Reklama

2013-02-17 13:11:04

Lawina porwała turystę w Tatrach. Nie był przygotowany na górską wyprawę

Reklama

Do wypadku doszło przed godz. 11. Turysta z Warszawy, którego porwała lawina może mówić o wielkim szczęściu.

Wypadek wydarzył się w rejonie szlaku z Kasprowego Wierchu w stronę Czerwonych Wierchów na Czubie Goryczkowej. Turysta prawdopodobnie wszedł na śnieżny nawis. Mężczyzna razem ze śniegiem spadł ok. 150 metrów w stronę Doliny Suchej Kondrackiej, nie został przysypany przez śnieg.

Na szczęście w czasie wypadku śmigłowiec z ratownikami TOPR pomagał narciarce na Kasprowym Wierchu. Dzięki temu ratownicy natychmiast dotarli do mężczyzny. Turysta ma uraz klatki piersiowej, nogi oraz podejrzenie urazu kręgosłupa. Mieszkaniec Warszawy trafił do zakopiańskiego szpitala.

Mężczyzna nie był przygotowany na tatrzańską wyprawę, nie miał nawet górskiego obuwia.

Wysoko w Tatrach od rana świeci słońce. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

p

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Tichodroma Muraria 2013-02-26 18:23:55
Pewnie i tak już nikt nie przeczyta, ale może jednak do jedynejWSZYSTKOWIEDZĄCEJ dotrze tekst z oficjalnej strony TOPR w temacie LPR:
\"Ponieważ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe odmówiło lotu, w godz. popołudniowych ratownicy z Grupy Beskidzkiej GOPR poprosili o przylot TOPR-owskiego Sokoła na Klimczok, gdzie zawału serca doznała 54-letnia turystka.\"
Abeto 2013-02-19 23:13:49
Dobrze to ujął @ bolo ,cyt:\"jagoDZIANA prawie mnie przekonałaś.
Prawie, bo zakładam że słowa twoje mogą
być prowokacją. Jeśli nie, to prawie mnie
przekonałaś że nie do końca czytasz posty
oraz że nie masz zbyt wielkiego pojęcia na
temat który rozmawiamy.\"
Tichodroma Muraria 2013-02-19 23:08:20
Rób co chcesz, Twój problem.
jagoDZIANA 2013-02-19 23:04:40
Tichodroma Muraria, z całym szacunkiem, nie rób z siebie zabetonowanego mądrali, który za mnie wie najlepiej, co robię, gdzie chodzę i z kim śpię!
Tichodroma Muraria 2013-02-19 22:57:15
Pochodź trochę po górach to zobaczysz jak jest.
jagoDZIANA 2013-02-19 22:29:40
\"Pseudonim: Tichodroma Muraria 2013-02-18 21:38:09
Wprowadzi się obowiązkowe ubezpieczenia i co ? Myślicie, że ludzie będą się ubezpieczać ? \" Niech sie nie ubezpieczają, Wtedy będą płacić za akcje ratunkową czy ewentualne leczenie. Jak w przypadku niepłaconych składek ZUS. Albo zlikwidować prawo jazdy, pozwolenie na broń, składki ZUS, przecież ludzie mają lewą broń, jeżdżą bez prawa jazdy i pracują na czarno. Właśnie, gorzej jak taki nieubezpieczony będzie się bał zadzwonić po pomoc, bo z tego może wyniknąć większa tragedia.
Bolo, istotnie zbyt dużo masz tych wątpliwości. Dlatego zdanie \"Prawie na pewno należy spodziewać się wtedy pogorszenia usług, chociażby dlatego że śmigłowiec będzie, z dużym prawdopodobieństwem, stacjonował w Krakowie i być może właśnie będzie leciał do \"klienta\" na Gierkówce.\" zamień na takie: śmigłowiec obecnie stacjonuje w Zakopanem i akurat musi lecieć po \"klienta\" na Orlą Perć, bo ten postanowił sobie wrócić latającą taksówką i wie, że za nieuzasadnione wezwanie nic mu nie grozi. Poza tym, jak już z Edim jesteście tacy skrupulatni, to z Krakowa do klienta na \"Gierkówce poleci śmigłowiec LPR, anie TOPR. Przynajmniej tak powinno być teoretycznie.
Jan Nowak 2013-02-19 21:55:34
znowu krawaciarze rozrabiają pod Tatrami !!
bolo 2013-02-19 08:04:57
jagoDZIANA prawie mnie przekonałaś. Prawie, bo zakładam że słowa twoje mogą być prowokacją. Jeśli nie, to prawie mnie przekonałaś że nie do końca czytasz posty oraz że nie masz zbyt wielkiego pojęcia na temat który rozmawiamy.
Prawie też na pewno śmigłowce ratownicze w alpejskich krajach nie stacjonują w pobliżu kurortów, oraz że lot na Monte Rosa trwa dłużej niż na Grzesia.
Z pewnością też spodziewam się że po wprowadzeniu ubezpieczeń jako sposobu finansowania, budżet Państwa Polskiego nie zwróci mi, ani żadnemu obywatelowi, nadwyżki jaka powstanie po likwidacji finansowania służb ratowniczych. Z pewnością też, owa nadwyżka nie będzie tak wysoka jak składka ubezpieczeniowa. Prawie na pewno należy spodziewać się wtedy pogorszenia usług, chociażby dlatego że śmigłowiec będzie, z dużym prawdopodobieństwem, stacjonował w Krakowie i być może właśnie będzie leciał do \"klienta\" na Gierkówce. Z pewnością też należy się pożegnać z faktem, że nikt już nie zakwestionuje leczenia (\"Pana ubezpieczenie nie stać na takie leczenie\"). Z pewnością skorzysta na tym najbardziej ubezpieczyciel.
Z pewnością też obecny system nie jest doskonały, mimo to nie do końca jestem przekonany czy nie proponujesz zamiany \"siekierki na kijek\".
Jak widzisz pełny jestem niepewności.
EdiEd 2013-02-19 00:26:48
Dodam tylko na koniec do wpisu @Tichodroma Muraria, że nawet jeśli ktoś bez ubezpieczenia zadzwoni po tą pomoc, to droga od wystawienia rachunku do wyegzekwowania należności bywa długa, wyboista i często ślepa. Nie wiem czy TOPR stać na handryczenie się z klientami i czy ma na to ochotę. Inaczej mówiąc po wprowadzeniu obowiązkowych ubezpieczeń ratownictwo górskie i tak będzie musiało być zasilane budżetową kasą (akcja ratunkowa to tylko mała część kosztów, a ubezpieczyciel tylko za nią zapłaci), ilość wypadków śmiertelnych wzrośnie (efekt poruszony przez @Tichodroma Muraria), rząd bezie miał doskonały pretekst do cięcia dotacji i kasy w sumie na ratownictwo będzie mniej. No ale pozostanie przynajmniej satysfakcja, że klient zapłacił za swoją głupotę zdrowiem i swoją kasą na dokładkę.
Tichodroma Muraria 2013-02-18 21:38:09
Wprowadzi się obowiązkowe ubezpieczenia i co ? Myślicie, że ludzie będą się ubezpieczać ? Wielu ludzi polisy OC na auto nie wykupuje ...Świadomość wielu turystów jest taka, że nie tylko nie znają numeru alarmowego do TOPR, ale są i tacy którzy nie wiedzą co to jest TOPR. Gorzej jak taki nieubezpieczony będzie się bał zadzwonić po pomoc, bo z tego może wyniknąć większa tragedia. To co turyści niektórzy wyprawiają, to czasem łysemu by stanęły wszystkie włosy na głowie. Facet miał dużo szczęścia, ale niestety pewnie przeczytamy o jakimś jego \"godnym\" następcy, który tyle szczęścia nie miał.
jagoDZIANA 2013-02-18 20:52:24
bolo. Przesadzasz, i to skrajnie z tym czasem oczekiwania. Nie sądzę, żeby był zbyt długi, choćby z racji usytuowania lądowiska. Na prawdę lot z Zakopanego w rejon Grzesia, czy Mnicha nie trwa godzinami. A już na pewno nie w Czerwone Wierchy czy na Świnicę. Polskie Tatry, to nie Alpy, gdzie jedna dolina ma kilkadziesiąt kilometrów, a więc i czas dotarcia siłą rzeczy się wydłuża. Ale nawet zakładając, że jest, jak piszesz, mamy kolejny argument na wprowadzenie ubezpieczenia, albo odpłatności za akcję. Wtedy śmigłowiec zamiast polecieć na Orlą Perć jako taksówka po jakiegoś idiotę z nawiedzoną rodzinką, poleci tam, gdzie ktoś na prawdę uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Zyntyca, Jeśi masz z tego powodu jakieś wyrzuty sumienia, to wiesz. Wolny kraj. Nikt do niczego Cię nie przymusza.
bolo 2013-02-18 19:22:33
Pozostaje nam jeszcze tylko ustalić czas oczekiwania na pomoc ( w minutach oraz uśredniając do pogody lotnej) w Polsce, Francji, pozostałych krajach alpejskich i możemy spokojnie kończyć rozmowę.
zyntyca 2013-02-18 18:25:38
..kurna, JagoDZIANA, znowu się z Tobą zgadzam..
zyntyca 2013-02-18 18:24:43
,, a ty ferry skąd jesteś?? Jak ktoś wypada z lochu to nie pyta skąd jest mamusia.. takie tam lokalne animozje. Zapewniam cię, że znam większych ciulów z Zakopanego niż z Warszawy, i większych ze Szczecina niż z Zakoapnego.
jagoDZIANA 2013-02-18 18:24:20
Ależ oczywiście Edi, że ratowanie życia pacjenta, który znajduje się w stanie śmierci klinicznej, kończy się na wyciągnięciu go ze śmigłowca bądź karetki, i przekazaniu zespołowi OIOM. Tam lekarze już go tylko leczą. Ponadto nie zapominaj, że obecne rozwiązanie z darmowym TOPR-em, jest raczej wyjątkiem w Europie. Cały czas starasz się być postępowy i nowoczesny, a nie dopuszczasz do siebie mysli, że praktycznie całe Alpy, chyba oprócz Francji, ratują za mamonę, bądź wymagane są ubezpieczenia
ferry 2013-02-18 17:41:48
I po co cokolwiek tłumaczyć. Przecież wyraźnie jest napisane. On był z WARSZAWY......
EdiEd 2013-02-18 17:09:28
JagoDZIANA, mylisz dwie kwestie - koszty leczenia z kosztami akcji ratowania życia. Pogotowie, podobnie jak i TOPR nikogo nie leczy, lecz ratuje życie. I jeszcze raz napiszę, jeśli ratownictwo górskie ma być odpłatne, to życzę sobie, żeby inne formy ratownictwa też były odpłatne. A tak na marginesie z tymi kosztami leczenia bez ZUS to nie jest taka prosta i oczywista sprawa. Zdaje się, że w tej sprawie zapadały już wyroki i szpital nie może żądać odpłatności za czynności związane z ratowaniem życia. Na to jest przeznaczona jakaś specjalna pula pieniędzy w takich wypadkach.
jagoDZIANA 2013-02-18 16:36:17
EdiEd. Kolejka na KW jest środkiem lokomocji, czyż nie? Poza tym, jak przydzwonisz w drzewo, policja wystawi Ci rachunek za brak OC i przymusi do jego wykupienia!!! To po pierwsze. Po drugie, nawet jeśli masz OC, a przyrąbałeś z własnej winy, brawurowa jazda, pod wpływem alkoholu itp, bądź spokojny, że ubezpieczyciel zadba o to, żeby Ci niczego nie wypłacić. Po trzecie, jeśli nie masz ubezpieczenia ZUS, zobaczymy, czy \"pogotowie\" nie wystawi Ci rachunku za koszty leczenia!!!
I tu odpowiedź do Bolo. Lekarz będzie Cię najpierw ratował, -chociaż z tym tez ostatnio bywa różnie, potem leczył, a na koniec zapyta o uprawnienia do świadczeń medycznych. Co mu pokażesz, jak nie jesteś ubezpieczony?
bolo 2013-02-18 16:07:45
Kiedy przyjdzie taki dzień, gdy moje życie będzie w rękach ratowników, lekarzy bądź strażaków, chciałbym by robili swoją robotę, a nie zastanawiali się czy mam ubezpieczenie. Od myśli że płacimy na te wszystkie służby dla siebie, lepsza jest tylko ta, by \"utopić\" te pieniądze i nigdy ich nie wykorzystać. Tego życzę każdemu.
EdiEd 2013-02-18 14:50:46
JagoDZIANA, ale co ma motoryzacja do rzeczy? Jaki to ma związek z tematem. W cenie paliwa jest podatek drogowy, no i co z tego? Jeśli przydzwonisz w drzewo i nie masz OC lub NW, to pogotowie wystawia Ci rachunek? Rachunek co najwyżej wystawi ci policja za brak OC i za zniszczenie własnego samochodu.
A wracając do tematu - @zyntyca - to \"poniekąd\" wynosiło np. w 2009 roku około miliona złotych, tyle TOPR dostał od TPN z biletów wstępu. W tym samym roku cały budżet wyniósł 5,5 mln złotych. Tak więc cokolwiek by nie powiedzieć, każda osoba odwiedzająca nasze Tatry płaci na TOPR także z własnej kieszeni. Zresztą wybierz się do TOPR\'a i zapytaj ich ile kosztują akcje ratunkowe, a ile utrzymanie gotowości bojowej. Za to ostanie żaden ubezpieczyciel raczej płacić nie będzie.
jagoDZIANA 2013-02-18 13:02:10
\"Pseudonim: EdiEd 2013-02-18 08:45:56
@zyntyca, i tu nie do końca masz rację. W cenie biletu na KW zawarta jest cena wejścia do Parku,\" Edi, kolejna bzdura. W cenie paliwa, które lejesz do swojego samochód, też nie masz opłaconego AC, OC i NW!!!
zyntyca 2013-02-18 12:40:44
edi, no to może poniekąd TOPR udzieli poniekąd pomocy w górach. Oby tylko to nie było poniekąd pognanie delikwenta w dół na własnych nogach o ile poniekąd będą nie połamane
EdiEd 2013-02-18 12:32:25
@mist, wiem, że w sensie formalnym nie wykupuje ubezpieczenia, dlatego napisałem \"poniekąd\". Ale mniejsza z tym. Zgoda, niech płaci skoro jego wina, ale niech płaci każdy po kogo przyjedzie pogotowie i kto sam, z własnej winy zrobił sobie \"kuku\". Jak równość, to równość. To nam gwarantuje konstytucja - równy dostęp do opieki medycznej na tych samych zasadach dla każdego, dla turysty górskiego też.
mist 2013-02-18 09:02:51
No niestety ma rację do końca - wypadek jest z winy tego \"turysty\", powinien zostać obciążony kosztem akcji. I nie, nie wykupujesz wchodząc do TPN żadnego ubezpieczenia w bilecie. Poczytaj sobie regulamin.
EdiEd 2013-02-18 08:45:56
@zyntyca, i tu nie do końca masz rację. W cenie biletu na KW zawarta jest cena wejścia do Parku, a Park część tej kasy ze sprzedaży biletów przekazuje TOPR. I wcale to nie są małe pieniądze, bo prawie 1/5 budżetu TOPR. Kupując bilet do Parku poniekąd wykupujesz ubezpieczenie.
zyntyca 2013-02-18 07:11:07
@bzyk. Bzykarz bez sensu i czepiasz się słów. Jane, że spadł by do wierchcichej i nie o to tu chodzi , nie chodzi też o jakiekolwiek wylewanie żółci. Głupota jaka jest każdy widzi. Problemem jest to, że na Kasprowy trafiają często ludzie zupełnie przypadkowi dla których wyjście z kolejki to przedłużenie alei którą przyszli do dolnej stacji. Dosyć się takich naoglądałem o każdej porze roku i na goryczkowych czubach i na świnicy. Wjechali za własne pieniądze, ryzykują własnym zdrowiem i życiem ale zwozić ich będą na koszt podatnika, w tym także mój. Temat ubezpieczeń w górach był już tyle razy poruszany, że chyba sobie daruję dalsze komentaowanie
tediii 2013-02-17 23:50:36
głupi ma zawsze szczęście !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
górfanka 2013-02-17 18:50:18
porwanylawinami - a gdzie jest napisane te że chłopek był w półbutach??? plotki rozsiewasz :D Był w wysokich śniegowcach - wiem od ratowników :P
porwanylawinami 2013-02-17 18:37:07
Pieprzycie. Jeżeli ktoś cokolwiek wie o lawinach (w życiu tylko raz spotkałem kogoś, kogo mogę uznać za znawcę- Tomka Nodzynskiego) to powinien też wiedzieć jak się wyposażyć w góry. Nie pisze o takich ewidentnych rzeczach jak detektor czy zestaw lawinowy ale o takich ... ewidentnych rzeczach jak ... buty, żeby chociażby się nie zsunac, czy raki i czekan. Ktoś kto idzie teraz w półbutach na śnieg raczej nie ma pojęcia o zagrożeniach zimy w górach- nie tylko tych związanych z lawinami.
Lolo 107 2013-02-17 17:43:45
Ostatnio gadałem z lawińą i powiedziała mi ze jak następnym razem bede w gómiokach to mnie porwie!!! wiec zakupiłem scarpy za 2 koła i teraz czuje sie bezpiecznie nosze też ciepły kożuszek zeby nie napisali o mnie źle...
bzyk 2013-02-17 16:25:55
No, wysiadł i poszedł przed siebie. Jakby tak zrobił to spadłby do Wierchcichej. Jego głupota ma poziom SQ (stupidity quotient)=200. Ale zyntyco, ulej se troche żółci, bo większość komentów jedzie jadem. Często przeglądam forum, ale rzadko zabieram głos. Śmierdzi mi tu tygodnikopodhalańska koteria.
zyntyca 2013-02-17 15:24:45
Znaczy wysiadl z kolejki i poszedl???przed siebie??
bebe 2013-02-17 14:48:46
Bez górskich butów? Już większego wariata nie widziałem.
zaręba 2013-02-17 14:45:19
Rozumiem Bobok, że radzisz turystom chodzic po górach zima w półbutach?
Bobok 2013-02-17 14:43:40
Czy górskie buty powstrzymałyby lawinę? Chyba nie,ale odpowiedni ubiór zapewne tak, Lawiny obserwują i nie są głupie...
trap2 2013-02-17 14:37:39
Na szczęście miał szczęście

Reklama
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DZIAŁKĘ W ŁAPSZACH WYŻNYCH (nr 2903, 2904, 2905). 572624414.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SKUTER SNIEŻNY POLARIS. SILNIK ŻUKOWSKI prawie nowy. 515 503 494.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia MIESZKANIE, I piętro, Waksmund. 515 503 494.
  • USŁUGI | budowlane
    DROBNE USŁUGI STOLARSKIE. OKNA, DRZWI NA ZAMÓWIENIE. RENOWACJA STARYCH SCHODÓW, PODŁÓG I MEBLI. 502 647 392.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    MERCEDES E KLASSE, combi, W211, 2.2 CDI, r. 2004 - 502 647 392
  • USŁUGI | budowlane
    USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
  • KUPNO
    OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. SKUP STARYCH SPAWAREK. 536 269 912.
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • PRACA | dam
    NIEMCY - murarz cieśla malarz ocieplenia spawacz elektryk kranista. 601-218-955
  • USŁUGI | budowlane
    HYDRAULIK - 660 404 104.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    ZAKOPANE - KOŚCIELISKO DO WYNAJĘCIA MIESZKANIA 35-38m2. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO-USŁUGOWY 110m2 W CENTRUM NOWEGO TARGU, UL. KRZYWA. 608 806 408
  • PRACA | szukam
    KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, POSPRZĄTAM. 796 358 958.
  • PRACA | dam
    Pilnie! Przyjmę DO OPIEKI NAD STARSZĄ OSOBĄ (przynajmniej trzy razy w tygodniu) - Skrzypne. 606 577 762.
  • USŁUGI | budowlane
    PRACE WYSOKOŚCIOWE, MALOWANE DACHÓW, MALOWANIE ELEWACJI METODĄ NATRYSKOWĄ ORAZ KLASYCZNĄ. 537 160 398.
  • KUPNO
    Kupię LIMBĘ na pniu. 605 306 244
  • USŁUGI | budowlane
    ADAPTACJA STRYCHÓW, REMONTY, ŁAZIENKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 693 206 403.
  • PRACA | dam
    Praca na budowie - docieplenia, budowy od podstaw, wykończenia. Zakopane i okolice. tel. 500160574. 500160574
    Tel.: 500160574
  • PRACA | dam
    KONSERWATORA/PRACE PORZĄDKOWE PRZY PENSJONACIE. Zakopane. 602 74 31 38
  • PRACA | dam
    PRACOWNIK BIUROWY na hali sprzedaży (faktury, itp.). Zakopane. 602 74 31 38, gobo10@wp.pl
  • PRACA | dam
    HURTOWNIA SPOŻYWCZO-MROŻONKOWA POSZUKUJE PRZEDSTAWICIELA HANDLOWEGO na teren Zakopanego i okolic. OFERUJEMY: - stabilne zatrudnienie, - atrakcyjny system wynagrodzenia (podstawa + prowizje), - samochód służbowy, telefon, laptop. CV NA ADRES: gobo10@wp.pl, tel. 602 74 31 38.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    LOKAL do wynajęcia ok.120 m2, Maruszyna, cena 2000 zł, do uzgodnienia, tel. 512293983
  • PRACA | dam
    PRACA W SKLEPIE SPOŻYWCZYM - BUKOWINA TATRZAŃSKA - STOISKO MIĘSNO-WĘDLINIARSKIE. 609820250 as.stasik@op.pl
    Tel.: 609820250
  • PRACA | dam
    Poszukuję pielęgniarki do ośrodka rehabilitacyjnego w Murzasichlu. 601544146 www.krywan-tatry.pl biuro@krywan-tatry.pl
    Tel.: 601544146
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Restauracja w Zakopanem zatrudni POMOC KUCHENNĄ na sezon letni. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    POSZUKUJEMY KANTORA DO UDZIAŁU W TRADYCYJNEJ MSZY ŚWIĘTEJ WSZECHCZASÓW. 697 718 044
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
  • PRACA | dam
    GALERIA CREO MAZUR ZAKOPANE ZATRUDNI STUDENTKĘ/UCZNIA (Z UBEZPIECZENIEM) DO SPRZEDAŻY BIŻUTERII - elastyczny grafik+ premie! CV prosimy o wysyłanie na maila: gcreocv@gmail.com, bądź zapraszamy osobiście do salonu "Złoto Srebro" ul. Kościuszki 10, Zakopane
    E-mail: gcreocv@gmail.com
  • PRACA | dam
    POSZUKUJEMY OSÓB DO PRACY W KARCZMIE PRZY KRUPÓWKACH na stanowisko: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA. 600 035 355.
  • SPRZEDAŻ | budowlane
    Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY, ŁATY - 788 344 233.
  • PRACA | dam
    Kąpielisko Geotermalne Szymoszkowa przyjmie do pracy na sezon letni: PIZZERA, BARMANKI, OSOBY DO OBSŁUGI PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH. Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
  • USŁUGI | budowlane
    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. 787 479 002.
  • PRACA | dam
    NIEMCY - MURARZ, CIEŚLA, MALARZ, OCIEPLENIA, SPAWACZ, ELEKTRYK. 601-218-955
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię działkę na Podhalu GOTÓWKA!!! 600 404 554
    Tel.: 600
  • USŁUGI | budowlane
    CIEŚLA BLACHARZ, BUDOWA OD PODSTAW. 516 563 400.
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
  • SPRZEDAŻ | różne
    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
  • SPRZEDAŻ | różne
    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. Tel. 793 887 893
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-07-01 21:21 Podwójny zabójca z Starej Wsi pod Limanową nie żyje 2 2025-07-01 21:15 PiS chce zakazu wjazdu do Polski osób z Bliskiego Wschodu. Górale mogą być niezadowoleni 4 2025-07-01 21:00 Nowe przedszkole i żłobek w Zakopanem. Umowa podpisana 1 2025-07-01 20:00 50 tysięcy złotych nagrody od małopolskiej policji 5 2025-07-01 19:00 Śpisko Watra zapłonie po raz dziewiętnasty 2025-07-01 18:30 Przyjaciele Andrzeja Brandstattera 2025-07-01 18:29 Pożar torfu w Jabłonce 2025-07-01 18:00 Raba Wyżna wesprze budowę rabczańskiego szpitala 2 2025-07-01 17:00 Plac Niepodległości na ochłodę 2025-07-01 16:00 Towarzystwo Opieki nad Zabytkami chce wyremontować stację trafo 2 2025-07-01 15:30 Kunszt dwóch pokoleń hafciarek z Dzianisza. Wystawa w Czerwonym Dworze 2025-07-01 15:00 Ukradł samochód, ledwie trzymał się na nogach 2025-07-01 14:00 Na Cyrhli widać mury nowej sali gimnastycznej 2025-07-01 13:30 Zasmakuj Szczawnicy. Zapraszamy na Szczawnica Lamb Festival 1 2025-07-01 13:00 Wesoła rodzinka 2025-07-01 12:00 Wjechał w słup na Krzeptówkach. Dostał mandat 1 2025-07-01 11:00 Na Nosalu tłumy już od rana (WIDEO) 2025-07-01 10:00 Dziesięć tysięcy euro za Dudę 22 2025-07-01 09:00 Orawski skansen odsłania rąbek tajemnicy 2025-07-01 08:00 Wstyd zostawiać po sobie taki krajobraz 6 2025-07-01 07:24 Bocian i Księżyc 2025-06-30 21:52 Turysta z obrażeniami głowy i nóg 2025-06-30 20:57 Zagadkowa sprawa śniętych ryb w Czarnej Orawie 1 2025-06-30 20:20 Samochód wjechał w słup na Krzeptówkach 4 2025-06-30 20:00 Prace remontowe w Rezerwacie 2025-06-30 19:00 Burmistrz Zakopanego o decyzji sądu w sprawie kolejki na Goryczkowej 12 2025-06-30 18:01 18 edycja Festiwalu BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane 2025 2025-06-30 17:25 Wiosna się skończyła, a trawy płoną dalej 2025-06-30 17:00 Powstaje scena przed koncertem Lata z Radiem. W sobotę zaśpiewa Doda (WIDEO) 5 2025-06-30 15:59 We wtorek podpisanie umowy. Żłobek ma być gotowy w ciągu roku 3 2025-06-30 15:30 Poruszające widowisko teatralne w plenerze - "Opowieści wiejskich Dziewuch" 1 2025-06-30 15:12 Władze Zakopanego o budżecie, drodze na Furmanową, żłobku i parkingu przy parafii (WIDEO) 8 2025-06-30 15:00 Święto Pasterskie na Orawie 2025-06-30 14:52 Poszukiwania mordercy. Policja uruchamia specjalną linię telefoniczną 10 2025-06-30 14:47 Wyścig kolarski i utrudnienia na Przełęczy Knurowskiej 2025-06-30 14:00 Takiego kina nie ma nigdzie indziej na Podhalu 1 2025-06-30 12:59 Sąd uchyla decyzję w sprawie modernizacji kolejki na Goryczkowej 13 2025-06-30 12:21 Komeda, Namysłowski i Chopin w jednym, czyli wirtuozerski koncert Leszka Możdżera 2025-06-30 11:57 Policja apeluje o niewchodzenie do lasów w rejonie Starej Wsi 7 2025-06-30 11:37 Dron Bayraktar od rana uczestniczy w poszukiwaniach mordercy 7 2025-06-30 11:28 Ławeczka ks. prof. Józefa Tischnera odsłonięta w Łopusznej - 25 lat po śmierci filozofa z gór 2025-06-30 11:06 Wojtek Galik wicemistrzem Europy! 2025-06-30 11:00 Testy magazynów energii w Ochotnicy Dolnej 2025-06-30 09:59 Zakopower na zakończenie Dni Kościeliska (ZDJĘCIA) 2 2025-06-30 09:00 Wakacyjna akcja "Żeglarskie Podhale" 2025-06-30 08:00 Konkurs Fotograficzny Sunderland 2025 rozstrzygnięty 2025-06-29 21:00 Koncertem "Namysłowski i Górale" rozpocznie się festiwal "Muzyka u Wnuka" 4 2025-06-29 20:00 Tak wyglądają lampy na ul. Krzywej w Nowym Targu tuż po montażu 5 2025-06-29 19:00 W Planicy polecą na odległość 270 metrów? 1 2025-06-29 18:18 List gończy za zabójcą. Coraz większe siły policyjne w Starej Wsi 12
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-07-01 22:43 1. Ojej to bedzie ciężko. Jak my to przeżyjemy. Bedzie bida z nędzą. Dlatego wszyscy górale ( bo z tego artykułu wnioskuje ze na Podhalu na branzy turystycznej zarabiaja tylko górale) muszą bezwzględnie ***** *** hahaha. 2025-07-01 22:26 2. Czy przeciwnicy są z tobą w pokoju? Może bracia kamraci też? Wiadomo, że Szpital w Rabce-Zdroju nie będzie miał tego poziomu referencyjnego co szpital powiatowy. SOR, diagnostyka i specjaliści szerokiego spektrum. Mimo to jako przedłużenie bazy łóżek i podstawowej diagnostyki jest zbawieniem dla Rabki i okolic. Sprzedając bajki i próbując skłócać społeczność Rabki wystawiasz sobie świadectwo. 2025-07-01 22:10 3. @Lolo, no proszę, typowy wierzący, bogobojny patriota. Właśnie na taką odpiwiedź czekałam. Nie mieszkam za granicą, nigdzie tego nie napisałam, to tylko fantazje, które panoszą sie w twojej pustej glówce. Tyle w temacie miłuj bliźniego jak siebie samego, w twojej wersji życz bliźniemu co najgorsze, nic innego nie oczekiwałam. Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia. 2025-07-01 22:05 4. zrobił Rutkowskiemu na złość. 2025-07-01 22:01 5. Te 50 000 powinniście dać tej osobie która go znalazła 2025-07-01 21:55 6. Prostego obywatela zaszczuli jak szczura. Tymczasem politycy robiący wały na miliony są nietykalni. 2025-07-01 21:43 7. Może niech turyści zostaną na stałe na Podhalu ze wschodu a górale przenieśli się do ich krajów tak bogatych w surowce naturalne i ropę a górale mają smykałkę do wszystkiego 2025-07-01 21:42 8. Mam nadzieję że izrael też leży na Bliskim Wschodzie. Choć mogę się mylić. Jest podobno spiskowa teoria mówiąca że "izrael leży tam gdzie chce". 2025-07-01 21:34 9. Może niech całe podhale wyjedzie na wschód i do arabi a wszystko zostawi przyjezdnym bo przecież to bogate w surowce ropę i złoto kraje a górale potrafią zrobić 2025-07-01 21:09 10. Statystyki są nieubłagane - w Zakopanem ludzi ubywa, a nie przybywa. Władze miasta biją na alarm: z roku na rok jest nas coraz mniej, coraz trudniej o mieszkanie, a lokalny biznes się zwija. Miasto, które w sezonie tętni życiem, poza nim pustoszeje - i to nie tylko z turystów. Demografia w dół - więcej zgonów niż narodzin.
2025-06-22 01:24 1. Wzbogacony o 8 kolejnych budynków:):):) Wzbogacony:):):) 2025-06-22 00:36 2. A, czyli wyrżnąć drzewa i walnąć betonowe kloce tak jak już Radisson zrobił na miejscu przepięknego Modrzejowa, który powinien być muzeum, a rozjechały go spychacze. Brawo! Oby tak dalej, zalejemy betonem wszystką zieleń, dziedzictwo wyburzyć. Lepiej się zaborcy obchodzili z polskim krajobrazem i architekturą niż deweloperzy. 2025-06-12 19:04 3. Dla wielu osób za drogo, może by tak pomyśleć o zniżce dla mieszkańców? 2025-05-19 17:33 4. Jan mnie tam tyz zabrakło bo kosula w krate mi nie wyschła... miałem portki na posek zapinane ... rekonesans taki a sztuka "Ulice Jerozolimy " , Ulice pise się z duzej litery pamiytej .se tło .. i suchej co powiado doktor ... sztuk pięknych... 2025-04-24 10:37 5. Tylko na zdjęciach i w realu pusto przez fatalny dojazd do Szczawnicy. Stać w korku I niszczyć zawieszenie, to średnia przyjemność. 2025-04-02 12:01 6. A co na to czorne misie? Te brązowe tyż złe mogą być. 2025-03-28 12:31 7. Co Palace ma wspólnego z Wyklętymi. Ktoś chyba pomylił wątki i miejsca. Czyżby nowy starosta bał się OGNIA ? 2025-03-18 00:29 8. No i teraz wreszcie będzie prawo i sprawiedliwość. 2025-03-12 11:25 9. Na spotkaniu zabrakło schorowanego już pana dra Ryszarda Dąbrowieckiego, który jest pasjonatem twórczości mistrza Hasiora. Wydał nawet o nim książkę pt. "Upadły Anioł- Rzecz o Władysławie Hasiorze" 2025-03-04 09:43 10. Ach ten nieszczęsny młotek. Rośnie w siłę nasza ideologiczna brać
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama