2025-03-14 12:00:00

Pod Giewontem

Co robić w weekend w Zakopanem?

W najbliższe dni zapraszamy Was m.in. na koncert Kariny i Bobassa w Kawiarni Kawa & Kultura - Stacja Kultura Zakopane oraz koncert grupy Sheeban w Karczmie pod Gontem. Jeśli chcecie wiedzieć, co jeszcze wydarzy się w weekend pod Giewontem, przeczytajcie nasz cotygodniowy tekst.


PREMIERA: Mickey 17
Kino „Miejsce” (sala studyjna kina „Sokół”), ul. Orkana 2
Piątek 14.03 – niedziela 16.03, godzina 17.15
Kino „Sokół”, ul. Orkana 2
Piątek 14.03 – niedziela 16.03, godzina 20.20

„Mickey 17” to czarna komedia science fiction wyreżyserowana przez Bonga Joon-ho („Okja”, „Parasite”), oparta na powieści Edwarda Ashtona. W roli tytułowej Robert Pattinson. Występują też: Naomi Ackie, Stevena Yeuna, Toni Collette i Marka Ruffalo. Akcja rozgrywa się w przyszłości i opowiada o mężczyźnie, który dołącza do kolonii kosmicznej jako „Niezniszczalny”, jednorazowy pracownik, który jest klonowany za każdym razem, gdy umiera w celach badawczych.

KONCERT: Karina & Bobass
Kawiarnia Kawa & Kultura - Stacja Kultura Zakopane, ul. Chramcówki 35
Piątek 14.03, godzina 18

Karina Antonenko to utalentowana wokalistka i saksofonistka, ale też aktorka znana z charkowskiego „Nowego Teatru”. Kuba „Bobass” Wilk jest zaś pianistą i gitarzystą, laureatem nagrody Polskiego Radia „Nowa Tradycja” oraz nagrody im. Czesława Niemena. To muzyk z ogromnym doświadczeniem, który współpracował z artystami z całego świata. W repertuarze, który wspólnie zaprezentują zakopiańskiej publiczności, znajdą się zarówno elementy jazzu i lounge, jak i kultowe utwory popowe.

OPROWADZANIE: „Halina Rząsa. Prace”
Galeria Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16A
Piątek 14.04, godzina 18

Oprowadzanie po wystawie „Halina Rząsa. Prace - dokumentalistka pra-ekologii”. Opowiadać będą: Kinga Zuber - kuratorka wystawy i Marcin Rząsa (rzeźbiarz, syn Haliny).

DANCING: Zespół Watra
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Piątek 14.03, godzina 19

Watra to duet. Tworzą go: wokalistka Agnieszka Jarzyna-Zielińska, córka leadera zespołu Skaldowie, oraz Tadeusz Gawlik (klawisze i wokal) - muzyk od lat związany ze sceną zakopiańską. Obydwoje grają razem już kilkanaście lat.

SCENA PROPOZYCJI AKTORSKICH: TRAKTAT O ŁUSKANIU FASOLI
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy
Piątek 14.03, godzina 19.15

"Traktat o łuskaniu fasoli" to słynna, metafizyczna powieść Wiesława Myśliwskiego. Rozmowa prowadzona podczas łuskania fasoli staje się swoistą spowiedzią bohatera, pretekstem do podsumowania  życia. Zwyczajne, codzienne sprawy niepostrzeżenie przeobrażają się w tematy egzystencjalne, transcendentne. Spektakl powstał w ramach Sceny Propozycji Aktorskich. Reżyserii podjęła się Emilia Nagórka, która jest też autorką scenariusza, scenografii i kostiumów. Występują: Agnieszka Michalik, Emilia Nagórka, Andrzej Bienias, Kamil Joński, Krzysztof Łakomik, Piotr Łakomik i Krzysztof Wnuk. Więcej informacji: witkacy.pl

PREMIERA: Bogini Partenope
Kino „Miejsce" (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 14.03 – niedziela 16.03, godzina 20

Film reżysera Paolo Sorrentino. Opis dystrybutora (z filmweb.pl): „Przyjście na świat małej Partenope jest jak narodziny bogini. Na pięknej wyspie Capri objawia się kobieta idealna, która swą niezwykłą urodą zniewala mężczyzn, jednocześnie wymykając się ich żądzom. Ambitna, ogromnie ciekawa świata, nade wszystko ceni sobie wolność i szukanie własnej drogi przez życie. Od spotkanych na niej mężczyzn, amerykańskiego pisarza, lubieżnego biskupa czy zakochanego w niej do szaleństwa przyjaciela z młodości, uczy się patrzeć na świat pod różnymi kątami. Zanurzona w tętniącym żywiole neapolitańskiej codzienności nigdy nie daje się zdefiniować i ujarzmić”.

11. PUCHAR ZAKOPANEGO AMATORóW W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM
Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa
Sobota 15.03, od godziny 8

Pierwsza odsłona tegorocznej edycji Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim odbyła się 12 stycznia na Harendzie. 15 lutego zawodnicy zmierzyli się na trasie slalomu giganta na Kasprowym Wierchu. I wreszcie czas na stok Stacji Narciarskiej Szymoszkowa. Jeśli ktoś zdecyduje się na udział może zapisać się online przez stronę www.zakopane.pl. Tutaj też znajduje sie regulamin zawodów.

Narciarze rywalizować będą w kilku kategoriach wiekowych, a same zawody odbywają się zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym Mistrzostw Polski Amatorów oraz regulaminem Pucharu Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego.

Program ramowy: 8.00-9.00 przyjmowanie zapisów i wydawanie numerów startowych, 9.00-9.45 oglądanie trasy przejazdu, 10.00 start, przerwa między przejazdami 30 min., ogłoszenie wyników do 30 min. po zakończeniu II przejazdu, dekoracja do 60 min. po zakończeniu konkurencji

MUZEUM DLA MALUCHóW
Muzeum Kornela Makuszyńskiego (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Tetmajera 15
Sobota 15.03, godzina 11-12

Zajęcia sensoryczne dla najmłodszych i ich opiekunów. Wiek: 1-4. Wstęp wolny.

TENIS STOŁOWY - otwarte treningi dla wszystkich
Hala MOSIR, ul. Chramcówki 8
Sobota 15.03, godzina 18

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem zaprasza na wieczory z tenisem stołowym. Najbliższy, w sobotę 15.03, a kolejne 22.03 i 29.03. Oprócz stołów i piłeczek organizatorzy zapewniają również trenażera do ćwiczeń. Wszelkich rad oraz pomocy udzielą zaś na miejscu trenerzy. Obowiązuje strój sportowy, buty na zmianę i własna paletka.

KONCERT: Sheeban
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Sobota 15.03, godzina 19

Grupę tworzą: Błażej Zadwórny (bodhran, cajon, dudy szkockie, stompbox, łyżki, wokal, pianino i inne przeszkadzajki), Agnieszka Plewińska (skrzypce), Magdalena Piotrowska (flet poprzeczny), Wojtek Perek (gitara basowa, wokal), Zuzanna Machnik (wokal, whistle) i Andrzej Żelaśkiewicz (gitara akustyczna).

O sobie piszą: "Gramy tradycyjne irlandzkie i celtyckie motywy i w autorskich aranżacjach rzucamy na nie świeże spojrzenie. Dzięki temu nasza muzyka wymyka się z ram tradycyjnego folku, za to przybiera bardziej nowatorski charakter, gdzie gitarowych solówek nie powstydziłby się niejeden rockowy zespół. Wykorzystujemy takie instrumenty, jak: skrzypce, flety (poprzeczny i whistle irlandzkie), gitara akustyczna, basowa, bodhran, cajon oraz spoons i tradycyjne szkockie dudy".

SPEKTAKL: Antoni Czechow WIŚNIOWY SAD
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Scena Witkacego
Sobota 15.03, godzina 19.15

Informacja o spektaklu z witkacy.pl: „Wiśniowy sad” Antoniego Czechowa w reżyserii rosyjskiego dramatopisarza i reżysera Nikołaja Kolady to spektakl o ludziach, jakich wielu w dzisiejszym życiu. O tych, którzy boją się podejmować decyzje, którzy chowają się przed problemami, w nadziei, że wszystko samo się rozwiąże, o tych, którzy nie chcą walczyć, ale posłusznie przyjmują ciosy losu.” Więcej informacji: www.witkacy.pl

KONCERT: O.S.T.R.
Le Scandale Zakopane, ul. M. Zaruskiego 5
Niedziela 16.03, godzina 20

Koncert artysty w ramach trasy „Ostatni rozdział XX/Srntymentalne”.

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:
- EWELINA PĘKSOWA. Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27
- ODWAŻNE. Artystki XX-lecia międzywojennego w Paryżu i Zakopanem. Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, ul. Krupówki 10, gmach główny
- HALINA RZĄSA. PRACE. Wystawa fotografii. Galeria Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16 (do 1.04)
- àIVA. Segni d’acqua. Valli di Lanzo, Piemonte, Italia / àIVA. Ślady wody. Doliny Lanzo, Piemont, Włochy. Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, ul. Krupówki 10, gmach główny (do 16.03)
- CHASIOR. Supergrupa UNDERGROUND KRAKOWSKI (Jerzy Kosałka, Zbigniew Libera, Piotr Lutyński, Adam Rzepecki). Galeria Władysława Hasiora (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Jagiellońska 18b
- NOWE ZAKOPANE. Błażej Pindor. STRH Bistro Art Cafe, ul. Krupówki 4A (do 30.03)
- KOBIETA ZDZICZAŁA autorstwa Katarzyny Depta-Garapich. Galeria Sztuki w willi Oksza (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Zamoyskiego 25
- SALON MARCOWY 2025. HELENA SUŁKOWSKA-PAWLIK "W ŚWIECIE UTKANYCH WRAŻEŃ". Zakopiańskie Centrum Kultury - Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 18-19.

an

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
sygnalista 2025-03-15 11:47:25
i jeszcze poidła dla koni w kształcie domków,to cos na miare domu do góry nogami,potem wycieczka pod skocznie nie trzeba jechac do indii albo bangladeszu,potem jedzionko w jednej z popularnych knajp na krupówkach rzadko się zdazaja wymioty i biegunki,potem jeszcze bangladesz na gubałówce,szkoda ,że pora nie letnia mozna by było posmigać ekohulajnogą nad potokok na dole miasta pooglądać płynące odchody,potem jakas impreza z zulami niepodal UM wszystko pod czujnym okiem kamery SM.naprawde atrakcji jest bez liku .
Xxl 2025-03-15 06:42:22
Proponuję wycieczkę po obiektach będących pomnikami przekrętów miejscowych włodarzy, poczynając od parku świateł, poprzez lodowisko na równi Krupowej, aż do wiat grillowych radnego Stanisława, w których wynajmuje on pokoje turystom
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    ZAKOPANE - KOŚCIELISKO DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, WYPOSAŻONE MIESZKANIA 35-38m2. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38 m2 i 50 m2 W CENTRUM NOWEGO TARGU, UL. KRZYWA, STANDARD DO ZAMIESZKANIA, NOWE, ŚWIEŻE. 608 806 408
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA/-KĘ, GRILLOWEGO, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ. Kontakt: 600 035 355 lub osobiście: Zakopane, Droga na Bystre 2A (9-13).
  • PRACA | dam
    STATUS STUDENCKI/ WEEKEND/ 100 zł/h. PRACA EXCEL itp./ +mieszkanie/ micheelkowalski@gmail.com. Zakopane
  • PRACA | dam
    PRACA DLA TYNKARZA LUB BRYGADY NA TYNKI. 535 290 865.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
  • PRACA | dam
    Hotel **** w Zakopanem zatrudni KUCHARZA a la Carte tel. + 48 792 276 261
  • PRACA | dam
    Młoda energiczna osoba poszukiwana do pracy na weekendy pod Gubałówką.... szczegoly pod numerem telefonu 781271166.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    ZAKOPANE - STYLOWY DOM (zadbany, urządzony), na działce 3000 m, widok na góry - 607 506 428.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia MIESZKANIE 80 m2 - Szaflary. 660 876 537.
  • PRACA | dam
    Przyjmę DO OPIEKI NAD STARSZĄ OSOBĄ. 665 602 766.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Emerytka szuka DOMU Z OGRODEM do wynajęcia - Nowy Targ i okolice. 575 450 977.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KIEROWCĘ. Mile widziane doświadczenie. Praca na stałe. 602 759 709
  • PRACA | dam
    Zatrudnię SPRZEDAWCZYNIĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W ZAKOPANEM. 606 115 465.
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA KUCHNI ZIMNEJ ORAZ GORĄCEJ. Praca na stałe lub dorywczo. CV na: rabka@siwydym.pl Informacje pod numerem 887 080 004
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • KUPNO
    KUPIĘ STARY POROZBIÓRKOWY SOSRĘB. Proszę wysłać zdjęcie na numer 605 306 244.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-03-13 21:14 Zakopiańska Kawka. Nowa inicjatywa spotkań dla kobiet w Zakopanem 2026-03-13 21:00 Będzie nowy mostek na wjeździe do rabczańskiego szpitala 2026-03-13 20:00 Będą kolejne mieszkania komunalne w Rabce 2026-03-13 19:00 107 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy po kontroli grupy Speed 2026-03-13 18:00 Kontrole strażników miejskich na ul. Weteranów Wojny 1 2026-03-13 17:00 Góralski świat w malowidłach 2026-03-13 16:00 Wycinka drzew przy ul. Chyców Potok 7 2026-03-13 15:00 Będzie protest przed schroniskiem w Nowym Targu. Głos zabrała też Doda (WIDEO) 7 2026-03-13 14:30 Konkurs Muzyk Podhalańskich i Góralskie Śpiewanie w niedzielę w Nowym Targu 2026-03-13 14:00 Kapliczki odzyskają blask 4 2026-03-13 13:42 73% Polaków zamierza częściej podróżować po Polsce. Geopolityka wzmacnia krajową turystykę 2026-03-13 13:30 W poniedziałek przerwy w dostawie wody w Zakopanem 2026-03-13 13:00 Tylko pojedyncze krokusy na Kalatówkach 2026-03-13 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 3 2026-03-13 11:30 Pixar odkrywa sekrety królestwa zwierząt. Mamy dla Was bilety 2026-03-13 11:00 Przestępcy przejmują konta na Facebooku. Policja ostrzega przed oszustwem, nie klikaj w link 1 2026-03-13 10:11 Utrudnienia w Witowie. Remont drogi przy budynku wielofunkcyjnym 2026-03-13 10:00 Pusto i pięknie w Dolinie Kościeliskiej (WIDEO) 2026-03-13 09:16 Zderzenie auta dostawczego i osobówki w Czarnym Dunajcu 2 2026-03-13 09:00 Terenowa akcja szczepienia psów w Kościelisku. Sprawdź godziny i miejsca 4 2026-03-13 08:01 Niesamowity film pokazuje, jak zmieniało się Zakopane i Tatry w latach 1860-2026 (WIDEO) 3 2026-03-12 21:38 Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Biegowym (ZDJĘCIA) 2026-03-12 21:00 Zakopiańska Trójka Przedszkolem Roku w powiecie tatrzańskim 2 2026-03-12 20:06 Prezydent Karol Nawrocki zawetował program SAFE 57 2026-03-12 20:00 Uczniowie z Zakopanego oddali 21 litrów krwi. Kolejna udana akcja krwiodawstwa 2026-03-12 19:00 Kto chce przejąć Szpital Miejski 6 2026-03-12 18:30 Nowe wsparcie dla seniorów w Bukowinie Tatrzańskiej. Podpisano umowę na realizację inwestycji 1 2026-03-12 18:01 Otwarte kosze przyciągają dzikie zwierzęta 5 2026-03-12 17:33 Gorczański park ostrzega 2026-03-12 17:00 Od pierwszego wyjazdu koleją linową na Kasprowy Wierch do lidera branży czasu wolnego 2 2026-03-12 15:55 Bombowe znalezisko w Maruszynie 1 2026-03-12 15:00 Pod Tatrami na majówkę ruszy Karta Turysty (WIDEO) 23 2026-03-12 13:50 Interwencja policji w Gliczarowie. Niewłaściwa opieka nad grupą nastolatków? 1 2026-03-12 13:20 Dachowanie na Chyżniance 2026-03-12 13:00 Uzdrowisko z ofertą dla kuracjuszy 1 2026-03-12 12:00 Kolizja auta z rowerzystą w Zakopanem. Policja apeluje o ostrożność na drogach 4 2026-03-12 10:59 Olga Łyjak i Marcin Piętka zwycięzcami 38. Memoriału Jana Strzeleckiego w narciarstwie wysokogórskim 2026-03-12 09:59 Krokusy i cudowny poranek w Zakopanem (WIDEO) 2026-03-12 09:00 Wojewoda bada likwidację szkoły w Rzepiskach. Są wątpliwości co do procedury 2026-03-12 08:00 Słodka inwazja na Krupówki 4 2026-03-11 21:35 Dyplomowy hołd muzyczny dla bohaterów Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego 2026-03-11 21:00 Nie dla planu miejscowego 2 2026-03-11 20:30 Podstawówka z Poronina zdobyła Puchar Wójta. Wiemy kto jeszcze stanął na pudle 2026-03-11 20:03 Nikt nie chce kupić niedokończonej galerii Color Park w Nowym Targu 1 2026-03-11 19:00 Nielegalny tytoń i papierosy zabezpieczone przez policję 2 2026-03-11 18:00 Hotelarze z Ponic w telewizyjnym programie walczą o klientów 5 2026-03-11 17:21 Nowy sprzęt dla służb w Zakopanem. Miliony złotych na bezpieczeństwo mieszkańców (WIDEO) 19 2026-03-11 17:00 Nie żyje długoletnia dyrektorka orawskiego skansenu w Zubrzycy Górnej 2026-03-11 16:30 Historia życia jednego z najlepszych fałszerzy dzieł sztuki, ale nie tylko. Mamy dla Was książki 2026-03-11 16:25 Bartłomiej Jurecki nagrodzony za super zdjęcie. Portalem roku został jawnylublin.pl 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-03-13 22:09 1. @polexit, to czytasz niemieckie gazety? bo tytuł podałeś jakiejś spisiałej 2026-03-13 21:55 2. Czy może być mądry post napisany przez kogoś kto pisze "zwruciłem" przez u zwykłe? 2026-03-13 21:46 3. świetny pomysł i dobra realizacja ale nie chcąc się przywalać bardzo rażą błędy w nazwach topograficznych w Tatrach i nazwach własnych miejsc w Zakopanem!!!! drobna korekta z kimś kto rozróżnia Halę Gąsienicową od Doliny Stawów Gąsienicowych i Mały Kościelec od Skrajnej Turni albo okolice Kasprusi od Równi Krupowej itp i byłaby perełka!!!! do tego fajna muza i niesamowity czar naszych stron 2026-03-13 21:44 4. #dziadeek - ano ano. Tak z czapy sobie poszukałem wydatków na zbrojenia w PL (w PLN) 2015-2017 - pi* oko 37 mld 2018-2019 - ca 42 mld 2020-2022 - średnio 55mld (2,2% PKB) 2023-2024 - ca 130 mld (4% PKB) 2025 - ca 190 mld (4,7% PKB) I tak sobie myślę, że skoro PIS zbrojeniami doprowadził nas do ruiny to teraz co ? Przy okazji do SAFE doliczamy Policję - niby dlaczego ? To nie powinno lecieć z budżetu ? Z SAFE będziemy też wozy strażackie i motopompy rozliczać ? Czy też SAFE to pożyczka na ratowanie budżetu ? Już nie mówię, że niby ma być mechanizm warunkowości czyli jeśli PIS wygra wybory to kasę dostanie, ale przelewu nie dostanie. Pewnie tylko odsetki będziemy płacić :):):) Przy okazji cały czas mamy pakiet klimatyczny i wchodzi dyrektywa budynkowa. A ma być przecież super i coraz taniej. YHY. Plan C jest gwarantowany i cały czas realizowany. Widzę co dzieje się w branży zamienników tytoniowych - rozbój. Z doniesień medialnych to jak nic Rosja miała nas zaatakować najmniej rok temu. Wszyscy lali latami na zbrojenia bo to wyłącznie koszty a teraz będziemy lepsi jak USA ? Jak zawsze ze skrajności w skrajność. Tyle przyznam, że PIS jakoś tam odkupił to co dał UA więc szału na magazynie nie ma, ale jakoś mam mieszane uczucia. 2026-03-13 21:24 5. Mimo zakazu parkowania ppoazdów na końcu ulicy Małaszyńskiego na końcu ulicy gdzie samochody prywatne parkują w miejscu poboru wody do mycia naszych ulic niestety bardzo często nie mają gdzie wjechać przez parkujące samochody pytam .Gdzie jest SYRAŻ MIEJSKA NA DWORCU CZY W KUŹNICACH tam lepsza kasa ?? 2026-03-13 21:12 6. Jako ZAKUTY ŁEB zwruciłem uwagę na pojawiające się od dłuższego czasu niusach o szybko rosnącym długu publicznym i wysokim deficycie finansów publicznych. Z miesiąc temu nawet Komisja Europejska opublikowała dokument wyrażający zatroskanie naszymi finansami publicznymi. Ekspert unijny wyliczył, że nasze zadłużenie rośnie 940 mln. zł. dziennie. No i Ci inteligentni, wykształceni, uśmiechnięci szpece od siedmiu gwiazdek się cieszą, że pan premier ma wariant B i kredyt następny nas nie ominie. Jako ZAKUTY ŁEB wiem że lekarstwem na ten stan żeczy jest wariant C. Czyli ciąć wydatki socjalne, na pierdzistołków no i podwyżka podatków. Można przypuszczać, że plan C jest powiązany z planem B. i za te dutki co to podobno już do Polski jadą w pierwszej kolejności będą kupione nowoczesne wozy pancerne przystosowane do tłumienia rozrób ulicznych. Dzięki Najwyższemu żyjemy w ciekawych czasach! 2026-03-13 21:07 7. Bo to jest polski prezydent, a nie shogun Bronek. Mam gdzieś hasła w stylu: jedna rzesza, jedna Unia, jedna Urszula, jedna ideologia 2026-03-13 20:45 8. No cóż patologiczna influecentka o tyle, dla rozgłosu robi się ws,ystko bez zapoznaniem się z faktami, w tym przypaku liczą się adopcje a nie nagonki 2026-03-13 20:41 9. Ciekawe czy ta sfora owczarków podhalański i kilku kundelków biegająca w regionie Ostrysza(Dzianisz) jest zaszczepiona? 2026-03-13 20:21 10. Jeszcze raz napiszę bo mnie przeraża niewiedza tych którzy są zwolennikami SAFE w wydaniu brukselskim poczytajcie sobie najbardziej opiniotwórczaą gazetę niemiecką.Frankfurter Ange Maine tylko uważajcie by wam szczęki nie opadły z wrażenia
2026-03-11 08:14 1. Strategia rozwoju... Stawiać jak najwięcej deweloperki, reszta to ch... 2026-03-06 08:53 2. moze zamiast organizować te rozchwytywane i konsultacje miasta uruchomi druga zmiane u w urzedzie dla pracujacych obywateli petentów? 2026-03-06 08:25 3. Chętnie bym się dowiedział jakie studia i na jakich poważnych uczelniach mają ukończone uczestnicy dyskusji. Wprawdzie obowiązuje zasada, że wystarczy chęć szczera ale oni chcą zmarnować nasze pieniądze. Oj tam, oj tam. 2026-02-16 21:51 4. "Na spotkaniu zjawił się burmistrz Łukasz Filipowicz, radni Tymoteusz Mróz, Mateusz Łękawski i mieszkańcy. Ci ostatni niezbyt licznie." A kto miałby się tam pojawić jak spotkanie zorganizowane w godzinach gdzie normalni ludzie pracują a miejsca tam w tej "stacji kultura" było może jeszcze na jakieś 20 osób. Przecież to klita na poddaszu gdzie jest miejsce dla dzieci na zabawy a nie dla 100 czy więcej dorosłych. Przecież to była jawna kpina. Dlaczego spotkanie nie było bardziej komunikowane i nie zapewniono odpowiednio dużej sali? I przede wszystkim dlaczego w godzinach pracy a nie w weekend??? Wywalić miliona na sylwestra potrafią a zmobilizować mieszkańców "nie da się". Widać zależy im żeby przyszło jak najmniej mieszkańców. Boją się usłyszeć to i owo. 2026-02-08 13:18 5. Fajne eksponaty :) 2026-02-04 21:19 6. Nie moje klimaty ani dla uszu ani dla oczu 2026-01-29 15:43 7. Kasia Rysy 2026-01-03 13:15 8. Ładne góalki. 2025-12-29 19:33 9. Znakomity poMYSł panie @jarząbek 2025-12-03 15:38 10. Świetny POmysl, zwłaszcza że w Zakopanem mimo otwartej Gubałówka m.in. przez Pana Szwajcara i czwartego burmistrza G.J. to lepiej na desce windsurfingowej po równiach pojeździć
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama