Reklama

2017-06-15 08:20:26

Reklama

Blog

Kryzys człowieczeństwa?

Telewizja Arte po polsku do 20 czerwca emituje program dokumentalny "Trzy dni września", przybliżający kulisy podjęcia decyzji o wpuszczeniu do Niemiec uchodźców z Syrii koczujących na Węgrzech w 2015 roku.

   Wczoraj Premier Szydło wypowiedziała na terenie obozu Auschwitz słowa o konieczności ochrony swoich obywateli. Zważywszy na konotacje historyczne, takie słowa i w tym miejscu nie powinny paść z ust nikogo (odczłowieczając, eksterminując czy "tylko" umieszczając w obozach koncentracyjnych opozycjonistów, przeciwników politycznych lub przedstawicieli nacji uznanych za gorszego sortu naziści uznawali, że w ten sposób   "chronią" swoich obywateli).   
   Z drugiej strony, wypowiedź Pani Premier można uznać za stricte polityczną, odnoszącą się do nieprzyjmowania przez Polskę uchodźców. Polska pod rządami PiS odmawia  nawet tymczasowej pomocy ludziom chorym, rannym czy tylko kobietom i dzieciom w ramach tzw korytarzy humanitarnych. Strach przed uchodźcami jest celowo rozbudzany a wzrost nastrojów antymigranckich i ksenofobicznych powoduje, że w ramach polowań na czarownice szykanowani są ludzie o ciemniejszej karnacji skóry, cudzoziemcy czy nawet rodowici Polacy ale o odmiennym typie urody niż stricte "słowiański"...

Wobec wielu przekłamań na temat tzw kryzysu migracyjnego, warto poznać fakty na temat wydarzeń, które zapoczątkowały exodus migrantów z południa Europy i kulisy podjęcia decyzji o przyjęciu ich w Niemczech. 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Janowski 2017-07-13 21:29:07
Oj Beaciu - pitolisz farmazony
cyklista 2017-07-11 08:46:45
*na to skuteczna. Przepraszam.
cyklista 2017-07-11 07:59:30
Pani Prezes, nie mam problemów z molami, ale chyba naftalina jest na skuteczna. Czyżby Panią gryzły mole, a może to jednak sumienie doskwiera ?
do cyklisty 2017-07-10 17:46:46
a czym zwalczasz mole, tak a propos i nie na temat?
PS. słuchaliscie papy Franczesko w ostatnią niedzielę ?
cyklista 2017-07-09 06:35:02
Pani Prezes chwali się czapeczką z niemieckiego sklepu Zalando, ja natomiast noszę beret z antenką, po dziadku, a metka na nim rodzimego, krajowego producenta. Zresztą zdziwiłbym się ogromnie gdyby Pani Beata ubierała się w niefirmową, polską odzież, gdzieś te wpływające na konto tantiemy trzeba wydać, a i bogatemu wszystko wolno.
koniczyna 2017-07-08 15:00:33
oj, Beciu, Beciu...

nadal nie rozumiesz. Wszak nie chodzi mi o to, byś pisała Oświęcim bądź Auschwitz, lecz by wyraźnie była użyta poprawna, oficjalna i zgodna z prawdą historyczną nazwa z jasnym określeniem "NIEMIECKI"

NIEMIECKI !!!

bo jeśli tego brakuje, to za chwilę i nasze młodzianki (wzorem choćby młodych Kanadyjczyków) będą kojarzyć pojęcie "obozy koncentracyjne" wyłącznie z Polską.
do Koniczynki 2017-07-08 12:22:07
Kochana, to jest zwyczajne czepianie się,. Użyto nazwy Auschwitz czyli niemieckiej , co innego gdyby było napisane że w Oświęcimiu ..
A i barszcz mi nie grozi, mam trawkę, cisy i pnie :)
koniczyna 2017-07-07 18:25:59
oj, Beciu, Beciu - cała Ty
niby riposta do mojego wpisu, ale dobrze wiesz, że nie chodziło mi o zewnętrzne przejawy grzeczności wobec pani Premier lecz o fakt, ze obozy koncentracyjne były NIEMIECKIMI obozami.
Ponadto, jak pewnie dobrze wiesz, nie były to obozy na terenie Polski, bo wszak wtedy Polski nie było (w sensie chociażby struktur władzy, administracji, służb porządkowych i wymiaru sprawiedliwości - pomijając działania właściwych oddziałów Armii Krajowej. Niemiecki Obóz Koncentracyjny w Auschwitz (celowo pomijam przymiotnik "nazistowski") nie leżał nawet na terenie Generalnego Gubernatorstwa. Poszukaj, gdzie w sensie ówczesnych podziałów administracyjnych leżał Oświęcim (nazistowska nazwa Auschwitz).

ps. a w ogródku uważaj na barszcz Sosnowskiego, a zwłaszcza zważ, że nigdy nie należy używać zdradliwych liści tej rośliny, kiedy znienacka dopadnie Cię nieżyt kiszek.
Tak tylko z sympatii zwracam uwagę, bo cyklista Cię widział w ogrodzie.
do cyklisty 2017-07-06 22:11:55
w ogródku zakładam, niebieską, z zalando :P
cyklista 2017-07-06 18:59:07
@do Koniczynki, Beaciu, temperatura wzrosła, a Ty dalej bez czapeczki spacerujesz.
do Koniczynki 2017-07-06 17:05:05
Kochana @koni, napisałam jak napisałam, bez tych uprzejmości wobec premierki czy podkreśleń o jakie Tobie zapewne chodziło "pełnym zdaniem" . Odliczam czas do wyborów. Wysoka frekwencja zmieni bez wątpienia scene polityczną w Polsce, chyba że znowu jakieś fejki wypuszczą wasi trolle?
Ostatnio - haniebny o rzekomym Arabie co to kobiety polskie w przymierzalni odurzał i w domyśle gwałcił? to jakaś fobia z tym podtekstem seksualnym ale ponoć celowo używana, żeby wzmocnić poczucie zagrożenia ze strony uchodźców.
Tymczasem Donald Trump nie rozmawiał o gwarancjach bezpieczeństwa ani o stałym pobycie wojsk amerykańskich z prezydentem Dudą? To w końcu jest sukces czy klapa polityki wstawania z kolan ?
koniczyna 2017-07-03 18:34:37
pragnę jeszcze zwrócić uwagę na, mam nadzieję, niezamierzony błąd Beci.
Otóż zamiast "Wczoraj Premier Szydło wypowiedziała na terenie obozu Auschwitz słowa..."
winno być: "Wczoraj Pani Premier Beata Szydło wypowiedziała na terenie byłego niemieckiego obozu Auschwitz słowa..."
NIEMIECKIEGO!!! NIEMIECKIEGO!!!

Beciu, zamierzony czy niezamierzony błąd?

ps z litości nie dyskutuję z innymi argumentami Beci ...
do dziadek 2017-07-03 12:19:01
a ile w Polsce doknano przestepstw w porownywalnym okresie? ile gwałtów? WIdzisz tylko belki w oku innych ludzi, popatrz na siebie a zobaczysz tam..??
dziadek 2017-07-02 21:32:20
Kryzys człowieczeństwa?

Aż 4.311 przestępstw motywowanych politycznie popełniono w ubiegłym roku u naszego zachodniego sąsiada z użyciem przemocy. Ataków na miejsca schronienia dla uchodźców lub migrantów odnotowano łącznie 995 (niewielki spadek w porównaniu do roku 2015, kiedy tego typu wykroczeń było 1.031). Coraz bardziej zauważalne były jednak przestępstwa "motywowane politycznie" popełniane przez cudzoziemców. Jeszcze w 2015 roku było ich 2025. Rok 2016 przyniósł wzrost liczby takich przypadków do 3.372 .
Oficjalne statystyki mówią, że w 2016 roku na terenie Polski doszło do zaledwie 1.631 przestępstw motywowanych nienawiścią do innych ludzi na tle politycznym, rasowym czy światopoglądowym.
Z powyższych statystyk można wysnuć wniosek, że w liczbie przestępstw popełnianych z nienawiści do ludzi innych ras lub religii daleko nam jeszcze do standardów europejskich.
Źródło: Niemcy: Wzrost przestępstw z nienawiści (Amnesty.org.pl)
Źródło: Wyciąg ze sprawozdania dot. spraw o przestępstwa popełnione z pobudek rasistowskich, antysemickich lub ksenofobicznych prowadzonych w 2016 roku (PK.gov.pl)
do dzidek 2017-07-02 07:34:41
zestaw to z wypowiedziami fundamentalisty i guru katolików-patriotów, byłym księdzem Międlarem- widzisz analogię?
PS. Po wczorajszym orędziu prezesa i zapowiedzi rewitalizacji inteligencji będzie można już wszystko...
dziadek 2017-07-01 12:03:09
Kryzys człowieczeństwa?

"Przewodniczący Rady Naczelnej Ligii Muzułmańskiej RP, imam Yossuf Chadid udzielił kontrowersyjnego wykładu zebranym w Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym w Poznaniu. Wydźwięk jego słów jest przerażający. Oburzeni słowami muzułmańskiego duchownego odebrali to jako groźby pod adresem polskich chrześcijan.
Chadid podczas wykładu tłumaczył zasady współistnienia muzułmanów i chrześcijan, na ziemiach, gdzie to muzułmanie są silniejsi liczebnie. Oparł swoje słowa na Koranie i jego naukach.
Islamski duchowny przekonywał, że gdy islam zwycięży to wszyscy chrześcijanie (także ci w Polsce) będą płacić tzw. dżizję. Wygląda ona następująco: ?niewiernym? stawia się ultimatum ? układ w postaci płatnej ochrony życia (płatnej) ? jednym słowem: dżizja, albo śmierć. Wizja rzezi przedstawiana jest jako odległe i ostateczne rozwiązanie w wypadku nieposłuszeństwa. Ostateczność kary śmierci za nieposłuszeństwo wcale nie odbiera jej makabryczności."
Źródło: pikio.pl
Źródło: newsweb.pl
do pisatej 2017-06-28 21:52:07
ty, doniepisata, zacznij może najpierw sama odpowiadać na pytania, potem zadawaj innym. Tego wymaga kultura osobista, której ci brakuje co udowadniasz każdym swoim bełkotem o wszystkim i o niczym. Odpowiadając tobie na pytanie napiszę tak. Każdy katolik zna takie pojęcie, jak grzech, z którego się spowiada i po pokucie stara się żyć zgodnie wolą Bożą, co niestety nie do końca jest możliwe, bo... taka jest wola Boża. Że każdy jest grzesznikiem, czy tego chce, czy nie. Wy lewacy z kolei Pismo św traktujecie wybiórczo. Bo nigdzie w nim nie ma, żeby zabijać płody czy uprawiać seks między tymi samymi płciami.
do niepisaty 2017-06-28 10:28:46
A gdzie w Piśmie św jest o tym ze katolik może prześladować, poniżać czy nawet tylko oceniać innego człowieka ? W waszej ideologii stosujecie rożne formy przemocy, niestety
cytaty niepisaty 2017-06-27 22:23:17
Ksiądz Henryk Błaszczyk też powiedział wiele więcej o identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej, niż przytoczyła swego czasu kapłanka becia. Ponadto i Papież Jan Paweł i Papież Franciszek i Papież Benedykt i Pismo Święte też mówią o wiele więcej, niż tylko o "uchodźcach. Np o homoseksualiźmie, aborcji..... Tego jeszcze nie zdążyliście usłyszeć?
cytaty do "kapłanki" 2017-06-27 12:08:58
Kardynał Wyszyński powiedział wiele więcej:
Chrońmy się pogardy dla kogokolwiek, nawet dla najgorszego człowieka, bo to jest jeszcze człowiek, aż? człowiek!
Źródło: Kromka chleba
Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić w ten sposób swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem.
Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi.
Człowiek jest tak mocno związany ze sobą, że trudno mu o sobie zapomnieć, można jednak wyrobić w sobie zwyczaj myślenia o innych.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania innych.
Źródło: Leksykon złotych myśli, wyboru dokonał Krzysztof Nowak, Warszawa 1998.
do kapłanki beci 2017-06-27 10:17:41
Kard. Stefan Wyszyński, 1976:
"Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się, patrzymy ku niebu. Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie ? aby nie ulec pokusie ?zbawiania świata? kosztem własnej ojczyzny(...)
Oto cesarz Otto III kusi Bolesława Chrobrego, czyni go patrycjuszem rzymskim i chce go ściągnąć do Rzymu. Ale król nie dał się wyciągnąć z Polski, z ubogiego Gniezna, na forum rzymskie. Został w swoim kraju, bo był przekonany, że jego zadanie jest tutaj. Naprzód umocnić musi swoją ojczyznę, a gdy to zrobi, pomyśli o innych, o sąsiadach. Niestety, u nas dzieje się trochę inaczej ? ?zbawia? się cały świat, kosztem Polski. To jest zakłócenie ładu społecznego, które musi być co tchu naprawione, jeżeli nasza Ojczyzna ma przetrwać w pokoju, w zgodnym współżyciu i współpracy, jeżeli ma osiągać upragniony ład gospodarczy. Nieszczęściem jest zajmowanie się całym światem kosztem własnej Ojczyzny."
ornat 2017-06-27 08:55:23
czerstwa przywdziała habit i ogonem na msze dzwoni
Becia do @koni 2017-06-22 20:14:51
PISMO ŚWIĘTE

?Z chlebem waszym wyjdźcie na spotkanie uchodźców! Bo przed rzezią uciekli, przed mieczem dobytym, przed łukiem napiętym, przed wirem walki.?
(Iz 21, 14-15).

?Byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie?
(Mt 25, 35-36)

_ _ _ _ _ _ _ _ _

PAPIEŻ JAN PAWEŁ II

?Chrześcijanie winni przede wszystkim usłyszeć wołanie o pomoc tak licznych migrantów i uchodźców, ale winni też przyczyniać się aktywnie do tworzenia nowych perspektyw, które pozwolą żywić nadzieję na powstanie społeczeństwa bardziej otwartego i solidarnego?

Orędzie na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 2005

_ _ _ _ _ _ _ _ _

PAPIEŻ BENEDYKT XVI

?Przyjmowanie uchodźców i udzielanie im gościny jest obowiązkiem wszystkich, wynikającym z ludzkiej solidarności, która nakazuje nam zadbać o to, by nie poczuli się odizolowani z powodu nietolerancji i obojętności?

Orędzie na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 2007

_ _ _ _ _ _ _ _ _

PAPIEŻ PIUS XII

"Tułacza Rodzina Nazaretańska: Jezus, Maryja i Józef, uciekając przed gniewem bezbożnego króla i w drodze do Egiptu, i na wygnaniu w Egipcie stanowi pierwowzór, przykład i ostoję dla wszystkich emigrantów w każdym czasie i miejscu, dla cudzoziemców i wszelkiego rodzaju uchodźców, którzy w obawie przed prześladowaniem lub z powodu niedostatku muszą opuścić rodzinną ziemię, drogich rodziców i krewnych oraz serdecznych przyjaciół i podążać w obce strony.

Postanowił bowiem już od dawna wszechmogący i miłosierny Bóg, by współistotny Mu Syn ?stając się podobnym do ludzi i dla sposobu życia uznanym za człowieka" razem z Niepokalaną Dziewicą ? Matką i troskliwym Opiekunem był pierworodnym między wielu braćmi i uprzedził ich także i w tym rodzaju smutków i cierpień"

Pius XII, ?Exsul Familia?, 1952

_ _ _ _ _ _ _ _ _

PAPIEŻ FRANCISZEK

?Każdy z was, uchodźców, kto puka do naszych drzwi ma oblicze Boga. Wasze doświadczenie bólu i nadziei przypomina nam o tym, że wszyscy jesteśmy cudzoziemcami i pielgrzymami na tej ziemi, przyjętymi przez kogoś z wielkodusznością i bez żadnych zasług.

Ten, kto tak jak wy uciekł ze swojej ziemi z powodu ucisku, wojny, natury zniekształconej przez zanieczyszczenia i pustynnienie czy niesprawiedliwego rozdziału zasobów planety, jest bratem, z którym trzeba dzielić się chlebem, domem, życiem.

Tyleż razy nie przyjęliśmy was. Wybaczcie zamknięcie i obojętność naszych społeczeństw, które obawiają się zmiany życia i mentalności, jakiej wymaga wasza obecność. Traktowani jak ciężar, problem, koszt, jesteście tymczasem darem.?

Orędzie w Centro Astalli, 19 kwietnia 2016.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

ABP WOJCIECH POLAK, PRYMAS POLSKI

?Kościół zawsze będzie mówił, że należy przyjąć tych, którzy są uchodźcami. Nie można zrezygnować z zasady, że należy okazać miłość człowiekowi znajdującemu się w rozpaczliwie trudnej sytuacji.?

Wywiad dla Katolicka Agencja Informacyjna / KAI, 17 marca 2017

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

KARD. KAZIMIERZ NYCZ, METROPOLITA WARSZAWSKI

?Nie dajmy sobie wmówić, że jest konflikt między pomaganiem a bezpieczeństwem?

Spotkanie z dziennikarzami podsumowujące tegoroczne Święto Dziękczynienia, 19 czerwca 2017

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

BP KRZYSZTOF ZADARKO, PRZEWODNICZĄCY RADY KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI DS. MIGRACJI, TURYSTYKI I PIELGRZYMEK

?Pomoc powinna być organizowana wobec wszystkich uchodźców bez względu na religię i wyznanie. Powtarzam z całą mocą: dziś Chrystus ma twarz uchodźcy?

Komunikat Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, 16 czerwca 2015

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

KARD. OSCAR MARADIAGA, OD 2007 DO 2015 PRZEWODNICZĄCY CARITAS INTERNATIONAL

?Tych, którzy wy w Europie nazywacie imigrantami i nielegalnymi przybyszami, dla nas są oni bohaterami.

Są to odważni mężczyźni i kobiety, którzy zostawiają dom i tych, których kochają. Ryzykują własnym życiem podczas niebezpiecznej podróży, powierzając je zorganizowanej grupie przemytników. Jeżeli już uda im się osiągnąć cel podróżny to znajdą się w kraju, którego języka nie znają i gdzie ludzie patrzą na nich jako na intruzów. Podejmują się pracy, której już nikt z miejscowych nie chce się podjąć i za kwotę, która jest poniżej minimum. Oszczędzają jednak z tego co zarabiają, aby przesłać większość swych zarobków rodzinie, która pozostała daleko w domu. To właśnie ci mężczyźni i kobiety są największym źródłem wpływów jaki posiada mój kraj i cała Ameryka Łacińska.?

Cytat za: Kasper Mariusz Kaproń Ofm
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

KS. ALFRED WIERZBICKI, KIEROWNIK KATEDRY ETYKI KUL,

?Jako katolik, jako duchowny, mam problem z niespójnością deklaracji rządzących w sprawie wiary i kwestii przyjmowania uchodźców?

Kropka nad i, 20 czerwca 2017

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

KS. ANDRZEJ DRAGUŁA, CZŁONEK RADY NAUKOWEJ LABORATORIUM WIĘZI

?Ja też się boję uchodźców. Mam trzy wyjścia: 1. Albo poddać się lękowi. 2. Albo go zracjonalizować. 3. Albo go zewangelizować. Albo 2 i 3 razem.?

Więź, 20 czerwca 2017 roku.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat uchodźców, to wejdź na stronę uchodzcy.info, skąd pochodzi powyższe zestawienie
koniczyna 2017-06-21 19:57:09
Pani Beci do sztambucha:
you tu be.com/wat ch?v=225 nJjgMKZo
jest nadzieja w NARODZIE !!! :)
co?!, że NARÓD z dużej litery?!
się nie podoba?!!!
a ićze, ty, ićze - bajoku :D:D:D
na dzień uchodźcy 2017-06-21 12:30:20
https://www.facebook.com/UNHCRPolska/videos/1601993376486414/?fref=mentions
do czy aby napewno 2017-06-21 11:13:35
a ilu go Odrzuciło? ilu Go dzisiaj odrzuca w osobach potrzebujących pomocy? mam cytować nośne hasła z ubranek młodzieży typu "nie ma że boli , Polska islam ..oli"?
kto sieje ten zbiera 2017-06-21 08:53:06
Wczoraj wieczorem kolejny nieszczęśnik zindoktrynowany prawącką mową nienawiści szerzoną przez małego i małostkowego , sceptyczne nastawienie do przyjmowania imigrantów , ksenofobicznego i zaściankowego, pełnego nienawiści człowieczka z Nowogrodzkiej próbował za pomocą pasa szahida "zneutralizować" się wśród tłumu na dworcu w Brukseli. Mam na dzieję że i na ten temat Czerska napisze coś "niezwykle" mądrego" . Jakiś elaboracik poparty słowem polskich biskupów i ewangelią z czerskiej o pokłosiu odnoszenia się przez prezesa stojącego na drabince z pogardą do ludzi
czy aby na pewno 2017-06-20 23:54:46
"Byłem przybyszem, a nie przyjęliście mnie
Ewangelia wg św. Mateusza"

Czy aby na pewno tam jest że NIE przyjęli go?
dziadek 2017-06-20 21:21:01
Kryzys człowieczeństwa!
W 2016 roku szwedzka policja oficjalnie wskazała na istnienie 53 stref, gdzie ludność w różnym stopniu narażona jest na wykluczenie ze względu na m.in. wysoką przestępczość oraz niski status socjalny i ekonomiczny. Aż 15 z nich zdefiniowano jako miejsca, gdzie narażenie na wykluczenie jest "szczególnie wysokie". Zgodnie z informacjami jakie podał szwedzki dziennik "Dagens Nyheter" lista stref "szczególnie narażonych na wykluczenie" wzrosła o 8 kolejnych dzielnic takich miast jak Sztokholm, Goeteborg, Malmoe, Uppsala, Boras oraz Lund. Zdaniem funkcjonariuszy szwedzkiej policji, są to obszary, gdzie obecnie istnieją równoległe struktury społeczne, a ludność narażona jest na ekstremizm religijny.
Co się działo, gdy Jarosław Kaczyński wspominał o istnieniu takich stref z sejmowej mównicy. Mainstreamowe media dwoiły się i troiły, aby przekazać, że to nieprawda, że takich stref nie ma, a Kaczyński najzwyczajniej w świecie kłamie.
Źródło: Policja boi się tam zaglądać. Szwedzkie enklawy bezprawia (Forsal.pl)
do "prawaków" 2017-06-20 20:09:39
Byłem przybyszem, a nie przyjęliście mnie
Ewangelia wg św. Mateusza
kto sieje ten zbiera 2017-06-20 18:37:06
I co czerska, chcesz mnie przekonać, że ktoś, kto przechodzi na Islam, wierzy w Allaha i wychodzi za mąż za Tunezyjczyka głosuje na PiS? Ty badania lekarskie masz aktualne?
do kto sieje 2017-06-20 14:43:41
Oczywiście nurza się Pan z lubością w otchłani zaściankowej niewiedzy i manipulacji. Otóż mowa nienawiści polskiej zabobonnej prawicy zebrała więcej pokłosia.
14 lipca 2016, Nica we Francji. Zamachowiec Mohamed Lahouaiej Bouhlel, Tunezyjczyk, zabija ciężarówką 87 osób, w tym Magdę i Marzenę, dwie siostry z małopolskich Krzyszkowic, spacerujących po Promenadzie Anglików

19 grudnia 2016 w Berlinie, w czasie jarmarku bożonarodzeniowego 40-tonowa ciężarówka Scania (ciągnik siodłowy z naczepą) z polskimi tablicami rejestracyjnymi wjechała w tłum ludzi. Zginęło 12 osób, a od 49 do 56 odniosło obrażenia. Modus operandi ataku terrorystycznego (taranowanie ciężarówką) podobny był do przeprowadzonego pięć miesięcy wcześniej zamachu w Nicei. Następnego dnia odpowiedzialność za zamach wzięło na siebie Państwo Islamskie informując, że przeprowadził go ?żołnierz ISIS?, 24 letni Tunezyjczyk Anis Amri. Pierwsz ofiara był polski kierowca ciężarowki Łukasz Urban
kwiecień 2017. Strzały na Polach Elizejskich w Paryżu. Jeden policjant nie żyje, dwóch ciężko rannych Sprawca to Abu Yusuf al-Beljiki (bojownik z Belgii). Mężczyzna 16 lat temu zaatakował trzech policjantów, za co poszedł do więzienia. To po wyjściu z niego miał się zradykalizować

20 czerwca, 2017. W pobliżu francuskiego miasta Calais, w wypadku do którego doszło z powodu ustawionej przez migrantów na drodze blokady zginął polski kierowca TIRa
kto sieje ten zbiera? 2017-06-20 13:54:04
cyt: Jak podają francuskie media, napastnik uderzył w bok furgonetki z prawej strony, po czym się zapalił. Mundurowi próbowali ugasić pożar gaśnicami i wyciągnęli poważnie rannego mężczyznę. Na przednim siedzeniu znajdowały się dwie butle z gazem, które prawdopodobnie miały eksplodować w wyniku zderzenia. ? Wygląda to na celowe działanie jednej osoby ? oświadczył rzecznik francuskiego MSW Pierre-Henry Brandet.
nic nie piszą o powodach. Moze my się partia centrowa nie podobała bo szanuje ludzi rożnych wyznań ?
BTW, w Norwegii wyrok dla polskich emigrantów, którzy chcieli spalić uchodźców, a w Wielkiej Brytanii polscy emigranci pobili Polkę urodzoną w Anglii bo spotykała się z Brytyjczykiem ...
To dopiero początek. Wstaliście z kolan czyli że teraz wszystko "wypada"?
kto sieje ten zbiera 2017-06-20 08:23:57
"mowa nienawiści zbiera pokłosie. Ostatni zamach na Polach Elizejskich dokonał syn imigrantów -polskiej pielęgniarki" Czerska, jeśli według Ciebie wszyscy Polacy są wyznawcami PiSu, to albo ty nie jesteś Polką, albo......

"Do próby zamachu doszło w poniedziałek na Polach Elizejskich w Paryżu. W radiowóz żandarmerii uderzył samochód, a potem eksplodował. Zginął napastnik, znany służbom jako ISLAMSKI RADYKAŁ. Okazuje się, że miał polskie korzenie i nazywał się Adam D. "
do @koniczyna 2017-06-20 06:53:00
mowa nienawiści zbiera pokłosie. Ostatni zamach na Polach Elizejskich dokonał syn imigrantów -polskiej pielęgniarki i uchodźcy z Magrebu...
do dziadek 2017-06-20 06:48:16
cóż, kiedy to prawda. Rządzący łamią obowiązującą konstytucję a ciemnota zadowala się pińcet plusem i obiecankami. A okopuje się na fundamencie "narodowym" bo tylko tyle posiadła, oprócz strachu i niechęci wobec obcych . Nie umiejąc się odnaleźć w Unii- odrzuca. Ot, zaścianek mentalny, tak troskliwie pielęgnowany przez dzisiejszą partię populistów.
jarząbek 2017-06-19 22:56:50
zacznij kobieto od siebie - podziel się z nimi jedzeniem to przy okazji schudniesz, bo jakoś to ohydne pisowskie państwo nie ułatwia tego pani
dziadek 2017-06-19 21:52:55
Taak - z tym się trudno nie zgodzić!
"Mowa nienawiści szerzona w Polsce zbiera pokłosie."
Może ciut ciut o mowie miłości.
Była posłanka SLDm pani profesor Senyszyn zaćwierkała na Twitterze - "Pod rządami PiS Polska przekroczyła granice ku@@wstwa."
Mowa miłości i szacunku nobilisty że przeciwnicy będą wyskakiwać przez okna, o przejechaniu zakonnicy na pasach. Dopełniają miłość i szacunek do ludzi o innych poglądach takie autorytety jak Niesiołowski, Żakowski, Sierakowski, Lis i wiele innych.
Szanowna pani Czerska, jeśli uważasz że jak ktoś głosi inne poglądy od Twoich to szarzy mowę nienawiści (albo jest ksenofobem, wieśniakiem, niedoukiem) i jednocześnie angażujesz się w działalność KODu, to rozbierz się i sprawdź czy Ci się niżej pleców kilka kleszczy nie uczepiło.
kto sieje ten zbiera 2017-06-19 21:06:12
Bronisław Komorowski:
"Czasem trzeba walić dechą w łeb"
"To jest takie towarzystwo, że się cofnie wyłącznie jak dostanie tym cepem prawdy w łeb. Trzeba czasami mieć odwagę i lać się dechą z takimi ludźmi."
Jerzy Stępień:
"W tej chwili nie ma już mowy o prawie, liczy się tylko goła siła. Fizyczna."
Sławomir Neumann:
"Z wami trzeba rozmawiać tylko kijami basebollowymi"

Radosław Sikorski:
"Jeszcze jedna bitwa, jeszcze dorżniemy watahy, wygramy tę batalię!"
Janusz Palikot:
"Bronisław Komorowski pójdzie na polowanie na wilki, zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie"

To wtedy, bandyta i morderca z PO Ryszard Cyba zamordował członka PiS , marka Rosiaka. Jarosława Kaczyńskiego się nie udało!!!!"Czasami musimy walić przeciwnika dechą w łeb, żeby upomnieć się o swoje" - powiedział były prezydent Bronisław Komorowski na spotkaniu z członkami KOD w Poznaniu. Nieco wcześniej Lech Wałęsa zagroził, że "pomoże" swoim politycznym konkurentom "wyskakiwać przez okna". Skąd u naszych byłych prezydentów tak wielka dawka agresji? Czyżby "walka o demokrację" w ich wydaniu miała się opierać na "gołej, fizycznej sile", tak jak przekonywał niedawno Jerzy Stępień?
sp vel cobra 2017-06-19 19:28:09
Znalezione na niemieckim portalu Onet , cytuje : " Jak ten Kaczyński to robi? 500+, senior 75+ leki za darmo, giełda w górę, ratingi szaleją, eksport jak nigdy wysoki, produkcja, konsumpcja w górę, frank tanieje, napływ inwestycji zagranicznych, fabryki przenoszą się do Polski, brak terroryzmu , likwidacja patologii w sądownictwie i reforma sądownictwa, nowa konstytucja, wzrost wydatków na armię. KOD juz nie skacze. Palikot odszedl w niepamiec, Niesiolowski pieni sie coraz mniej. Chyba przyjade do Polski na urlop. "
balbina 2017-06-19 18:10:04
niechęć do kogokolwiek jest zła? a może jest dobra? czy katolik winien takie uczucia żywić wobec kogokolwiek?
natemat.pl/210683, nie-dajcie-sobie-w-mowic-ze- niechec-do-uchodzcow-jest-zla-ogolnopolski-pis-owki-coaching- samoswiadomosci-i-szczescia
Do xxx 2017-06-19 15:30:22
jak to kto? nowe elyty, prezes na drabince stojący, Joachim JoJO odnoszacy sie z pogardą do ludzi d. opozycji, dzisiejsze media mainstreamowe czyli te "wyklęte" do niedawna, dosłownie wszędzie. Ziemkiewicz choćby piszący ze trzeba by kogos tam rozwalić ale nie wypada, "smierc wrogom ojczyzny". Kto sieje wiatr- zbiera takie żniwo...
koniczyna 2017-06-19 13:50:32
Czy jednak Tobie się Uorcyku ("do xxx") jednak jakiś sufit kilkukrotnie na głowę nie zawalił?

Jaka "mowa nienawiści szerzona w Polsce" ?
a któż ją szerzy???

najzupełniej poważnie pytam - ja, koniczyna - niewyginięta dinozaurzyca z niedorżniętej watachy z najstarszych gór w Polsce.
do dziadek 2017-06-19 13:07:41
Mowa nienawiści szerzona w Polsce zbiera pokłosie. W Szwecji wczoraj zamknieto 11 polskich emigrantów którzy z siekierami napadli na uchodźców z Syrii, w Norwegii w 2015 dwaj Polacy podpalili osrodek dla uchodźców ( cyt : Przed norweskim sądem rozpocznie się niebawem proces dwóch polskich obywateli. Od czasu zbrodni Andersa Breivika żadne inne przestępstwo nie wstrząsnęło tak bardzo społeczeństwem tego pięciomilionowego kraju. W 2015 roku bracia znad Wisły próbowali podpalić świeżo oddany do użytku ośrodek dla uchodźców. Śledczy ustalili, że motywem ich działania było ?sceptyczne nastawienie do przyjmowania imigrantów?. Norwegowie do dziś nie potrafią tego zrozumieć ? jak można odczuwać nienawiść wobec ludzi uciekających przed wojną, głodem i niedostatkiem. Dla kraju, w którym poszanowanie praw człowieka, równość i wyrzeczenie się agresji jako narzędzia politycznego to fundamenty życia społecznego, próba uderzenia w słabszych i tych, którzy chcą im udzielić pomocy była niewyobrażalną podłością. Norwegowie ważą emocje i starają się zrozumieć. W przeciwieństwie do Brytyjczyków nie epatują nagłówkami typu ?polskie bestie?. Żadne poważne media nie obciążają odpowiedzialnością za przestępstwo dwóch osób całej polskiej społeczności) nie wspominając o 'empatii" wobec ofiar pożaru wieżowca w Londynie....
dziadek 2017-06-19 07:52:06
Baaa - nawet wolność na zielonej wyspie ich nie zwabiła!
z dedykacja dla łże-elit 2017-06-19 07:37:28
Ci, którzy jedzą grzanki, będą jeść
suchary; nic się nie zmieni; ci wszyscy
poubierani dzisiaj
w skarpetki, w szelki, wyfasują jutro
pas i onuce; i pójdą, nakryci
paradoksalnym parasolem ognia,
co prawda tyralierą,
ale tym samym krokiem
marszowym, którym wczoraj szli spod feretronów
pod transparenty;
niedzielny spacer zmieni się w codzienny marsz.

Ci, którzy liżą kłami, będą gryźć
kraty, lecz nic się nie zmieni, bo wszyscy
przezornie stracą dzisiaj
kły i siekacze, by przeżuwać jutro
tylko jedzenie; siądą, osłonięci
paradoksalnym parawanem murów,
wprawdzie w wieżach strażniczych,
lecz na tym samym stołku,
który stał jeszcze wczoraj przy stole i pryczy
pod ścianą celi;
niedzielna drzemka zmieni się w codzienną straż.

Ci, którzy biją czołem, będą bić
w twarz, ale nic się nie zmieni; ci wszyscy,
co nie umieją dzisiaj
spoglądać w oczy, będą strzelać jutro
pomiędzy oczy; pójdą, zagarnięci
paradoksalną paradą pobitych,
wprawdzie unosząc ramię,
ale tym samym ruchem,
którym umieli wczoraj wznieść ręcę do góry
lub złożyć dłonie;
niedzielna msza przemieni się w codzienną kaźń.

STANISŁAW BARAŃCZAK
do dziadek 2017-06-19 07:07:09
pewnie zrobili ci przyjemność mówiąc to co chciałes usłyszeć :) Mimo to, wrócili do Niemiec a nie wybrali wolności w Polsce ?
Co trzeci uchodźca z Syrii ma wyższe wykształcenie, pewnie dlatego tak się ich boicie- że Was wyprą z rynku pracy ?
dziadek 2017-06-18 21:10:28
Miałem gości, Polacy od 1995 r. żyjący w Niemczech.
Dzisiaj wyjeżdżali, pytam się jak to z tymi emigrantami jest.
Opowiedział mi facet kilka "szczegółów".
Cieszmy się, że mamy rząd, polski rząd który rządzi a nie realizuje instrukcji i poleceń naszych odwiecznych "przyjaciół" z za Buga albo za Odry!!!
rys 2017-06-18 18:22:30
cyklista - oddaj potrzebujacemu.
cyklista 2017-06-18 17:06:33
Rysiu, oddam za bezcen prawie nową, czarną parasolkę. Reflektujesz ?
rys 2017-06-18 13:31:39
wiktoria - ja nie uznaje takich bogow jak ty. Ja moge tylko sie z kims zgodzic , poprzec jego dzialania. Np zgadzam sie z tym co pisze majachogori.
Zyczyc aby mi szczescil Palikot to lekka przesada.
ps. Czarne marsze akurat popieram, KODu tez.
majachogori 2017-06-18 10:15:46
Prezes Orlenu Wojciech Jasiński zarabia miesięcznie 120 tysięcy zł. Mógłby przyjąć do siebie bezdomną rodziną syryjską. Prezes Orlenu z nadania PiS-u nocą, to dawny kolega posła Kaczyńskiego, członek partii komunistycznej PZPR, zarobił w 2016 r. ponad 1,7 milionów w Orlenie i 1,6 milionów w radzie nadzorczej PKO s.a. Orlen sprzedaje najdroższą benzynę w Polsce, dlatego jej nie kupuję.
Poseł Kaczyński deklaruje, że jest praktykującym katolikiem i szanuje chrześcijańskie wartości, ale chyba nie zna Ewangelii i nauk Jezusa, bo co miesiąc zieje nienawiścią do bliźnich na Krakowskim Przedmieściu na wiecu partyjnym. Poseł Kaczyński dla przykładu mógłby przyjąć bezdomną rodzinę syryjską, ma duży domek na Marymoncie. Jego majątek szacowany jest na 100 milinów zł, ale go ukrywa przed opinią publiczną. Ostatnio buduje 190-metrowy wieżowiec przy ulicy Srebrnej za pół miliarda zł. Warszawskie grunty otrzymał od prezydenta Lecha Wałęsy. Spadkobiercy właścicieli walczą w Sądzie Najwyższym i od lat nie mogą ich odzyskać. Poseł Kaczyński mógłby przyjąć rodzinę syryjska, albo w ramach resocjalizacji pojechać do Aleppo i utworzyć humanitarne korytarze dla potrzebujących.
do dziadek 2017-06-18 08:48:38
daj sobie siana z tłumaczeniem premierki. jej wypowiedz wypisz wymaluj przypomina usprawiedliwienie istnienia obozów reedukacyjnych ( ok 1933r) co to miały zdrowie społeczeństwo niemieckie chronić przed elementem gorszego sortu .
dziadek 2017-06-18 08:11:47
Na mój głupi rozum bardzo wyważony i sensowny tekst na WP.pl .
Kataryna - "Pozamiatane. Wypowiedź prezesa RDH pogrążyła Beatę Szydło."
majachogori 2017-06-18 07:59:38
W wojnie domowej w Syrii zginęło ponad milion osób, 9 milionów tuła się po świecie, jest uchodźcami. Arcybiskup Konrad Krajewski, jałmużnik Papieża Franciszka oddał swoje mieszkanie syryjskiej rodzinie. Na co dzień pracuje wśród bezdomnych nad Tybrem w Rzymie. W zeszłym roku sfinansował wynajem mieszkania w Łodzi syryjskiemu uchodźcy. O.Tadeusz Rydzyk posiada majątek oszacowany na 339 milionów zł. Doszedł do bogactwa dzięki darowiznom tysięcy polskich staruszek emerytek, które zmuszał do wysyłania mu pieniędzy na "Ratowanie Stoczni Gdańskiej". O. Rydzyk mógłby pomóc syryjskiej rodzinie, głodnej i bezdomnej, zamiast znowu publicznie prosić o więcej pieniędzy od spółek skarbu państwa na swoje imperium.
jurand 2017-06-17 23:55:06
Jak widać Europa ( o czym jeszcze nie wie ) znów potrzebuje Sobieskiego. Broni się jeszcze Warszawa, Praga, Budapeszt i Wiedeń brawo Kaczyński !
dziadek 2017-06-17 21:46:39
Znalezione w sieci.
Takie ma zdanie o tym Jonny Daniels Prezes Fundacji ?From The Depths?, która zajmuje się Holokaustem i zacieśnianiem kontaktów polsko-żydowskich.
Doskonale znam wypowiedź polskiej premier. Ataki kierowane obecnie wobec niej są całkowicie obrzydliwe. W jej wypowiedzi nie znalazłem absolutnie niczego złego lub nagannego. Nie powiedziała niczego, czego nie mówią wszyscy w kontekście Holokaustu. Auschwitz Birkenau jest największym żydowskim cmentarzyskiem na świecie. To miejsce ważne dla całej historii. Najważniejszą lekcją, która płynie z takiego miejsca dotyczy właśnie obrony obywateli i tego, by ta historia nigdy się nie powtórzyła. Pani premier miała wręcz obowiązek wypowiedzieć te słowa. Sprawą odrażającą jest to co z tą wypowiedzią zrobili politycy opozycji w Polsce, którzy wtłoczyli ją w realia dzisiejszej walki politycznej w Polsce, mając złe intencje.
Zarzucanie Prawu i Sprawiedliwości antysemityzmu jest śmieszne. Pamiętam, gdy 3,5 loku temu uczestniczyłem w sesji Knesetu w Auschwitz Birkenau (Parlament Izraela zorganizował wtedy pierwsze w historii posiedzenie poza granicami swego kraju - red.). Mieliśmy wtedy duży problem, by zaprosić na tę sesję członków Platformy Obywatelskiej. Tymczasem Pani premier Szydło przez niemal całe swoje życie mieszkała w bliskiej odległości od obozu. Ona lepiej niż politycy Platformy Obywatelskiej rozumie powagę i znaczenie tego miejsca.
Niestety zachowanie ?Gazety Wyborczej? jest typowe dla mediów ogólnoświatowych. Z drugiej strony niektóre polskie media, jak choćby Fronda, ?DoRzeczy?, działają na drugim biegunie tej dyskusji. Niestety wiele mediów nie mówi prawdy, a zależy im tylko na propagandzie i kliknięciach na facebooku. W każdym zdaniu wypowiedzianym przez jakiegokolwiek polityka w Auschwitz można ?znaleźć? coś okropnego. To nie problem dla mediów. Problemem są ogólnoświatowe media, które czytają ?Gazetę Wyborczą? i traktują jej zdania jak wyrocznię.
make USA great again? 2017-06-17 18:08:02
wielkość USA stworzyli ...emigranci.. Ba, nawet papcio Tramp jest emigrantem ( bo raczej nie Indianinem) :) a tu znajdziecie portrety tych co przybywali na wyspę Ellis, gdzie odbywali kwarantannę
https://wp.me/p7OR7j-1bS
wiktoria 2017-06-17 17:31:37
nigdy nie słyszałam z ust żadnego z tych co ich wytypowałam jako obrońców Europy o pogromach i zabijaniu,natomiast twoi zchorowani, ranni, dzieci przybysze przyczynili się i to w znacznym stopniu do zejścia z tego świata wieluset a pewnie już w tysiącach Europejczyków a wy miłosierni umiecie bronić się tylko kredą żeby chociaż święconą pewnie by pomogło , tu trzeba zamknąć granice , wszystkich nielegalnych deportować , zaostrzyć kodeks karny żeby żadnemu z tych legalnych nawet przez myśl nie przeszło jakiekolwiek wykroczenie czy przestępstwo ,następnie wszystkich do szpitala i wylechyć bo to przecież chorzy i ranni dać jeść i do roboty , toż ile dróg, mostów ;;w Poroninie dwa;; do zrobienia ,tory kolejowe pokrzywione , łąki zachwaszczone , śmieci w potokach , płoty się walają , a nawet owce i kozy paść bo w tym mają doświadczenie ,wot eta cała polityka i tylko tyle , ludzkośc sama musi sobie urządzić świat zgodnie z poleceniem Stwórcy '' czyncie sobie ziemię poddaną '' ale wy lewaki nie wierzycie w Stwórcę bo wy od małupy przecież , a to nie zabijaj-pono ,,dotyczy też nienarodzonych dzieci i to nie są brednie , @rysie a czy twoim bogiem nie jest czasem Palikociański, kodowski,czarnomarszanski,, szczęść Boże
cyklista 2017-06-17 16:46:03
Czyżby dopływ TANTIEM na konto zaczynał już wysychać ???
do wiktoria 2017-06-17 15:24:01
daj porządzić Kowalskiemu a wywołamy wnet kolejną wojnę lub najmniej pogrom w którym zginą ludzie. Czy nawet to ( nie zabijaj- pono) Was nie zatrzyma przed pisaniem tych prawackich bredni?
Hanys 2017-06-17 15:22:49
" jacek i agatka" Czyżby to była nasza wielce oświecona Aneczka z Vivy ?
Hanys 2017-06-17 15:21:34
Beata Czerska czyżby pieniądze się skończyły i Aneczka cię opóściła przez co nie potrafisz sama nic wymyślić i powielasz teksty wborczo tvnowskie? Ja rozumiem że jest grono kobiet o lewackich poglądach które nie czują się zagrożone gwałtami ze strony Islamskich terrorystó. Jednak z mojej strony nie będzie zgody na to żeby państwo Polskie wydawało pieniądze na utrzymanie bojowników państwa Islamskiego. Cóż to za hipokryzja w dzisiejszych czasach gdzie człowiek ciężko schorowany po 35 latach ciężkiej pracy dostaje 1500 zł renty o ile dostarczy pełną dokumentacje medyczną do ZUS-u. Jednocześnie młody zdolny do pracy terrorysta ma otrzymywać 1000 euro zasiłku tylko dlatego że nieleganie przekroczył granice UE. To po co Polska utrzymuje kontrolę na swoich wchodnich granicach? Uorcyku jeśli chcesz to w swoim domu możesz utrzymywać za swoje pieniądze tylu nielegalnych emigrantów ile sobie życzysz. I nie będzie mi to robić żadnego problemu jeśli będą cię gwałcić sokoro masz na to ochotę. Ale nikt nigdy mnie nie zmusi do takiego postępowania tylko dlatego że masz lewackie poglądy.
rys 2017-06-17 15:20:48
wiktoria - ktorego Boga chwalisz, bo trudno sie polapac. Watykanskiego , Rydzykowego , Kaczynskiego , czy tego kieszeniowego platniczego ?
sp vel cobra 2017-06-17 11:02:08
Pismo katolików, ej misiu ,misiu.
wiktoria 2017-06-17 10:56:26
@rysie w tej kwestii wyjątkowo zgadzam się z tobą --jestem, szczęść Boże @jacku ;czyż Timermanse, Szulce ,Ferhojgeny ,Tuski ,Merkele zapewniają bezpieczeństwo w zachodniej unii ? nie ,a nadal rządzą , według twojej i agatki opinii nie powinni rządzić , do tego zachodniego bagna trzeba by było Trumpa ,Orbana, Kaczyńskiego . Mariana Kowalskiego ,Korwin Mikke i paru innych to w przeciągu pół roku byłby porządek w tej sodomii i gomorii, a ty @jacku nie martw się naszymi ''katolików'' duszami lecz swoją ,toż napisane ;;nie płaczcie nade mną lecz sami nad sobą i synami waszymi
mis kolargol 2017-06-17 09:16:50
nawet pismo katolików pisze o strachach na Lachy czyli tygodnikpowszechny.pl /strachy-na -lachy-148461
xxesr 2017-06-17 08:44:44
Kwintesencja lewactwa, wplątywać wypowiedzi polityków w swoje urojenia i dzielić się nimi na portalu poprzez tło kryzysu imigranckiego. Gdzie oburzenie, kiedy ludzie w zamachach ginęli? Do wisienki na torcie brakuje porównań, jakże popularnych na początku całego tego halo z odbieraniem przez Włochów uchodźców z Libii, jakoby Polska miała przyjąć imigrantów, BO IRAN TEZ PRZYJĄŁ POLAKÓW w latach 40 XX w. Swoimi wypocinami przedstawiacie swoje chore wizje, zarzucając Polakom zaściankowość, ciemnogród, jednakże to ten wpis jest wyrwanym z kontekstu wydarzeniem, który chce się wcisnąć w swoje poglądy. Namęczyła się pani żeby zrobić ten wpis raczej w stronę atencji, jak zawsze. Bo ciężko zrozumieć co pani robi w Polsce, skoro tak tutaj źle.
jacek i agatka 2017-06-17 08:07:56
jeśli PiS nie umie nam zapewnić bezpieczeństwa przyjmując po chrześcijańsku parę tysięcy ludzi potrzebujących pomocy w 40.milionowym kraju , to znaczy ze nie nadaje się do rządzenia. Wczorajszy zamach w Jerozolimie tez pokazuje ze nieprzejednanie wobec innej nacji również eskaluje konflikt i nie wystarczy tylko zamknięcie granic. Szczególnie że zamykamy się nie tylko na Syryjczyków ale i na uciekinierów z Czeczenii, których kilkuset osobowa grupa koczuje ponad rok w Kuźnicy Białostockiej, wśród nich są ludzie którzy byli nawet torturowani...
Ot, katolicy wyznania polsko-rydzykowego i światopoglądu parcianego :(
rys 2017-06-16 22:30:19
wiktoria - ty nie musisz wolec. Ty jestes!!!
rys 2017-06-16 22:26:27
jurand - dlatego z tamtad uciekaja. Ciemnogrod tego nie zrozumie.
rys 2017-06-16 22:21:35
blondynka ............. - rodowitych Polan dawno "wyrznieto". Ich wiare , narodowosc tez.
blondynka z suwałk / 19 lat 2017-06-16 21:15:01
Czytałam gdzieś, że Górale to też element napływowy - z Wołoszczyzny czy gdzieś nawet dalej ?
jurand 2017-06-16 20:29:30
Ciemnogród ! Niech ten jasnogród wyjdzie za mąż za np. Syryjczyka i niech z nim wyjedzie do jego rodzinnych stron, niech ten jasnogród przyjmie jego wiarę i tradycję i niech ten człowiek będzie też wykształcony, a wtedy jasnogród doceni gdzie mieszkał i kogo atakował i opluwał hej !
skansyniok 2017-06-16 14:47:21
P. Czerska, na tym dyskusja się kończy, kiedy w każdym zdaniu obraża Pani mnie i kilkadziesiąt milionów rodaków z "ciemnogrodu". Tak zawsze kończy się dyskusja z lewactwem, a zdanie, które pani przytoczyła pasuje idealnie do was: "Ot, taka kuracja z kompleksów- zrównać innych z błotem aby się wynurzyć spod jego powierzchni". W tej dyscyplinie jest Pani świetnym pływakiem. Pragnę tylko wyrazić dla Pani głębokie współczucie, że w tym ciemnogrodzie musi Pani prowadzić swoje życie. Pozdrawiam i zdrowia przede wszystkim życzę, aby Pani dostrzegła w przyszłości skutki ubogacenia kulturowego zachodu.
ojej 2017-06-16 14:39:22
"w pewnej mierze staram się Was zrozumieć , bo nie wiecie co czynicie..."
Poluzuj, bo za chwile sie okrzykniesz Mesjaszem. Co do języka i epitetów: ŚMIECI i innych nie będę ci przypominał. Wszak wiesz co czyniłaś
Ps, wstawienie zdjęcia "Obcego" zestawionego z ministrą PiS-u i wklejonym napisem "JAK DWIE KROPLE WODY" na FB Beaty Czerskiej, ot i kulturalna debata w/g jagiellonski24.pl
wiktoria 2017-06-16 14:38:45
ja napiszę że to jasnogród nie powinien narzucać ideologi obcej nam kultyrowo jaśnie pani , ani przybyszy nie zapraszanych przez nas , pisze niejaka o kryzysie człowieczeństwa , ale niejaka proponuje triumf barbarzyństwa , toż ci osobniki nic tu nie wniosą tylko barbarzyństwo , jeżeli jasnogród nie widzi tego to nie wie co czyni ,i jeżeli niejaka islamofilka oświecona, bez kompleksów żle czuje się w Polsce naszej ojczyżnie toż za zachodnią granicą jej ulubieńców w bród , tam niech się wykaże człowieczeństwem, tam tych waszych biednych ludzi trzeba leczyć, toż niejaka pisze że to chorzy i ranni, no i też niejaka pisze że to dzieci , więc tyłki trzeba podcierać , szczęść Boże w umacnianiu człowieczeństwa , ja tu wolę być zaściankowa, zacofana, ciemna ,małomiasteczkowa ,wsiowa,
aniela 2017-06-16 14:09:15
Droga Pani. Proszę zauważyć że żydzi przed wojną mieszkający na terenie Polski byli jej obywatelami, zatem to co usiłują media mainstremowe nam wmówić że to w tym miejscu było nie fair jest wierutną bzdurą.
Właśnie dla dobra polskich obywateli (w tym i żydów bo i takowy mieszkają tutaj nadal) powinniśmy nie dopuścić do kolejnego holocaustu. Ja naprawdę nic w jej słowach złego nie widzę.
do skasyniok 2017-06-16 13:16:09
Ciemnogród nie powinien narzucać nikomu swoich lęków ani mentalnosci. A Panu radzę używać mniej dehumanizacyjnego języka. I to Pan i wasz "prawacki' język jest agresywny, oblepiając innych epitetami po których użyciu zapewne czujecie się "lepsiejszymi"? Ot, taka kuracja z kompleksów- zrównać innych z błotem aby się wynurzyć spod jego powierzchni :P
Ja przynajmniej współczuję i w pewnej mierze staram się Was zrozumieć , bo nie wiecie co czynicie...
Rollo 2017-06-16 13:09:32
Polacy nie widzą niczego nagannego w przemówieniu Pani premier, Żydzi też nie mają nic przeciwko, jednym głosem mówią, że było trafne i słuszne. Kto się poczuł urażony? Niemcy i bezpaństwowi Europejczycy...
skansyniok 2017-06-16 12:35:17
P. Czerska, zacytowane wyrażenia to pani odpowiedzi na jeden z powyższych facebookowych postów... Nigdy, ale to nigdy nie pozostaje Pani dłużna w "laniu pomyjami", agresją odpowiada Pani na agresje. Pcha się Pani do tolerancyjnego zachodu, a kulturą prezentuje Pani bardzo niski poziom. Niestety, skrajnie lewicowe poglądy nie pozwalają na merytoryczną dyskusję, bo same w sobie są nielogiczne i sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem, więc trzeba osobę mającą odmienne poglądy zaszczuć, zakrzyczeć, zarzucić informacjami nie mającymi żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości wraz z ich przeinaczeniem na swoje potrzeby. Rozumiem, bardzo ciężko jest żyć w kraju, który w większości nie podziela Pani przekonań, czego wyrazem są dyskusje pod niemalże każdym z Pani postów, poprzednie wybory prezydenckie i parlamentarne i obecne sondaże. Co ma na celu ten zacytowany przez Panią cytat pokazać? Nie potrafi Pani używać własnych słów? Społeczeństwo boi się imigrantów, a wraz z nimi fundamentalistów z morderczą ideologią, incydenty takie jak dewastowanie budek z kebabami będą się zdarzać, bo są one wyrazem tego strachu.
do skasyniok 2017-06-16 10:02:24
polecam - jagiellonski24.pl/ 2017/06/14/ nie-mamy -juz- o-czym- rozmawiac/ . I dedykuję ten cytat:
" Taka natura publicystycznej roboty, że do bycia potraktowanym kubłem pomyj trzeba się przyzwyczaić. Nie chodzi tu o wulgaryzmy i przekraczanie granic kulturalnej debaty. Nie chodzi nawet o częste braki w argumentacji różnych krytyków, którzy wolą powoływać się na krążące po sieci memy, niż samemu weryfikować dane i statystyki. Chodzi o coraz powszechniejszą dehumanizację, na którą nie możemy się zgadzać. ?Szarańcza?, ?horda?, ?kozojebcy? ? te zwroty nie tylko odczłowieczającą, ale mogą stanowić pierwszy krok na drodze do społecznej akceptacji przemocy wobec adresatów tych wyrażeń. Pierwsze przypadki idiotycznych ataków na ciemnoskórych właścicieli kebabów w Polsce już odnotowaliśmy."
skansyniok 2017-06-16 08:56:41
Dyskusja z P. Czerską jest bez sensu, skoro uważa ona, iż ludzie którzy się z nią nie zgadzają mają "małomiasteczkowe, zaściankowe móżdżki", a jej samej bliżej jest ku "unijnym elitom". Mój zaściankowy móżdżek chce Pani powiedzieć, ku Pani uciesze, że będę głosował na PiS dopóki, doputy będzie trzymał tę hołotę z dala od naszego kraju. Nie zgadzam się na cykliczne deprecjonowanie naszej kultury, historii i mieszanie ich z błotem z jakże tolerancyjną kulturą muzułmańską ku ogólnopojętemu procesowi globalizacji. Zapraszam Panią na zachód, ku swym elitom, gdzie możliwości kulturowego ubogacenia jest w bród. Będę czekał z utęsknieniem na Pani blogi stamtąd.
cyklista 2017-06-16 08:33:14
A kiedy Ty ptysiu potwierdzisz deklarację pomocy, zakwaterowania ?
ptyś 2017-06-16 07:21:15
dzisiaj nawet KK potwierdził że będzie udzielał pomocy uchodźcom :)
cyklista 2017-06-16 07:07:00
Antosiu Rydzyku, aliasku, zelku i Bóg wie jeszcze jak się tam nazwałeś, w Twoim przypadku mogła zadziałać zasada: był zagorzałym członkiem partii, komunistą,
by w okresie przemian ustrojowych stać się gorliwym, zażartym opozycjonistą. Takim
typowym przykładem przefarbowania swojego światopoglądu był sekretarz komitetu wojewódzkiego PZPR-u w Gdańsku Tadeusz Fiszbach. Był aktywnym, prominentnym członkiem rządzącej partii prawie do końca jej dni, by potem stać się jej przeciwnikiem i działać w opozycji do niej, zresztą też na eksponowanych stanowiskach.
piesek z nowotarskiej 2017-06-15 20:47:27
@robi, spoko przygarnie. Zwierzęta, psy w obejściu, przestaną być sprytna wymówką naszej pani w zaproszeniu muzułmanów pod swój dach.
do koniczyna 2017-06-15 20:33:12
tak, exodus z południa Europy - m.in. pogłoski a potem informacja o wpuszczaniu Syryjczyków do Niemiec spowodowała niekontrolowany pochód tj. wymarsz i ucieczki migrantów m.in z obozów z Węgier w kierunku granicy austriackiej. Mówi o tym w filmie m.in ambasador Węgier w Niemczech. Potem migranci utknęli na dworcu Keleti, gdzie sprzedano im bilety na pociąg a jednocześnie tych pociągów nie podstawiono. W końcu - jak już wsiedli do podstawionego pociągu - to ich wysadzono tuż za miastem, próbując skierować do obozów dla uchodźców. To z tego wydarzenia pochodzą zdjęcia zdesperowanych ludzi na torach kolejowych. A na koniec- gdy się zorganizowali i wymaszerowali na początku września z dworca i podążali autostradą do granicy z Austrią, pieszo a potem im podstawiono autobusy.
Tych szczegółów nasze media nie relacjonowały, warto obejrzeć wypowiedzi m.in węgierskich urzędników ...
robi 2017-06-15 19:41:34
Może pani Czerska da przykład i przygarnie jako pierwsza jakichś uchodżców ,zamiast opluwania rządu,jak to mają komuchy w naturze
koniczyna 2017-06-15 19:35:52
Uorcyku, piszesz m.in.:
"...exodus migrantów z południa Europy..."
proste pytanie - z jakich krajów południa Europy był ten exodus ?
POŁUDNIA EUROPY ?
jurand 2017-06-15 19:32:39
Tusk i Czerska kiedy byliście 14 czerwca w Auschwitz kiedy ? ZAMILKNIJCIE
jurand 2017-06-15 19:18:58
Liberałów i post komunistów obchodzi co powiedziała Pani Premier, a gdzie jest 14 czerwca rocznica pierwszego transportu do Auschwitz zakopiańczyków więźniów Palace, jak tą uroczystość uczciły władze zakopanego bo w tym transporcie z Tarnowa był między innymi Bronisław Czech, byli pracownicy Poczty Zakopiańskie ( ukrywający i niszczący korespondencję donosicieli przed gestapo ) byli też członkowie i bohaterowie ZWZ - gdzie ? Pani Premier szacunek WIELKI szacunek za pokazanie 14 czerwca !
dziadek 2017-06-15 18:29:51
Pani Czerska opiera swoją wiedzę i wierzy bezgranicznie w to co nasi "przyjaciele" gadają i piszą o nas. Ja też zacytuję coś, co znalazłem w polskojęzycznym serwisie.

"Głos w tej sprawie zabrał znawca judaizmu Paweł Jędrzejewski. Według niego wypowiedź Beaty Szydło jest jednoznaczna. Oznacza, że jeśli "demokratyczne państwo nie będzie bronić swoich obywateli, to przyjdzie jakieś totalitarne państwo z morderczą ideologią i ich wymorduje".

Na stronie Forum Żydów Polskich argumentuje, że słowa premier mają sens właśnie w Auschwitz. "Międzywojenna Polska nie była w stanie obronić swoich obywateli (przede wszystkim Żydów) i III Rzesza wymordowała ich miliony. To się nie może powtórzyć" ? pisze Paweł Jędrzejewski."
Więcej w art. - "Forum Żydów Polskich zabrało głos ws. słów Beaty Szydło." na W.P.
medea42 2017-06-15 18:19:45
pani gospodarz tego bloga boi się prawdy -selekcjonuje komentarze
a my mamy coraz większy ubaw- jak to lewactwo się zaplątuje we własne sidła.
dzieci imigrantów są w/g was dobre i cacane
dzieci chrześcijańskie należy zabić -najlepiej w łonie matki.
drzewa należy chronić -ale na swoim można ścinać -bo przeszkadzają
Niemca należy słuchać -nawet jak sprowadzi brud mordy i zarazy -nasz demokratyczny i pro obywatelski rząd należy opluwać..
Rollo 2017-06-15 18:07:26
Premier w swoim przemówieniu w obozie Auschwitz zbyt często użyła słowa niemiecki (obóz), niemiecka (okupacja), niemieckie (państwo) co mocno zabolało Tuska, czemu dał wyraz na Twitterze. Na co zareagowały nasze sieroty po owym polityku, jak psy Pawłowa pieniąc się na zawołanie. Niestety, ehrenwert (szanowny) Tusk nie sprecyzował, co go tak ubodło więc sieroty gryzą na oślep, nie wiedząc do czego się przyczepić...
wiktoria 2017-06-15 17:06:17
TV arte nie jest obiektywną telewizją , nie ma nawet czego oglądać tego 20 czerwca , będzie to zapewne propaganda lewacka odnośnie uchodżców , normalnie myślącym ludziom wystarczy tylko obserwować co dzieje się w krajach które przyjmuja imigrantów i słuchać ludzi 'Polaków ' którzy mają na codzień styczność w zachodniej Europie z tymi niewdzięcznymi osobnikami , kto tego nie widzi co się dzieje to zapewne ogląda tylko TVN . Trzeba mieć nadzieję że ta cała bezbożna , bez kręgosłupa moralnego unia wkrótce się rozpadnie ,i pytam panią z blogu czy to ci biedni zchorowani,ranni -- gwalcą, zabijają, kradną, molestują, biją, okradają ,poniżają Europejczyków , i tego nam tu trzeba droga pani , popieram rząd w tej kwesti, pozdrawiam pana Pitońa z Kościeliska , szczęść Boże
cyklista 2017-06-15 16:37:20
Drogi Antosiu, przyjacielu ze słonecznej Malagi, a skąd u Ciebie wiedza o komunistycznej i bolszewickiej przeszłości czytelnika Olega Wachuty (patrz wyżej, komentarze na Facebooku) ? Czyżbyście oboje byli w przeszłości członkami tej samej organizacji o nazwie PZPR ?
PiŚ korek 2017-06-15 16:10:41
?Niedemokratyczne? demokracje ? rządy utworzone w wyniku demokratycznych wyborów, uwalniające się od demokratycznych zasad .Czyli rura z gazem jest tylko niemiecka ale uchodźcy których oni sami nawpuszczali to już są problemem dla całej unii.
dziadek 2017-06-15 15:55:31
Małe pytanko do p. Czerskiej - na ostatnim pani blogu wpisałem dwa komentarze, żaden się nie ukazał. Czyżby pani zaraziła się góralofobią?
zyx 2017-06-15 14:37:23
Sęk w tym, że Premier BS nic nie mówiła w Auschwitz ani o uchodźcach ani o imigrantach. Chyba, że było inaczej, to liczę na to, że Beata Czerska zacytuje tę wypowiedź, bądź poda jakiś link, źródło cokolwiek.
słoneczko 2017-06-15 14:03:24
Kryzys lewizny europejskiej- to mamy na pewno.
xyz 2017-06-15 12:55:44
a co do tego co powiedziała premier to miała po stokroć rację. UE chce byśmy ich pozamykali siła w obozach, bo inaczej i tak uciekną.
jfk 2017-06-15 12:51:44
Kryzys człowieczeństwa to był jak żeście czarne protesty robiły. I tak delikatnie to okreslilem.
xyz 2017-06-15 12:39:19
exodus człowieczeństwa to będzie w Niemczech i Francji za kilka lat. Tylko ktoś bez dzieci i w podeszłym wieku może chcieć tego dla naszego kraju.
cyklista 2017-06-15 11:45:45
Czerski ptysiu, czy potrafi Pani krótko odpowiedzieć na proste pytanie: ilu uchodźców deklaruje Pani przyjąć do Swojego domostwa ?
ptyś 2017-06-15 11:13:40
rzetelne informacje o uchodzcach na fb: uchodzcy.info. tamże o zarzadzaniu STRACHEM czyli jak rzadzacy manipuluja spoleczeństwo
cierpliwy 2017-06-15 10:35:11
Ja tam poczekam, aż Telewizja Arte wspólnie z ZDF wyemituje program dokumentalny na temat gwałtów dokonanych na Niemkach przez "uchodźców" o odmiennym typie urody niż stricte "słowiański" a nawet germańskim, tuż po sławetnym Sylwestrze. Program wcale nie musi być po Polsku. Nawet wskazane jest, żeby był po niemiecku. Niech i Niemcy też troszkę lizną wielu przekłamań na temat tzw kryzysu migracyjnego. Bo jak dotąd, to u nich tylko prawda i ... prawda A może i przy okazji wyemitują coś na temat skazania na 6 i pół roku na więzienie kapelmistrza KOD, bo jakoś u nas -tzn w TVN!! o tym cisza.
psy z nowotarskiej 2017-06-15 10:33:49
to my już sobie pójdziemy w nieznane byleby tylko nasza pani mogła zakwaterować tych biednych muzułmanów
sp vel cobra 2017-06-15 10:11:35
Ta pani jest także zwolennikiem tzw. prawa śniegu.
cyklista 2017-06-15 09:38:46
Po co Pani mąci wodę i dalej bije pianę, skoro i tak w dalszym ciągu NIE deklaruje Pani chęci przyjęcia pod Swój dach choćby jednego uchodźcy.

Reklama
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy dziewczynę z Zakopanego lub okolic, na stanowisko kasjer-sprzedawca, w sklepie zabawkowym na Krupówkach, praca na stałe. 609097999
  Tel.: 609097999
 • PRACA | dam
  Zatrudnię montażystę stolarki okiennej i drzwiowej z doświadczeniem. 502 712 588.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej zatrudni kelnerkę ala carte praca w godzinach 13.00-21.00 lub obsługa bufetu śniadaniowego 7.00-13.00 Zapewniamy atrakcyjne wynagrodzenie. Zapraszam do kontaktu. 608506785 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 608506785
 • PRACA | dam
  Poszukujemy uśmiechniętych oraz komunikatywnych osób do roznoszenia ulotek na Krupówkach i zapisywania na KULIGI zimowe. Atrakcyjne wynagrodzenie. 574-255-794
  Tel.: 574
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, PIZZER/KA, KELNER/KA, POMOC KUCHENNA z doświadczeniem, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602755354, 888457083.
 • NIERUCHOMOŚCI | zamiana
  Zamienię DOM W CENTRUM KIELC NA DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ W ZAKOPANEM - 603 093 547.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | inne
  PRACOWNIA KRAWIECKA/SZWALNIA - PRZYJMIE ZLECENIA - KRAWIECTWO LEKKIE - odzież sportowa z dzianin, tkanin bawełnianych i dresowych. ODZIEŻ DO ZAKŁADÓW PRACY, DO HOTELI/PENSJONATÓW - pościele, poduszki dekoracyjne, ręczniki, itp. - Z WŁASNĄ GRAFIKĄ/LOGO (druk, sublimacja, haft). ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY - Pracownia Krawiecka, tel. 665 048 392, malgorzata.surmanska@o2.pl
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA REKREACJĘ HOTELOWĄ. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11, tel. 18 20 150 92 lub mailowy na adres: recepcja@sabala.zakopane.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Sabała w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA RECEPCJĘ. Praca na cały etat, wymagana znajomość języka angielskiego. Prosimy o składanie CV w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub przesyłanie mailem na adres: recepcja@sabala.zakopane.pl
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/RKA ŚNIADANIOWI / POMOC KUCHENNA w małym hotelu 4*. Umowa, spokojny tryb pracy. Tel. 792276261.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA na Krupówkach zatrudni KIEROWCĘ Z WŁASNYM AUTEM do rozwożenia posiłków. 668 404 790, 664 023 298.
 • PRACA | dam
  TECHNICZNY w małym hotelu 4* w centrum Zakopanego. Nie wymagamy doświadczenia. Tel. 665 678 182
 • PRACA | dam
  POKOJOWA w hotelu 4* w centrum Zakopanego, umowę o pracę. Mały hotel, spokojna praca. Tel. 889 949 381
 • PRACA | dam
  "TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Spółka z o.o. w Zakopanem zatrudni MECHANIKA oraz ELEKTROMECHANIKA do Zakładu Obsługi Technicznej, praca na pełen etat, od pon.-do piątku. Nr tel. 18 695 802 627, e-mail: tesko@tesko.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię skrupulatną KSIĘGOWĄ DO PROWADZENIA PEŁNEJ KSIĘGOWOŚCI (od1/4 - 1/2 etatu). Nowy Targ. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ PANIĄ DO SPRZĄTANIA POKOI W ZAKOPANEM TEL.665889365. 665889365calvados@willacalvados.pl
  Tel.: 665889365
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTĘ/KĘ zatrudni HOTEL PATRIA*** ZAKOPANE, email: hotel@hotelpatria.pl, tel. 608081090
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIE 72m2, 4 pokoje, Nowy Targ Podtatrzańska. 781 672 979.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SZAFLARY DZIAŁKA WIDOKOWA nr.6058, 16 arów, 75.000 zł. 517 625 354.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SZAFLARY DZIAŁKI WIDOKOWE: 6200/7 i 6198/2 o łącznej powierzchni 823 m2 za cenę 45.000 zł. 517 625 354.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - SPRZEDAŻ GOFRÓW I WINA GRZANEGO - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie pracowników budowlanych do montażu i budowy domów drewnianych. Praca na montażu i stolarni. 692 193 449.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • PRACA | dam
  Dom Opieki zatrudni opiekunkę na pełen etat. Pewna i stała praca. 698673260 swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698673260
  E-mail: swiatkowska.w@wp.pl
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc) i PANIĄ DO SPRZĄTANIA. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Tel. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Warsztat Samochodowy w Zakopanem zatrudni Pomocnika Lakiernika. 506103097rafalusm@gmail.com
  Tel.: 506103097
 • PRACA | szukam
  Podejmę pracę jako pracownik biurowy. Wyłącznie na zastępstwo. Wystawiam fakturę VAT. Znam: word, excel, programy graficzne, podstawy księgowości , prawa pracy, kadry, zus. Tel. 508 380 383.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. 604 102 804, 602 285 793.
 • USŁUGI | budowlane
  Remonty łazienek kompleksowe i profesjonalne wykańczanie wnętrz Firma Tellla Robert Łukasz Tel. 505 966 625
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POMOC KUCHENNĄ - Nowy Targ. 502 648 494.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Korale naturalne-sznury różnej długości i wielkości,atrakcyjne ceny. 601966713
  Tel.: 601966713
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ LUB ROLNĄ - ZAKOPANE, OKOLICE - 503 070 650.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
2022-01-16 23:20 Potrącony koń przy torach na zakopiance 2022-01-16 22:35 Tatry jak na dłoni 1 2022-01-16 22:00 Sześciometrowej wysokości jeleń rozbłysnął dziś w magicznej krainie 1 2022-01-16 21:20 Emilia Kukuczka mistrzynią Polski w sepak takraw 2022-01-16 21:15 Ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Do tego będzie sypać śnieg 2022-01-16 20:32 Pożar W Borze 2022-01-16 19:50 Ratownicy nie odnaleźli w Tatrach poszukiwanego od czwartku turysty 2022-01-16 19:44 Nadciąga zima, prawdziwa zima. Czy te prognozy się sprawdzą? 2022-01-16 19:30 Raport covidowy, 35 osób nie żyje i 14 tysięcy nowych zakażeń 2022-01-16 19:01 Co wróży czerwone niebo nad Podhalem? 7 2022-01-16 18:35 Tysiące kibiców opuszcza arenę Pucharu Świata 2022-01-16 18:15 Jak pięknie zaśpiewali kolędy i pastorałki na Harendzie (WIDEO, ZDJĘCIA) 2022-01-16 17:48 Marius Lindvik z Norwegii tryumfuje na Wielkiej Krokwi 2022-01-16 17:24 Kibice mocno ściskają kciuki, ładny skok Piotra Żyły 2022-01-16 16:44 Zaginęła Layla, widziano ją w okolicach Łapszanki 1 2022-01-16 16:00 Nie uwierzycie! Platforma widokowa na Babiej Górze 5 2022-01-16 15:39 Dziewięciu skoczków z naszej jedenastki na liście startowej 2022-01-16 15:10 Świetne warunki na Długiej Polanie w Nowym Targu 2022-01-16 14:29 Kibice głodni zwycięstw, zobaczymy czy nasi staną na podium w Zakopanem 2 2022-01-16 13:51 Tłumy na Gubałówce, niestety są też hazardziści od trzech kubków 9 2022-01-16 13:19 W poszukiwaniu polskiego bieguna zimna 2022-01-16 12:30 Nie ma Zakopanego jest Małopolska 11 2022-01-16 12:00 Znamy szczegóły dzisiejszego wypadku na Rysach. Poważne obrażenia u turysty 6 2022-01-16 11:35 Czwarty dzień poszukiwań turysty w Tatrach Zachodnich 2022-01-16 11:20 Światowy Dzień Śniegu na Równi Krupowej (ZDJĘCIA) 2022-01-16 10:45 Powietrzna fala uderzeniowa z wysp Tonga dotarła nawet na Kasprowy Wierch 6 2022-01-16 10:20 Dziś rano turysta zdążył już spaść z dużej wysokości na Rysach 1 2022-01-16 10:00 Górale z dna jeziora 1 2022-01-16 09:35 Prezydent Andrzej Duda wystartował na Szymoszkowej 12 2022-01-16 08:55 Zapaliły się sadze, ściany wokół komina trzeba było rozebrać 2022-01-16 07:59 Bilet wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego dopiero po godzinie dzisiątej 2 2022-01-15 22:08 Kolędowanie z Chórem Gorce (WIDEO) 2022-01-15 21:59 Ciął drewno i stracił cztery palce. Potrzebna pomoc 2022-01-15 21:27 Kolejny śmiertelny wypadek w Tatrach. Zginęła 29-letnia Ukrainka 4 2022-01-15 21:09 Kluczyki od porsche znalezione w Białce Tatrzańskiej 2022-01-15 20:45 Ania Gąsienica Byrcyn wystąpi na Eurowizji? 1 2022-01-15 20:14 Nowotarski Ekonomik najlepszy na Podhalu w rankingu Perspektyw 2022-01-15 19:31 Krupówki po Pucharze Świata. Pierwsze interwencje policji (WIDEO) 3 2022-01-15 19:15 Dziś również nie znaleziono zaginionego turysty w Tatrach Zachodnich (ZDJĘCIA) 2022-01-15 18:30 Wzruszające pożegnanie tragicznie zmarłego nauczyciela historii 2022-01-15 17:48 Nagły zgon u zbiegu ulic w sercu Zakopanego 2022-01-15 17:42 Polacy na 6. miejscu. Słowenia najlepsza. Rozczarowanie? (ZDJĘCIA) 13 2022-01-15 17:30 Poślizgnięcia i upadki na Rysach i Suchych Czubach 1 2022-01-15 16:49 Parkingi pełne, kibice szczęśliwie dojechali na skoki 1 2022-01-15 16:07 Po pierwszej serii Polacy na szóstym miejscu 4 2022-01-15 15:45 Małopolscy "Łowcy głów" zatrzymali na Podhalu gangstera (WIDEO) 2022-01-15 15:30 Japończycy najlepsi na treningach 2022-01-15 14:37 Słowaccy ratownicy znaleźli wczoraj plecak w Tatrach Zachodnich (AKTUALIZACJA) 1 2022-01-15 14:30 Policjanci odnaleźli kierowcę, który spowodował kolizję. Wysoki mandat 4 2022-01-15 13:38 Prezydent Andrzej Duda jest ozdrowieńcem i przyjedzie do Zakopanego 8
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-01-16 23:21 1. Cos pieknego. Patrzac na ten widok tatrzanskiej panoramy i piekny odcinek nowej zakopianki az sie marzy mknac taka trasa az do podnoza tatr i zaparkowac na wielkim parkingu z cennikiem na 5 dni + albo 24 h+ i wersja na godziny. Zniknalby ciasnoty Zakopanego i odetchnąć by mozna bylo tez o wiele świeższym powietrzem. Coz pomarzyc mozna. 2022-01-16 23:10 2. Z niechecia ale popatrzylem na stroj tego dlugopisa. Ile kosztowalo to wdzianko zeby go ladnie pokazac?? Ile kosztuje tygodniowa sesja rechabilitacyjna dziecka?? Ile takich sesji mozna by bylo zakupic w prywatnej przychodni omijajajc spolki obajtka??. Wchodzi na to ze uzbierali 1 tys a na retusz dlugopisa 100 razy tyle. Mam cokolwiek racji czy myle sie calkowicie?? 2022-01-16 23:00 3. Ja bym postawił wieżę widokową na Babiej... i na Świnicy też! 2022-01-16 23:00 4. no rzucam robotę i jadę.......czy Słowacy naprawdę chcą takiego samego bangladeszu jaki oferuje zako...?! 2022-01-16 22:05 5. On tak pomaga dzieciom niepełnosprawnym ,że żyją w dobrobycie takim jak oni ,śmiech na sali ,papier wszystko przyjmie i gadanie ,godać se mogę ale nie muszę tego robić. Prezydencie odejdż z honorem nie kompromituj się już więcej. Wstyd . 2022-01-16 21:57 6. To wróżba, że nie będzie niczego!!!... 2022-01-16 20:48 7. strach na kaczych łapach...... 2022-01-16 20:31 8. @Podszerstek za dużo nie masz do powiedzenia .Słucham co masz do powiedzenia . Fizyke to ja znam , ale czy ty ?? 2022-01-16 20:13 9. Szanowni Panowie Redaktorzy TP JURECKI, PEŁKA proszę Was jako Wasz stały czytelnik Waszego Tygodnika, nie piszcie o tej osobie, że jeździ sobie na deskach, a niech tam sobie jeździ. Szkoda teksu na tego typu pisadła, są u nas na Podhalu ważniejsze sprawy jak ten narciarz. Jak chcecie to Wam kupie duży, ładny i porządny I Długopis RP - amen. 2022-01-16 20:08 10. prezydencik prosi o jalmuzne dla dzieci a wydaje 2 Miliardy na partjna tv. Nie mam slow jak to okreslic. Komunisci robili czyny spoleczne. Przykladowo zrobili sciezkie za 5 tys. Ale...... po czynie przechlali 20 tys. ten to oto milosnik ile dzieki niemu wplynelo na renowacje dworku obajtka?? A ile kosztowala dodatkowa ochrona?? jest zysk czy w plecy?? Hipokryzja nie zna granic.
2022-01-15 12:44 1. Swietne, piekne zdjecie no13. I dziewczyna i piekna i swietna. Oddaje idealnie i sport, i wysilek, rywalizacje. I kobiecosc. Foto roku nie tylko TP. 2022-01-02 18:11 2. Przepiykniy ! Glosno godome - Dziynkujyme ! ''Kolynde barz piyknom spiywome dzis przeciy Niek siy nom weseli Betlejymskiy Dzieciy '' . 2021-12-19 16:49 3. Skansen to kiedyś naprawdę żył za czasów"Wolowatej" były tam noclegi, dobre jedzenie, pełno turystów.Na drodze stało po kilkanaście autokarów a teraz... co widać na zdjęciach... 2021-12-15 04:39 4. Na zdjęciu 42 możemy zobaczyć, że podobnie jak prawo budowlane oraz prawo o ruchu drogowym, na Podhalu nie przyjął się również obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych, w tym wypadku w kościele. 2021-12-10 12:42 5. Dobrze, że czarodziej z Krainy KK poświęcił. Inaczej mogłaby odpaść od ściany. Uff. 2021-12-10 11:57 6. to nie święty Mikołaj tylko Mikołaj. A różnica jest ogromna św. Mikołaj był biskupem, a ten w Tylmanowej to amerykański krasnal 2021-12-05 00:39 7. Teksty Pana Szpilki zawsze były dla mnie ciekawe, regularnie czytam je w "Tatrach". Przy czym ciekawe to za mało powiedziane ! Przede wszystkim wskazujące nowe kierunki myślenia, a więc inspirujące, motywujące do głębokiej refleksji. Zamierzam kupić tę książkę. Dzięki Bogu za takich ludzi :)) 2021-11-16 19:26 8. I bardzo dobrze ,że odbyło się bez rac, wrzasków Bąkiewicza i jego nacjonajistów. Święto Odzyskania Niepodległości, to święto wszystkich, którzy mieszkają w granicach naszego kraju i czują się Polakami. Nie ważne jakiego jesteś wyznania, jakiego koloru skóry i na którą partię głosujesz. Oglądasz skoki narciarskie i alpejski Puchar Świata, hokej, koszykówkę ( w której wielu kolorowych graczy), czy telewizyjne seriale. Polska to nasz wspólny dom. Nie dajmy się dzielić nieodpowiedzialnym politykom. 2021-11-14 23:27 9. Nic tylko siedzieć, opalać się i podziwiać. 2021-11-08 09:59 10. Jeden z górali ze zdjęć prowadzi też busa. Kiedyś jechałem z nim, przed busem zatrzymało się taxi na przystanku, gdzie nie wolno taksówkom stawać. On mało nie doszło do rękoczynów. Pan "piękny góral z obrazka" rzucał kur... i innymi. Po czym po kilkuset metrach sam się zatrzymał w miejscu niedozwolonym, by zabrać turystę. Na moje pytanie czemu to zrobił, mając na względzie sytuację z taxi, powiedział: wie pan, no czasem trzeba. Piękne typy o podwójnej moralności w zależności od sytuacji. W zasadzie mentalność nie zmieniła się wcale od czasów, które opisał J. Kurek w "Księdze Tatry". W jakimś sensie, to takie "krokodyle" człowieka. Potrzeba przynajmniej kilkunastu pokoleń.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania