Reklama

2025-02-11 15:59:40

Zakopane

Właściciel "poideł dla koni" przemienionych w domy nie stawił się w sądzie

Kolejna rozprawa w sprawie samowoli budowlanej na Bachledzkim Wierchu został odroczona ze względu na nieobecność oskarżonego i jego pełnomocnika.

Dziś sala nr 219 Wydziału Karnego w Sądzie Rejonowym w Zakopanem znów pękała w szwach. Licznie przybyli mieszkańcy Zakopanego, którym dobro ich miasta leży na sercu. Stawili się też miejscy urzędnicy, przewodnicząca Rady Powiatu Tatrzańskiego Agata Wojtowicz i reprezentująca Oddział Podhalański Towarzystwa Opieki nad Zabytkami  Agata Nowakowska-Wolak. Za to miejsce, które powinien zajmować Józef G.M. ze swym prawnikiem świeciło znów pustkami. Góral Józef G. M na Bachledzkim Wierchu wznosi pięć budynków pod wynajem. Zapytany latem przez naszego dziennikarza co to za inwestycja, zapewniał, że stawia tylko "poidła dla koni". 

Sędzia Janusz Knapczyk odczytał pisemny wniosek obrońcy, który poprosił o zmianę terminu rozprawy. Tym razem mecenas Maciej Bartnik zwrócił się do wysokiego sądu za pomocą poczty elektronicznej. - Dziś rano o godzinie 9.52 sąd otrzymał e-mail od mecenasa Macieja Bartnika, który działając jako obrońca oskarżonego informuje, że jego klient został przyjęty na SOR Podhalańskiego Specjalistycznego Szpitala w Nowym Targu. Z tej przyczyny obrońca zwraca się do sądu o odroczenie rozprawy - poinformował sędzia Janusz Knapczyk. Dodał, że w zaistniałych okolicznościach sądowi nie pozostaje nic innego jak zwrócić się do nowotarskiego szpitala z zapytaniem, czy faktycznie Józef G.M. został przyjęty 11 lutego do tamtejszego oddziału SOR. A jeśli tak to na jak długo. - Poprosimy o odpowiedź w terminie do siedmiu dni - dodał sędzia Janusz Knapczyk. Wyznaczył też nowy termin rozprawy na 12 marca. 

Miesiąc temu adwokat Józefa G.M. nie mógł się stawić przed obliczem zakopiańskiego sądu ponieważ o tej samej porze miał wcześniej wyznaczoną rozprawę w sądzie w Krakowie. 

rav

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
nowot 2025-02-12 15:37:51
@999 czy tak ciężko to pojąc dla umysłu ogarnietego eurokomuną . Moja własność moja sprawa . Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe .
999 2025-02-12 12:47:23
@nowot czyli jak np. Koło twojego domu ale na mojej działce będę wylewał szambo, to moja sprawa i nie będzie Ci to przeszkadzać ?
róbta co chceta 2025-02-12 11:40:23
Nie wiem o co ta cała afera. Przecież wygrało przyjazne Zakopane pod hasłami:
MIESZKAŃCY GOSPODARZAMI MIASTA

Samowola karpia jest tego dobitnym potwierdzeniem że spełniają wyborcze obietnice.
nowot 2025-02-12 10:45:45
co komu do domu kie chalupa nie jego . LEWAKI troszcza sie o cudze , jak ukrasc komuś który ma . Brac sie do roboty na swoim i tym sie interesować .
W stanie wojennym też były takie społeczne komisje gdzie łachudry niuchały po sklepach i zakamarkach by kapować rzekome przekręty .
SłynnaPraczka 2025-02-12 09:38:41
Znowu - za przeproszeniem - koń znalazł się w centrum uwagi.
999 2025-02-12 08:58:29
@stryk tym myśleniem można by powiedzieć, że kiedyś to były tereny dzikie i należały do zwierząt i np.łanie zostały wywłaszczone dlatego teraz wróciły po swoje.
Stryk 2025-02-11 23:44:16
Wszystkie bloki wybudowane na terenie wywłaszczonym właścicielom, od wieków będące w ich rodzinnym posiadaniu (ukradzionym przez komunę z proponowaną ceną 1,75 zł za metr kwadratowy wielu właścicieli nie wzięło tych pieniędzy bo to była równowartość paczki papierosów dziesiątek czyli dziesięciu papierosów) to budynki winne być uznane za komunistyczną samowolę budowlaną !
Galica 2025-02-11 23:18:22
Gotowy scenariusz do filmu dokumentalnego to robi se jaja na całego.
Zakopane przyjazne oszustom 2025-02-11 21:52:47
@Ziomeczka, już od dawna można, gdzie ty żyjesz...? W Zakopanem? I nie masz jeszcze swojej samowoli...?

Tu sobie poczytaj jak się to robi...

7 października 2009
https://wielun.naszemiasto.pl/zakopane-zalegalizuja-samowole-budowalna/ar/c1-40939
Zakopane: zalegalizują samowolę budowalną?

"Pięciokondygnacyjny pensjonat na zakopiańskiej Pardałówce został wybudowany nielegalnie. Mimo to nie zostanie rozebrany, jak orzekł powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Zakopanem. Naczelny Sąd Administracyjny nakazał PINB sprawdzić, czy nie da się go zalegalizować. - Teraz musimy prosić właściciela o to, by zechciał wystąpić o decyzję o warunkach zabudowy - mówi Jan Kęsek, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Zakopanem."

To ten sam inwestor. Poidełka stoją obok tego wieżowca. Nawet kolor się nie zmienił : )
Da się? Da się!!! Sam inspektor nadzoru budowlanego będzie Cię prosił byś zechciała wystąpić z wnioskiem o legalizację... Tylko po co?!? Aha! Inspektor też ten sam! Buhahahahahahaha!!!!! Ale jazda!!!!
do (zb) hooya 2025-02-11 21:31:00
A może zemdlał i uciekł do Włoch ???
Ziomeczka 2025-02-11 21:12:39
A ja śledzę te sprawe z zaciekawieniem. Jeżeli nie będzie rozbiórki i ogólnie żadnego wyroku to bedzie oznaczało, że można tak robić. A wtedy trzeba gazdowac na swoim ile wlezie. Nawet wieżowiec se będzie można strzelić.
Hehehe 2025-02-11 19:24:41
I co mu zrobią molocha mu nie rozebrali to to mu też zostawia zamknąć dziada jak klapka i później tylko odlewy i po kłopocie
Zbooj 2025-02-11 18:55:14
Wszyscy cwaniacy i politycy nagle chorują, po wezwaniu do sądu... Normalne. Wymiar niesprawiedliwości.
rycho 2025-02-11 18:38:17
a te dwie matrony to w jakim charakterze ? Ani to zabytek , ani lewacki pomnik . SZKODNIKI
smacznego karpia! 2025-02-11 18:24:39
Na co nam te wszystkie pierdzistołki skoro nie potrafią prostej sprawy załatwić? Jedn spych, godzina roboty i po sprawie... Niestety w Zakopanem przyjaznym samowolom budowlanym nie da się. Da się tylko rozwalić 700 tysięcy na balangę dla "zaprzyjaźnionych". No ale czego się spodziewać po radnych którzy pozwalają by właściciel samowoli budowlanej przewodniczył komisji ekonomiki i grał pierwsze skrzypce w urzędzie. Wszyscy przykładają do tego rękę tolerując we własnym gronie bezprawie i promując je stołkiem przewodniczącego.
grupa kryjąca karpia 2025-02-11 18:19:05
"miejscy urzędnicy, przewodnicząca Rady Powiatu Tatrzańskiego Agata Wojtowicz i reprezentująca Oddział Podhalański Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Agata Nowakowska-Wolak"

I wszyscy bezradni jak dzieci we mgle...
hailander 2025-02-11 18:14:43
to juz w poli nie da sie przeprowadzić procesu pod ie obecnosc oskarrzonego ? ie da sie go obcizyc grzywna za kolejne nie stawienie sie na procesie?!!
Zakopane przyjazne samowolom 2025-02-11 17:54:10
To są jaja. A co z karpiem?!?
bronek juzwik 2025-02-11 17:26:29
ja ja panie...do weterynarza na lewatywę powinien pójść a nie na sor......koparki powinny wywozić ostatni gruz z tej samowolki na jego koszt......a jak go nie stać bo się na poidła wykosztował to licytacja i przepadek mienia, choćby było zapisane na ciotkę z bangladeszu.....
  • PRACA | dam
    Przyjmę DO OPIEKI NAD STARSZĄ OSOBĄ. 665 602 766.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • USŁUGI | budowlane
    "Tedy" Usługi budowlane: sprzedaż domów w stanie deweloperskim, budowa domów murowanych i drewnianych, wszelkie pokrycia dachowe, ocieplenia/termomodernizacja domów/budynków, sprzedaż materiałów budowlanych, nadzory budowlane, usługi transportowe. 608 729 122, +49 15 205 734 746, mail: tedy32@o2.pl
  • PRACA | dam
    ZLECĘ PRACE PORZĄDKOWE, REMONTOWO-BUDOWLANE W KOŚCIELISKU, OD ZARAZ. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    ZAKOPANE - KOŚCIELISKO DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, WYPOSAŻONE MIESZKANIA 35-38m2. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Emerytka szuka DOMU Z OGRODEM do wynajęcia - Nowy Targ i okolice. 575 450 977.
  • PRACA | dam
    Hotel **** w Zakopanem zatrudni KUCHARZA a la Carte tel. + 48 792 276 261
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38 m2 i 50 m2 W CENTRUM NOWEGO TARGU, UL. KRZYWA, STANDARD DO ZAMIESZKANIA, NOWE, ŚWIEŻE. 608 806 408
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KIEROWCĘ. Mile widziane doświadczenie. Praca na stałe. 602 759 709
  • PRACA | dam
    Zatrudnię SPRZEDAWCZYNIĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W ZAKOPANEM. 606 115 465.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
  • PRACA | dam
    Górska Grupa Hotelowa zatrudni OSOBĘ DO KIEROWANIA DZIAŁEM HOUSEKEEPINGU w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. Prosimy o przesłanie CV na adres a.rysula@gorskagrupa.pl oraz telefon 535-391-391
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA KUCHNI ZIMNEJ ORAZ GORĄCEJ. Praca na stałe lub dorywczo. CV na: rabka@siwydym.pl Informacje pod numerem 887 080 004
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA/-KĘ, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO, KELNERA/-KĘ. Kontakt: 600 035 355, 600 035 080 lub osobiście: Zakopane, Droga na Bystre 2A (9-13).
  • PRACA | dam
    DO PENSJONATU W ZAKOPANEM - OSOBĘ DO OBSŁUGI ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA POKOI - dyspozycyjną. Bez zamieszkania. 509 578 689.
    Tel.: 509 578 689
  • PRACA | dam
    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę przesyłać na adres: kantorzakopanepraca@gmail.com
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Biuro księgowe AUDITPLUS zatrudni: głównego księgowego, specjalistów ds. księgowości i referentów. Praca w Zakopanem, 8-16, pełen etat. Zapraszamy. Zgłoszenia: praca@auditplus.pl.
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • KUPNO
    KUPIĘ STARY POROZBIÓRKOWY SOSRĘB. Proszę wysłać zdjęcie na numer 605 306 244.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-02-28 21:08 Tak skakali następcy Kacpra Tomasiaka (ZDJĘCIA) 2026-02-28 21:00 Pod Giewontem startuje Klub Filmowy. Nowa inicjatywa Mediateki dla miłośników kina 2026-02-28 20:00 Pożegnanie Heleny Dojczewskiej. Była nauczycielką z powołaniem (ZDJĘCIA) 2026-02-28 19:00 Triumf młodych przedsiębiorczyń w prestiżowym konkursie startupowym 2026-02-28 18:00 Pierwsze krokusy na Podhalu (WIDEO) 2026-02-28 17:00 Uczniowie Budowlanki z sercem do pomagania. 18 litrów krwi podczas akcji w Zakopanem 1 2026-02-28 16:00 Pomóż pogorzelcom z Białego Dunajca 1 2026-02-28 15:00 Dziś skoki i biegi. Memoriał Kornela Makuszyńskiego rozpoczęty (WIDEO) 2026-02-28 14:00 Piękna pogoda i tłumy turystów w Zakopanem (WIDEO) 2026-02-28 13:00 Urodziny Teatru Witkacego uświetniła grupa Young Power New Edition (WIDEO) 2 2026-02-28 12:00 Przepiękny poranek w Dolinie Kościeliskiej. Coraz więcej turystów (WIDEO) 2026-02-28 10:58 Nowotarskie becikowe 2026-02-28 10:00 Niech nas kręci bezpieczeństwo, dzielnicowi uczyli najmłodszych najważniejszych zasad 2026-02-28 09:00 Nowe rozkłady jazdy Powiatowych Linii Autobusowych od 1 marca 1 2026-02-28 08:00 Marcowe zebrania wiejskie w Gminie Kościelisko 2026-02-27 21:00 Powiat Tatrzański z ponad 6,2 mln zł na drogi. Rząd zatwierdził dofinansowanie 9 2026-02-27 20:00 Gmina Poronin kupiła działkę na Stasikówce. Nowa przestrzeń dla mieszkańców i OSP 2 2026-02-27 19:18 W Zakopanem prawie +11 st. C. Sezon rowerowy czas zacząć (WIDEO) 1 2026-02-27 19:00 Budujecie siłę naszej społeczności, dziękujemy organizacjom pozarządowym. 2026-02-27 18:00 Konsul Węgier z wizytą w Zakopanem. Będzie wspólna promocja? 16 2026-02-27 17:30 Marcowy "Wieczór w Czerwonym Dworze" 2026-02-27 17:00 Będzie remont na Kasprusiach. Zniknie też budynek 9 2026-02-27 16:30 Seniorzy na start. Ogólnopolska Zimowa Senioriada w Rabce 1 2026-02-27 16:18 Po moście pozostało tylko wspomnienie 1 2026-02-27 15:30 Mistrz tańca. Warsztaty dla instruktorów tańca ludowego 2026-02-27 15:08 Przez cztery dni będzie Nowy Targ świętował swoje 680 urodziny 2 2026-02-27 14:00 Dzień otwarty w Szkoły Podstawowej 1 w Zakopanem 2026-02-27 13:00 Ukradł grubą kasę na stacji kolejowej w Rabce 4 2026-02-27 12:46 Całodobowa iluminacja Rynku w Nowym Targu to chyba przesada 1 2026-02-27 12:25 Zaginiona odnaleziona 2026-02-27 12:16 Zagubiony piesek na Szymoszkowej 2026-02-27 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2026-02-27 11:19 Słońce nad Tatrami, ale lawinowa trójka wciąż groźna 2026-02-27 11:00 Pusto i pięknie na Rusinowej Polanie o poranku (WIDEO) 2026-02-27 10:30 Pojedynek o honor i życie tysięcy Polaków. Mamy dla Was bilety 2026-02-27 10:00 Spór o przedłużenie Tetmajera. Mieszkańcy zaniepokojeni, miasto uspokaja 12 2026-02-27 09:00 Nowa Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży w Zakopanem 2026-02-27 08:00 Stare meble, materace i tekstylia będą odbierane z posesji w marcu 2026-02-26 22:00 Odliczanie rozpoczęte! Jaworzyna w rytmie Pucharu Świata FIS 25 lutego 2026 2026-02-26 21:00 Ostre starcie radnych. Biadolić każdy potrafi kontra skąd tyle nerwów? 9 2026-02-26 20:00 Miasteczko rowerowe w Zakopanem z opóźnieniem. Umowa rozwiązana 3 2026-02-26 19:30 Są jeszcze wolne miejsca w ŚDS w Poroninie. PSONI Koło Zakopane zachęca do składania wniosków 2026-02-26 19:25 Wiceburmistrz Bryjak: Dwie osoby z kierownictwa urzędu mają pozwolenie na broń 4 2026-02-26 18:50 Zaginęła Wioletta Madeja 2026-02-26 18:30 Sprawni Razem. Ogólnopolskie zawody 2026-02-26 18:00 Wzrost liczby pożarów o 30 procent. Zakopiańscy strażacy mieli pracowity rok 2026-02-26 17:30 Wyprzedzanie zakończyło się w rowie 2026-02-26 17:00 Drogą niepogodzeni 2026-02-26 16:18 Słowaccy ratownicy dystansują się od nagrań w sieci 2026-02-26 16:00 Romskie kapele uciekają w skarpetkach. Ostra zapowiedź komendanta 19
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-02-28 20:19 1. "Nowa nowinę daję wam jako epifanium tylko wyznawcy posępnego rudego zakutego w zbroje niemiecką czerepu dostąpią zabawienia" Od siebie dodam, hefehendum, to hozhóba polityczna. Dotathło zakute łby?? a ty antyepipatafiuszu zapomniałeś dodać '73 2026-02-28 19:22 2. A jehowa co na to? TP przeciez ich popierasz 2026-02-28 18:39 3. bil wrota zanim zapytasz ponownie, polecam dawkę jednego, którego ewidentnie brak.....nazywa się rozum.....przyjmuj z umiarem, bo zbyt dużo naraz ewidentnie może cię zabić.......do tego pozbądź się toksycznego środowiska czyli wstań z kolan, przewietrz opary kadzidła i wyjmij nos z kaczego kupra....... 2026-02-28 18:10 4. A moze by tak sie zabral za syf, kile i mogile na ulicach miasta? Za ladnie to nie wyglada, dziura na dziurze, piach pod stopami po zimie, kosze zapchane. Moze tak by zapytal mieszkancow jak sie zyje i co zrobic dla mieszkancow? 2026-02-28 18:03 5. Ubezpieczenie pewnie nic nie wypłaciło? 2026-02-28 16:53 6. @dzadeek ty już od dawna piszesz podobnie jak @roni czy @di du, zresztą nie zdziwiłoby mnie to gdyby to spod twojej ręki wychodziło! :) :) :) 2026-02-28 16:27 7. JA BYM ZROBIŁ 100 ROND TAKICH JAK PRZY ZŁOTYM ROGU. 2026-02-28 16:27 8. Budowa Zakopianki odc. Lubień - Rabka pożarła 2.55 mld. zł. Dofinansowanie z UE - 1.32 mld. zł. Pisiorki (fundusz drogowy) resztę. (1.23 mld) W tym był tunel. Haha! Zostały jakieś marne POpłuczyny po jachtach pływających po ulicach Łodzi i innowacji klubów GoGo i się lansują. Dołóżmy do tego że co dobę jesteśmy zadłużani na 288 mln. zł. Na jednego Polaka, niezależnie od wieku mamy 59 000 zł. długu. ( i wartko rośnie) @wde - zgadzam się z Tobą - "Jest to tak!! takie betony KałOwskie gdy ujrzą podobny tytuł artykułu to oczka robią im się takie malutkie i czerwone z nozdrzy kapie piana i w taki sposób powstają te cudne i okapujące mądrością posty!" 2026-02-28 16:21 9. Epitafiuszu ,epitafiuszu,epitafiuszu miech echo grzmi nie znajdując prawdy w twoich słowach 2026-02-28 16:07 10. Epitafiuszu jaką nowinę głosisz,z całym szacunkiem do nazwy i symboliki nie powinieneś używać tego pseudonimu,zato bardziej godnym określeniem powinieneś się zwać epitafiuszrm,Z grubsza rzecz ujmując,nie świadomy się urodził całe swoje dotychczasowe ziemskie życie pozostał nie świadomy i zmarł w nie świadomości
2026-02-16 21:51 1. "Na spotkaniu zjawił się burmistrz Łukasz Filipowicz, radni Tymoteusz Mróz, Mateusz Łękawski i mieszkańcy. Ci ostatni niezbyt licznie." A kto miałby się tam pojawić jak spotkanie zorganizowane w godzinach gdzie normalni ludzie pracują a miejsca tam w tej "stacji kultura" było może jeszcze na jakieś 20 osób. Przecież to klita na poddaszu gdzie jest miejsce dla dzieci na zabawy a nie dla 100 czy więcej dorosłych. Przecież to była jawna kpina. Dlaczego spotkanie nie było bardziej komunikowane i nie zapewniono odpowiednio dużej sali? I przede wszystkim dlaczego w godzinach pracy a nie w weekend??? Wywalić miliona na sylwestra potrafią a zmobilizować mieszkańców "nie da się". Widać zależy im żeby przyszło jak najmniej mieszkańców. Boją się usłyszeć to i owo. 2026-02-08 13:18 2. Fajne eksponaty :) 2026-02-04 21:19 3. Nie moje klimaty ani dla uszu ani dla oczu 2026-01-29 15:43 4. Kasia Rysy 2026-01-03 13:15 5. Ładne góalki. 2025-12-29 19:33 6. Znakomity poMYSł panie @jarząbek 2025-12-03 15:38 7. Świetny POmysl, zwłaszcza że w Zakopanem mimo otwartej Gubałówka m.in. przez Pana Szwajcara i czwartego burmistrza G.J. to lepiej na desce windsurfingowej po równiach pojeździć 2025-12-01 17:12 8. Panowie dobra robota! A tak swoją drogą nie ma wojny, jest woda, ogólcie się do tej służby, a nie wyglądajcie jak krasnale... 2025-11-21 15:51 9. Brawo Agatko! Piękne, cudne, zachwycające prace! 2025-11-17 21:21 10. Teraz górale wprzedają swoją ojcowiznę żeby kupić nowe auto. Wszystkie te biznesy ze starym śmierdzącym sprzętem (mówiąc złomem) powinny być nakaz ogrodzenia blochą od ulicy. Podobnie ze składami budowlanymi. Tyle pięknych miejsć zostało oszpeconych przez lokalny interes.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP


REKLAMA


Pożegnania


REKLAMA