Reklama

2025-04-20 14:00:07

Reklama

Pod Giewontem

Miliony widzów podziwiały tancerza z Zakopanego

Reklama

Adam Soroczyński, tancerz i choreograf z Zakopanego, wspaniale zaprezentował się w telewizyjnym programie You can dance. Taniec towarzyszy mu od niemowlaka.


Adam Soroczyński tańczy od najmłodszych lat. Jak opowiadali mu rodzice, gdy miał kilka miesięcy, w czasie Festiwalu Folkloru Ziem Górskich nóżka zaczęła mu rytmicznie chodzić do dźwięków tureckiego bębna. Odkąd pamięta tańczył do muzyki. Gdy miał cztery lata, mama zapisała go na zajęcia baletowe w szkole artystycznej w Zakopanem.

Później były zajęcia z tańca towarzyskiego. To był też czas, gdy wielką popularnością cieszyły się programy typu "Taniec z gwiazdami". Do Zakopanego przyjechali zwycięzcy tego show Kasia Cichopek i Marcin Hakiel. Prowadzili tutaj warsztaty taneczne, na które się zapisał. Ten kurs kończył się wielkim przedstawieniem przed rodzicami, był bardzo intensywny i dał mu wiele na tanecznej drodze.

Hip hop to jest to

Pod koniec szkoły podstawowej zaczął uczęszczać do TTA na zajęcia z tańca nowoczesnego. Gdy miał 13 lat, przyjechał na zajęcia choreograf ze Spytkowic Kamil Główczak, który stworzył sekcję hip-hopu. Okazało się, że po tych wszystkich poszukiwaniach ten hip-hop jest najbliższy jego tanecznej wizji i tak zostało do dziś.

Na koncie ma już sporo sukcesów. Dwa razy ze swoją grupą taneczną z polskich eliminacji awansował do tanecznych mistrzostw świata, czyli do Dance World Cup. Za każdym razem zajmowali ósme miejsca. Twierdzi, że taniec otworzył go na drugiego człowieka, dał mu pewność siebie.

Powtórka po 15 latach

Niedawno dostał się do popularnego programu You can dance w telewizji TVN. Jego taneczne popisy przez kilka tygodni śledziły miliony widzów. - Moja pierwsza próba dostania się do tego programu miała miejsce chyba 15 lat temu. You can dance miało wtedy jeszcze inną formułę. Byłem wtedy w wieku 16 lat. Pojechałem na casting z dwiema koleżankami. To była z jednej strony próba spełnienia marzeń, z drugiej strony świetna zabawa. Zdawałem sobie wtedy sprawę, że nie byłem gotowy do udziału w takim programie. Teraz było inaczej. Pojechałem do telewizji już jako zawodowy tancerz - opowiada Adam Soroczyński. 

Na drodze do telewizyjnego show musiał przejść wstępne castingi. Prowadziły one do głównego castingu w Warszawie, który odbywał się przed kamerami. Po nim jury wybrało 17 osób, które dostały się do głównego programu. Znalazł się w nim w tzw. zagrożonej grupie. W pierwszym telewizyjnym show musiał jeszcze stoczyć bitwę o wejście do programu, w którym zostało tylko 12 najlepszych osób.

Najpierw praca, później show

Przeszedł przez dwa kolejne odcinki. Odpadł dopiero w trzecim, a więc znalazł się w najlepszej dziesiątce tancerzy. Wróci jeszcze na finał, w którym zaprezentują się wszyscy uczestnicy. 

- Jestem z siebie na pewno dumny. To była bardzo różnorodna rywalizacja. Cieszę się, że znalazło się miejsce dla kogoś z Zakopanego, ze skromnym dorobkiem tanecznym - mówi skromnie Adam Soroczyński.

Dodaje, że ten okres to była tak naprawdę bardzo ciężka praca. Telewidzowie oglądają tylko trwający na żywo półtorej godziny program w każdą środę. To jest poprzedzone odbywającymi się codziennie przez tydzień treningami, które trwają ok. 10 godzin dziennie. Nie ma więc praktycznie czasu nawet na odpoczynek.

Pod okiem najlepszych choreografów

- Wydaje mi się, że z programu wyniosłem bardzo wiele, m.in. dzięki doświadczeniu i wiedzy choreografów. Ćwiczyliśmy różne style taneczne. Musieliśmy podejść elastycznie do tańca, aby być gotowym na wszystko - wspomina Adam Soroczyński.

Sam cotygodniowy odcinek na telewizyjnej antenie zawsze zaskakiwał uczestników. Style taneczne, które pokazywali, nie były wybierane przez uczestników programu. Nie wiedzieli też z kim będą tańczyć w parze. - Jestem zachwycony, że ćwiczyłem pod okiem choreografów z najwyższej półki w naszym kraju. Mogłem też przez cały dzień skupić się tylko i wyłącznie na tańcu i dzięki temu wchłonąłem więcej wiedzy. Chciałem wykorzystać maksymalnie każdy dzień ćwiczeń - dodaje tancerz z Zakopanego.

Przed You can dance w jego karierze był też start w programie Top Model. - To była taka okazja do sprawdzenia się. Kiedyś sporo osób mówiło mi, że powinienem spróbować w tej branży. To sprawiło, że otworzyłem się na występy w telewizji przed kamerami. Wtedy byłem jednak mniej pewny siebie, co pewnie także zaważyło na odpadnięciu - wspomina Adam Soroczyński.

Strefa kibica w Sokole

Po powrocie z Warszawy po ostatnim odcinku You can dance, w którym brał udział, czekała go niezwykła niespodzianka. W siedzibie Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Zakopanem został przywitany jak zdobywca medalu na igrzyskach olimpijskich. 

- Zaskoczyli mnie niesamowicie. Zapytałem od razu czy na pewno wiedzą, że ja odpadłem z tego programu. Jestem niezwykle zaszczycony, że zostałem tak przywitany. Dziękuję, że tylu przyjaciół, znajomych było ze mną, wspierało mnie. Utworzyli nawet w Sokole strefę kibica i dopingowali mnie co środę. Ważne jest to, że Zakopane się tak zjednoczyło. Widać, że jak ktoś stąd odnosi sukcesy, spełnia marzenia, to na Podhalu pojawia się siła do jednoczenia - dodaj zakopiański tancerz.

Nie podjął jeszcze decyzji czy kiedyś kolejny raz wystartuje w programie You can dance. W przeszłości kilka razy zdarzało się, że ci, którzy w poprzednich edycjach odpadali, startowali ponownie i wygrywali. - Zadaję sobie na razie pytanie czy ten program jest mi potrzebny. Muszę to wszystko przemyśleć. Zależy mi jednak głównie na tańcu - podsumowuje Adam Soroczyński.   

Czy będzie powtórka?

Nadal prowadzi on w Zakopanem szkołę tańca Rox Dance Studio. Ma nadzieję, że dzięki jego udziałowi w telewizyjnym programie taniec staje się w Zakopanem jeszcze bardziej popularny i być może pojawią się kolejne osoby z Podhala, które wystartują w You can dance. 

- Z pewnością na zajęcia uczęszczają już osoby, które się do tego nadają i miałyby w You can dance szanse. Doświadczenia z tego programu będę chciał przelać właśnie na adeptów tańca w Zakopanem - dodaje Adam Soroczyński.

Paweł Pełka

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Reklama
  • PRACA | dam
    Zatrudnimy Panią na pokoje. Praca całoroczna stała w małym obiekcie 40-50 osób w Zakopanym. Panie chętne, proszę o kontakt. 18 2061434 sgzakopane@interia.eu
    Tel.: 18
  • PRACA | dam
    CENTRALNY OŚRODEK SPORTU w Zakopanem zatrudni KIEROWNIKA Działu Utrzymania i Eksploatacji Kolei Linowych. Tel.: 18 263 26 59, www.bip.cos.pl, e-mail: praca.zakopane@cos.pl
  • PRACA | dam
    Przyjmę PRACOWNIKA NA SKŁAD Z DREWNEM OPAŁOWYM - Łopuszna. 501 577 105.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    MITSHUBISHI OUTLANDER 2,2 DI-D, 4X4, r.p.2014, przebieg 224 tys. km, I właściciel, bogata wersja Intense Plus, dodatkowo kpl. kół zimowych z felgami, zdejmowany hak,oryginalny bagażnik dachowy. 605 564 270.
  • KUPNO
    OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. SKUP STARYCH SPAWAREK. 536 269 912.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
  • PRACA | dam
    Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej do uzupełnienia zespołu poszukuje osoby na stanowisko ZASTĘPCA SZEFA KUCHNI. Praca w doświadczonym zespole, wysokie wynagrodzenie. Oferujemy pracę bez zamieszkania. Wymagane doświadczenie zawodowe,więcej info:. 518-259-536 www.restauracjagorska.pl email : rest.gorska@gmail.com
    Tel.: 518
  • PRACA | dam
    Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni pracowników na stanowisko: pomocnik budowlany, malarz, tynkarz, płytkarz, cieśla, zbrojarz, pracownik ogólnobudowlany .
    Tel.: 602 629 623
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • USŁUGI | budowlane
    OCIEPLANIE PODDASZY WEŁNĄ MINERALNĄ, ADAPTACJA PODDASZY, ZABUDOWA GK. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MALOWANIE, PANELE, MONTAŻ DRZWI, ŁAZIENKI, ZABUDOWY GK. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
  • PRACA | dam
    Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam 2 HEKTARY POLA i DZIAŁKĘ 20 AR. 505 429 375.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKA BUDOWLANA W MURZASICHLU 19 arów, kameralna. 517 018 380
  • SPRZEDAŻ | różne
    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
  • SPRZEDAŻ | różne
    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. Tel. 793 887 893
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2025-04-20 19:00 Pierwsze spotkanie Szarotek w USA. Galeria zdjeć 2025-04-20 18:00 Podhalanie eksplorowali kubańskie jaskinie, a brat Fidela Castro, Raul zjawił się nad Morskim Okiem. 2025-04-20 17:00 Radio z miłości do Oli 1 2025-04-20 16:00 Ale jaja w Rabce! Pisanki wielkanocne w Parku Zdrojowym 1 2025-04-20 15:00 Dziedziczenie majątku w USA przez rezydenta Polski - aspekty prawne i podatkowe 2025-04-20 14:14 Pożar w Jabłonce 2025-04-20 14:00 Miliony widzów podziwiały tancerza z Zakopanego 2025-04-20 13:00 W schronisku na Kondratowej trwają prace wykończeniowe 2025-04-20 11:59 Z pozdrowieniem pierwszych chrześcijan (ZDJĘCIA, WIDEO) 2025-04-20 11:19 Wielkanocne Śniadanie na Nosalu (WIDEO) 1 2025-04-20 10:29 Zwłoki kobiety odnalezione na Bachledach. Komunikat policji 2 2025-04-20 09:35 Rezurekcja Wielkanocna w Zakopanem (WIDEO) 2025-04-20 09:30 Koniec sezonu na krokusy 2025-04-20 09:00 24. Małopolskie Dni Książki. Spotkanie z Anną Dziewit-Meller 2025-04-20 08:00 Znaleziono ciało kobiety. Czy to zaginiona Danuta T.? 2025-04-19 21:17 Świąteczne spotkanie policjantów i pracowników zakopiańskiej komendy 5 2025-04-19 20:47 Liturgia Wielkiej Soboty. Zaśpiewał zespół Jedla (ZDJĘCIA, WIDEO) 2025-04-19 20:21 Groźny wypadek w Tatrach. Kobieta poślizgnęła się na szlaku 2025-04-19 20:00 Rewelacyjna animacja "Sanatorium pod Klepsydarą według braci Quay" 2025-04-19 19:00 Zespół "Orawskie Roztoki" pod Babią Górę wrócił z nagrodami 2025-04-19 18:00 Wiosenne biegi przełajowe na nowotarskim lotnisku 2025-04-19 17:00 Świętuj Dzień Ziemi w Parku Miejskim 1 2025-04-19 16:30 Pokarmy poświęcone. Czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa 2025-04-19 16:00 Rodzinnych, wesołych, spokojnych Świąt 2025-04-19 15:00 Baranek z masła, jaka z parzenicami, czyli Wielkanocna Kosołecka (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2025-04-19 15:00 Najnaje też kochają teatr 2025-04-19 14:00 Tatrzańskie stawy rozmarzają. Nie wchodź na tafle lodu (WIDEO) 2025-04-19 13:02 Najlepsi angliści pod Giewontem są wśród nas 2025-04-19 12:02 Duży ruch na drogach. Korki przed Łysą Polaną 1 2025-04-19 12:00 Święconka z pięciu miejscowości 1 2025-04-19 11:00 Kiedy otwarcie stadionu przy ul. Orkana w Zakopanem? 10 2025-04-19 10:00 Świyncelina, czyli orawski koszyczek wielkanocny (WIDEO) 2025-04-19 09:00 Prokuratura sprawdzi, czy ratownicy popełnili błąd ratując ofiarę wypadku w Groniu (Aktualizacja) 10 2025-04-19 08:01 17. Spotkanie Przyjaciół na Kasprowym Wierchu 6 2025-04-18 21:59 Król ukrzyżowany. Liturgia Wielkiego Piątku (ZDJĘCIA, WIDEO) 2025-04-18 21:30 Beskidzcy ratownicy GOPR w Alpach 2025-04-18 20:59 Czuwanie przy Grobach Chrystusa (WIDEO) 2025-04-18 20:03 Topnięjący lód na Morskim Oku odkrył tragiczny widok (WIDEO) 14 2025-04-18 19:32 Przekroczył prędkość i trafił do więzienia 2025-04-18 19:00 Wielkanocne Jajo bez śniegu. Będzie slalom z jajem i nartami na plecach 10 2025-04-18 18:28 Tęcza nad Zakopanem (WIDEO) 2025-04-18 18:02 To jest prawdziwy gigant. Tak wygląda Sky Walk Serce Poronina (WIDEO) 13 2025-04-18 17:30 Znaleźli świątecznego zająca 2025-04-18 17:00 Porady dla tych, którzy na Wielkanoc opuszczają swoje domy 2025-04-18 16:35 Młodzi kierowcy stracili prawa jazdy 2025-04-18 16:00 Wielkanoc pograniczników, przedświąteczne zbiórki i nabożeństwa 2025-04-18 15:25 Poszukiwani listami gończymi 2025-04-18 15:04 W Wielki Piątek wcześnie rano Orawianie obmywali się w potoku (WIDEO) 2025-04-18 14:30 Wielka Sobota w Muzeum 2025-04-18 14:00 Zbliża się koniec sezonu skiturowego w Tatrach 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-04-20 17:43 1. Pamiętam te pierwsze audycje, słuchałem je w nocy jak jechałem z baciarki maluchem. 2025-04-20 17:40 2. @miejscowy Jak jesteś taki kozak to idź do Policji i pokaż jak robić poszukiwania. Zobaczymy jaki jesteś mocny 2025-04-20 17:38 3. Tyle próśb o niedokarmianie dzikich zwierząt a w tym zawiera się także nie nęcenie zapachami.... 2025-04-20 16:37 4. No to fajnie przebiegaly poszukiwania żeby dziupli na mieście nie sprawdzić. A teraz to może i stwierdzą tożsamość ale przyczynę zgonu już niekoniecznie. Współczucie dla rodziny. 2025-04-20 16:30 5. Czemu ma to służyć?! Bo raczej nie poprawie bezpieczeństwa a z tym to jest coraz gorzej. 2025-04-20 16:20 6. Jaja jak pisanki to są przy wyjeździe ze Szczawnicy. Stoimy na zielonym świetle a z przeciwnej strony jedzie sznur aut. Po ch... tu było wjeżdżać? Przy wjeździe powinna być duża tablica informacyjna. Współczuję tym, którzy codziennie dojeżdżają do pracy. 2025-04-20 16:02 7. Odstaw ten kociokwik , to nie jest zadne religijnie sankcjonowane wydarzenie. Pokretna narracja. 2025-04-20 12:20 8. Ten policjant w czarnej sukience pracuje pod przykrywką czy myślał że zaprosili go na karnawałowy bal przebierańców? 2025-04-20 11:29 9. naturalna kolej rzeczy u polaczków co płaczą,że masełko drogie a w 90tych posprzedawali ziemie po PGRach holendrom za 500zł z hektara.............,i tak bełkocze jeden z drugim bo ma 13-14 lat albo mało w mózgu a w osypkowie znkneły sklepiki,jarzyniaki i kioski ..........naturalna kolej rzecyz polaczek pachołem w niemieckim lidlu zgadza się. 2025-04-20 09:54 10. Za taki betonowy moloch poprzedniem władzom powinno się zabrać dożywotnio pełnininie funkcji w radzi miasta ,sprawowowania funkcji burmistrza tego nikt nie utrzyma a ten co to wymyślił (Behunek ,Gluc ) powinni być obciążeni kosztami
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama