OSP na Olczy? Na razie jest nowy samochód 5 2025-12-21 14:17 Jarmark Bożonarodzeniowy z konnym św. Mikołajem (WIDEO) 2025-12-21 14:00 Gmina Poronin zakupiła paczkowarkę do wody 3 2025-12-21 13:00 Kobiety Straży 2026. OSP Maków Dolny rusza z 9. edycją projektu 4 2025-12-21 12:28 Muzyczne życzenia (WIDEO) 2025-12-21 12:20 XII Puchar Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim 2026 2025-12-21 11:30 Poważny wypadek na Rysach. Turysta walczy o życie 7 2025-12-21 11:30 Centrum Rozrywki FlyPark już od stycznia w Nowym Targu 2025-12-21 11:24 Będzie kanalizacja w Grywałdzie 1 2025-12-21 11:00 Doskonałe wyniki zakopiańczyków na Gwarek Cup 2025 2025-12-21 10:00 Świąteczna szkoła (ZDJĘCIA) 2025-12-21 09:29 Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył 2025-12-21 09:00 Dziś pierwszy dzień zimy i najkrótszy dzień w roku 2 2025-12-20 21:00 Motoambulans w szpitalu w Zakopanem. Pierwszy taki pojazd w Małopolsce (WIDEO) 7
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-12-22 18:57 1. Bo z Rabki bliżej. Przeczytaj dokładnie gdzie ten pożar. 2025-12-22 18:24 2. @Jan, no co Ty, jak mogą wjeżdżać jak park miejski nie jest "nawet" odśnieżany...? Dlatego nie mogło tam być miejskich mikołajków dla dzieci. Czy Ty zapłaciłeś już dużo podatków? Pamiętaj że sylwester tusztusz. I na zabytkowe Równie tesz nie można wjeżdżać... bo nieodśnieżone... ale drzewa wycięte... dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców... to duszo podatków się należy... 2025-12-22 18:24 3. A czy wystawcy stawiający tam samochody posiadają identyfikatory (wjazdówki) w tę strefę? Bo karka z napisem "wystawca" za szybą to nie jest identyfikator wydany przez wydział drogownictwa. Chaos i bezprawie jak zwykle. 2025-12-22 18:08 4. Czemu z Rabki jechali do Bukowiny???????? Nie z Zakopanego? 2025-12-22 17:00 5. Młody, alkohol i Audiczka, standardzik w przypadku podhalańskich podlotków. 2025-12-22 16:58 6. Szkoda że nie widzą na miejskich kamerach jak wjeżdżają do parku miejskiego pod samą świetlną atrakcje po czym manewrują pół godziny żeby zawrócić stwarzając zagrożenie dla pieszych 2025-12-22 16:53 7. Uważam że sezon na bezprawie można właściwe uznać za oficjalnie otwarty. Jednocześnie otwiera się strefa parkowania gdzie popadnie. Pamiętajcie mieszkańcy żeby płacić wysokie podatki. Byle do sylwestra! 2025-12-22 16:12 8. "Straż Miejska przypomina, że wszyscy kierujący poruszający się po drogach publicznych są zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego" No nie wiem, są jeszcze święte krowy i celebryci których nic nie dotyczy. 2025-12-22 15:19 9. Czujniki gazu i przeciwpożarowe to niewielki wydatek. Może strażacy powinni obejść gastronomię a mandatami zarobiliby na nowy wóz strażacki, bo jak widać przepisy ppoż i BHP również się nie przyjęły w Zakopanem. 2025-12-22 15:18 10. A jak nowa potrawa rodem ze Szczawnicy??? A no tak nie przedstawiłem nazwy i składu A więc padlina drobiowo-wieprzowa z igliwiem i liśćmi zapodana ze śniegiem. Podobno przysmak !!!!!!!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama