Reklama

2025-03-24 13:23:58

Zakopane

Teren mocno zniszczony. Umowa z Parkiem Miliona Świateł będzie rozwiązana? (WIDEO)

Andrzej Obstalecki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakopanem mówił dziś, że teren Miejskiego Parku po wydzierżawieniu na Park Miliona Świateł został mocno zniszczony.

Dyrektor Andrzej Obstalecki przedstawił sprawę radnym z Komisji Sportu. Firma, która wydzierżawiła na trzy lata na okresy zimowe Park Miejski na Park Miliona Świateł teoretycznie ma czas do 31 marca na przywrócenie terenu do stanu przed wydzierżawieniem. Już wiadomo, że nie będzie to możliwe. - Teren jest mocno zniszczony. Wiadomo, że 31 marca dokonamy tylko warunkowego odbioru, ma zniknąć ogrodzenie, ale firma musi jeszcze wykonać prace, które doprowadzą teren do poprzedniego stanu. Chodzi m. in. o trawę czy nasadzenie drzew. Firma ta wpłaciła również 40 tys. złotych kaucji, którą dysponujemy - mówił radnym dyrektor Andrzej Obstalecki.

Stwierdził on, że umowa dzierżawy może zostać rozwiązana w terminie od 1 kwietnia do 1 czerwca, ale tylko w związku okolicznościami, które naruszają ważny interes obu stron.

Padły głosy wśród radnych, że negatywny wpływ na wizerunek Zakopanego czy jego zniszczenie wypełniają te warunki, ale takie rozwiązanie może mieć konsekwencje w postaci procesu sądowego.

Dyrektor Obstalecki dodał, że firma jest otwarta na rozmowy, wszystkie rachunki opłacała w terminie. Stwierdził, że pieniądze z dzierżawy bardzo pomogły w utrzymaniu, doposażeniu MOSiR-u, hali sportowej i organizacji imprez. Tymczasem po oddaniu do użytku stadionu przy ul. Orkana MOSiR będzie musiał ponosić kolejne koszty. Dodał, że w kwestii ewentualnego rozwiązania umowy jest "między młotem a kowadłem"

Przewodniczący komisji Szczepan Karpiel Bułecka był zdania, że Park Miliona Świateł mógłby dalej funkcjonować, ale w nieco innej wersji, z innymi - być może - regionalnym dekoracjami i bardziej stonowanymi światłami, jak ma to miejsce chociażby na Gubałówce.
Radny Marek Donatowicz powiedział, że park był kiczem, a Zakopane nie powinno iść w stronę organizowania tego typu atrakcji, bo zamieni się w lunapark. Radna Izabela Szlachetka Lelek zauważyła, że Park Miliona Świateł podobał się dzieciom i był szeroko reklamowany w mediach. 

Ostateczną decyzję w sprawie dalszego funkcjonowania Parku Miejskiego będzie podejmować burmistrz. Dyrektor MOSiR zapewnił, że firma doprowadzi teren parku do stanu sprzed dzierżawy. Radni z Komisji Sportu przegłosowali natomiast wniosek o zorganizowanie spotkania wszystkich radnych z przedstawicielami firmy, która prowadziła Park Miliona Świateł.

p  

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
kurr 2025-03-25 15:59:06
"Ma w glowie jak w trampku".
różowy trampek 2025-03-25 12:23:57
a władze na to komu w drogę temu czas! szukajcie pisiorki swojego Pacanowa!! :)))
laluś 2025-03-25 11:03:31
Tragedia co sie dzieje z tym miasteczkiem. Ludzie uciekają, bo nie da sie ty żyć już! Co na to władze?
POPiSowy naganiacz 2025-03-25 10:25:40
ale partyjny cyrk... juz widze ze 100 metrów rozdeptanego trawnika bedzie tematem politycznych ataków przez najbliższe 3 miesiące...

....chyba ze bedzie cieplo i trawa odrosnie
różowy trampek 2025-03-25 09:59:05
pewnie, że dobrze! tylko pisiorkom to nie pasuje "obrońcy przyrody" psia krew! ale gdy ich ulubieńce wycinali parki narodowe to klaskali
Maro 2025-03-25 09:45:15
A moim zdaniem to dobrze, że była taka atrakcja. Turystom się podobało, dzieciom też i jeszcze MOSiR zarobił. Może z pewnymi zmianami to powinno dalej działać.
pisior gryzący trawę 2025-03-25 07:22:38
ależ tam są zniszczenia! tego nie da się przywrócić do stanu normalności! przypomina to spustoszenie w głowinach nałogowych oglądaczy tvpis czy russpublika :)))
Józek 2025-03-25 02:43:50
Teren mocno zniszczony to delikatnie powiedziane. Okaleczone drzewa...powycinane gałęzie. Wszystko zryte i zniszczone pod pseudo atrakcję. Ten teren nie jest do naprawy do końca marca. Drzewa nie odrosną.
PKL zrobił to ze smakiem a tu kicz.
Przykre, że pani radna Izabela nie rozróżnia kiczu od dobrej jakości.
To, że się dzieciom podoba nie znaczy, że trzeba je tym faszerować.
Treści w internecie też są kolorowe i ciekawie podane przez co dzieciaki coraz częściej są przebodźcowane i znacznie częściej potrzebują pomocy psychologa.
Obudźcie się ludzie. Zacznijcie wychowywać swoje dzieci w oparciu o realne relacje z nimi. Jeśli oddacie to pole mediom społecznościowym to za chwilę będziecie płakać nad swoimi dziećmi.
mam to w BIPie 2025-03-24 22:44:09
Przyzwolenie na dewastację substancji miejskiej? No kto by się spodziewał...?

https://bip.zakopane.eu/zalacznik/56299
"5.02.2025
Burmistrz Miasta Zakopane
ul. Kościuszki 13
34-500 Zakopane

PETYCJA

Jesteśmy najemcami lokali mieszkalnych w budynku nr 5 przy ul. Za Strugiem w Zakopanem, usytuowanym na działce ewid. nr 146/2 obręb 8, której właścicielem jest Gmina Miasto Zakopane. Budynek ten jest wpisany do Gminnej Ewidencji Budynków pod nr 1209.
Obok tej nieruchomości znajduje się należąca do p. (...) działka ewid. nr 146/1, na której od października 2024 r. prowadzone są, zakrojone na szeroką skalę, roboty budowlane związane z budową wielorodzinnego domu w systemie developerskim.
Samochody dostawcze i inne pojazdy związane z ta budową bezprawnie korzystają ze szlaku drożnego wiodącego po działce ewid. nr 146/2. Nie muszą z tego szlaku drożnego korzystać, gdyż działka ewid. nr 146/1 ma bezpośredni dostęp do drogi publicznej, co uwidacznia załączony do niniejszego pisma wydruk z mapy ewidencyjnej gruntów.
Nie dość, że owe samochody przejeżdżają po działce komunalnej, to ich kierowcy myją na niej te pojazdy i zanieczyszczają jej glebę i ściany w tym okna budynku. Ponadto robotnicy budowlani z tej budowy na działce ewid. nr 146/2 parkują swoje samochody osobowe i dostawcze. Na zwracaną im uwagę na niewłaściwe zachowanie, reagują wulgarnymi odzywkami i twierdzeniami, że pozwolił im na to p. (...)., a my mamy "g..." do gadania, bo jesteśmy tylko lokatorami.
Tolerowanie tego stanu powoduje, że substancja budynku nr 5. ulega pogorszeniu wskutek drgań wywołanych przez ciężkie samochody ciężarowe w tym betonowozy o masie ok. 40 t, wskutek zanieczyszczeń ścian i okien budynku błotem i pozostałościami po myciu betonowozów i innych samochodów ciężarowych, powierzchnia działki jest rujnowana i zanieczyszczana odpadami budowlanymi. Co więcej tolerowanie tego stanu może prowadzić do zasiedzenia czy to własności pasa gruntu komunalnego wykorzystywanego jako szlak drożny albo do zasiedzenia służebności gruntowej w tym zakresie.
Uważamy, że mając ku temu odpowiednie siły i środki, Gmina Miasto Zakopane w celu ochrony swej własności winna jak najpilniej podjąć działania zmierzające do przywrócenia stanu zgodnego z prawem.
Wnosimy o pilne spowodowanie, aby nieuprawnione osoby zaprzestały bezprawnego korzystania z mienia komunalnego w zakresie przejeżdżania po działce ewid. nr 146/2 obręb 8, parkowania tam pojazdów i mycia pojazdów.

Do wiadomości:
1. Przewodniczący Rady Miasta Zakopane,
2. Komendant Straży Miejskiej w Zakopanem,
3. Miejski Konserwator Zabytków w Zakopanem."

Gdzie jest ten radny co walczy z deweloperami? Niechże tam postawi grila i będzie po problemie.
uncle Don 2025-03-24 19:44:14
To ile z tego dutków na czysto było ?
jarząbek 2025-03-24 19:16:48
PO co nam takie atrakcje, przecież mamy otwarta trasę narciarska na Gubalowce
Uśmiechnięty grubas 2025-03-24 18:17:57
Miliony swiateł przed fianem i tylko tam. Park miejski ma być parkiem miejskim przez cały rok tak,jak to z parkami miejskimi jest w całym kraju. Nie popisał się
heheszki 2025-03-24 17:52:12
Rozdeptana trawa to jest najbardziej chwytliwy temat w Zakopanem.

Lato z Radiem - rozdeptana trawa
Sylwester - rozdeptana trawa
Lodowisko - rozdeptana trawa
Park swiatel - rozdeptana trawa

Jakby nie rozdeptana trawa to nie byloby z czego kręcic afery.
POPiSowy naganiacz 2025-03-24 17:13:32
Ale znowu natłukles komentarzy frustracie partyjny....


masz zdrowie trzeba przyznac
układy 2025-03-24 16:29:30
Niszczone jest wszystko, a ogólny wygląd miasta jest przerażający. Mówimy tu o kiczu i brudzie, park miejski zniszczony, z Górną Równią będzie to samo lodowisko było i ten teren też na pewno nie będzie wyglądał tak jak przed wynajmem a tego to już w ogóle nikt nie pilnował. Samchody właścicieli czy pracowników wjeżdżały i stały tam sobie całymi dniami. Można! a wygląda na to, że nie bardzo patrząc na znaki drogowe przy wjazdach na uliczki na Równiach. Straż miejska i policja ani razu nie widziałam by interweniowała a chodzę tamtędy codziennie. Drony ścigające kierowców latały też dziwnym trafem samochodu przy lodowisku nie widziały. Niestety w naszym mieście się nic nie zmieniło było źle i jest źle. Liczą się tylko układy i kolesiostwo a nie ogólne dobro mieszkańcó czy turystów, którym na wszystko się pozwala. Zaraz zacznie się kolejny sezon i cały czas te same historie z parkowaniem nielegalnym czy jazdą na zakazach. Tego miasta nikt nie dogląda ani o niego nie dba.
mieszkaniec 2025-03-24 15:44:45
Panie dyrektorze, przecież ta umowa jest nieważna, nie trzeba jej rozwiązywać, gdyż na podpisanie umowy na okres przekraczający 3 lata zgodę powinna wyrazić rada miasta. A jak mi się wydaje nie uzyskał pan takiej zgody od radnych bo wszystko dogadał pan za plecami radnych i mieszkańców i szambo wybiło dopiero jak zaczęli stawiać te cuda niewidy. Dlaczego wprowadza pan w błąd radnych, mieszkańców i opinię publiczną?
Wtf 2025-03-24 15:43:41
Pan młody z wonsem gdyby nie Babcia to pracowałby tam na biletach z bratem bum bum...nie do wiary jacy jesteście śmieszni
jarek 2025-03-24 15:42:57
Camp Rownia nie ma takich klopotow.
Jako uznana atrakcja miasta, z niespisana umowa i bez depozytu, dzielnie bedzie wypelniac w nadchodzacym sezonie swoja role w lokalnym krajobrazie kulturowym.
poko 2025-03-24 15:41:40
Zakopane? Haahhhaaa.
Olo 2025-03-24 15:37:08
Powinien wyremontować za swoją kase razem z burmistrzem bo to on go powołał za kampanie wyborcza a pani radna Lelek niech przeniesie lunapark pod swoje smaki jak tak się jej podobają światła takiego hlamu w Zakopanem nie było od roku 1990
mieszkaniec 2025-03-24 15:33:14
Szeroko reklamowane w mediach są też cotygodniowe weekendowe libacje w naszym lunaparku, zwanym kurortem.
Oczywiście, że się podoba! Taki "turysta" tutaj przyjeżdża. Atrakcja zrobiona pod klienta. Kicz goni kicz!
Mieszkańcom za to mniej się podoba dewastacja naszego miasta. Ale, kto liczy się ze zdaniem mieszkańców?!
kto by pomyślał 2025-03-24 15:29:45
Jak to leciało na tym filmiku...

"Jestem właśnie w rzekomo całkowicie zamkniętym Parku Miejskim w Zakopanem. Poprzez nowo otwarty park świateł na Zakopiańczyków i Górali wylała się fala niesprawiedliwego hejtu. Mówimy temu stanowcze nie! Dlatego zobaczcie na własne oczy. Serdecznie zapraszam was do magicznego Zakopanego, krainy ludzi uczciwych, pracowitych i wyjątkowo gościnnych, miejsca które jest otwarte dla wszystkich."

https://www.facebook.com/reel/1530549234328917
https://24tp.pl/n/124706

Przyjazne Zakopane... i wszystko jasne... uśmiechajmy się...
pasazer 2025-03-24 15:28:05
Tragedia, rozdeptany trawnik.... po czyms takim sie nie podniesiemy juz nigdy. Ten rozdeptany trawnik bedzie gwozdziem do trumny tego miasta.

Naprawdę nie ma innych zamartwień? 200 tys wpadlo do kasy a trawa odrosnie...
turnia 2025-03-24 15:23:23
Przecież to było oczywiste!
dysonans 2025-03-24 15:21:39
"Dyrektor MOSiR zapewnił, że firma doprowadzi teren parku do stanu sprzed dzierżawy."

Dlaczego dyrektor którego my utrzymujemy z naszych podatków lobbuje i tłumaczy się za jakąś prywatną firmę która powinna dostać karę za zniszczenie terenu miejskiego i z miejsca rozwiązanie umowy??? Dlaczego radni jeszcze się zastanawiają??? Kto ich utrzymuje?

Ktoś potrafi to wyjaśnić? Kto mu płaci? Dla kogo pracuje?
kto go zatrudnił? 2025-03-24 15:15:55
""między młotem a kowadłem""

Raczej to pierwsze...
ivo 2025-03-24 14:44:39
Mam jeszcze prośbę do radnych.Zapytajcie państwo czy i który z lokalnych "biznesmenów " ma udziały w tej firmie
ivo 2025-03-24 14:40:27
Przepraszam za bład oczowiście wybór
ivo 2025-03-24 14:38:41
Jeżęli burmistrz ma odrobinę honory za swoje dycyzje powinien odpowiedzień finansowo, pisałem o tym kilka miesięcy wcześniej przewidując tą dewastację.p Panie burmistrzu proszę z własnych środków pokryć efekty własnych działań albo ustąpić ze stanowiska. Jest pann dyletantem,wybur pańskiej osoby oznacza tylko pogębienie katastrofy tego miasta!
Bilioner 2025-03-24 13:57:37
Zróbcie coś milionerzy z dziećmi z bloków pijanymi non stop na Równi.
Im zoorganizujcie czas.
Oni nie mają na Alpy,narty,kurtki Rossignol.
Park to kicz ale zamknięta toaleta przy parkingu dla autobusów nadaje się do uwaga TVN...wstyd na cały Kraj
SebastianG 2025-03-24 13:57:04
Park był kiczem i nie ma co do tego wątpliwości. Może inni twierdzą inaczej jak Pani Izabela, ale całe Zakopane się już stało takim kiczem od skoczni po Gubałówkę. Więc niektórzy mogli się do tego przyzwyczaić. Dlatego takie atrakcje uważają za wartościowe. A tak to Zakopane całe jest pełne pseudo atrakcji, plastikowych nie mających nic wspólnego z regionem i lokalną tradycją. Mamy już tak: dinozaury, strzelnice jak w lunaparku też pod skocznią, młyńskiego koło, zatrzęsienie bud sprzedających chińszczyznę i plastik, papugarnie, kociarnie, myszogrody, parki iluzji, wystawy klocków, terraria i inne gów...a Jedynie Muzeum Tatrzańskie ratuje honor tego miasta tworząc coraz to więcej ciekawych wystaw i muzeów... reszta to totalna tandeta. I jeszcze miasto do tego samo wynajmuje teren na tą tandetę - bo przecież tylko liczy się pieniądz, a nie prestiż i zewnętrzny PR.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    Dwa WAŁACHY 6.500 zł/sztuka. 790 759 407.
  • SPRZEDAŻ | budowlane
    WIĘŹBY DACHOWE, DESKI SZALUNKOWE, ŁATY, PODBITKI, BOAZERIA, LEGARY, DESKI ELEWACYJNE. WYKONUJEMY WIATY, ZADASZENIA. 790 759 407.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKA BUDOWLANA 10 arów, wraz z DOMEM do remontu, 250.000 zł. 790 759 407.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Górska Grupa Hotelowa - Firma wynajmująca apartamenty zatrudni OSOBY DO DZIAŁU TECHNICZNEGO. Praca na terenie Zakopanego i Kościeliska. Oferujemy stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres a.rysula@gorskagrupa.pl lub telefon +48 882 071 976
  • PRACA | dam
    Biuro księgowe AUDITPLUS zatrudni: głównego księgowego, specjalistów ds. księgowości i referentów. Praca w Zakopanem, 8-16, pełen etat. Zapraszamy. Zgłoszenia: praca@auditplus.pl.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
  • PRACA | dam
    Sprzątanie apartamentów. Przyjmę kobietę do pracy do sprzątania apartamentów w okolicy ul. Strążyskiej w Zakopanem (wskazane auto w celu dojazdu do pracy). Praca na stałe, 3-4 dni w tygodniu (w weekendy również) w godz.9-15.. 609097999
    Tel.: 609097999
  • PRACA | dam
    POMOC KUCHENNA DO PENSJONATU NA OKRES LETNI. 602 534 193.
  • PRACA | szukam
    OPIEKUNKA MEDYCZNA szuka pracy. 883 465 585.
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    ŚWINIE WŁASNEGO CHOWU. 788 679 465.
  • PRACA | dam
    Potrzebna osoba na tłusty czwartek 11/12.02 do smażenia i zawijania pączków, dobrze płatne 694357379.
  • PRACA | dam
    PRZYJMĘ W KOŚCIELISKU DO PRAC BIUROWO-RECEPCYJNYCH. 608 806 408
  • PRACA | dam
    ZLECĘ PRACE PORZĄDKOWE, REMONTOWO-BUDOWLANE W KOŚCIELISKU, OD ZARAZ. 608 806 408
  • PRACA | dam
    NAWIĄŻĘ WSPÓŁPRACĘ DO WYKOŃCZENIA TRZECH DOMÓW w ZAKOPANEM (MUROWANIE, INSTALACJE, SUCHE TYNKI, ŁAZIENKI). 608 806 408
  • PRACA | dam
    Poszukuję osoby do sezonowego, prowadzenia gospodarstwa domowego w Zakopanem. Życiorys zawodowy proszę przesyłać na adres e-mail. rozanob@interia.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupie pilnie działki budowlane w Kościelisku , Zakopane mogą być z budynkami tel 660797241.
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KIEROWCĘ. Mile widziane doświadczenie. Praca na stałe. 602 759 709
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • KUPNO
    KUPIĘ STARY POROZBIÓRKOWY SOSRĘB. Proszę wysłać zdjęcie na numer 605 306 244.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA DOM W WITOWIE, w którym do roku 2025 znajdował się Ośrodek Zdrowia. 698 508 796.
  • ANTYKI
    Do sprzedania ZABYTKOWY PRZEDWOJENNY KREDENS GÓRALSKI ZAKOPIAŃSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁU DRZEWNEGO w idealnym stanie, z lat trzydziestych, sprawdzony przez kustosza Muzeum Tatrzańskiego. Również CZĘŚĆ KOLEKCJI PRZEDWOJENNEGO MALARSTWA o tematyce góralskiej, znanych polskich malarzy aukcyjnych, takich jak Gąsienica Szostak, Augustynowicz, Jarocki, Moszyński, Gałek, Ćwikliński, Dzieliński, Skowroński. Tel. 601 51 35 33
  • USŁUGI | inne
    ODŚNIEŻANIE DACHÓW. TECHNIKI LINOWE. TEL: 695 092 678
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA, KUCHARZA WYDAWKOWEGO, BARMANA, PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO. Praca na stałe lub dorywczo, CV na: rabka@siwydym.pl, informacje pod numerem: 887 080 004
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • PRACA | dam
    Pracownia Projektowa SŁOWIK ARCHITEKTURA z siedzibą w Zakopanem, poszukuje ARCHITEKTA.. 668 309 058 https://slowikarchitektura.pl/ biuro@slowikarchitektura.pl
    Tel.: 668
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-02-03 22:27 Nasza kandydatka do medalu na Igrzyskach pokazuje pokój w wiosce olimpijskiej (WIDEO) 2026-02-03 21:50 Policjanci z Rabki na wojnie z narkotykami 2026-02-03 21:29 IV Bal Charytatywny PSONI w Zakopanem. Wieczór, który ma znaczenie 2026-02-03 21:13 Zmarł Andrzej Karpiel, były wiceprzewodniczący Rady Miasta Zakopane 2026-02-03 21:00 Ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Poroninie rozpoczęte 2026-02-03 20:53 Mieszkaniec dziękuje pracownikom SEWiK za pracę w trudnych warunkach 2026-02-03 20:00 Małopolska gospodarzem XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych 2026-02-03 19:35 Odwilż, opady i ostrzeżenie przed gołoledzią 2026-02-03 19:30 Złote i Diamentowe Gody w Krościenku 2026-02-03 18:56 Zmarł Władysław Hyc Myrmuła, były dyrektor Liceum im. Kenara 2026-02-03 18:00 OSP Podwilk w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym 2026-02-03 18:00 Ostatnie pożegnanie zasłużonego sportowca w sobotę 2026-02-03 17:00 Wypiękniała Wanda nad Grajcarkiem w Szczawnicy - opowiada inwestor, Grzegorz Gacek (WIDEO) 1 2026-02-03 16:00 Nowy sprzęt wysokościowy dla strażaków z Zakopanego. Wsparcie stacji narciarskich 2026-02-03 15:30 Southfest - największy w regionie zimowy festiwal hip-hopowy już w sobotę 1 2026-02-03 15:30 Wiceminister Raś pytany o termin ukończenia hali lodowej: Napiszę na Twitterze 4 2026-02-03 15:00 Pan Daniel znowu wyruszył w Tatry. Zbiera pieniądze dla ukochanego synka 2026-02-03 14:25 Jak wybrać sufitową lampę do salonu? 2026-02-03 14:12 Wiceminister Raś: Przekażcie wszystkim góralom: jedna chałupa - jeden numer (WIDEO) 16 2026-02-03 14:01 Gotowa nazwa firmy - kupić czy wymyślić samemu? 2026-02-03 13:30 Góry i morze wspólnie w Miejskiej Galerii Sztuki 2026-02-03 13:29 Uwaga! Dziś przerwy w dostawie wody 6 2026-02-03 13:28 Policyjna akcja TOR na Podhalu. Tatrzańskie tory pod stałym nadzorem służb 2 2026-02-03 13:00 Wernisaż wystawy Macierzyństwo w Budapeszcie z udziałem gości spod Tatr 2026-02-03 12:29 W Tatrach coraz silniejszy wiatr. Nadciąga ocieplenie (WIDEO) 2026-02-03 12:24 W Zakopanem mogą wystąpić przekroczenia dopuszczalnego zanieczyszczenia 2 2026-02-03 12:12 Kolizja na zakopiance w Szaflarach 1 2026-02-03 12:00 Parada Gazdowska w Ludźmierzu. WYNIKI 2026-02-03 10:55 Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych mężczyzn, którzy zniszczyli auto w rejonie Krupówek 4 2026-02-03 10:00 Nowa kolej w Czorsztyn-Ski otwarta 4 2026-02-03 09:30 Szymon Balazia ze złotym medalem 2026-02-03 09:00 Walizki pełne wspomnień. Znamy laureatów "Letnich Podróży Sporoninków III" 2026-02-03 08:00 Zakopane, Zakopane wraca do DESA Unicum. Stolica tętnić będzie podhalańskim folklorem 2026-02-02 21:00 Przygarnij psa ze schroniska w Nowym Targu (WIDEO) 2026-02-02 20:30 Groźby i przemoc wobec policjantów po kontroli drogowej. Mężczyźni byli pijani 2 2026-02-02 20:00 Nowe słońce czyli Lucyfer na Ziemi. Rok 2061. Witojcie ku nom (WIDEO) 1 2026-02-02 19:00 Nowy szef rabczańskich strażaków 2026-02-02 18:00 Policja apeluje: nie bądźmy obojętni w czasie mrozów 1 2026-02-02 18:00 Ten modrzew mógł pamiętać Helenę Modrzejewską. Kto policzy słoje? 1 2026-02-02 17:00 Zajrzeliśmy dziś do schroniska dla psów w Nowym Targu (WIDEO) 2026-02-02 16:30 Wolnoć, Tomku, w swoim domku? Policja przypomina o ciszy nocnej w Zakopanem 2 2026-02-02 15:49 Kilka dni temu rozmawialiśmy z Józefem Gąsienicą Sobczakiem. Dziś dotarła do nas tragiczna wiadomość o jego śmierci 2026-02-02 15:00 Kradł alkohol i został złapany na gorącym uczynku. Był poszukiwany przez sąd 1 2026-02-02 15:00 Poszukiwanie Yeti w Pieninach (WIDEO) 1 2026-02-02 14:30 Klub Seniora w Zakopanem otwarty (WIDEO) 10 2026-02-02 13:40 Turysta może mówić o dużym szczęściu. Do nawigacji w Tatrach na zamkniętym szlaku używał Google Maps 5 2026-02-02 13:00 Kontrasty muzyki ludowej (ZDJĘCIA, WIDEO) 2026-02-02 12:00 Promile na urlopie. Kompletnie pijani kierowcy zatrzymani na Podhalu 1 2026-02-02 11:00 Tańsze ferie na stoku dla młodych nowotarżan 2026-02-02 10:00 Jeśli chcecie się ogrzać przyjeżdżajcie do Zakopanego (WIDEO)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-02-03 22:43 1. Gratulacje. Wanda jest piękna. Proszę nie żałować dla takich projektów warto żyć i nawet trochę zdrowia stracić. Życzę wszystkiego najlepszego. 2026-02-03 21:50 2. Ryszard Melchior Mordechaj chętnie kupię używane meble od Sławka Nowaka, a może by tak zakazać gier tych by nie było wśród ministrów myrchowania 2026-02-03 21:45 3. @Jasiek z lasa a Ty widziałeś jakie są ceny? Ja byłam na Kasprowym i chętnie bym pojechała znowu ale 410 zł za 3 os rodzinę to mnie jednak przerasta... 2026-02-03 21:43 4. Po nasemu to pedzioł tak - nos nie obchodzi cy do wasyk izbecek goście bedom włazić po schodach cy po drabiniy, ale dutkami siy musiciy z nami PODZIELIĆ! 2026-02-03 21:40 5. Do Ryśka mordechuja taki to cie robił jak widać 2026-02-03 21:32 6. @xxx. No i ch... z tego. Czy ci, którzy zamarzli i ci co marzną bo ich nie stać na opłatę tego bałaganu, czy oni poczują sie lepiej? Suma sumarum, macie najdroższy prąd i gaz w Europie, a z ogrzewania gazem zachód nie zrezygnuje. Wy Polacy wszystko łykacie, jak pelikan rybę. Można wam wszystko lekko wcisnąć i zarobić na tym, czyli wymizdrować chociaż na jakiś czas. Tak jak z KSeF, krawcowa wszyje mi zamek za 20 złotych i ma się uganiać z komputerem i rejestracją tego bałaganu. 2026-02-03 20:55 7. #zielony ład - "Głównym akcjonariuszem Tauron Polska Energia SA jest Skarb Państwa, posiadający 30,06% akcji . Znaczącymi inwestorami są również KGHM Polska Miedź S.A. (10,39%) oraz Nationale-Nederlanden OFE (5,63%). Pozostała część akcji (około 54%) znajduje się w wolnym obrocie (free float), w tym posiadają je inni inwestorzy instytucjonalni, np. Helikon Long Short Equity Fund" "Cena prądu na rachunku (szczególnie w taryfie G11) dzieli się głównie na koszt energii czynnej (ok. 46-50%), opłaty dystrybucyjne przesyłowe (ok. 28-30% - zmienne i stałe) oraz dodatkowe opłaty, takie jak mocowa, OZE, kogeneracyjna i abonament. Całość obciążona jest podatkiem akcyzowym i VAT" 2026-02-03 20:45 8. Czym wy myślicie? Wrzucacie wszystkich do jednego worka ale jakoś nie przeszkadzają wam antypolskie wypowiedzi takiego brauna czy konfederacji 2026-02-03 20:43 9. Ryśku mordechuju a što konkretów pamiętasz 2026-02-03 20:40 10. Eee to teraz Pan burmistrz w końcu będzie miał pełny pensjonat i jego wiecznie szczerze uśmiechnięty zastępca
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama