Reklama

2025-04-22 14:00:38

Majówka

Góry na majówkę! Zaplanuj długi weekend i spędź go aktywnie

Zastanawiasz się gdzie wyruszyć na długi weekend? Majówka w górach jest zawsze gwarancją dobrze spędzonego czasu. Budząca się przyroda, zachwycające krajobrazy, cieplejsze dni i mnogość atrakcji, które pozwalają spędzić czas bardzo ciekawie. Tatry, Beskidy, Pieniny, a może Bieszczady? Sprawdź, które górskie lokalizacje warto odwiedzić i z jakich aktywności skorzystasz na miejscu.

Wielkimi krokami zbliża się majówka – czas wolny, na który z pewnością czeka wielu z nas. Tegoroczna zapowiada się długa, dlatego warto ją dobrze zaplanować i oderwać się od codzienności. W górskich ośrodkach Grupy PKL na turystów czeka sporo atrakcji, a ich wybór jest bardzo różnorodny, dlatego wśród propozycji każdy znajdzie tę idealną dla siebie.

Rusz w Bieszczady i niech to będzie czadowa majówka!

Bieszczady zachwycają krajobrazami, kuszą dzikością i widokami, które zapierają dech w piersiach. Widoki zielonych wzgórz, jezior i ogromnej zapory najlepiej podziwiać z wysokości kolei gondolowej lub Wieży Widokowej na górze Jawor. Ale te góry oprócz pięknych pejzaży mają do zaoferowania znacznie więcej – kryją w sobie sporo bieszczadzkich tajemnic i ciekawych legend. Niektóre z nich możemy odkrywać w solińskim ośrodku Grupy PKL i znajdującym się tam parku rozrywki Tajemnicza Solina. Miejsce warto odwiedzić szczególnie, że ze snu zimowego budzą się uwielbiane przez wszystkich Czady. Bramy parku zostaną otwarte już w weekend 26-27 kwietnia. Z tej okazji przygotowanych zostało sporo niespodzianek.

Na najmłodszych podróżników ponownie będą czekać m.in. Wioska Czadów, Osada Olbrzymów, Tajemnicza Studnia, Labirynt Biesa, Rusałkowy Ruczaj czy Wąwóz Biesa. To tylko przedsmak atrakcji, które dostępne będą od 1 do 4 maja w trakcie Czadowej Majówki.
Długi weekend w ośrodku Grupy PKL w Solinie upłynie pod znakiem wielu ciekawych spektakli. Kolorowo będzie już od stacji dolnej Plasza, przy deptaku, gdzie przywitają gości roztańczone Rusałki. Przyjazne nimfy przygotowały niespodzianki i rodzinne konkursy. Warto w zabawach wziąć udział, ponieważ wygraną będą wejściówki do parku Tajemnicza Solina, w którym przez cały długi weekend czekać będą spotkania z świtezianką Barbarellą czy Czadowym Feliksem. W trakcie spektakli nie zabraknie również wielu niespodzianek oraz licznych konkursów z nagrodami!

Długi weekend w Krynicy

Małopolska obfituje w wiele ciekawych miejsc, które zdecydowanie warto odkryć. Jednym z nich jest Krynica-Zdrój, urokliwe miasteczko słynące z wód leczniczych, licznych atrakcji turystycznych oraz ciekawych miejsc historycznych czy kulturalnych i sportowych. To właśnie tutaj znajduje się ośrodek turystyczny Grupy PKL na Górze Parkowej, która olśniewa historią i zachwyca nowoczesnością. To właśnie tutaj przenosimy się w czasie aż dla lat 30. ubiegłego wieku.

Turyści odwiedzając Górę Parkową w weekend majowy poznają historię tego miejsca, a za pomocą multimediów wyruszą w fascynującą podróż w czasie. Na wzniesienie dotrzemy oryginalnymi i odrestaurowanymi retro wagonikami kolei linowo-terenowej PKL, pochodzącymi z 1937 roku.

Jeśli w pospiesznej codzienności chcemy na chwilę się zatrzymać i złapać oddech, proponujemy zabawę z nutką nostalgii – „Krzyżówkę Krynickiego Kuracjusza”. W zabawie można wziąć udział – bez względu na wiek – wystarczy, że przy zakupie biletu na przejazd koleją poprosimy o krzyżówkę. Na wszystkich uczestników, którzy poprawnie ją rozwiążą czeka urocza nagroda – retro zakładka do książki, pamiątka z pobytu i przejażdżki koleją na Górę Parkową.

Przy budynku stacji górnej kolei czekają na wszystkich zjeżdżalnia pontonowa oraz kompleks „Rajskich Ślizgawek”. Spośród kilku znajdujących się torów, każdy może wybrać ten odpowiedni dla siebie i zjechać z niego na specjalnie przygotowanych matach. Na najmłodszych czeka fala o łagodnych zakrętach, z której poślizgają się w towarzystwie swoich opiekunów. Spragnieni wrażeń mogą zjechać krętym tunelem, a najodważniejsi skorzystać z przejazdu trasą kamikadze. Po aktywnym czasie warto odwiedzić Parkową Restaurację oraz Kawiarnię, które nawiązują do eleganckiego stylu art deco i zasmakować w nich dań, które królowały w minionym czasie.

Radość i relaks na Jaworzynie Krynickiej

Majówka na Jaworzynie Krynickiej to czas pełen relaksu i radość w otoczeniu natury. Turyści odwiedzający to miejsce nie będą narzekać na nudę, za to mogą przygotować się na mnóstwo aktywności na świeżym powietrzu w pięknych okolicznościach przyrody.
W ośrodku Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej na turystów czeka platforma widokowa znajdująca się na wysokości 1123 m n.p.m., która zlokalizowana jest na budynku górnej stacji kolei gondolowej.

Jeśli chcemy wyruszyć na szczyt Jaworzyny Krynickiej, proponujemy podróż koleją z której widoki będą niezwykłe. Miłośników pieszych wędrówek zachęcamy, by zrelaksowali się podczas górskich spacerów. 

W długi weekend Jaworzyna Krynicka zaprasza rodziny z dziećmi, miłośników natury i aktywnego wypoczynku na wyjątkowe wydarzenie – Majówkę 2025, która w tym roku zyskała zupełnie nowy wymiar. Już 1 maja odbędzie się wielkie otwarcie Parku Rysia – nowego parku linowego na szczycie. Bohaterem tej niezwykłej krainy jest sympatyczny Rysio Jaworzynek. Tego dnia na najmłodszych czekają animacje, malowanie buziek, warsztaty przyrodnicze, mini teatrzyk i terenowa gra tropem rysia. Dodatkowo – bilety wstępu do Parku Rysia dla dzieci tylko 1 zł! W kolejnych dniach (2–4 maja) zaplanowano rodzinny rajd „Śladami Rysia”, survivalowe warsztaty, poranną jogę na szczycie, leśne opowieści z przewodnikiem, konkursy wiedzy i wielkie grillowanie na zakończenie weekendu. 

Jaworzyna Krynicka gwarantuje moc atrakcji w przepięknej, górskiej scenerii – idealne połączenie edukacji, relaksu i aktywnego wypoczynku.

Kulturalna majówka w Szczawnicy

Tegoroczny weekend majowy w Szczawnicy zaskoczy różnorodnością atrakcji. W samym sercu Pienin będziemy nie tylko podziwiać malownicze widoki na górskie krajobrazy oraz Przełom Dunajca, ale i znajdziemy się w centrum niesamowitych wydarzeń, które połączą ze sobą tradycję, muzykę, kulturę i naturę.

1 maja w Szczawnicy odbędzie się Redyk Wiosenny i otwarcie sezonu pasterskiego. Jest to jedno z najstarszych wydarzeń w kulturze góralskiej, które związane jest z uroczystym wyjściem pasterzy ze stadami owiec na wypas. Wydarzenie jest sporym i spektakularnym widowiskiem, które zdecydowanie warto zobaczyć na własne oczy.

Redyk Wiosenny w Szczawnicy 

Projekt uzyskał dofinansowanie w konkursie „PKL Pasje Górą”, który wspiera ciekawe pasje i inicjatywy. Więcej o projekcie przeczytacie tutaj https://media.pkl.pl/releases/pkl-pasje-gora.
2 maja na turystów czekać będą niezwykłe koncerty, wyjątkowi artyści i intersujące atrakcje – to będzie prawdziwa muzyczna uczta i niezwykła podróż po świecie różnych kultur. Wyjątkowe wydarzenie Majówkowe Rytmy Kultur odbędzie się na scenie plenerowej przy dolnej stacji kolei linowej w ośrodku Grupy PKL Palenica. Zagrają m.in. Phao Sanato, Echo Rodu, Future Folk, Sokół Orchestra. Przygotujmy się zatem na dobrą zabawę i mnóstwo pozytywnej energii! 2 i 3 maja zachęcamy również do wspólnego grillowania pstrąga, regionalna uczta w klimacie górskich smaków odbędzie się w Przystani Palenica.

Miłośnikom kina letniego szczególnie polecamy wieczorny seans filmowy w otoczeniu malowniczych Pienin i blasku gwieździstego nieba. Pokaz filmu zaplanowany jest 3 maja od godz. 20:30 w Przystani Palenica na Placu pod Kolejką.

Wraz z nadejściem wiosny rusza sezon rowerowy, dlatego jeśli bierzemy pod uwagę by Szczawnicę zwidzieć na dwóch kółkach, do naszej dyspozycji będzie wypożyczalnia rowerowa, która znajduje się tuż przy stacji dolnej kolei PKL na Palenicę. Jeśli szukamy noclegu w centrum Szczawnicy, warto zarezerwować pobyt w hotelu Willa Pod Kolejką, który znajduje się tuż obok stacji dolnej kolei PKL na Palenicę.

Majówka na dwóch kółkach – Góra Żar w Międzybrodziu Żywieckim

Innym świetnym pomysłem na długi weekend będzie Beskid Mały z Górą Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Jeśli chcemy dobrze poznać to urokliwe miejsce, warto zatrzymać się w ośrodku Grupy PKL na Górze Żar. To tutaj turyści mogą zrelaksować się czy spędzić czas aktywnie. Górskie krajobrazy, zieleń, jeziora oraz moc płynąca z natury – to wszystko w jednym miejscu!

Na szczyt góry możemy dostać się wagonikiem kolei terenowej PKL. Podróż wśród malowniczych krajobrazów to spora atrakcja, na szczycie natomiast będziemy mogli podziwiać panoramę na tutejsze jeziora. 

Miłośnikom pieszych wędrówek polecamy zaciszne szlaki Beskidu Małego z Kiczerą na czele, na którą dotrzemy w nieco ponad 40 minut. To z niej  zachwycimy się widokiem na Górę Żar, wyglądającą z tej perspektywy bajecznie.

W tutejszym ośrodku turystycznym Grupy PKL pasjonaci downhillu skorzystają z dostępnych tras o różnym stopniu trudności. Znajdują się one bezpośrednio przy kolei PKL. Przygoda i adrenalina – gwarantowane!

Muzyka, smaki i widoki – kierunek Zawoja i Mosorny Groń

Jeśli zdecydujemy się odwiedzić Beskid Mały i Górę Żar, warto pozostać w beskidzkim klimacie i udać się na wycieczkę do Zawoi, w której czekają na nas aż trzy dni różnorodnych atrakcji i punkt obowiązkowy zwiedzania – Mosorny Groń, który znajduje się u progu Parku Narodowego. Z jego szczytu możemy zachwycać się najlepszymi widokami na Królową Beskidów - Babią Górę. Jest to doskonały pomysł na weekendowy wyjazd zarówno dla miłośników aktywności, rowerzystów, jak i zwolenników spacerów górskimi, leśnymi ścieżkami.

Widoki w ośrodku Grupy PKL na Mosornym Groniu w Zawoi 

W weekend majowy w Zawoi planowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, w których zdecydowanie warto wziąć udział.
1 maja w Zagrodzie Pasterskiej w Zawoja Morgi na chętnych czekać będą warsztaty robienia masła, wspólne ognisko i biesiadowanie. Nie zabraknie również muzyki, o którą zadba regionalna kapela. 

2 maja natomiast sporo atrakcji oraz wiosenny chillout czekać będą na w ośrodku Grupy PKL na Mosornym Groniu. Nie zabraknie ciekawych warsztatów edukacyjnych „Góra Zachwytów”, które poprowadzą pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego czy wystawy plenerowej. Miłośnikom kina plenerowego polecamy seans filmowy, podczas którego będziemy podziwiać gwiazdy na ekranie i nad głową, a to wszystko z widokiem na krajobrazy Babiej Góry.

3 maja świętujemy z przytupem! W Zawoja Czatoża wystąpi zespół „Zgórcy”, który zaprezentuje pełną energii i żywiołu góralską muzykę. Nastawmy się na dobrą zabawię, wspólne biesiadowanie przy swojskich majówkowych smakach.

Plażuj na Gubałówce z widokiem na Tatry

Zakopane to miasto, które zdecydowanie przyciąga turystów o każdej porze roku. Jeśli planujemy przywitać maj właśnie tam warto wybrać się na Gubałówkę, która jest jedną z najbardziej znanych atrakcji miasta. Na kultową górę dostaniemy się wagonikiem kolei linowo-terenowej PKL, z którego będziemy podziwiać krajobrazy na bajeczne Tatry.

Wagonik kolei linowo-terenowej PKL na Gubałówkę 

Na szczycie wzniesienia czekają na nas niezwykłe widoki oraz najwyżej położona plaża w Polsce. Na wygodnych leżakach możemy zrelaksować się i wypocząć w otoczeniu górskiej przyrody.

Na górze dostępna jest uwielbiana zjeżdżalnia grawitacyjna, jej serpentynową trasę można pokonać na wózkach rozwijających prędkość do 23 km/h! 

Jeśli chcemy zobaczyć panoramę Tatr z różnych perspektyw, warto skorzystać z oferty – Podhalański duet, bilet pozwala na wjazd i zjazd kolejami, zarówno na Gubałówkę, jak i Butorowy Wierch. Oba te miejsca są punktami widokowymi, z których odkryjemy niesamowite uroki na panoramę wiosennych Tatr.

Spragnionych relaksu oraz smakoszy zachęcamy do odwiedzenia restauracji Tarasy Gubałówka oraz Widokówka, które serwują wyśmienite przekąski i napoje, a to wszystko z widokiem na piękne Tatry. Przy dolnej stacji natomiast w Restauracji Gwarno skosztujemy regionalnych dań w nowoczesnym wydaniu i to wszystko z widokiem na Giewont. 

Tatry – pomysł na wycieczkę o każdej porze roku!

Tatry to zdecydowanie najbardziej znane i jedne z najczęściej odwiedzanych polskich gór. Turyści, którzy planują spędzić weekend majowy w Zakopanem na różnorodność oraz brak atrakcji narzekać nie będą. 

Kasprowy Wierch żegna się z miłośnikami białego szaleństwa w kończącym się właśnie sezonie zimowym 2024/2025. Mimo niedawnego, krótkiego powrotu zimy, w Tatrach zagościła już wiosna. Dla tych, którzy chcieliby zamknąć sezon na nartach mamy dobrą wiadomość. Ostatnim dniem funkcjonowania trasy i kolei linowej w Dolinie Gąsienicowej będzie czwartek, 17 kwietnia 2025. Dziękujemy wszystkim narciarzom i snowboardzistom za wspólne miesiące pełne sportowych emocji i pięknych zimowych widoków. 

Wszystkim wielbicielom górskich scenerii, proponujemy natomiast podróż wagonikiem kolei linowej na szczyt Kasprowego Wierchu, skąd rozpościera się krajobraz na tatrzańskie krajobrazy.

Kolej linowa PKL na Kasprowy Wierch 

Zachęcamy do odwiedzin tej lubianej góry oraz skorzystania z przejazdu koleją PKL zanim rozpoczną się przeglądy techniczne, które zaplanowane są od 5 do 30 maja. Na szczycie góry znajduje się najwyżej położony sklep z pamiątkami #przeNOSIMY GóRY #KasproWY, a także Restauracja Poziom 1959 oraz obserwatorium meteorologiczne IMGW.

Długi majowy weekend zapowiada się bardzo intersująco. Różnorodność atrakcji i zaplanowanych wydarzeń zdecydowanie pozwoli znaleźć te najciekawsze dla siebie.

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Reklama
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SKUTER ŚNIEŻNY POLARIS. 515 503 494.
  • PRACA | dam
    PENSJONAT W KOŚCIELISKU ZATRUDNI NA STAŁE LUB DOCHODZĄCO: OSOBĘ DO GOTOWANIA, POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGA GOŚCI, SPRZĄTANIE. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE W CENTRUM NOWEGO TARGU, UL. KRZYWA, STANDARD DO ZAMIESZKANIA, NOWE, ŚWIEŻE. 608 806 408
  • PRACA | dam
    INSPEKTOR/KA PIĘTER - BACHLEDA HOTEL KASPROWY. Umowa o pracę/ umowa zlecenie. Wynagrodzenie: 5 000 zł - 6 000 zł brutto. ZAKRES OBOWIĄZKÓW: - Kontrola czystości pokoi i części wspólnych, - Wprowadzanie statusów pokoi do systemu, - Nadzór nad pracą pokojowych, - Współpraca z recepcją i działem technicznym, - Szkolenie personelu, - Raportowanie jakości i wydajności pracy, - Praca stacjonarna - BEZ ZAPEWNIONEGO NOCLEGU. WYMAGANIA: - Doświadczenie na podobnym stanowisku (mile widziane w hotelarstwie), - Umiejętność organizacji pracy i zarządzania zespołem, - Dbałość o szczegóły, - Komunikatywność. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie, - Wynagrodzenie adekwatne do umiejętności, - Wdrożenie do pracy, - Posiłki pracownicze, - Zniżki w restauracjach Grupy Bachleda. DANE KONTAKTOWE: praca@kasprowy.pl, telefon: +48 18 202 4061
  • PRACA | dam
    Poszukujemy OSÓB DO OBSŁUGI KLIENTA w biurze Szkoły Narciarskiej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem! Praca sezonowa: grudzień - marzec. ZAKRES OBOWIĄZKÓW. - Obsługa klientów bieżących w biurze szkoły, - Obsługa e-maila i przyjmowanie rezerwacji telefonicznych, - Sprzedaż usług szkoły narciarskiej, - Rozliczanie lekcji oraz współpraca z instruktorami. WYMAGANIA: - Komunikatywność i cierpliwość, - Dobra organizacja pracy i umiejętność samodzielnego działania, - Umiejętność obsługi komputera, - Łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Zdolność do pracy przy kilku zadaniach jednocześnie, - Komunikatywna znajomość języka angielskiego. OFERUJEMY: - Pracę w przyjaznej, sportowej atmosferze, - Możliwość nauki i rozwoju w branży turystyczno-narciarskiej, - Zimowy sezon pełen dobrej energii i górskiego klimatu! OSOBY ZAINTERESOWANE prosimy o przesyłanie aplikacji na e-mail: szkola@szymoszkowa.pl lub kontakt telefoniczny: 734 011 011. CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    CITROEN JUMPER, r.p. 2013, cen do uzgodnienia - 604 102 804.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    VW TRANSPORTER, r.p. 2013, cena do uzgodnienia, 604 102 804.
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. OBRÓBKI BLACHARSKIE (balkony, tarasy, podbitki). 796 544 016.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SKUTER ŚNIEŻNY POLARIS. 515 503 494.
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • PRACA | dam
    Praca dorywcza przy sprzątaniu 1-3 razy w tygodniu w Bukowinie T. (zwłaszcza weekendy) w godzinach 9-13/14:00. Koniecznie z własnym samochodem. Najlepiej osoba niepaląca, energiczna i mająca już doświadczenie w sprzątaniu. 40zł/h tel 535 706 940. 535706940 kowalmaciej9@gmail.com
    Tel.: 535706940
  • PRACA | dam
    Restauracja do uzupełnienia zespołu zatrudni osobę na stanowisko kelnerki/kelnera - a la carte. Oferujemy pracę z doświadczonym zespole, szansę rozwoju zawodowego, atrakcyjne wynagrodzenie. Prosimy o przesyłanie CV na adres email: 888 213 215 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
    Tel.: 888
  • PRACA | dam
    Przyjmiemy PRACOWNIKÓW NA WYCIĄG NARCIARSKI I SNOWTUBING. Gubałówka. 692 624 359.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA BUDA HANDLOWA, ZAKOPANE, UL. PODHALAŃSKA. 502 658 638
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA HALA NA: MAGAZYN, HURTOWNIĘ, LAKIERNIĘ, PRALNIĘ WODNĄ, itp. 502 658 638
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIĘ, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
  • PRACA | dam
    Poszukuję POMOCY DO PENSJONATU w Białce Tatrzańskiej. 601 306 549
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMOC KELNERSKĄ. PRACA STAŁA + świadczenia. 601 533 566, 18 20 64 305
  • MOTORYZACJA | inne
    PELLET!!! W sprzedaży posiadamy pellet olczyk i barlinek w najlepszej cenie na Podhalu!!!. 607695394 romar.zakopane@wp.pl
    Tel.: 607695394
  • USŁUGI | budowlane
    WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, REMONTY, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941.
  • SPRZEDAŻ | różne
    OPAŁ BUK. 660 079 941.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę CIEŚLI DACHOWYCH, DEKARZY, POMOCNIKA DEKARZA. 608729122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555
  • PRACA | dam
    Karczma "Czarci Jar" poszukuje osoby na stanowisko POMOC KUCHENNA. Tel. 602 366 750.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO. Zakopane, bez zakwaterowania - 600 035 355.
  • PRACA | dam
    PROMOTOR roznoszenie ulotek Zakopane. Atrakcyjne wynagrodzenie.
  • PRACA | dam
    Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
    Tel.: 600404554
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Zarządzanie domkami i apartamentami na wynajem krótkoterminowy. 788 63 36 33 www.zarzadzanieapartamentami.info
    Tel.: 788 63 36 33
    WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-12-05 14:25 Dziś rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego, pogranicznicy uczcili pamięć marszałka 2025-12-05 14:00 Policja w Tatrogrodzie, błyskawiczna akcja ze świątecznymi paczkami 2025-12-05 13:35 Oświetlenie szynowe w domu i w biurze - poradnik dla tych, którzy lubią mieć światło "na własnych zasadach" 2025-12-05 13:00 Chór In Nomine na Jubileuszu Chórów w Watykanie 2025-12-05 12:31 Moc orzechów w diecie. Jakie orzechy są najlepszym źródłem omega-3? 2025-12-05 12:30 Powiatowe Igrzyska Dzieci w unihokeju chłopców 2025-12-05 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 1 2025-12-05 11:32 Młodzież z Budowlanki oddaje krew potrzebującym 2025-12-05 11:31 10 najczęstszych przyczyn ukrytego zadłużenia 2025-12-05 11:30 Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego. Mamy dla Was bilety 2025-12-05 11:02 Górale z Bukowiny i Krościenka wśród nagrodzonych przez marszałka województwa 2025-12-05 10:31 Na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania od dewelopera? 2025-12-05 10:30 "Wolni od nałogów - silni w życiu". Konferencja 2025-12-05 09:55 Wpływ jazdy konnej na zdrowie 2025-12-05 09:50 Rozpoczęło się jubileuszowe Tatrzańskie Forum Gospodarcze (WIDEO) 3 2025-12-05 09:00 Weekend z chmurami i słabymi opadami, temperatura na plusie 2025-12-05 08:00 Szaflary zapraszają na wyjątkowe wydarzenie poświęcone Rodzinie Ulmów 2025-12-04 21:00 Razem możemy więcej 2025-12-04 20:00 Posłanka Lewicy o "rozwiązywaniu problemów z góralstwem" 16 2025-12-04 19:00 50 lat elektryfikacji Zakopianki. Pociąg retro przyjedzie do Zakopanego 1 2025-12-04 17:59 Klub Podhale Nowy Targ apeluje do władz miasta o budowę nowego stadionu 3 2025-12-04 17:53 Otwarcie pierwszego stoku w Nowym Targu 2 2025-12-04 17:00 Pogranicze z drapieżnikami 2025-12-04 15:59 Skontrolowali 1,5 tysiąca kierowców, dwóch - nie pojechało dalej... 3 2025-12-04 15:00 Takie podrzuty lądują w koszach w Zakopanem 19 2025-12-04 14:26 Dekorują choinkę na Krupówkach 2 2025-12-04 13:59 Ruszył sezon na kuligi 3 2025-12-04 13:27 Utrudnienia na ul. Smrekowej. Droga czasowo zamknięta 2 2025-12-04 13:00 Zasłużeni dzielą się swymi talentami, upowszechniają góralską tradycję (WIDEO) 2025-12-04 12:36 Jazzowy wieczór w Zakopanem. Kolejna odsłona cyklu Portrety już 5 grudnia 2025-12-04 12:00 Geotermalne wykopki na kościelnym placu 5 2025-12-04 11:00 Czy wyrosną nam młodzi, zdolni architekci? Gala projektu Edukacja Architektoniczna w Zakopanem 3 2025-12-04 09:59 Nad Tatrami wał z chmur (WIDEO) 2025-12-04 09:30 "Czarne na białym" z Piotrem Wojciechowskim 2025-12-04 09:00 Wstydliwe oblicze miasta 1 2025-12-04 08:30 Kolumna informacyjna Powiatu Tatrzańskiego 2025-12-04 07:57 Poranny wypadek w Zakopanem 12 2025-12-03 21:00 Jordanów gotowy do świąt 2025-12-03 20:00 Dawni i obecni pasterze Tatr. Wyjątkowe wydarzenie w Zakopanem 2 2025-12-03 19:30 Mikołajkowe sekrety poznacie w MCK 2025-12-03 19:00 Kolejowe przyspieszenie na torach do Zakopanego, w Rabce nowe tory i jeszcze więcej drzew 2025-12-03 18:42 Wynieśli z marketu towar warty ponad 3,5 tysiąca - nie zapłacili 6 2025-12-03 18:30 Historyczne wyróżnienie Tatrzański Mnich dla dr Katarzyny Ceklarz. Pierwsza kobieta w gronie laureatów 2025-12-03 18:00 Ktoś podszywa się pod burmistrza Zakopanego 7 2025-12-03 17:30 Mikołajkowy Turniej Piłkarski 2025-12-03 17:00 Skandaliczny teledysk Karinki Ukrainki, Kuby Bobasa i Pietra Majercyka 23 2025-12-03 16:00 Oszuści znowu aktywni. Zmodyfikowali swoje metody 4 2025-12-03 15:00 Na Krupówkach pojawiła się świąteczna choinka (WIDEO) 1 2025-12-03 14:00 Coraz więcej zgłoszeń o osobach narażonych na wychłodzenie 2025-12-03 13:00 Jan Kubik z prestiżową nagrodą (WIDEO)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-12-05 12:41 1. @dr snus, pokrętnie myślisz! po prostu robią porządek, z cwaniakami! których poprzednia władza hołubiła 2025-12-05 12:39 2. #PawEl - przecież chodzi o to żeby system się bilansował, a nie żeby był sprawiedliwy :):):) 10/10. #oszukany wyborca - oj tam oj tam. Ale 10/10 :):):) 2025-12-05 12:34 3. Gdzie diabol nie moze, tam glupia babe posle. Wynik jednak zalosnie ten sam. Ps. Meduzy tez chca byci "adekwatne". 2025-12-05 12:33 4. a ci z w pierwszym rzędzie co siedzą to po co tam przyszli promować swoje hoteliki FIAN i ten jego nawiedzony kumpel budowlaniec heeee tragedia co się dzieje i Oni myślą, że będą wieczni 2025-12-05 12:27 5. A co na to żona Piotrka? 2025-12-05 12:18 6. Na pewno warto wybrać się na promocję radia i firmy rozświetlającej "zimową stolicę" na cały kraj, bo to główna atrakcja upadającego grajdołu. W dodatku zorganizowana w parku odebranym mieszkańcom. Przy okazji można brać udział w łapaniu przyjaznego karpia w przeremblu oczka wodnego. Na wigilię jak znalazł. Tylko uważajcie bo burmistrz będzie puszczał napięcie na światełka... które wieszało niezawodne tesko. Dobra izolacja wskazana. I pamiętajcie żeby płacić dużo podatków bo sylwester tusztusz! 2025-12-05 12:11 7. Sędzia od kiełbasy - sprawa z 2006, sędzia od wiertarki - 2016, ponieśli konsekwencje, podobnie jak Berkowitz. Sędzia od 50zł - 2017r., w końcu uniewinniony, warto się zapoznać przed komentowaniem. Polityków Nowej Nadziei Partii Złodzieji też będziesz flekował przez następne 20 lat? 2025-12-05 12:03 8. przeciez ta piosenka to nie skandal. tylko dno. Upadek cywilizacji bliski. ludzie coraz wieksze tumany i prostaki 2025-12-05 11:41 9. 1. Tani prąd dla mieszkańców, 2. Rekonstrukcja węzłów komunikacyjnych - samochody pod ziemię, 3. Otulina TPN 4. Restrykcyjna ochrona Przyrody, 5. Bezpieczeństwo na drogach miejskich - doświetlenie przejść dla pieszych, 6. Ścieżka rowerowa z prawdziwego zdarzenia - asfalt z dala od samochodów i pieszych. 2025-12-05 11:37 10. Poprzedni burmistrz otwierał Gubałówkę. Ale tylko on zdążył zjechać przed ponownym zamknięciem.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama