Reklama

2025-09-05 12:00:47

Pod Giewontem

Co robić w weekend w Zakopanem?

Reklama

W najbliższe dni zapraszamy Was m.in. na finałowy koncert Festiwalu "Muzyka u Wnuka", w trakcie którego wystąpią Trebunie-Tutki, koncert zespołu Oreada oraz wydarzenia i koncerty Festiwalu Muzyka na Szczytach. Jeśli chcecie wiedzieć, co jeszcze wydarzy się w weekend pod Giewontem, przeczytajcie nasz cotygodniowy tekst.

ZOFIA STRYJEŃSKA. TATRY, GóRALE I GUSŁA SŁOWIAN. Willa Czerwony Dwór

WEEKENDOWY PROGRAM ZAKOPIAŃSKICH KIN:
KINO "GIEWONT" REAL 4K, ul. Kościuszki 4

5.09, 14.30 Ne Zha 2 (2D/dubbing), 17.00 PREMIERA! Obecność 4: Ostatnie namaszczenie (2D/napisy), 19.30 Obecność 1-4 MARATON
 6-7.09, 12.30 Ne Zha 2 (2D/dubbing), 15.00, 17.30 i 20.00 Obecność 4: Ostatnie namaszczenie (2D/napisy)

KINO "SOKóŁ" DIGITAL 3D, ul. Orkana 2
5.09, 14.00 PREMIERA! Niesamowite przygody skarpetek 2. Skarpetki górą!, 15.15 PREMIERA! Triumf serca, 17.30 i 20.00 PREMIERA! Obecność 4: Ostatnie namaszczenie
6-7.09, 12.40 Niesamowite przygody skarpetek 2. Skarpetki górą!, 14.00 Triumf serca, 16.15 PREMIERA! Teściowie 3, 18.00 i 20.30 Obecność 4: Ostatnie namaszczenie

KINO "MIEJSCE" (sala studyjna kina "Sokół), ul. Orkana 2
5.09, 16.00 Kwiat ośmiu gór, 17.45 Państwo Rose, 20.00 PREMIERA! Trzy miłości
6-7.09, 12.50 PREMIERA! Szkoła magicznych zwierząt 3, 15.00 ABSOLUTNA KLASYKA: Amadeusz, 18.00 Państwo Rose, 20.15 Trzy miłości

TEATR IM. ST. I. WITKIEWICZA, ul. Chramcówki 15
5.09, 19.30 Scena Propozycji Aktorskich - KRUK/Muzeum Jana Kasprowicza HARENDA, ul. Harenda 12a
6.09, 19.15 Scena Propozycji Aktorskich - TRAKTAT O ŁUSKANIU FASOLI/Scena A. Bazakbala, Kawiarnia Witkacy
7.09, 20.15 PERFORMANS wg F. Dostojewskiego/Witkacy Atelier|

WITKACY ATELIER
5.09, 18.15 Gościnnie w Teatrze - MUZYCZNA PODRóŻ DOOKOŁA ŚWIATA - Rodzina Steczek. Koncert dla rodzin z dziećmi - Prezentacja oryginalnych instrumentów etnicznych
6.09, 10.00-16.00 Dzień Otwarty Witkacy Atelier - zwiedzanie Atelier, wystawa prac dzieci, warsztaty pokazowe (teatralne, teatr tańca, tańca, teatralne po angielsku)

WERNISAŻ WYSTAWY: Twórcy Podhala 10
Hyrny, ul. Piłsudskiego 20
Piątek 5.09, godzina 18.00

Wydarzenie towarzyszące XVII Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyka na Szczytach. Artyści: Ks. Zbigniew Pytel - fotografia (Bukowina Tatrzańska), Andrzej Bukowski - metaloplastyka (Biały Dunajec), Stanisław Gąsienica-Wawrytko - kuśnierstwo (Poronin), Marcin Rząsa - rzeźba (Zakopane) i Hubert Możdżeń - kowalstwo (Kościelisko). 

KONCERT: Oreada
Kawiarnia Kawa & Kultura - Stacja Kultura Zakopane, ul. Chramcówki 35
Piątek 5.09, godzina 19.00

Oryginalne brzmienie zespołu to wypadkowa inspiracji wnoszonych przez sześć muzycznych indywidualności. Zaangażowany tekst w języku polskim, bogate instrumentarium i niebanalne aranże zostały docenione na wielu ogólnopolskich konkursach i festiwalach.

Charyzma, autentyczność i połączenie folkowych motywów z rockową energią pozwoliły OREADZIE zagrać już ponad 200 koncertów. Scena to ich żywioł – i nie ma w tym cienia przesady. Grupa ma na swoim koncie minialbum oraz świetnie przyjętą płytę "Mówili mi ludzie", która zdobyła tytuł Łódzkiej Płyty Roku 2020. Ich dorobek uzupełnia "Leśna Live Sesja" z 2021 roku, singiel "Nowy dzień" (2024), który trafił na playlisty Spotify: Fresh Finds Polska i New Music Friday Polska, oraz najnowszy utwór "Nasza łąka kwietna" (2025). Najnowsze single zapowiadają drugi album, który ujrzy światło dzienne już jesienią 2025 roku.

XVII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKA NA SZCZYTACH
Różne lokalizacje
Sobota 6.09 – sobota 13.09, od godziny 12

Festiwal Muzyka na Szczytach to spotkanie tradycji i współczesności, wielkich form i kameralnych refleksji, uznanych mistrzów i młodych artystów. Tegoroczna edycja, jak podkreśla organizator, będzie szczególnym preludium do przyszłorocznych obchodów 150. rocznicy urodzin Mieczysława Karłowicza - jednego z najważniejszych polskich kompozytorów przełomu XIX i XX wieku. To właśnie jego twórczość i osobowość staną się osią tegorocznej edycji, w której dialog tradycji z nowoczesnością przenika się z aktualnymi pytaniami o rolę sztuki w dzisiejszym świecie.

Festiwal zainauguruje koncert "Tchnienie natury", w którym zestawione zostaną dzieła dwóch kompozytorów obchodzących 150-lecie urodzin: Mikalojusa Konstantinasa Ciurlionisa i Mieczysława Karłowicza. W wykonaniu wybitnego skrzypka Sunjae Ok, jednej z najbardziej uznanych polskich śpiewaczek - Urszuli Kryger i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą Macieja Koczura zabrzmi “Koncert skrzypcowy A-dur” oraz poematy symfoniczne “W lesie” i monumentalne “Odwieczne pieśni” dopełnione cyklem pieśni do słów Kazimierza Przerwy-Tetmajera.

Następnego dnia usłyszymy muzykę, która łączy przeszłość z teraźniejszością. Koncert kameralny “Muzyka kiedyś, muzyka dziś – magia prawykonań” przyniesie światowe i polskie premiery utworów Pawła Kleckiego i Andrzeja Czajkowskiego, zestawione z klasycznym “Septetem” Beethovena – dziełem, które od wieków inspiruje kolejne pokolenia kompozytorów.

Nie zabraknie również wydarzeń towarzyszących, takich jak wystawa TWóRCY PODHALA 10 prezentująca dorobek podhalańskich artystów i mistrzów rzemiosła. Podczas tegorocznej edycji festiwalu goście będa mogli również bezpłatnie wziąć udział w interdyscyplinarnej konferencji "Pamiętajmy o Karłowiczu. Na styku dźwięku i iluzji - twórczość Ciurlionisa i Karłowcza w kotekście kultury przełomu epok". W programie znajdą się wykłady, panele dyskusyjne, spotkania z artystami oraz wydarzenia specjalne, w tym zwiedzanie filii Muzeum Tatrzańskiego. Klasycznie już artyści spotkają się z publicznością w ramach Klubu Rozmów na Szczytach.

PROGRAM NA SOBOTĘ I NIEDZIELĘ (PEŁEN PROGRAM FESTIWALU I WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ):
6.09 - SOBOTA
godz. 12.00 KLUB ROZMóW NA SZCZYTACH (spotkanie z artystami) 
Astoria Willa Literatów, ul. Droga do Białego 12
Prowadzenie: Marcin Majchrowski, Polskie Radio 

godz. 19.00 KONCERT INAUGURACYJNY
TCHNIENIE NATURY
Sala im. I. J. Paderewskiego, Hotel Belvedere, ul. Droga do Białego 3
W programie:
Mikalojus Konstantinas Ciurlionis (1875-1911)
Poemat symfoniczny W lesie
Mieczysław Karłowicz (1876-1909)
Koncert skrzypcowy A-dur op. 8 
I. Allegro moderato 
II. Romanza (Andante) 
III. Finale (Vivace assai).
***
Poemat symfoniczny Odwieczne pieśni op. 10 oraz cztery pieśni do słów Kazimierza Przerwy-Tetmajera op. 1 i op. 3:
Po szerokiem, po szerokiem morzu (op. 3 nr 9) 
Pieśń o wiekuistej tęsknocie (Odwieczne pieśni cz. I)
Mów do mnie jeszcze (op. 3 nr 1)
Pieśń o miłości i o śmierci (Odwieczne pieśni cz. II)
Na spokojnem, ciemnem morzu (op. 3 nr 4)
Pieśń o wszechbycie (Odwieczne pieśni cz. III) 
Pamiętam ciche, jasne, złote dnie (op. 1 nr 5)

Wykonawcy: 
Sunjae Ok – skrzypce 
Urszula Kryger – śpiew 
Maciej Koczur - dyrygent, aranżacje
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Prowadzenie: Marcin Majchrowski, Polskie Radio

7.09 - NIEDZIELA
godz. 12.00 KLUB ROZMóW NA SZCZYTACH (spotkanie z artystami) 
Astoria Willa Literatów, ul. Droga do Białego 12
Prowadzenie: Marcin Majchrowski, Polskie Radio 

godz. 19.00 KONCERT KAMERALNY 
MUZYKA KIEDYŚ, MUZYKA DZIŚ – MAGIA PRAWYKONAŃ
Sala Teatralna Nauczycielskiego Centrum Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego, ul. Ciągłówka 11
W programie: 
Paweł Klecki (1900-1973) 
Oktet op. 28 na klarnet, fagot, róg i kwintet smyczkowy* prawykonanie polskie 
Andrzej Czajkowski (1935–1982) 
Oktet na klarnet, fagot, róg i kwintet smyczkowy** prawykonanie światowe 
*** 
Ludwig van Beethoven (1770-1827) 
Septet Es-dur op. 20 
I. Adagio – Allegro con brio
II. Adagio cantabile
III. Tempo di menuetto – Trio
IV. Tema con variazioni. Andante
V. Scherzo. Allegro molto e vivace – Trio
VI. Andante con molto alla marcia – Presto

Wykonawcy: 
Lilianna Krych – dyrygent 
Julian Paprocki – klarnet 
Kajetan Cygański – fagot  
Monika Paprocka-Całus – waltornia  
Anna Kwiatkowska – I skrzypce 
Marta Piórkowska – II skrzypce 
Aleksandra Demowska-Madejska – altówka 
Mikołaj Pałosz – wiolonczela  
Mateusz Loska – kontrabas 
Prowadzenie: Marcin Majchrowski, Polskie Radio 

NARODOWE CZYTANIE: JAN KOCHANOWSKI. POEZJE
Górna Rówień Krupowa, przy napisie Zakopane
Sobota 6.09, godzina 11


KONCERT: Zespół M&Ms
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Sobota 6.09, godzina 19.00 


KONCERT: WARROZA - KOMPROMITACJA
Cafe Piano, Krupówki 63
Sobota 6.09, godzina 19.57 

Jak informują organizatorzy, z przymrużeniem oka, będzie to coroczne spotkanie w niemiłym towarzystwie. Warroza (cold wave/postpunk/Bochnia) zagra o godzinie 20.00, a 21.00 Kompromitacja.

FESTIWAL "MUZYKA U WNUKA": Koncert finałowy. Trebunie-Tutki
Dom U Wnuka, ul. Kościeliska 8
Sobota 6.09, godzina 20.00 

W Zakopanem wszyscy znają tę muzykującą od pokoleń góralską rodzinę, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. Jako jedyny zespół z Polski wielokrotnie znaleźli się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej. Jak podkreślane jest wielokroć, umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy nową muzykę góralską. Wraz z zespołem rozwija i wzbogaca rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje.

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:
- CHASIOR. Supergrupa UNDERGROUND KRAKOWSKI (Jerzy Kosałka, Zbigniew Libera, Piotr Lutyński, Adam Rzepecki). Galeria Władysława Hasiora (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Jagiellońska 18b (do 31.12)
- ZOFIA STRYJEŃSKA. TATRY, GóRALE I GUSŁA SŁOWIAN. Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27 (do 27.09).
- MŁODE ZAKOPANE. PRZEGLĄD ZAKOPIAŃSKIEJ SZTUKI WSPóŁCZESNEJ. Galeria Stacja Kultura Zakopane- Zakopiańskie Centrum Kultury, ul. Chramcówki 35 (do 19.09)
- SKŁADANIE OSOBOWOŚCI. WITKACY. Galeria Sztuki w willi Oksza (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Zamoyskiego 25 (do 30.10)
- AUTOTERAPIA. Wystawa rzeźb i grafik Piotra Klamerusa. Galeria Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16a (do 14.09)
- NIGDY O TOBIE NIE ZAPOMNĘ Dariusz Fodczuk i Kamil Kuskowski. Galeria Władysława Hasiora (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Jagiellońska 18b (do 2.11)
- PRACE Soni Nester Botanical Art. Kawiarnia Kmicic, ul. Staszica 11a
- “Lehmann vs Lehmann – iconic photographers of the Romanian Carpathians”. Fotografie ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki Górskiej Olimpia. Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, ul. Krupówki 10, gmach główny
- AUGUSTYN ZAMOYSKI. MYŚLEĆ W KAMIENIU. Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, ul. Krupówki 10, gmach główny (do 28.09)
- ZWIERCIADŁO Zofii Ayo Derejskiej. Galeria Sztuki Współczesnej "Dom Doktora", ul. Witkiewicza 19  (do 9.09).

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 18-19.

an


Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
GT 2025-09-06 19:33:59
Pomijacie Camp Rownie.
A to przeciez osobliwe miejsce w spolecznosci miasta.
Zakopane przyjazne darmoszce 2025-09-05 13:30:14
Zawsze warto zaparkować za darmo w centrum miasta na bezpłatnym miejskim parkingu.
Przepisy zmieniły się już miesiąc temu ale "jak państwo wiecie niewiele możemy zrobić" bo turyści w sezonie muszą parkować za darmo. Impreza dla gości fantazyjnych grilów też musi być bezpłatna na koszt mieszkańców. A burmistrzunio sterowany z tylnego fotela będzie na sesji gardłował że musi dopłacać do darmowej komunikacji i nie może dotrzymać standardu sortowania śmieci bo linię sortowniczą sprzedaje w cenie złomu. Ale 20 tysiaków miesięcznie płacimy bez mrugnięcia okiem. Kiedy kolejne kredyty albo jakieś działki dla zaprzyjaźnionych deweloperów?

Reklama
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia w Nowym Targu POKÓJ Z ANEKSEM KUCHENNYM I ŁAZIENKĄ. 889 694 718.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
  • PRACA | dam
    WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy PIZEERA Z DOŚWIADCZENIEM, praca 4/5 dni w tygodniu, od 16:00 do 1:30. Zakopane. Stawka: 30 zł/godz. 692 242 042.
  • PRACA | dam
    PKL Horeca Sp. z o.o. jest Spółką wchodzącą w skład Grupy PKL. Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: SPECJALISTA DS. JAKOŚCI SPRZEDAŻY. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Monitorowanie wyników tajemniczego klienta i analiza raportów sprzedażowych, - Identyfikacja trendów oraz obszarów wymagających poprawy, - Współpraca z liderami obiektów - motywowanie zespołów, spotkania, ustalanie celów jakościowych i sprzedażowych, - Opracowywanie i wdrażanie standardów obsługi w hotelach i restauracjach, - Organizacja szkoleń z zakresu jakości obsługi, upsellingu i cross-sellingu, - Przygotowywanie raportów jakościowych i sprzedażowych, monitorowanie postępów, - Analiza feedbacku od klientów i wdrażanie działań korygujących, - Poszukiwanie innowacji i nowych technologii wspierających jakość usług, - Ścisła współpraca w obrębie działu, oraz z klientem wewnętrznym i zewnętrznym, - Tworzenie zestawień, porównań i raportów na zlecenie przełożonego. DOŁĄCZ DO NAS! Więcej informacji i rekrutacja: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-jakosci-sprzedazy.html
    WWW: www.pkl.pl/post/specjalista-ds-jakosci-sprzedazy.html
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
    Tel.: 600404554
  • USŁUGI | inne
    PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
  • PRACA | dam
    Zatrudnię Recepcjonistkę/Recepcjonistę: - umowa o pracę - w hotelu 4* - możliwość rozwoju: szkolenia, kursy - konieczna znajomość języka angielskiego - doświadczenie mile widziane, ale jeżeli nie masz doświadczenie, to wszystkiego Cię nauczymy:). 600087765 stamary.pl praca@wo-ma.com
    Tel.: 600087765
  • PRACA | dam
    PRODUCENT ŻYWNOŚCI w Zakopanem zatrudni PRZEDSTAWICIELA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • PRACA | dam
    Piekarnia rzemieślnicza TuChleb w Zakopanem zatrudni piekarkę/piekarza, cukierniczkę/cukiernika oraz osobę do przyuczenia. 602124461
    Tel.: 602124461
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajecia ładne mieszkanie 2 pokojowe 36m2 w Nowy Targu -ul Szaflarska w bloku z windą tel 660797241 b12.pl.
  • USŁUGI | budowlane
    DOTACJA Z CZYSTEGO POWIETRZA - TERMOMODERNIZACJA. Oferujemy bezpłatną pomoc od A do Z w pozyskiwaniu dotacji, przeprowadzeniu termomodernizacji oraz rozliczeniu dotacji z programu Czyste Powietrze. Zmień swój dom. 888 276 582.
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Osoba prywatna KUPI DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ - okolice Nowego Targu. Płacę gotówką. 608 729 122.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYDZIERŻAWIENIA DZIAŁKA W LUDŹMIERZU PRZY DRODZE NA CZARNY DUNAJEC. 608 729 122
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    SZUKAM POKOJU DO WYNAJĘCIA NA DŁUŻEJ. 511 231 863
  • PRACA | dam
    SUPERMARKET LEWIATAN W MURZASICHLU zatrudni pełny etat na stanowisko sprzedawca kasjer praca zmianowa. 601514066
    Tel.: 601514066
  • PRACA | dam
    Pensjonat w Zakopanem zatrudni KONSERWATORA, koniecznie zmotoryzowanego. Praca na 1/2 etatu 666378357.
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Zarządzanie domkami i apartamentami na wynajem krótkoterminowy. 788 63 36 33 www.zarzadzanieapartamentami.info
    Tel.: 788
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    BORDER COLLIE szczenięta. 791 669 932.
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię działkę budowlaną Nowy Targ i okolice. 608 729 122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę CIEŚLI DACHOWYCH, DEKARZY, POMOCNIKA DEKARZA. 608729122.
  • PRACA | dam
    INSTRUKTORZY NARCIARSCY www.szkolajurgow.pl tel. 692001268
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • SPRZEDAŻ | różne
    LIKWIDACJA SKLEPU "WOD-KAN I ŁAZIENKI". WYPRZEDAŻ ASORTYMENTU W ATRAKCYJNYCH CENACH. W tym: baterie, umywalki, itp. Zapraszamy: ul. Chramcówki 33, Zakopane.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOM, centrum Zakopanego - 602 633 931.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO, KELNERKĘ. Zakopane, bez zakwaterowania - 600 035 355.
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • PRACA | dam
    NIEMCY: murarz, cieśla, malarz, ocieplenia, elekryk, spawacz, operator koparki, dźwigowy. Umowy na warunkach Niemieckich 0048 601 218 955
  • PRACA | dam
    Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-10-22 21:30 Uczeń Hotelarza Mistrzem Świata 2025-10-22 21:00 Warszawianie poznawali orawską kulturę 2025-10-22 20:26 Paweł Mażejka, białoruski dziennikarz po piekle kolonii karnej (WIDEO) 2025-10-22 20:00 Młode rysie rozrabiają na Babiej Górze (WIDEO) 1 2025-10-22 19:29 Senior nie dał się oszukać przestępcom 1 2025-10-22 19:22 Stłuczka dwóch osobówek w Zakopanem 2 2025-10-22 19:00 Piękne popołudnie z wiatrem halnym na Przysłopie Miętusim (WIDEO) 2025-10-22 18:45 Ostrzeżenia przed silnym wiatrem 2025-10-22 18:30 Koncert symfoniczny w PSM w Nowym Targu 2025-10-22 18:00 60 milionów złotych może wynieść w 2026 roku deficyt budżetowy w Zakopanem 6 2025-10-22 17:30 Syberyjski mesjasz i podróż do kresu rosyjskiego snu o zbawieniu. Mamy dla Was książkę 2025-10-22 17:02 Więcej pieniędzy z opłaty miejscowej. Miasto zakupi program, który ułatwi jej pobieranie? 2025-10-22 16:01 Wielki nieobecny, prezes Geotermii Podhalańskiej notorycznie uchyla się od spotkań z radnymi miasta 3 2025-10-22 16:01 Prestiżowe warsztaty architektoniczne OSSA 2025 z udziałem studentów Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu 2025-10-22 15:00 Dwaj pijani kierowcy zatrzymani. Jeden z nich stracił auto 1 2025-10-22 14:30 Gra miejska: Poszukiwanie zaginionego obrazu 2.0 2025-10-22 14:00 Z nożem w ręku zażądał od turysty ze Słowacji papierosów 2 2025-10-22 13:30 Muzeum Tatrzańskie zaprasza 2025-10-22 13:00 Komunikacja miejska kontra prywaciarze, czyli grzeszki przewoźników i kłody rzucane przez miasto 6 2025-10-22 12:30 Halny w Tatrach. Wał chmur nad górami (WIDEO) 3 2025-10-22 12:00 Rzeźba Mirosława Bacy stanie w Nowym Targu 1 2025-10-22 11:00 Miejskie parkingi w Zakopanem będą płatne także w weekendy 10 2025-10-22 10:30 Witkacy Atelier zaprasza na zajęcia 2025-10-22 10:00 Nowy asfalt na ul. Sienkiewicza w Zakopanem 3 2025-10-22 09:00 Bartłomiej Jonek z Zakopanego ze świetnym wynikiem w finale Runmageddon 2025-10-22 08:00 Ostatnia noc na Kopieńcu - premiera w kinie Sokół 2025-10-21 22:02 Pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej w Rabie Wyżnej odnaleziony 2025-10-21 21:30 Na Babią Górę przyleciał ratowniczy śmigłowiec 1 2025-10-21 20:31 Pan Jan ma 74 lata, jest pensjonariuszem DPS Raba Wyżna, zaginął i potrzebuje pomocy 2025-10-21 20:30 Nie żyje ksiądz Tadeusz Rudek, Pardałówka będzie miejscem jego spoczynku 3 2025-10-21 20:00 Fatalne warunki w Tatrach. Przerwane poszukiwania polskiego turysty 1 2025-10-21 19:28 Brawurowo pokonał kamieniste, pełne podjazdów trasy, uczeń z "Hotelarza" Mistrzem Polski 2025-10-21 18:30 Wstrząsające sceny na Rysach. Turyści z Litwy wyszli na szczyt z niemowlakiem 9 2025-10-21 18:30 Jubileusz 50-lecia Domu Podhalańskiego 2025-10-21 17:30 Policja również poszukuje zaginionego w Tatrach 55-latka 2 2025-10-21 16:30 Szkolenia z AI dla młodzieży, dorosłych i firm 2025-10-21 16:30 Dwie panie sobie popiły i pojechały przed siebie, czyli finał akcji "Alkohol i narkotyki" 2 2025-10-21 15:30 Sit down. Spotkanie z Maciejem Pinkwartem i Kapelą Hanki Wójciak 2025-10-21 15:25 Tak pięknie było w poniedziałek nad Morskim Okiem (ZDJĘCIA) 2025-10-21 14:32 Zuchwała kradzież w biały dzień, apel policji do mieszkańców Rabki-Zdroju 4 2025-10-21 14:00 Rajd Papieski 1 2025-10-21 13:30 Tablica upamiętniająca prof. Józefa Mroszczaka 2025-10-21 13:09 Policjanci zatrzymali przedsiębiorcę z Podhala. Kradziony sprzęt za 750 tysięcy. Zabezpieczone Ferrari 31 2025-10-21 12:59 Silny wiatr w Tatrach, na Krupówkach pusto (WIDEO) 2025-10-21 11:48 Polski turysta zaginął w Tatrach Słowackich. Ratownicy proszą o pomoc 2025-10-21 11:00 Psy z nowotarskiego schroniska czekają na Was! 2025-10-21 10:00 Tatry pod chmurami, na szczytach będzie padać deszcz ze śniegiem 2025-10-21 09:00 Saksofony, trąbki, bębny. 60-lecie orkiestry dętej parafii NSPJ 2025-10-21 08:00 Pierwsze zwycięstwo Świtu! Szaflary przełamują złą passę i pokonują Ruch Chorzów 2025-10-20 20:59 16-letni kierowca przekroczył prędkość i uciekał przed policjantami 8
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-10-22 22:18 1. Mądre zwierze, a kto mnie będzie podglądał 2025-10-22 22:14 2. Progi zwalniające co 100 metrów jak pod Szymoszkową i problem znika. Amen. 2025-10-22 22:10 3. @antyszymuś pierwszy i przedostatni. "Zdradę opłacają a zdrajców wieszają" 2025-10-22 22:00 4. Ale Sylwester Marzeń będzie. Co tam milionik ? Podwyższy się podatki mieszkańcom? 2025-10-22 21:58 5. teee! mądrusiu prawacki! wiem, że dla takich jak ty wujek Google jest w zmowie z lewakami, ale dobrze byłoby, abyś najpierw sprawdził a później wymądrzał się, bo robisz z siebie ćwoka do potęgi 2025-10-22 21:57 6. Już wiem . Wszystkie portale już podały identyfikację. TK syn ASK. Brat zbiegł za granice. A tatuś był taki Prawy i Sprawiedliwy. 2025-10-22 21:29 7. Czy organy skorzystały z możliwości namierzenia zastrzeżonego numeru ? Czy emeryci sami mają się bronić ? 2025-10-22 21:28 8. Do mieszkaniec , pytasz czy karp dał jakieś pieniądze na kampanię nie on ją w całości sfinansował i jest niedoruszenia .Pozdrawiam 2025-10-22 21:04 9. @1,5 imbecyla SPO(KOń)jnie, wszystko odda. Z odsetkami. A jak nie, odpracuje, w kamieniołomie. I nie będzie czasu na mdlenie!! Ta miernota, ("pan" w sukience) która mu to zasądziła, też beknie. Ani toga, ani przynależność do nadzwyczajnej kasty go nie uchroni 2025-10-22 20:57 10. Zakopane się wyludnia, młodzi wykształceni ludzie wyjeżdżają i pracują poza naszym miasteczkiem. Ciekawe ilu urzędników w magistracie zakopiańskim jest zatrudnionych z poza gminy Zakopane ? To co z tymi kluczami dla mieszkańców ? Obiecać zawsze można !
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama