Polecamy
Dołącz do naszych Patronów. Zobacz, że warto. Dziękujemy bardzo. Kliknij 24tp.pl/wspieraj

Reklama

2012-04-30 11:31:27

Reklama

Tragedia pod Rysami. Nie żyje dwoje turystów

Ok. godz. 11 pod Rysami doszło do tragicznego wypadku. Narciarz wpadł w podchodzącą na szczyt kobietę. Oboje zginęli na miejscu.

Do wypadku doszło w rejonie szlaku na Rysy znad Czarnego Stawu. Na miejsce poleciał śmigłowiec.

Jak poinformował jeden z ratowników TOPR przed wylotem śmigłowca, oboje narciarze nie przeżyli wypadku.

Mężczyzna zjeżdżał Rysą w kierunku Czarnego Stawu, nagle stracił równowagę, wpadł w grupę turystów podchodzących do góry. Razem z jedną z turystek spadł kilkaset metrów w dół.

- Oboje - 38-letni mężczyzna z Warszawy i 40-letnia kobieta z Łodzi - zginęli na miejscu. Inna kobieta idąca do góry została ranna w rękę - informuje podinspektor Kazimierz Pietruch, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

Śmigłowiec TOPR przetransportował zwłoki obu ofiar na lądowisko obok zakopiańskiego szpitala.

W Tatrach miejscami leży jeszcze półtora metra śniegu. Obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

p

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
adada 2012-07-24 09:05:00
narciarz = GROM zolnierz
zorro2000 2012-05-30 20:01:50
@Jan Z.

Ekspercie lawina nie wie, ze jesteś ekspertem

i całe Twoje wybitne przygotowanie o d. rozbić jak oleju w głowie brak
kalka 2012-05-09 15:14:38
o tyłek rozbić te dziwne wypowiedzi...polskie tatry są przeludnione i jak to w górach były są i będą wypadki i nikt tutaj zapewne nie chciał zginąć. TYLE!!
dżonny 2012-05-09 10:18:31
Z tymi zjazdami jest jak z kierowaniem po pijaku. Skoro ktoś wkłada narty na nogi pod rysami wiedząc, że to zabronione i niebezpieczne oraz wiedząc, że poniżej są ludzie którym zagraża to niestety ale jest zabójcą. Te zjazdy powinny być najnormalniej karane więzieniem. Nie grzywną. Bo znajdzie się paru wypasionych bogaczy, którzy stwierdzą, że ich na to stać ale aresztem i w następstwie więzieniem. Żadne plecenie o górach dla wszystkich mnie nie przekona. Równie dobrz mógłbym stwierdzić, że uwielbiam strzelać w górach z łuku bo to jest mój sport i moja pasja a ze przy okazji kogoś zabiję to niestety nieszczęśliwy wypadek. Współczuję rodzinie zabitej kobiety oraz rodzinie tego idioty i kretyna, któy ją najnormalniej zabił.
verte 2012-05-07 11:52:17
zginęła Pani dyrektor jednej z łódzkich szkół.kondolencje dla rodziny.
Jane 2012-05-07 10:28:23
do ras: w warunkach zimowych przebieg letnich szlaków w większości ma się nijak do tych letnich, widocznych na dostępnych mapach. Ale to nie miejsce na wykłady z zimowej turystyki wysokogórskiej.
Wlodzimierz z Poronina 2012-05-06 18:20:24
Ten Jozek ze Zokopanego to Gruzin Dzugaszwili z cornym wasem . Skad sie znalazl w Zakopanem ?
iwonapro 2012-05-04 10:26:41
odp.: NAMIBIA99@interia.pl.
A skąd wiesz, że nie była jego żoną, córką, siostrą lub matką? Albo, że Narciarz, nie był jego bratem, ojcem lub przyjacielem?
Wielu tutaj piszący zapomina, że te komentarze czytają też najbliżsi zmarłych.

Słowa krytyki mnie nie przekonują, ale nie mam nic przeciwko temu, że są wypowiadane. Proponuję jednak zmienić ton na kulturalny.
zrysy 2012-05-02 20:42:45
A ja ladowalem rysa dzień poźniej i szczęśliwie gdy byłem u jej początku wyskoczyło z góry dwóch skitourowcow. Gdybym byl wyżej- tam naprawdę nie ma się gdzie schować jeżeli taki delikwent straci równowagę. Z drugiej strony jeżeli piechur wyżej straciłby równowagę to skończyłoby się podobnie. Nie są winni skitourowcy. Winni są wszyscy o zbyt małych umiejętnościach i małej wyobraźni.
ras 2012-05-02 20:23:58
Do wszystkich \"znawców\" topografii i przebiegu szlaku turystycznego na Rysy, To nie narciarz jechał wzdłuż szlaku turystycznego to turyści nie podchodzili tak jak prowadzi szlak czyli tzw. grzędą. Dla tych co nie mają zielonego pojęcia o Tatrach \"grzęda\" w górach to nie miejsce dla kur. Czyli wniosek z tego, że to turyści byli w złym miejscu a nie skinarciarz. A wypadki w tym rejonie zdarzają się często i niestety prawie zawsze tragiczne. Co do karania i zamykania narciarzy, turystów i innych ludzi ,którzy poruszają się po Tatrach proponuję, by Ci którzy Tatry znają tylko z widokówek i z tego co widzą z Zakopanego nie zabierali głosu.
abiesalba00 2012-05-02 18:32:39
TOPR nie wie skąd spadła lawina?
Jan Z. 2012-05-02 16:58:22
Nie miałem zamiaru brać udziału w tych przepychankach,ale zmuszony zostałem do dodania komentarza,przez błędną informacje TOPR. i wpis Jane.
Brałem udział w wejściu ski-turowym na Rysy.OK 10,30 z rejonu Hinczowa Turnia a nie jak podaje TOPR Z Buli nad Rysami,spadła na nas z góry jak lawina(jak wodospad).Uczestników było 9 nasza grupa liczyła osób 5.Grupa była rozciągnięta na odcinku parędziesięciu metrów.Szybka reakcja na zagrożenie,czyli przemieszczenie się w stronę skal uchroniła nas przed porwaniem.Tylko jedna osoba nie zdążyła i została porwana,na szczęście oprócz połamanych kijków i uszkodzonych nart nic się jej nie stało.Cała nasza grupa posiadała zestaw ratunkowy ABC i była przeszkolona na kursach lawinowych.W tym dniu warunki pogodowe były zmienne,rano silny wiatr,w południe wysoka temperatura.Te czynniki były przyczyną spadającej lawiny na nas.Czy godz.była za późna? możliwe że tak,wystarczyło by 5-10min i bylibyśmy powyżej.
Komentarze co do tragicznego wypadku zostawię bez odpowiedzi brak słów.
Gałązka kosówki dla Krzysztofa i Turystki.
kulawy marian 2012-05-02 16:19:45
Pani profesor na głupotę ludzka nie ma lekarstwa ......pozostaje nadzieja ,że droga selekcji naturalnej ci mądrzejsi przezyja.....
Jane 2012-05-02 15:31:55
Nie wiem, jak mam odebrać Twój komentarz, kulawy marianie. Ironicznie?
Ps. Na pewno nie \"krótko\", za to monotematycznie, niestety - bo i problem jak bumerang wraca, poleci, za chwilę wraca i znowu poleci...i tak w kółko... Ale może do kogoś kiedyś trafi, to co tu przeczyta.
kulawy marian 2012-05-02 13:15:27
Pani prof.Jane jak zawsze :krótko i na temat.
Jane 2012-05-02 11:03:47
\"Sobota 29.04. O godz. 10.38 do TOPR zadzwonił jeden z turystów informując, że przed chwilą z Buli pod Rysami zeszła lawina, na podchodzącą tamtędy 10-cio osobową grupę turystów. Na szczęście turyści zostali tylko częściowo zasypani i poza strachem nic się im nie stało.\"Z Kroniki TOPR.

10:38 dopiero na dojściu pod Bulę? Chyba o jakieś 5 godzin za późno... To raz. 10 osób? To dwa... Jedyna okoliczność łagodząca to taka, że lawina przyszła z góry, ale czy o tej godzinie kogokolwiek [z wiedzą nt. lawin] to dziwi? Ogromne szczęście, że obyło się bez ofiar biorąc pod uwagę to, jakie [ze względu na nachylenie i teren] pole do popisu mają tam lawiny. Kto tego nie wie, niech sobie poogląda zdjęcia czy filmy w internecie. Następnego dnia, w Rysie giną 2 osoby. Czy ta seria o czymś nie świadczy?
Możemy sobie tutaj w tę i nazad dyskutować, że ludzi szkoda, że życie zbyt młodo odebrane tego czy innego Iksińskiego, a ludzie sami się pchają w g***o. Nie czytają, nie zasięgają informacji, nie chcą się uczyć, olewają szkolenia. W moim odczuciu, każdy jeden wypadek w górach dolewa oliwy do ognia, pompuje balon absurdu i pokazuje, że przepisy TPN są zbyt liberalne, jeśli chodzi o sezon zimowy.
Ludzie, bądźcie rozsądni, bo życie to wartość najwyższa a gadki szmatki, że śmierć w górach jest chwalebna [standardowy tekst na internetowych forach górskich] to bzdura najwyższych lotów. Zamiast szukać usprawiedliwień, wyciągajcie wnioski z tragedii innych ludzi.
Pozdrawiam wszystkich i życzę mądrych i ważonych na miarę własnych umiejętności i wiedzy, górskich decyzji i wycieczek.

Rodzinom ofiar niedzielnego wypadku ogromnie współczuję.

Ps. Nie wiem, \"jakim prawem\" odbywają się free-ride\'y w Tatrach, bo nigdy mnie to nie interesowało. Na takie pytania najprędzej odpowiedzą władze TPN.
rozsądny 2012-05-02 00:08:30
W miejscach , gdzie się jeździ na nartach np.na wyciągach narciarskich musi być spełnionych kilka warunków. Stok po którym ma jechać narciarz musi być zatwierdzony przez odpowiednio do tego upoważnione instytucje. Stok taki ma mieć odpowiedni parametr (szerokość, powierzchnię , zabezpieczenia) itd.itd.itd. Do tego narciarz powinien również spełniać pewne warunki (trzeźwość , kask dla nieletnich) itd. itd. itd. PYTAM - jakie normy i jakie warunki trzeba spełnić by zjechać sobie z Rysów ?????
nocnymarek 2012-05-02 00:06:08
Zbyszku Cybulski mam nadzieje ze za wpis ktory umiesciles w komentarzu zostanie Ci wytoczony proces cywilny. Takiego dranstwa w komentarzach dawno nie widzialem. Az rzygac sie chce. Nic nie wnoszacy, beznadziejny i bezmyslny wpis. A zmarlych zal mi potwornie, bo nikt nie chcial niczyjej smierci, ale internetowe pasozyty zawsze sie znajda zeby pokazac jakie to one sa madre. Kondolencje dla rodzin i bliskich zmarlych skiturowcow.
rozsądny 2012-05-01 23:50:52
Do :Richard , Janko Muzykant , Jane , Miejscowo Wanta99 i Znający życie - macie 100% racji !!! W środowisku ludzi , którzy lubią góry wytworzyła się kasta tych rzekomo najlepszych , wszystko wiedzących , z pewnymi przywilejami i nie tolerująca innych. To typowa kasta !!! . Bo jak można usprawiedliwiać szaleńca , który na tak trudnym szlaku wiedząc ,że podchodzą ludzie do góry jechać na nartach w dół ! Tu już sam fakt takiego zdarzenia - jest skrajnie skandaliczny ! I jeszcze pojawiają się tacy co twierdzą że ski-touringowcowi wolno o wiele więcej niż pieszemu. A ja pytam dlaczego? Niech sobie środowisko tej kasty potrzebującej dużo więcej adrenaliny \"załatwi\" w TPN-ie by wyznaczyli im oddzielne trasy do uprawiania swojej dyscypliny. Niech się nie pchają na piesze szlaki turystyczne!!!
zyntyca 2012-05-01 17:02:35
Jeden z nielicznych na szczęście w górach wypadków, w niewątpliwie trudnym miejscu. Stało się. Kropka. Po co tyle pier.........ić?????
band 2012-05-01 16:49:28
ech co za komenty... żal czytać....
[*][*][*] wieczny odpoczynek ....
niech spoczywają w pokoju... zostali na zawsze w ukochanych Tatrach!
abiesalba00 2012-05-01 16:20:03
dlaczego jest pozwolenie aby narciarze jeździli po szlakach po których chodza turyści pieszo?
NAMIBIA99@interia.pl 2012-05-01 09:00:12
Do Pana M. Zieliński.
Szanowny formułowiczu z Twoich postów wnioskuję, że jesteś mocno zdesperowany i to właśnie Ty jesteś żałosny, a nie „Znający życie i Richard”, iż oni piszą dosadnie, ale realnie. A to, że ten mężczyzna nie zachował należytych warunków bezpieczeństwa i ostrożności przy zjeździe z Rysów to jest już „FAKTEM” bo zabrał jedno niewinne i młode życie. Przerost formy nad treścią i umiejętnościami. To, że się jest żołnierzem GROMU tym bardziej powinien uważać na innych, iż żołnierz chroni, a nie zabija i to w tak niewinny sposób i do tego kobietę. To, że się jest Gromowcem to nie oznacza, że jestem najlepszy na nartach, a tym bardziej na Rysach. Ma Pan rzeczywiście poważny problem i kompleksy na pkt. wychowania.
W pełni zgadzam się ze „Znającym życie i Richard”.
Ps. Zastanawiam, się jak by Pan pisał na forum TP, gdyby to zginęła w tak niewinny sposób Pańska żona, córka, siostra lub matka.
Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Tez anonimowy. Wanta 99.
maktostaki 2012-05-01 07:58:42
chełpicie się i wymądrzacie jak to góry znacie - turyści, skialpiniści, fokiści i inni. powiedzcie, co to za frajda zjeżdżać lub nawet maszerowć Rysą w szczycie majowego weekendu a więc w tłumie. Ma to coś wspólnego z obcowaniem z górami, czy raczej jest to chęć poszpanowania \"gdzie ja to nie wyszłam po śniegu!?...skąd ja to nie zjechałem!? W Tatrach już od dawna nie ma miejsca dla ludzi. którzy szczerze kochają i znają góry - takich można tu spotkac jedynie w listopadzie lub ewentualnie w marcu...
miejscowo 2012-05-01 00:02:00
Dwa dni temu byłak na Gąsienicowej i brakuje słów, jak wyposazeni śli turyści, w tenisówkach, gdzie na szlaku snieg jest przepadzisty i miejscami zalega metrowa warstwa. dziś byłak na Słowacji, noooo...bardzo mądre rozwiazanie, szlaki zamknięte powyżej schronisk, dzięki temu niejedno zycie ludzkie zostaje uratowane. a u nas totalny brak wyobraźni i jeszcze większa głupota. Wybierać sie na Rysy!!!!!! po jaką cholerę gdy leży tyle śniegu. A do zjeżdżania nie wystarczyłby Kasprowy??? Widac warszawiak chciał poszpanować.Przydałoby się więcej pokory w stosunku do gór
kajsia 2012-04-30 23:39:52
SkładaM najszczersze kondolencje dla rodziny i kOleGów z pRacy
mg 2012-04-30 23:35:59
ludzie opamiętajcie się!!! przecież ten chłopak wychodząc rano na Rysy nie chciał nikogo zabić a w szczególności siebie. Jaką tragedie przeżywają teraz rodziny i przyjaciele tych którzy zginęli, zastanówcie się a nie ferujcie wyroków?! Sama chodzę po górach i mam świadomość że nie wszystko zależy odemnie, uważam, przygotowuję się do wypraw ale WYPADKI CHODZĄ PO LUDZIACH :( żal mi tych którzy oceniają, opluwają, wszystko wiedzą lepiej, zastanówcie się nad sobą! Dwoje ludzi nie żyje,ONI już odpoczywają na swoich Rysach. WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ IM DAĆ PANIE [*][*]
Zbyszek Cybulski 2012-04-30 23:35:13
Do \"Znajacy życie\": popieram Twoje stanowisko, a Pan Zieliński niech sobie przemysli sytuacje i nabierze wreszcie \"doświadczenia życiowego\" , albo lepiej niech nie nabiera i już nic więcej nie robi, zwłaszcza, po tym jak nie umiał uratować kolegów w zeszłym roku w Słowenii. \"Ratonik\" - ale pseudo.
panicz 2012-04-30 22:54:19
hi hi, brakło merytoryki to się przyssałeś kultury?
Tak najłatwiej. Ja mogę już skończyć tę rozmowę - nadal będę robił swoje i żył w przekonaniu że w wyniku nieszczęśliwego wypadku zginęły dwie osoby. ty zaś możesz się nadal napinać, chwalić, w \"gronie \" wieczorami w schronisku dyskutować, oceniać i potępiać :)
Ale zrób kiedykolwiek w życiu coś konkretnego. Wtedy będziesz merytorycznie na poziomie. Niestety, sądząc po stażu - już chyba po okresie kiedy się coś robiło, teraz pozostało żałować i krytykować...
Chociaż Ci co zaczynali 20 lat temu, robili rzeczy, które dzisiejszych masterów wprawiają w zakłopotanie....
Nie chcieli Cie do ekipy? ;)
Richard 2012-04-30 22:41:35
odp.panicz nie musisz mi tłumaczyć bo znam środowisko taterników i zapewniam cię że są to ludzie o najwyższym poziomie kultury osobistej czego niestety nie można zauważyć w twoich komentarzach !!!
panicz 2012-04-30 22:35:37
he he :) i tu byś się riczardzie niestety boleśnie zdziwił.. ale nie wydajesz się być godnym tłumaczenia.
Jane - masz duużo racji, tylko że tutaj mamy do czynienia z wypadkiem , niestety :(
Co zrobicie kiedy ktoś za kierownicą samochodu dostanie zawału i wjedzie w przystanek?
Jane 2012-04-30 22:28:11
Ps. Zgadzam się, że w Tatrach źle się dzieje. Ludzie bez przygotowania pchają się tam, gdzie nie powinni. Ale spoko, róbta co chceta, a będzieta mieć tak, jak w Alpach, gdzie na co dzień mieszkam - jak chcesz iść w góry zimą, to się ucz, szkol, rób kursy, bądź pro, zgłaszaj każde wyjście, zapisz się do stowarzyszenia alpinistycznego! Inaczej płać mandaty, albo siedź na tyłku w swojej chałupie. No i tu nie zdarzają się takie \"wypadki\". Dlaczego? Czytaj wcześniej. Niedługo wprowadzą Wam takie przepisy, że faktycznie tylko na monitorach będziecie sobie mogli tatrzańską zimę oglądać, ale sami sobie będziecie winni - piszę do ogółu, nie konkretnie do użytkowników tego forum i gości. Bo zima w górach to poważna sprawa - jeszcze tego nie zrozumieliście?
Tatry kocham miłością niezmazywalną, bo się w nich wychowałam. Wracam w nie i wracać będę z czystego sentymentu i dlatego, że są przepiękne i trudne, ale z roku na rok obserwuję coraz większą ignorancję i głupotę, od której głowa już nawet nie boli [jak w słynnej piosence] tylko pęka na części.
Richard 2012-04-30 22:27:29
Odp. panicz o twojej kulturze osobistej najlepiej świadczą twoje chamskie komentarze ! Widać że z górami to miałeś do czynienia na pocztówce wysłanej na poczcie na Krupówkach !!!
panicz 2012-04-30 22:19:58
Głupi ja - jednak dałem się sprowokować i napisałem,
Powodzenia mędrcy. Żegnam. Piszcie se dalej te Wasze pierdoły w przekonaniu że jesteście najmądrzejsi.
Żenująca banda debilnie zadufanych w sobie kretynów którzy nigdy w życiu nic nie zrobili, boją się głośniej kichnąć a jakże ochoczo krytykują i oceniają tych o których nie mają pojęcia.
Richard, co ty bredzisz?
Rozmawiałeś kiedyś z kimś kto stracił rodzinę?
Zastraszony, stary górołazie, brzydzę się Tobie podobnymi :(
Jane 2012-04-30 22:15:48
Lothse. My nic o górach nie wiemy. Wszak Ty masz na nie monopol, prawda? Tyle a propo komentarza...
Całe szczęście dużo częściej Rysą się wychodzi i schodzi, niż zjeżdża, więc wielu z tych podchodzących to my, bo duża część piszących tu zna Tatry nie tylko z monitora komputera. Jeśli swoim pytaniem chciałeś komukolwiek zasugerować, że Rysy zimą na oczy nie widział, to informuję Cię raz na zawsze - jesteś w wielkim błędzie. Albo to przełkniesz, albo się tym udławisz - wybór należy do Ciebie, ale faktów nie zmienisz....

I jeszcze pytanie: gdzie jesteś kulawy marianie?
józek z zokopanego 2012-04-30 22:04:20
Banda komentujących pajacy!!!!! goowno wiecie o Tatrach i skitourach a każdy specjalista niczym posrany kaczor spec od mgły i szczęśliwości kraju wg swoich kryteriów!!!! większość z was popatrzywszy na Rysę z góry z nartami lub bez posrała by się od razu!!! przeczytawszy komentarze mam wrażenie, że szczytem górskich osiągnięć autorów jest Morskie Oko i ewentualnie Giewont...zamiast komentować sprawy o których nie macie pojęcia zagrajcie może w warcaby albo śledźcie osiągnięcia artystyczne dody lub głupiego antka od mgły.......
lothse1 2012-04-30 22:04:13
Nic nie przekręcałem, lothse to ja i już.
Rysa to znana i często jeżdżona linia. No ale skąd wy to możecie wiedzieć?
Richard 2012-04-30 22:02:03
odp. panicz to nie są kretyńskie dyskusje tylko normalne wyrażanie opinii dlaczego dochodzi do takich tragedii. Zrozum panicz że samobójców jest bardzo mało ale osób bez wyobrażni które nie dorosły do tego aby chodzić po górach lub jezdzic samochodem po ulicach jest multum. W tym jest sedno sprawy !!!!!!!!Wejdż w położenie rodziny tej osoby co zginęła ! Czy też powiesz im \" nic się nie stało\" Tak na marginesie od 20 lat chodzę po Tatrach i widziałem mnóstwo osób które nie dorosły aby chodzić po górach !!!!
Jane 2012-04-30 21:55:38
Lhotse - taka jest poprawna nazwa. To do lothse1. Jeśli celowo przekręciłeś nazwę, to zwracam honor.
A ja jeszcze mam takie jedno pytanie do kogoś, kto poniżej napisał, że ski-alpiniści i taternicy, to jakaś uprzywilejowana grupa uważająca się za równiejszą od turystów a ich działalność wpływa na turystów szkodę.
Pokaż mi JEDEN przykład, w którym taternik bezpośrednio zagroził życiu lub zdrowiu turysty. Nie znajdziesz takiego, a wiesz czemu? Bo tam, gdzie chadzają taternicy, żaden turysta się nie znajdzie. A jak taternicy będą mieli wypadek, to jeno swoje łby sobie poobijają.

Tak, zdarzył się wypadek. Szkoda tych dwu żyć, tym bardziej, że jedno zabrane parszywym zrządzeniem losu. Ale kto się pcha rysą w dół wiedząc, że mogą nią podchodzić ludzie? Mądre to to na pewno nie jest. Kto Rysą wychodził, ten przyzna mi rację. A kto nie, niech dalej brnie w usprawiedliwienia.
lothse1 2012-04-30 21:28:24
Miro nie ma co dyskutować z ludźmi którzy góry znają z telewizji. Kij im w oko, Niech obrastają w tłuszcz przed monitorami.

Do zobaczenie gdzieś na szlaku :)
panicz 2012-04-30 21:24:34
Ludzie. Co się z Wami dzieje?! Nikt z Was tam nie był, nie wiecie co się stało i dlaczego a zachowujecie się jak trglodyci! Plujecie na innych, obrażacie, wyzywacie... Każdy kreuje się na znawcę wszystkiego i wszystkich - jakim prawem, a przede wszystkim, po co? :-(
Matko Boska z któregokolwiek kościoła! Opamiętajcie się!!!
Młody, bardzo sprawny chłopak wybrał się na ski-turę która była absolutnie w jego zakresie umiejętności, doświadczenia, etc..
ZDARZYŁ SIĘ WYPADEK.
Rozumiecie to? Wypadek, przecież on nie chciał nikogo zabijać - jego pracą było ratowanie innych. Idąc w góry, zwłaszcza na wycieczkę typu Rysy zimą każdy powinien liczyć się z tym, że może go spotkać coś złego.
Więc darujcie sobie te kretyńskie dyskusje o pijaństwie, nieodpowiedzialności, głupocie... Dajcie spokój, ośmieszacie się w ten sposób, nic więcej.
Napiszcie że Wam przykro z powodu śmierci dwójki młodych ludzi...
Richard 2012-04-30 20:34:47
Kochajacy góry i M.Zieliński tak absurdalnych uzasadnień śmierci niewinnych ludzi jeszcze nie czytałem ! Góry a więc Tatry są dla ludzi ROZUMNYCH kierujących się odwagą ale i rozsądkiem a nie dla idiotów szarżujących szlaki tak jak kierowcy na ulicy szarżujący na drogach. Nie żal mi tych idiotów szarżujących zginął o jednego idioty mniej ale giną niewinni ludzie malutkie dzieci przez takich durniów !!Szlak turystyczny to również pewien rodzaj drogi i trzeba przestrzegać pewnych reguł szanowni Panowie a nie pisać jakieś kompletnie nie pasujące do tematu cytaty !!!!
janko muzykant 2012-04-30 19:59:44
Ski-alpejczycy i tatrenicy to taka polska kasta ubermenschow ,którym wolno tyle co zwykłym turystóm a nawet trochę wiecej...w gorach są równi i równiejsi.......jak w sporcie extremalnym szukają adernaliny i guza to ich problem i nie ma ich co załowac ,,szkoda ofiar Bogua ducha winnym ginących przez ubermanschow...
Kochajacy gory 2012-04-30 19:16:04
Popieram Panie M Zielinski. Popieram! Rysy to nie spacer dla niedzielnych turystów. Tam można zginąć bez niczyjej pomocy. To co się stało to był wypadek które tam raczej sie nie zdarzają. Każdy kto jezdzi na nartach i porywa sie na Rysy wie co to za góra i jakie jest ryzyko.
M Zielinski 2012-04-30 19:06:16
cytat \"kto pragnie wejść na szczyt
musi być gotów zapłacić
najwyższą cenę\" albo to ktoś rozumie albo niech zostanie na ulicach
Richard 2012-04-30 18:02:12
Do M. Zieliński Szanowny Panie \"znający życie\" nie feruje sądów tylko stwierdza FAKTY dlatego nie ma Pan racji oburzając się na \"znającego życie\" Podobna sytuacja jaka była na Rysach czesto jest na polskich drogach . nieodpowiedzialni młodzi ludzie często pod wpływem alkoholu są przyczyną wielu tragedii niewinnych ludzi. Ten co robił zjazd z Rysów powinien zdawać sobie sprawę jakie to ryzykowne ale brawura i brak wyobrażni spowodował ze niewinna osoba poniosła śmierć ! Taka jest prawda a nie ferowanie sądów !!!!
M Zielinski 2012-04-30 17:40:02
Do \"Znajacy zycie\": Panie jest Pan następnym żałosnym specjalistą rzucającym sądami. Zachowanie Pana jest wynikiem braku wychowania czy braku obycia w sytuacjach takowych. Dodatkowo jest Pan anonimowy co jest dodatkowym dowodem na określenie niskie wychowanie. Może jest Pan wzburzony sytuacją, ale \"doświadczenie życiowe\" polega na przemyśleniu sytuacji. Naprawdę zachowanie niskich lotów.
MZ
kocur77 2012-04-30 17:16:03
Całe lata chodzę po Tatrach także zimą. Również foczę.
Już od dawna dostrzegam konflikt pieszo-narciarski.
W terenie odkrytym trudno w zjeździe wpaść na pieszego (ale jak widać - to możliwe!), ale w niższych partiach dolin to może się zdarzyć w każdej chwili.
Jak mi w Tomanowej, Staroleśnej albo w Wyżniej Chochołowskiej spoza smreka wypada narciarz, to śmierć w oczach.
Nie trzeba rozpędzać się w lesie jak idiota, trzeba myśleć o tych co podchodzą - również na fokach!
Jane 2012-04-30 16:50:07
Karta taternika? Chyba robiłeś ją bardzo dawno temu, bo już czegoś takiego nie ma od 2005 roku i nie jest ona wymagana na terenie TPN, a więc przywoływanie jej w kontekście obecnej dyskusji jest bezzasadne, a Ty możesz sobie ją jedynie oprawić w ramki i powiesić na ścianie. Oczywiście, jeśli zrobiłeś ją dawno temu, to szacunek Ci się należy jak psu kiełbasa, ale młodzi narwani nawet pojęcia nie mają, że coś takiego kiedykolwiek było w użyciu... Ale ja właśnie jestem za jej przywróceniem. Wtedy wszyscy ci bez koniecznych umiejętności siedzieliby na tyłkach na Krupówkach, a nie stanowili zagrożenie dla życia innych ludzi, nie mówiąc już o ich własnym. Albo uczyli się wspinania, topografii, technik linowych, ratunkowych i chodzenia na własnej protekcji, żeby się taternikiem nazwać... Bo nie dajcie się zwieść - mały procent tych, co obecnie wychodzą w góry i nazywają się \"taternikami\" ma z taternictwem cokolwiek wspólnego...

I stanowczo jestem przeciwna szufladkowaniu, że wawka to zło wcielone... Biorąc pod uwagę, jaki procent ludności Stolicy to przyjezdni - głupoty nie można ulokować w centralnym miejscu Polski jako rozsiewająca się zaraza... Ta zaraza raczej do Stolicy przybyła, a co reprezentuje sobą dalej we świecie, to inna rzecz. Ważne, gdzie ktoś się urodził i wychował...
znający życie 2012-04-30 15:56:03
Głupota, brawura, brak dostatecznych umiejętności ze strony tego warszawiaka (żołnierz GROMU), a po drodze zabrał jedno młode życie. Jak sobie chciał strzelić samobója z Rysów jego sprawa, ale po co w jakim celu i dlaczego zabił kobietę nikomu nic nie winną i nieświadomą, że czeka ją śmierć w majowy weekend. Z kim się szkolił w tym rejonie (wiadomo), kto zna realia.
Szkoda chłopa, chciał adrenalinę to ją znalazł jak mu w MON-ie było mało.
Hej! 2012-04-30 15:33:39
Gwarantuję, że przepisy dotyczące skitouring-owców się zmienią i niestety, ale Oni sami są tego winni, bo w górach też trzeba myśleć, czego smutne efekty mówią same za siebie...
orin 2012-04-30 14:53:37
Olimphia masz rację. Chodzi o kulturę bycia i szacunek dla innych, nie tylko na górskich trasach, ale wszędzie.
Tak się składa, że jakoś najczęściej arogancją i brakiem szacunku wykazują się mieszkańcy Wa-wy. Na drogach, campingach, w pensjonatach, w lokalach, pociągach, samolotach i na nartach też. Może jest to uogólnienie, ale nie bierze się znikąd.
Żal Bogu ducha winnej kobiety. Sprawcy też, przecież nikogo (szczególnie siebie) na pewno nie chciał zabić.
Lewy 2012-04-30 14:35:31
po tych komentarzach niżej stwierdzam, że Polacy to bardzo dziwny naród...
olimphia21 2012-04-30 13:37:51
Tam gdzie prowadzą szlaki piesze nie powinno być tras zjazdowych. Ostatnio zostałam potrącona przez skiturowca na szlaku do Czarnego Stawu Gąsienicowego.Wpadła na mnie ja spadłam kilka metrów w dół a on pognał dalej. Nie zatrzymał się nawet. Dobrze, że miejsce było na tyle bezpieczne bez skał, że bez większych trudności się wydostałam i nie ucierpiałam.
Góry są dla każdego a turyści jacy by nie byli powinni się na szlakach szanować. Tyle...
ad. 2012-04-30 13:04:26
@ jankomuzykant- wlasnie w takiej sytuacji to jest najwazniejsze- robienie afery nie wiadomo o co. Odnosnie Twjego pytania to np. skialpinistw jest stosunkowo malo i nie stanowia tak suzego obciazenia dla srodowiska jak narciarze zjazdowi wywozeni w setkach kolejka. i mysle,ze to tylko jednej z dlugiej listy powodow. Poza tym skiturowcy nie moga poruszac sie \"poza wyznaczonymi trasami\".
Skialpinista 2012-04-30 12:44:40
Zimowy szlak na Rysy idzie wlasnie rysa, wiec mozna tam byc. Dwoje ludzi nie zyje, a Ty sie zastanawiasz czemu nie dostali mandatu? Wiekszosc z nas ma karty taternika uprawniajace do dzialalnosci gorskiej poza wyznaczonymi szlakamii?
swój 2012-04-30 12:41:32
na głupotę nie ma rady !
ciekaw jestem tylko kiedy państwo przestanie dawać kasę na topr ? i kiedy toprowi zacznie zależeć na tym żeby turyści płacili za akcję ?
teZeriusz 2012-04-30 12:38:16
Od razu widać, że koleś zna przepisy poruszania się po Parku :) nawet nazwisko dyrektora pomylił hehe
ja 2012-04-30 12:33:17
do janko muzykant
zapoznaj się z przepisami TPN i sam sobie odpowiesz
mini 2012-04-30 12:30:47
@ janko muzykant
widac ze nigdy nie miales nart skiturowych na nogach. ba! nawet nigdy w Tatrach nie byles. Bądź łaskaw więc nie zabierać głosu w sprawach, w których nie masz nic (mądrego) do powiedzenia. Skoro jesteś taki odważny, że wymieniasz innych po nazwisku, to podaj swoje nazwisko bohaterze!

Zginęło dwoje młodych ludzi - [*] [*] ...
uorcyk 2012-04-30 12:30:22
Skawiński?
Wojtek_nt 2012-04-30 12:25:39
janko- świetna uwaga! też jestem ciekaw!?
kiszka 2012-04-30 12:21:44
Wg mojej wiedzy skialpiniści mają prawo poruszać się wszędzie po szlakach turystycznych letnich (lub po ich wariantach zimowych). Zjazd Rysą jest legalny. Przykładowo z Zawratu też - w dwie strony, z Koziej przełęczy w dwie strony itp.
janko muzykant 2012-04-30 12:11:09
Moze ktos mi wyjaśni dlaczego ski-alpinisci mają prawa poruszac się poza wyznaczonymi trasami / narciarze zjazdowi z Kasprowego Wierchu mają wyraznie wyznaczoną trasę a jej przekroczenie grozi mandatem/ natomiast ski-alpiniści jezdza gdzie chcą co na to panie Sławinski....z TPN
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  PROJEKTANT - INŻYNIERIA ŚRODOWISKA. Osoba po inżynierii środowiska do projektowania w CAD i organizacji budów w branży wodno-ściekowej. Może być bez doświadczenia. Tel 182665928
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KONSERWATORA do nowo otwartego obiektu Białka SPA&Resort. Oferujemy stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem +48 888 840 498.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy Recepcjonistę do nowo otwartego obiektu w Kościelisku. Oferujemy stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie cv na adres d.zacharko@gorskagrupa.pl lub telefon 698954671.
 • PRACA | szukam
  PRACA DORYWCZA - godzina dziennie po 18-ej. Praca na terenie Nowego Targu, bardziej dla mężczyzny. 501 323 145.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlana Sikora zatrudni kierowców kat B - zaopatrzenie budowy. 602629623
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni kierownika robót budowlanych. 602629623
  Tel.: 602629623
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ BUDKĘ HANDLOWĄ POD OSCYPKI, PAMIĄTKI itp. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię Działkę widokową w Kościelisku. 600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 600404554
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy REZYDENTA/REZYDENTKĘ do obsługi apartamentów w Zakopanem. Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie i stabilne zatrudnienie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem +48 666 522 367 lub cv na adres m.komoniewski@gorskagrupa.pl.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NAMIOTY HANDLOWE 4,5x3 m - 1200 zł., 3x3m - 1000 zł., 4x2,8m - 1000 zł. 603 514 316.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Białka Tatrzańska - DZIAŁKA BUDOWLANA, UZBROJONA (prąd, woda) 1420/65 - 8,4 ar. Łączy się z drogą gminną. 608 16 15 16.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Jawor i jesion w kłodach. 783 575 415.
 • PRACA | dam
  Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny w Zakopanem zatrudni na stanowisko: PIELĘGNIARKA/PIELĘGNIARZ. Oferujemy stabilne zatrudnienie, możliwość rozwoju zawodowego. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z Sekcją Kadr i Rachuby Płac USOR w Zakopanem. tel. +48 18 20 22 149, e-mail: kadry@klinika.net.pl
 • PRACA | dam
  MAGAZYNIER Zatrudnię pracownika na stanowisko magazyniera. Obowiązki: przygotowywanie zamówień, rozładunek i załadunek samochodów. Atrakcyjne wynagrodzenie. Możliwość organizacji darmowego mieszkania. Praca w Jabłonce 34-482 tel. 503-957-597.
 • PRACA | dam
  Branżowa Szkoła I Stopnia Cechu w Zakopanem poszukuje osoby na stanowisko DYREKTORA SZKOŁY. Podania należy składać w Biurze Cechu - ul. Gimnazjalna 1 w Zakopanem. Więcej informacji: tel. 501 682 696.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam mieszkanie 50m2 i drugie 98m2 bezpośrednio na Krupówkach w kamienicy. 660797241
  Tel.: 660797241
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 57 i 53.5 m2, oraz PIWNICA 21 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam jałówke z terminem wycielenia na 17 czerwiec.Kolor czerwony. 535330397 soltysczeslaw68@tlen.pl
  Tel.: 535330397
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  Dwóch FLIZIARZY przyjmie zlecenia. 602 152 469.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • PRACA | dam
  Kąpielisko Geotermalne Szymoszkowa przyjmie do pracy na sezon letni: PIZZERA, BARMANKI, OSOBY DO OBSŁUGI PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH, OBSŁUGĘ KONTROLI WEJŚĆ NA KĄPIELISKO. Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
 • PRACA | dam
  Cukiernia w Zakopanem zatrudni EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KONSERWATORA. Bardzo dobre warunki pracy. Zakopane. 604 102 804, 601 512 211.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  BYKI ROCZNE, JAŁÓWKA. 737 428 828.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  KOSIARKA ROTACYJNA. 737 428 828.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  PRZYCZEPA SAMOZBIERAJĄCA POTTINGER 15. 737 428 828.
 • PRACA | dam
  PRACA W PENSJONACIE z zamieszkaniem. 601 661 661.
 • PRACA | dam
  Sklep Gil Market w Białym Dunajcu zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 18 20 739 05.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Skupujemy nieruchomości na Podhalu! za gotówkę Działki, domy, mieszkania. +48 600 404 554
  Tel.: 48
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 2 HA i 42 ARY. 505 429 375.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Wykończenia wnętrz adaptacja podaszy zabudowy karton gips szpachlowanie malowanie tynki dekoracyjne parkiet panele. 576587537
  Tel.: 576587537
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-06-19 19:00 Kiedy skończy się ten remont? 2024-06-19 18:56 Zmarł Jan Różałowski 2024-06-19 18:00 Tu się mury pną do góry, budynek wielofunkcyjny prawie gotowy 2024-06-19 17:00 O każdej porze dnia Tatry wyglądają inaczej. Piękne popołudnie na Przysłopie Miętusim (WIDEO) 2024-06-19 16:06 Wybory żywieniowe przy cukrzycy ciążowej - o czym należy pamiętać? 2024-06-19 16:00 Szkoła w Zębie ma nowe, bezpieczne boisko sportowe, pierwsze puchary wręczone 2024-06-19 14:59 Jeżdżą po parku w Zakopanem i wrzucają do koszy małe petardy (WIDEO) 8 2024-06-19 14:30 Dwadzieścia lat z zespołem regionalnym Biołodunajcanie 2024-06-19 14:20 Nowy trener KS Zakopane: Szukamy wzmocnień, przed nikim nie zamykamy drzwi 3 2024-06-19 13:45 Co nas czeka po otwarciu nowej zakopianki? Korki na Ludźmierskiej się nie zmniejszą! 2024-06-19 13:05 Święte miejsca w sercu gór. Tatrzańskie kapliczki w duchowej tradycji Podhala 2024-06-19 12:59 Nie żyje ksiądz Stanisław Szyszka, budowniczy kościoła Świętego Krzyża, honorowy obywatel Zakopanego 3 2024-06-19 12:38 Odwrócona osmoza - najważniejsze informacje o popularnej metodzie filtracji wody 2024-06-19 12:37 Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami 2024-06-19 12:30 Rozpoczęcie wakacji z piosenką włoską 2024-06-19 12:00 10-letni dziennikarka zadała pytanie senatorowi Hamerskiemu. Nagranie robi furorę 5 2024-06-19 11:14 Luksusowe apartamenty w Zakopanem - idealne miejsce na wypoczynek 2024-06-19 11:00 Prace uczniów i nauczycieli "Kenara", szkoła zaprasza przez całe wakacje (WIDEO) 2024-06-19 10:33 Catering dietetyczny na Podhalu - czy warto? 2024-06-19 10:00 Msza święta w pierwszą rocznicę śmierci policjantki 2024-06-19 09:00 Znów pobiją rekord świata? Miłośnicy kolei nie mają wątpliwości 1 2024-06-19 08:00 Zagłosuj na Szczawnicę 2024-06-18 21:00 Ostrzeżenie o przerwie w dostawie wody 2024-06-18 20:00 Martwy bóbr na szlaku w Tatrach 6 2024-06-18 19:30 Olimpijczycy z Kościeliska 2024-06-18 19:00 Gromy rocka. Muzyka i sport w Poroninie 2024-06-18 18:53 Nowotarscy radni idą na wojnę z burmistrzem. A poszło o plan 2024-06-18 18:00 Kolejny sukces zawodniczek z Szkoły Podstawowej w Sieniawie 2024-06-18 17:00 Lidia Rosińska-Podleśny rzeźbi w Wisconsin wraz z innymi artystami 3 2024-06-18 17:00 Kierowca wjechał na posesję, staranował auto. Usłyszeliśmy głośny huk 19 2024-06-18 16:00 Miastu brakuje terenów pod nowe osiedla 1 2024-06-18 15:59 Pożar w Nowym Targu 1 2024-06-18 15:51 Policjanci wznowili poszukiwania w Białce Tatrzańskiej 2024-06-18 15:00 Adam Nowak, lider grupy Raz, Dwa, Trzy zaprasza na Świętojańską Noc Muzyki (WIDEO) 2024-06-18 14:46 Transport na odsłonięcie Pomnika Kurierów tatrzańskich 1 2024-06-18 14:04 Rowerem przez Pomorze - najciekawsze trasy rowerowe 2024-06-18 13:30 Pierwsze rzeczy. Unikatowe elementy ubioru prezentowane w Okszy 2024-06-18 13:06 Pielęgnacja skóry tłustej: najczęstsze błędy i skuteczne rozwiązania 2024-06-18 12:59 Coraz większe problemy z powodu zamknięcia ronda w Zakopanem (WIDEO) 2 2024-06-18 12:45 Noclegi w Katowicach - jak umiejętnie zaplanować swój wyjazd? 2024-06-18 12:00 Pogoda nas rozpieszcza. Na Podhalu ciepło, ale upałów nie ma 2024-06-18 10:59 Rondo Jana Pawła II zamknięte. Tworzą się niewielkie korki (WIDEO) 2024-06-18 10:30 Niemożebny Kozak, ten Hłasko! 1 2024-06-18 10:00 Psy z nowotarskiego schroniska czekają na adopcję - daj im nowy dom i miłość 2024-06-18 09:30 Spotkanie autorskie z Agnieszką Krawczyk w nowotarskiej bibliotece 2024-06-17 21:29 W czwartek odsłonięcie Pomnika Kurierów Tatrzańskich 3 2024-06-17 20:28 Uczennice z Zakopanego najlepsze w Polsce 1 2024-06-17 19:27 Młodzi wokaliści świetnie czują się w jazzowych klimatach (WIDEO) 5 2024-06-17 19:00 Polscy specjalsi. 1. Samodzielna Kompania Commando. Mamy dla Was książkę 2024-06-17 18:29 Początek lata w Krośnicy z kaberetem Śleboda (ZDJĘCIA)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-06-19 18:46 1. Z tych wszystkich niebezpiecznych zabawek, do których dzieci mają łatwy dostęp to petarda najmniej groźna. 2024-06-19 18:35 2. Mądry człowiek wie co mówi. Niemądry mówi co wie. 2024-06-19 18:07 3. Straz miejska nie daje rady dobrze ze Trzaskosia wywalają bo chlop sie nie nadaje zobaczymy co nowy pokaże komendant 2024-06-19 17:54 4. Ale mnie ktoś bardzo lubi że pisze komentarze podszywając się pod mój nick. 2024-06-19 17:50 5. Był nieprzeciętnym czlowiekiem. Jako proboszcz miał szersze horyzonty, poprzez udostępnianie kościoła dla wydarzeń artystycznych istotnie przyczynił się do rozwoju kultury zarówno wśród mieszkańców jak i turystów. Był godnym przykładem do naśladowania.Wpisał się na trwałe w historię Zakopanego. 2024-06-19 17:27 6. @rycho Poznałeś swoje pociechy? I tak powinny być ukarane. "Szumieć" to sobie mogą w domu, skoro im rodzic pozwala. Wandali trzeba temperować i to za młodu, bo na starość to już będą menelami. 2024-06-19 16:29 7. @Gośka zacytuję słowa piosenki, "każde pokolenie chce zmienić świat". To prawo młodości - emocje buzują, ideały się wykuwają, wiara w to, że można zacząć od nowa, przeprowadzić rewolucję i stworzyć nowy wspaniały świat . Jak i Greta chce żeby ludzie mieli czyste powietrze ,tak i ta 10 letnia dziewczynka chciała by żebyśmy mieli mądrych i odpowiedzialnych polityków. 2024-06-19 16:27 8. @octuwa i słzby bedą gonić za dzieciakami i zamkna w sierocińcu . No komunizm 2.0 . wam sie ludzie w głowach po......ło . Dzieci powinny sie wyszumiec jak dawniej , a tu takie akcje z niczego . antyterrorystów i policje jeszcze . 2024-06-19 16:20 9. Stare dziady chcą za free zabrać dzieciom stadion. Strasznie udają młodzieniaszków dopóki nóg nie powykrecajo :))) 2024-06-19 16:00 10. Zamiast jojceć do TP to szanowna pani powinna wezwać odpowiednie służby.
2024-06-10 21:44 1. Super impreza, moje gratulacje. Szkoda tylko że osoba która Wam tyle pomogła została przez was pominięta. Nawet nie usłyszałem od Was dla Pana M G słowa dziękujemy. 2024-05-19 18:55 2. Czyli zaczyna się jazda " bez trzymanki"_ kilku Radnych jest z poprzedniego wyboru ( nic nie robili ) nowi dużo obiecują. Nie wiadomo jakich zastępców będzie miał Burmistrz ( Pani od żółtych wstążek) odpadła...... 2024-04-22 15:13 3. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 4. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 5. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 6. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 7. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 8. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 9. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 10. Deportowac drugiego na anktartyde.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania


REKLAMA


FILMY TP