Reklama

2025-04-25 14:24:55

Pod Giewontem

Co robić w weekend w Zakopanem?

W najbliższe dni zapraszamy Was m.in. na koncert Passport Control w Kawiarni Kawa & Kultura, przegląd filmów Wojciecha Jerzego Hasa w kinie "Miejsce" i retransmisję jubileuszowego koncertu z okazji 75. urodzin Andre Rieu w kinie "Sokół". Jeśli chcecie wiedzieć, co jeszcze wydarzy się w weekend pod Giewontem, przeczytajcie nasz cotygodniowy tekst.


MAŁOPOLSKIE DNI KSIĄŻKI "KSIĄŻKA I RóŻA"
Mediateka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem. Stacja Kultura Zakopane, ul. Chramcówki 35A
Do soboty 26.04

Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” promują rozwój czytelnictwa. W akcji tej rokrocznie bierze udział kilkadziesiąt bibliotek i instytucji kultury z całej Małopolski, organizując w tym czasie wiele imprez związanych z promocją czytelnictwa, autorów oraz nowości wydawniczych. Jedną z aktywności, które dostępne są w ramach wydarzenia jest akcja bookcrossingu „Nie oceniaj książki po okładce”.

KINO DZIECI - PREMIERA: Niesamowite przygody skarpetek
Kino "Miejsce" (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 25.04, godzina 14.45
Sobota 26.04 – niedziela 27.04, godzina 13.45

„Niesamowite przygody skarpetek” to pełna humoru animacja na podstawie bestsellerowej serii książek Justyny Bednarek. „Teraz te niezwykłe opowieści ożyją na ekranie, zabierając widzów w podróż do świata, w którym każda skarpetka może zostać, kim tylko chce – mysią mamą, duchem, a nawet prezydentką. Skarpetki wcale nie są zagubione – one po prostu wybierają własną drogę. Bohaterki animacji podejmują  odważne decyzje, ucząc młodych widzów, że warto wierzyć w siebie i spełniać marzenia” – czytamy na stronie dystrybucja.mlodehoryzonty.pl.

PREMIERA: Inu-Oh
Kino "Miejsce" (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 25.04, godzina 16.00
Sobota 26.04 – niedziela 27.04, godzina 15.00

„Inu-Oh” to japoński film animowany z 2021 roku na podstawie powieści Hideo Furukawy. Masaaki Yuasa. Miał premierę na 78. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji we wrześniu 2021 roku. Opis festiwalowy: „Inu-Oh od urodzenia wygląda inaczej niż wszyscy. Rodzice zakrywają każdy centymetr jego ciała ubraniami, a twarz maską. Pewnego dnia Inu-Oh spotyka niewidomego chłopca o imieniu Tomona, który gra na biwie. Gdy Tomona zaczyna śpiewać i grać, Inu-Oh ze zdumieniem odkrywa, że ma w sobie niezwykły talent do tańca. I tak powstaje nierozłączny duet. Tomona i Inu-Oh zaczynają dzielić się swoimi talentami z publicznością. Ich występy szybko zyskują rozgłos i przyciągają tłumy. Tylko dlaczego tak naprawdę Tomona jest niewidomy, a Inu-Oh urodził się z takim wyglądem? Opowieść o legendarnym artyście z XIV-wiecznej Japonii, który przeciwstawił się losowi, by wykuć własne przeznaczenie”.

WERNISAŻ WYSTAWY: FUNKY UNDERGROUND
Hotel Hyrny, ul. J. Piłsudskiego 20
Piątek 25.04, godzina 17

Na wystawę zaprasza Związek Polskich Artystów Plastyków – Okręg Zakopiański wraz z przyjaciółmi. W trakcie zagra Piotr Bednarczyk Quartet. Ekspozycja dostępna będzie dla odwiedzających do 23 czerwca.

HAS - KRONIKI WYOBRAŹNI
Kino "Miejsce" (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 25.04 – niedziela 27.04

Przegląd filmów Wojciecha Jerzego Hasa. Obejrzymy:
25.04, 18.00 Pętla
26.04, 17.00 Rękopis znaleziony w Saragossie
27.04, 17.00 Lalka

KONCERT PASSPORT CONTROL "16 birtday beats for the drummer"
Kawiarnia Kawa & Kultura - Stacja Kultura Zakopane, ul. Chramcówki 35
Piątek 25.04, godzina 18

Passport Control to zespół coverowy, grający największe hity amerykańskiego i brytyjskiego rock’n’rolla oraz bluesa z lat 60. i 70. Ich misja? Dostarczać czystą energię i dobrą zabawę zarówno tym, którzy wywijają na parkiecie, jak i tym delektującym się improwizowanymi gitarowymi solówkami. W repertuarze grupy znajdziecie zarówno kultowe utwory, jak i mniej znane perełki legend takich jak The Beatles, The Eagles, Queen, Elvis oraz klasyczne standardy bluesowe we własnych aranżacjach.

Zespół znany już jest zakopiańskiej publiczności. Tworzą go: Marcin Leśniak (gitara i wokal) Marek Strączek (gitara, II wokal), Mateusz Etynkowski (bass, II wokal) oraz Klemens Etynkowski (perkusja). I to właśnie urodziny Klemensa świętować będziemy w trakcie koncertu "16 Birthday Beats for the Drummer".

PREMIERA: Until Dawn
Kino „Giewont”, ul. Kościuszki 4
Piątek 25.04 – niedziela 27.04, godzina 18.15

Horror w reżyserii Davida F. Sandberga. Grupa przyjaciół uwięziona w pętli czasu, ścigana przez tajemniczych wrogów, którzy w okrutny sposób ich zabijają, musi przetrwać do świtu, aby się z niej wydostać.

DANCING: Zespół Watra
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Piątek 25.04, godzina 19

Watra to duet. Tworzą go: wokalistka Agnieszka Jarzyna-Zielińska, córka leadera zespołu Skaldowie, oraz Tadeusz Gawlik (klawisze i wokal) - muzyk od lat związany ze sceną zakopiańską. Obydwoje grają razem już kilkanaście lat.

PREMIERA: Księgowy 2
Kino „Sokół”, ul. Orkana 2
Piątek 25.04 – sobota 26.04, godzina 19.30
Niedziela 27.04, godzina 20
Kino "Giewont", ul. Kościuszki 4
Piątek 25.04 – niedziela 27.04, godzina 20.15

Kontynuacja filmu "Księgowy” z 2016 roku, w którym główną rolę grał Ben Affleck. Christian Wolff wykorzystuje swój błyskotliwy umysł i nielegalne metody, aby odtworzyć nierozwiązaną zagadkę morderstwa szefa Skarbu Państwa.

PREMIERA: The Last Showgirl
Kino "Miejsce" (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
Piątek 25.04, godzina 20.00
Sobota 26.04, godzina 20.20

Niedziela 27.04, godzina 20.00
Film wyreżyserowała Gia Coppola, a w roli głównej występuje Pamela Anderson. Obraz opowiada o doświadczonej tancerce, która musi zaplanować swoją przyszłość, gdy jej show zostaje nagle zamknięte po 30 latach.

AMATORSKI WIOSENNY TURNIEJ OPEN TENIS STOŁOWY
Hala MOSiR, ul. Chramcówki 8
Niedziela 27.04, godzina 9

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem zaprasza do udziału w Amatorskich Wiosennych Turniejach Open Tenisa Stołowego. To siedem turniejów w systemie 6+1. Pierwsze sześć spotkań to turnieje główne, natomiast turniej siódmy to TOP 8 dla najlepszych ośmiu zawodników z klasyfikacji generalnej poszczególnych kategorii wiekowych.
Kategorie OPEN: dorośli 2009 i starsi, dzieci 2010 i młodsi, oraz aktywny senior 60+. Pierwsze turniejowe rozgrywki odbyły się w sobotę 12.04, kolejne w najbliższą niedzielę.
Pełen regulamin dostępny jest na stronie mosir.zakopane.eu

ANDRE RIEU - Niech ten sen ciągle trwa
Kino „Sokół”, ul. Orkana 2
Niedziela 27.04, godzina 14.15

Retransmisja jubileuszowego koncertu z okazji 75. urodzin Maestra.

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:
- CHASIOR. Supergrupa UNDERGROUND KRAKOWSKI (Jerzy Kosałka, Zbigniew Libera, Piotr Lutyński, Adam Rzepecki). Galeria Władysława Hasiora (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Jagiellońska 18b (do 31.12)
- KOBIETA ZDZICZAŁA autorstwa Katarzyny Depta-Garapich. Galeria Sztuki w willi Oksza (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Zamoyskiego 25 (do 25.05)
- SALON MARCOWY 2025. HELENA SUŁKOWSKA-PAWLIK "W ŚWIECIE UTKANYCH WRAŻEŃ". Zakopiańskie Centrum Kultury - Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41 (do 17.05)
- UTKANE W ZAKOPANEM. SERWETY Z KORONKAMI MARII BUJAKOWEJ. Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma", ul. Kasprusie 19 (do 30.08)
- ZAKOPIAŃSKI MIŚ. Galeria Stacji Kultura Zakopane, ul. Chramcówki 35 (do 17.05)
- CAŁY MóJ ŚWIAT - Zofia Szwajnos. Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 18-19.

an

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    Dwa WAŁACHY 6.500 zł/sztuka. 790 759 407.
  • SPRZEDAŻ | budowlane
    WIĘŹBY DACHOWE, DESKI SZALUNKOWE, ŁATY, PODBITKI, BOAZERIA, LEGARY, DESKI ELEWACYJNE. WYKONUJEMY WIATY, ZADASZENIA. 790 759 407.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKA BUDOWLANA 10 arów, wraz z DOMEM do remontu, 250.000 zł. 790 759 407.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Górska Grupa Hotelowa - Firma wynajmująca apartamenty zatrudni OSOBY DO DZIAŁU TECHNICZNEGO. Praca na terenie Zakopanego i Kościeliska. Oferujemy stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres a.rysula@gorskagrupa.pl lub telefon +48 882 071 976
  • PRACA | dam
    Biuro księgowe AUDITPLUS zatrudni: głównego księgowego, specjalistów ds. księgowości i referentów. Praca w Zakopanem, 8-16, pełen etat. Zapraszamy. Zgłoszenia: praca@auditplus.pl.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
  • PRACA | dam
    Sprzątanie apartamentów. Przyjmę kobietę do pracy do sprzątania apartamentów w okolicy ul. Strążyskiej w Zakopanem (wskazane auto w celu dojazdu do pracy). Praca na stałe, 3-4 dni w tygodniu (w weekendy również) w godz.9-15.. 609097999
    Tel.: 609097999
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    ŚWINIE WŁASNEGO CHOWU. 788 679 465.
  • PRACA | dam
    Potrzebna osoba na tłusty czwartek 11/12.02 do smażenia i zawijania pączków, dobrze płatne 694357379.
  • PRACA | dam
    PRZYJMĘ W KOŚCIELISKU DO PRAC BIUROWO-RECEPCYJNYCH. 608 806 408
  • PRACA | dam
    ZLECĘ PRACE PORZĄDKOWE, REMONTOWO-BUDOWLANE W KOŚCIELISKU, OD ZARAZ. 608 806 408
  • PRACA | dam
    NAWIĄŻĘ WSPÓŁPRACĘ DO WYKOŃCZENIA TRZECH DOMÓW w ZAKOPANEM (MUROWANIE, INSTALACJE, SUCHE TYNKI, ŁAZIENKI). 608 806 408
  • PRACA | dam
    Poszukuję osoby do sezonowego, prowadzenia gospodarstwa domowego w Zakopanem. Życiorys zawodowy proszę przesyłać na adres e-mail. rozanob@interia.pl
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • KUPNO
    KUPIĘ STARY POROZBIÓRKOWY SOSRĘB. Proszę wysłać zdjęcie na numer 605 306 244.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA DOM W WITOWIE, w którym do roku 2025 znajdował się Ośrodek Zdrowia. 698 508 796.
  • ANTYKI
    Do sprzedania ZABYTKOWY PRZEDWOJENNY KREDENS GÓRALSKI ZAKOPIAŃSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁU DRZEWNEGO w idealnym stanie, z lat trzydziestych, sprawdzony przez kustosza Muzeum Tatrzańskiego. Również CZĘŚĆ KOLEKCJI PRZEDWOJENNEGO MALARSTWA o tematyce góralskiej, znanych polskich malarzy aukcyjnych, takich jak Gąsienica Szostak, Augustynowicz, Jarocki, Moszyński, Gałek, Ćwikliński, Dzieliński, Skowroński. Tel. 601 51 35 33
  • USŁUGI | inne
    ODŚNIEŻANIE DACHÓW. TECHNIKI LINOWE. TEL: 695 092 678
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA, KUCHARZA WYDAWKOWEGO, BARMANA, PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO. Praca na stałe lub dorywczo, CV na: rabka@siwydym.pl, informacje pod numerem: 887 080 004
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-02-08 13:23 Jakie okulary przeciwsłoneczne pasują na większość twarzy? Poznaj model 2026-02-08 12:59 Walentynkowy Bieg Parami w Kościelisku (ZDJĘCIA, WIDEO) 2026-02-08 12:00 Finał prywatnego śledztwa. Skazana za pomoc w kradzieży drogiego auta 2026-02-08 11:00 Dźwięki dud w sercu Podhala. Zgłoś się do udziału w Konkursie Dudziarskim 2026-02-08 10:00 Na ciężką codzienność mają radość, wsparcie i pomoc. Całkiem gratis 2026-02-08 09:00 Dziś rocznica śmierci wybitnego kompozytora, dyrygenta, taternika 1 2026-02-08 08:00 Wieczór poezji w Białym Dunajcu. Nowy tomik Hani Malaciny-Karpiel (WIDEO) 2026-02-07 22:45 Setki młodych ludzi bawią się na Długiej Polanie w Nowym Targu (ZDJĘCIA, WIDEO) 3 2026-02-07 21:21 Pogoda pokrzyżowała plany Kumoterek 2026-02-07 21:00 Na nartach przez połoniny 2026-02-07 20:00 Tego typu sklepów przybywa na Krupówkach jak grzybów po deszczu 4 2026-02-07 19:45 Świetny skok Anny Twardosz w pierwszej serii skoków na Igrzyskach Olimpijskich 1 2026-02-07 19:00 Bukowina Tatrzańska w rytmie tradycji. Trwa 54. Góralski Karnawał 2026-02-07 18:00 Mieszkaniec Kiczor w 5. edycji telewizyjnego programu 2026-02-07 17:36 Lawina zeszła Żlebem Grosza w słowackich Tatrach Wysokich 2026-02-07 17:00 Konkurs Muzyk Podhalańskich oraz Śpiewaków Ludowych. Zgłoszenia 2026-02-07 15:59 Takiej sytuacji na Krupówkach jeszcze nie było. Straż Miejska zabezpieczyła skrzata 10 2026-02-07 15:00 Powiat nie odśnieżył a oberwała sołtyska 2026-02-07 14:30 Niedzielna akcja krwiodawstwa w Białym Dunajcu. PCK zaprasza do oddawania krwi 2026-02-07 14:00 Deszczowe Krupówki i dwie romskie orkiestry (WIDEO) 5 2026-02-07 13:00 Mieszkańcy powiatu tatrzańskiego dostają nietypowe powiadomienia z alertem RCB 2 2026-02-07 12:00 Anonim pyta, wójt odpowiada 2026-02-07 11:00 W niedzielę wielka szansa na medal. Trzymajmy kciuki za naszych snowboardzistów 3 2026-02-07 10:00 W Tatrach panują trudne warunki turystyczne. Dodatkowym utrudnieniem jest niski pułap chmur 2026-02-07 09:00 Straż Gminna w Kościelisku ukarała sprawcę spalania odpadów (WIDEO) 2 2026-02-07 08:00 Kościelisko żegna Józefa Gąsienicę Sobczaka. Olimpijczyka i mistrza góralskiego tańca 2026-02-06 21:49 Przerwa w dostawie wody w Białym Dunajcu. Utrudnienia od sobotniego poranka 2026-02-06 21:00 Zdewastowane zimowe oznakowanie szlaku na Babiej Górze 2 2026-02-06 20:38 Kudłaty, zaniedbany pies błąka się po Szlaku Papieskim w Zębie 1 2026-02-06 20:00 Sarna znaleziona na ulicy Sienkiewicza. Nie udało się jej uratować 2 2026-02-06 19:15 Pijany i bez prawa jazdy prowadził samochód bez badań technicznych 2026-02-06 19:00 Odwilż na całego. Kierowcy - nie ochlapujcie pieszych 2026-02-06 18:34 Policja poszukuje Zbigniewa Ziobry. Jest oficjalny list gończy 59 2026-02-06 18:01 Wójt kontra hejterzy 1 2026-02-06 17:00 Ten mostek to jedna rdza. Urząd uspokaja i remontuje 3 2026-02-06 16:12 Dwie osoby zginęły pod lawiną w Tatrach Wysokich 2 2026-02-06 16:00 Ferie na biegówkach. Bezpłatny kurs narciarstwa biegowego dla dzieci i młodzieży 2026-02-06 15:35 Poszukiwany wpadł na Krupówkach na własne życzenie 2 2026-02-06 15:26 Samotny pies czeka na właściciela w Kirach. Apel o pilny kontakt 2026-02-06 15:00 Bezpłatna pomoc blisko domu. Ruszył projekt wsparcia zdrowia psychicznego na Podhalu 2026-02-06 14:30 Szukamy informacji o Bogdanie Dębskim, przed laty szefował zakopiańskiej "Solidarności" 3 2026-02-06 14:00 Marne warunki na stokach Jasnej. Mgła i opady zniechęcają narciarzy 2026-02-06 13:10 39-latek, który wczoraj zabił swoją macochę przyznał się do winy 2026-02-06 13:00 Wielogodzinna akcja ratunkowa w Tatrach (WIDEO) 2 2026-02-06 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 1 2026-02-06 11:25 Nocny pożar sadzy w Czerwiennem 1 2026-02-06 11:00 Dziś najlepiej ukryć się w Dziurze, gdzie skarby miał chować słynny zbójnik (WIDEO) 1 2026-02-06 10:30 Nie żegnaj się z tym światem. Mamy dla Was bilety 2026-02-06 10:00 Nasi na Igrzyskach Olimpijskich 2 2026-02-06 09:00 Historia Żydów to historia zapisana w mieście 7
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-02-08 13:08 1. @re4tygfg, a tobie i twoim ulubieńcom nie przeszkadzało to gdy w2019 wybrali go na wicemaszałka? 2026-02-08 12:45 2. Ty! Beznickowy @Do Ggg, :) jak to był taki niedobry program to dlaczego morawiecki pierwszy wyciągał brudne łapy po te pieniądze?? :) :) :) 2026-02-08 12:35 3. Hahaha, Krupowki objęte ochroną konserwatorska? Dobre sobie. A gdzie był konserwator jak budowali na Krypowkach tą okropną galerię? Która nijak się nie wpisuje w klimat Krupówek, do tego zmienione koryto rzeczki. Śmiechu warte. 2026-02-08 12:16 4. @patologiczny idi.oto, czerwony czarzasty z czerwoną książeczką PZPR na fotelu Marszałka Sejmu ci nie przeszkadza? 2026-02-08 11:52 5. 10-tka jeszcze ok, ale PZN a zwłaszcza jego działacze powinni jechać tam i nocować za własne pieniądze. Ekipa, zawodnik poza pierwszą 10-tką powrót za własne pieniądze i uczciwa praca przez minimum dwa lata... Idealna motywacja. 2026-02-08 11:46 6. Ggg przeczytałem twoje wpisy i wydaje mi się że nie za bardzo rozumiesz cele na które tusk wziął tę pożyczkę i jaki sens ma kooperacja z Ukrainą.Prawda synku jak taka że Polska będzie kupować broń wzmacniając obcy przemysł i zakupioną broń wysyłać Ukrainie czy to takie trudne jest d byś to pojął.Jak myślisz po co tusk pojechał do Kijowa z ministrem właśnie po to synku 2026-02-08 11:45 7. Rabka miała fajny krajobraz w darze. 2026-02-08 11:35 8. Czy macie jakiś autorytetów po 1989 roku? Był jeszcze Karol z Wadowic ale jego jasność zgasła wraz z obroną księży pedofilów i udziału w polityce. Z tym się zgadzam z @borutą, który zawsze na tym foróm był niezależny. 2026-02-08 11:35 9. Tak bardzo pisiorki psioczycie na Czarzastego taki owaki a wystarczy cofnąć się do roku 2019 i odpowiedzieć sobie na na pytanie kto zrobił Czarzastego wicemarszałkiem pomogę wam wszyscy posłowie PiSu głosowali za! A więc co się ostatnio wydarzyło? 2026-02-08 11:17 10. @Ggg i znów bzdury opowiadasz przypomnij sobie kto w 2213 roku zgodził się by wprowadzić w Polsce odpłaty od emisji była to uwczesna premier co na metr w Smoleńsku kopała i ten co prezydentem był przez dwie godziny.morawiecki był tylko kontynuatorem wcześniej ustalonych zasad przez trzaskuju i koparnicy
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama