2025-03-12 16:51:41

Zakopane

Burmistrz Zakopanego odpowiada na pytania mieszkańców (WIDEO)

Z 20-minutowym opóźnieniem ze względu na problemy techniczne rozpoczął się wideoczat z Łukaszem Filipowiczem, burmistrzem Zakopanego. Ma on też odpowiadać na pytania mieszkańców.

Burmistrz mówi o budowie żłobka przy przedszkolu na ul. Sabały, budowie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej na Cyrhli, rozstrzygnięcie przetargu na projekt hali przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Orkana i kolejnej hali przy Szkole Podstawowej nr 3. Pojawiła się też zapowiedź powstania klubu seniora, remontu ul. Sienkiewicza. Planowany jest też remont ul. Kasprusie, ale do tego potrzebne jest stworzenie dokumentacji. 


- Trwają prace nad uchwała krajobrazową. Projekt jest gotowy, ale na wniosek przedsiębiorców przedłużyliśmy konsultacje społeczne do końca marca - powiedział burmistrz.

Łukasz Filipowicz mówił także o uporządkowania Krupówek. Powstanie komisja, która ma decydować, które zespoły mogą występować na deptaku. Wśród występujących mają pojawić się zespoły góralskie.

Jeśli chodzi o komunikację miejską burmistrz zapowiedział montaż 20 biletomatów. W autobusach miejskich do trzech zwiększyła się liczba kontrolerów. Przejazdy dla mieszkańców Zakopanego zostaną darmowe.

Burmistrz chwalił Straż Miejską i komendanta Leszka Golonkę, dzięki któremu m. in. usunięto z zakopiańskich ulic wiele samochodowych wraków.

Łukasz Filipowicz mówił także o sytuacjach związanych z taksówkarzami. Niebawem zaprezentowana zostanie nowa uchwała dotycząca regulacji przewozów taksówkowych w Zakopanem.
 

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Zakopiańczyk 2025-03-15 08:59:20
Niech się nie spotyka. Niech robi to, co do niego należy: ma być czysto, ładnie i przyjaźnie dla Zakopiańczyków, niech odda im jak najszybciej uporządkowany park i wycofa się z dzierżawienia tego, co do niego nie należy. Miliony świateł będą przed fianem z pewnością wspaniałą atrakcją i pomocją tego tam. Zakopane dla Zakopiańczyków!
pasazer 2025-03-15 07:21:48
poprzedni burmistrz przez 10 lat nie spotkal sie tyle razy z mieszkancami co obecny przez 10 miesiecy. dlatego skowyt pisu w komentarzach sięga zenitu
Wiakry 2025-03-14 10:48:35
Co to za dyskusja PIS czy PO , to nie o to chodzi . Chodzi o to że niewiele z tego obecnego rządzenia wynika , wygląda na to że zastój i niemoc rozgościły się na dobre w UM Zakopane, a to znaczy że Zakopane będzie traciło na atrakcyjności w porównaniu do rozwijających się innych miejscowości w Polsce i nie tylko.
POPiS jest KUL 2025-03-13 21:06:38
Waldemar, pilnuj deweloperki, osmieszasz sie tymi komentarzami pod kazdym postem.
babka klozetowa 2025-03-13 17:15:51
Byle jak, byle o nas mówili. A za plecami dzierżawy bez przetargu dla silnych, zaufanych i skorumpowanych.
Mieszkańcom gwarantujecie tylko konsultacje z taksiarzami i podwyżki podatków. Przyjazne Zakopane!
Sasiad 2025-03-13 16:38:40
Wy pisowcy jak robilibyscie wideoczata to mielibyscie do tego zatrudnionych 10 specjalistów, kamerzyste, edytora tekstu, kołcza, katering i kierowcę.
NIESTETY NIE ROBILISCIE TEGO NIGDY BO SODÓWA WAM BIŁA DO GŁOWY i baliście sie ludzi zamknieci w zaciszu luksusowych gabinetów

Burmistrz jak widać robi to sam i po godzinach pracy, za co go wlasnie szanuje.

EoT
Wikary 2025-03-13 13:30:19
Rządzą miastem jakby jacyś licealiści którzy dopiero się uczą i teraz musimy wszyscy czekać aż się nauczą. Jakaś dziecinada.
toto do doktóra 2025-03-13 11:15:53
@jareczku ,dobże rze nauczyciel PO wstawiał wszendzie pszecinki tam gdzie czeba muj ty pisiorku gryzący taś taś tak jest
nie umiecie w internety 2025-03-13 10:47:32
burmistrzunio wraz z całym urzędowym zapeczem nie potrafią zapewnić stabilnego łącza internetowego i sprzętu by przeprowadzić zwykłą transmisję internetową a biorą się za zarządzanie miastem i milionowe inwestycje.
burmistrz przyjazny karpiom 2025-03-13 10:17:27
/popieram spd
dorzuciłbym jeszcze darmowe przejazdy busami, bo miejska komunikacja wozi ludzi za darmoszkę a prywaciarze beszczelnie kasują jak za zboże i nie mają kontrolerów po 12 tysięcy miesięcznie, to jest granda
doktór Karol N 2025-03-13 09:13:40
@nauczyciel, coś ty! toto nie ma nawet matury! toto stawia spację przed przecinkiem i po a tam, gdzie należy to nie ma :)))
pisior gryzący trawę 2025-03-13 08:58:27
@spd, takie cuś to w waszej demokracji wschodniej :)))
franek 2025-03-13 08:35:39
Kiedy otwarcie słynnego kibelka? Dla znajomych pytam z bo co przyjeżdżają to nieczynny.
koko 2025-03-13 08:21:28
@jado-plujcu naganiaczu z PO, jak ja się cieszę, że ty nigdy i niczego nie krytykujesz, nawet naszego burmistrza Leszka i dla ciebie wszystko cacy. wszystko cacy. Świetnie s(i)e POPiSałeś
Poza tym u ciebie wszyscy zdrowi?
spd 2025-03-13 07:56:48
Składam postulaty do Szanownego Pana Burmistrza, o przeprowadzenie konsultacji aby wprowadzić:

1. max cena noclegu w kwaterach 35pln, hotele 50pln

2. max cena wynajmu nieruchomości za m2
- Krupówki 50pln
-pozostałe 25pln ( w tym Żabki )

3. max cena przewozu zaprzęgami konnymi do Kuźnic i po Zakopanem
( obecne ceny to 150-300pln- to nie jest paragon/cena grozy )
- z Skoczni i Ronda kuźnickiego 40 pln
- z Krupówek 70pln

4. max cena zestawu obiadowego w restauracjach ( zupa + schabowy) 21 pln (zamiast 27-40)

5. max cena piwa 0.5l ( zamiast 18pln-30pln
-9pln na Krupówkach
-6pln poza centrum

5. 50% obniżka płac Burmistrza i Zastępców

6. 25% obniżka płac pracowników zatrudnionych przez UM Zakopanem jak i w podległych jednostkach budżetowych.

7. Zawieszeni bezterminowo dla pracowników zatrudnionych przez UM Zakopanem jak i w podległych jednostkach budżetowych.

8. max cena bochenka chleba 1.5pln , masła 3.5pln

9. max ceny robocizny budowlańców mechaników zgodnie z najniższą krajową stawką godzinową za godzinę pracy.

Mam nadzieję, że będą konsultacje z mieszkańcami na temat powyższych postulatów.

Będzie dzięki temu tanio dla turystów oraz mieszkańców, jak też realne oszczędności w budżecie UM Zakopane
doktór Karol N 2025-03-13 06:43:02
@antyfan, rozgrzebany stadion przy Orkana??? :)))) po co sala gimnastyczna szkole???? tj. właśnie myślenie zmanipulowanych kacyków! :)))
nauczyciel 2025-03-13 06:36:46
antyfan, taki jestes cwany anonimowo w internecie to przyjdz do szkoly i powiedz rodzicom 300 dzieci ze sala jest niepotrzebna i ze to wymysly burmistrza.

mocny w gębie, jadowity, anonimowy chojrak. zwolniony z Urzedu za nierobstwo?? zgadlem?
Jaś 2025-03-13 06:05:02
Rozgrzewka była, to teraz czas na prawdziwe problemy. Kiedy usunięcie z budżetu planu budowy prywatnej drogi do działek radnego z fantazją za publiczne pieniądze? Kiedy rozbiórka samowoli budowlanych tego samego radnego? Kiedy zmiana na stanowisku przewodniczącego komisji ekonomiki? Bo chyba już nawet burmistrzunio widzi, że z takim garbem nie dojedzie do końca kadencji
Szarlotka 2025-03-12 22:49:57
Spotkania z mieszkańcami? Poznanie problemów miasta? Tak to wszystko jest dla reklamy, wszystko na pokaz.
antyfan 2025-03-12 22:18:32
Bleblanie zawsze było i jest mocną stroną tych przy władzy , tylko jakoś nie ma to przełożenia na czyny , a po co przy S.P. 1 hala gimnastyczna , jak tam rozgrzebany stadion którego nie mogą skończyć ??? , najpierw niech zrobią jedno na gotowo , a potem niech burmistrz racjonalnie spełnia swoje mrzonki , bo to w końcu NASZE wspólne pieniądze !!!!!!!!!!
POPiSowy naganiacz 2025-03-12 21:19:12
sami jado-plujcy z POPiSu. wszytsko źle. wszystko źle.

a wasz burmistrz leszek to ile razy sie spotkal z mieszkancami?? ile razy bylo wideospotkanie.

juz nie pamietamy jak się schował na poltora roku i go nie było w ogole?? z pensji zrezygnowal wtedy?? chyba nie

najłatwiej krytykowac wszystko
Emeryt 2025-03-12 21:10:57
Kiedy będzie można korzystać z ePłatności w aplikacji mObywatel odnośnie opłat dla Urzędu Miasta Zakopane ? Nawet Zawoja już korzysta z w/w. Również wykorzystanie e Doręczeń zmniejszyłoby koszty jak chodzi o wysyłkę listów poleconych i ułatwiłoby odbiór korespondencji. Aby zaparkować pod UM trzeba mieć dużo szczęścia a starsi ludzie oraz osoby niepełnosprawne mogliby załatwiać wiele spraw z domu.
Gogo 2025-03-12 20:50:16
Tylko krytyka.Fajnie ,że P.Burmistrz spotyka się z mieszkańcami i chce poznać problemy mieszkańców.
As 2025-03-12 20:42:32
Regulacje aparthoteli,sieci ,franczyza,może nawet coca coli.
Chłopie opanuj się
SlynnaPraczka 2025-03-12 20:34:28
Prawdziwe problemy techniczne, to się dopiero zaczną. W Białym Dunajcu już się zaczeły.
kierowca 2025-03-12 20:06:59
przeciez uchwala regulujaca taxi jest z 2009 roku chyba.... najwyzszy czas zrobic z tym porzadek. na przyklad zapisy regulujące strefe od stacji JET sa troche nieaktualne. a uberowi i tak nic nie zrobio
Tatar 2025-03-12 19:40:56
A może by się straż miejska zajęła sie wreszcie parkowaniem aut na kamieńcu jest masakra
WTF? 2025-03-12 19:35:23
Niebawem zaprezentowana zostanie nowa uchwała dotycząca regulacji przewozów taksówkowych w Zakopanem...
Tym tropem pora wyrzucić Radisson,McDonald's,adidas..to bzdura!sztuczną regulacja zaszkodzicie tylko i korporacje was zaskarża
Młodzi ludzie z Zakopanego chcą pracować dla ubiera nie mają na swoje auta kasy i nie znają burmistrza żeby wynająć np Rówień Krupowa na lodowisko gdzie golonka rozumiem interweniuje w sprawie dewastacji przez bezprzetargowego najemcę
A pani wice nie z zakopać to też regulacja i won bi nie z rad?
Regulacje wybiórcze macie
Kibel kiedy otwarcie?
Anna 2025-03-12 19:15:41
Po co remont Sienkiewicza ? ? ?
dysonans 2025-03-12 19:10:22
Dlaczego burmistrz chce konsultować z mieszkańcami uchwałę o taxi a park miejski wynajął bez konsultacji i bez przetargu na cztery lata?
kukto 2025-03-12 17:40:25
Panie Burmistrzu, dziękuje za usuniecie tego wraku z potoku na Kotelnicy. Tyle lat to byl wielki wstyd dla nas wszytskich.

Reklama
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY W KOŚCIELISKU: OBSŁUGA SALI, KUCHNIA 608 806 408
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ DO PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    ZAKOPANE - KOŚCIELISKO DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, WYPOSAŻONE MIESZKANIA 35-38m2. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38 m2 i 50 m2 W CENTRUM NOWEGO TARGU, UL. KRZYWA, STANDARD DO ZAMIESZKANIA, NOWE, ŚWIEŻE. 608 806 408
  • POŻYCZKI
    PROVIDENT. 571 240 909.
  • PRACA | dam
    Poszukujemy osoby na stanowisko sprzedawcy odzieży skórzanej na stoisko pod Gubalowke Wymagania: komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów, doświadczenie w sprzedaży, zaangażowanie oraz chęć pracy z klientem. Tel 781271166.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • USŁUGI | budowlane
    "Tedy" Usługi budowlane: sprzedaż domów w stanie deweloperskim, budowa domów murowanych i drewnianych, wszelkie pokrycia dachowe, ocieplenia/termomodernizacja domów/budynków, sprzedaż materiałów budowlanych, nadzory budowlane, usługi transportowe. 608 729 122, +49 15 205 734 746, mail: tedy32@o2.pl
  • USŁUGI | budowlane
    USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
  • PRACA | dam
    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM - KELNER/-KA - DLA UCZNIÓW, STUDENTÓW na umowę zlecenie. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMOC KELNERSKĄ. PRACA STAŁA + świadczenia. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA KUCHNI ZIMNEJ ORAZ GORĄCEJ, POMOC KUCHENNĄ. Praca na stałe lub dorywczo. CV na: rabka@siwydym.pl Informacje pod numerem 887 080 004
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • USŁUGI | budowlane
    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. 787 479 002.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKA BUDOWLANA 8.5 ARA. 505 429 375.
  • USŁUGI | budowlane
    TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
  • SPRZEDAŻ | różne
    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. Tel. 793 887 893
  • SPRZEDAŻ | różne
    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    NIEMCY: brygadzista do 5000 Euro, kranista do 4000 Euro, murarz cieśla do 3600 Euro, malarz ocieplenia elektryk spawacz do 2700 Euro. Umowa na warunkach niemieckich. 0048 575-001-116
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    ZAKOPANE - STYLOWY DOM (zadbany, urządzony), na działce 3000 m, widok na góry - 607 506 428.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-04-24 23:11 Kolejne prawa jazdy zatrzymane. Jechał Infiniti 157 km/h 2026-04-24 22:39 Tragiczny wypadek w Białce Tatrzańskiej 2026-04-24 21:00 Most na Krzeptówkach zamknięty na trzy dni. Rusza asfaltowanie jezdni 2026-04-24 20:30 Dom na Kasprusiach przestał istnieć 2 2026-04-24 20:03 Ostatecznie okazało się, że za kierownicą siedziała pijana kobieta 3 2026-04-24 20:00 Zmącenie Cichej Wody w Zakopanem. Straż Miejska wskazuje przyczynę 2 2026-04-24 19:30 Ludźmierz. W niedzielę Święto Bacowskie 2026-04-24 19:00 Kończy się remont mostu nad Grajcarkiem w Szczawnicy 2026-04-24 18:29 Pożar garażu w Jordanowie 2026-04-24 18:00 Rekordowe zainteresowanie konkursem Wszyscy Święci Wawrzyńcoka 2026-04-24 17:00 Pieniny Ultra Trail w Szczawnicy (WIDEO) 2026-04-24 16:30 Szóste Ciuchobranie w Sokolni. Nie wyrzucaj - podaj dalej! 2026-04-24 16:00 Jan Kasprowicz. W ogniska. Szykuje się nowa wystawa, która pokaże poetę na nowo 2026-04-24 15:00 Nowe życie zabytkowej willi w Szczawnicy (WIDEO) 1 2026-04-24 14:00 Psy z nowotarskiego schroniska czekają na Was! 1 2026-04-24 13:00 Tragiczny wypadek polskiego turysty w Tatrach Słowackich 2 2026-04-24 13:00 Konkurs poezji więźniarek KL Ravensbrück w Palace 2026-04-24 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 3 2026-04-24 11:30 Super Mario i międzygalaktyczna przygoda. Mamy dla Was bilety 1 2026-04-24 11:00 Szukamy wiosny na Drodze pod Reglami (WIDEO) 2026-04-24 10:00 66 nowych roślin w Zakopanem. Wspólna akcja dla natury 2026-04-24 08:57 Rolnicy oddali 24 tony folii. Podsumowanie zbiórki w gminie Poronin 5 2026-04-24 08:19 Wypadek w Witowie. Jedna osoba trafiła do szpitala, druga była poszukiwana 1 2026-04-24 08:00 Podpisano umowę na rozbudowę drogi w Pyzówce 1 2026-04-23 21:18 Zasadzili 680 drzew 2 2026-04-23 20:59 Świstaki i kozice pod lupą naukowców. Wspólna inicjatywa dla Tatr 2026-04-23 20:00 Strażacy ćwiczyli gaszenie pożarów wewnętrznych pod Giewontem 2026-04-23 18:57 Dwie młode łanie nie przeżyły 2 2026-04-23 18:00 Spór o plan ogólny w Zakopanem. Radni kłócą się o terminy i informowanie mieszkańców 2 2026-04-23 16:59 W długi weekend będzie 30 st. C., ale... 1 2026-04-23 16:37 Zginął poseł Łukasz Litewka. Angażował się w sprawy zwierząt, pisał o schronisku w Nowym Targu 2026-04-23 16:00 Zawody na Bachledzkim Wierchu. Zaproszenie na spotkanie dla właścicieli działek 6 2026-04-23 15:33 Fałszywe prawo jazdy za 2500 euro. Nocna kontrola w Rogoźniku zakończona zatrzymaniem 3 2026-04-23 14:59 Pożegnanie płk. Łęckiego. Przepracował 27 lat w Starostwie Tatrzańskim. Wcześniej latał na myśliwcach i szkolił pilotów 2 2026-04-23 14:01 Wypadek quada w Kościelisku. Poszkodowany trafił do szpitala śmigłowcem LPR 2026-04-23 12:52 Policja podaje szczegóły wypadku na budowie term 13 2026-04-23 12:38 Atak niedźwiedzia w Bieszczadach. Nie żyje kobieta 16 2026-04-23 11:49 Poważny wypadek w trakcie budowy term na Polanie Szymoszkowej (ZDJĘCIA, WIDEO) 2 2026-04-23 11:30 Melodia spod Babiej. Premiera filmu dokumentalnego 2026-04-23 10:58 Willa Wanda odzyskuje dawny blask w Szczawnicy po latach zapomnienia (WIDEO) 1 2026-04-23 10:27 Motocykliści zainaugurują sezon w Zakopanem 2026-04-23 10:00 "Ludyny" Sławosza Smolenia w nowotarskich Jatkach 1 2026-04-23 09:00 Młodzież z Kościeliska włączy się w tworzenie strategii rządowej 2026-04-23 08:00 Wybuch 1 2026-04-23 07:30 Zakopane otrzymało "niedźwiedziooporne" kontenery 1 2026-04-23 06:30 Muzykowanie na Duchową nutę rozpocznie się w sobotę 2026-04-23 06:30 W sobotę Spotkanie Przyjaciół na Kasprowym Wierchu 2 2026-04-22 21:30 Imperial w Zakopanem sprzedany po raz drugi. Tym razem za ponad 30 mln zł 9 2026-04-22 21:00 18 mln zł na zakopiańską "Sokolnię". Umowa podpisana 3 2026-04-22 20:46 Duże stado łani pod Nosalem (WIDEO) 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-04-24 22:25 1. Jaja sobie robisz teraz 2026-04-24 22:23 2. Amen 2026-04-24 22:23 3. Nie ukrzyzuje jej jak każdy ale pewnie sama się przyznalaś do swojej winy tego. Nie wiem ale wiem jedno z ludzkiej tragedii nie będę robił winy bo naprawdę nie znam całej sytuacji i niegdy nikt nie powinien za to sądzizić bo sami kiedyś zmierzom sie osądemm bo zobaczom się lustrze a całe ich życie będzie oszustwem i pisze to nawet cię nie znając 2026-04-24 22:06 4. Ptaszki ćwierkają, że kolega z golfa nietrzeźwy był. Panowie mundurowi, wy nie macie żadnych testów na mefedroniarzy? W naszym pięknym mieście co drugi nawciągany za kierownicą. 2026-04-24 22:02 5. Jak to "pijana kobieta"? To była "kierowczyni trzeźwa inaczej", albo "osoba procentopozytywna". 2026-04-24 21:37 6. A co się stało z odnalezionym za pomoca drona przez OSP DZIANISZ GORNYM kierowcą ,który w/g wcześniejszych informacji oddalił się z miejsca zdarzenia. 2026-04-24 21:03 7. To chyba pierwsze Prawdziwe Udogodnienie dla mieszkańców i turystów-samochodowych w Zakopanem. Trzeba będzie się jeszcze uporać z rekonstrukcją drogi i miszczami kierownicy na stromym zjeździe. Panu Burmistrzu wieczna chwała i cześć. 2026-04-24 20:53 8. Skończą w tym roku czy nie? Przyjmuję zakłady że nie. 2026-04-24 20:16 9. "Miasto nie poinformowało o innych zagrożeniach związanych z jakością wody, wskazując jednoznacznie na budowlany charakter zjawiska." A ktoś pobrał próbki bo badań? Co na to wioś? Co na to wody polskie? 2026-04-24 20:08 10. Cement czy wapno, to powinno sie wreszcie stac stalym elementem naszego systemu wodnego. Fauna i flora tez to potrafi docenic.
2026-04-20 12:14 1. dobrze że mamy olczan.... 2026-04-16 18:33 2. Piękna SZKOŁA Grupy uczniów palący papierosy w otoczeniu szkoły, Muzeum i siedziby PTTK. Używają do porozumiewania się kilku prostych słów, powszechnie uznawanych za nieprzyzwoite. Na 150 lecie konieczna jest PALARNIA w szkole. Szkoda dzieci, bo mogą się przeziębić. Pytanie! Czy dyrekcja i pedagodzy widzą to? 2026-03-23 10:43 3. Pan Z. i koledzy.... i potem powiecie ze to prostest w sprawie mostu a nie wiec polityczny. hehe. kogo chcecie nabrac? 2026-03-11 08:14 4. Strategia rozwoju... Stawiać jak najwięcej deweloperki, reszta to ch... 2026-03-06 08:53 5. moze zamiast organizować te rozchwytywane i konsultacje miasta uruchomi druga zmiane u w urzedzie dla pracujacych obywateli petentów? 2026-03-06 08:25 6. Chętnie bym się dowiedział jakie studia i na jakich poważnych uczelniach mają ukończone uczestnicy dyskusji. Wprawdzie obowiązuje zasada, że wystarczy chęć szczera ale oni chcą zmarnować nasze pieniądze. Oj tam, oj tam. 2026-02-16 21:51 7. "Na spotkaniu zjawił się burmistrz Łukasz Filipowicz, radni Tymoteusz Mróz, Mateusz Łękawski i mieszkańcy. Ci ostatni niezbyt licznie." A kto miałby się tam pojawić jak spotkanie zorganizowane w godzinach gdzie normalni ludzie pracują a miejsca tam w tej "stacji kultura" było może jeszcze na jakieś 20 osób. Przecież to klita na poddaszu gdzie jest miejsce dla dzieci na zabawy a nie dla 100 czy więcej dorosłych. Przecież to była jawna kpina. Dlaczego spotkanie nie było bardziej komunikowane i nie zapewniono odpowiednio dużej sali? I przede wszystkim dlaczego w godzinach pracy a nie w weekend??? Wywalić miliona na sylwestra potrafią a zmobilizować mieszkańców "nie da się". Widać zależy im żeby przyszło jak najmniej mieszkańców. Boją się usłyszeć to i owo. 2026-02-08 13:18 8. Fajne eksponaty :) 2026-02-04 21:19 9. Nie moje klimaty ani dla uszu ani dla oczu 2026-01-29 15:43 10. Kasia Rysy
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama