2025-02-08 19:45:57

Reklama

Pod Giewontem

Duże Rodziny Trzy Plus w tym roku spotkają się w Zakopanem

Reklama

W Zakopanem od 6 do 8 czerwca 2025 r. odbędzie się XIII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin, którego organizatorem jest Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, a głównymi partnerami Miasto Zakopane oraz Powiat Tatrzański. Potwierdzające tę współpracę porozumienie zostało oficjalnie podpisane w piątek 7 lutego podczas konferencji prasowej w Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór.

Pomysłodawcą wyboru miejsca jak i hasła tegorocznej edycji Rodzina Górą jest burmistrz Zakopanego Łukasz Filipowicz, prywatnie ojciec czwórki dzieci. Dzięki tej decyzji Zakopane będzie gospodarzem i partnerem wyjątkowego wydarzenia, które zgromadzi pod Tatrami rodziny wielodzietne z całej Polski. Miasto ugości blisko 1,5 tys. osób, które będą miały okazję dzięki wielu zaplanowanym dla nich aktywnościom zwiedzić miasto, poznać kulturę regionu, a także wyruszyć na tatrzańskie szlaki. 

- Cieszę się bardzo, że jako Zakopane możemy być współgospodarzem tego wspaniałego wydarzenia. Jest to bardzo szlachetna inicjatywa. Zakopane jest miastem bardzo przywiązanym do tradycji. To nie tylko kultura, stroje, rzemiosło, ale także rodzina jest tą tradycją mocno zakorzenioną u nas i na całym Podhalu. Związane z nią wartości będziemy promować podczas Zjazdu. Warto podkreślać, jak bardzo są one ważne. Mam nadzieję, że to wydarzenie na stałe wpisze się w krajobraz naszego miasta i  hasło Rodzina Górą zostanie z nami na dłużej. Wszystkich serdecznie zapraszam do udziału w tym wyjątkowym rodzinnym zjeździe – powiedział burmistrz Łukasz Filipowicz.

Organizację wydarzenia wspiera także Powiat Tatrzański.

- Sam pochodzę z wielodzietnej rodziny i doskonale rozumiem problemy tych osób, które chcą dobrze wychować swoje dzieci, kiedy jest ich więcej. Dziś jest to prawdziwym wyzwaniem. Nie jest to łatwe, ale kiedy się uda, to powstanie wielka silna rodzina. Nie miałem wątpliwości, że tę ideę trzeba wesprzeć poprzez włączenie się w organizację Zjazdu, ale także poprzez opracowanie analizy, czy nasze samorządy są przyjazne dużym rodzinom. Chcemy, aby nasi goście podczas Zjazdu czuli się u nas dobrze, ale także aby nasze duże rodziny w powiecie odczuły, że są ważne i są wspierane – wyjaśnił starosta tatrzański Andrzej Skupień.  

Zjazd Dużych Rodzin to coroczne spotkanie integrujące rodziny wielodzietne. W jego programie znajdują się warsztaty, zajęcia edukacyjne i artystyczne, wydarzenia kulturalne, sportowe i panele dyskusyjne, a także atrakcje dla dzieci i młodzieży. Zjazd stanowi okazję do nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń i budowania więzi między rodzinami, które mogą się wzajemnie wspierać i inspirować. Wydarzenie ma też na celu promowanie świadomości społecznej na temat potrzeb i wyzwań związanych z dużymi rodzinami, a także wspieranie ich integracji społecznej. To również platforma do wymiany doświadczeń oraz zgłaszania potrzeb i postulatów przedstawicieli rodzin wielodzietnych wobec władz lokalnych i krajowych. Dzięki temu mogą one mieć większy wpływ na kształtowanie polityki społecznej. 

Pierwszy Zjazd odbył się w 2013 roku w Grodzisku Mazowieckim, a samo wydarzenie co roku gości w innym mieście, przyciągając rodziny z całej Polski. Cieszy się także dużym zainteresowaniem mediów. Organizujący je Związek Dużych Rodzin Trzy Plus jest największą w Polsce organizacją społeczną dla rodzin, skupiającą ponad 10 tysięcy członków. Od 18 lat zajmuje się działaniem na rzecz interesów społecznych rodzin, a także wzmacnianiem pozytywnego wizerunku rodziny.

- Jesteśmy zaszczyceni i szczęśliwi. Marzyliśmy o zjeździe w Zakopanem już od kilku lat. Zakopane i Podhale jest kolebką i ostoją wielodzietności. My tu nie przyjeżdżamy więc chwalić się wielodzietnością, tylko tej wielodzietności zaczerpnąć. Bardzo podoba mi się hasło Rodzina Górą. Jest to kwintesencja tego, o co w misji naszego Związku chodzi - aby rodzina była naszym priorytetem w aspekcie życia prywatnego, ale także w kształtowaniu polityki społecznej i gospodarczej. Dziękuję Burmistrzowi za zaproszenie i za to piękne hasło -  podkreślił Prezes Zarządu Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” Radosław Waszkiewicz. 

Termin Zjazdu w Zakopanem nie jest przypadkowy, swoją tematyką wpisze się on bowiem doskonale w pozostałe wydarzenia tradycyjnie już organizowane przez Miasto w tym czasie. 

- Zjazd będzie organizowany w czerwcu, a czerwiec jednoznacznie kojarzy się nam z rodziną, ponieważ co roku organizowany jest wówczas Zakopiański Dzień Dziecka. Odbywają się także Dni Zakopanego upamiętniające pobyt św. Jana Pawła II w 1997 r., którego nauczanie mówi o rodzinie i nadrzędnych w życiu wartościach, które właśnie w rodzinach są kultywowane. Te wszystkie wątki pięknie nam się wspólnie komponują – mówiła wiceburmistrz Iwona Grzebyk-Dulak. 

W  konferencji prasowej udział wzięli także przedstawiciele partnerów Zjazdu, którymi bardzo chętnie zostały zakopiańskie instytucje i organizacje. Zaangażują się one w przygotowanie atrakcji dla uczestników, prezentując swoją bogatą ofertę. O współpracy przy organizacji tego wydarzenia mówili: reprezentujący Urząd Marszałkowski Radny Województwa Małopolskiego Jan Piczura oraz Patrycja Tocka - Dyrektor Biura Poselskiego Posłanki do Parlamentu Europejskiego Jagny Marczułajtis, a także   dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Michał Murzyn, wiceprezes Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Gniazdo w Zakopanem Paweł Para i Prezes Koła Przewodników Tatrzańskich im. Klimka Bachledy Wojciech Gaździak. Partnerami Zjazdu zostali także: Tatrzański Park Narodowy (reprezentowany przez Kierownika Zespołu Aktywnej Edukacji Marię Kozłowską), Związek Podhalan, Teatr Witkacego oraz Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych. 

W konferencji udział wziął także Wicestarosta Wawrzyniec Bystrzycki, Prezes Oddziału Małopolskiego Związku Dużych Rodzin Paweł Dziubek oraz Przewodniczący Rady Miasta Zakopane Grzegorz Jóźkiewicz, który zadeklarował wsparcie radnych dla inicjatywy organizacji Zjazdu. Wpisana w Dni Zakopanego Uroczysta Sesja Rady Miasta także zostanie poświęcona tematowi rodziny. Wspólna konferencja prasowa pokazała, że  hasło Duża Rodzina Trzy Plus otwiera wiele drzwi i wiele serc, a zaplanowany na początek czerwca Zjazd będzie wyjątkowym i widocznym w przestrzeni miasta wydarzeniem, niosącym niezwykłe przesłanie i pozytywną energię.

Konferencję poprowadziły Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Komunikacji Społecznej Anna Karpiel-Semberecka oraz Rzecznik Prasowy Związku Dużych Rodzin Trzy Plus Anita Marczułajtis-Łodzińska


Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
jarek 2025-02-09 15:53:49
888, ktos mowil tu o "lepszosci" ?
Ludzie organizuja sie by sobie pomoc i sie spotkac, wymienic doswiadczenia.
Wychowanie w licznej rodzinie ma swoje wyzwania i stad ta sluszna inicjatywa.
Pzdr
sygnalista 2025-02-09 13:14:22
a kiedy spotkanie szczerbatych? a na smrekowej flaszki po wódce sie walają setkami.
888 2025-02-09 12:27:35
Proszę mi wyjaśnić w czym są lepsi od rodziców np. z dwójką dzieci ?
Wawrzuś, lokalny patriota 2025-02-09 08:18:37
Kierunek słuszny. Ojczyzna w potrzebie a teren służy prokreacji. Do dzieła !
Ada 2025-02-09 06:18:24
Najważniejszy temat do czerwca ! Mają priorytety !!!
Light 2025-02-08 21:46:45
Kiedy spotkanie grubasów?
  • USŁUGI | inne
    SZEWC - KALETNIK - ZAKOPANE - ul. Staszica 3 - 666 120 662.
  • PRACA | dam
    Praca w Zakładzie Kuśnierskim wymagane doświadczenie oraz Prawo jazdy Kategoria B. 888267329
    Tel.: 888267329
  • PRACA | dam
    Praca Kucharz Z Doświadczeniem Bukowina Tatrzańska Gotowanie Dla Grup w Dużym Ośrodku Z Noclegiem.
  • PRACA | dam
    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę przesyłać na adres: kantorzakopanepraca@gmail.com
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Nowy Targ -sprzedam działkę usługowa 8235 m2 z uregulowanym dojazdem okolice stacji paliw przy drodze na Białkę Tatrzańska. 660797241 www.b12.pl
    Tel.: 660797241
  • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
    PRZYCZEPKA JEDNOOSIOWA WYWROTKA. URSUS C-360. 692 180 309.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKALE USŁUGOWE/BIUROWE - ul. Kościeliska (I p.), obok przejścia podziemnego. 509 25 44 55.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Biuro księgowe AUDITPLUS zatrudni: głównego księgowego, specjalistów ds. księgowości i referentów. Praca w Zakopanem, 8-16, pełen etat. Zapraszamy. Zgłoszenia: praca@auditplus.pl.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    ŚWINIE WŁASNEGO CHOWU. 788 679 465.
  • PRACA | dam
    Poszukuję osoby do sezonowego, prowadzenia gospodarstwa domowego w Zakopanem. Życiorys zawodowy proszę przesyłać na adres e-mail. rozanob@interia.pl
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • KUPNO
    KUPIĘ STARY POROZBIÓRKOWY SOSRĘB. Proszę wysłać zdjęcie na numer 605 306 244.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA DOM W WITOWIE, w którym do roku 2025 znajdował się Ośrodek Zdrowia. 698 508 796.
  • ANTYKI
    Do sprzedania ZABYTKOWY PRZEDWOJENNY KREDENS GÓRALSKI ZAKOPIAŃSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁU DRZEWNEGO w idealnym stanie, z lat trzydziestych, sprawdzony przez kustosza Muzeum Tatrzańskiego. Również CZĘŚĆ KOLEKCJI PRZEDWOJENNEGO MALARSTWA o tematyce góralskiej, znanych polskich malarzy aukcyjnych, takich jak Gąsienica Szostak, Augustynowicz, Jarocki, Moszyński, Gałek, Ćwikliński, Dzieliński, Skowroński. Tel. 601 51 35 33
  • USŁUGI | inne
    ODŚNIEŻANIE DACHÓW. TECHNIKI LINOWE. TEL: 695 092 678
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-02-11 17:33 Trwa sesja Rady Miasta Nowy Targ. Rezygnacja wiceprzewodniczącego, obwodnica i zablokowana rezolucja 2026-02-11 17:30 Bezcenny skarb Instytutu Roślin. Mamy dla Was książki 2026-02-11 17:00 Uchwała skuterowa nieskuteczna, mieszkańcy i cepry domagają się szybkich działań 2026-02-11 16:37 Policja na lodowisku 2026-02-11 16:00 Kino w straży 2026-02-11 15:32 Ratownicy TOPR transportowali nurka w tatrzańskiej jaskini. To były szkoleniowe ćwiczenia 2026-02-11 15:30 Święto Kota w Witkacym 2026-02-11 15:00 Powiat tatrzański szykuje obchody 30-lecia wizyty Jana Pawła II w Zakopanem 1 2026-02-11 14:25 Dwie zaginione osoby odnalezione przez policjantów w Zakopanem 2026-02-11 14:00 List polecony bez awizo. Gmina Kościelisko zachęca do e-Doręczeń 2026-02-11 13:20 Pola, jesteśmy z Tobą! PZN broni zawodniczkę z Zakopanego przed hejtem 4 2026-02-11 13:00 Parada Gazdowska w Kościelisku odwołana 2026-02-11 12:32 Zaatakował myjnię samochodową siekierą 2026-02-11 12:31 Rzęsy Hollywood Volume - czym różnią się od klasycznego volume? 2026-02-11 12:29 Koncert Walentynkowy z zespołem Jedla 1 2026-02-11 12:01 Alpy po sezonie: taniej, luźniej, więcej jazdy. Coraz więcej Polaków wybiera wiosenne wyjazdy na narty ze Snowevents 2026-02-11 12:00 Wiózł narkotyki - stracił prawo jazdy 2026-02-11 11:35 Tiny house na własnej działce: jak legalnie zarabiać na turystach w zgodzie z krajobrazem 2026-02-11 11:00 Halny. Na Kasprowym nawet 100 km na godz. Tak wieje na Kalatówkach (WIDEO) 2026-02-11 11:00 Lodowiska Pingwinek zapraszają na zimową zabawę pod Tatrami 2026-02-11 10:01 Fundusze Europejskie na odnowę małopolskich miast 2026-02-11 10:00 Historyczna zmiana po 10 latach. Międzynarodowe turnieje piłkarskie przenoszą się do Poronina 3 2026-02-11 09:26 Awaria wodociągu w Poroninie. Możliwe przerwy w dostawie wody na ul. Kościuszki 2026-02-11 09:00 Czujka dymu uratowała mieszkańców. Nocny pożar w Zakopanem 3 2026-02-11 08:00 Będzie nowa remiza w Orawce 2026-02-10 21:48 Pożar siana w Pieniążkowicach 2026-02-10 21:31 Awaria trakcji i opóźnienia pociągów. Wszystko wróciło do normy (WIDEO) 3 2026-02-10 21:00 Tatry chcą mówić jednym głosem. Powiat i gminy wspólnie zbudują markę regionu i odpowiedzą na hejt 16 2026-02-10 20:30 Zobacz, jak się zmieniał krajobraz Pienin 1 2026-02-10 20:00 Wąwóz Kraków. Przepiękne miejsce trochę poza głównymi trasami w Tatrach (WIDEO) 2026-02-10 19:44 To nie był dobry dzień naszych skoczków. Wygraliśmy tylko z Rumunią 4 2026-02-10 19:30 Śpiskie Zwyki po raz trzydziesty szósty 2026-02-10 19:00 Dwóch mężczyzn zatrzymanych z narkotykami. Jeden w areszcie 2026-02-10 18:00 Robi się coraz cieplej. Pierwsze bazie w Dzianiszu 1 2026-02-10 17:30 Bal wsparcia dla PSONI 2026-02-10 17:00 Każdy może się przyłączyć do poszukiwań Yeti w Pieninach 2026-02-10 16:01 Obchody rocznicy wizyty Ojca Świętego w Zakopanem, przyszłość PKL i strategia marki (WIDEO) 8 2026-02-10 15:00 Dług zdrojowy 1 2026-02-10 14:36 Pożar w Poroninie. Ogień pojawił się w garażu. Sprawna akcja strażaków 2026-02-10 14:00 Drewniane kościoły? Nuda! Dajcie strzelnicę! Rejs po obiektach sakralnych w Kościelisku (WIDEO) 4 2026-02-10 13:00 Alkohol i zakaz prowadzenia pojazdów 2026-02-10 12:30 Zimowe biegi górskie startują w sobotę 2026-02-10 12:00 W Zakopanem powstanie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Nowa inwestycja przy szpitalu 4 2026-02-10 11:31 Rusza konkurs "Małopolska Gościnna" 2026-02-10 11:00 W Tatrach halny. Na Nosalu słońce (WIDEO) 1 2026-02-10 10:00 Kręci mnie bezpieczeństwo w zimie - zakopiańscy policjanci edukują i apelują o rozsądek 2026-02-10 09:00 Geodeci pojawią się w Dzianiszu. Rusza aktualizacja ewidencji gruntów 7 2026-02-10 08:30 FIS Masters World Cup 2026. Narciarskie emocje na stoku 2026-02-10 08:01 Karnawałowy zawrót głowy 2026-02-09 22:15 Basia Giewont zaprasza na premierę teledysku w Zakopanem. Symboliczny powrót do źródeł pod Giewontem
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama