Reklama

2025-04-23 16:00:29

Zakopane

Konne dorożki będą mieć konkurencję na zakopiańskich ulicach (WIDEO)

Czy Zakopane będzie mieć nową atrakcję, dobrze znaną z innych miast turystycznych?

Dzisiejsze obrady Komisji Ekonomiki w Zakopanem miały charakter wyjazdowy. Jeden z mieszkańców zwrócił się do radych z prośbą o możliwość parkowania dwóch melexów turystycznych przy Placu Niepodległości. W miejscu przeznaczonym do tej pory na postój dla dorożek. Argumentuje to tym, że na postoju tym od dawna nikt nie widział żadnej dorożki, a zamiast nich miejsca zajmuje kilka samochodów osobowych. - Chcę parkować tu dwa elektryczne, ekologiczne melexy - mówi Jan Zwijacz - zabierać po 14 osób na pokład i organizować godzinne przejażdżki po Zakopanem. Oferta skierowana będzie głównie do osób starszych, którzy chcą poznawać historię miasta, miejsca które odwiedzał Żeromski, Zamoyski, Sienkiewicz i inne ważne postacie. Dodał, że pomysł z melexami narodził się podczas pobytu w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, gdzie podpatrzył podobną usługę. 

Na propozycję żywo zareagowali zakopiańscy fiakrzy. Również przybyli na Plac Niepodległości oraz na drogę do Kuźnic. Po części z obawy o nową konkurencję. Nie chcą, by ich rolę pełniły turystyczne samochody. Sami też zwracają się do władz miasta z prośbą o zalegalizowanie ich postoju przy restauracji Kolorowa poprzez ustawienie odpowiednich, żółtych tablic ze znakiem drogowym. - Nas jest coraz mniej, bo i gazdów w Zakopanem coraz mniej - mówi Andrzej Skupień ze Związku Podhalan - Jeszcze dziesięć lat temu mieliśmy 65 a dziś jest 44 fiakrów. Bo też coraz mniej gospodarstw z żywym inwentarzem na Olczy, na Harendzie i innych zakopiańskich dzielnicach. 
Andrzej Skupień dodaje, że fiakier to obecnie "żywa wizytówka" podhalańskich, góralskich tradycji. - To są ludzie porządni, dobrze ubrani, dbający o dobrostan zwierząt. Oby te nowe pojazdy nie odebrały im chleba - wyraził niepokój pozostałych na spotkaniu z radnymi. 

- Jakiekolwiek decyzje zapadną, z pewnością nie zrobimy nic przeciwko, czy wbrew naszym zakopiańskim fiakrom - zapewniał obecny na komicji Bartłomiej Bryjak, zastępca burmistrza Zakopanego. 

rav

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Gg 2025-04-24 19:18:00
Do "ka ka " tak fiakry placom podatek i prowadzą działalność gospodarczą.
kk 2025-04-24 16:09:15
ty również ui-szczasz :))))
kurr 2025-04-24 14:58:41
@kk, a jakze, uiszczaja oplate w postaci k(a)k(a).
To ogolnie znana rzecz.
kk 2025-04-24 12:32:51
te! @mieszkaniec sugerujesz, że fiakrzy płacą jakiś podatek od fiakrowania :))))))))))
cyklista 2025-04-24 12:12:33
@Zakopiańczyk, no i jeszcze ten smiercionośny kurz/pył ścieranego asfaltu/podłoża wydobywający się spod końskich kopyt. Bynajmniej tak to przed laty przedstawiała na Naszym forum czołowa wówczas komentatorka. Dobrze prawię Szanowna Pani, nic na chwilę obecną się nie zdewaluowało ?
Oczywiście proszę czytać mój komentarz z przymróżeniem oka.
mieszkaniec 2025-04-24 11:36:47
Te, panie "Zakopiańczyk", może byś się tak zainteresował jak niszczą drogi przeładowane gruszki z betonem na deweloperskie maszkarony? I z czyich podatków te drogi i nawierzchnie asfaltowe są remontowane a czasem robione od nowa? Jak ci konie śmierdzą to się przeprowadź do Krakowa. Choć tam również są i śmierdzą i rysują kostkę. Nie wiem czy znajdziesz przyjazny zakątek w tym kraju. Chyba że przeprowadzisz się do lasu. Ale tam znowu zrywka... i konie... i te podkute kopyta... Normalnie jakiś spisek.
Ja tam obiema rękami jestem za fiakrami i trzymam kciuki żeby się nie dali przegnać jakimś pajacom w meleksach. Tyle jeszcze z tej autentycznej kultury i tradycji zostało na Krupówkach. Bo reszta to śmieciowe żarcie, chińskie barachło i romskie kapele...
kk 2025-04-24 10:45:07
teraz kumpel uświadomił mi to iż ten pojazd przerobiony na lokomotywę to nie był meleks, tylko ciągnik widziałem go tylko zza kierownicy PRZEPRASZAM :) ale faktem jest to, iż po mieście kursowały co najmniej dwa meleksy kilkuosobowe i co najmniej jeden kilkunastoosobowy. Te dwa mniejsze często wystawały pod skocznią kilka metrów od postoju dorożek i jakoś nie było problemu pewnie dlatego, że swoi byli przy żłobie :))))
Zakopiańczyk 2025-04-24 10:11:34
Panowie Fiakrzy. Wasze konie kopytami niszczą nasze ulice. Konie są kute "na ostro" z użyciem widiowych elementów, który zdzierają wierzchnią warstwę asfaltu czy kostki, nawet tej granitowej. Takie działanie jest sprzeczne z przepisami ustawy o drogach publicznych. Najlepiej to widać na postoju na dolnych Krupówkach. Poza tym konie wydalają odchody, które, co naturalne" w okresie letnim potwornie śmierdzą. Na parkingu pod pocztą jest obskurny grajdoł z "przyborami" fiakrów. Panowie Fiakrzy, których nie stać na toaletę w pobliskich restauracjach, potrzeby fizjologiczne załatwiają pod drzewem obok pomnika Ratowników Tatrzańskich (miejsce publiczne), chwaląc się niejako atrybutami góralskiej męskości. To my mieszkańcy Zakopanego mamy to tolerować i z naszych podatków finansować remonty niszczonych przez Was dróg? Kto za to zapłaci? Może szacowny Związek Podhalan? Czekam na chętnych. Czekam na reakcję zarządcy dróg t.j. Pana Burmistrza Miasta Zakopane.
kk 2025-04-24 08:29:58
dobrze pamiętam to, że radny Tatar z pisu wystawał pod skocznią w swoim taxi busie tuż obok meleksa :))) jeździ też po mieście w wakacje meleks przerobiony na ciuchcię z wagonikiem a taki niby @swój i inni teraz się budzą :))))
Bart 2025-04-24 07:02:00
Dorożki to jest nieporozumienie,powinny miec bezwzgledny zakaz porusznaia sienw sezonie głównymi drogami ! Niech im zrobia teren wyznaczony gdzie moga jeździć, tak jak np.w krakowie jest ,a nie zeby waskimi ulicami jezdzili a potem korek na pol zakopanego bo milord dorożką jedzieni nawet nie ma go jak wyprzedzić.
Swój 2025-04-23 19:56:45
Jeszcze wczoraj słyszałem że wszystko jest dogadane, sam radny Karp prponował jeszcze inne miejsca na meleksy a dzisiaj stoi w obronie fiakrów co za potworny kłamca i manipulant ,burmistrz Bryjak też się przychylał żeby zabrać fiakrom postoje a dzisiaj pieprzy głupoty że konie są najważniejsze .Bryjak = HIPOKRYZJA
sygnalista 2025-04-23 19:30:55
porzadni dobrze ubrani i dbaja o zwierzeta.mam dzień zrobiony.
smacznego karpia! 2025-04-23 18:54:12
Najlepszy jest ten radny od samowoli budowlanej. On jest bardzo pomocny i umie walczyć z deweloperką. Fiakrzy na bank są ocaleni. Najwyżej sam zainwestuje w elektryczne bryczki i zaopiniuje uchwałę by nie wpuszczać do Zakopca zwykłych meleksów bo to szkodzi jego interesom.
prawdę mówi 2025-04-23 18:48:10
"z pewnością nie zrobimy nic"
Tego akurat jesteśmy pewni...
Gość 2025-04-23 16:54:07
Pomysł super ! Nie zrobi swój to zrobi Krakus tak samo jak zrobił ubery w Zakopanem .
sratatata 2025-04-23 16:49:05
" Jakiekolwiek decyzje zapadną, z pewnością nie zrobimy nic przeciwko, czy wbrew naszym zakopiańskim fiakrom - zapewniał obecny na komicji Bartłomiej Bryjak, zastępca burmistrza Zakopanego."

"Jak państwo wiedzą niewiele możemy zrobić..."
ale 20 tysięcy się należy...!

Taksiarze już żałują że zwrócili się z prośbą o pomoc do burmistrza... niedźwiedzia przysługa. Fiakrzy z Morskiego Oka raczej też nie kwiczą ze szczęścia... Tu akurat pomagał pan Andrzej Skupień... Tacy to pomocni radni, burmistrze, samorządowcy... elita elit... przodująca w samowolach budowlanych
Kaśtanka 2025-04-23 16:22:14
Powoli trzeba dać spokój bryczkom ciągniętym przez konie. Meleksy spokojnie mogą zastąpić ten środek transportu z dawnych czasów.
Poll 2025-04-23 16:17:36
Pierwsze załatwili taksówki, następnie kupców a teraz fiakrów. Ciekawe kogo następnego władze wykończą ?
kk 2025-04-23 16:15:24
nigdy nikt w okresie wakacyjnym nie widział meleksów w Zakopanem :)))))

Reklama
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę CIEŚLI DACHOWYCH, DEKARZY, POMOCNIKA DEKARZA. 608729122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kościelisko---kupie działkę pilnie tel 660797241.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię do sprzątania apartamentów w okolicy ul. Strążyskiej w Zakopanem (wskazane auto w celu dojechania do apartamentów). Praca na stałe, 3-4 dni w tygodniu (gdy są wyjazdy w weekendy również) w godzinach od 9-15. Informacja tel. 609097999
    Tel.: 609097999
  • PRACA | dam
    Karczma "Czarci Jar" poszukuje osoby na stanowisko POMOC KUCHENNA. Tel. 602 366 750.
  • PRACA | dam
    Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni do pensjonatu w Zakopanem pracowników na stanowisko KELNERKA/KELNER ORAZ POKOJOWA. Praca stała na podstawie umowę o pracę. Telefon kontaktowy: 502 037 215 www.praca.polskietatry.pl
  • USŁUGI | inne
    MYCIE DOMÓW GÓRALSKICH W ŚRODKU - WOLNE TERMINY - 880 363 281.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO. Zakopane, bez zakwaterowania - 600 035 355.
  • USŁUGI | inne
    PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia MIESZKANIE, I piętro, Waksmund. 515 503 494.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DOMEK LETNISKOWY W GORCACH. 515 503 494.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SKUTER SNIEŻNY POLARIS. 515 503 494.
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. OBRÓBKI BLACHARSKIE (balkony, tarasy, podbitki). 796 544 016.
  • PRACA | dam
    Rada Nadzorcza Spółki NTvK ogłasza KONKURS NA STANOWISKO PREZESA ZARZĄDU SPÓŁKI. Szczegółowe wymagania kwalifikacyjne oraz sposób ich udokumentowania zostały określone w ogłoszeniu o konkursie zamieszczonym na stronie internetowej Spółki: https://ntvk.com.pl/dokumenty/. TERMIN ZŁOŻENIA OFERT UPŁYWA 19.12.2025 r. o godz. 12.00. Wymagane dokumenty należy złożyć w zamkniętej kopercie, z dopiskiem "Konkurs na Prezesa Zarządu Nowotarskiej Telewizji Kablowej Sp. z o.o." lub listownie. Decyduje data i godzina wpływu dokumentów do siedziby Spółki. Zasady i tryb przeprowadzenia Konkursu określa "Regulamin Konkursu" przyjęty przez Radę Nadzorczą, dostępny na stronie internetowej Spółki: https://ntvk.com.pl/dokumenty/.
  • PRACA | dam
    Zakopane - Samodzielny księgowy - księgi handlowe - biuro księgowe AUDITPLUS. https://www.auditplus.pl/praca praca@auditplus.pl
  • ZDROWIE I URODA
    LICENCJONOWANY REFLEKSOLOG: STOPY, DŁONIE, TWARZ. 502 350 983
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia BUDYNEK W WITOWIE nr 190 (do 2025 r. znajdował się w nim Ośrodek Zdrowia). Tel. 698 508 796.
  • PRACA | dam
    PRACA W AUSTRII - austriacka umowa! 13,56-19,30 Euro/h + diety + darmowe zakwaterowanie. Poszukujemy: murarzy, cieśli, dekarzy, hydraulików, elektryków, malarzy, spawaczy, ślusarzy, monterów, kierowców LKW, operatorów wózków i dźwigów, rzeźników, pomocników, pracowników produkcji i innych fachowców. Wymagane: język niemiecki i samochód. +43 676 5451672, k.otrembiak@hogo.cc
  • PRACA | dam
    PROMOTOR roznoszenie ulotek Zakopane. Atrakcyjne wynagrodzenie.
  • PRACA | dam
    Poszukujemy POKOJOWYCH do sprzątania w aparthotelu w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy pracę stałą, sezonową lub dorywczą. Praca w godzinach 8:00 - 16:00 z elastycznym grafikiem i wyżywieniem. 696112266
    Tel.: 696112266
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY, DEKARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • PRACA | dam
    NIEMCY: MURARZ, CIEŚLA, MALARZ, OCIEPLENIA, ELEKTRYK, SPAWACZ, KRANISTA. Umowy na warunkach niemieckich. Kontakt: 0048 601-218-955
  • SPRZEDAŻ | różne
    SPRZEDAM OPAŁ SUCHY - 788 344 233.
  • PRACA | dam
    Nowe miejsce na mapie Białki Tatrzańskiej rekrutuje ! Na stanowiska: -kucharz produkcyjny, kucharz wydawkowy, pizzer, pomoc kuchenna, pracownik obsługi sali restauracyjnej Jeżeli jesteś zainteresowany/ zainteresowana pracą zadzwoń, lub wyślij CV. 798625975 restauracjadwatopory@gmail.com
    Tel.: 798625975
  • USŁUGI | budowlane
    PŁYTKI, REMONTY, ELEWACJE, PODDASZA. 793 677 268.
  • USŁUGI | budowlane
    PŁYTKI, REGIPSY, MALOWANIE, WYKOŃCZENIE WNĘTRZ. 787 479 002.
  • USŁUGI | budowlane
    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. 787 479 002.
  • PRACA | dam
    Poszukiwana osoba do pracy w sklepie na Krupówkach na stanowisko sprzedawcy. 723 745 984
    Tel.: 723
  • PRACA | dam
    KASJER/KASJERKA PRACA W SKLEPIE SPOŻYWCZYM BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ WIĘCEJ INFORMACJI POD NR TEL. 609820250 as.stasik@op.pl
    Tel.: 609820250
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy na budowie - docieplenia, budowy od podstaw, wykończenia. Zakopane i najbliższe okolice.. 500160574
    Tel.: 500160574
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
    Tel.: 600404554
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Zarządzanie domkami i apartamentami na wynajem krótkoterminowy. 788 63 36 33 www.zarzadzanieapartamentami.info
    Tel.: 788 63 36 33
    WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • PRACA | dam
    Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-11-21 21:01 Zakopane - sprzedam KOMPLET KAWIARNIANY 2025-11-21 21:00 Jubileusz Towarzystwa Opieki nad Zabytkami 2025-11-21 20:33 SPRZEDAM MIESZKANIE w Krakowie, świetna lokalizacja 2025-11-21 20:01 Spadło już ok. 30 cm śniegu. Bajkowe krajobrazy w Dolinie Białego (WIDEO) 2025-11-21 19:30 Peter Chrzanowski w Zakopanem. Spotkanie w Muzeum Palace 2025-11-21 19:02 Taki klimat wieczorową porą na Krupówkach (WIDEO) 2025-11-21 18:35 Zakopane - sprzedam tanio różne BIURKA 2025-11-21 18:00 Mieszkańcy Gładkiego: Sprzeciwiamy się wydzierżawieniu drogi 2025-11-21 17:00 Ekopatrol wyruszył na kontrole w Zakopanem 2 2025-11-21 16:01 "Umrzeć ze śmiechu". Świetna komedia Teatru Bagatela w Nowym Targu 2025-11-21 16:00 Nie daj się uwieść orzechówce (WIDEO) 2025-11-21 15:19 Nowa koncepcja Parku Miliona Świateł w Zakopanem. Mniej kolorów, więcej baśni 3 2025-11-21 14:50 Nocna kolizja w Starem Bystrem 2025-11-21 14:11 Długopisy Parker - dziedzictwo precyzji i prestiżu w pisaniu 2025-11-21 14:00 Kwalifikacja wojskowa 2026. Kogo obejmie i jakie dokumenty przygotować? 6 2025-11-21 13:14 Muzyczny film "Quebonafide: Północ / Południe" Akt 1. już 22 listopada w serwisie streamingowym CANAL+ 2025-11-21 13:00 Nie ma już miejsc na listach, które uprawniają do spotkań w sprawie obwodnicy Zakopanego 7 2025-11-21 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2 2025-11-21 11:37 Tak wyglądała poranna jazda po zakopiańskich drogach, pługi poszły w ruch 2025-11-21 11:30 Legendarni iluzjoniści powracają na ekrany kin. Mamy dla Was bilety 2025-11-21 11:21 Wielka plama oleju na drodze w Zubrzycy Górnej 2025-11-21 11:20 Producent myjni bezdotykowej podpowiada - jak przygotować myjnię bezdotykową na każdą porę roku 2025-11-21 11:00 Piękne oblicze zimy. Kapliczka na Jaszczurówce w śniegu (WIDEO) 1 2025-11-21 10:35 Trudne warunki na głównej drodze Podhala 2025-11-21 10:19 Policja apeluje o ostrożność, za nami trzy kolizje, unieruchomiony TIR, a tak się jeździ w Kościelisku (WIDEO) 1 2025-11-21 10:00 Niedźwiedzie jeszcze baraszkują w Tatrach 1 2025-11-21 09:21 Jest ślisko, uderzył autem wprost w latarnię 3 2025-11-21 08:59 W Tatrach drugi stopień zagrożenia lawinowego. Poranek na Krupówkach (WIDEO) 1 2025-11-21 08:15 Siła głosu z Podhala, czyli zakopiańscy eksperci i dwa Dni Architektury Drewnianej 2025-11-21 07:42 Alerty bezpieczeństwa - śniegu przybywa, tak wyglądają Krupówki i stragany pod Gubałówką (WIDEO) 3 2025-11-20 21:00 Okradali sklepy. Grozi im długa odsiadka 3 2025-11-20 20:00 "Zatraceniec" powrócił na scenę Domu Ludowego 2025-11-20 19:11 III Test Czystej Formy. Ogólnopolskie zawody wspinaczkowe w Zakopanem! 1 2025-11-20 19:00 Zmiana organizacji ruchu w otoczeniu rabczańskiego szpitala 2025-11-20 18:27 Żołnierze na ulicach Nowego Targu 9 2025-11-20 18:00 Od Nowego Targu po Elitę Kettlebell Sport: Niezwykła droga Tomasza Potaczka 2025-11-20 16:59 Wyższe podatki w Zakopanem, ale Krupówki nadal tańsze niż Sopot? 17 2025-11-20 15:59 Można już biegać na nartach w Zakopanem. COS naśnieża trasy 5 2025-11-20 14:59 Ostrzeżenie przed dużymi opadami śniegu 12 2025-11-20 13:59 Radni i burmistrz zapowiadają obronę Polskich Kolei Linowych przed komercjalizacją 14 2025-11-20 13:30 Górskie historie. Mamy dla Was książki 2025-11-20 13:00 Psy z nowotarskiego schroniska czekają na Was! 2025-11-20 12:30 Otwarcie odnowionej wystawy stałej w Izbie Pamięci Andrzeja Skupnia Florka 2025-11-20 12:00 Twoje światła - nasze bezpieczeństwo 2 2025-11-20 11:00 12 Slalom Maraton. Patronat objął prezydent Karol Nawrocki 12 2025-11-20 09:59 Silny wiatr Tatrach. Nadciągają opady śniegu 2025-11-20 09:30 Kolumna informacyjna Muzeum Tatrzańskiego 2025-11-20 08:59 Policjanci ze Szczawnicy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców 1 2025-11-20 08:00 Konfiskaty aut 6 2025-11-19 22:40 Jamnik szorstkowłosy zaginął w Szaflarach wysoka nagroda dla znalazcy
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-11-21 19:47 1. gdyby było tak jak piszecie to nie powinno to mieć racji bytu, a jednak ludzie tam przychodzą 2025-11-21 19:05 2. śnieżyce, zima, mrozy, ... czas palenia śmieci zbliża się nieuchronnie!! 2025-11-21 19:03 3. Historia zatoczyła KOło. Przed niemcami i innymi bandytami Polacy już w czasie II WŚ ukrywali się w Budapeszcie, kasieńko zakopianko 2025-11-21 18:56 4. @kurr pisiory oddać kasę, będzie na łopaty. 2025-11-21 17:34 5. @dr snus - ty rozróżniasz kwalifikację od poboru? 2025-11-21 17:30 6. Dać im po łopacie i odśnieżać nieodśnieżone chodniki a nie ludzi nękać!!!!!! 2025-11-21 17:20 7. GT napisał: "Niech na poligonach , na forsownych ćwiczeniach niech się wykażą. Z wojska po 2 -3 latach wyszliby całkowicie odmienieni." Byłeś? Więc wiesz. Ile byłeś? 3 lata czy dłużej? Ja proponuję żeby konfideruskich wcielać na 7 lat, tak jak do carskiej armii (wszak Putin to bezpośredni następca świętej rodziny carskiej) itam uczyć ich czytania ze zrozumieniem i logicznego myślenia. Pozostali lepiej żeby szli na ochotnika (bo z niewolnika nie zrobisz dobrego robotnika) I byli do tego odpowiednio motywowani finansowo i orderami (chociaż te Duda rozdawał w takiej ilości i takim ludziom,że ...) 2025-11-21 17:16 8. Bardzo inteligentny pomysł z nadejściem mrozów. Samotna babcia, która nie dostosowała się do norm unijnych, powinna zamarznąć. 2025-11-21 17:07 9. Pisowców to bym widział bardziej w ruskim wojsku jak w Polskim, bo pisowcy mają w naturze złodziejstwo, to rozkradli by ruskie wojsko i sprzedali by na gorzałę, a co za tym idzie nie mieli by czym walczyć. 2025-11-21 17:01 10. popieram @Pradziadek przy saniach
2025-11-17 21:21 1. Teraz górale wprzedają swoją ojcowiznę żeby kupić nowe auto. Wszystkie te biznesy ze starym śmierdzącym sprzętem (mówiąc złomem) powinny być nakaz ogrodzenia blochą od ulicy. Podobnie ze składami budowlanymi. Tyle pięknych miejsć zostało oszpeconych przez lokalny interes. 2025-11-14 20:05 2. @Abeto, w samo sedno! 2025-11-14 04:43 3. tzn. niezłej. Dla wielu świetnej, dla mnie - niezłej. 2025-11-12 21:31 4. Towarzystwo własnej adoracjii..przykre... 2025-11-11 21:23 5. Jerzy Gruszczyński to też twórca świetnej muzyki ambient trochę w klimatach new age i berlin school, np.cykl Medytacje Tatrzańskie. 2025-11-08 22:32 6. do Dudas widzę, że jednak własność ziemi dla Ciebie jest rzeczą świętą tak jak Ty ją rozumiesz. Wspólnota 8 Wsi w Witowie zarządza m.in dolina Chochołowską i Lejową i takie rzeczy, o których piszesz nie mają miejsca. 2025-11-08 09:49 7. Biedni górale, takie dutki przepadły... Chyba łezkę uronię 2025-11-07 18:02 8. Do naleśnika. Masz racje. Własność ziemi to rzecz święta. Bez TPNu Tatry by staly tak samo gdzie stoją i górale by zarządzali tak jak i teraz.. mielibysmy płoty w poprzek Kalatowek, pijanych "stryków" zbierających opłaty przy ściezkach przez swoje przecież. Smażalnie mintaja nad Czarnym Stawem i korcmy z peruwiańską muzyką wzdłóż Doliny Kościeliskiej albo ryczące quady z łysolami na Goryczkowej. Mam dalej? Że byłoby inaczej? To dlaczego nie jest tam gdzie ta Gomora się pleni dzisiaj 2025-10-31 16:25 9. Przepiękne pracę. Wspaniałą atmosferą Czerwonego Dworu 2025-10-29 20:57 10. do Franka - jak by to były prywatne tereny, to kto inny miałby tam rządzić jak nie ich właściciele? A może Twoje obejście (o ile takowe posiadasz) wyglądałoby lepiej, gdyby zajęło się nim państwo? Może Ciebie trzeba wywłaszczyć i zająć się lepiej tym co masz? I wtedy powiemy - no teraz to wygląda jak trzeba, wolimy żeby żaden Franek prywatny właściciel się nam tu nie rządził.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama